Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kosmologika

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
05-05-2023 00:33piepszot (29 punktów)Kosmologika
0 na 2
Pozwolę sobie polecieć mową wiązaną. Oczywiście temat w razie pytań mogę prozą uzupełnić.

big bangu nigdy nie było
powszechnie jest to znany mit
lecz tak się to utrwaliło
wcisnęli ci naukowy kit

spytaj fizyka któregoś
i każdy powtórzy ten pic
ale Nic nie stworzy Czegoś
a Coś nie obróci się w Nic

z Alberta boga zrobili
choć TeWu irracjonalna
mają ludzi za debili
teoria nieusuwalna

to nauka głównego ścieku
uczeni w jej rezerwacie
więc pomyśl trochę człowieku
przy kawie czy przy herbacie

jak czas może dylatować
gdy da się zapisać wzorem
musiałby on podróżować
i mieć prędkość tym sposobem

czas i prędkość różne rzeczy
kto zaś tego nie rozróżnia
przyswaja naukę od rzeczy
w głowie jego tylko próżnia

czas nie żeni się z przestrzenią
bo ten pierwszy jest pojęciem
druga zaś rzeczywistością
nie cechuje się ugięciem

w przyrodzie są trzy wymiary
a kto mówi tu o czasie
to powtarza ten mit stary
podróżować w nim nie da się

ci co eter wykluczają -
a co z polem magnetycznym?
niech go szybko przywracają
w budowie są identycznym

wszechświat nie jest nieskończony
takiż mija wyobraźnię
jeśli jesteś tym zdziwiony
to naszkicuj go wyraźnie

wszystko bowiem co istnieje
swe miejsce musi mieć i kształt
i z wszechświatem jest podobnie
gdyż bez kształtu logiki gwałt

nie zaprzątaj sobie głowy
parametrami omega
kulistość kształtem przyrody
w niej surrealizmu nie ma

weź człowieku się zastanów
gdy ci wciskać kit próbują
i nie słuchaj tych kapłanów
co ci w głowie majsterkują

racjonalność ma panować
bo nazwiska czy tytuły
nie mogą nauką sterować
gdy firmują nimi bzdury
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
za dużo mieszasz... no i pogubiłeś się.
piepszot (29 punktów)
>za dużo mieszasz... no i pogubiłeś się.

W niczym się nie pogubiłem i mogę to wykazać.


Ci którzy twierdzą, że rozumieją relatywistykę, automatycznie przyznają, że rozumieją nonsensy

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365