Racjonalista - Strona głównaDo treści
Trochę "poezji"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
11-07-2010 20:26Ocykan (3528 punktów)Trochę "poezji"
Ocena 9 na 9
Co powiecie na kilka limeryków?

Pewien Hindus z Kalkuty
Dostał filcowe buty,
Lecz w tamtejszym upale
Nie przydały się wcale.
Wyjechał więc do Workuty.

Na koncercie galowym w La Scali
Wszyscy ludzie rzęsiście klaskali.
Tylko dwaj, ze Sri Lanki,
Zajadali sezamki
I w dodatku okropnie mlaskali.

Mormon ze stanu Utah
Miał ogromnego f...a.
By mu ta wielka pała
Chodzić nie przeszkadzała
Wsadzał ją sobie do buta.

W gułagu na Magadanie
Podano drugie śniadanie.
Jeden zek, Bóg mi świadkiem,
Poprosił o dokładkę,
Lecz zbudził się niespodzianie...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
Pewien facet z Verony
kochał biust swojej żony.
Tkwiłby w wielkim zachwycie
może przez całe życie,
ale odkrył, że to silikony.
ramichael (36666 punktów)
Zawodowy żołnierz ze Zgierza
Miał kutasa co sterczał jak wieża
A że trochę był zwierzę
Wciąż obnażał swą wieżę
Więc lubiły dziewczyny żołnierza!


12-07-2010 19:34 
 Ocena 2 na 2
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>Zawodowy żołnierz ze Zgierza
>Miał kutasa co sterczał jak wieża
>A że trochę był zwierzę
>Wciąż obnażał swą wieżę
>Więc lubiły dziewczyny żołnierza!
>
>
Ja ostatni wers napisałabym tak:
I hodował tam nietoperza.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
W odbycie odbył stosunek pedał.
Lecz przyjemności mu on nie dał.
Więc się rozpłakał nad swym bytem.
I nad odbytu bytem przy tem.

Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>W odbycie...

Pani Profesor, całkiem zgrabny wierszyk, ale zdecydowanie nie limeryk. Ja zaliczyłabym może do fraszek, może do poezji faktu... w każdym razie widzę bardzo głębokie przesłanie.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> w każdym razie widzę bardzo głębokie przesłanie.
Jak głębokie?


Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu; ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni.
12-07-2010 23:11 
 Ocena 1 na 1
Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów)
>> w każdym razie widzę bardzo głębokie przesłanie.
>Jak głębokie?
Ok. 12 cm.
achura (304 punktów)
To i ja dodam coś swojego

Diabelski limeryk

Wiernego z parafii w Policach
kusiła urocza grzesznica.
Raj mu obiecała,
a gdy się oddała
do piekieł go wzięła diablica.

Limeryk z powyłamywanymi głoskami

Dżdżystym rankiem pewien drwal ze wsi pod Prusami
faszerował się na czczo wódą i piwskami.
Piłę schowali, więc głośno wrzasnął,
zacietrzewił się i mocno trzasnął.
Ostał stół z powyłamywanymi nogami.

Operowa pociecha

Wybitny dyrygent z Opery w Łodzi
w zaloty do pięknej diwy podchodził.
Ona śpiewała,
batuta drżała.
W taktach nietaktu Operetkę spłodził.
Tamb (28 punktów)
Skoro istnieje możliwość, dodam również coś własnego:

Szkarłat

Skarb choć niby na widoku
Zakryty przed wiarą ludu
Jak tu nie wierzyć w Absolut
Gdy przed tobą Dowód Cudu
Coś mistycznie
Niezwykłego mnie uderza
Gdy przyglądam się z uwagą
Jak w ptaka co w klatce siedząc
Ucieka przed moją radą
By w tej chwili zerwał pęta
I pofrunął wprost tu do mnie
I tak patrząc się w Anioła
Trwonię czas mój nieuchronnie
Anioł - jak to z nimi bywa -
Blaskiem niebo rozpromienia
Lecz szczęśliwy komu kiedyś
Anioł ten użyczy cienia
Mimochodem
jakby nie stąd
Zszedł tu do nas
I nie wątpię
To dla takich właśnie Bogiń
Wojny się rozpętywały
I palił się święty ogień
Z zachwytu gdy ją zobaczysz
Wstyd Ci że tak na nią patrzysz
Bo powinna być chroniona
Przed tymi co plugawymi
Swymi oczy patrzą ale
Nie widzą jej nigdy wcale
Nawet mnie
Tak niezwyczajnie
Patos w mowie zagrał marnie
Wiem, że mnie to nie ominie

Na pewno mam szkarlatynę
Na pewno mam szkarlatynę
Na pewno mam szkarlatynę

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365