Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wypowiedzi dymorfizm płciowy.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
20-08-2007 15:56Jacek Krysztofik (1390 punktów)Wypowiedzi dymorfizm płciowy.
W związku z męskim "szowinizmem językowym," ujawniającym się w formach osobowych czasowników w wypowiedziach na forum, proponuję, aby w nagłówku wiadomości obok nazwiska wstawić ikonkę (na przykład /) odpowiadającą płci autora. Niemożliwością jest określenie płci osób niezalogowanych, ale trudno.

Druga sprawa to problem z obsługą brudnopisu - nie umiem zapisać zmian Pojawia mi się komunikat o braku uprawnień. Proszę o pomoc.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tofik (5585 punktów)
Jestem za, chociaż właściwie już nie przeszkadza mi jak ktoś sie do mnie zwraca w rodzaju męskim, przyzwyczaiłam sie.

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Druga sprawa to problem z obsługą brudnopisu - nie umiem
>zapisać zmian Pojawia mi się komunikat o braku
>uprawnień. Proszę o pomoc.

Mam to samo w Mozilli pod WinXp ale już nie w Konquerorze (KDE).
Jakiej używasz przeglądarki?
Jacek Krysztofik (1390 punktów)
Mozilla, FireFox, Opera, Konqueror, Lynx - żadna nie daje rady. Od IE stronię, jak od konfesjonału, bo do tego samego się to sprowadza.

Prawo Vique'a: człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Mozilla, FireFox, Opera, Konqueror, Lynx - żadna nie daje rady. Od IE stronię, jak od konfesjonału, bo do tego samego się to sprowadza.
>
Prawo Vique'a: człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.


Ha! Dam głowę, że niedawno (tydzień temu?) miałam ten probem w Mozilli - wrzuciłam tekst do brudnopisu i potem juz nie mogłam zapisać zmian. Koniec końców napisałam sobie post w zwykłym edytorze i przekopiowałam wprost na forum.

Ale właśnie zrobiłam test.
Mogę edytować tekst w brudnopisie i go zapisać! Przestartowałam Mozillę, weszłam w brudnopis, znowu zmiany, zapis, zmiany, zapis. Działa.

Publikacja z brudnopisu - jak widać też działa.

Pure magic!
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Dla uzupełnienia - ma Firefoxa 1.5.0.12.
Gosia (9452 punktów)

>Ale właśnie zrobiłam test.
Ja także.
>Mogę edytować tekst w brudnopisie i go zapisać! Przestartowałam Mozillę, weszłam w brudnopis, znowu zmiany, zapis, zmiany, zapis. Działa.
Nie działa.
>Pure magic! ;
No i wszystko jasne.Początkowo zwaliłam niepowodzenie na moją komputerową ignorancję,tymczasem po prostu jestem moogolem.
Czy nie powinnaś, czarownico jedna ( ), namówić męża, by zajął się polityką i kandydował na prezydenta RP?

Pozdrawiam.
J.Szulc (5723 punktów)

Już wiem, dlaczego nie ma Cię w wątku z astrologią w tle

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Już wiem, dlaczego nie ma Cię w wątku z astrologią w tle
>Pozdrawiam.
>
"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.


Astrologia to zabobon.
Prawdziwa czarownica wróży tylko z fusów!!!

MSPANC

ps. sorry za off
J.Szulc (5723 punktów)

Błąd... widać, nie znasz się na czarownicach tak do końca

Pozdrawiam.

"Niestety, racja głupszego lepszą u nas bywa" K. Słomiński.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>W związku z męskim "szowinizmem językowym," ujawniającym
>się w formach osobowych czasowników w wypowiedziach na
>forum, proponuję, aby w nagłówku wiadomości obok nazwiska
>wstawić ikonkę (na przykład
>/)
>odpowiadającą płci autora. Niemożliwością jest określenie
>płci osób niezalogowanych, ale trudno.

To stary problem.
Chyba takie znaczki nie pomogą bo ja np. cierpię na dysikonię plus nigdy nie pamiętam które chłopiec a które dziewczynka w tych oznaczeniach.

Może trzeba sie przyzwyczaić.
Dziwnym trafem to cześciej się maskulinizuje kobiety niż feminizuje mężczyzn Ja mogę z tym żyć.

"Wizards don't believe in gods in the same way that most people
don't find it necessary to believe in, say, tables."
Terry Pratchett "Reaper Man"
Zbysław Śmigielski (8639 punktów)

>Dziwnym trafem to cześciej się maskulinizuje kobiety niż feminizuje mężczyzn...

   Dziwnym trafem, kiedy mówimy np "widzę jakiegoś człowieka" - mało komu wpadnie do łba, by mogła to być kobieta. Sprawa jasna: kobieta nie człowiek, albo bardzo rzadko.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365