Racjonalista - Strona głównaDo treści
fiz jądrowa dla odmiany: drobna uwaga na temat rozpadów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
23-06-2023 22:23alsor (3283 punktów)fiz jądrowa dla odmiany: drobna uwaga na temat rozpadów
Ocena -1 na 1
Co to jest rozpad każdy rolnik, czy inny normalny mechanik dobrze wie.

No ale niestety: fizycy wciąż nie doszli do tego poziomu...

Przykład:

izotop tlenu: O15 wedle fizyków rozpada się - jest nietrwały.

O15 -> N15, czyli robi się azot - trwały.

i to jest wedle fizyków rozpad... haha!

no to popatrzmy z bliska na czym polega ten 'rozpad' O15:

O15 ma ładunek 8, ale masę 15, czyli to zwiera 'jakby' 15 protonów i 7 elektronów: 8+7=15.

natomiast N15 zawiera tyle samo p, ale 8 e, czyli o jeden więcej.

czyli ten wielki rozpad, wg fizyków - z O15 na N15 polega na dodaniu jednego e... hehe!

a od kiedy to dodanie dodatkowego elementu do trwałej konstrukcji jest rozpadem?

B.
N12 - to jest taki azot czyli ma 7+5 = 12 w sumie - jasne to jest?

OK. i to jest znowu jest bardzo nietrwałe wedle wielkich fizyków, bo to się rozpada na C12... hehe!

czyli 5+1 = 6, co znaczy że to znowu akumuluje elektron...
en.wikipedia.org/wiki/Isotopes_of_nitrogen

I takich przykładów jest wiele.

Wniosek: fizycy jądrowi nie mają bladego pojęcia co to jest struktura trwała.
Pewnie gdy taki zeżre kanapkę, albo wypije szklaneczkę, wtedy ulega rozpadowi...\
..............

No cóż... tu więcej mogę... dodać aby nie ulec destrukcji... gratuluję wielkiej wiedzy!

zatem załącznik - już tradycyjny:
www.youtube.com/watch?v=rw8RVcUyma0
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Pawel077 (1855 punktów)
Widzę, że na fizyce jądrowej znasz się tak samo dobrze jak na teorii względności.

>no to popatrzmy z bliska na czym polega ten 'rozpad' O15:
>O15 ma ładunek 8, ale masę 15, czyli to zwiera 'jakby' 15 protonów i 7 elektronów: 8+7=15.

O15 zawiera 8 protonów (więc i 8 elektronów - jak każdy tlen) i 7 neutronów. Liczba masowa, to suma protonów i neutronów w jądrze, a nie suma protonów i elektronów.

>natomiast N15 zawiera tyle samo p, ale 8 e, czyli o jeden więcej.

N15 zawiera 7 protonów (więc i 7 elektronów) i 8 neutronów.

>czyli ten wielki rozpad, wg fizyków - z O15 na N15 polega na dodaniu jednego e... hehe!

Chyba nie. Hehe!

>N12 - to jest taki azot czyli ma 7+5 = 12 w sumie - jasne to jest?

Nie dla ciebie. N12 ma 7 protonów (i 7 elektronów) i 5 neutronów.

>OK. i to jest znowu jest bardzo nietrwałe wedle wielkich fizyków, bo to się rozpada na C12... hehe!
>czyli 5+1 = 6, co znaczy że to znowu akumuluje elektron...

C12 ma 6 protonów (i 6 elektronów) i 6 neutronów.

>Wniosek: fizycy jądrowi nie mają bladego pojęcia co to jest struktura trwała.

Wniosek: nie masz nawet elementarnego pojęcia o fizyce jądrowej.
24-06-2023 13:21 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Wniosek: nie masz nawet elementarnego pojęcia o fizyce jądrowej.
A teraz uwaga - asrol zaczyna swój bełkot nie na temat. Raz, dwa, trzy...
alsor (3283 punktów)
>>Wniosek: nie masz nawet elementarnego pojęcia o fizyce jądrowej.
>A teraz uwaga - asrol zaczyna swój bełkot nie na temat. Raz, dwa, trzy...

4 i leżysz - jak zwykle.
tak już jest z miernotami... cóż ja na to poradzę.
alsor (3283 punktów)
>Widzę, że na fizyce jądrowej znasz się tak samo dobrze jak na teorii względności.
>>no to popatrzmy z bliska na czym polega ten 'rozpad' O15:
>>O15 ma ładunek 8, ale masę 15, czyli to zwiera 'jakby' 15 protonów i 7 elektronów: 8+7=15.
>O15 zawiera 8 protonów (więc i 8 elektronów - jak każdy tlen) i 7 neutronów. Liczba masowa, to suma protonów i neutronów w jądrze, a nie suma protonów i elektronów.
>>natomiast N15 zawiera tyle samo p, ale 8 e, czyli o jeden więcej.
>N15 zawiera 7 protonów (więc i 7 elektronów) i 8 neutronów.
>>czyli ten wielki rozpad, wg fizyków - z O15 na N15 polega na dodaniu jednego e... hehe!
>Chyba nie. Hehe!
>>N12 - to jest taki azot czyli ma 7+5 = 12 w sumie - jasne to jest?
>Nie dla ciebie. N12 ma 7 protonów (i 7 elektronów) i 5 neutronów.
>>OK. i to jest znowu jest bardzo nietrwałe wedle wielkich fizyków, bo to się rozpada na C12... hehe!
>>czyli 5+1 = 6, co znaczy że to znowu akumuluje elektron...
>C12 ma 6 protonów (i 6 elektronów) i 6 neutronów.
>>Wniosek: fizycy jądrowi nie mają bladego pojęcia co to jest struktura trwała.
>Wniosek: nie masz nawet elementarnego pojęcia o fizyce jądrowej.

Ja stosuję klasyczny model, w którym istnieją tylko ładunki: e i p,
czyli neutron jest tu: n=p+e, znaczy to taki zdegenerowany atom wodoru.

Uzasadnienie jest natychmiastowe:
nie istnieją jądra typu: n+n, p+p, itp.
a wedle tych kwarkowych wymysłów - z siłami jądrowymi 100 razy silniejszymi od elektrycznych,
one powinny istnieć!

Zresztą to było od początku oczywiste:
w ramach teorii eteru Lorentza materia jest falą e/m, itd. - tak?
zatem w tym nie ma, nie było i nigdy nie będzie, oddziaływań innych od e-m!
........

Lekki zarys poprawnej fizyki jąder atomowych.

A. neutron:

moment magnetyczny: -1.9, a proton +2.8
en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_magneton

i biorąc neutron w wersji p+e, otrzymujemy moment (orbitalny) elektronu: -1.9-2.8 = -4.7

a z tego można już wyliczyć: prędkość elektronu, promień orbity... energię, itd.

i się okaże że tam jest równowaga sił.

deficyt masy = energia wiązania,
a jak wiadomo neutron ma superatę masy zamiast deficytu: +1.3 MeV !

Zatem tam siły są tylko zrównoważone: odpychanie dipoli magnetycznych równoważy przyciąganie e-p i dlatego to nie jest trwałe - tylko ta chwiejna równowaga.

energia magnetyczna = kinetyczna

........

B. W trwałych jądrach, np. deuter: p-e-p
dipole mag. są ustawione na przyciąganie, co równoważy odpychanie protonów,
i stąd tam ten deficyt masy.

C. Hel4 - tu mamy potężny skok energii wiązania, bo aż do 28MeV!
co jest całkowicie niewytłumaczalne w ramach tej szmacianej - akademickiej fizyki.

No ale to jest prozaiczne składanie pól mag.:
E = B^2, zatem złożenie dwóch daje 4 razy więcej, a nie 2;

sparowane 4 dipole dają aż 16-krotny wyskok energii -> i tak jest w helu4.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365