Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy kompatybilność reprodukcyjna jest realna?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
19-07-2023 19:44kutty7 (4 punktów)Czy kompatybilność reprodukcyjna jest realna?
Moja przyjaciółka mówi, że zdrowa para może bezskutecznie starać się o dziecko przez rok lub dwa. Następnie rozdzielają się i dostają kolejnego partnera (oboje) iz nowym partnerem mogą od razu zajść w ciążę.

Nie mam na myśli niezgodności genetycznej (ponieważ dotyczy to różnych gatunków)

Bardziej jak może ph pochwy lub alergia na nasienie, która poprawia się z innym partnerem.

Jest to założenie, że członkowie pierwotnej pary są zdrowi i nie wykryto żadnych problemów z niepłodnością.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

homopitek (1536 punktów)
>Moja przyjaciółka mówi, że zdrowa para może bezskutecznie starać się o dziecko przez rok lub dwa.
>Następnie rozdzielają się i dostają kolejnego partnera (oboje) iz nowym partnerem mogą od razu zajść w ciążę.

Takie jednostkowe przypadki mogą się zdarzać, ale reguła jest właśnie odwrotna. Długi okres pożycia w tej samej parze sprzyja płodności. Zauważono to chyba jakieś ćwierć wieku temu i tłumaczono przyzwyczajeniem się organizmu (systemu odpornościowego) kobiety do nasienia konkretnego mężczyzny i zaprzestaniem/osłabieniem jego zwalczania.

>Nie mam na myśli niezgodności genetycznej (ponieważ dotyczy to różnych gatunków)
Tego samego gatunku też może dotyczyć i tak jest w przypadku naszego.


Nie stosuję emoticonów
kutty7 (4 punktów)
>Moja przyjaciółka mówi, że zdrowa para może bezskutecznie starać się o dziecko przez rok lub dwa.
>Następnie rozdzielają się i dostają kolejnego partnera (oboje) iz nowym partnerem mogą od razu zajść
>w ciążę.
>Nie mam na myśli niezgodności genetycznej (ponieważ dotyczy to różnych gatunków)
>Bardziej jak może ph pochwy lub alergia na nasienie, która poprawia się z innym partnerem 19216811.cam/.
>Jest to założenie, że członkowie pierwotnej pary są zdrowi i nie wykryto żadnych problemów z
>niepłodnością.

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365