Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak działa Rain Shadow w zimnym klimacie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
01-08-2023 15:22agustuscrown (3 punktów)Jak działa Rain Shadow w zimnym klimacie?
Dla kontekstu, jeśli to pomoże, pracuję nad fikcyjną scenerią, w której znajduje się duże, okrągłe pasmo górskie (technicznie rzecz biorąc, bardzo duży/głęboki krater po pewnej erozji). Chcę, aby klimat był stosunkowo zimny i zastanawiam się, jak zadziałałby cień deszczu. Domyślam się, że obszar środkowy (po zawietrznej) byłby suchy, a strona nawietrzna miałaby więcej śniegu i szansę na tajgę / lasy borealne. Nie wiem, czy po prostu nie umieszczam odpowiednich słów kluczowych w Google, ale mam trudności ze znalezieniem dobrych informacji w Internecie.

Zasadniczo pytam o to, jak cienie deszczowe prezentują się w zimnym klimacie irl, i być może, jeśli ktoś ma jakieś przykłady, którym mogę się przyjrzeć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

homopitek (1536 punktów)
>Zasadniczo pytam o to, jak cienie deszczowe prezentują się w zimnym klimacie irl, i być może, jeśli
>ktoś ma jakieś przykłady, którym mogę się przyjrzeć.

Może pointeresuj się pacyficznym wybrzeżem Kanady.


Nie stosuję emoticonów
agustuscrown (3 punktów)
>Dla kontekstu, jeśli to pomoże, pracuję nad fikcyjną scenerią, w której znajduje się duże, okrągłe
>pasmo górskie (technicznie rzecz biorąc, bardzo duży/głęboki krater po pewnej erozji). Chcę, aby
>klimat był stosunkowo zimny i zastanawiam się, jak zadziałałby cień deszczu. Domyślam się, że obszar
>środkowy (po zawietrznej) byłby suchy, a strona nawietrzna miałaby więcej śniegu i szansę na tajgę xender.vip/ /
>lasy borealne. Nie wiem, czy po prostu nie umieszczam odpowiednich słów kluczowych w Google, ale mam
>trudności ze znalezieniem dobrych informacji w Internecie.
>Zasadniczo pytam o to, jak cienie deszczowe prezentują się w zimnym klimacie irl, i być może, jeśli
>ktoś ma jakieś przykłady, którym mogę się przyjrzeć.

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365