"Fundacja wolności od religii" opublikowała na swojej stronie informację o odmowie zamieszczenia plakatów " Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę" na tablicach w Lublinie. Czy ktoś dysponuje dokładniejszymi informacjami? Czy odmowa publikacji tych plakatów, pomimo tego, że agencje reklamowe są przedsięwzięciami gospodarczymi, nie narusza uprawnień konstytucyjnej wolności sumienia i religii oraz wolności do wyrażania swoich poglądów? Jaka należy ocenić sytuację prawną? Czy możliwe jest prawne rozstrzygnięcie konfliktu pomiędzy "interesem agencji i jej pracowników, którzy współpracują ze środowiskami prawicowymi i Kościołem", a konstytucyjnymi uprawnieniami do wyrażania swoich poglądów? |