>Moi znajomi wdali się w dyskusję na temat tego, że islam jest religią skoncentrowaną na >mężczyznach, a chrześcijaństwo nie. Ten, który bronił chrześcijaństwa, powiedział, że Koran popiera >zabijanie chrześcijan i poniża kobiety. Z drugiej strony, drugi znajomy stwierdził, że >chrześcijaństwo również jest skoncentrowane na mężczyznach, a Biblia zawiera wiele błędnych >przekonań, które nie mają dziś racji bytu. Mamy po 16 lat, więc zdecydowanie nie jesteśmy dobrze >zorientowani w temacie, ale to skłoniło mnie do zastanowienia się, czy chrześcijaństwo jest >skoncentrowane na mężczyznach i czy islam rzeczywiście popiera zabijanie niewiernych. Po prostu >pytam, więc proszę, nie odbierzcie tego źle, a ja po prostu próbuję się uczyć!
Generalnie każda religia jest domeną samców, a to dlatego, że rola samca(mężczyzny) w społeczeństwie, ale bardziej w rodzinie sprowadza się do udziału w procesie wychowawczym nie od momentu tuż po narodzinach, ale dopiero gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek. Rola kobiety w rodzeniu i dbaniu o narodzone dzieci jest nie do zastąpienia przez mężczyznę - tak jest urządzona matka natura u ssaków. Rola kobiety wymaga ogromu poświęcenia i ogromu obowiązków - to daje jednocześnie kobiecie ogromną satysfakcję i spełnienie życiowe. Kobiecie nie potrzeba dodatkowych obowiązków, a osobniki uważające się za kobiety ale nie mające instynktownych potrzeb bycia matką nie są 100% kobietami. Takie osobniki nie 100%, zarówno niby-kobiety jak i niby-mężczyźni byli są i będą w każdym pokoleniu i to że są jakie są nie jest ich winą. Te wszystkie wymysły o rodzajach płci są 'psu na budę' - aby była zachowana ciągłość gatunku liczą się tylko 100% osobniki.
|