Racjonalista - Strona głównaDo treści
energia jądrowa a magnetyzm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-08-2023 17:53alsor (3283 punktów)energia jądrowa a magnetyzm
Ocena -1 na 1
Jest tu wielu zwolenników tzw. zabobonów pseudonaukowych, którzy od 100 lat uprawiają jakoś (meta)fizykę jądrową.

Zatem ja tu zaraz ujawnię na czym to polega.

A. He4 składa się z dwóch deuteronów D.

Deuter ma zaledwie 2.2 MeV,
natomiast po scaleniu w parę otrzymujemy He4, i plus ekstra 24MeV aż!

Jak to w ogóle możliwe, żeby z połączenia D2 otrzymać aż tyle pary?

To jest proste: toroid!

4 protony w He4 tworzą taki kwadratowy toroid,
co powoduje potęgowanie pola magnetycznego: N^2 razy.

Energię takie pola łatwo wyliczyć,
bo ono jest zamknięte praktycznie zupełnie w tym toroidzie:

Em = B^2/mu0 * V;

w środku protonu mamy pole: B =~ 2.8e12 T

objętość toroidu: 2pi^2r^2R

biorąc: r = 1fm, oraz R = 2fm,

otrzymamy tu:
E_He4-toro = 4^2 * B^2/mu0 * V = 24MeV;


i co - ładnie wyszło, nie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

mateuszhandzlik0@gmail.com (17 punktów)
>Jest tu wielu zwolenników tzw. zabobonów pseudonaukowych, którzy od 100 lat uprawiają jakoś
>(meta)fizykę jądrową.
>Zatem ja tu zaraz ujawnię na czym to polega.
>A. He4 składa się z dwóch deuteronów D.
>Deuter ma zaledwie 2.2 MeV,
>natomiast po scaleniu w parę otrzymujemy He4, i plus ekstra 24MeV aż!
>Jak to w ogóle możliwe, żeby z połączenia D2 otrzymać aż tyle pary?
>To jest proste: toroid!
>4 protony w He4 tworzą taki kwadratowy toroid,
>co powoduje potęgowanie pola magnetycznego: N^2 razy.
>Energię takie pola łatwo wyliczyć,
>bo ono jest zamknięte praktycznie zupełnie w tym toroidzie:
>Em = B^2/mu0 * V;
>w środku protonu mamy pole: B =~ 2.8e12 T
>objętość toroidu: 2pi^2r^2R
>biorąc: r = 1fm, oraz R = 2fm,
>otrzymamy tu:
>E_He4-toro = 4^2 * B^2/mu0 * V = 24MeV;
>i co - ładnie wyszło, nie?

Strasznie komplikujesz.

Jak zdawałem 1 semestr to też rozwiązywałem problemy kt9rych rozwiązania nikt nie rozumiał.

Równoległe ułożenie pionowo liczb w w tabeli
W
C
To planeta

Terry Pratchett dysk
18-08-2023 17:33 
 Ocena-1 na 1
alsor (3283 punktów)
Ależ skąd - ja to skrajnie upraszczam dlatego wygląda na trudne!

Chodzi po prostu tylko o to, że nie istnieją żadne siły jądrowe - w sensie jako oddziaływania niezależne od elektromagnetycznych.

Potem podam inne, i fajniejsze przykłady, jak należy poprawnie obliczać te jądra atomowe.

Ale ostrzegam - to jest wiedza zakazana!
homopitek (1536 punktów)
>Ale ostrzegam - to jest wiedza zakazana!

Ojej, jeszcze zamkną to forum za zdradę tajemnicy!


Nie stosuję emoticonów

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365