Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak powstaje wodór w naszym wszechświecie?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-10-2023 13:36nehir (2 punktów)Jak powstaje wodór w naszym wszechświecie?
Gdy dowiedziałem się, że wodór jest najobficiej występującym i najlżejszym pierwiastkiem we wszechświecie, mój umysł natychmiast zaczął krążyć wokół nieuniknionego ruchu Wszechświata w kierunku udoskonalenia. Nie wiem, czy jest na to lepsze słowo. Myślę, że chciałbym wiedzieć, czy jest to kwestia dużej obfitości wodoru od Wielkiego Wybuchu, czy może istnieje jakiś większy proces, o którym nie wiem, który prowadzi do obfitości wodoru. Dzięki!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Gdy dowiedziałem się, że wodór jest najobficiej występującym i najlżejszym pierwiastkiem we
>wszechświecie, mój umysł natychmiast zaczął krążyć wokół nieuniknionego ruchu Wszechświata w
>kierunku udoskonalenia. Nie wiem, czy jest na to lepsze słowo. Myślę, że chciałbym wiedzieć, czy
>jest to kwestia dużej obfitości wodoru od Wielkiego Wybuchu, czy może istnieje jakiś większy proces,
>o którym nie wiem, który prowadzi do obfitości wodoru. Dzięki!

Wodór = proton + elektron,

a te dwa są podstawowymi składnikami materii - takie cegiełki.

Np. weź hel He4, czy węgiel C12, tlen O16, cokolwiek..
i to są struktury zrobione też z p i e: 4p + 2e, 12p + 8e, ...

e - elektron i p - proton są trwałe, no i niezniszczalne zarazem,
i wbrew pozorom... bo po prostu ten ładunek elektryczny jest niezniszczalny.

Wodoru jest chyba z 75% bo helu 25%, a pozostałych nie liczymy bo to są promile;

no i dlatego tyle bo akurat tak pasuje - to jest w równowadze,
znaczy gdyby powstało więcej helu, np. 30%,
no to wówczas ten kosmos byłby inny - musiałby mieć więcej energii, a wówczas:

A. temperatura kosmosu byłaby większa
B. zatem automatycznie: grawitacja byłaby inna
C. gwiazdy byłby inne - zimniejsze chyba?

Z. i zapewne byłoby to niestabilne, czyli nierealne po prostu!
nehir (2 punktów)
>Gdy dowiedziałem się, że wodór jest najobficiej występującym i najlżejszym pierwiastkiem we
>wszechświecie, mój umysł natychmiast zaczął krążyć wokół nieuniknionego ruchu Wszechświata w
>kierunku udoskonalenia. Nie wiem, czy jest na to lepsze słowo. Myślę, że chciałbym wiedzieć, czy omegle.onl/ vshare
>jest to kwestia dużej obfitości wodoru od Wielkiego Wybuchu, czy może istnieje jakiś większy proces,
>o którym nie wiem, który prowadzi do obfitości wodoru. Dzięki!

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365