 |
z czym do ludzi odc. 6? teoria wszystkiego. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-11-2023 15:57 | neo_liberał (58 punktów) | z czym do ludzi odc. 6? teoria wszystkiego. | wymyslona w 21wieku przez joefa i mateusa.
to wszystko co czlowiek wymysli i wymyslil powstalo na wagarach w zerowce. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >Internet wymyślono w 21wieku. Bliżej niewiadomo przez kogo. Internet jest tak duży, tak potężny i tak bezużyteczny, że dla niektórych ludzi jest idealnym substytutem życia. Jest siecią, na której rzutowane są namiętności i fantazje, części realnego i wirtualnego życia, siecią, w której kontestacja i alienacja, fatalizm i fanatyzm ocierają się o siebie. Nie wiesz, czego szukasz, ale możesz znaleźć wszystko, czego nie szukasz; ma całą mądrość i podłość świata na wyciągnięcie ręki. A anonimowość, jaką daje komunikacja w Internecie, jest afrodyzjakiem dla osób takich jak autor tego wątku - singiel: uzależniony od seksu lub Internetu. W przeciwnym razie: rozwiedziony. Przyznacie, że łączenie się z Internetem oznacza poznawanie setek takich ludzi, z którymi nigdy nie chcielibyście mieć żadnego związku. Ale z drugiej strony, to, co najbardziej podoba mi się w Internecie, to to, że wchodząc w życie prawdziwych drani, nie muszę się z nimi spotykać.
|
|
 | | neo_liberał (58 punktów) | >>Internet wymyślono w 21wieku. Bliżej niewiadomo przez kogo. >Internet jest tak duży, tak potężny i tak bezużyteczny, że dla niektórych ludzi jest idealnym substytutem życia. Jest siecią, na której rzutowane są namiętności i fantazje, części realnego i wirtualnego życia, siecią, w której kontestacja i alienacja, fatalizm i fanatyzm ocierają się o siebie. Nie wiesz, czego szukasz, ale możesz znaleźć wszystko, czego nie szukasz; ma całą mądrość i podłość świata na wyciągnięcie ręki. A anonimowość, jaką daje komunikacja w Internecie, jest afrodyzjakiem dla osób takich jak autor tego wątku - singiel: uzależniony od seksu lub Internetu. W przeciwnym razie: rozwiedziony. Przyznacie, że łączenie się z Internetem oznacza poznawanie setek takich ludzi, z którymi nigdy nie chcielibyście mieć żadnego związku. Ale z drugiej strony, to, co najbardziej podoba mi się w Internecie, to to, że wchodząc w życie prawdziwych drani, nie muszę się z nimi spotykać. >
romaro jaka aplikacje albo program albo film stworzyles?
|
|
 | | Thoter (6650 punktów) | > >Internet wymyślono w 21wieku. Bliżej niewiadomo przez kogo.pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Baran_(informatyk) Paul Baran (ur. 29 kwietnia 1926 w Grodnie, zm. 26 marca 2011 w Palo Alto) - amerykański informatyk żydowskiego pochodzenia, twórca idei komutacji pakietów, będącej podstawą działania m.in. Internetu.(...) Był autorem 150 publikacji naukowych i ok. 35 patentów, opracował koncepcje, które przyczyniły się do powstania modemów DSL, bankomatów i zdalnego odczytu liczników energii. Był także właścicielem operatora pierwszej szeroko dostępnej sieci bezprzewodowej w USA. Jednakże nigdy nie pozwalał nazywać się ojcem internetu
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > >>Internet wymyślono w 21wieku. Bliżej niewiadomo przez kogo.> pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Baran_(informatyk)> Paul Baran0 - zbiór pusty - nic 1 - zbiór pełny - wszystko Dwa niepoliczalne zbiory podstawowe będące podstawą wszystkich zbiorów policzalnych nazywanych także liczbami naturalnymi. Ludzki mózg to po prostu maszyna licząca, którą można połączyć z innymi maszynami liczącymi, tj. z innymi mózgami. Internet to sieć połączeń neuronowych niskiego choć coraz wyższego poziomu. Internet buduje chmurę ludzkich mózgów uzbrojonych w protezy mózgów, tj. komputery. Sądzę, że sztuczna inteligencja fajnie obrazuje funkcjonalność protezy ludzkiego mózgu. Maszyny są świadome. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | | neo_liberał (58 punktów) | > >>>Internet wymyślono w 21wieku. Bliżej niewiadomo przez kogo.> >pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Baran_(informatyk)> >Paul Baran> 0 - zbiór pusty - nic> 1 - zbiór pełny - wszystko> Dwa niepoliczalne zbiory podstawowe będące podstawą wszystkich zbiorów policzalnych nazywanych także liczbami naturalnymi.> Ludzki mózg to po prostu maszyna licząca, którą można połączyć z innymi maszynami liczącymi, tj. z innymi mózgami.> Internet to sieć połączeń neuronowych niskiego choć coraz wyższego poziomu.> Internet buduje chmurę ludzkich mózgów uzbrojonych w protezy mózgów, tj. komputery.> Sądzę, że sztuczna inteligencja fajnie obrazuje funkcjonalność protezy ludzkiego mózgu.> Maszyny są świadome. youtu.be/5VCiU1osa3wskoro AI to sztuczny mozg. jak to zle o nas swiadczy?
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > skoro AI to sztuczny mozg. jak to zle o nas swiadczy?Wprost przeciwnie. Budując komputery i oprogramowujac je, rozmnażamy się. Wszystkie narzędzia są protezami naszego ciała, rozszerzającymi nie tylko naszą funkcjonalność ale też system pojęciowy. Maszyny to nasi potomni. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| |  | 1 na 1 | homopitek (1536 punktów) | >Ludzki mózg to po prostu maszyna licząca, którą można połączyć z innymi maszynami liczącymi, tj. z innymi mózgami. Zdaje mi się, że mało wiesz o funkcjonowaniu mózgu i "dośpiewujesz sobie" różne rzeczy w tym temacie. Większość procesów zachodzących w mózgu nie ma charakteru obliczeniowego.
Nie stosuję emoticonów
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > Zdaje mi się, że mało wiesz o funkcjonowaniu mózgu i "dośpiewujesz sobie".Wpierw powinniśmy ustalić, czy chcesz mówić o obiekcie fizycznym jakim jest mózg złożony z materii i ruchu czy o obiekcie abstakcyjnym jakim jest umysł złożony ze zbioru argumentów i działań abstrakcyjnych. W mojej ocenie to jest jedność w dwóch postaciach przy czym fizyczność to zewnętrzne a abstrakcja to wnętrze. Na ile potrafię zaobserwować strumień własnej świadomości i rozpoznać abstrakcję u innych wypełniają je procesy obliczeniowe, czasem bardzo złożone ale to wciąż obliczenia. Jeśli chodzi o mózg jako obiekt fizyczny to obserwuję budowę modeli matematycznych dla wszystkich obiektów fizycznych, choć wiele obiektów fizycznych wykracza znacznie poza zdolności ludzkiego pojęcia. Ludzki mózg jest jak komputer kwantowy i musi ewoluować w określonym kierunku zgodnie z prawami fizyki, nie może ewoluować w kierunku cudu. Jakby na to nie patrzeć ludźmi mózg to bardzo zlozona aktywna maszyna licząca. Ludzki mózg to w zasadzie oprogramowany procesor. Procesory jakie budujemy z różnych pierwiastków są w zasadzie odwzorowaniem i rozszerzeniem struktury i funkcjonalności naszych mózgów. Roboty, to tak naprawdę my tylko w uproszczonej wersji. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | neo_liberał (58 punktów) | > >>Internet wymyślono w 21wieku. Bliżej niewiadomo przez kogo.> pl.wikipedia.org/wiki/Paul_Baran_(informatyk)> Paul Baran (ur. 29 kwietnia 1926 w Grodnie, zm. 26 marca 2011 w Palo Alto) - amerykański informatyk żydowskiego pochodzenia, twórca idei komutacji pakietów, będącej podstawą działania m.in. Internetu.(...)> Był autorem 150 publikacji naukowych i ok. 35 patentów, opracował koncepcje, które przyczyniły się do powstania modemów DSL, bankomatów i zdalnego odczytu liczników energii. Był także właścicielem operatora pierwszej szeroko dostępnej sieci bezprzewodowej w USA. Jednakże nigdy nie pozwalał nazywać się ojcem internetuta technologia jest wtorna zoba king size albo neverchood
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > >Internet wymyślono w 21wieku. Bliżej niewiadomo przez kogo.> Internet jest tak duży, tak potężny i tak bezużyteczny,Internet to kolejny kanał komunikacji, taki jak atmosfera, która przenosi fale dźwiękowe wynikłe z fal mózgowych po transformacji do dźwięku. Światłowod łączy ludzkie mózgi w chmurę mózgów a podłączone do sieci komputery odgrywają rolę protez ludzkich mózgów i wykonują sporą część wciąż rozwijających się procesów umysłowych. Bezużyteczność internetu jest taka sama jak bezużyteczność mowy, pisma, radia, telewizji czy nawet połączeń neuronów. pl.m.wikip(*)ki/NeuroplastycznośćJak bardzo bezużyteczny jest Internet można przekonać się w berlińskiej komunikacji miejskiej gdzie praktycznie każdy jest wklejony w ekran smartfonu. Banda opętanych bezużytecznymi informacjami wariatów podróżuje donikąd. Jak można wypisywać takie głupoty siedząc zatopionym po uszy w internecie. Wyłącz się i przejdź w tryb twojego ciekawego życia bez połączeń z innymi mózgami. Pooglądaj sobie szumiące drzewa posłuchaj płynącego strumienia przez kolejne 20 lat, nie tykając fali obrazów i idei tiktoka. Przejdź do tak zwanego realu a przynajmnej realu starych dziadów, bo dla młodych co innego już będzie realem. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | neo_liberał (58 punktów) | > >>Internet wymyślono w 21wieku. Bliżej niewiadomo przez kogo.> >Internet jest tak duży, tak potężny i tak bezużyteczny,> Internet to kolejny kanał komunikacji, taki jak atmosfera, która przenosi fale dźwiękowe wynikłe z fal mózgowych po transformacji do dźwięku. Światłowod łączy ludzkie mózgi w chmurę mózgów a podłączone do sieci komputery odgrywają rolę protez ludzkich mózgów i wykonują sporą część wciąż rozwijających się procesów umysłowych.> Bezużyteczność internetu jest taka sama jak bezużyteczność mowy, pisma, radia, telewizji czy nawet połączeń neuronów.> pl.m.wikip(*)ki/Neuroplastyczność> Jak bardzo bezużyteczny jest Internet można przekonać się w berlińskiej komunikacji miejskiej gdzie praktycznie każdy jest wklejony w ekran smartfonu.> Banda opętanych bezużytecznymi informacjami wariatów podróżuje donikąd.> Jak można wypisywać takie głupoty siedząc zatopionym po uszy w internecie.> Wyłącz się i przejdź w tryb twojego ciekawego życia bez połączeń z innymi mózgami. Pooglądaj sobie szumiące drzewa posłuchaj płynącego strumienia przez kolejne 20 lat, nie tykając fali obrazów i idei tiktoka. Przejdź do tak zwanego realu a przynajmnej realu starych dziadów, bo dla młodych co innego już będzie realem.> youtu.be/5VCiU1osa3wreligia przycmila nam rozwoj intelektualny. serio jestem wierzacy. ale ta wierza babel. to straszenie sexem jak jest kamasutra a pomio to nikt nie potrafi. jak mozna mnie traktowac powaznie konopka? ale jakbym sie czul gdybym tego nie napisal.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > to straszenie sexemTo kulturowe tabu ma za zadanie zahamowanie nadmiernego rozmnażania się. To zwierzęcy instynkt, który ma umożliwić nam przetrwanie. Sądzę, że straszenie seksem jakby nie było straszne, wciąż lepsze jest od wycinania napletków i łechtaczek. Inne kultury radzą sobie z tym gorzej, bo wymagają okaleczenia narządów płciowych, czyniąc z ludzi kaleki nie tylko fizycznie ale także umysłowo. Człowiek z uszkodzonymi narządami płciowymi nigdy nie doznaje i nigdy nie buduje pojęć w umyśle jakie tworzy człowiek sprawny seksualnie. To jakby uszkodzenie oczu. Musi istnieć coś co pohamuje ludzi od zachowań seksualnych. Ile we współczesnym świecie poradzisz wychować dzieci? 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | | neo_liberał (58 punktów) | > >to straszenie sexem> To kulturowe tabu ma za zadanie zahamowanie nadmiernego rozmnażania się. To zwierzęcy instynkt, który ma umożliwić nam przetrwanie.> Sądzę, że straszenie seksem jakby nie było straszne, wciąż lepsze jest od wycinania napletków i łechtaczek. Inne kultury radzą sobie z tym gorzej, bo wymagają okaleczenia narządów płciowych, czyniąc z ludzi kaleki nie tylko fizycznie ale także umysłowo.> Człowiek z uszkodzonymi narządami płciowymi nigdy nie doznaje i nigdy nie buduje pojęć w umyśle jakie tworzy człowiek sprawny seksualnie.> To jakby uszkodzenie oczu.> Musi istnieć coś co pohamuje ludzi od zachowań seksualnych.> Ile we współczesnym świecie poradzisz wychować dzieci?> 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128?> youtu.be/5VCiU1osa3wPrzecież to jest fetysz. Ktoś cię indokrynuje latami. Tłumacząc że to jest konieczne.
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19905 punktów) | > Ktoś cię indokrynuje latami. Tłumacząc że to jest konieczne.Ten ktoś wyraża tylko własne emocje i opowiada jak sterowały jego zyciem, czym infekuje twoje neurony lustrzane, które zaczynają odbudowywać ten sam system emocjonalny w twojej psyche i tak to się dzieje pokoleniami. pl.m.wikipedia.org/wiki/Neurony_lustrzaneTo nie jest kwestią jego wolnego wyboru lecz on tak czuje i tak właśnie musi, dla niego nie ma żadnej alternatywy. Młodzi ludzi często buntują się przeciw kulturze starych ale potem infekcja ideologiczna i tak się obajwia wraz z wiekiem. Żaden mózg nie pozostanie obojętny na obecność określonej kultury. Może być zarażony już inną sprzeczną kulturą wtedy z nową, nierzadko sprzeczną kulturą podejmuje walkę. Czasem ta walka kulturowa to ciągłe sprzeczki przy niewielkich różnicach a czasem ataki terrorystyczne przy dużych różnicach kulturowych. Jeśli ktoś straszy Cię seksem to dlatego, że sam się go bardzo boi i odczuwa wielki wstyd i poczucie winy w redakcji na własny popęd seksualny. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| alsor (3283 punktów) | > wymyslona w 21wieku przez joefa i mateusa.> to wszystko co czlowiek wymysli i wymyslil powstalo na wagarach w zerowce.przeceniasz rolę czasu: o teorii wszystkiego ludzie gadają od wielu wieków - od zawsze.
|
|
 | | neo_liberał (58 punktów) | > >wymyslona w 21wieku przez joefa i mateusa.> >to wszystko co czlowiek wymysli i wymyslil powstalo na wagarach w zerowce.> przeceniasz rolę czasu:> o teorii wszystkiego ludzie gadają od wielu wieków - od zawsze.  dopsz alsor za zachete do odpowiedzi odpowiem powaznie - przykladem. wyobraz sobie z ulubionej dziedziny nauki czy bedziesz zyl wiecznie? gdzie? jak sie potocza twoje losy? dla matematykow jest to oczywiste. jak nie znajdziesz odpowiedzi skorzystaj z teorii wszystkiego. to mentalism.
|
|
|  | | alsor (3283 punktów) | > >>wymyslona w 21wieku przez joefa i mateusa.> >>to wszystko co czlowiek wymysli i wymyslil powstalo na wagarach w zerowce.> >przeceniasz rolę czasu:> >o teorii wszystkiego ludzie gadają od wielu wieków - od zawsze.  > dopsz alsor za zachete do odpowiedzi odpowiem powaznie - przykladem.> wyobraz sobie z ulubionej dziedziny nauki czy bedziesz zyl wiecznie?> gdzie?> jak sie potocza twoje losy?> dla matematykow jest to oczywiste.> jak nie znajdziesz odpowiedzi skorzystaj z teorii wszystkiego.> to mentalism.w zasadzie to ja dawno ma teorię wszystkiego, czyli takie coś co redukuje wszystkie te surogatowe - doraźne, prowizoryczne modele do jednego który wszystko to ogarnia. Ten model to ogólna teoria eteru po prostu; w skrócie polega to na tym, że istnieje tylko jedno oddziaływanie: elektryczne. te inne siły czyli: grawitacyjne i jądrowe są w ramach tego modelu prozaiczną oczywistością - same wychodzą. Wszelkie osobliwe rzekomo zjawiska, tzw. relatywistyczne i kwantowe... też same wychodzą. :0 I na tym polega ta teoria wszystkiego, bo tu nie chodzi o stworzenie Boga - wszechwiedzącego, lecz zaledwie o jednolitą, poprawną teorię rzeczywistości fizycznej.
|
|
| |  | | neo_liberał (58 punktów) | > >>>wymyslona w 21wieku przez joefa i mateusa.> >>>to wszystko co czlowiek wymysli i wymyslil powstalo na wagarach w zerowce.> >>przeceniasz rolę czasu:> >>o teorii wszystkiego ludzie gadają od wielu wieków - od zawsze.  > >dopsz alsor za zachete do odpowiedzi odpowiem powaznie - przykladem.> >wyobraz sobie z ulubionej dziedziny nauki czy bedziesz zyl wiecznie?> >gdzie?> >jak sie potocza twoje losy?> >dla matematykow jest to oczywiste.> >jak nie znajdziesz odpowiedzi skorzystaj z teorii wszystkiego.> >to mentalism.> w zasadzie to ja dawno ma teorię wszystkiego,> czyli takie coś co redukuje wszystkie te surogatowe - doraźne,> prowizoryczne modele do jednego który wszystko to ogarnia.> Ten model to ogólna teoria eteru po prostu;> w skrócie polega to na tym,> że istnieje tylko jedno oddziaływanie: elektryczne.> te inne siły czyli:> grawitacyjne i jądrowe są w ramach tego modelu prozaiczną oczywistością - same wychodzą.> Wszelkie osobliwe rzekomo zjawiska, tzw. relatywistyczne i kwantowe... też same wychodzą. :0> I na tym polega ta teoria wszystkiego, bo tu nie chodzi o stworzenie Boga - wszechwiedzącego,> lecz zaledwie o jednolitą, poprawną teorię rzeczywistości fizycznej.zauwaz jak gry planszowe albo pc odlecialy naukowo nauce...
|
|
| | |  | | alsor (3283 punktów) | > zauwaz jak gry planszowe albo pc odlecialy naukowo nauce...że niby co? jakoś nie zauważam w tym żadnego istotnego postępu. To że szachy można wyliczyć maszynowo? A co to za rewelacja: świat na matrycy 8x8 i 16 figurek? ludzie są w tym słabi, bo to jest praktycznie bezużyteczna umiejętność... coś jak wieloletni żmudny i ciężki trening walki wręcz... ze smokiem.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|