Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ekologia a Poczta Polska

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
16-07-2010 20:22Madman (7811 punktów)Ekologia a Poczta Polska
Ocena 1 na 1
Jakiś czas temu moje zainteresowanie wzbudziły rachunki i faktury, przychodzące z doklejonymi do koperty blaszkami. Dowiedziałem się, że to wszystko przez monopol Poczty Polskiej na przesyłki do określonej wagi. I by wysłać prywatnym doręczycielem, trzeba dorzucić odrobinę balastu. Zdziwiłem się, że InPostowi opłaca się wyrzucać w błoto kupę blachy i jeszcze mieć ceny niższe niż Poczta.
Mogłoby się wydawać, że przesyłki można dociążyć czymś przydatniejszym. Pojawiły się więc notatniki - niestety równie bezużyteczne. By miały odpowiednią wagę, kartki są grubości tektury. Na dodatek są gładkie i nie da się na tym pisać - ołówek nie łapie, a długopis się maże.
Ale nadawcy przesyłek zdają sobie z tego sprawę. Netia wie, co klienci myślą o jej 'notatnikach' i na okładce drukuje takie oto przesłanie:

Prawda, że sprytne? By zachęcić klienta do oszczędzania na papierze, należy go wpierw tym papierem zirytować. I problem sam się rozwiąże. Bo zaprzestanie wysyłania niepotrzebnych notatników byłoby przecież zbyt proste...

Monopol Poczty potrwa jeszcze dwa lata. Jeszcze przez dwa lata będziemy w skrzynkach pocztowych znajdować złom i makulaturę. Potem będzie już tylko makulatura. Przynajmniej dopóki bankowość elektroniczna nie wyprze klasycznych faktur.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)

>Monopol Poczty potrwa jeszcze dwa lata. Jeszcze przez dwa lata będziemy w skrzynkach pocztowych
>znajdować złom i makulaturę. Potem będzie już tylko makulatura. Przynajmniej dopóki bankowość
>elektroniczna nie wyprze klasycznych faktur.

To, że inPostowi sie opłaca wozić te tony metalu i zarabiać mimo niższych cen tylko pokazuje, jak fatalnie zarządzana jest Poczta Polska...
immune.ltd (1783 punktów)
Ten proceder trwa od lat i z tego co mi wiadomo rząd poprzedni złożył wniosek o przedłużenie okresu ochronnego dla Poczty Polskiej. Poczta Polska nie radzi sobie nie tylko z przesyłkami listownymi, ale również z paczkami (tutaj sytuacja dawno ich przerosła). Przedkłada się tutaj układ zbiorowy i chęć utrzymania przedsiębiorstwa nad ekologiczne skutki. Tak to kolejny paradoks !
Meretseger (61860 punktów)
>Przynajmniej dopóki bankowość
>elektroniczna nie wyprze klasycznych faktur.
To jeszcze potrwa. Przynajmniej do końca mojego życia.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365