 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-07-2010 20:37 | orchidea78 (385 punktów) | Pomówienia
1 na 1 | Jak bardzo mogą one zaszkodzić, wie doskonale osoba, która straciła pracę, została wykluczona z jakiejś grupy lub której życie osobiste "legło w gruzach". Należy tu odwołać się do "tych" złych cech natury ludzkiej, takich jak zazdrość, nieuczciwość ,zawiść. Oskarżenie, nawet wyjaśnione, wskazujące na niewinność "ofiary", rzutuje,jednak, na jej kondycję psychiczną i oceny osób postronnych (mniej lub bardziej zaangażowanych w tę sprawę. Nie należy "dawać wiary" różnym pogłoskom, bo ,nieświadomie, możemy wyrządzić krzywdę niewinnej osobie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Witold Baryluk (630 punktów) | > Oskarżenie, nawet wyjaśnione, wskazujące na niewinność "ofiary", rzutuje,jednak, na jej >kondycję psychiczną i oceny osób postronnych (mniej lub bardziej zaangażowanych w tę sprawę. > Nie należy "dawać wiary" różnym pogłoskom, bo ,nieświadomie, możemy wyrządzić krzywdę niewinnej >osobie. Co więc powiesz na donosy. Np. donos, że mój sąsiad bije i wrzeszczy na dziecko? W świetle właśnie wprowadzanego prawa, dziecko może zabrać bez wyroku sądu, pracownik socjalny w takim wypadku...
|
|
1 na 1 | LadyTilly (613 punktów) | Pomówienia mogą wyrządzić wiele szkód. Mało kto zwraca uwagę na sprawę tak oczywistą, że aż nie wspominaną otóż same przepisy Konstytucji RP z 1997 r. Warto zwrócić uwagę na jej art. 30, zgodnie z którym przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności oraz praw człowieka i obywatela ale kto je egzekwuje? Istnieje możliwość wytoczenia procesu ale musi być wszczęte "prywatnie", trzeba jednak uważać na niuanse prawne gdyż nie jest pomówieniem niezaprzeczenie nieprawdziwym zarzutom, chociażby to niereagowanie zasługiwało na ujemną ocenę. A sprawa sądowa jest sporym stresem nawet dla osoby niewinnej, nie wspominając o czasie, kosztach, itd, więc gdzie się nie obrócić - dupa z tyłu.
|
|
 | 1 na 1 | orchidea78 (385 punktów) | Nie każdego stać pod względem finansowym na dochodzenie swych praw przed wymiarem sprawiedliwości...Ma rację, ale jak to udowodnić? Prokurator ma inne myślenie i interpretuje fakty zgodnie z interesem "oskarżyciela".
|
|
| Paolo Monstro (6146 punktów) | > Nie należy "dawać wiary" różnym pogłoskom, bo ,nieświadomie, możemy wyrządzić krzywdę niewinnej >osobie.
Dajemy wiarę w to co chcemy wierzyć - jeśli kogoś nie lubimy, jeśli czujemy potrzebę przynależności do przeciwnego "stada" etc... chętnie wierzymy, że jest złodziejem, świnią, pedofilem etc ... C'est la vie!
|
|
 | 1 na 1 | Guzik (2020 punktów) | >C'est la vie!
Życie to także to, że jeśli się w kogoś rzuca błotem, to zawsze się część z niego przylepi... Kiedyś chodziła kawał: Wania ukradł rower. Potem się okazało, że to nie on ukradł, tylko jemu ukradli, ale cóż - był przecież zamieszany w sprawę.
Orchideo! Nie martw się! Każdemu przynajmniej raz w życiu zdarza się taka przykra historia. Liczy się całokształt. Staraj się nie patrzyć wstecz. Kto to powiedział: Jeśli potrafisz spożytkować każdą minutę, nadając wartość każdej przemijającej, Twoja jest ziemia i wszystko, co na niej i - co najważniejsze - synu mój - będziesz Człowiekiem
Niezależnie od tego co źli ludzie sobie myślą...
|
|
| Głąbiński (3538 punktów) | Przez pomówienie rozumiemy rozgłoszenie wiadomości nieprawdziwej. Jednak znane są przypadki, że ujawnienie stwierdzonego faktu (homoseksualizm, onanizowanie się, dziedziczna lub przewlekła bez widocznych objawów choroba, dokonana niegdyś kradzież itp.) powoduje przykre konsekwencje. Zarazem znane są przypadki, że brak uprzedzenia otoczenia o którejś z w. w. zaszłości miał złe skutki. Decydujące znaczenie ma kultura i rozumność otoczenia, czyli: >Nie należy "dawać wiary" różnym pogłoskom... Jednak bardziej mi odpowiada przyjęcie zasady tolerowania wszelkich, również drażniących mnie, cech innych ludzi. Uwaga: tolerancja nie oznacza brak przeciwstawiania się realnie zagrażającemu złu.
Stach M. G.
|
|
 | | julek (1527 punktów) |
homoseksualizm, onanizowanie się, dziedziczna lub przewlekła bez widocznych objawów choroba, dokonana niegdyś kradzież itp. Przepraszam , poza tematem pytanie - Stachu ,dlaczego dajesz do "jednego wora" te sprawy. julek pozdrawiam
|
|
|  | | Głąbiński (3538 punktów) | >... Stachu ,dlaczego dajesz do "jednego wora" te sprawy. Ponieważ sądzę, że jednakowo dotyczą obiektywnie pojmowanej prywatności i jednakowo bywają traktowane jako kompromitujące.
Stach M. G.
|
|
| julek (1527 punktów) | Wobec pomówienia najważniejsza jest postawa tego na "kim Ci zależy" . Jeżeli pomówionemu nie daje się szansy spokojnego wytłumaczenia ,rzeczowej dyskusji o przedmiocie ,to "sprawa jest jasna " .Zaufanie - albo jesteś nim obdarzona nim albo nie . julek pozdrawiam
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|