Dzisiaj przeczytałem o śmierci Georgesa Charpaka (zmarł dwa dni temu), urodzony w Polsce noblista z fizyki. Jest o nim pożegnalny artykuł w internetowej wyborczej, cytat: Cytat:Fizyka to najbardziej wymagająca, a czasem najbardziej niszcząca kochanka. Dzień i noc, latem i zimą, rano i wieczorem śledzi cię, ma nad tobą władzę, nagradza cię i wprowadza w stan rozpaczy. Niszczy cię jak najgorsza nerwica natręctw. Ale daje też podniecenie, radość i najwyższe poczucie spełnienia.
Jednak ze śmierci znanych osób najbardziej przeżyłem odejście wspaniałego pisarza, noblisty, Jose Saramago. Zresztą razem z nim odszedł portugalski playboy...
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
|