 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-10-2012 16:01 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Krzyżowy trolling
18 na 20 | W 2009 roku nieznani sprawcy bezprawnie zamontowali na szczycie Rysów metalowy krzyż. Sondowano wcześniej o zgodę, lecz odmówiono, więc pewnie krzyżowcy zdecydowali się na bezprawie wiedząc, że krzyż nie raz już kruszył opór polskiego prawa. Po roku TOPR wreszcie odważył się usunąć samowolkę. Radiomaryjny eurodeputowany, Janusz Wojciechowski z PiS, bił wówczas na alarm, pewnie w nadziei, że uda się coś wokół tej sprawy rozpętać, zwłaszcza, że było to w czasie batalii krzyżowej na Krakowskim Przedmieściu. Problem niestety w tym, że główne siły obrońców krzyża Wojciechowski:to ludzie przeważnie starsi i na takie Rysy czy Giewont trudno im się wdrapać. Rysy pokazują, że wojna z krzyżem na terenach górzystych jest o wiele bardziej skuteczna niż w zwartej zabudowie miejskiej. Zauważył też trafnie: Cytat:Krzyży po zdjęciu nie należy oczywiście palić, lecz je zanosić do kościołów. W przyszłości posłużą jako eksponaty, gdy kościoły zostaną zamienione na muzea ateizmu. Obecnie po raz kolejny anonimowi krzyżowcy bezprawnie wbili krzyż na "czubku Polski", jak ujmuje to prawicowe wpolityce.pl. Biedne TOPR znów wplątane w wojnę krzyżową. Czekamy na usunięcie kolejnego "eksponatu dla muzeum ateizmu". Czy chrześcijańskie trolle w końcu odpuszczą czy dalej będą używali dwumetrowych krzyży jako taranów przeciwko prawu? Irytujące jest jedynie podkreślanie przez TOPR, że krzyż postawiono bez ich zgody ale także bez zgody Kościoła. Głupota tego stwierdzenia, nawet jeśli motywowana taktycznie, dewaluuje znacząco nie wyrażanie zgody na krzyż na Rysach przez górską organizację. Z jednej bowiem strony Kościół nie ma żadnej wyłączności ani licencji na stawianie krzyży. Z drugiej tym bardziej nie ma kompetencji do wyrażania zgody na krzyż w tym miejscu. A z trzeciej - brak jego głosu w tej sprawie to taktyczne nabranie wody w usta i czekanie, aż samowolki takie okrzepną, wówczas stają się ich gorliwym obrońcą. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | TyDraniu (6569 punktów) | Cytat:Krzyży po zdjęciu nie należy oczywiście palić, lecz je zanosić do kościołów. W przyszłości posłużą jako eksponaty, gdy kościoły zostaną zamienione na muzea ateizmu. Myli się europoseł Wojciechowski, prorokując powstawanie muzeów ateizmu. Takie muzea były kiedyś, w stalinowskim Związku Radzieckim i były raczej chybionym pomysłem. W przyszłości nikt nie będzie wiedział, co oznacza słowo "ateizm", a kościoły zostaną zamienione na muzea religii.
|
|
Sobieski20 (1136 punktów) (zablokowany) | Oj żałuje że nie mieszkam bliżej. Wlazł bym tam tylko po to by trochę go sprofanować  . A tak na poważnie skoro te krzyże takie święte są to może my ateiści powinniśmy zacząć ich używać. Gdyby tak zakrzyżować wejście na jakąś plebanie albo do kościoła czy choćby biura poselskiego. ciekawe czy nasi krzyżacy też by takiego krzyża bronili...
|
|
 | | Marek Okrągły (2283 punktów) | > ...A tak na poważnie skoro te krzyże takie święte są to może my ateiści powinniśmy zacząć ich używać. Gdyby tak zakrzyżować wejście na jakąś plebanie albo do kościoła czy choćby biura poselskiego. ciekawe czy nasi krzyżacy też by takiego krzyża bronili...Miałem podobny pomysł na umilenie życia w okolicy za czasów samowolki budowlanej przed Pałacem Prezydenta. Ciekawe, jakby się poczuł ksiądz czy poseł, czy jego uniesienie dalej by trwało, jakby krzyż utrudniał wejście do biura/plebanii lub wniesienie czegokolwiek do biura/plebanii. Na prywatnych posesjach mogą sobie ludzie stawiać wszystko, co nie powoduje złamania prawa i oczywiście jeśli mają na to pozwolenia  Zabawne jest to, że kiedyś w wiosce mego dziadka krzyży było zatrzęsienie (20 krzyży na 10 domową wioskę) teraz są może 2. Ludzie dalej są wierzący, tak przypuszczam, ale im prywatnego gruntu szkoda. Pierwsze poszły krzyże drewniane stojące na polach, teraz znikają nawet kapliczki kamienne/ceglane z krzyżami przed domami.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
|
|
2 na 2 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > anonimowi krzyżowcy bezprawnie wbili krzyż na> "czubku> Polski"Anonimowi wbili, anonimowi mogliby zdjąć. Krzyż ma 2m, jest stalowy, więc gdzie złomiarze, się pytam? > Kościół nie ma żadnej wyłączności ani licencji na stawianie krzyży.W takim razie anonimowe zdjęcie krzyża to jedno rozwiązanie, a anonimowe dostawienie większej ich ilości - drugie, też fajne. Ateiści w ogóle mogliby naustawiać krzyży w całej Polsce gdzie się da i niech im katolicy czapkują - jak je tak lubią.
|
|
 | 2 na 2 | Jacholek (5699 punktów) | >>anonimowi krzyżowcy bezprawnie wbili krzyż Nie bardzo chwytam jak to w Parku Narodowym mozna cokolwiek wbijać w skałe niszcząc ja przy okazji, nie mówiąc juz o skażeniu krajobrazowym.
|
|
|  | 1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Nie bardzo chwytam jak to w Parku Narodowym mozna cokolwiek wbijać w skałe niszcząc ja przy okazji, nie mówiąc juz o skażeniu krajobrazowym.Na mapie szczyty górskie oznacza się krzyżykiem, nic więc dziwnego, że i w realu tak oznaczono.  Mówiąc bardziej serio, to można by monitoring założyć: sztyca na 10m, a na niej kamera...  A mówiąc całkiem serio, to faktycznie się kiedyś skała od tego wbijania żelastwa rozpadnie.
|
|
3 na 3 | kamill2001 (10 punktów) | Byłem 3 tygodnie temu na Rysach, była piękna, słoneczna, bezchmurna pogoda, widoczność na 100km. Krzyż szpeci krajobraz i zasłania widok na Morskie Oko. Dość trudno zrobić zdjęcie w tamtym kierunku żeby nie uwiecznić krzyża. Będąc uczciwym nadmienić też jednak trzeba że inni "turyści" szpecą szczyt zostawiając śmiecie czy pisząc markerami po skałach. Obok tego krzyża jest jeszcze ~15cm metalowa podstawka po starym krzyżu. Nie trudno mi sobie wyobrazić jak za kilkadziesiąt lat takich podstawek czy dziur po krzyżu będzie kilkanaście. Co tam jakaś skała w parku narodowym...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|