>Most Öresund, który łączy Malmö w Szwecji z Kopenhagą w Danii, ma odcinek znajdujący się pod >ziemią, pod powierzchnią morza. Czy duży statek przepływający przez tunel odczuwa dodatkowe >obciążenia? Innymi słowy, czy tunel "wyczuwa" ciężar przepływających statków? od statku nie (chyba że od niego podniesie się poziom wody w morzu, a więc i ciśnienie na tunel) ale od śruby tak
|