Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy tunele podmorskie są obciążane przez przepływające statk

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
06-01-2024 09:27vindegosh (4 punktów)Czy tunele podmorskie są obciążane przez przepływające statk
Most Öresund, który łączy Malmö w Szwecji z Kopenhagą w Danii, ma odcinek znajdujący się pod ziemią, pod powierzchnią morza. Czy duży statek przepływający przez tunel odczuwa dodatkowe obciążenia? Innymi słowy, czy tunel „wyczuwa” ciężar przepływających statków?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>Most Öresund, który łączy Malmö w Szwecji z Kopenhagą w Danii, ma odcinek znajdujący się pod
>ziemią, pod powierzchnią morza. Czy duży statek przepływający przez tunel odczuwa dodatkowe
>obciążenia? Innymi słowy, czy tunel "wyczuwa" ciężar przepływających statków?
od statku nie (chyba że od niego podniesie się poziom wody w morzu, a więc i ciśnienie na tunel) ale od śruby tak
vindegosh (4 punktów)
>Most Öresund, który łączy Malmö w Szwecji z Kopenhagą w Danii, ma odcinek znajdujący się pod
>ziemią, pod powierzchnią morza. Czy duży statek przepływający przez tunel odczuwa dodatkowe router login 192.168.l.l.link/

>obciążenia? Innymi słowy, czy tunel "wyczuwa" ciężar przepływających statków?

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365