 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-02-2026 20:43 | zukanmu5 (2 punktów) (zablokowany) | Cuda
1 na 1 | W zeszłym roku moja żona miała wypadek, spadła z wysokości dziesięciu stóp na betonową płytę. To był cud, nie umarła. Mówię, że gdyby anioł ją złapał, to byłby cud. Przyjaciel rodziny właśnie dostał nową wątrobę. To był cud, znaleziono dawcę. Nie pytałem, czy ktoś próbował uzdrowić. Większym cudem byłoby to, że w ogóle nie zachorowała. Nigdy nie słyszałem, żeby to był taki cud dla tej osoby, która umarła. Więc mogłaby mieć wątrobę. Lubię tę kobietę, cieszę się, że wraca do zdrowia, ale proszę, nie mów mi, że to był cud. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2904 punktów) | >W zeszłym roku moja żona miała wypadek, spadła z wysokości dziesięciu stóp na betonową płytę. To >był cud, nie umarła. Mówię, że gdyby anioł ją złapał, to byłby cud. Przyjaciel rodziny właśnie >dostał nową wątrobę. To był cud, znaleziono dawcę. Nie pytałem, czy ktoś próbował uzdrowić. Większym >cudem byłoby to, że w ogóle nie zachorowała. Nigdy nie słyszałem, żeby to był taki cud dla tej >osoby, która umarła. Więc mogłaby mieć wątrobę. Lubię tę kobietę, cieszę się, że wraca do zdrowia, >ale proszę, nie mów mi, że to był cud.
Teraz czeka go walka aby jego organizm nie odrzucił przeszczepu, nie należy mieć złudzeń wątroba lub inny narząd od dawcy to nie to samo co ta oryginalna, - jakość życia nie ta sama tyle tylko że się żyje. A tak w ogóle to ludzkość dzięki temu, że stała się rozumna rozwinęła nauki medyczne do tego stopnia, że takie coś jak przeszczep narządu jest możliwy i taki zabieg przedłuża życie. I tak przy okazji panuje powszechne przekonanie, że ludzkość stała się rozumna za sprawą Boga, jak zwał tak zwał ale nie istnieje żadna racjonalniejsza teoria pochodzenia ludzkiej rozumności na dzień dzisiejszy.
Niektóre wyznania uznają transfuzję krwi i przeszczepy za niedopuszczalne, ale jest to pogląd sprzeczny z ideą Boga dzięki któremu obdarzony rozumem człowiek czyni starania aby chronić to co ma najcenniejsze - czyli życie. Ludzki rozum nie istnieje bez żywego ciała, więc dbając o dobrostan cielesny zapewniamy funkcjonowanie ludzkiego umysłu będącego siedliskiem rozumu i Boga.
|
|
1 na 1 | Lolek_Salambek (2665 punktów) | >W zeszłym roku moja żona miała wypadek, spadła z wysokości dziesięciu stóp na betonową płytę. To >był cud, nie umarła. Mówię, że gdyby anioł ją złapał, to byłby cud. Przyjaciel rodziny właśnie >dostał nową wątrobę. To był cud, znaleziono dawcę. Nie pytałem, czy ktoś próbował uzdrowić. Większym >cudem byłoby to, że w ogóle nie zachorowała. Nigdy nie słyszałem, żeby to był taki cud dla tej >osoby, która umarła. Więc mogłaby mieć wątrobę. Lubię tę kobietę, cieszę się, że wraca do zdrowia, >ale proszę, nie mów mi, że to był cud.
------------
Cuda, zgodnie z ich definicją mają to do siebie, że się zdarzają.
Są nawet takie procedury, że trzeba udowodnić ich zaistnienie.
😊
S pozdravem
Zwierzęta podobnie jak ludzie mają bardzo silny instynkt życia oraz odczuwają cierpienia fizyczne Dzień bez GPT to dzień stracony.
|
|
zukanmu5 (2 punktów) (zablokowany) | Usunięte przez moderatora
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|