Racjonalista - Strona głównaDo treści
36% wierzy w możliwość zamachu i co dalej?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-11-2012 13:52Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
36% wierzy w możliwość zamachu i co dalej?
Ocena 3 na 3
Ja nie wierzę, oceniam możliwość ewentualnych, celowych 'złych działań' po czyjejś stronie w tym wszystkim na ~5% - do momentu katastrofy.

Po katastrofie to już rozgrywka polityczna i tu każda strona coś dla siebie ugrywa.

Wraku Rosja raczej nam nie zwróci przez kolejnych kilkadziesiąt lat - na ~20% oceniam, że na 'remoncie w Samarze' były jednak montowane jakieś niestandardowe urządzenia podsłuchowe/inne - maszyna w ogóle nie została zabezpieczona wtedy wywiadowczo.

Na ~50% oceniam, że na tych głośnych w ostatnich dniach próbkach, których też raczej szybko nie dostaniemy, jednak znajdują się ślady materiałów wybuchowych - wszak już stwierdzono, że teren pod Smoleńskiem to wręcz poligon wojskowy, a wracający kilka tygodni przed katastrofą z Afganistanu żołnierze mogli pobrudzić fotele.

Na ~90% polska prokuratura jest bardzo głęboko zależna w tym śledztwie od rządu, a jej komunikaty konsultowane pod PRowym wydźwiękiem - aby tonować/uspokajać opinię publiczną/ kompromitować opozycję.

Na >99% żadne służby w Rosji, które tę katastrofę badają, nie są niezależne i żaden wynik badań/raport/itp. nie ukazuje się bez zaopiniowania/poprawienia/napisania od nowa przez władzę polityczną. Oto - średnio znany - przykład sprzed roku, dotyczący kłamstwa katyńskiego:

"6 października 2011 roku rosyjski wiceminister sprawiedliwości Georgij Matiuszkin oświadczył podczas rozprawy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu (sprawa Janowiec i inni przeciwko Rosji, nr 55508/07 i 29520/09), że nie ma dowodów, iż polscy oficerowie zostali zamordowani, lecz należy ich traktować jak osoby „zaginione”, a 19 października 2011 roku w piśmie do Trybunału stwierdził, że krewni ofiar zbrodni nie cierpieli, bo nie znali swych bliskich"
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

01-11-2012 14:31
 Ocena 11 na 11
Pa1ryk (1539 punktów)
>36% wierzy w możliwość zamachu i co dalej?

Podobno 90% wierzy w zombi ukrzyżowanego 2000 lat temu. Ja bym się statystykami zbytnio nie przejmował, poza tym te są raczej pozytywne, znaczy 64% nie wierzy w zamach. To i tak więcej niż można by przypuszczać.

>Wraku Rosja raczej nam nie zwróci przez kolejnych kilkadziesiąt lat - na ~20% oceniam, że na 'remoncie w Samarze' były jednak montowane jakieś niestandardowe urządzenia podsłuchowe/inne - maszyna w ogóle nie została zabezpieczona wtedy wywiadowczo.

Kiedyś słyszałem, że po każdym takim remoncie samolot jest bardzo dokładnie sprawdzany. Gdyby tego nie zrobiono to byłoby to szczytowe niechlujstwo.

Gdy rozum śpi, budzi się Antoni Macierewicz
01-11-2012 15:04 
 Ocena 10 na 10
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Gdy rozum śpi, budzi się Antoni Macierewicz

Ja, niestety, nie umiem obsługiwać żadnych programów graficznych, ale niechże w końcu ktoś to:



z tym:



w jeden obrazek poskłada...


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
01-11-2012 15:40 
 Ocena 9 na 9
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)

O matko! Nie tak znienacka, proszę. Ten drugi obrazek przeraził mnie nie na żarty.
_
01-11-2012 17:05 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>O matko! Nie tak znienacka, proszę. Ten drugi obrazek przeraził mnie nie na żarty.

Najbardziej przerażające jest to, że ten facet nienażarty będzie zawsze...

Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
01-11-2012 19:10 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)

>Najbardziej przerażające jest to, że ten facet nienażarty będzie zawsze...

Mam wrażenie, że najczęściej to on jest ożarty
01-11-2012 18:01 
 Ocena 18 na 18
Pa1ryk (1539 punktów)


01-11-2012 19:02 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Przyznaję, że niezłe .
Upieram się jednak, że ściśle zastosowany mój pomysł - lepszy .
Widzę to jakoś tak: zdjęcie Macierewicza w pozycji UUUUUUU jako baza, na którą wystarczy w lewym dolnym rogu "nakleić" samą śpiącą postać z rysunku Goyi (z biurkiem i stosownym napisem), ew. można zostawić te cztery sowy, które na rysunku są nieco rozjaśnione.


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
01-11-2012 21:02 
 Ocena 5 na 5
Pa1ryk (1539 punktów)



Tak?
(Mistrzem Gimpa to ja nie jestem...)
02-11-2012 20:06 
 Ocena 1 na 1
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
O, właśnie .
A czy dałoby się to zdjęcie na czarno-białe przerobić, żeby to mniej kontrastowało ze sobą?


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
02-11-2012 20:47 
 Ocena 7 na 7
Pa1ryk (1539 punktów)



---

Jeszcze jakieś frytki do tego, cole dietetyczną?


02-11-2012 20:53 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Jeszcze jakieś frytki do tego, cole dietetyczną?

Już jest dobrze - teraz tylko koszulki drukować .

Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
02-11-2012 16:03 
 Ocena 2 na 2
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Czemu jestem na tym forum wystawiany na próbę?!

Ja tak bardzo nie lubię być powierzchowny... ale z twarzy tego jegomościa oszołomstwo aż kapie! "Boom! Baby!"

Wiem kogo mi przypomina: Złego Nocnego Bombowca Który Atakuje O Północy!

youtu.be/RyJVaIrn0bw?t=1m5s

Czemu już nie ma takich kreskówek jak "Kleszcz"? Dobroduszny pastisz, który nauczyłby obecne, młode pokolenie dobrego, ironicznego i inteligentnego dowcipu oraz dystansu. Takie kreskówki szczepią krytyczne myślenie a Macierewiczom i katechetom średnio to wychodzi...

Fabricati Diem, Pvnc!
04-11-2012 21:27 
 Ocena 1 na 1
Kuba K. (3909 punktów)

>

Widuję czasem takie oczy u moich pacjentów, więc mimowolnie się zastanawiam czym się ten oszołom, za przeproszeniem, naćpał? Nalewką na wilczej jagodzie, czy bieluniem?
coreless (16088 punktów)
Czy to warto sobie jeszcze zawracać głowę tym marnym przedstawieniem, zainscenizowanym przez elity dla elit i w interesie elit? (Naukowo to się chyba nazywa framing).
01-11-2012 15:37 
 Ocena 3 na 3
Fafciu (953 punktów)
>Czy to warto sobie jeszcze zawracać głowę tym marnym przedstawieniem, zainscenizowanym przez elity dla elit i w interesie elit? (Naukowo to się chyba nazywa framing).

Smoleńsk ist das Opium des Volkes!
coreless (16088 punktów)

Mózg to materia miękka i podatna.
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)
coreless (16088 punktów)

Szok i niebywały skandal! Obrazek nie pasuje mi do ram!
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)

Są jeszcze antyramy.
_
01-11-2012 18:12 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)
coreless (16088 punktów)

Oj damy, damy. Przecie to ÓN chce śledztwa, a nie ÓNIA.
01-11-2012 22:09 
 Ocena 1 na 1
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)

Nie mając czym przebić, sięgam po jokera:

en.wikiped(*)/Battle_of_Smolensk_(1943)
_
02-11-2012 06:56 
 Ocena 3 na 3
coreless (16088 punktów)

Od samego czytania mam całą twarz zbryzganą trotylem, odłamkami, kawałkami ciał i innymi substancjami prawdopodobnie ludzkiego pochodzenia (te emocje!). Musiałem użyć nitrogliceryny - na serce. Czy to znaczy, że jestem rosyjskim agentem zamachowcem?
Selanos (12869 punktów)
>Po katastrofie to już rozgrywka polityczna i tu każda strona coś dla siebie ugrywa.

A imię jego Jarosław.

>Wraku Rosja raczej nam nie zwróci przez kolejnych kilkadziesiąt lat

Nigdy nie zrozumiem tego, dlaczego Polska po prostu się z Rosją nie dogada. Putin potrafi być miły dla sojuszników.

> na ~20% oceniam, że na
>'remoncie w Samarze' były jednak montowane jakieś niestandardowe urządzenia podsłuchowe/inne -
>maszyna w ogóle nie została zabezpieczona wtedy wywiadowczo.

Nie sądzę. Po pierwsze, Rosjanie za bardzo baliby się ewentualnej afery, po drugie, podejrzewam, że to nie taka prosta sprawa, taki podsłuch, w dodatku w samolocie.

A poza tym, w Polsce znamy się na podsłuchach. Podobno w żadnym innym kraju nie inwigiluje się obywateli tak jak u nas, więc, no cóż...

>Na ~50% oceniam, że na tych głośnych w ostatnich dniach próbkach, których też raczej szybko nie
>dostaniemy, jednak znajdują się ślady materiałów wybuchowych - wszak już stwierdzono, że teren pod
>Smoleńskiem to wręcz poligon wojskowy

Ba, a jakby dobrze poszukać, to znalazłoby się całą tablicę Mendelejewa. Wszędzie są śladowe ilości wszystkiego :>

>Na ~90% polska prokuratura jest bardzo głęboko zależna w tym śledztwie od rządu, a jej komunikaty
>konsultowane pod PRowym wydźwiękiem - aby tonować/uspokajać opinię publiczną/ kompromitować
>opozycję.

Trójpodział władzy jeszcze do nas nie dotarł, od czasów oświecenia minęło zwyczajnie za mało czasu. Poczekajmy jeszcze ze dwieście albo trzysta lat.

>Na >99% żadne służby w Rosji, które tę katastrofę badają, nie są niezależne

Zacznijmy od tego, że w Rosji mają tyle wypadków lotniczych związanych ze złymi lotniskami i starym sprzętem, że u nich wnioskiem wszelkich komisji zawsze jest wina pilota.

A co do zbrodni katyńskich: uważam, że winienie za nie Rosji jest tak samo głupie, jak winienie Polski za wszelkie zbrodnie PRL.
Menel de Lux (3111 punktów)

>A imię jego Jarosław.
To nie jest jedyny beneficjent afery trotylowej.
Według sondaży PO odbiło utraconą "koszulkę lidera".
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>>A imię jego Jarosław.
> To nie jest jedyny beneficjent afery trotylowej.
>Według sondaży PO odbiło utraconą "koszulkę lidera".

Im więcej Smoleńska - tym więcej PO-PiSu, oczywiste, największa polaryzacja. Jednakże w sondażach poza TVN/GW, nadal PiS>PO.
Selanos (12869 punktów)
Wydawałoby się, że to bardzo źle, ale nie widzę w parlamencie partii która byłaby zdolna do samodzielnego rządzenia, poza PO oczywiście. Oczywiście wcale to nie oznacza, że rządy PO są dobre, jedyne co mogę o tych rządach powiedzieć, to że .
02-11-2012 19:46 
 Ocena 3 na 3
Selanos (12869 punktów)
>>A imię jego Jarosław.
> To nie jest jedyny beneficjent afery trotylowej.
>Według sondaży PO odbiło utraconą "koszulkę lidera".

Dzięki Kaczyńskiemu. Jakaś bodajże niemiecka gazeta, pisała niedawno, że albo Tusk będzie musiał bardzo się postarać żeby odzyskać poparcie, albo pomoże mu w tym Kaczyński. Jarosław oczywiście stanął na wysokości zadania, strzelił sobie w stopę, a beneficjentem jest Tusk. Deja vu.
02-11-2012 19:58 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>A imię jego Jarosław.

W necie dzisiaj znalazłem:

GŁOS PRZEDWIECZNY
- Gdzie jest brat twój, Abel?
JAROSŁAW
(rezolutnie)
- Wiem, ale nie powiem.


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
Brzostowski (7067 punktów)
>Ja nie wierzę, oceniam możliwość ewentualnych, celowych 'złych działań' po czyjejś stronie w tym wszystkim na ~5% - do momentu katastrofy.
Ja też podobnie oceniam możliwość zamachu.
>Po katastrofie to już rozgrywka polityczna i tu każda strona coś dla siebie ugrywa.
Nie tylko. Ilość zaniedbań przy tym locie, za które formalnie odpowiada Kancelaria Premiera jest bardzo duża. Gdyby to wyszło na jaw i przy zmianie rządu, mogą dziać się "cuda". Oczywiście faktycznie zaniedbania nie mają barw politycznych (równie dobrze mogło to się wydarzyć gdy premierem był Jarek), ale gdyby Jarek objął władzę, to Tusk i jego koledzy mogą skończyć bardzo źle. To nie tylko polityka, bo część ludzi w Polsce, ale także część rodzin faktycznie wierzą w zamach, ich wiara zbudowana jest na demonach historii oraz postawie rządu i Rosji.
>Wraku Rosja raczej nam nie zwróci przez kolejnych kilkadziesiąt lat - na ~20% oceniam, że na 'remoncie w Samarze' były jednak montowane jakieś niestandardowe urządzenia podsłuchowe/inne -maszyna w ogóle nie została zabezpieczona wtedy wywiadowczo.
Mogło tak być, ale raczej Rosjanie nie są chętni wraku oddać i generalnie są trudności z tzw pomocą prawną, bo takie są standardy w Rosji, niechlujstwo, bałagan oraz to, że część przyczyn katastrofy leży po stronie Rosji. Nie będą chcieli nam ułatwiać odkrywania tych spraw.
>Na ~50% oceniam, że na tych głośnych w ostatnich dniach próbkach, których też raczej szybko nie dostaniemy, jednak znajdują się ślady materiałów wybuchowych - wszak już stwierdzono, że teren pod Smoleńskiem to wręcz poligon wojskowy, a wracający kilka tygodni przed katastrofą z Afganistanu żołnierze mogli pobrudzić fotele.
Może tak być. Niestety prowadzi to do pytania dramatycznego - dlaczego teraz te próbki są pobierane?
>Na ~90% polska prokuratura jest bardzo głęboko zależna w tym śledztwie od rządu, a jej komunikaty konsultowane pod PRowym wydźwiękiem - aby tonować/uspokajać opinię publiczną/ kompromitować opozycję.
Dla mnie to też oczywiste.
>Na >99% żadne służby w Rosji, które tę katastrofę badają, nie są niezależne i żaden wynik badań/raport/itp. nie ukazuje się bez zaopiniowania/poprawienia/napisania od nowa przez władzę polityczną.
To też oczywiste.
02-11-2012 22:50 
 Ocena 5 na 5
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
> Mogło tak być, ale raczej Rosjanie nie są chętni wraku oddać.
Biorąc pod uwagę, że natychmiast po przewiezieniu wraku do Polski niechybnie znaleziono by pomiędzy szczątkami kilka beczek dynamitu z lontami, mnóstwo atomów oraz laleczki voodoo,
ta niechęć jest całkiem racjonalna.
Brzostowski (7067 punktów)
>> Mogło tak być, ale raczej Rosjanie nie są chętni wraku oddać.
>Biorąc pod uwagę, że natychmiast po przewiezieniu wraku do Polski niechybnie znaleziono by pomiędzy szczątkami kilka beczek dynamitu z lontami, mnóstwo atomów oraz laleczki voodoo,
>ta niechęć jest całkiem racjonalna.

Kto niby będzie szukał tam dynamitu lub tych innych rzeczy? Czy nie polska prokuratura?
Ja bardziej ufam polskiej prokuraturze niż władzom rosyjskim. I wolałbym aby to nasza prokuratura badała sprawę. A Ty komu bardziej ufasz?
03-11-2012 13:01 
 Ocena 2 na 2
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Ja bardziej ufam polskiej prokuraturze niż władzom rosyjskim. I wolałbym aby to nasza prokuratura badała sprawę. A Ty komu bardziej ufasz?

Nikomu.

Przy założeniu że nie był to ruski zamach (iście kretyński pomysł), strona rosyjska ma najmniej powodów żeby cokolwiek w tej sprawie ukrywać.

Zaś Polacy, cóż, trep trepowi oka nie wykole, a z próbami wybielania winnych tego wypadku mieliśmy już do czynienia przy okazji raportu Millera.
Ponadto, perspektywa Macierewicza w roli rządowego eksperta do badania katastrofy nie jest wcale taka niemożliwa.
Brzostowski (7067 punktów)
>>Ja bardziej ufam polskiej prokuraturze niż władzom rosyjskim. I wolałbym aby to nasza prokuratura badała sprawę. A Ty komu bardziej ufasz?
>Nikomu.
A ja mimo wielu uwag, które mam do pracy polskiej prokuratury, jednak bardziej ufam polskiej.
>Przy założeniu że nie był to ruski zamach (iście kretyński pomysł), strona rosyjska ma najmniej powodów żeby cokolwiek w tej sprawie ukrywać.
Tu nie chodzi o zamach, którego wg mnie nie było, tylko o inne okoliczności wypadku, które pokazują stronę rosyjską w złym świetle.
>Zaś Polacy, cóż, trep trepowi oka nie wykole, a z próbami wybielania winnych tego wypadku mieliśmy już do czynienia przy okazji raportu Millera.
No to jasne, od początku twierdziłem, że nasi mają dużo za uszami w przypadku tej katastrofy, dlatego właśnie tak bardzo opornie idzie im ujawnianie prawdy o okolicznościach wypadku.
>Ponadto, perspektywa Macierewicza w roli rządowego eksperta do badania katastrofy nie jest wcale taka niemożliwa.
Czyli nigdy nie oddadzą wraku.
03-11-2012 15:45 
 Ocena 2 na 2
ekologik (1240 punktów)
(zablokowany)
>>Ja nie wierzę, oceniam możliwość ewentualnych, celowych 'złych działań' po czyjejś stronie w tym wszystkim na ~5% - do momentu katastrofy.
>Ja też podobnie oceniam możliwość zamachu.

Ja akurat prześledziłem, to wtedy dokładnie i z ludźmi mocno ścisłymi.
Prawdopodobieństwo zamachu wynosi zero.

Nie analizuję osób co się tu wypowiadają ale pachnie tu jakąś infekcją neurologicznie uchwytną, podłapaną na frondziarskich pseudo dysputach

Pozdrawiam

Przypominam znane powiedzenie:

Jaki prezydent taki zamach! (okupant WC)
04-11-2012 20:38 
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)
>Ja akurat prześledziłem, to wtedy dokładnie i z ludźmi mocno ścisłymi.
>Prawdopodobieństwo zamachu wynosi zero.
No to już wiemy, zawiadom o tym prokuraturę, Ty i "mocno ściśli" - sprawa jest pewna jak w banku!
>Nie analizuję osób co się tu wypowiadają ale pachnie tu jakąś infekcją neurologicznie uchwytną, podłapaną na frondziarskich pseudo dysputach
Ja też nikogo nie oceniam, ale uznawanie, że prawdopodobieństwo zamachu wynosi "zero" na podstawie własnych prześledzeń wraz z mocno ścisłymi uważam za poważną infekcję.
Poza tym mógłbyś z nami podzielić się wnioskami z analizy, które prowadzą do zerowego prawdopodobieństwa zamachu?
>Pozdrawiam
>Przypominam znane powiedzenie:
>Jaki prezydent taki zamach! (okupant WC)
Na bazie tego powiedzonka można tworzyć nowe:
Jaka komisja taki raport.
Jaki partner taka współpraca.
Jaki racjonalista takie dowody.

...
Przyznasz, że to dość głupie powiedzonka.
Andrzej Jasiński (40 punktów)
>Ja nie wierzę, oceniam możliwość ewentualnych, celowych 'złych działań' po czyjejś stronie w tym
>wszystkim na ~5% - do momentu katastrofy.
>Po katastrofie to już rozgrywka polityczna i tu każda strona coś dla siebie ugrywa.
>Wraku Rosja raczej nam nie zwróci przez kolejnych kilkadziesiąt lat - na ~20% oceniam, że na
>'remoncie w Samarze' były jednak montowane jakieś niestandardowe urządzenia podsłuchowe/inne -
>maszyna w ogóle nie została zabezpieczona wtedy wywiadowczo.
>Na ~50% oceniam, że na tych głośnych w ostatnich dniach próbkach, których też raczej szybko nie
>dostaniemy, jednak znajdują się ślady materiałów wybuchowych - wszak już stwierdzono, że teren pod
>Smoleńskiem to wręcz poligon wojskowy, a wracający kilka tygodni przed katastrofą z Afganistanu
>żołnierze mogli pobrudzić fotele.
>Na ~90% polska prokuratura jest bardzo głęboko zależna w tym śledztwie od rządu, a jej komunikaty
>konsultowane pod PRowym wydźwiękiem - aby tonować/uspokajać opinię publiczną/ kompromitować
>opozycję.
>Na >99% żadne służby w Rosji, które tę katastrofę badają, nie są niezależne i żaden wynik
>badań/raport/itp. nie ukazuje się bez zaopiniowania/poprawienia/napisania od nowa przez władzę
>polityczną. Oto - średnio znany - przykład sprzed roku, dotyczący kłamstwa katyńskiego:
>"6 października 2011 roku rosyjski wiceminister sprawiedliwości Georgij Matiuszkin oświadczył
>podczas rozprawy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu (sprawa Janowiec i inni
>przeciwko Rosji, nr 55508/07 i 29520/09), że nie ma dowodów, iż polscy oficerowie zostali
>zamordowani, lecz należy ich traktować jak osoby "zaginione", a 19 października 2011
>roku w piśmie do Trybunału stwierdził, że krewni ofiar zbrodni nie cierpieli, bo nie znali swych
>bliskich"
Czytając Pański tekst trudno się oprzeć wrażeniu, że autorzy smoleńskiej hucpy [kimkolwiek by nie byli] w jakimś stopniu swój cel osiągnęli.Pisząc w ten sposób wdaje się Pan w dyskusję z cynicznymi graczami politycznymi.W tym miejscu zacytuję fragment piosenki J.Kaczmarka z niewielką zmianą w ostatnim wierszu:''A przecież mówi mądry gmin
Nie dyskutować z byle kim.

Do życia trza mieć mocną głowę
Choć niekoniecznie tęgi łeb
Żeby przetrzymać ciągle nowe
Figle płatane nam przez wiek
Ten nowy wspaniały wiek.''

Mod:
Proszę kasować zbędne cytowania.

Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Na ~90% polska prokuratura jest bardzo głęboko zależna w tym śledztwie od rządu, a jej komunikaty konsultowane pod PRowym wydźwiękiem - aby tonować/uspokajać opinię publiczną

o to to: www.youtub(*)=player_embedded&v=DJdW8EEkeJc
02-11-2012 21:12 
 Ocena 1 na 1
coreless (16088 punktów)
Żałosne. Faceci ewidentnie słabo przeszkoleni do komunikowania się z mediami. Powinni się przymknąć, a wystawić na pierwszą linię jakiegoś kompetentnego rzecznika prasowego, który:
1. nie będzie sypał specjalistycznym żargonem, bo w typowym przedstawicielu opinii publicznej to zawsze wzbudza podejrzenia, że jest przez kogoś oszukiwany;
2. będzie się wypowiadał zdaniami prostymi, zawierającymi jasne i konkretne przesłanie, bo zdania wielokrotnie złożone z wtrąceniami i dygresjami mają taki sam skutek jak - patrz punkt 1.;
3. przedstawi konkretną interpretację faktów (czyli najpierw walimy konkluzję, a potem uzasadniamy i obudowujemy przesłankami), a nie będzie ją tworzył na poczekaniu, pod presją kamer i dziennikarzy, co sprawia wrażenie, że kręci, co ma taki skutek jak - patrz punkt 1. i 2.
4.No i mowa ciała - tu jej nie widzę, to znaczy widzę nieco wystraszonego grzecznego chłopca, który całym sobą przeprasza, że musi powiedzieć to, co musi powiedzieć. Skutek? Patrz punkty 1, 2 i 3.
Faceci mieli dobre intencje, ale wyszło jak zawsze. Doceniam ich uczciwość... Naprawdę.

Mowa ciała powinna być wyrazista: Handel's Giulio Cesare. Va Tacito
Medieval (3004 punktów)
Tomek Malec (240 punktów)
>Ja nie wierzę, oceniam możliwość ewentualnych, celowych 'złych działań' po czyjejś stronie w tym
>wszystkim na ~5% - do momentu katastrofy.

Celowych działań nie wykazano, za to ogrom zaniedbań, a te w Polsce wynikają z naszego bałaganiarstwa i bylejakości, a nie z chęci spiskowania.
Trzeba opierać się na faktach i dowodach, a nie na teoriach spiskowych, których nie sposób obalić jakąkolwiek najbardziej rzeczową argumentacją. Niby wszyscy to wiemy, a jednak dajemy się wciągać. Te ~5%, to właśnie wiara. Jak znajdą się dowody na spisek, to będzie uzasadnione rozmawiać o spiskach, na dziś można rozmawiać o zaniedbaniach i sposobach ich eliminacji.

>Wraku Rosja raczej nam nie zwróci przez kolejnych kilkadziesiąt lat...

Cytat:
"Gazeta.pl podała, że logistycy mają pojechać do Rosji jeszcze w listopadzie - ale informację tę zdementował na Twitterze rzecznik MON Jacek Sońta. "Decyzję w tej sprawie zapadną w prokuraturze wojskowej" - napisał rzecznik.
Żołnierze czekają już tylko na rozkaz do wyjazdu - informuje ppłk Marek Chmiel, rzecznik prasowy Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. 100 logistyków jedzie do Rosji policzyć elementy wraku i zabezpieczyć transport. Wrak ma zostać przewieziony do Polski pociągiem lub samolotem."

Więc jednak się dogadali... wystarczy trochę cierpliwości

Poza tym prokuratura bada... jak bada, tak bada, ale zajmuje się tym więc My możemy zająć się swoimi sprawami i cierpliwie poczekać do końca śledztwa.
Mnie np. denerwuje, że u mojej córy w podstawówce nie ma lekcji etyki !!! I to jest problem...
MarcinK (9189 punktów)

Z zalewu tych wszystkich smoleńskich idiotyzmów wypłynął wreszcie głos rozsądku:

wyborcza.p(*)rzekome_polecenie_zejscia.html

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365