Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak mocny może być lód jako klej wiążący?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
19-01-2024 05:14munch (2 punktów)Jak mocny może być lód jako klej wiążący?
Zatem obecnie w Wielkiej Brytanii mamy kilka zimnych dni, w ciągu ostatnich kilku nocy temperatura wynosi -5°C, a temperatura kilkakrotnie spada do około -10°C. Dzisiaj próbowałem podnieść kilka betonowych bloków, każdy po około półtorej tony, i miałem parę sklejonych lodem jako klejem wiążącym. Wiem, że w grę wchodzi wiele czynników, takich jak temperatura, objętość wody, wszelkie zanieczyszczenia i czas pozostawienia lodu. Ale czy istnieje sposób obliczenia, jak mocne może być wiązanie lodu klejącego i jaka maksymalna wytrzymałość może utrzymać to wiązanie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Zatem obecnie w Wielkiej Brytanii mamy kilka zimnych dni, w ciągu ostatnich kilku nocy temperatura
>wynosi -5°C, a temperatura kilkakrotnie spada do około -10°C. Dzisiaj próbowałem podnieść kilka
>betonowych bloków, każdy po około półtorej tony, i miałem parę sklejonych lodem jako klejem
>wiążącym. Wiem, że w grę wchodzi wiele czynników, takich jak temperatura, objętość wody, wszelkie
>zanieczyszczenia i czas pozostawienia lodu. Ale czy istnieje sposób obliczenia, jak mocne może być
>wiązanie lodu klejącego i jaka maksymalna wytrzymałość może utrzymać to wiązanie?

spaw lodowy jest tak mocny jak lód.

Sprężystość lodu = około 1GPa, czyli słabiutki.
munch (2 punktów)
>Zatem obecnie w Wielkiej Brytanii mamy kilka zimnych dni, w ciągu ostatnich kilku nocy temperatura
>wynosi -5°C, a temperatura kilkakrotnie spada do około -10°C. Dzisiaj próbowałem podnieść kilka
>betonowych bloków, każdy po około półtorej tony, i miałem parę sklejonych lodem jako klejem
>wiążącym. Wiem, że w grę wchodzi wiele czynników, takich jak temperatura, objętość wody, wszelkie vlc.onl/
>zanieczyszczenia i czas pozostawienia lodu. Ale czy istnieje sposób obliczenia, jak mocne może być
>wiązanie lodu klejącego i jaka maksymalna wytrzymałość może utrzymać to wiązanie?

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365