 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-11-2012 11:59 | romaro (25211 punktów) | Symbioza w szpitalach
11 na 11 | Grupa pacjentów i pracowników wystąpiła do dyrekcji szpitala z wnioskiem o podania całkowitej sumy rocznego wynagrodzenia każdego z kapelanów zatrudnionych w placówce. Cytat:...zdaniem dyrektora informacja dotycząca rocznego wynagrodzenie kapelana będzie stanowić informację przetworzoną, gdyż księgowość nie prowadzi zestawienia rocznych wynagrodzeń każdego z kapelanów zatrudnionych w szpitalu. Nie dziwię się, że dyrektorzy szpitali zatrudniają kapelanów. Obopólny interes. Cytat:Swoją odmowę uzasadniał również tym, że jest przekonany, iż informacje, których domagają się wnioskodawcy z dużym prawdopodobieństwem mają służyć walce światopoglądowej. prawo.rp.p(*)ja-publiczna---orzeka-WSA.htmlRaczej walce przeciwko niezdrowej symbiozie dyrektor-kapelan. Sprawa trafiła do sądu. WSA zobowiązał dyrektora do rozpoznania wniosku pacjentów w terminie 14 dni. Tyle i tylko tyle, bo zgodnie z art. 16 ustawy o dostępie do informacji publicznej szpital może odmówić udostępnienia informacji publicznej, byle była tylko w formie decyzji administracyjnej. www.bip.gov.pl/articles/view/41 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Irracja (4721 punktów) | ... przeprasza, jeżeli księża są opłacani z budżetu placówki leczniczej, to do jakiej kategorii leczenia należy ich posługa - leczenie konwencjonalne, niekonwencjonalne, czy też inne?... i czy placówka lecznicza ma prawo, ze środków NFZ opłacać osoby nie posiadające odpowiednich kwalifikacji medycznych jak lekarz, sanitariusz, siostra, itp?... a może są opłacani z innych środków, i z jakich?...
... a służba zdrowia skarży się na niskie nakłady budżetowe, na leczenie pacjentów...
... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...
|
|
 | 1 na 1 | Paweł Arłukowicz (3162 punktów) | >... przeprasza, jeżeli księża są opłacani z budżetu placówki leczniczej, to do jakiej kategorii leczenia należy ich posługa - leczenie konwencjonalne, niekonwencjonalne, czy też inne?... i czy placówka lecznicza ma prawo, ze środków NFZ opłacać osoby nie posiadające odpowiednich kwalifikacji medycznych jak lekarz, sanitariusz, siostra, itp?... a może są opłacani z innych środków, i z jakich?... Ze środków NFZ nie opłaca się leczenia innego niż konwencjonalne ( cokolwiek się w tym pojęciu "mieści", ale to już odrębna kwestia ) toteż placówka może - zgodnie z tym - ze środków NFZ opłacać : palacza, kucharza, klowna, czy kogo tam chce. I pomimo, iż osoby te nie posiadają żadnych kwalifikacji medycznych a ich udział w procesie leczenia konwencjonalnego jest uzasadniony i/tudzież niezbędny, to mogą otrzymywać i otrzymują środki z NFZ.
|
|
1 na 1 Adaś MiaŁczyński (1403 punktów) (zablokowany) | > Grupa pacjentów i pracowników wystąpiła do dyrekcji szpitala z wnioskiem o podania całkowitej sumy> rocznego wynagrodzenia każdego z kapelanów zatrudnionych w placówce.> Cytat:...zdaniem dyrektora informacja dotycząca rocznego wynagrodzenie kapelana będzie stanowić >informację przetworzoną, gdyż księgowość nie prowadzi zestawienia rocznych wynagrodzeń każdego z >kapelanów zatrudnionych w szpitalu. Jeśli wystąpienia nie sformułowano jako prośbę o "zestawienie", odmowa dyrektora jest bezpodstawnym wykrętem. W tym przypadku wypada mieć nadzieję, że polskich sędziów którejś kolejnej instancji stać będzie na właściwy wniosek, który przecież sięgałby logiki, a właściwie spostrzegawczości na poziomie co najwyżej gimnazjalnym.
|
|
11 na 11 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Grupa pacjentów i pracowników wystąpiła do dyrekcji szpitala z wnioskiem o podania całkowitej sumy> rocznego wynagrodzenia każdego z kapelanów zatrudnionych w placówce.> Cytat:...zdaniem dyrektora informacja dotycząca rocznego wynagrodzenie kapelana będzie stanowić >informację przetworzoną, gdyż księgowość nie prowadzi zestawienia rocznych wynagrodzeń każdego z >kapelanów zatrudnionych w szpitalu. Oj oj co za pi....e. Dyrektor oświadcza, że szpital nie prowadzi wymaganej prawem dokumentacji kadrowo-płacowej? Księgowość każdemu z kapelanów wystawia co roku PITa a więc jak najbardziej ma informacje o zarobkach każdego z osobna. Ale przede wszystkim jeżeli płace rozliczane są w odpowiednim programie płacowym (a dziwne by było jakby to robili na pieszo, w dzisiejszych czasach?) to każdy system pozwala na szybkie i nieskomplikowane wyciągnięcie danych o wynagrodzeniu dowolnego pracownika, chociażby po to, żeby wydać mu zaświadczenie o dochodach, jak potrzebuje. Ja przepraszam, to ilu jest tych kapelanów, że to taki problem?
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
 | 3 na 3 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | I zapomniałam jeszcze o najważniejszym - każdy pracownik ma prowadzoną kartę wynagrodzeń w ujęciu rocznym. Nie ważne czy na papierze czy w komputerze - karta musi być.
"Religion is the opiate of the masses - - and we all know you should never give drugs to kids"
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >Ja przepraszam, to ilu jest tych kapelanów, że to taki problem?
Dobre pytanie.
|
|
7 na 7 | Borgïr (736 punktów) | Cytat:Swoją odmowę uzasadniał również tym, że jest przekonany, iż informacje, których domagają się wnioskodawcy z dużym prawdopodobieństwem mają służyć walce światopoglądowej. A nawet jeśli, to co w związku z tym, czy walczenie na światopoglądy jest zabronione? I niezależnie od tego, czemu dyrektor placówki ochrony zdrowia ma być osobą decydującą o tym czy wydać czy nie wydać amunicję?
|
|
 | 2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | > Cytat:Swoją odmowę uzasadniał również tym, że jest przekonany, iż informacje, których domagają się wnioskodawcy z dużym prawdopodobieństwem mają służyć walce światopoglądowej. > A nawet jeśli, to co w związku z tym, czy walczenie na światopoglądy jest zabronione? I niezależnie od tego, czemu dyrektor placówki ochrony zdrowia ma być osobą decydującą o tym czy wydać czy nie wydać amunicję?  Czyli podsumowując: 1) wg dyrektora wydanie informacji powinno być zależne od dodatkowych czynników nieujętych przepisami, a dających się podsumować jako "dyrektorskie widzimisię" 2) suma musi być konkretna, skoro dyrektor obawia się że mogłaby być użyta w walce światopoglądowej (i to domyślnie po konkretnej stronie). Pewnie jakby było "co łaska" to nie miałby oporów z pochwaleniem się takim czymś, choć również taka informacja również mogłaby zostać użyta w walce światopoglądowej, tyle że po drugiej stronie.
|
|
| Marudek (208 punktów) | >Grupa pacjentów i pracowników wystąpiła do dyrekcji szpitala z wnioskiem o podania całkowitej sumy >rocznego wynagrodzenia każdego z kapelanów zatrudnionych w placówce.
Każdego z kapelanów, hehehe... A to akurat jest informacja poufna, ochrona danych osobowych się kłania. Niestety biedny wypłoch dyrektor odrobinę się zamotał bo natręci występowali również o inne dane, ochronie takowej nie podlegające.
>Nie dziwię się, że dyrektorzy szpitali zatrudniają kapelanów. Obopólny interes.
Praktycznie jest to obowiązek, a wyboru nie ma, kapelani są mianowani przez władze kościelne i z wyznaczonym zawiera się stosowną umowę.
|
|
 | 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) |
> Praktycznie jest to obowiązekNiestety, masz rację. Konkordat oraz ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania nakłada na szpitale taki wymóg, bo państwo polskie w tych aktach prawnych bezmyślnie zapewniło obywatelom dostęp do posługi religijnej w zakładach opieki zdrowotnej, zakładach karnych itd. Państwo! Posługę religijną! No, skoro zapewniło, to teraz musi płacić - średnio 4 tys. miesięcznie. Tylko dlaczego koszty beztroski państwa ponoszą szpitale? wiadomosci(*)szpital_srednio_4_tys__zl.html
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|