Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dżuma

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
14-11-2012 22:42waldeck77 (4307 punktów)Dżuma
Ocena 17 na 17
Obserwując rozwój wydarzeń w Polsce trudno oprzeć się wrażeniu, że z Polakami dzieje się coś bardzo niedobrego. Polityczne kibolstwo, irracjonalizm, religijny fanatyzm zadomowiły się na dobre w głównym nurcie życia społeczno-politycznego i stają się coraz bardziej agresywne i ekspansywne. Ośrodkami szerzenia się tej dżumy są bez wątpienia media Rydzyka i PiS. Udało się im zatruć umysły całkiem pokaźnej części społeczeństwa. Ostatnio widzimy stopniowe wpuszczanie na salony polityczne neofaszytów i stadionowych bandytów, z których PiS próbuje uczynić ofiary "reżymu Tuska" i wykorzystać w swojej do szpiku cynicznej grze politycznej. Partia, na którą chce głosować 30-40% społeczeństwa nie ma żadnych oporów przed odpaleniem trotylu, którym wysadzi kraj, byle tylko sięgnąć po władzę.

Stałymi gośćmi i komentatorami mediów stają się kreatury, którym przyzwoity człowiek nie powinien podawać ręki. Komentarze na forum czołowego polskiego portalu pod artykułem o filmie Pokłosie prawie bez wyjątku mogłyby zostać opublikowane w Der Sturmerze. Redakcji portalu jak widać to nie przeszkadza.

Zdarza mi się czasami rozmawiać z ludźmi zarażonymi tą dżumą (byłem nawet fizycznie zaatakowany przez jednego z nich), sprawiają oni wrażenie osób żyjących w innym świecie, w świecie polityczno-religijnej paranoi, gdzie jedna brednia wynika logicznie z innej bredni. Niewiele trzeba, by polityczni cynicy wykorzystali ten potencjał do wcielenia w życie swoich chorych wizji, co dla Polski oznaczałby katastrofę.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MajkelSS (2075 punktów)
(zablokowany)
Bo Polska i polskie społeczeństwo są jak ofiary gwałtu. Gwałtu przez historię. Niezależnie jak bardzo ofiarę gwałtu głaska się po główce, uraz wciąż pozostaje i niezależnie jak bardzo uciszany, w pewnym momencie kulminuje. A kulminację widać aktualnie.

Jeśli ludzie myślą, że matematyka nie jest prosta, to tylko dlatego, że nie zdają sobie sprawy, jak skomplikowane jest życie.
Małyska (6054 punktów)
>Obserwując rozwój wydarzeń w Polsce trudno oprzeć się wrażeniu, że z Polakami dzieje się coś bardzo
>niedobrego. Polityczne kibolstwo, irracjonalizm, religijny fanatyzm zadomowiły się na dobre w
>głównym nurcie życia społeczno-politycznego i stają się coraz bardziej agresywne i ekspansywne.
Dokładnie tak. A co stało się z bandytami z 11 listopada? Sąd wydał pierwszy wyrok, skazał jednego z winnych. Za naruszenie nietykalności cielesnej jeden z zatrzymanych został skazany na karę 800 złotych i 50 zł nawiązki na rzecz rannego policjanta. 50 złotych? Za napaść na policjanta?
Więcej we wpisie " Tanie dranie" na
panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/
15-11-2012 10:46 
 Ocena 3 na 3
Pa1ryk (1539 punktów)
Gdyby podarł biblię dostałby pewnie sporo większą grzywnę. Cóż, jaki kraj takie prawo. Wydaje mi się, że przez ostatnie 20 lat wydarzenia nauczyły ludzi, że w czasie strajków/manifestacji wolno wszystko i nie grożą prawie żadne konsekwencję.

Z drugiej strony tegoroczny marsz niepodległości miał też pewne pozytywne następstwa. Wielu ludzi o neutralnym podejściu zobaczyło prawdziwą twarz narodowej prawicy. W moim otoczeniu teraz praktycznie wszyscy mówią o narodowcach źle lub bardzo źle.
Michał Prokop (29 punktów)
Człowiek lubi dostawać gotowe rozwiązania.Nie lubi gdy ktoś mówi mu: trzeba zrobić to i to żeby żyło Ci się lepiej i musisz to zrobić sam. Człowiek zdecydowanie woli odpowiedź: wiem, co cię boli i naprawimy to ZA CIEBIE. Nie rozumiesz czegoś? Po co się bawić w analizy, sprawdzanie, uczenie się. My ci podstawiamy wynik od razu pod nos, tylko zaznacz krateczkę przy odpowiednim nazwisku raz na cztery lata.
Nie ma pracy? To Rumuni i Cyganie zajmują twoje miejsce pracy!
Brakuje ci pieniędzy? To Tusk, Niemcy, Ruscy, Żydzi, masoni i pederaści ci je kradną.
MY jesteśmy biali, a ONI czarni. Albo jesteś z nami,albo przeciwko.
miesnyjez (88 punktów)

> Ostatnio widzimy stopniowe wpuszczanie na salony polityczne
>neofaszytów i stadionowych bandytów, z których PiS próbuje uczynić ofiary "reżymu Tuska" i
>wykorzystać w swojej do szpiku cynicznej grze politycznej. Partia, na którą chce głosować 30-40%
>społeczeństwa nie ma żadnych oporów przed odpaleniem trotylu, którym wysadzi kraj, byle tylko
>sięgnąć po władzę.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale mówisz na podobnym poziomie co Kaczyński i tak samo jak on "straszysz".
W zależności od sympatii politycznych straszymy się nawzajem: Głosuj na PO, bo Kaczor będzie rządził. Głosuj na PIS, bo Tusk Ci ukradnie ostatnie pieniądze. A może zamiast tak się straszyć nawzajem byśmy porozmawiali?
A co do Rydzyka, to masz choćby tutaj porównanie zachowań. Niesiołowski i Ojciec Dyrektor.
www.youtube.com/watch?v=UFYXMl9pLCQ
Pewnie, że Radio Maryja w pewnym stopniu pierze mózgi, ale również robi to PO, Partia Palikota i inne. Również kłamią i manipulują.
I jeżeli już mówimy o manipulacjach... wiecie, że Rydzyk nigdy nie miał Maybacha?
Informacja ta ukazała się w gazecie pomorskiej, jest nieprawdziwa i wnioskowano nawet o przeprosiny. Gazeta jednak stwierdziła, ze przeprosin nie będzie bo poszło w eter i stało się faktem medialnym. Tak więc zastanówcie się czy na pewno tylko jedna strona pierze mózgi...
16-11-2012 08:43 
 Ocena 1 na 1
waldeck77 (4307 punktów)
Typowa pisowska metoda zamazywania rzeczywistości, stwarzanie wrażenia, że istnieje jakaś symetria między metodami i celami politycznymi PiS, MW czy ONR a pozostałą częścią sceny politycznej. PiS zresztą permanentnie stosuje metodę odwracania kota ogonem (Alika?), udawania, że to oni są niewinną ofiarą "niebywałej agresji". Otóż nie istnieje taka symetria. Nie istnieje symetria między twierdzeniami, że władze Polski są zdrajcami, mordercami, wzywaniem do obalania republiki, podważaniem demokratycznego mandatu rządzących, bredzeniem o trotylu i helowej mgle itp. a językiem pozostałych ugrupowań politycznych. Nie ma symetrii między modłami o deszcz w Parlamencie a żądaniami neutralności światopoglądowej Państwa. Nie ma symetrii między postulatami zmuszania kobiet do rodzenia dzieci gwałcicieli, a zostawieniem im prawa decyzji w tym zakresie. Wyliczać można by tak bardzo długo, więc darujcie sobie te sztuczki socjotechniczne zamazujące rzeczywistość.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365