Racjonalista - Strona głównaDo treści
Które prawo jest wyższe?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-09-2022 07:02Hamerlik Konopka (19903 punktów)Które prawo jest wyższe?
Ocena -1 na 1
Ustanowione w drodze tajnego wyboru czy dziedziczne prawo własności?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>Ustanowione w drodze tajnego wyboru czy dziedziczne prawo własności?

A czy kanarek ma jedną nóżkę bardziej niż drugą?
14-09-2022 19:07 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ustanowione w drodze tajnego wyboru czy dziedziczne prawo własności?
>A czy kanarek ma jedną nóżkę bardziej niż drugą?

Zatem nie zbudujesz wniosku, iż dziedziczne prawo własności zostało przez wszystkich wybrane w tajemnicy?

Szkoda, bo można byłoby te wniosek rozwinąć.

Spodziewałem się ucieczki w absurd.

Kto ma odwagę tknąć meritum i powiedzieć coś o źródle prawa własności w naturze, bogu, czy co tam jeszcze?

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-09-2022 20:04 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
Kiedy już osiągniesz zdolność umysłową pięciolatka to się odezwij

PRAWO WŁASNOŚCI MA ŹRÓDŁO W SPOŁECZNEJ, POWSZECHNIE AKCEPTOWANEJ UMOWIE
Rozumiesz ten prosty komunikat?

Kupiłeś samochód - jest twój. Chcesz mieć dom? - Kup, a będzie twój. Zarób, naszporuj i kup, zamiast drzeć ryja, że szarley ma ci oddać swój

A teraz możesz sobie wymyślać swoje pseudofilozoficzne teoryjki w hamerciulskiej mowie służącej do manipulacji i udowadniać, że masz władzę nad całą ludzkością, bo nikt nie ma prawa wejść do twojego nieopodatkowanego samochodu, tak tajnego, że nawet nie ma rejestracyjnych tablic.

Udowodnisz jeszcze, że twoje życie zależy od wiedzy jak wielki mam dom (w hamewrciulskiej mowie - posiadłość) i ile krów ma mój teść, bo dopóki tego nie wiesz to nie wiesz czy możesz przechodzić na zielonym świetle, a wybierając pracę nie kierujesz się spodziewaną pensją, ale tym ile ma właściciel firmy (w hamerciulskiej mowie Pan niewolników)

Dopisz jeszcze swoją mantrę, że nie wolno ci pojechać do Aten, więc pojechałeś do Aten, młotek zyskuje masę tracąc masę a masa kostki cukru zależy od tego czy widzi ją dziecko czy dorosły

I nie zapomnij poużalać się na podły los, bo cwaniacy kazali ci kupić działkę i zakazali ci sprzedaży działki na Placu Defilad w Warszawie i sprzedali ją nie informując cię za ile poszła.

Pobredź jeszcze, że spłaciłeś 100 000 złotych długu nie wiedząc ile masz długu i uciekłeś do Nędzogrodu, gdzie robotnicy (w hamerciulskiej mowie "robole") mieszkają w niedogrzanych piwnicach i pracują w dzień po zawale serca przykuci do maszyn w oparach kwasu pruskiego, a o wakacjach nawet nie myślą, bo nie wolno im pojechać do Seelow

Ile razy jeszcze musisz udowadniać, że jesteś skończonym bezhonornym kretynem?

Nie masz wzwodu jeśli nie dostaniesz bęcków za pisanie kretyństw? Bez pokazaniu światu jakim jesteś kretynem nie jesteś zdolny do seksu?

Udowodnij po raz kolejny, że nie masz matury, bo kładziesz się na prostych ułamkach i nie zapomnij napisać, że nie poradzisz policzyć katastralnego podatku wg twoich zasad, ale wiesz na pewno, że trzech studentów udowodni w eksperymencie, że to jest słuszne, bo Hamerlik wymyślił piątą Ewangelię jako nieomylny, niekrytykowalny ... idiota

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-09-2022 21:15 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>PRAWO WŁASNOŚCI MA ŹRÓDŁO W SPOŁECZNEJ, POWSZECHNIE AKCEPTOWANEJ UMOWIE

Czy ktoś kiedyś umawiał się w tej sprawie?

Czy tą kwestię regulują emocje rozwinięte w procesie kopiowania memów przez wychowanków od wychowawców w trakcie wychowania?

Przecież prawo własności objawia się ewidentnie u innych gatunków zwierząt społecznych i terytorialnych.

Chcesz mi wmówić, że zwierzęta innych gatunków też umówiły się w tajemnicy na istnienie tego prawa?

Nie, nigdy w tej kwestii nie było żadnej umowy.
To zwierzęcy instynkt objawiający się pod postacią emocji sterujących umysłem homo sapiens, regulujący stosunki społeczne w naszym gatunku, towarzyszący ludzkości od czasów kiedy nasi przodkowie byli jeszcze małpami.

Dlaczego nie mielibyśmy uświadomić sobie, że nasze umysły są sterowane tak samo jak u wszystkich pozostałych gatunków zwierząt?

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>PRAWO WŁASNOŚCI MA ŹRÓDŁO W SPOŁECZNEJ, POWSZECHNIE AKCEPTOWANEJ UMOWIE
>Czy ktoś kiedyś umawiał się w tej sprawie?
>Czy tą kwestię regulują emocje rozwinięte w procesie kopiowania memów przez wychowanków od wychowawców w trakcie wychowania?
>Przecież prawo własności objawia się ewidentnie u innych gatunków zwierząt społecznych i terytorialnych.
>Chcesz mi wmówić, że zwierzęta innych gatunków też umówiły się w tajemnicy na istnienie tego prawa?
>Nie, nigdy w tej kwestii nie było żadnej umowy.
>To zwierzęcy instynkt objawiający się pod postacią emocji sterujących umysłem homo sapiens, regulujący stosunki społeczne w naszym gatunku, towarzyszący ludzkości od czasów kiedy nasi przodkowie byli jeszcze małpami.
>Dlaczego nie mielibyśmy uświadomić sobie, że nasze umysły są sterowane tak samo jak u wszystkich pozostałych gatunków zwierząt?

Ależ macie oboje racje. Żródło to instynkt potwierdzony w umowie spolecznej. Przy czym.musze jednak przyznac ze prawo jest wazbiejsze bo ono moze korygowac instynkt.
14-09-2022 21:45 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przy czym.musze jednak przyznac ze prawo jest wazbiejsze bo ono moze korygowac instynkt.

Przecież prawo to jedynie opis powszechnego instynktu.

Warto jednak podkreślić, że instynkt społeczny homo sapiens wraz z rozwojem mózgu ewoluuje ale zachowuje wciąż swoje pierwotne fundamenty.

Prawo własności jest w zasadzie organizacja hierarchii wśród osobników w stadzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-09-2022 22:02 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Prawo własności jest w zasadzie organizacja hierarchii wśród osobników w stadzie.

I zgodnie z oczekiwaniem, jest jeden święty nieomylny wniosek, który wielki nieomylny, niepodlegający krytyce guru-Hamerlk miał w planie wygłosić

Oczywiście Hamerlik patrząc w lustro widzi kogoś, kto rozchyla pośladki swoich dzieci przez kimś, kto ma więcej od niego, ale wydaje mu się, że widzi całą ludzkość, bo inni myślą dokładnie tak samo jak ten stręczyciel, którego widzi w lustrze

Hamerlik ma władzę nad ludzkością, bo ma własność w postaci samochodu, do którego nie wolno nikomu wejść, bo jak wejdzie, to Hamwerlik wezwie policję i upoważni ją do przymusowej egzekucji tajnego i nieopodatkowanego mienia

To chciałeś przeczytać? Masz już wzwód?

Oblicz jeszcze podatek, jaki Bezos dostanie po wprowadzeniu Hamer-katastru jako jedynego podatku, obliczony po wycenie mienia wg TWOICH zasad.

Na to cię intelektualnie nie stać?

Zrobisz w końcu eksperyment z kostką cukru, czy "robola bez mienia" nie stać na cukier?

Wyślę ci w paczce, jeśli poznam twój prawdziwy adres, bo przesyłka wysłana na Herthastr wróciła z adnotację "adresat nieznany"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-09-2022 22:16 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I zgodnie z oczekiwaniem, jest jeden święty nieomylny wniosek, który wielki nieomylny, niepodlegający krytyce guru-Hamerlk miał w planie wygłosić

Mam Ci udowadniać, kto rządzi na włości?

Kniaź.

Ciągle przeczysz rzeczywistości a pozostali milczą, bo panująca nad ich umysłami kultura zmusza ich do utrzymania tabu.

Zachowujecie swoje świętości kulturowe bez świadomości nawet czemu to służy.

Jesteście jak zwierzęta.
Zrobicie to tylko do czego zmuszą Was zaprogramowane emocje. Nie macie żadnego wyboru. Dla Was nie istnieje żadna alternatywna przyszłości. Jesteś jak lokomotywa sunąca po torach tylko w wyznaczonym pierwotnie kierunku.

I nawet nie mam do Ciebie żalu, bo wiem, że działasz jak robot. Zostałeś zaprogramowany do wykonania odpowiednich instrukcji i posłusznie je wykonujesz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-09-2022 13:07 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Zaczynasz wątek, w którym zadajesz pytanie tylko po to, żeby głosić objawione prawdy

Chcesz dyskusji?

1 Czytaj, co się do ciebie pisze
2 Przemyśl krytykę twoich poglądów
3 Przyjmij założenie, że ty też możesz się mylić
4 Odpowiadaj na pytania, które sam sprowokowałeś
5 Pisz uczciwie, bez manipulacji
6 Przestań kłamać
7 Przestań wymyślać sobie rozmówców
8 Przestań zadawać infantylne pytania
9 Skończ udawać, że wszyscy prócz ciebie są odpowiedzialni za świat
10 Pisz po polsku

Zgłosiłeś postulat, aby jedynym podatkiem był kataster obliczany jako dziesięcina wartości majątku obliczanej na podstawie średniej zobowiązujących ofert kupna

Głosisz to jako prawdę objawioną, niedyskutowalną, nieomylną, a każdy, kto ma wątpliwości jest wg ciebie bałwochwalcą czegoś, co istnieje tylko w twojej głowie lub wychowanym na memach kimś-tam

Doprawdy mam bez żadnych wątpliwości przyjąć twoje prawdy objawione i uwierzyć, że jesteś nieomylnym guru?

Pierwsza wątpliwość: wycena wartości nieruchomości
Ludzie z natury swojej są trochę solidarni. Nikt we wsi nie będzie wyceniał domu sąsiada, jeśli sąsiad nie wystawi go na sprzedaż, bo NIE CZYN DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE. Zbudowałem dom dla rodziny a nie na sprzedaż, inni tak samo, więc nie wyceniam domu dopóki ktoś go nie chce sprzedać

Wpływ podatkowy będzie więc jedynie od dwóch domów we wsi, wystawionych za 800 tys do miliona złotych, ale to nie jest cena proponowana przez nabywcę, czyli zawyżona wg twoich zasad, ale przyjmijmy ją jako założenie. wpływ podatkowy wynosi więc 180 000 zł rocznie

I to jest ARGUMENT
Nie spodziewam się merytorycznej odpowiedzi

Gdybyś miał milion złotych poszedłbyś do dowolnego domu i wypędził właściciela przymusowo wykupując jego dom?
Ja nie.
Widać windykator nadal w tobie siedzi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
15-09-2022 15:32 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ludzie z natury swojej są trochę solidarni. Nikt we wsi nie będzie wyceniał domu sąsiada, jeśli sąsiad nie wystawi go na sprzedaż, bo NIE CZYN DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE.

To kwestia zamiany kultury.

Ludzie są też chciwi i jeśli ktoś ma kasę nie będzie nic stało na przeszkodzie, żeby innemu tę kasę zaoferować w zamian za własność.

Nikomu krzywdy ofertą zakupu nie robisz tym bardziej, że w związku z wyceną obciążysz go nie tylko podatkiem ale dzięki Tobie uzyska w ten sposób kredyt, którego jednym kosztem będzie podatek.

Wielu będzie liczyło na ten kredyt licząc się z podarkiem, żeby z kredytu dokonać zakupów kolejnych posiadłości.

Skoro chcesz, żeby własność pracowała na Ciebie to zapłać od niej podatek na rzecz osób bez posiadłości.

W moim modelu własność musi pracować nie tylko dla Ciebie ale też dla społeczeństwa, w przeciwnym wypadku stracisz ją.

W moim modelu własność nie przechowuje i nie rozwija żadnej wartości. Wartość rozwija wyłącznie praca.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Zgłosiłeś postulat, aby jedynym podatkiem był kataster obliczany jako dziesięcina wartości majątku obliczanej na podstawie średniej zobowiązujących ofert kupna

Chcesz merytorycznej rozmowy?
Odnieś się do tego i wg tej zasady oblicz wpływy z podatków

4 Odpowiadaj na pytania, które sam sprowokowałeś

Gdybyś miał milion złotych poszedłbyś do dowolnego domu i wypędził właściciela przymusowo wykupując jego dom?
Zaproponowałbyś kupno domu wiedząc, że za twoją ofertę będzie musiał zapłacić?

Nie odpowiedziałeś

>>Ludzie z natury swojej są trochę solidarni. Nikt we wsi nie będzie wyceniał domu sąsiada, jeśli sąsiad nie wystawi go na sprzedaż, bo NIE CZYN DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE.
>To kwestia zamiany kultury.
Zasada "nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" jest dobra, chcesz to zmienić?
Nie dziw się, że protestuję przeciwko twoim pomysłom. Mnie odpowiada żyć w świecie, w którym ktoś wycenia mój dom wtedy, kiedy chcę go sprzedać. Odpowiada mi żyć w świecie, w którym sąsiedzi zachowują się wobec mnie tak , jak chcą, żebym zachował się wobec nich. Ty chcesz żeby ludzie patrzyli na siebie jak wilki "bo on ma...." Postulujesz zawiść i chciwość.

>Ludzie są też chciwi i jeśli ktoś ma kasę nie będzie nic stało na przeszkodzie, żeby innemu tę kasę zaoferować w zamian za własność.

DOBROWOLNIE. Tak, zgadzam się. Ktoś przychodzi do mnie i mówi: dam ci 2 miliony za twój dom. Decyzja należy do mnie i jest prosta TAK/NIE. Jeśli biorę 2 miliony, sprzedaję dom, jeśli nie chcę, dom pozostaje mój, bez żadnych konsekwencji.

W twoim świecie jest tak: obok siebie stoją dwa domy (identyczne) do jednego właściciela przychodzi nabywca i oferuje milion za dom, do drugiego nie. Jeden właściciel płaci 100 000 złotych podatku, drugi nic. Ty to nazywasz sprawiedliwością?

5 Pisz uczciwie, bez manipulacji
>Nikomu krzywdy ofertą zakupu nie robisz
Jaja sobie robisz?
Deklarując chęć zakupu domu podnoszę mu podatki.

>tym bardziej, że w związku z wyceną obciążysz go nie tylko podatkiem ale dzięki Tobie uzyska w ten sposób kredyt,

A jeśli nie potrzebuje kredytu, to jedynym skutkiem będzie podatek

>Wielu będzie liczyło na ten kredyt
Obecnie mogą wziąć bez wystawiania domu na sprzedaż

>licząc się z podarkiem, żeby z kredytu dokonać zakupów kolejnych posiadłości.
No sam się zaplątałeś we własne majtki
Pono twój system ma sprzyjać dekoncentracji własności, pono do tego dążysz, teraz sam sobie zaprzeczyłeś, a ja od dawna koncentrację własności postrzegam jako jedną z wad twojego systemu

>Skoro chcesz, żeby własność pracowała na Ciebie
Nie chcę. Tak jak zdecydowana większość ludzi, w tym Hamerlik. Chcesz, żeby twój samochód pracował na ciebie, czy chcesz nim jeździć na wycieczki?

5 Pisz uczciwie, bez manipulacji
>to zapłać od niej podatek na rzecz osób bez posiadłości.
Znów manipulacja. Ile razy jeszcze mam ci poprawiać tę manipulację?
Postulujesz, żeby KAŻDY dostał pieniądze z podatków, a nie tylko ludzie bez posiadłości, Pisz bez manipulacji

>W moim modelu własność musi pracować
Więc nie wchodzę w twój model. Nie po to budowałem dom, żeby pracował, tylko po to, żeby w nim spokojnie spędzić starość. Sad jest po to, żebym miał z niego swoje owoce. Dla siebie, rodziny, gości i tych, których chcę obdarować owocami a nie sprzedawać je na targu.

>nie tylko dla Ciebie ale też dla społeczeństwa,
Pustosłowie. Jak mój dom ma pracować dla społeczeństwa? ma udostępnić łazienkę czy kuchnię?
W jaki sposób mój dom miałby pracować?

>w przeciwnym wypadku stracisz ją.
Nie zamierzam. Podobnie jak 30 mln Polaków, mieszkających we własnych domach
Podobnie jak ty jadąc na do Rumunii nie masz zamiaru nikogo obcego ze sobą zabierać za pieniądze a już na pewno nie chcesz tego robić pod przymusem

>W moim modelu własność nie przechowuje i nie rozwija żadnej wartości.
Mój dom nie przechowuje i nie rozwija żadnej wartości. Służy rodzinie. Jeśli go sprzedam, będzie służył innej rodzinie. Społeczeństwo nie zyska nie straci na jego sprzedaży

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
qwery (2864 punktów)
>>Przy czym.musze jednak przyznac ze prawo jest wazbiejsze bo ono moze korygowac instynkt.
>Przecież prawo to jedynie opis powszechnego instynktu.

Niewydaje mi sie. Np nie mozesz w polsce calego majatku przekazac w testamencie komu chcesz w dowolnej proporcji. Zstepni maja prawo do zachowkow. Ja sie tego nie spodziewalem. Bylo to sprzeczne z moim instynktem, przekonaniem ze kazdy moze dać komu chce. Wiem ze to dos powszechne przekonanie. Okazalo sie ze panstwo uznalo ze nalezy ograniczyć taka mozliwosć i po namysle znalazlem argumenty za tym przemawiajace. Wiec prawo, przynajmniej jesli o mnie chodzi nie bylo opisem powszechnego instynktu a jego korektą.

>Warto jednak podkreślić, że instynkt społeczny homo sapiens wraz z rozwojem mózgu ewoluuje ale zachowuje wciąż swoje pierwotne fundamenty.

Wydaj sie ze jezeli tym fundamentem jest propagacja genow to jako mrowisko moze to jakos tam dziala.

>Prawo własności jest w zasadzie organizacja hierarchii wśród osobników w stadzie.

To raczej efekt wtorny, Organizacja ma przedewszystkim byc skuteczna w relacji do innych organizacji. Ma mieć elity intelektualne i srodki. Jesli nie jest zdominowana jakas nowomodną ideologią to prawo jednak tworzy głownie z mysla o srodkach, elity jak takie mądre to sie same muszą ogarniać.
15-09-2022 12:32 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niewydaje mi sie. Np nie mozesz w polsce calego majatku przekazac w testamencie komu chcesz w dowolnej proporcji. Zstepni maja prawo do zachowkow. Ja sie tego nie spodziewalem. Bylo to sprzeczne z moim instynktem, przekonaniem ze kazdy moze dać komu chce. Wiem ze to dos powszechne przekonanie. Okazalo sie ze panstwo uznalo ze nalezy ograniczyć taka mozliwosć i po namysle znalazlem argumenty za tym przemawiajace. Wiec prawo, przynajmniej jesli o mnie chodzi nie bylo opisem powszechnego instynktu a jego korektą.

A mi się wydaje, bo powszechnie instynkt macierzyński czy instynkt ochrony rodziny jest silniejszy od pragnienia spełnienia widzimisię jednostki.

Widać powszechnie ludzie są gotowi do poświęceń dla własnej rodziny, bo tak są ukszaltowane emocje i z tego wynika prawo, wg którego nie możesz zostać dziecka czy żony na lodzie nawet jeśli tego chcesz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Niewydaje mi sie. Np nie mozesz w polsce calego majatku przekazac w testamencie komu chcesz w dowolnej proporcji. Zstepni maja prawo do zachowkow. Ja sie tego nie spodziewalem. Bylo to sprzeczne z moim instynktem, przekonaniem ze kazdy moze dać komu chce. Wiem ze to dos powszechne przekonanie. Okazalo sie ze panstwo uznalo ze nalezy ograniczyć taka mozliwosć i po namysle znalazlem argumenty za tym przemawiajace. Wiec prawo, przynajmniej jesli o mnie chodzi nie bylo opisem powszechnego instynktu a jego korektą.
>A mi się wydaje, bo powszechnie instynkt macierzyński czy instynkt ochrony rodziny jest silniejszy od pragnienia spełnienia widzimisię jednostki.

Najwidoczniej zimni anglosasi sa pozbawieni tych instynktow, bo przynajmniej w usa, z tego co mi wiadomo, mozesz całą rodzinke zrobic na szaro. Czego nie popieram, a nawet mocno ganie, żeby byla jasnosc

>Widać powszechnie ludzie są gotowi do poświęceń dla własnej rodziny, bo tak są ukszaltowane emocje i z tego wynika prawo, wg którego nie możesz zostać dziecka czy żony na lodzie nawet jesli tego chcesz.

Czytales uwaznie co napisalem? Ja znalazlem argumenty na obecny stan prawny, wiec sie tak nie szamocz Argumenty te oczywiscie zgadzaja sie z Twoimi, sa dosc oczywiste jak sie zastanowic nad ta sprawą.
15-09-2022 14:34 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Najwidoczniej zimni anglosasi sa pozbawieni tych instynktow, bo przynajmniej w usa, z tego co mi wiadomo, mozesz całą rodzinke zrobic na szaro. Czego nie popieram, a nawet mocno ganie, żeby byla jasnosc

Na tym w zasadzie polega różnorodność kultur, różny instynkt stadny osobników to automatycznie odmienna kultura i odmienne prawo opisujące ten instynkt.

Nie bez przyczyny są tu tacy, korzy nienawidzą Anglosasów za to kim są z natury.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>Najwidoczniej zimni anglosasi sa pozbawieni tych instynktow, bo przynajmniej w usa, z tego co mi wiadomo, mozesz całą rodzinke zrobic na szaro. Czego nie popieram, a nawet mocno ganie, żeby byla jasnosc
>Na tym w zasadzie polega różnorodność kultur, różny instynkt stadny osobników to automatycznie odmienna kultura i odmienne prawo opisujące ten instynkt.

Pomijasz ten aspekt że instynkt stadlny nie musi bezpośrednio wplywać na prawo, na nie wplywa raczej to co elity uznaja za sluszne, i jak juz stworza to prawo to czlowiek sie czasem zastanowi, ze może to nie tamie glupie. Wlasnie tak jak w podanym przykladzie o dziedziczeniu, gdzie jak czytalem fora to instynkt polskiego stada jest raczej inny.
szarley (54913 punktów)
Odnieś się do tego co napisałem i oblicz podatek na rzecz Bezosa, który sam proponujesz

I nie zadawaj pytań, na które guru-Hamerlik zna jedyną nieomylną dogmatyczną odpowiedź niepodlegającą krytyce ani wątpliwościom

Staje ci dopiero kiedy udowodnisz, że jesteś idiotą?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-09-2022 22:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odnieś się do tego co napisałem i oblicz podatek na rzecz Bezosa, który sam proponujesz

Policzyłem ale Ty uznałes, że moje wyliczenia są nieprawdziwe, bo wy znacie już najlepszą alternatywę dla życia społecznego ludzi, dla której fundamentami mają być tajna i nieopodatkowana własność, przymusowe podatki od biedy i państwowy pieniądz obciążony prywatną lichwą.

Co mam Ci jeszcze wyliczyć skoro wszystko co pochodzi ode mnie masz głęboko w dupie?

Interesuje Cię tylko sposób na to, żeby mnie zdyskredytować i poniżyć, wzbudzić u innych przekonanie o braku mojej wartości i pogardę dla mnie a także nienawiść do mnie.

A gdy wszyscy będą mną już gardzić i mnie nienawidzić, wtedy nikogo nie będą zajmować idee publicznie jawnej własności, rozproszonej księgi kapitał, podarku wyłącznie od własności na rzecz osób bez żadnych posiadłości czy państwowego pieniądza wolnego od prywatnej lichwy.

Chcesz mnie zniszczyć, bo wierzysz, że gdy mnie zniszczysz to zniszczysz także moje idee ale ja w to nie wierzę. Wierzę, że dobre idee żyją życiem oderwanym od życia ich pomysłodawców.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-09-2022 22:14 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Odnieś się do tego co napisałem i oblicz podatek na rzecz Bezosa, który sam proponujesz
>Policzyłem ale Ty uznałes, że moje wyliczenia są nieprawdziwe,
Bo są nieprawdziwe!
Oblicz podatek wg wyceny wg TWOICH zasad, kiedy w wartość mienia określa wyłącznie zobowiązująca oferta kupna

Ty wyliczyłeś, że skoro JEDNO mieszkanie poszło za 400 000 zł, to wszystkie są tyle warte
w TWOIM świecie tak nie jest

Oblicz wg TWOICH zasad

>Co mam Ci jeszcze wyliczyć skoro wszystko co pochodzi ode mnie masz głęboko w dupie?
Oblicz wg TWOICH zasad

>Interesuje Cię tylko sposób na to, żeby mnie zdyskredytować i poniżyć,
Sam się poniżasz, idioto, ucieczkami

>A gdy wszyscy będą mną już gardzić
Już gardzą, idioto

>i mnie nienawidzić, wtedy nikogo nie będą zajmować idee publicznie jawnej własności,
fanatyczny miłośniku tajemnicy mienia (własnego)

>rozproszonej księgi kapitał,
Istniejącej od wielu lat

>podarku wyłącznie od własności
OBLICZ GO

>na rzecz osób bez żadnych posiadłości
Bezosa

>czy państwowego pieniądza wolnego od prywatnej lichwy.
Byrta bilna
Pisz po polsku

>Chcesz mnie zniszczyć,
Twoja żona to dziwka

>bo wierzysz, że gdy mnie zniszczysz to zniszczysz także moje idee
Twoje idee niszczą się same, twoimi ucieczkami
OBLICZ PODATEK WG TWOICH ZASAD
Nie, więc ja nie muszę niszczyć twoich idei
Pytanie o wybór pracy
Ucieczka niszczy twoje idee
Przykład oponiarza
Ucieczka niszczy twoje idee
Przykład krów
Ucieczka niszczy twoje idee

Sam się pogrążasz idioto

Jak sprzedać dom po kawałku?
Skąd mam wiedzieć kiedy umrę?
Jak podzielić kopalnię?

Co z młotkiem, młotku?
Co z kostką cukru śmierdzący leniu?
Zrobisz ten eksperyment?
Nie?
Lenistwo nie pozwala czy brak honoru

Znów udowodniłeś, że jesteś kretynem, bez tego nie masz wzwodu?
I tak dziwię się twojej żonie, że z psim chujem sypia, ale pewnie po pracy jako dziwka ma już dość seksu
Napisałeś, że biorę dotacje... ole bierze twoja samka za oral?

Teraz będzie ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Bo są nieprawdziwe!

Chyba wg tej wersji "prawdy", która wg twojej aktualnej wiary najbardziej Ci się opłaca.

>Ty wyliczyłeś, że skoro JEDNO mieszkanie poszło za 400 000 zł, to wszystkie są tyle warte

Już zaczynają się jakieś brednie i mataczenie, które są tym gorsze, że wiem już, iż rozumiesz mój model.

Serwujesz te brednie tylko po to, żeby innym zrobić wodę z mózgu.

Nie chcesz, żeby podobnie do Ciebie zrozumieli, bo nie mają tego co Ty i nie staną w obronie niesprawiedliwego i niedobrego.

Podejrzewam, iż wierzysz, że gdy normalni robole zrozumieją, to twoje interesy będą zagrożone.

Ale to jest bardzo prymitywna wiara człowieka starej daty.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-09-2022 22:05 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Staje ci dopiero kiedy udowodnisz, że jesteś idiotą?

Widzę siebie jako demaskatora prawdy o świecie i ludziach zamaskowanej przez wasze liczne kulturowe tabu.

Nie potrafisz docenić mojego w Was wkładu, bo jesteś prymitywny.

Wy starogwardyjni i twardogłowi już tego nie pojmiecie.

Coś z tego może dotrze do waszych wnuków ale do Was już nic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-09-2022 22:19 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Staje ci dopiero kiedy udowodnisz, że jesteś idiotą?
>Widzę siebie jako demaskatora prawdy o świecie i ludziach zamaskowanej przez wasze liczne kulturowe tabu.
No to ujawnij prawdę, którą głosisz

Jakie biorę dotacje do swojego domu?
Ile bierze twoja samka za oral?

Dostałeś bęcki, to śpiesz do sypialni póki ci stoi. Bez udowodnienia że jesteś kretynem, nie jesteś zdolny do seksu

Dobranoc idioto . Gute dupen

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
14-09-2022 22:27 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No to ujawnij prawdę, którą głosisz

Ujawniłem.

Dla społeczeństwa będzie lepiej gdy własność będzie publicznie jawna i opodatkowana podatkiem demokratycznym na rzecz osób bez żadnych posiadłości.

Będzie lepiej gdy praca i konsumpcja będą wolne od opodatkowania i pieniądz państwowy wolny od prywatnej lichwy.

Ale ta prawda dla Ciebie jest problemem, bo znając ją trudnej będzie doprowadzić do tego, żeby jeden człowiek żył w pałacu a drugi w kartonie pod mostem.

Nie chcesz zrównoważonego rozwoju ludzi, bo wtedy stracisz status Pana we wsi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>No to ujawnij prawdę, którą głosisz
>Ujawniłem.

????
Za ile poszła twoja działka?
Ujawniłeś?

>Dla społeczeństwa będzie lepiej gdy własność będzie publicznie jawna

U D O W O D N I J !!!!!

>i opodatkowana podatkiem demokratycznym na rzecz osób bez żadnych posiadłości.
Znów manipulacja

>Będzie lepiej gdy praca i konsumpcja będą wolne od opodatkowania
Znów manipulacja

>i pieniądz państwowy wolny od prywatnej lichwy.
Przełóż to na polski

>Ale ta prawda dla Ciebie jest problemem,
Bo jest manipulacją, pisaną językiem, który ma celowo zmylić

>bo znając ją trudnej będzie doprowadzić do tego, żeby jeden człowiek żył w pałacu a drugi w kartonie pod mostem.
1 Jestem stanowczo przeciwny temu, żeby ktokolwiek mieszkał w kartonie pod mostem i DLATEGO ZWALCZAM TWOJE IDEE, KTÓRE DO TEGO PROWADZĄ
2 Jeśli ktoś mieszka w pałacu i stać go na jego utrzymanie to niech sobie mieszka. Wy, towarzyszu próbujecie określać co kto powinien mieć

I nie próbuj zaprzeczać, bo napisałeś, że na starość mam oddać dom i przenieść się do jednego pokoju, a potem zaprzeczyłeś, że jesteś komunistą



>Nie chcesz zrównoważonego rozwoju ludzi, bo wtedy stracisz status Pana we wsi.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
15-09-2022 08:59 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jestem stanowczo przeciwny temu, żeby ktokolwiek mieszkał
> w kartonie pod mostem i DLATEGO ZWALCZAM TWOJE IDEE, KTÓRE
> DO TEGO PROWADZĄ

Te idee przede wszystkim są logicznie sprzeczne a gdyby nawet ktoś je wypróbował - faktycznie doprowadziłyby błyskawicznie do olbrzymiego rozwarstwienia i mnogości dantejskich scen.
Po co jednak zwalczać coś, co nie jest w stanie realnie do niczego doprowadzić (nie tylko do dobrego ale i do złego) ale jest tylko agresywną reakcją niewidomego i głodnego człowieka w ślepej uliczce, któremu brak pokory by poprosić o pomoc?

Szarleyu, czasem Twoja zapalczywość dziwi.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
15-09-2022 08:49 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie chcesz zrównoważonego rozwoju ludzi, bo wtedy stracisz status Pana we wsi.

Raz głosisz że straci status Pana we wsi, drugi raz że tylko skorzysta.
Argumentacja w której zmiksowane naprzemiennie jest straszenie i kokietowanie, już wiele razy była w historii.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Raz głosisz że straci status Pana we wsi, drugi raz że tylko skorzysta.
>Argumentacja w której zmiksowane naprzemiennie jest straszenie i kokietowanie, już wiele razy była w historii.

Skorzysta oczywiście na własnym rozwoju lecz nie w sensie zdobycia jeszcze większej władzy nad innymi ludźmi.

W moim podejściu nie ma gróźb lecz jest frustracja i towarzysząca jej złość, błędnie to interpretujesz.

Gdy doznaję od innych ludzi zła jestem sfrustrowany i odczuwam złość, która czasem znajduje ujście.

Staram się opanowywać negatywne emocje i gasić je w sobie ale nie zawsze to wychodzi. Niemniej eksponuje swoje frustracje i złość jedynie werbalnie, więc wszystko co to dla innych ludzi powoduje to tyle, że słyszą od mnie nie to co chcieliby usłyszeć, że są wspaniali i wszystko im się należy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-09-2022 11:38 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Skorzysta oczywiście na własnym rozwoju

Napisał czlowiek, który w dupie ma własny.

> Gdy doznaję od innych ludzi zła jestem sfrustrowany i odczuwam
> złość, która czasem znajduje ujście.

Szczere. Teraz jak myślisz, czego doznawały windykowane przez ciebie osoby?
Myślisz, że to ot tak sobie zniknęło?

> Staram się opanowywać negatywne emocje i gasić je w sobie ale nie
> zawsze to wychodzi. Niemniej eksponuje swoje frustracje i złość
> jedynie werbalnie, więc wszystko co to dla innych ludzi powoduje
> to tyle, że słyszą od mnie nie to co chcieliby usłyszeć, że są
> wspaniali i wszystko im się należy.

Jak dla mnie Hamerlik, próbujesz wyżywać sie na przypadkowych zającach za to, co 15 lat temu zrobił ci miś wyjadając miód z gniazda, przy okazji niszcząc go.

Znajdź misia, skonfrontuj swoje żale i może coś zrozumiesz, może coś puści.
Ale nie, wciskanie kitu forumowiczom na fR ważniejsze.
To dlatego dostajesz od jednego czy drugiego zająca przez ostatnie lata nieustajace bęcki.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Napisał czlowiek, który w dupie ma własny.

To jest możliwe ale tylko wg twojej wizji rozwoju człowieka, bo na pewno nie wg mojej.

>Szczere. Teraz jak myślisz, czego doznawały windykowane przez ciebie osoby?

Nie myślę o tym w kontekście tego wątku, bo tylko Ty potrafisz w tym odnaleźć jakiś istotny dla Ciebie związek.

Podejrzewam Cię o to, że uczepiłes się windykacji jak wcześniej alimentów tylko dlatego, że te pojęcia wyzwalają powszechnie negatywne emocje a Ty chcesz je wywołać u innych i ukierunkować w odniesieniu do mnie, żeby zdyskredytować mnie jako wyraziciela nowej idei sprzecznej z waszą ideologią.

Jestem głęboko przekonany, że próbujesz manipulować cudzymi psyche, bo jesteś większym cwaniakiem i nie musisz mnie informować, że moje przekonanie masz w dupie, wiem to bez tego, chyba, że chcesz to pokazać przed swoimi kolesiami w interesach w nadziei, że będą Cię naśladowali a wtedy rób co chcesz, ja Ciebie nie powstrzymam, bo nie mam na to wpływu jak na wiele innych spraw jeszcze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-09-2022 12:37 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Napisał czlowiek, który w dupie ma własny.
> To jest możliwe ale tylko wg twojej wizji
> rozwoju człowieka

Gdyby twoja wizja rozwoju była realna - działałaby i dawała owoce.
Już kroczysz swoją ścieżka wiele lat.

>> jak myślisz, czego doznawały windykowane przez ciebie osoby?
> Nie myślę o tym

Właśnie. I dlatego to nadal na ciebie działa i będzie działać.
Tkwij zatem sobie dalej w swoich frustracjach, lękach, oskarżeniach bliźnich, kłamstwach, zamiataniu pod dywan itd.
Pewnie jesteś z tym szczęśliwy.

> tylko Ty potrafisz w tym odnaleźć jakiś istotny dla Ciebie związek.

Ty też coś dobrze potrafisz: uciec.
Dlatego dostajesz od jednego czy drugiego zająca przez ostatnie lata nieustające bęcki.
Ale zawsze można to przerobić na oskarżenia i obwinianie innych. Korzystaj


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Ustanowione w drodze tajnego wyboru czy dziedziczne prawo własności?
>>A czy kanarek ma jedną nóżkę bardziej niż drugą?
>Zatem nie zbudujesz wniosku, iż dziedziczne prawo własności zostało przez wszystkich wybrane w tajemnicy?
>Szkoda, bo można byłoby te wniosek rozwinąć.
>Spodziewałem się ucieczki w absurd.

To nie absurd. To realia tego wątku.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To nie absurd. To realia tego wątku.

Ach tam.
To raczej wyraz twoich dążeń do tego, co chcesz z niego zrobić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>>Ustanowione w drodze tajnego wyboru czy dziedziczne prawo własności?
>>A czy kanarek ma jedną nóżkę bardziej niż drugą?
>Zatem nie zbudujesz wniosku, iż dziedziczne prawo własności zostało przez wszystkich wybrane w tajemnicy?

To musialo być bardzo dawno temu, trudno uznać czy w to bylo w tajemnicy, raczej to bylo naturalne, kazdy chcaial miec jakąś stabilnosć majątkową a dziedziczyly dzieci bo niby kto?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To musialo być bardzo dawno temu,

Ale jak dawno?
Wtedy jeszcze gdy nasi przodkowie biegali na czterech kończynach?

>kazdy chcaial miec jakąś stabilnosć majątkową a dziedziczyly dzieci bo niby kto?

W tym wątku nie idzie o stabilność majątkową lecz o to, co prawo własności w ogóle znaczy. Jaka jest przyczyna jego istnienia?


youtu.be/5VCiU1osa3w
qwery (2864 punktów)
>>To musialo być bardzo dawno temu,
>Ale jak dawno?
>Wtedy jeszcze gdy nasi przodkowie biegali na czterech kończynach?
>>kazdy chcaial miec jakąś stabilnosć majątkową a dziedziczyly dzieci bo niby kto?
>W tym wątku nie idzie o stabilność majątkową lecz o to, co prawo własności w ogóle znaczy. Jaka jest przyczyna jego istnienia?

Po co wycieles z cytatu to o tej tajemnicy?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Po co wycieles z cytatu to o tej tajemnicy?

Akurat o tajemnicach panujących w obecnym systemie bardzo chętnie mówię, łamiąc panujące tabu w obecnej kulturze.

Zarzucanie mi pomijanie tajemnic nie ma sensu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Akurat o tajemnicach panujących w obecnym systemie bardzo chętnie mówię

Ogólnie o tajemnicach systemowych ględzić dużo, chętnie i wygodnie można.
Natomiast o swojej:
a) cenie zbycia działki pod Warszawą przez bank
b) rozmowie z własną dorosłą córką o zaległych alimentach na nią
c) zawartości BIK

.. sza!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>a) cenie zbycia działki pod Warszawą przez bank

Masz bliżej do Warszawy a tam ponoć w waszych księgach wszystko jak na widelcu.
Pojedź, sprawdź, zrób zdjęcie, opublikuj.
Zgadzam się na przetwarzanie przez Ciebie moich danych osobowych i na ujawnienie ich w internecie.

Nie podam Ci informacji, której nie mam.

>b) rozmowie z własną dorosłą córką o zaległych alimentach na nią

Którą zmyśliłes. Mam ujawnić informację o tym, czego nigdy w ogóle nie było?

>c) zawartości BIK
>.. sza!

Niby skąd mam wiedzieć jakie kwity na mnie zebrały wasze instytucje? Do waszych instytucji nie wybieram się, nie mam czego tam szukać prócz problemów. Chcesz, to sam pozyskaj tę informację, masz moje bogoslawienstwo w tej sprawie.

Nawet gdybym spełnił twoje oczekiwania, to niczego tym Ci nie udowodnię, nie zmienię twojego zadania. W rzeczywistości masz w dupie to, co BIK ma na mnie. Obchodzi Cię to tylko tyle w jakim zakresie zabezpiecza twoje interesy i tyle.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> a) cenie zbycia działki pod Warszawą przez bank
> Masz bliżej do Warszawy a tam ponoć w waszych księgach wszystko jak na widelcu.
> Pojedź, sprawdź, zrób zdjęcie, opublikuj.

Te dane są niepubliczne. Ja nie mam do nich wglądu. Ciebie bank miał obowiazek poinformować i zapewne to zrobił.

> Zgadzam się na przetwarzanie przez Ciebie moich danych
> osobowych i na ujawnienie ich w internecie.

Nie obchodzą mnie twoje dane. Pokazuję tylko, że taisz informację o cenie zbycia twojej byłej działki przez bank. Nie chcesz jej znać (choć swobodnie mógłbyś poznać) i przede wszystkim taisz ją przed sobą.

>>b) rozmowie z własną dorosłą córką o zaległych alimentach na nią
>Którą zmyśliłes. Mam ujawnić informację o tym, czego nigdy w ogóle nie było?

Dużo byś dał, że wymazać i utajnić, co tu kiedyś napisałeś. Prawda?
Było było. Inaczej nie pisałbyś w ten spośób 05-10-2021, 10:30 Cytat:
Jacek:
Skoro potrafisz policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie masz zamiaru tego robić - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś etc. Albo duże dziecko musi pytać o swoje powinności kogoś dorosłego.

Hamerlik: Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić.
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,279800

>>c) zawartości BIK
>>.. sza!
>Niby skąd mam wiedzieć jakie kwity na mnie zebrały wasze instytucje?

Sprawdzając?
Ponoć kochasz technologię i masz zazwyczaj nowe smartfony (sam się tą skłonnoscią pochwaliłaś) Co za problem?

> Do waszych instytucji nie wybieram się, nie mam czego
> tam szukać prócz problemów.

.. a w tym problem. Wolisz przed sobą i innymi taić.

> Chcesz, to sam pozyskaj tę informację, masz moje bogoslawienstwo w tej sprawie.

Opublikowałem tu listę niezbędnych danych. Szarley był chętny z nich skorzystać. Nie podałeś ich i nawet wiem, dlaczego.
Mnie nie obchodzą twoje dane. Pokazuję tylko, że taisz informację o włąsnym długu. Nie chcesz jej znać (choć swobodnie mógłbyś poznać) i przede wszystkim taisz ją przed sobą.

> W rzeczywistości masz w dupie to, co BIK ma na mnie. Obchodzi Cię to tylko tyle (..)

Jak ktoś jest hipokrytą - trzeba pokazywać to to publicznie, inaczej ktoś nieobznajomiony mógby w jakiś twój kit uwierzyć.
Tylko tyle i aż tyle.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Te dane są niepubliczne. Ja nie mam do nich wglądu. Ciebie bank miał obowiazek poinformować i zapewne to zrobił.

To znaczy, że choć własność uprawnia Cię do władzy na twoim, to w waszym systemie jest utajniona.

Z tego można wywnioskować, że władza człowieka nad człowiekiem w waszym systemie jest tajna, jak tajne były służby w komunizmie i sądy w świecie opisywanym przez Fanza Kafke

pl.m.wikipedia.org/wiki/Proces_(powie%C5%9B%C4%87)

Czyli zbudowaliscie taki sam świat, od którego się wyzwalaliscie i który opisywaliscie jako piekło na Ziemi.

Nie zmieniło się zatem nic prócz gęb przy korycie

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Tak więc rozmowię z własną dorosłą córką o zaległych alimentach na nią, spokojnie możesz taić dalej. Nikt nie ma prawa w tym systemie nakazać ci ujawnienia.

>> Te dane są niepubliczne. Ja nie mam do nich wglądu. Ciebie bank
>> miał obowiazek poinformować i zapewne to zrobił.
> To znaczy, że choć własność uprawnia Cię do władzy na
> twoim, to w waszym systemie jest utajniona.

Niepubliczna. Moją własność zna chyba z kilkanaście instytucji.
Ty np. nie znasz właściciela samochodu po numerze rejestracyjnym. Policja już tak.

> Z tego można wywnioskować, że władza człowieka nad człowiekiem w waszym
> systemie jest tajna, jak tajne były służby w komunizmie i sądy w świecie
> opisywanym przez Fanza Kafke

Wyciągając fałszywe wnioski z jego twórczości z pewnością.

>Nie zmieniło się zatem nic prócz gęb przy korycie

Towarzyszu, żałujecie że skończyło wam się źrodełko w 2008 r. czy tam którymś.
Typowe.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Tak więc rozmowię z własną dorosłą córką o zaległych alimentach na nią, spokojnie możesz taić dalej.

W sprawie, której rozpowszechniasz kłamstwa, na które już wielokrotnie zwracałem twoją uwagę ale Ty nie masz zasad więc kontynuujesz sądząc pewnie, że cel uświęca środki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Tak więc rozmowię z własną dorosłą córką o zaległych alimentach
> na nią, spokojnie możesz taić dalej.
> W sprawie, której rozpowszechniasz kłamstwa

Czyżby?
W cytacie umieszczonym w linku niżej widać, że to rozumowanie jest uprawione
www.racjonalista.pl/forum.php/s,888343#w888679
Co ciekawe, merytorycznie się do tego nigdy nie odniosłeś.

Kompromituj się zatem dalej, a ja dalej będę nazywał cię alimenciarzem, który zamiast spłacać rozmawia z własnym dzieckiem dbając przede wszystkim o swój własny alimentacyjny interes.

Tak, miłośniku trzymania w tajemnicy rozmów z córką o alimentach na nią.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wolisz przed sobą i innymi taić.

Wolę nie mieć do czynienia z waszymi instytucjami, godzę się na to tylko gdy nie ma już żadnego innego wyjścia.

Nie ukrywam niczego czego nie mam.

Nie interesują mnie kwity waszej instytucji na mnie. Nie potrzebuję ich. Ty ich potrzebujesz, żeby mnie dalej poniżać. To je sobie załatw. Ja Ciebie w tym nie wyrecze.

Wyrażam zgodę na dostęp każdego człowieka do każdej informacji o mnie a także do jej publicznego ujawnienia.

To wszystko, na więcej nie licz, nie zrobisz że mnie swojego frajera.

Jeżeli sam dotrę do tej informacji to ją opublikuję ale w tej chwili nie mam jej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Wolisz przed sobą i innymi taić.
>Wolę nie mieć do czynienia z waszymi instytucjami

To w swojej stabilności zupełnie podobne do stosunku zwykłych ludzi do twoich pomysłów.

> godzę się na to tylko gdy nie ma już żadnego innego wyjścia.

Inni ludzie na szczęście mają.

>Nie ukrywam niczego czego nie mam.

Wygodna parafraza tajenia.

>Nie interesują mnie kwity waszej instytucji na mnie

Zatem kwity twojego systemu pełenego sprzeczności i absurdów, kogokolwiek interesować miałby?

> potrzebujesz, żeby mnie dalej poniżać. To je sobie załatw.
> Ja Ciebie w tym nie wyrecze.

Nie załatwię sobie i nie chcę by mnie kotokolwiek w czymś, na czym mi zalezy, wyręczał. Wiesz czego? Bo ja twoje i innych osobiste tajemnice szanuję.
Pokazuję tylko twoją argogancję i hipokryzję i na tym poprzestaję.

> Wyrażam zgodę na dostęp każdego człowieka do każdej
> informacji o mnie a także do jej publicznego ujawnienia.

Szarley chciał zajrzeć do twojego BIK. Liczył od ciebie na dane, ale są niepubliczne. Głównym ich dysponentem jesteś ty.
Nich zgadnę: nie ujawnisz ich tutaj.

>Jeżeli sam dotrę do tej informacji to ją opublikuję ale w tej chwili nie mam jej.

Nie dotrzesz. Niech zgdanę: wolisz w wygodzie dajacego drapaka, nie mieć do czynienia z instytucjami.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie interesują mnie kwity waszej instytucji na mnie
>Zatem kwity twojego systemu pełenego sprzeczności i absurdów, kogokolwiek interesować miałby?

Mogą zainteresować przegrzanych w waszym systemie, kiedy wreszcie zrozumieją, że wasza propaganda o grze niezerowej i sytuacji win win jest zwyczajnie fałszywa.

Domyślam się, że moje postulaty nie są interesujące dla beneficjentów waszego systemu, którym najwyraźniej jesteś.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Mogą zainteresować przegrzanych w waszym systemie

.. i szukasz ich tutaj na fR? Znalazłeś już jakiego?
Po mojemu tak szukasz, by nie znaleźć.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Mogą zainteresować przegrzanych w waszym systemie
>.. i szukasz ich tutaj na fR? Znalazłeś już jakiego?
>Po mojemu tak szukasz, by nie znaleźć.

Przegranych miałem na myśli, niestety mój telefon często sam podmienia słowa a ja tego nie zauważam.

Tu nikogo nie szukam, tylko publikuję swoje uczucia, myśli, wierzenia, wartości.

Krytykuję waszą narrację i tyle.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Tu nikogo nie szukam

A nie miałeś czasem na myśli poszukiwania tu przegranych, jednoczenia ich pod swoimi ideami?

> publikuję swoje uczucia, myśli, wierzenia, wartości

Owszem. Robisz to zresztą w bardzo niepociumany sposób.

>Krytykuję waszą narrację i tyle

Aby spójnie coś krytykować, trzeba do tego czegoś się przede wszystkim przyłożyć, odnieść i wiedzieć jak to działa. Ty odnosisz się głównie do swoich chochołów. Wyjdź z bańki, wysil się trochę i później krytykuj, żeby coś z tego było pożytecznego.
Ludzie tutaj wbrew pozorom, bywają otwarci na krytykę. Byle konstruktywną.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Szarley chciał zajrzeć do twojego BIK.

Zwyczajowo już kłamiesz.
Gdyby tylko chciał już dawno maiłby do tego dostęp.

Ale nie chce tak jak i Ty, bo tak jak Ciebie nie obchodzi go, co tam jest, Was obchodzi jedynie aby utrzymać własność utajnioną i wolną spod opodatkowania.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-09-2022 09:06 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Szarley chciał zajrzeć do twojego BIK.
>Zwyczajowo już kłamiesz.
>Gdyby tylko chciał już dawno maiłby do tego dostęp.

Acha, teraz jak zwykle obracanie kota ogonem. Ech Hamerlik, Hamerlik

>Ale nie chce tak jak i Ty

Nie chce bo napisał kiedyś że chce i kilka razy podkreślał nawet, że danych nie podałeś i nie może.
Wszystko jasne

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-09-2022 09:59 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Szarley chciał zajrzeć do twojego BIK.
>Zwyczajowo już kłamiesz.
>Gdyby tylko chciał już dawno maiłby do tego dostęp.

Kłamiesz.
Tak samo jak kłamiesz pisząc, że leżę w sadzie, a inni na mnie pracują
Tak samo jak kłamiesz pisząc, że dostaję dotacje do mojego domu
Tak samo jak kłamiesz pisząc, że ktoś mój dom sprząta za 5 złotych

Dane do BIKu, to twoje dane i trzymasz je w tajemnicy
Dostęp do danych mógłbym mieć wyłącznie za twoją zgodą, którą obłożyłeś zaporowo kosztownymi warunkami, a w dodatku, znając twoją skłonność do krętactwa i wypierania się własnych słów, po poniesieniu kosztów okazałoby się, że ... nie masz swojego numeru PESEL bo nie uznajesz tej bazy. W dodatku spotkanie z tobą jest ryzykowne dla mojego zegarka

>Ale nie chce tak jak i Ty, bo tak jak Ciebie nie obchodzi go, co tam jest, Was obchodzi jedynie aby utrzymać własność utajnioną i wolną spod opodatkowania.

Kłamiesz po raz kolejny
Ujawniłem ci co mam

Twierdzisz, że taję własność dla korzyści
1 Kłamiesz o tajeniu własności
2 Nie wskazałeś korzyści - znów kłamiesz

Częściej kłamiesz niż przełykasz ślinę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dostęp do danych mógłbym mieć wyłącznie za twoją zgodą, którą
> obłożyłeś zaporowo kosztownymi warunkami, a w dodatku, znając
> twoją skłonność do krętactwa i wypierania się własnych słów,
> po poniesieniu kosztów okazałoby się, że ... nie masz swojego
> numeru PESEL bo nie uznajesz tej bazy. W dodatku spotkanie z
> tobą jest ryzykowne dla mojego zegarka

Czyli, Hamerlik: ujawnię jak mi się to będzie opłacać.
Ale ludzie mają pokazywać w apce całość swojego posiadania.. tu teraz za friko.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czyli, Hamerlik: ujawnię jak mi się to będzie opłacać.
>Ale ludzie mają pokazywać w apce całość swojego posiadania.. tu teraz za friko.

Przecież nie zmuszam Cię do jawnej księgi kapitału tylko przekonuję.

Nie biorę udziału w waszych tajnych głosowaniach, nikomu prawa nie ustanowie i od nikogo przemocą go nie wyegzekwuje.

Wejdziesz w ten projekt gdy będziesz tego chciał a jeśli nie to nie. W każdej chwili będziesz mógł także się z niego wycofać, żadnej egzekucji zobowiązań nie będzie.

W tym projekcie masz być wyłącznie dla własnych korzyści albo wcale.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-09-2022 13:34 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wejdziesz w ten projekt gdy będziesz tego chciał
> W tym projekcie masz być wyłącznie dla własnych
> korzyści albo wcale.

Na razie pokazałeś same wady: niespójność, sprzeczność, jak już to dramatyczne pogłębienie różnic społecznych + indolencję autora projektu.
W skrócie: twój pomysł wygląda na inkubator cwaniactwa stworzony przez zbiedniałego i notorycznie kłamiącego cwaniaka od lat próbującego się nieudolnie przebrać w owczą skórę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Wejdziesz w ten projekt gdy będziesz tego chciał
>> W tym projekcie masz być wyłącznie dla własnych
>> korzyści albo wcale.
>Na razie pokazałeś same wady: niespójność, sprzeczność, jak już to dramatyczne pogłębienie różnic społecznych + indolencję autora projektu.
>W skrócie: twój pomysł wygląda na inkubator cwaniactwa stworzony przez zbiedniałego i notorycznie kłamiącego cwaniaka od lat próbującego się nieudolnie przebrać w owczą skórę.

Czyli idee jawności własności, demokratycznego opodatkowania właśnosci na rzecz osób bez posiadłości, zwolnienia pracy najemnej i konsumpcji spod opodatkowania i kreacji pieniądza bez prywatnej lichwy.

Wytworem cwaniactwa i dążenia do oszukania wszystkich.

Jacku rozumiemy się doskonale.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-09-2022 14:11 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> idee jawności własności, demokratycznego opodatkowania właśnosci
> na rzecz osób bez posiadłości, zwolnienia pracy najemnej i konsumpcji
> spod opodatkowania i kreacji pieniądza bez prywatnej lichwy.

.. są jak na mój gust, zwykłym biciem piany przez cwaniaka.
Dążysz przede wszystkim do bezkonsekwentnego oszukania wierzycieli, tak jak męczyłeś kiedyś windykowane przez siebie osoby, nie dając im później grama rekompensaty.
Hipokryta, cwaniak i alimenciarz.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hipokryta, cwaniak i alimenciarz.

Musi tak być, żeby wszelka własność i cały hajs były tylko dla Ciebie, bo co by to było, gdybym miał wartość taka jak Ty?

Doskonale rozumiem, że gardzenie innymi ludźmi jest istotnym elementem waszego modelu biznesowego.

Dlatego namawiam wszystkich wzgardzonych, żeby się dobrze zastanowili, czy wasze "prawo" jest także ich prawem i czy opłaca się im uczestniczyć w waszych tajnych wyborach.

Sam uważam, że tajne wybory są niemoralne i ich wynik nie może stanowić źródła prawa.

Prawo pochodzące z tajnego wyboru jest zawsze nieważne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Doskonale rozumiem, że gardzenie innymi ludźmi jest
> istotnym elementem waszego modelu biznesowego

Znamiennie, że nazywanie ludzi i ich zachowań po imieniu spotyka się z próbą przypięcia łatki, może nawet obrazu wstydliwych hamerliczych epizodów z czasów windykacji.
Typowe. Przypomnijmy zatem cytat 05-10-2021, 10:30
Cytat:
Jacek:
- Skoro potrafisz policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie masz zamiaru tego robić - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś etc. Albo duże dziecko musi pytać o swoje powinności kogoś dorosłego.
Hamerlik:
- Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić.
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,279800

Ludzie to widzą, Hamerlik. Oj widzą


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ludzie to widzą, Hamerlik. Oj widzą

No i umówiłem się, że będę ją wspierał zawsze gdy tylko będę mógł i tak długo jak będzie tego potrzebowała. O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu ich, ani o umarzaniu ich, nic z tego o czym próbujesz publicznie nakłamać.

Rozumiesz obrońco cwaniackiego systemu, w którym "elita" próbuje ubogacić się na zdominowaniu i redukcji spolegliwych ludzi czy nie?

Dobrze już dobrze, możesz powtórzyć kolejny raz swoje kłamstwa, ja Cię nie powstrzymam bo jak? Wasze państwo stoi za Tobą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> No i umówiłem się, że będę ją wspierał zawsze gdy
> tylko będę mógł i tak długo jak będzie tego potrzebowała

Czyli taka tam gadka. Kupiła to? Wiesz, pytam bo tu nikt takich deklaracji od ciebie nie kupuje.
Ale wiem także, że dziecko z różnych względów ma inaczej i taki rodzic jak ty łatwo może je zbyć deklaracjami.
Ok rozmawialiście o przyszłości, sprzedałeś jej parę okrągłych słów i rozstaliście się w miłej cieplarnianej atmosferze bez konkretów.
A zobowiązania z przeszłości - też się jakoś umówiłeś?
O nich przecież była mowa w wątku.
Rozmawialiście coś o przeszłości?
Niech zgadę: odpowiedź - ucieczka.
Wiesz - przeszłość to taki czas, w którym nie wspierałeś, powinieneś i teraz mógłbyś zrekompensować.
Dorosłe dziecko ma różne potrzeby. W tym np. wynajęcie czy kupno mieszkania, kupno samochodu itd. Rekompensata za tamto byłaby, jak znalazł.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu
> ich, ani o umarzaniu ich

Domyślam się, że nie trącałeś zgniłego jaja. Jeszcze by pękło.
I dlatego Hamerliku, dziecko nie powinno się zajmować egzekwowaniem alimentów na siebie, powinno mieć wolność nieporuszania tego tematu zwłaszcza z dłużnikiem-rodzicem.

Jeśli drugi opiekun nie przestrzeże go w czas przed takimi rozmowami jakie z nią przeprowadziłeś, dziecko zawsze wychodzi na nich jak Zabłocki na mydle.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu
>> ich, ani o umarzaniu ich
>Domyślam się, że nie trącałeś zgniłego jaja. Jeszcze by pękło.

Rozumiesz tylko to, co wcześniej zaprojektujesz w swoim umyśle, jak to zgniłe jajo.

Jesteś specjalistą od czarnego PR.

Chcesz mnie koniecznie postawić w złym świetle, żeby tak samo źle jawiły się moje idee.

Bardzo to prymitywne i agresywne ale co można na to poradzić. Tak wygląda cały wasz świat.

Ty i tobie podobni zywicie się poniżeniami i oskarżeniami, bo one mają Wam zapewnić takie poczucie sprawiedliwości, wg którego wszystko dla Was a dla innych nic.

Słabe to i wierzę, że można to pokonać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Jesteś specjalistą od czarnego PR.

Nie. Pokazuję tylko, jak zgrabnie unikasz tematów powinności z własnym dzieckiem i jak mydlisz mu oczy słowotokiem, w którym akurat jesteś miszczem.

Ale jak tam, kupiła to? Wiesz, pytam bo tu nikt takich deklaracji od ciebie nie kupuje.
Ale wiem także, że dziecko z różnych względów ma inaczej i taki rodzic jak ty łatwo może je łatwo zmanipulować.
Ok rozmawialiście o przyszłości, sprzedałeś jej parę okrągłych słów i rozstaliście się w miłej cieplarnianej atmosferze, bez konkretów.
Choć o zobowiązaniach z przeszłości przecież było mówione w wątku, na który odpowiadałeś.
Wiesz - przeszłość to taki czas, w którym nie wspierałeś, powinieneś i teraz mógłbyś zrekompensować. Dorosłe dziecko ma różne potrzeby. W tym np. wynajęcie czy kupno mieszkania, kupno samochodu itd. Rekompensata za tamto byłaby teraz, jak znalazł.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale jak tam, kupiła to?

Nie wiem.
Nie rozumiem kto i co.
To są jakieś twoje wizje i tylko dla Ciebie zrozumiałe.

Co za wrogie pytanie, w którym próbujesz własne wizje narzucić innym osobom?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie wiem. Nie rozumiem kto i co.

Ok rozmawialiście o przyszłości, sprzedałeś jej parę okrągłych słów i rozstaliście się w miłej cieplarnianej atmosferze, bez konkretów.
Choć o zobowiązaniach z przeszłości przecież było mówione w wątku, na który odpowiadałeś.
Wiesz - przeszłość to taki czas, w którym nie wspierałeś, powinieneś i teraz mógłbyś zrekompensować. Dorosłe dziecko ma różne potrzeby. W tym np. wynajęcie czy kupno mieszkania, kupno samochodu itd. Zwrot alimentacyjnych długów z przeszłości byłby dla niej dziś jak znalazł.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ok rozmawialiście o przyszłości, sprzedałeś jej parę okrągłych słów i rozstaliście się w miłej cieplarnianej atmosferze, bez konkretów.

Jakie ok?
Żadne ok.
Wypisujesz chore bzdury i ok?
Chyba zwariowałes.
W ogóle nie ok.
Przeciwieństwo ok.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> rozstaliście się w miłej cieplarnianej atmosferze, bez konkretów.
>Jakie ok? Żadne ok.

Zgadzam się. Rozstanie w miłej cieplarnianej atmosferze, bez konkretów nie może być ok.
Powtórzmy: rozmawialiście o przyszłości, sprzedałeś jej parę okrągłych słów i rozstaliście się w miłej cieplarnianej atmosferze, bez konkretów choć o zobowiązaniach z przeszłości przecież było mówione w wątku, na który odpowiadałeś.
Wiesz - przeszłość to taki czas, w którym nie wspierałeś, powinieneś i teraz mógłbyś zrekompensować. Dorosłe dziecko ma różne potrzeby. W tym np. wynajęcie czy kupno mieszkania, kupno samochodu itd. Zwrot alimentacyjnych długów z przeszłości byłby dla niej dziś jak znalazł.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Nie rozumiem kto i co.

"Rozumiesz tylko to, co wcześniej zaprojektujesz w swoim umyśle, jak to zgniłe jajo."

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
>Przecież nie zmuszam Cię do jawnej księgi kapitału tylko przekonuję.

Ucieczkami
Przykład krów leży od 10 lat
Pytanie o wybór pracy od pięciu

A ty dorzucasz kolejne bełkoty np to, że biorę dotacje od biedoty

Sugerujesz jakiś tajemniczy eksperyment, ale pytany oto jak ma wyglądać masz tylko jedną odpowiedź - ucieczka

Sugerujesz eksperyment, ale nie poradzisz go nawet opisać poprawnym, zrozumiałym językiem ; do tego twoja psiomowa służy wyłącznie manipulacji.
Co to znaczy nieuznanie mienia? - pytanie zadawane ci od 10 lat. Powiedz o tym naukowej komisji i usłyszysz to samo pytanie. I co odpowiesz?
Podatek na rzecz osób bez mienia jest podatkiem na rzecz osób bez mienia. Tylko tyle, w twojej psiomowie znaczy coś przeciwnego! Większość podatków dostaną posiadacze, bo stanowią większość. Gdyby tylko ludzie bez mienia, to g. byś dostał

>Nie biorę udziału w waszych tajnych głosowaniach,
Naszych, czyli?
Ja też nie biorę udziału w głosowaniach w twoich Niemczech, a jednak powtarzasz bełkot, że stanowię ci prawa

>nikomu prawa nie ustanowie i od nikogo przemocą go nie wyegzekwuje.
Tylko dlatego, że jesteś nikim
Ale znam twoje podejście do łamiących prawo, złodziej ma wg ciebie pełne prawo zachować skradzioną torebkę, a policjant, który torebkę odzyska jest wg ciebie bandytą. Co więcej bandytą jest okradziona kobieta, która poprosi policję o odzyskanie torebki!
Zaprzeczysz? Przecież to TWOJE słowa

>Wejdziesz w ten projekt gdy będziesz tego chciał
Walnij się w głowę. Nie ma i nigdy nie będzie takiego projektu. Przyczyny są dwie:
1 Nikogo nie przekonasz brakiem argumentów
2 To co szczątkowo proponujesz NIKOMU się nie opłaca, żaden robotnik nie zrezygnuje z prawa do urlopu w zamian za "wiedzę" ile yachtów ma który arabski szejk. Żaden pracownik nie pozwoli na to, żeby inni pracownicy mogli w dowolnej chwili przerwać pracę, bo bez pracy nie zarobią na chleb.

>W tym projekcie masz być wyłącznie dla własnych korzyści albo wcale.
Od 10 lat nie poradzisz wskazać ŻADNEJ korzyści. To, co postulujesz jako milowe kamienie już jest
Istnieją zawodowe związki zraszające pracowników
Własność nieruchomości jest na tyle jawna na ile jest to potrzebne (Tauron wie kogo zapytać o prawo do postawienia słupa, samochody mają tablice)
Księgi własności są rozproszone

Proponujesz ujawnienie własności (oprócz swojej) - UZASADNIJ

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-09-2022 19:56 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>nikomu prawa nie ustanowie i od nikogo przemocą go nie wyegzekwuje.
>Tylko dlatego, że jesteś nikim

Z takim rozumowaniem warto walczyć.
To już nie są żadne żarty.

Warto też walczyc z systemem, który po odrzuceniu demokratycznej maski, zbudowany jest na przekonaniu wyższości jednych ludzi nad innymi.

Tu nie chodzi już tylko o mój prywatny interes ale o walkę ze złem, które panuje na świecie.

Każdy moralny człowiek ma obowiązek podjąć się walki ze złem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
19-09-2022 20:17 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>nikomu prawa nie ustanowie i od nikogo przemocą go nie wyegzekwuje.
>>Tylko dlatego, że jesteś nikim
>To już nie są żadne żarty.

Nie jest też żartem pytanie jakie dotacje otrzymuję do swojego domu, a jednak uparcie odmawiasz odpowiedz lub sprostowania

Nie, żartuję. Postulujesz eksperyment i co?

>Warto też walczyc z systemem, który po odrzuceniu demokratycznej maski, zbudowany jest na przekonaniu wyższości jednych ludzi nad innymi.

Skończ ze swoją narcystyczną wyższością. Wystarczy

>Tu nie chodzi już tylko o mój prywatny interes
Chodzi tylko o twój prywatny interes.
Chcesz tylko tego, żeby inni na ciebie płacili podatki, w tym płacili ludzie o wieeeele biedniejsi od ciebie, ale tacy, którzy więcej pracowali, szporowali i mają cokolwiek

>ale o walkę ze złem, które panuje na świecie.
Postulatem zwiększenia koncentracji własności, chcesz walczyć ze złem jakim jest zbytnia koncentracja własności?
Leczysz raka płuc tytoniowym dymem?

>Każdy moralny człowiek ma obowiązek podjąć się walki ze złem.
Twoją moralność najlepiej określa przykład złodzieja torebki. Dla ciebie bandyta to policjant, bandytką jest ofiara prosząca policję o odzyskanie skradzionej rzeczy

Twoją moralność określają też setki kłamstw, rzucanie gównem i zachęcanie innych do kradzieży

Nie pisz o moralności, nie chciałbyś się stać ofiarą ludzi o twojej moralności

Kiedyś spisano tzw Złotą zasadę "nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe" ty to podważasz, w imię hamermoralności



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-09-2022 23:14 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skończ ze swoją narcystyczną wyższością. Wystarczy

Jeszcze raz proponuję, obaj wyluzujmy.

Przestanmy mówić językiem wzajemnej nienawiści i prowadzić nas do wojny jak nasi prymitywni przodkowie, którzy nie potrafili opanować złości.

Nie bądźmy dzikimi zwierzętami.

Możemy się spierać o hajsy i o posiadłości w nie możemy sobie wzajemnie szkodzić.
Jest taka granica naszego konfliktu, za którą musimy znaleźć kompromis.

Muszę trochę ustąpić Tobie a Ty mi.
Muszę się zdobyć na respekt dla Ciebie a Ty dla mnie.
Ostatecznie, jeżeli chcemy być ludźmi, musimy się porozumieć, bo w przeciwnym razie będziemy małpami, które dopiero zeszły z drzewa na ziemię.

Nie chcę Was oskarżać ale żądam lepszego systemu społecznego i musicie mi trochę ustąpić.

Też muszę trochę ustąpić ale tylko trochę.
Jeżeli zechcecie wziąć wszystko tylko dla siebie to idziemy na wojnę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-09-2022 09:07 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Skończ ze swoją narcystyczną wyższością. Wystarczy
>Jeszcze raz proponuję, obaj wyluzujmy.
Sprostuj swoje kłamstwa, potem możesz pisać o wyluzowaniu

Jak rzucasz gównem, to najpierw posprzątaj i zaprzestań rzucania gównem

>Przestanmy mówić językiem wzajemnej nienawiści
To przestań kłamać

>Możemy się spierać o hajsy
Nie spieram się o hajs, ty zmyślasz, że masz wobec mnie jakieś zobowiązania

>i o posiadłości w nie możemy sobie wzajemnie szkodzić.
Zdefiniuj posiadłości

>Jest taka granica naszego konfliktu, za którą musimy znaleźć kompromis.
Kompromis polega na ustępstwie obu stron
Twierdzisz, że biorę dotacje, gdzie tu widzisz pole do moich ustępstw?

>Muszę trochę ustąpić Tobie a Ty mi.
Twierdzisz, że inni na mnie pracują, gdzie tu widzisz pole do moich ustępstw?

>Muszę się zdobyć na respekt dla Ciebie a Ty dla mnie.
Prosta droga: skończ kłamać i uciekać od dyskusji w rzucanie gównem

>Nie chcę Was oskarżać
Więc nie oskarżaj. Proste.

>ale żądam lepszego systemu społecznego i musicie mi trochę ustąpić.
Użyj ARGUMENTÓW

>Jeżeli zechcecie wziąć wszystko tylko dla siebie to
... znów kłamiesz

proponujesz po rozumienie, które zaczynasz od kolejnego kłamstwa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-09-2022 09:44 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Nie chcę Was oskarżać
> Więc nie oskarżaj. Proste.

Naprawdę spodziewasz się tego od dorosłego człowieka.. wykorzystującego własne dziecko?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,888343#w888726
Oskarżenia innych to jeden ze sposobów na ucieczkę hamerciula.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>> Nie chcę Was oskarżać
>> Więc nie oskarżaj. Proste.
>Naprawdę spodziewasz się tego od dorosłego człowieka.. wykorzystującego własne dziecko?
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,888343#w888726
>Oskarżenia innych to jeden ze sposobów na ucieczkę hamerciula.

Właściwie udział moich oskarżeń w waszych oskarżeniach jest naprawdę niewielki.

Wciąż prowokujecie wzajemną agresję i personalne ataki, bo nie macie argumentów na usprawiedliwienie waszego podłego systemu.

Ucieczka w agresję jest dla Was jednym sposobem, żeby obronić to czego nie sposób bronić zachowując rozsądek i kulturę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
21-09-2022 08:16 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> prowokujecie wzajemną agresję i personalne ataki, bo
> nie macie argumentów na usprawiedliwienie waszego
> podłego systemu.

Hamerlik Cytat:
No i umówiłem się, że będę ją wspierał zawsze gdy tylko będę mógł i tak długo jak będzie tego potrzebowała. O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu ich, ani o umarzaniu ich
Nie było, bo twórca nowego "lepszego" systemu uwielbia tabu i tajemnice.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
qwery (2864 punktów)
>>Po co wycieles z cytatu to o tej tajemnicy?
>Akurat o tajemnicach panujących w obecnym systemie bardzo chętnie mówię, łamiąc panujące tabu w obecnej kulturze.
>Zarzucanie mi pomijanie tajemnic nie ma sensu.

Wyrywajac z kontekstu zmieniasz sens, tam tamtego jak i tego.
alsor (3283 punktów)
>>>Ustanowione w drodze tajnego wyboru czy dziedziczne prawo własności?
>>A czy kanarek ma jedną nóżkę bardziej niż drugą?
>Zatem nie zbudujesz wniosku, iż dziedziczne prawo własności zostało przez wszystkich wybrane w tajemnicy?
>Szkoda, bo można byłoby te wniosek rozwinąć.
>Spodziewałem się ucieczki w absurd.
>Kto ma odwagę tknąć meritum i powiedzieć coś o źródle prawa własności w naturze, bogu, czy co tam jeszcze?

Ja mam.

wg praw Jehowy człowiek nie potrzebuje nic materialnego...

gdy ktoś przyjdzie i chce koniecznie mieć twoje... skarpetki,
no daj mu, i dołóż jeszcze płaszcz, buty... no i wszystko - co tam masz,
tak aby się odpierdolił konkretnie.

najlepiej od razu się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami - chodzimy na bos(k)o, bo wtedy nikt nie ukradnie ci skarpetek!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>najlepiej od razu się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami - chodzimy na bos(k)o, bo wtedy nikt nie ukradnie ci skarpetek!

A gdy przyjdzie po to, żeby wypić całą twoją krew?

Też mu ją oddasz jak wszystko inne?

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>najlepiej od razu się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami - chodzimy na bos(k)o, bo wtedy nikt nie ukradnie ci skarpetek!
>A gdy przyjdzie po to, żeby wypić całą twoją krew?
>Też mu ją oddasz jak wszystko inne?

chodź i chlej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>najlepiej od razu się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami - chodzimy na bos(k)o, bo wtedy nikt nie ukradnie ci skarpetek!
>>A gdy przyjdzie po to, żeby wypić całą twoją krew?
>>Też mu ją oddasz jak wszystko inne?
>chodź i chlej.

Nie potrzebuję.
Wystarczy mi moja.

Ale są tacy, którym ich własna krew nie wystarczy i chcą cudzej więcej i więcej.

Mój model społeczny ma blokować pasożytnictwo społeczne i wspierać rozwój ludzi w kierunku jednostek społecznych, działających dla dobra wspólnego.

Ci, którzy rozsmakowali się już w cudzej krwi są przeciwni moim ideom.

Ktoś mi zarzuci, że nie jestem świadomy konsekwencji własnych dążeń i że już odkryto wyższy porządek społeczny.

Dlatego proponuję publicznie jawny eksperyment społeczny pod kontrolą współczesnych naukowców, żeby praktycznie sprawdzić jakie spowoduje konsekwencje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
alsor (3283 punktów)
>>>>najlepiej od razu się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami - chodzimy na bos(k)o, bo wtedy nikt nie ukradnie ci skarpetek!
>>>A gdy przyjdzie po to, żeby wypić całą twoją krew?
>>>Też mu ją oddasz jak wszystko inne?
>>chodź i chlej.
>Nie potrzebuję.
>Wystarczy mi moja.
>Ale są tacy, którym ich własna krew nie wystarczy i chcą cudzej więcej i więcej.
>Mój model społeczny ma blokować pasożytnictwo społeczne i wspierać rozwój ludzi w kierunku jednostek społecznych, działających dla dobra wspólnego.
>Ci, którzy rozsmakowali się już w cudzej krwi są przeciwni moim ideom.
>Ktoś mi zarzuci, że nie jestem świadomy konsekwencji własnych dążeń i że już odkryto wyższy porządek społeczny.
>Dlatego proponuję publicznie jawny eksperyment społeczny pod kontrolą współczesnych naukowców, żeby praktycznie sprawdzić jakie spowoduje konsekwencje.

Zostaw ludzi w spokoju... nie kombinuj.

życie i rozwój naturalny, zawsze był celem człowieka i tak pozostanie.

cywilizacja sztucznie sterowana to mit:
ludzie nie potrafią racjonalnie działać, i na tym to polega... żywioł, dzicz i tyle.

No, chyba że Jehowa się wścieknie i zacznie rządzić... a wtedy otrzymasz to co chcesz.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zostaw ludzi w spokoju... nie kombinuj.

Ale ja do ludzi nic nie mam.

Mam za to do ich "praw", uprawnień, posiadłości, należności, które dla innych oznaczają ich przymusowe podporządkowanie i długi.

Mam zaakceptować stosunki społeczne, których nie akceptuję, bo prymitywne, zwierzęce instynkty panują nad umysłami innych ludzi?

Raczej nie.

Dopóki kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności nie upadnie, nie może być nowy o pokoju.

Kto zło akceptuje ten sam złem się staje.

Dopóki ten podły i wrogi ludzkości system będzie panował należy stworzyć jego fundamentalistom i wyznawcom maksymalny niepokój. Nawet 5 minuty odpoczynku od obrony niesprawiedliwości nie wolno im zostawić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kto zło akceptuje ten sam złem się staje.

Akceptujesz: anglosaskie wojny, mordowanie ludzi, ich "wolność" i "demokrację".
Uległeś ich propagandzie. Jak byś żył w latach trzydziestych XX w. to byś siekierą zabił Niemca i Żyda. Z tą samą siekierą wysłano polskojęzyczne kanalie na Rosjan.
Jakie masz prawo innych pouczać??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Kto zło akceptuje ten sam złem się staje.
>Akceptujesz: anglosaskie wojny, mordowanie ludzi, ich "wolność" i "demokrację".
>Uległeś ich propagandzie. Jak byś żył w latach trzydziestych XX w. to byś siekierą zabił Niemca i Żyda. Z tą samą siekierą wysłano polskojęzyczne kanalie na Rosjan.
>Jakie masz prawo innych pouczać??

Mylisz się.

Rosjanie powinni byli angażować energię w rozwój osobisty, rozwój społeczny, organizacyjny, biznesowy, zamiast tego wolą chlac wódkę i uprawiać kult jednostki.

W ogóle nie dziwi, że ludzie odwracają się od tego i próbują szukać na zachodzie drogi do większych korzyści i wyższego luksusu, zarówno w życiu osobistym jak i społecznym.

Ruscy nie mają żadnej dobrej oferty dla ludzi, więc tracą swoje wpływy, które mogą zachować tylko dzięki agresji.

Dlaczego pół świata pragnie dostac się do Wielkiej Brytanii a mało kto do Rosji?

Bo w UK jest prawdziwe życie a w Rosji katownia.

Do UK wsiadam w samolot i lecę.
Do Rosji nie polecę, bo już pomijając jak trudno się tam dostać, po tym co nagadałem o Putinie spodziewam się kilku lat w obozie pracy.

Sposób w jaki próbujesz przedstawiać Rosjan jest absurdalny. Rosjanie są bardzo agresywni. To nie są mili ludzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Sposób w jaki próbujesz przedstawiać Rosjan jest absurdalny.
> Rosjanie są bardzo agresywni. To nie są mili ludzie.

Rozstaliście się z córką w miłej cieplarnianej atmosferze, bez konkretów.
Wiesz - przeszłość to taki czas, w którym nie wspierałeś, powinieneś i teraz mógłbyś zrekompensować. Dorosłe dziecko ma różne potrzeby. W tym np. wynajęcie czy kupno mieszkania, kupno samochodu itd. Zwrot alimentacyjnych długów z przeszłości byłby dla niej dziś jak znalazł.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rozstaliście się z córką w miłej cieplarnianej atmosferze, bez konkretów.

Jesteśmy z moją córką bardzo konkretni, dlatego mogliśmy tyle razem zrealizować.

Projektujesz świat, którego poza twoją głową nie ma i na siłę próbujesz go innym wcisnąć.

No próbuj, próbuj, ja Cię przed tym nie powstrzymuję. Mądry człowiek ostatecznie zawsze odróżni fałsz od prawdy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Projektujesz świat, którego poza twoją głową nie

Ktoś tu jednak jeszcze o nim pisze. Nie ty?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,888343#w888912

>Jesteśmy z moją córką bardzo konkretni, dlatego mogliśmy tyle razem zrealizować.

Kiedyś zechce (może już zechciała) realizować plany bez ciebie, ale przy pomocy ciebie.
Dorosłe dziecko ma różne potrzeby. W tym np. wynajęcie czy kupno mieszkania, kupno samochodu, wychowywanie własnego dziecka itd.
Przeszłość to taki czas, w którym nie wspierałeś, powinieneś i teraz mógłbyś zrekompensować.
Zwrot alimentacyjnych długów z przeszłości byłby dla niej dziś, jak znalazł.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Projektujesz świat, którego poza twoją głową nie ma i na siłę próbujesz go innym wcisnąć.

Najlepiej zmień imię i nazwisko. Wtedy zapisy w BIK, wyroki sądowe itd. będą odnosić się do jakiegoś Krystiana Hamerlika-Konopki który może istniał, może nie.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Najlepiej zmień imię i nazwisko.

Najlepiej dla kogo?
Dla Ciebie?

Nie po to włożyłem tyle pracy w swoje dobre imię, żeby teraz je zmieniać na inne.

A że zawsze znajdzie się ktoś plujący jadem, to co poradzisz? Bo ja nic nie poradzę. Przecież nie będę siłował się z każdym oprychem na świecie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-09-2022 16:57 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Nie po to włożyłem tyle pracy w swoje dobre imię, żeby teraz je zmieniać na inne.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-09-2022 14:14 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> należy stworzyć jego fundamentalistom i wyznawcom maksymalny
> niepokój. Nawet 5 minuty odpoczynku od obrony niesprawiedliwości
> nie wolno im zostawić.

Zgadza się. Alimenciarz-ekshibicjonista nie zazna na tym portalu chwili spokoju.
Cytat:
Hamerlik:
- Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.
Jacek:
- Skoro potrafisz policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie masz zamiaru tego robić - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś etc. Albo duże dziecko musi pytać o swoje powinności kogoś dorosłego.
Hamerlik:
- Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić (..) no i umówiłem się, że będę ją wspierał zawsze gdy tylko będę mógł i tak długo jak będzie tego potrzebowała. O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu ich, ani o umarzaniu



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
sztejkat (4743 punktów)
Każdy kto popatrzy na historię i pomyśli dostrzeże, że to ustanowione w drodze tajnego wyboru.

Dziedziczne prawo własności prowadzi do kumulacji majątku i wzrostu rozwarstwienia. To umacnia podwaliny feudalizmu i serwilizmu społecznego. Ciągnące się dalej doprowadza to potężnych monopoli, które kierują wszystkimi aspektami życia społecznego z moralnością włącznie (patrz wiek XV). Wreszcie, rozrośnięte prowadzą do stagnacji gospodarczej i upadku społeczeństwa, totalnej rozpierduchy i anihilacji wszelkich praw.

I tak w koło Macieju.

Dziedziczne prawo własności jest prostą i bezrozumną aplikacją stanu zastanego w naturze, a natura, jak wiadomo, korzysta z sił doboru naturalnego którego zasadę działania można ująć jednym słowem: "Umierajcie!".

Prawo własności ustanowione w drodze tajnego wyboru jest natomiast objawem rozumu i jako takie jest ponad prawem ustanowionym prymitywnym przyrodzonym instynktem.


Tomasz Sztejka
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Prawo własności ustanowione w drodze tajnego wyboru jest natomiast objawem rozumu

Gdyby takowe było wyrazem rozumu a nie emocji panujących nad umysłem, to po co jakakolwiek tajemnica?

Nie, nie, nie, tajny wybór nie prowadzi do wyrazu głębszych przemyśleń, to wciąż i nadal prezencja małpich instynktów.

Co małpa poczuje to zaraz wyrazi w tajnym wyborze.

youtu.be/5VCiU1osa3w
sztejkat (4743 punktów)
Prawo ustanowione w drodze tajnego wyboru.

Pozwolę sobie podkreślić: prawo.

Określone w podobny sposób, w jaki na drodze tajnego wyboru wybieramy naszych światłych reprezentantów w parlamencie.

Tomasz Sztejka
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Prawo ustanowione w drodze tajnego wyboru.
>Pozwolę sobie podkreślić: prawo.
>Określone w podobny sposób, w jaki na drodze tajnego wyboru wybieramy naszych światłych reprezentantów w parlamencie.
>
Tomasz Sztejka


Tajny wybór uznaję za niemoralny a jego wynik za nieważny.

Tylko jawny wybór jest moralny i tylko wynik jawnego wyboru jest ważny.

Nie uczestniczę w tajnych wyborach w żaden sposób i nie uznaję ich wyników.
Nie uznaję również "prawa", którego źródłem jest tajny wybór.

Utrzymanie tajemnicy przed drugim człowiekiem jest równoznaczne z wrogością wobec niego.

Nie można się wyzbyć wzajemnej wrogości w codziennym życiu ale można ją wykluczyć przynajmniej na poziomie stanowienia prawa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-09-2022 15:08 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Tylko jawny wybór jest moralny i tylko wynik jawnego wyboru jest ważny.
Bo tylko w jawnych wyborach można szantażować pracownika/najemcę/drobnego właściciela

Jak nie zagłosujesz na mojego brata do rady gminy, to stracisz pracę
Jak zagłosujesz na mojego oponenta na wójta, to stracisz pracę
Jak zagłosujesz inaczej niż chcę, wypowiem ci umowę najmu lokalu pod sklep
Jak wybierzesz inną partię, podniosę ci koszt najmu mieszkania

Nie rozumiesz?
To jak TWOIM zdaniem myśli wyborca w jawnym głosowaniu?
Rozumiem- ucieczka - brak argumentów

W tajnych wyborach, każdy może głosować zgodnie z własnym przekonaniem i własnym interesem
W jawnych głosuje nie tak jak chce "społeczeństwo" (co taj uparcie, powołując się na moralność, głosi Konopka) ale głosuje tak, żeby zadowoleni byli ci, którzy mogą go odpowiednio pozytywnie lub negatywnie motywować

>Nie uczestniczę w tajnych wyborach w żaden sposób i nie uznaję ich wyników.
Wolno ci nie uczestniczyć, to też forma głosowania, na czym polega niezunawanie ich wyników?
Znów, jak przy nieuznawaniu własności jakaś nowomowa, której wyjaśnić nie poradzisz?
Twój Bundestag uchwalił, że dzieci muszą chodzić do szkoły, jak rozumiem, twoje dzieci nie chodzą...

>Nie uznaję również "prawa", którego źródłem jest tajny wybór.
Wchodzisz na pasy na czerwonym?

>Utrzymanie tajemnicy przed drugim człowiekiem jest równoznaczne z wrogością wobec niego.
Brednia. Tajność zapewnia komfort głosowania bez oglądania się na poglądy innych

>Nie można się wyzbyć wzajemnej wrogości w codziennym życiu ale można ją wykluczyć przynajmniej na poziomie stanowienia prawa.
Źródłem wrogości jest tak mocno przez ciebie preferowana zawiść.
Źródłem wrogości jest agresja, np zarzuty przestępstw pod adresem uczciwych ludzi i zwykłe kłamstwa

Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu. Twoje kłamstwo ma generować przyjaźń?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-09-2022 16:14 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu.
> Twoje kłamstwo ma generować przyjaźń?

To kłamstwo jest tylko paniczną reakcją w obliczu braku argumentów.
Tak jak zagoniony w kozi róg pies gryzie na oślep co popadnie i jak wyjdzie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu.
>> Twoje kłamstwo ma generować przyjaźń?
>To kłamstwo jest tylko paniczną reakcją w obliczu braku argumentów.
>Tak jak zagoniony w kozi róg pies gryzie na oślep co popadnie i jak wyjdzie.

Na pewno widziałeś w programach telewizyjnych możliwości specjalnie szkolnych psów i potrafisz porównać to z możliwościami psów całkowicie zredukowanych umysłowo, trzymanych w klatkach lub na łańcuchu.

Odnieś teraz to samo do ludzi.

Potężnie mylicie się sądząc, że można mieć innych ludzi za nic, nie przyjmować się ich rozwojem i nie ponosić żadnych negatywnych konsekwencji z tego powodu.

Otóż tak ukształtowane społeczeństwo stanie się piekłem nie tylko dla ludzi zupełnie zredukowanych ale będzie też piekłem dla elit.

Dlatego tak ważne jest, żeby każdy kto tylko ma władzę musiał też ponosić odpowiedzialność za podwładnych.

Wy chcecie władzy nad innymi bez żadnej odpowiedzialności za nich.
Rządzi wami prymitywna chciwość, która staje się źródłem społecznego zła.

Na gołe oko widać, że współczesny system społeczny został stworzony przez cwaniaków dla nich samych i na koszt pozostałych.
Paru takich poczuło przewagę nad pozostałymi, którzy są wobec nich spolegliwi, więc cwaniacy uznali, że za ich wyższość nad innymi należy im się życie w złotych pałacach.

Argumenty za moim modelem społecznym wypłyną z eksperymentu społecznego pod kontrolą naukową.

To co powiem nie ma dla nikogo znaczenia.
Znaczenie za to muszą mieć konsekwencje odmiennych stosunków społecznych, których każdy inteligentny człowiek powinien spróbować, żeby poszerzyć własne horyzonty i wiedzę o tym co jest w życiu słuszne i co przynosi korzyści.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>> Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu.
>>> Twoje kłamstwo ma generować przyjaźń? wyjdzie.
>Na pewno widziałeś w programach telewizyjnych możliwości specjalnie szkolnych psów
Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu.
Nie pytałem o szkolenie Hamerlików

>Potężnie mylicie się sądząc, że można mieć innych ludzi za nic,
Znów udowadniasz, że twoja żona to dziwka. Też poradzę zmyślać

>Wy chcecie władzy
Twoja żona to dziwka Też poradzę zmyślać

>Rządzi wami prymitywna chciwość
Twoja żona to dziwka. Też poradzę zmyślać

>Argumenty za moim modelem społecznym
Nie ma żadnych, są jedynie UCIECZKI

>To co powiem nie ma dla nikogo znaczenia.
Bo nie jest poparte argumentoma a jedynie ucieczkami

Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu.
Kundel podkulił ogon i uciekł

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-09-2022 19:33 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu.
>Kundel podkulił ogon i uciekł

Nie.
Twoje ciągle nawiązania do wzajemnych oskarżeń są ucieczką od rozmowy o panującym systemie, którego za nic nie potrafisz usprawiedliwić.

Bez waszych "praw natury" nie macie nic co podtrzymuje sens waszego systemu.

Wszystko co macie to - tak być musi - bo tak chcecie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu.
>>Kundel podkulił ogon i uciekł
>Nie.
Pytałem jakie dotacje biorę do swojego domu.
Kundel podkulił ogon i uciekł

Nie rozumiesz pytania?
Napisałeś synu kundla, że biorę dotacje do swojego domu

Jakie dotacje biorę kłamco synu kundla?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> można mieć innych ludzi za nic, nie przyjmować się ich
> rozwojem i nie ponosić żadnych negatywnych konsekwencji z tego powodu.

Swoją zdolność do rozwoju sam dość dobitnie zdiagnozowałeś i pokazałeś ludziom od jakichś 10 lat.
Zawsze górą bierze w tobie chcieć bezmyślnego protestu i odwetu, tylko nie bardzo wiadomo za co i na kim.
Przypuszczam, że najbardziej na stworzonych przez ciebie w umyśle chochołach, czyli na kimś o wymyślonych pożądanych cechach.

Wg mnie tak zaciętych ludzi jak ty należy ostatecznie zostawić samych sobie. Moze, gdy będzie im wystarczajaco źle, zechcą coś w sobie zmienić na lepsze.
I tak cię zostawiam.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tylko jawny wybór jest moralny i tylko wynik jawnego wyboru jest ważny.
>Bo tylko w jawnych wyborach można szantażować

Nie, bo w tajnym wyborze każdy człowiek staje się niemoralny i wynik tajnego wyboru jest niemoralny.

To nic, że jawny wybór powoduje dyskomfort, wszystko co dobre jest trudne.

Człowiek, który wybiera z konsekwencją dla drugiej osoby, powinien wybrać to bez tajemnicy przed nią i poinformować ją o własnym wyborze patrząc jej prosto w oczy.

To właśnie wasze tajemnice z niektórych ludzi czynią bogów a z innych ich niewolników.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Tylko jawny wybór jest moralny i tylko wynik jawnego wyboru jest ważny.
>>Bo tylko w jawnych wyborach można szantażować
>Nie, bo w tajnym wyborze każdy człowiek staje się niemoralny

Mantra, brednia, ignorowanie argumentów

To tylko w jawnych wyborach można szantażować pracownika/najemcę/drobnego właściciela

Jak nie zagłosujesz na mojego brata do rady gminy, to stracisz pracę
Jak zagłosujesz na mojego oponenta na wójta, to stracisz pracę
Jak zagłosujesz inaczej niż chcę, wypowiem ci umowę najmu lokalu pod sklep
Jak wybierzesz inną partię, podniosę ci koszt najmu mieszkania

Nie rozumiesz?
To jak TWOIM zdaniem myśli wyborca w jawnym głosowaniu?
Rozumiem- ucieczka - brak argumentów

W tajnych wyborach, każdy może głosować zgodnie z własnym przekonaniem i własnym interesem
W jawnych głosuje nie tak jak chce "społeczeństwo" (co taj uparcie, powołując się na moralność, głosi Konopka) ale głosuje tak, żeby zadowoleni byli ci, którzy mogą go odpowiednio pozytywnie lub negatywnie motywować

>Nie uczestniczę w tajnych wyborach w żaden sposób i nie uznaję ich wyników.
Wolno ci nie uczestniczyć, to też forma głosowania, na czym polega niezunawanie ich wyników?
Znów, jak przy nieuznawaniu własności jakaś nowomowa, której wyjaśnić nie poradzisz?
Twój Bundestag uchwalił, że dzieci muszą chodzić do szkoły, jak rozumiem, twoje dzieci nie chodzą...

>Nie uznaję również "prawa", którego źródłem jest tajny wybór.
Wchodzisz na pasy na czerwonym?

>Utrzymanie tajemnicy przed drugim człowiekiem jest równoznaczne z wrogością wobec niego.
Brednia. Tajność zapewnia komfort głosowania bez oglądania się na poglądy innych


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
okragly (21676 punktów)
> Które prawo jest wyższe? Ustanowione w drodze tajnego wyboru czy dziedziczne prawo własności?
własność i władza to synonimy, tajne wybory, celem utrzymania własności (władzy)
jesli chcesz zmienić system musisz zyskac akceptacje wlasności (władzy), to warunek konieczny

liberalizm zostal wymyslony przez patoelity nie po to by dogodzic nam, libkom niedorozwojkom a własności (władzy), tak zyskali niewolnika
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jesli chcesz zmienić system musisz zyskac akceptacje wlasności (władzy), to warunek konieczny

Próbuję przekonać ludzi do eksperymentu społecznego pod kontrolą naukowców, żeby od obserwacji tego eksperymentu w ich głowach zrobiło się miejsce na alternatywę w myśleniu.

Na razie walę głową w beton.
Stara gwardia jest święcie przekonana, że już pozjadała wszystkie rozumy świata i wolno jej przy użyciu przemocy zaprowadzać "wyższy" porządek świata.

Nie jestem głupi i rozumiem, że sprzeciwianie sie władzy tudzież własności innych ludzi jest śmiertelnie groźne. Nawet tworzenie idei sprzecznych z panującą ideologią stwarza już zagrożenie. Dlatego lawiruję, żeby nie dać się łatwo skasować Panom świata już w zarodku.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>jesli chcesz zmienić system musisz zyskac akceptacje wlasności (władzy), to warunek konieczny
>Próbuję przekonać ludzi do eksperymentu społecznego

Ucieczkami?

Piszesz "zróbcie eksperyment" a jakiekolwiek pytania zbywasz "stara gwardia nie pozawala"
W czym ci ktokolwiek nie pozwala?

Podałeś sposób obliczania podatku , przyjmuję to jako założenie do eksperymentu i co dalej?

Dalej Hamwerlik nie poradzi obliczyć tego podatku, za to kłamie i manipuluje, że dochody z tego podatku mają dostać tylko "robole bez mienia" np Bezos i Musk

Przestań kłamać, że chcesz jakiegokolwiek eksperymentu
Fanatyczny miłośniku tajemnicy mienia

>Stara gwardia jest święcie przekonana,
Odnieś się do pytań i wątpliwości
Wymyślaniem innym poglądów niczego nie osiągnąłeś, udowodniłeś, że jesteś debilem i hipokrytą

>że już pozjadała wszystkie rozumy świata
To TY udajesz, że zjadłeś wszystkie rozumy. Nie tolerujesz krytyki ani pytań

>Nie jestem głupi
Oj jesteś, skoro wierzysz, że ktoś dobrowolnie odda dom, który wybudował, że ktoś zgodzi się na rażące niesprawiedliwości, że ktoś zechce finansować twoje podróże do Peru bo ma altankę

Jesteś, skoro myślisz, że ktokolwiek ci uwierzy, że jeździsz po Berlinie samochodem bez tablic (a napisałeś kiedyś, Że masz samochód, ale NIE WOLNO CI NIM JEŹDZIĆ INACZEJ JAK TYLKO DO SZKÓŁ NIEWOLNICTWA) jesteś idiotą, jeśli myślisz, że ktoś w to wierzy

>i rozumiem, że sprzeciwianie sie władzy tudzież własności innych ludzi
Pisz po polsku. Co to znaczy sprzeciwianie się własności? Kradzież?

>Dlatego lawiruję,
Nie da się ukryć. Mataczysz, krętaczysz, manipulujesz LAWIRUJESZ

>żeby nie dać się łatwo skasować Panom świata już w zarodku.
Właściciel samochodu jest panem świata, manipulancie?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>jesli chcesz zmienić system musisz zyskac akceptacje wlasności (władzy), to warunek konieczny
>>Próbuję przekonać ludzi do eksperymentu społecznego
>Ucieczkami?

Nie, po prostu.

Tyle hajsu idzie na naukę z przymusowych podatków dlaczego więc w jej ramach, nie wykonać kolejnego eksperymentu?

Dlatego, że eksperyment dotyczy waszego świętego prawa własności i narusza wasze kulturowe tabu - kapitał?

Co z tego? Nauka nie zna granic i żaden starogwardyjny fundamentalista jej nie ograniczy. Jeżeli tylko coś jest możliwe to na pewno się wydarzy, choćbyś z kolesiami stawał na głowie. Takie jest prawo natury. To jest już tylko kwestia czasu.

>>że już pozjadała wszystkie rozumy świata
> To TY udajesz, że zjadłeś wszystkie rozumy. Nie tolerujesz krytyki ani pytań

Odpowiedziałem na miliardy pytań w ciągu ostatnich 10 lat ale cwaniaki wciąż udają, że nie było żadnej odpowiedzi, bo nie takiej odpowiedzi oczekiwali.

Ty czekasz po prostu aż twoje wnioski, służące twoim interesom, uznam za swoje własne. Niedoczekanie?!

>Mataczysz, krętaczysz, manipulujesz LAWIRUJESZ

Gdyby nawet to co to ma wspólnego z wyjaśnieniem własności i jej opodatkowaniem na rzecz osób bez posiadłości?

Czy moje życie prywatne ma z tym związek?

Muszę być tym złym, żeby mój pomysł stał się zły? Martwisz się o spadek? Bo chciałbym naruszyć wasz "wyższy" porządek społeczny?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>>jesli chcesz zmienić system musisz zyskac akceptacje wlasności (władzy), to warunek konieczny
>>>Próbuję przekonać ludzi do eksperymentu społecznego
>>Ucieczkami?
>Nie, po prostu.
Po prostu ucieczkami?

>Tyle hajsu idzie na naukę z przymusowych podatków
Skończ manipulować
Znasz dobrowolne podatki?
zaproponuj swój eksperyment !!!
Przedstaw założenia

ucieczka
ucieczka
ucieczka

>dlaczego więc w jej ramach, nie wykonać kolejnego eksperymentu?

jestem za!

ucieczka
ucieczka
ucieczka

>Dlatego, że eksperyment dotyczy waszego świętego prawa własności
Nie, nie dlatego, dlatego że ... ucieczka

>i narusza wasze kulturowe tabu - kapitał?
ucieczka

>Co z tego? Nauka nie zna granic i żaden starogwardyjny fundamentalista
I twoja żona dziwka
Myślisz, że kogoś przekonasz chochołami?

>Jeżeli tylko coś jest możliwe to na pewno się wydarzy, choćbyś z kolesiami
i twoją żoną - dziwką

>>>że już pozjadała wszystkie rozumy świata
>> To TY udajesz, że zjadłeś wszystkie rozumy. Nie tolerujesz krytyki ani pytań
>Odpowiedziałem na miliardy pytań
Oblicz dochód ze swojego podatku wg TWOICH zasad

ucieczka

>Ty czekasz po prostu aż twoje wnioski, służące twoim interesom,
Twoja żona to dziwka, też poradzę zmyślać

>>Mataczysz, krętaczysz, manipulujesz LAWIRUJESZ
>Gdyby nawet to co to ma wspólnego z wyjaśnieniem własności
Ujawnij własność tak jak ja
ucieczka

>i jej opodatkowaniem na rzecz osób bez posiadłości?
Bezosa i Muska
Manipulacja

Napisz otwarcie, że Hamerlik - Konopka mający władzę nad ludzkością, bo ma posiadłość - samochód nie dostanie podatku, bo ma majątek.
Nie?

Dlaczego nie masz domu? Bo latasz na wakacje do Peru i chcesz, żeby właściciele altanek, których nie stać na takie rajzy ci to fundowali

Napisz to otwarcie!

>Czy moje życie prywatne ma z tym związek?
Tak, zacznij zmiany do siebie, hipokryto

>Muszę być tym złym,
Nikt ci nie każe

>żeby mój pomysł stał się zły?
Obroń swój pomysł
ucieczka

>Martwisz się o spadek?
Nie.
Należy się moim dzieciom.

>Bo chciałbym naruszyć wasz "wyższy" porządek społeczny?
Nie, dlatego, że chcesz zamienić świat w niesprawiedliwy koszmar

Dlaczego jeden właściciel samochodu ma płacić podatek, a drugi nie?
Dlaczego jeden właściciel domu ma płacić podatek, a drugi nie?
Dlaczego właściciel domu ma płacić podatek, a właściciel rafinerii nie?

ODPOWIEDZ
Ucieczka

Jeszcze rzuć gównem to drugi twój argument


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
15-09-2022 20:56 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znasz dobrowolne podatki?

W moim modelu umówione w jawnej demokracji bezpośredniej podatki od własności będą pobierane przez aplikację komputerową z portfela prowadzonego dla przez państwo rozumiane jako zbiór użytkowników publicznie jawnej księgi kapitału.

Nie będzie żadnych gróźb więzienia czy wyłamania zamków w domu.
>zaproponuj swój eksperyment !!!

Proponuję

>Przedstaw założenia

Miliony razy przedstawiłem a Ty nawet doskonale je zrozumiałeś. Atakujesz mnie a inni ignorują, bo moje idee są sprzeczne z waszą panującą nam ideologią kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

>Bezosa i Muska
>Manipulacja

W moim modelu uzyskają gwarantowany dochód podatkowy tak jak każdy inny człowiek, nowo narodzone niemowę i starzec na łożu śmieci.

Będą mieli jednak po tysiąckroć większe od tego dochodu podatki do zapłacenia od własności.

Czy zatem będą beneficjentami podatkowymi?
Nie nie będą.
Doskonale o tym wiesz i kłamiesz po to, żeby ludziom, którzy w waszym systemie nie byli zdolni rozwinąć umysłu, zamieszać w głowie, żeby przestali odróżniać to co jest dla nich dobre od tego co dla nich złe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Znasz dobrowolne podatki?
>W moim modelu umówione
Znasz dobrowolne podatki?
Ucieczka

>Nie będzie żadnych gróźb więzienia czy wyłamania zamków w domu.
Znasz dobrowolne podatki?
Ucieczka

>>zaproponuj swój eksperyment !!!
>Proponuję

Zgadzam się
Przedstaw założenia, oblicz podatek wg TWOICH zasad

>Miliony razy przedstawiłem
oblicz podatek wg TWOICH zasad

>>Bezosa i Muska
>>Manipulacja
>W moim modelu uzyskają gwarantowany dochód podatkowy tak jak każdy inny człowiek,

Więc kłamiesz, że tylko osoby bez mienia
Manipulacja

OBLICZ PODATEK

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
15-09-2022 22:10 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Więc kłamiesz, że tylko osoby bez mienia
>Manipulacja

Podatek od właśnosci przeznaczony dla osób bez żadnych posiadłości.

Przekladasz książki i nie rozumiesz znaczenia przeznaczenia?

Aaaaaa rozumiesz tylko się martwisz jak utrzymasz swój wielki dom i inne posiadłości gdy te będą opodatkowane, podarkiem określonym demokratycznie przez osoby, które współcześnie żyją w klatkach?

Mam pytanie dotyczące waszego "wyższego" porządku społecznego i systemu państwa kapitalistycznego.

Jak zmusić człowieka do 12h wyczerpujacej pracy bez wzbudzenia w nim poczucia zagrożenia? Czy to w ogóle możliwe?

Jak zmusić Cię do tego, żebyś poza domem działał bardzo intensywnie dla innych ludzi przez większość swojego życia zakładając, że 1/3 przesypiasz, tak żebyś miał na relaks i dla rodziny max 1h dziennie a przeciętnie 30min?
Jak to uzyskać bez wzbudzania strachu?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Oblicz podatek wg TWOICH zasad
Oblicz powszechny dochód z podatków wg TWOICH zasad

>>Więc kłamiesz, że tylko osoby bez mienia
>>Manipulacja
>Podatek od właśnosci przeznaczony dla osób bez żadnych posiadłości.
Manipulacja

>Aaaaaa rozumiesz tylko się martwisz jak utrzymasz swój wielki dom
i twoją żonę dziwkę.
Zmyślaj dalej

>i inne posiadłości
Zmyślaj dalej

>gdy te będą opodatkowane,
Nie będą. Już ci pisałem mechanizm uniknięcia opodatkowania w twoim duposystemie
Ty nie poradzisz policzyć podatku

>podarkiem określonym demokratycznie przez osoby, które współcześnie żyją w klatkach?
Debilu, synu idioty.
1 Nie nazywaj klatką swojego luksiurnego mieszkania w Berlinie, kolejna manipulacja
2 kto nie ma domu, nie wyceni mojego domu. Wartość zerowa = podatek zerowy

Jeśli jeden czynnik jest równy zero, iloczyn jest równy zero, panie absolwencie ekonomii

>Mam pytanie dotyczące waszego "wyższego" porządku społecznego i systemu państwa kapitalistycznego.
Naszego, czyli? Ty z kosmosu jesteś?

>Jak zmusić człowieka do 12h wyczerpujacej pracy bez wzbudzenia w nim poczucia zagrożenia?
Normalnie pięciolatku, płacąc za robotę. Sam wieeeele razy więcej pracowałem. Jak robotnik chce mieć dom, to często chce mieć nadgodziny

>Czy to w ogóle możliwe?
Skończ z infantylnymi pytaniami
Ty pytasz, ja odpowiadam ja pytam, Konopka ucieka

>Jak zmusić Cię do tego, żebyś poza domem działał bardzo intensywnie dla innych ludzi
Jak zmusić twoją żonę do prostytucji?
Też poradzę zmyślać

Pokaż jak ty działasz dla dobra innych ludzi. Klepiesz mantry i wydaje ci się, że robisz to dla innych, nie zauważasz, że nikt tego nie potrzebuje i nie chce

>Jak to uzyskać bez wzbudzania strachu?
Normalnie, pięciolatku

Chcesz zbudować świat oparty na nienawiści, strachu , zawiści i dziwisz się, że nikt w to nie wchodzi?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-09-2022 07:09 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Pokaż jak ty działasz dla dobra innych ludzi

Cytat:
Hamerlik: Gdy doznaję od innych ludzi zła jestem sfrustrowany i odczuwam złość, która czasem znajduje ujście.
Jacek: Szczere. Jak myślisz, czego doznawały windykowane przez ciebie osoby?
Hamerlik: Nie myślę o tym (..)


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2022 07:35 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Pokaż jak ty działasz dla dobra innych ludzi
>Cytat:
Hamerlik: Gdy doznaję od innych ludzi zła jestem sfrustrowany i odczuwam złość, która czasem znajduje ujście.
>Jacek: Szczere. Jak myślisz, czego doznawały windykowane przez ciebie osoby?
>Hamerlik: Nie myślę o tym (..)


Oooo, znowu próbujesz zmienić znacznie mojej wypowiedzi, odrywając jej część od kontekstu.

Który to już raz?

Ale jakie prawda może mieć znaczenie wobec hajsu? Pewnie żadne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Ale jakie prawda może mieć znaczenie wobec hajsu? Pewnie żadne.

Człowiek może wyjść z windykacji, ale windykacja nie wychodzi z niego nigdy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2022 07:08 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jak zmusić Cię do tego, żebyś poza domem działał bardzo
> intensywnie dla innych ludzi przez większość swojego
> życia zakładając, że 1/3 przesypiasz, tak żebyś miał na
> relaks i dla rodziny max 1h dziennie a przeciętnie 30min?
> Jak to uzyskać bez wzbudzania strachu?

Najbardziej szlachetne czyny realizowane są wyjatkowo w obliczu impulsu wewnętrznego altruzimu i troski.
Natomiast takich czy innych inżynierów dusz, tworzących systemy masowej kreacji "szlachetnych porywów serca" w historii było już trochę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2022 07:32 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Jak zmusić Cię do tego, żebyś poza domem działał bardzo
>> intensywnie dla innych ludzi przez większość swojego
>> życia zakładając, że 1/3 przesypiasz, tak żebyś miał na
>> relaks i dla rodziny max 1h dziennie a przeciętnie 30min?
>> Jak to uzyskać bez wzbudzania strachu?
>Najbardziej szlachetne czyny realizowane są wyjatkowo w obliczu impulsu wewnętrznego altruzimu i troski.

Przeżyłem sytuacje i obserwowałem zachowania ludzi, na podstawie których mogę stwierdzić, że w waszym i nie moim systemie społecznym udaje się zmusić ludzi do intensywnego wydatkowania energii życiowej dla innych bez żadnego altruizmu.

Współczesny system społeczny skutecznie wyzwala strach u wielu ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-09-2022 07:40 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> udaje się zmusić ludzi do intensywnego wydatkowania energii
> życiowej dla innych bez żadnego altruizmu.

Gdzieś słyszałem, że udaje się chwilowo zmusić do ciężkiej pracy tylko tych ludzi, którzy naiwnie myślą że złapali Pana Boga za nogi "chwilę się napocę, ale później będzie już lepiej".
Takich czy innych inżynierów dusz, tworzących systemy masowej kreacji "szlachetnych porywów serca" w historii było już trochę.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2022 07:54 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> udaje się zmusić ludzi do intensywnego wydatkowania energii
>> życiowej dla innych bez żadnego altruizmu.
>Gdzieś słyszałem, że udaje się chwilowo zmusić do ciężkiej pracy tylko tych ludzi, którzy naiwnie myślą że złapali Pana Boga za nogi

W takim razie ja obserwowałem wiele wyjątków od tej reguły, szczególnie wśród imigrantów ekonomicznych.

Ich umysłami ewidentne rządził strach przed zagrożeniem egzystencjalnym.

Dlatego pozwalali bez protestu większym cwaniakom się zeszmacić.

Rozumiesz o co mi chodzi obrońco panującej ideologii?

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-09-2022 08:31 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Gdzieś słyszałem, że udaje się chwilowo zmusić do ciężkiej pracy
>> tylko tych ludzi, którzy naiwnie myślą że złapali Pana Boga za nogi
> W takim razie ja obserwowałem wiele wyjątków od tej reguły,
> szczególnie wśród imigrantów ekonomicznych.

Oni tą regułę tylko potwierdzają.

>Ich umysłami ewidentne rządził strach przed zagrożeniem egzystencjalnym.

Przeczytaj uważnie, co napisałem. Jedno drugiego nię wyklucza.

> Dlatego pozwalali bez protestu większym cwaniakom się zeszmacić.

Czujesz się zbrukany?

> Rozumiesz o co mi chodzi obrońco panującej ideologii?

Całkowicie. I to co rozumiem jest smutne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2022 09:22 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> szczególnie wśród imigrantów ekonomicznych.
>Oni tą regułę tylko potwierdzają.

Nie ma takiej reguły. Wyssales ja z palca. Zmyślasz po prostu różne rzeczy, które mają usprawiedliwiać wasz i nie mój system.

>> Dlatego pozwalali bez protestu większym cwaniakom się zeszmacić.
>Czujesz się zbrukany?

Oczywiście. Inaczej skąd byłoby we mnie tyle nienawiści do waszego systemu.

Choć zbrukany nie jest właściwym określeniem, bo odnosi się do samej godności a ja byłem niszczony fizycznie i psychicznie, żeby jakiś japi mógł pomieszkać w ogromnym domu najdroższej dzielnicy.

Moja akcja przeciwko waszemu kapitalizmowi opartemu na utajnionej i nieopodatkowanej własności jest reakcją na doznanie wrogości innych ludzi.

Nie przybyłem z kosmosu leczy stowrzyl mnie wasz system, w którym w zgodzie z waszym i nie moim "prawem" próbowano pozbawić mnie życia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-09-2022 10:02 
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Dlatego pozwalali bez protestu większym cwaniakom się zeszmacić.
> Czujesz się zbrukany?
> Oczywiście. Inaczej skąd byłoby we mnie tyle nienawiści do waszego systemu.

Czym? Ze ktoś cię oszukał? To on powinien czuć sie zbrukany, nie ty.
Zeszmaciłeś się? Nie rozumiem.

> byłem niszczony fizycznie i psychicznie

Właśnie. Dziwna ta twoja retoryka.
Wiesz, co to przekaz między wierszami?

> Moja akcja przeciwko waszemu kapitalizmowi opartemu na utajnionej
> i nieopodatkowanej własności jest reakcją na doznanie wrogości innych ludzi.

Wg mnie raczej na poczucie winy. Ale miej swoją wersję.

> Nie przybyłem z kosmosu leczy stowrzyl mnie wasz system,

Raczej twoi rodzice i otoczenie, przy czym zaniechanie to też w pewnym sensie tworzenie.
Bervik też był opuszczony.

> w którym w zgodzie z waszym i nie moim "prawem" próbowano pozbawić mnie życia.

Prawo w tym przypadku było omijane. Takiego pracodawcę sobie wybrales i co gorsza ze strachu (nie tylko przed nim, ale i przed prawem w ogóle) mu odpuściłeś. Nie tego się teraz wstydzisz?
Odśwież sobie, co znaczy praca na czarno.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2022 15:40 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Oczywiście. Inaczej skąd byłoby we mnie tyle nienawiści do waszego systemu.
>Czym? Ze ktoś cię oszukał? To on powinien czuć sie zbrukany, nie ty.

No oczywiście, przecież walczę z waszym systemem tylko dlatego, że mam przerost ambicji nad moimi uzdolnieniami i chcę zostać waszym królem w systemie dostrojonym do mojego braku kompetencji, problemów emocjonalnych i braków wychowawczych!

Jeszcze tego nie zrozumiałeś, że wcale nie nienawidzę wytworów waszych umysłów, tylko w głębi swojej duszy je cenię i uznaję za dobre i sprawiedliwe?

To takie proste, wystarczyłoby, żebym wybrał innego pracodawcę i teraz kochałbym wasz system.

To wszystko wina mojego ojca i mojej matki, że nie wychowali mnie na kogoś takiego jak Ty.

Jacku kiedy rozpoznałem w Tobie wroga?
Ile lat temu?
I nic się w tej sprawie nie zmieniło.


youtu.be/5VCiU1osa3w
16-09-2022 15:47 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Ochłoń w weekend. Miłego.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Thoter (6650 punktów)

>No oczywiście, przecież walczę z waszym systemem tylko dlatego, że mam przerost ambicji nad >moimi uzdolnieniami i chcę zostać waszym królem w systemie dostrojonym do mojego braku >kompetencji, problemów emocjonalnych i braków wychowawczych!

Masz pecha bo się spóźniłeś. Nie tak dawno było zapotrzebowanie na taką istotę i wtedy postawiono na Wałęsę. Głupi ambitnie walczył z system i z pomocą, nie napiszę kogo, tak "zmienił" system, że dzisiaj tego żałuje i trochę zmądrzał. Ile czasu potrzebował Wałęsa by trochę zmądrzeć??
szarley (54913 punktów)
>No oczywiście, przecież walczę z waszym systemem
Kłamiesz.
Nie walczysz tylko pipcys swoje mantry uciekając od pytań i argumentów

OBLICZ PODATEK wg twoich zasad

>tylko dlatego, że mam przerost ambicji
To raczej narcyzm. Wieczny zachwyt własnymi pomysłami. Każda krytyka jest zwalczaniem, każde pytanie jest niszczeniem Konopki

>To takie proste, wystarczyłoby, żebym wybrał innego pracodawcę i teraz kochałbym wasz system.
Wystarczy założyć firmę i jej nie przeputać lenistwem jak to zrobił Konopka
Prowadzenie własnej firmy to poważna, absorbująca praca, ale nie masz nad sobą "właściciela"

>To wszystko wina mojego ojca i mojej matki, że nie wychowali mnie na kogoś takiego jak Ty.
Wychowali cię na kundla bez godności. Człowiek honoru nie zarzuca innym przestępstw bez cienia dowodu. Niestety po nich też odziedziczyłeś ujemną inteligencję i dlatego nie jesteś w stanie zrozumieć prostych zdań, ani sam napisać czegoś z sensem
Nauczyli cię też, że darcie ryja "dajcieeeee" jest skuteczniejsze od pracy i pracy nie trzeba uważać. Podsumowując, wychowali kanalię i teraz mają za swoje kiedy własną matkę nazywasz darmojadem i złodziejką a o córce piszesz, że prostytucją zarabia na zagraniczne podróże

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wystarczy założyć firmę i jej nie przeputać lenistwem jak to zrobił Konopka
>Prowadzenie własnej firmy to poważna, absorbująca praca, ale nie masz nad sobą "właściciela"

Zapomniałeś dodać, że należy jeszcze wziąć u Was na to kredyt w promocyjnym rrso

pl.m.wikip(*)ta_roczna_stopa_oprocentowania

oczywiście pomijając prowizję i inne opłaty, których zgodnie z waszym i nie moim "prawem" nie zalicza się do lichwy

Może i założę firmę ale czy muszę to zrobić na waszych warunkach?

Może ją lepiej założę na swoich to nikt nie zrobi mnie w konia?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Wystarczy założyć firmę i jej nie przeputać lenistwem jak to zrobił Konopka
>>Prowadzenie własnej firmy to poważna, absorbująca praca, ale nie masz nad sobą "właściciela"
>Zapomniałeś dodać, że należy jeszcze wziąć u Was na to kredyt w promocyjnym rrso

U mnie? Ja nie udzielam kredytu. Powiedz żonie, żeby podniosła cenę za seks
Też poradzę zmyślać

>pl.m.wikip(*)ta_roczna_stopa_oprocentowania
Wiem co to jest RRSO, tym się różnimy. Ja poradzę obliczyć odsetki od kredytu i kiedy brałem kredyt, to go bez trudu spłaciłem.

Ty twierdzisz, że kończyłeś ekonomiczne studia, a kupiłeś ziemię za wielokrotność jej wartości, biorąc kredyt bez wkłdu własnego, a od kredytu uciekłeś do Berlina, nawet nie poradziłeś policzyć czy 100 000 złotych, które rzekomo zapłaciłeś to nie jest więcej niż byłeś winien.

>oczywiście pomijając prowizję i inne opłaty, których zgodnie z waszym i nie moim "prawem" nie zalicza się do lichwy
Tak, wiem, nie obowiązuje cię "nasze" prawo, dlatego wolno ci gwałcić własne dzieci. "Nasze" prawo tego zabrania

Co do lichwy, pisz po polsku. W twoim kraju hipoteczny kredyt był ostatni oprocentowany na 1,2% , tylko w hamerciulskiej nowomowie manipulatora jest to lichwa, ale przywykłem już że używasz pol-szczyny zamiast polszczyzny a twoja psiomowa służy manipulacji a nie komunikacji

Robotnik to dla ciebie niewolnik, luksiurne mieszkanie to klatka pudełko lub niedogrzana piwnica, a rosyjscy żołnierze w Buczy spełniają moralny obowiązek
Z twojej psiomowy wynika, że samochód jest tak tajny, że jeździsz bez tablic, a policjanta nazywasz bandytą bo odzyskał skradziony rower

Przypomnę ci jedynie, że na prawo w Twojej Rzeszy masz wpływ bojkotując wybory, ja nie mam w Niemczech wyborczych praw i prawa ci nie stanowię, ale w twojej wyobraźni zaprutej dopalaczami jestem Bogiem, który określa twoje RRSO

>Może i założę firmę ale czy muszę to zrobić na waszych warunkach?
Nie stawiam ci warunków, znów zmyślasz. Sam wiele razy zakładałem firmy - spółdzielnie i od lat jestem na samozatrudnieniu, czyli jestem samodzielnym przedsiębiorcą i na to żadnego kredytu nie brałem.

Kolejny raz udowodniłeś, że jesteś bezhonornym idiotą

>Może ją lepiej założę na swoich to nikt nie zrobi mnie w konia?
Nie wiem jakie są twoje warunki zakładania firmy i dokładnie mi to wisi, ja na pewno z tobą współpracował nie będę, bo wymagam od kontrahentów dotrzymywania umów. Jak daję komuś efekty swojej pracy i daję 30 dni na zapłatę, to wiem, że za 29 dni dostanę pieniądze. Ty uważasz, że jak nie zapłaciłeś za robotę od razu, to umowa przestaje cię obowiązywać i za pracę płacić nie trzeba


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wymagam od kontrahentów dotrzymywania umów

A ja wymagam od właścicieli publicznego wyjawienia posiadłości i poddania właśnosci demokratycznemu opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia.

Bez tego nie uznam cudzej własności i będę wszystkich namawiał, żeby też jej nie uznawali.

Choć może lepiej tu zabrzmi słowo ŻĄDAM!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>wymagam od kontrahentów dotrzymywania umów
>A ja wymagam od właścicieli publicznego wyjawienia posiadłości i poddania właśnosci demokratycznemu opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia.
Kłamiesz w celu manipulacji
Jako właściciel zapłacisz podatek, czy jako żul, go dostaniesz?

>Bez tego nie uznam cudzej własności i będę wszystkich namawiał, żeby też jej nie uznawali.
A po polsku?
Co to znaczy "nie uznam własności"?
Ukradniesz samochód? Podpalisz dom? Stratujesz uprawy?

Pisz po polsku, bo nie rozumiem twojej pol-szczyny. To że jesteś Niemcem, cię nie tłumaczy, piszesz na polskim forum. Ja nie mam polskich szkół i robię błędy, ale chociaż się staram.

Nie zmienia to faktu, że znów nie odniosłeś się do meritum zagadnienia.
Wolno ci założyć firmę , a ja nie udzielam kredytów, wbrew twoim kłamstwom. a jeśli wg ciebie pożyczam na lichwę, to twoja żona jest prostytutką

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jako właściciel zapłacisz podatek, czy jako żul, go dostaniesz?

Aaaaaa i tu powoli objawia się prawda podziału ludzkości na właścicieli i żuli.

I cały etos pracy najemnych robili bez żadnych posiadłości poszedł w ruinę.

Dobrze rozumiem już wasz prawdziwy system wartości, mam na myśli ten spod maski, ale zwykli robole nie rozumieją z kim mają do czynienia, co zresztą nie dziwi, bo w biedzie nie można rozwinąć umysłu.

Wszyscy wiemy, że praca ludzka się nie liczy w obliczu pracy kapitału .

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>I cały etos pracy najemnych robili bez żadnych posiadłości poszedł w ruinę.

Za komuny robol pracując, jak chciał lub umiał, wchodził jako współwłaściciel do wytwarzanego kapitału. Czyli nie był dziadem, jak jego wstępni. Państwo było jedną wielką spółdzielnią.
Komunizm padł przez to, że ten robol nie mógł pojąć, że jest współwłaścicielem państwa. Komunizm może by trwał do dzisiaj, gdyby robolom zlikwidowano współwłasność a w zamian za to, dawano jakieś świecidełka do domu. Dla prostego robola wartość ma tylko to co może dotknąć i zobaczyć. A jak można to sprzedać i za to kupić flaszkę wódki, to dla niego jest to dużo warte.
haish (2908 punktów)
>>I cały etos pracy najemnych robili bez żadnych posiadłości poszedł w ruinę.
>Za komuny robol pracując, jak chciał lub umiał, wchodził jako współwłaściciel do wytwarzanego kapitału. Czyli nie był dziadem, jak jego wstępni. Państwo było jedną wielką spółdzielnią.
>Komunizm padł przez to, że ten robol nie mógł pojąć, że jest współwłaścicielem państwa. Komunizm może by trwał do dzisiaj, gdyby robolom zlikwidowano współwłasność a w zamian za to, dawano jakieś świecidełka do domu. Dla prostego robola wartość ma tylko to co może dotknąć i zobaczyć. A jak można to sprzedać i za to kupić flaszkę wódki, to dla niego jest to dużo warte.

Masz trochę racji, ale komuna w PRL i ZSRR dowiodła że w przypadku państwa jest to utopia.
Robol jak ich nazywasz nie mieli potrzeby pogłębiania własnej wiedzy, władza i kościół katolicki dbały o to aby wódki w kraju nie zabrakło. Pomimo iż negowano alkoholizm, to komuniści pili chętnie i dużo, aż dziw bierze że komunistyczni spece od ideologii nie dostrzegali zależności pomiędzy liturgią podczas katolickiej mszy (pijcie ...wszyscy i to czyńcie na moją pamiątkę - chodzi o krew bożka Jezusa) a spożyciem alkoholu przez społeczeństwo. A mówi się że zwalczali kościół w Polsce, w Rosji z resztą podobnie.
Pomimo iż za czasów PRL edukacja i szkolnictwo w PRL stały powszechnie na wyższym niż obecnie poziomie chętnych do korzystania z tych dobrodziejstw nie było wielu, wczesne podjęcie pracy było wygodniejsze niż uczenie się i później brak satysfakcjonującej pracy, lub praca za niewiele wyższe zarobki. Tak działał system, też były układy, znajomości, protekcje, nepotyzm itd.
Stworzono iluzję i dla ideałów tej iluzji. Karano za uchylanie się od pracy, i w tym celu we wszystkich zakładach pracy na poczekaniu tworzono etaty tak aby praca była dostępna zgodnie z prawem zapisanym w Konstytucji PRL. Działy kadr były w każdym przedsiebiorstwie, - teraz są tylko agencje pośrednictwa.
Takie cuda i wiele innych cudów były w socjalizmie na porządku dziennym.
Podczas przemian ustrojowych 'elyty' PRL-u i Solidarności brały udział w rzece spirytusu marki ROYAL płynącego do Polski z zachodu, a Karolek Wojtyła nawiedzał ojczyznę pod hasłem "Ducha(spirytusu dla narodu) nie gaście."
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>I cały etos pracy najemnych robili bez żadnych posiadłości poszedł w ruinę.
>Za komuny robol pracując, jak chciał lub umiał, wchodził jako współwłaściciel do wytwarzanego kapitału. Czyli nie był dziadem, jak jego wstępni. Państwo było jedną wielką spółdzielnią.

Robole w kapitalizmie nie mając nic prócz najemnej na cudzym pracy i wysokiego czynszu za pomieszkanie w cudzym do zapłaty pracują w stresie po 12h, mimowolnie specjalizują się i żeby ulżyć sobie w cierpieniu wynajdują co rusz nowe rozwiązanie palącego ich problemu.

Życie w kapitalizmie i komunizmie można porównać do życia podczas intensywnego treningu i życia na wakacjach.

Nie słuchałeś Fukaja, bo gdybyś posłuchał to wiedziałbys, że tylko ból kształtuje nas.

youtu.be/z_9dQWoAs2g

Mylisz się wierząc, że komunizm może przynieść ludziom dobre rozwiązanie. Nie może. Komunizm niszczy prawidłową hierarchię wśród ludzi, którą zapewnia własność prywatna.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Mylisz się wierząc, że komunizm może przynieść ludziom dobre rozwiązanie. Nie może. Komunizm >niszczy prawidłową hierarchię wśród ludzi, którą zapewnia własność prywatna.

W nic nie wierzę, po prostu widzę, że cwaniak i złodziej, wyparł kulturę i mądrych ludzi a wprowadza swoje prawa i rządzi.
Jak to jest prawidłowa hierarchia wśród ludzi, to ja nie chcę się nawet zbliżyć do nich i do tego co stworzą. Tragiczne jest to, że wciąż zawłaszczają świat i jest coraz mniej miejsca by przed nimi uciec. Wydają kolosalne pieniądze na zbrojenia i mordują słabsze narody.
17-09-2022 11:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W nic nie wierzę, po prostu widzę, że cwaniak i złodziej, wyparł kulturę i mądrych ludzi a wprowadza swoje prawa i rządzi.

Okazuje się, że częściowo chamstwo wśród ludzi jest konieczne do sprawnego funkcjonowania grupy.

Niestety w grupie ludzi trzeba wciąż dowodzić, kto w niej rządzi, żeby jej sprawnie przewodzić.

Nie można stworzyć takiej kultury między ludźmi jaka sobie wyobrażasz i jednocześnie zachować sprawność grupy.

Jako władca musisz ignorować chciwość podwładnych i dawać im do zrozumienia, że ich wybory sprzeczne z twoimi nie liczą się.

Na tym w zasadzie polega kapitalizm, że jako kapitalista nie prosisz podwładnych tylko wydajesz im rozkazy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Na tym w zasadzie polega kapitalizm, że jako kapitalista nie prosisz podwładnych tylko wydajesz >im rozkazy.

Po co komukolwiek wydawać rozkazy ??
W "demokracji" jak byś spytał lud, kto nim rządzi, to odpowie, że nikt, to my rządzimy.
Głupkowatym ludem steruje się wstawiając mu nienawiści. Nienawiść wstawia się idiotom raz na całe życie. Ten co to zrobił, daje ludowi kartki do głosowania i nazywa to demokracją. Jaką decyzję podejmie przy urnie idiota z wstawioną nienawiścią?? Żeby w tej "demokracji" idioci nie głosowali przez aklamację, wstawia się idiotom różne nienawiści i napuszcza na siebie. Warto badać, w jakich sytuacjach idioci różnie otumanieni, głosują jednak przez aklamację. W "demokracji" walki pomiędzy otumanionymi idiotami nazywa się polityką. Wybraniec ludu, który czytać i pisać nie umie, trafia do Wikipedii, a tam zaraz po dacie urodzenia napiszą POLITYK.
Dzisiaj kapitaliści sterują swoją "demokracją" poprzez kontrolowany i opodatkowany chaos. Czy ta "demokracja" może funkcjonować bez telewizora?? Dlaczego ta kapitalistyczna "demokracja" nie może współistnieć z tradycyjnymi systemami, stanowiąc dla nich zagrożenie. Przypomina to czasy gdy w tzw. komunizmie zwalczano prywatną własność, tworząc państwowy monopol. Komunistyczny monopol był zły a kapitalistyczny monopol jest najlepszy. Jak tego dokonali kapitaliści, że robole jedzą im z ręki??
W tej chwili na jednego kapitalistę przypada za dużo roboli i z tym problemem nie potrafi sobie poradzić "demokracja". Dlatego wojna jest zbawieniem i naturalną koleją rzeczy dla "demokracji".
Na razie wojna nie przetrzebiła kapitalistom nadwyżek roboli a przynosi straty, których plusem jest dla nich to, że robole będą zapieprzać za pół miski ryżu.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak tego dokonali kapitaliści, że robole jedzą im z ręki??

Kapitaliści zagonili roboli do prawdziwej roboty, czego nie potrafili komuniści.

Jak nie ma prawdziwej roboty to też nie ma co do gęby włożyć i okazuje się, że pozbawienie roboli władzy nad własnym życiem może być dla nich dobre, zwlaszcza, że zostali wychowani do braku odpowiedzialności za cokolwiek i żyją z chwili na chwilę bez żadnej strategii na przyszłość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Jak tego dokonali kapitaliści, że robole jedzą im z ręki??
>Kapitaliści zagonili roboli do prawdziwej roboty, czego nie potrafili komuniści.

Trzeba dodać, że ci kapitaliści to są obcy a ci komuniści to byli swoi. W "komunistycznej" Polsce obłowiły się złodziejskie sitwy, które dzisiaj najbardziej plują na naszych przodków.

>Jak nie ma prawdziwej roboty to też nie ma co do gęby włożyć i okazuje się, że pozbawienie >roboli władzy nad własnym życiem może być dla nich dobre, zwlaszcza, że zostali wychowani do >braku odpowiedzialności za cokolwiek i żyją z chwili na chwilę bez żadnej strategii na >przyszłość.

Kto tych roboli tak wychował ??
Bo na pewno nie "komuniści". Dzisiaj mamy lepszych speców od wychowywania a raczej tresowania Polaków KARAMI. Jaką można mieć strategię gdy ma się pięć złotych w kieszeni??
"Komuniści" uczyli Polaków łączyć drobne kapitały, tworzyć spółdzielnie i dzielić zyski. Wg teorii naród miał się bogacić, każdemu sprezentowano, na początek, jakąś część z rozparcelowanego majątku "wrogów ludu". Polak okazał się cwańszy od "komunistycznej" władzy. Zamiast się uczyć i pracować, KRADŁ. Małorolny szczerbaty chłop przychodził do państwowej pracy wyspać się, zrobić fuchę i coś ukraść. Męczył to się na swoich paru hektarach.
Dawniej każda gmina musiała być samowystarczalna w produkcji żywności. Polak miał pracować w wielkim zakładzie a jeść żywność z małych lokalnych, NIEOPODATKOWANYCH, wytwórni. Dzisiaj jest odwrotnie. Jeszcze wrócimy do "niepodległej" przedwojennej Polski, w koło domów powstaną kurniki i chlewki. W nocy się będzie chodzić kraść węgiel z wagonów. Wróci też handel wymienny.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Komunizm padł przez to, że ten robol nie mógł pojąć, że jest współwłaścicielem państwa. Komunizm może by trwał do dzisiaj, gdyby robolom zlikwidowano współwłasność a w zamian za to, dawano jakieś świecidełka do domu. Dla prostego robola wartość ma tylko to co może dotknąć i zobaczyć. A jak można to sprzedać i za to kupić flaszkę wódki, to dla niego jest to dużo warte.

Komunizm padł, bo zakwestionował władzę kapitalistów nad najemnikami, która jest konieczna dla wykształcenia się sprawnego społeczeństwa choć wielokrotnie w historii ludzkości była nadmierna.

Komunizm został stworzony dla robili ale Ty, wyraźny rojalista, gardzisz robolami jako niższa formą życia i nie rozumiem co tak Cię zachwyca w komunizmie, który jest w zasadzie zaprzeczeniem monarchii, do której zdążasz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Komunizm został stworzony dla robili ale Ty, wyraźny rojalista, gardzisz robolami jako niższa >formą życia i nie rozumiem co tak Cię zachwyca w komunizmie, który jest w zasadzie zaprzeczeniem >monarchii, do której zdążasz.

A kto to stworzył jakąś wersję komunizmu dla ROBOLI ??
Niczym się nie zachwycam i niczego nie chwalę.
Zauważ, że dzisiaj, polskojęzyczne sowieckie kanalie, stworzone by napędzały się nienawiścią, plują na komunizm, nie rozumiejąc co to znaczy, a nie słychać głosów krytyki potomków tych, których przodkowie tych kanalii wymordowali.
szarley (54913 punktów)
Oblicz podatek wg twoich zasad wyceny własności
Ile jeszcze mam czekać?

Wg ciebie podatek zależy od wyceny majątku będącej jednocześnie zobowiązującą deklaracją kupna

No to wysil trochę wyobraźnię.
Mam dom i chcę kupić drugi. Widzę ładny dom, który wyceniam na 800 000 złotych, podchodzę do płotu i pytam właściciela czy jest zainteresowany transakcją. Odpowiada, że nie, więc NIE ZGŁASZAM MOJEJ OFERTY DO SYSTEMU. Wyceniam dom, a właściciel nie płaci podatku. Proste?

Jeśli się zgodzi, kupuję dom.

Za to twój samochód wycenię kiedy będziesz w środku pustyni i będziesz musiał z niego wysiąść tam, gdzie nie ma wody

>>Jako właściciel zapłacisz podatek, czy jako żul, go dostaniesz?
>Aaaaaa i tu powoli objawia się prawda podziału ludzkości na właścicieli i żuli.

Ludzi można dowolnie podzielić.
Ty dzielisz na Hamerlika i lichwiarzy

>I cały etos pracy najemnych robili bez żadnych posiadłości poszedł w ruinę.
Zdefiniuj robola, zdefiniuj posiadłość
Dopóki pipcyc w haemrciulskkiej psiomowie, nie wiem o czym piszesz
Twój samochód to już posiadłość?

>Dobrze rozumiem już wasz prawdziwy system wartości
Gówno rozumiesz. Nawet go nie znasz.

Napisałem ci, że nikt nie będzie wyceniam domu niewystawionego na sprzedaż tylko po to, żeby komuś podnieść podatek bo 'nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" a ty tę zasadę krytykujesz jako wyniesioną z "nie twojej kultury"

>zwykli robole nie rozumieją z kim mają do czynienia,
Nie wiem kim są w psiomowie "zwykli robole" ja w życiu nie spotkałem "robola" Spotykałem robotników, sam byłem robotnikiem

>co zresztą nie dziwi, bo w biedzie nie można rozwinąć umysłu.
Zdefiniuj co w psiomowie znaczy bieda, bo wg ciebie berlińskiemu robotnikowi nie wolno wyjechać do sąsiedniego miasta, a ja ich widywałem na wakacjach w ciepłych krajach

Pisz po polsku

>Wszyscy wiemy, że praca ludzka się nie liczy w obliczu pracy kapitału .
p*****lisz.

>Robole w kapitalizmie nie mając nic prócz najemnej na cudzym pracy
1 Znów manipulujesz kundlu. Pytałem cię o przykład najemnej pracy na własnym
2 Nie masz nic przeciwko pracy robotników na cudzym, wprost ją popierasz postulując zakaz spółdzielni
3 Znam wielu robotników, którzy mają swoje domy, lub dorabiają się firm.

>i wysokiego czynszu za pomieszkanie
Mieszkanie a nie pomieszkanie pisz po polsku

>pracują w stresie po 12h,
p*****lisz, jak zwykle. W Berlinie jest 8-godzinny dzień pracy a masz jeszcze prawo do urlopu, które chcesz robotnikom zabrać

>Życie w kapitalizmie i komunizmie można porównać do życia podczas intensywnego treningu i życia na wakacjach.
p*****lisz, jak zwykle

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mam dom i chcę kupić drugi. Widzę ładny dom, który wyceniam na 800 000 złotych, podchodzę do płotu i pytam właściciela czy jest zainteresowany transakcją. Odpowiada, że nie, więc NIE ZGŁASZAM MOJEJ OFERTY DO SYSTEMU. Wyceniam dom, a właściciel nie płaci podatku. Proste?

Nikt nie musi godzić się lub nie na to, że wycenisz jego dom i postawisz swoje pieniądze w gotowości do zapłaty za niego.

Przyjmie twoją ofertę albo nie jak tam chce ale jeżeli nie przyjmie to zapłaci podatek od wartości domu i uzyska kredyt do tej wartości, którego jednym kosztem będzie podatek.

>Za to twój samochód wycenię kiedy będziesz w środku pustyni i będziesz musiał z niego wysiąść tam, gdzie nie ma wody

Więc nie przyjmę twojej oferty zakupu mojego samochodu aż nie wrócę do domu. Wtedy ją przyjmę jeżeli będę tego chciał, wezmę hajs i oddam Ci samochód.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Mam dom i chcę kupić drugi. Widzę ładny dom, który wyceniam na 800 000 złotych, podchodzę do płotu i pytam właściciela czy jest zainteresowany transakcją. Odpowiada, że nie, więc NIE ZGŁASZAM MOJEJ OFERTY DO SYSTEMU. Wyceniam dom, a właściciel nie płaci podatku. Proste?
>Nikt nie musi godzić się lub nie na to, że wycenisz jego dom i postawisz swoje pieniądze w gotowości do zapłaty za niego.

Nie rozumiesz?

w twoim systemie podatki płaci się wyłącznie od zadeklarowanej wyceny majątku
Opisałem sytuację, w której mimo wyceny majątku, właściciel nic nie zapłaci

Ty nadal nie poradzisz podać wyliczenia podatku wg twoich zasad

CZEKAM NA ODPOWIEDŹ. KONKRETNĄ I MERYTORYCZNĄ BEZ KŁAMSTW MANIPULACJI I WYMYŚLANIA

>Przyjmie twoją ofertę albo nie jak tam chce ale jeżeli nie przyjmie to zapłaci podatek od wartości domu

Nie zapłaci
Nikt się nie dowie o naszej rozmowie
To jest sedno mojego przykładu
NIE ZAPŁACI!
Wpływy z podatków nie wystarczą na słoną wodę

Przy okazji nakłamałeś, że dostaję jakieś dotacje do swojego domu
Nie udowodniłeś tych dotacji, więc udowodniłeś, że jesteś pozbawionym honoru kłamcą

>Więc nie przyjmę twojej oferty zakupu mojego samochodu aż nie wrócę do domu.
Ale podatki musisz zapłacić zanim wrócisz do domu, a jak wrócisz, to ja wycofam ofertę, bo nie chciało mi się czekać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Przyjmie twoją ofertę albo nie jak tam chce ale jeżeli nie przyjmie to zapłaci podatek od wartości domu
>Nie zapłaci
>Nikt się nie dowie o naszej rozmowie
>To jest sedno mojego przykładu
>NIE ZAPŁACI!

To co opisujesz nie ma znaczenia, bo obok waszych chłopskich znów i ukladzikow, które mają zakwestionować sens całego systemu pojawi się prawdziwy biznesmen, który będzie mail wizję jak wykorzystać ziemię, na której w tej chwili masz sad.

Ten biznesmen nie będzie się z Tobą umawiał na nic przy płocie tylko wyceni twoją ziemię postrzegając ja jako możliwą i korzystną dla niego inwestycję.

Przyjmujesz jego ofertę to zacznie swoją inwestycję realizować. Nie przyjmiesz to będzie czekał aż zmienisz zdanie, bo będzie Cię przygniatał podatek za nieefektywnie wykorzystaną dla dobra wspólnego ziemię.

Podatek zapłacisz tak czy siak ale też uzyskasz kredyt, niezależnie od tego na co się umówisz z wiejskimi chłopami. Potencjalnym inwestorom będzie obojętnie co Ty tam czujesz czy sobie wyobrażasz, na żadne dziwne układy z Tobą nie pojadą, bo będą kierować się chęcią zysku a zysk jest tam gdzie ziemia jest efektywnie wykorzystana.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
ILE RAZY POWTARZAĆ PYTANIE: JAKIE DOTACJE DOSTAJĘ DO MOJEGO DOMU
Twierdzisz, że dostaję, więc pytam JAKIE
Nie odpowiesz, udowadniając że nie masz honoru
Kiedy wreszcie oduczysz się wymyślania kłamstw na mój temat?

>>>Przyjmie twoją ofertę albo nie jak tam chce ale jeżeli nie przyjmie to zapłaci podatek od wartości domu
>>Nie zapłaci
>>Nikt się nie dowie o naszej rozmowie
>>To jest sedno mojego przykładu
>>NIE ZAPŁACI!
>To co opisujesz nie ma znaczenia,

Nic, co do ciebie piszą inni nie ma dla ciebie znaczenia. Jesteś we własnym przekonaniu nieomylny i niektrytykowalny (a przez to żałosny)

>bo obok waszych chłopskich znów i ukladzikow, które mają zakwestionować sens całego systemu pojawi się prawdziwy biznesmen, który będzie mail wizję jak wykorzystać ziemię, na której w tej chwili masz sad.

Rycerz na białym koniu?
We wsi jest kilkaset domów
a) przyjedzie kilkuset biznesmenów? Bo jeśli jeden, to
a1) pogonię widłami wykorzystując fakt, że nie ma policji
a2) grzecznie poproszę, że skoro sad nie jest na sprzedaż, to ma wycofać swoją propozycję, bo inaczej wycenię jego biznes i on też zapłaci podatek

Jeśli ma więcej kasy ode mnie i nie mam szans w takim pojedynku, to właśnie jest dowodem, że twój system kroczy do maksymalnej koncentracji kapitału

b) jeden kupi jeden sad, z podatku od jednego sadu utrzymasz wszystkich emerytów we wsi?
Ilu biznesmenów przyjedzie wykupić domy i sady we wsi? = ilu gospodarzy zapłaci podatki?

Kolejny dowód, po pytaniu o datę śmierci, kiedy twój system wali się jak domek z kart

>Ten biznesmen nie będzie się z Tobą umawiał na nic przy płocie tylko wyceni twoją ziemię postrzegając ja jako możliwą i korzystną dla niego inwestycję.

Dlaczego ma się najpierw przy płocie nie dowiedzieć czy ziemia jest na sprzedaż? Biznesmen też człowiek, też kieruje się zasadą NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE. Nie ma żadnego interesu , żeby mi podnieść podatki. Ma interes, żeby kupić moją ziemię, ale w twoim systemie może mnie ZMUSIĆ DO SPRZEDAŻY, dlatego wolę obecny system bez niewolnictwa, w którym właściciel sam decyduje czy sprzedać ziemię czy mnie. Ty chcesz przymusowych wywłaszczeń, jak komuniści

Co go powstrzyma przed uczciwym zapytanie mnie: Czy sad jest na sprzedaż?
Co mu nakaże (!) zapłacić za sad 5-krotną rynkową wartość (taniej nie sprzedam)?
Znów pytania na które nie znasz odpowiedzi, bo twój system jest dziurawy jak ser

>Przyjmujesz jego ofertę to zacznie swoją inwestycję realizować.
>Nie przyjmiesz to będzie czekał aż zmienisz zdanie, bo będzie Cię przygniatał podatek
Czekaj tatka latka, kupi ziemię od kogoś innego.

>za nieefektywnie wykorzystaną dla dobra wspólnego ziemię.
Zmyślaj dalej
A ten biznesmen postawi tam dom, w którym łazienka będzie dla dobra wspólnego?
Ooooops znów pytanie

>Podatek zapłacisz tak czy siak ale też uzyskasz kredyt,
1 Nie zapłacę. Już ci pisałem jak podzielę sad, żeby nie zapłacić, uciekłeś
2 Po co mi kredyt? Nie potrzebuję kredytu.

>a zysk jest tam gdzie ziemia jest efektywnie wykorzystana.
Tak, wiem, jesteś wrogiem istnienia miejskich parków. Beton, beton beton, najefektywniej wykorzystywano teren w Birkenau

>>Ale podatki musisz zapłacić zanim wrócisz do domu, a jak wrócisz, to ja wycofam ofertę, bo nie chciało mi się czekać
>Oczywiście a wycena będzie podchodzic od wielu osób

Przeczysz sobie. w poprzednim wpisie pisałeś o JEDNYM biznesmenie
Szach - mat

Poza ty, sam napisałeś, że zaniżone wyceny nie wchodzą w grę, kiedy sugerowałem, że umówimy się we wsi na wzajemną wycenę domów za 1 zł, żeby nie płacić

>Mój model nie ma w ogóle takiego sensu jaki próbujesz mu narzucić,
Twój model nie ma żadnego sensu. Dowodem jest twoja niezdolność do odpowiedzi na pytania dotyczącego tego modelu

Jak podzielić kopalnię?
Czyją własnością ma być kombajn na 2-giej zmianie?

I już ucieczka

Jak podzielić oszczędności, żeby starczyło do końca życia?

I już ucieczka

Pytania zadane na początku wpisu

I już ucieczka

>żeby sfałszować jego znaczenie i chronić wasz padły społecznie system przed zmianą.
Daruj sobie. To tylko twój narcyzm. Niczego nie zmienisz, nikogo nie przekonałeś

>Zmiana nastąpi tak czy siak
Czasem lubię marzycieli, ale w twoim wieku...

>ponieważ lepsze zastępuje gorsze
Od 10 lat czekam na UZASADNIENIE, że maksymalna koncentracja własności, likwidacja kredytów, pozbawienie pracowników praw, likwidacja organizacji pracy w fabrykach szkołach, na kolei zmieni życie na lepsze

>nieuchronnie i nikt tego nie może powstrzymać.
Marz dalej. Nikt ci nie wzbrania

(teraz będzie o starej gwardii i kłamstwa o dotacjach do mojego domu)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>ILE RAZY POWTARZAĆ PYTANIE: JAKIE DOTACJE DOSTAJĘ DO MOJEGO DOMU

Pytania ciągle się zmieniają.
Skąd mam wiedzieć skoro nie wiem nawet gdzie żyjesz i czym się codziennie zajmujesz, z wyłączeniem pisania na forum.

Sam fakt dotowania własności prywatnej z podatków od biedy wola o pomstę do nieba.

>Ilu biznesmenów przyjedzie wykupić domy i sady we wsi? = ilu gospodarzy zapłaci podatki?

No i wreszcie domy a wsi zaczną mieć realną wartość a nie jakieś miliony jak współczesnie, co nie ma najmniejszego sensu.

Wasz system jest tak absurdalny, że być może 15% ludzi tyra jak nienormalni a reszta zajmuje się wypełnianiem kwitów i liczeniem ile zarobili za pierdzenie w stołek.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>ILE RAZY POWTARZAĆ PYTANIE: JAKIE DOTACJE DOSTAJĘ DO MOJEGO DOMU
>Pytania ciągle się zmieniają.
ILE RAZY POWTARZAĆ PYTANIE: JAKIE DOTACJE DOSTAJĘ DO MOJEGO DOMU

>Skąd mam wiedzieć skoro nie wiem nawet gdzie żyjesz
Nie wiem, skąd masz wiedzieć, ale napisałeś o dotacjach to znaczy, że albo wiesz, albo łżesz
Nie wiem czym się zajmuje twoja żona, więc jest dziwką
Logiczne?

Przypomnę, bo uciekłeś:

>bo obok waszych chłopskich znów i ukladzikow, które mają zakwestionować sens całego systemu pojawi się prawdziwy biznesmen, który będzie mail wizję jak wykorzystać ziemię, na której w tej chwili masz sad.

Rycerz na białym koniu?
We wsi jest kilkaset domów
a) przyjedzie kilkuset biznesmenów? Bo jeśli jeden, to
a1) pogonię widłami wykorzystując fakt, że nie ma policji
a2) grzecznie poproszę, że skoro sad nie jest na sprzedaż, to ma wycofać swoją propozycję, bo inaczej wycenię jego biznes i on też zapłaci podatek

Jeśli ma więcej kasy ode mnie i nie mam szans w takim pojedynku, to właśnie jest dowodem, że twój system kroczy do maksymalnej koncentracji kapitału

b) jeden kupi jeden sad, z podatku od jednego sadu utrzymasz wszystkich emerytów we wsi?
Ilu biznesmenów przyjedzie wykupić domy i sady we wsi? = ilu gospodarzy zapłaci podatki?

Kolejny dowód, po pytaniu o datę śmierci, kiedy twój system wali się jak domek z kart

>Ten biznesmen nie będzie się z Tobą umawiał na nic przy płocie tylko wyceni twoją ziemię postrzegając ja jako możliwą i korzystną dla niego inwestycję.

Dlaczego ma się najpierw przy płocie nie dowiedzieć czy ziemia jest na sprzedaż? Biznesmen też człowiek, też kieruje się zasadą NIE CZYŃ DRUGIEMU CO TOBIE NIEMIŁE. Nie ma żadnego interesu , żeby mi podnieść podatki. Ma interes, żeby kupić moją ziemię, ale w twoim systemie może mnie ZMUSIĆ DO SPRZEDAŻY, dlatego wolę obecny system bez niewolnictwa, w którym właściciel sam decyduje czy sprzedać ziemię czy mnie. Ty chcesz przymusowych wywłaszczeń, jak komuniści

Co go powstrzyma przed uczciwym zapytanie mnie: Czy sad jest na sprzedaż?
Co mu nakaże (!) zapłacić za sad 5-krotną rynkową wartość (taniej nie sprzedam)?
Znów pytania na które nie znasz odpowiedzi, bo twój system jest dziurawy jak ser

>Przyjmujesz jego ofertę to zacznie swoją inwestycję realizować.
>Nie przyjmiesz to będzie czekał aż zmienisz zdanie, bo będzie Cię przygniatał podatek
Czekaj tatka latka, kupi ziemię od kogoś innego.

>za nieefektywnie wykorzystaną dla dobra wspólnego ziemię.
Zmyślaj dalej
A ten biznesmen postawi tam dom, w którym łazienka będzie dla dobra wspólnego?
Ooooops znów pytanie

>Podatek zapłacisz tak czy siak ale też uzyskasz kredyt,
1 Nie zapłacę. Już ci pisałem jak podzielę sad, żeby nie zapłacić, uciekłeś
2 Po co mi kredyt? Nie potrzebuję kredytu.

>a zysk jest tam gdzie ziemia jest efektywnie wykorzystana.
Tak, wiem, jesteś wrogiem istnienia miejskich parków. Beton, beton beton, najefektywniej wykorzystywano teren w Birkenau

>>Ale podatki musisz zapłacić zanim wrócisz do domu, a jak wrócisz, to ja wycofam ofertę, bo nie chciało mi się czekać
>Oczywiście a wycena będzie podchodzic od wielu osób

Przeczysz sobie. w poprzednim wpisie pisałeś o JEDNYM biznesmenie
Szach - mat

Poza ty, sam napisałeś, że zaniżone wyceny nie wchodzą w grę, kiedy sugerowałem, że umówimy się we wsi na wzajemną wycenę domów za 1 zł, żeby nie płacić

>Mój model nie ma w ogóle takiego sensu jaki próbujesz mu narzucić,
Twój model nie ma żadnego sensu. Dowodem jest twoja niezdolność do odpowiedzi na pytania dotyczącego tego modelu

Jak podzielić kopalnię?
Czyją własnością ma być kombajn na 2-giej zmianie?

I już ucieczka

Jak podzielić oszczędności, żeby starczyło do końca życia?

I już ucieczka

Pytania zadane na początku wpisu

I już ucieczka

>żeby sfałszować jego znaczenie i chronić wasz padły społecznie system przed zmianą.
Daruj sobie. To tylko twój narcyzm. Niczego nie zmienisz, nikogo nie przekonałeś

>Zmiana nastąpi tak czy siak
Czasem lubię marzycieli, ale w twoim wieku...

>ponieważ lepsze zastępuje gorsze
Od 10 lat czekam na UZASADNIENIE, że maksymalna koncentracja własności, likwidacja kredytów, pozbawienie pracowników praw, likwidacja organizacji pracy w fabrykach szkołach, na kolei zmieni życie na lepsze

>nieuchronnie i nikt tego nie może powstrzymać.
Marz dalej. Nikt ci nie wzbrania

(teraz będzie o starej gwardii i kłamstwa o dotacjach do mojego domu)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Ten biznesmen nie będzie się z Tobą umawiał na nic przy płocie tylko wyceni twoją ziemię >postrzegając ja jako możliwą i korzystną dla niego inwestycję.
>Przyjmujesz jego ofertę to zacznie swoją inwestycję realizować. Nie przyjmiesz to będzie czekał >aż zmienisz zdanie, bo będzie Cię przygniatał podatek za nieefektywnie wykorzystaną dla dobra >wspólnego ziemię.

Takie bzdury to mógł tylko wymyśleć agent nasłany na nas przez obcych "demokratycznych" "kapitalistów". Polskie "demokratyczne" władze od dawna tak działają, żeby wysprzedawać co się da, a za to utrzymywać urzędowe sitwy. Solidarnościowa "inteligencja" jak się dorwała do władzy to wysprzedawała co się dało, a za to kupowano biurka i fotele, na których sadzano "wyzwolicieli". Potem sobie demokratycznie uchwalali synekury. Po nich przyszli następni demokratyczni "wyzwoliciele" i następni. Gminne tereny w koło miasta "sprywatyzowali" demokratyczni "politycy", za cenę gruntów rolnych. Teraz to wysprzedają jako działki budowlane.
Zadłużone demokratyczne gminy, przy drogach stawiają tablice z napisem, TEREN INWESTYCYJNY NA SPRZEDAŹ. Skończyły się czasy gdy do gmin płynęła kasa z wysprzedaży majątku a demokratyczna zabawa wciąż tam trwa. Jak się skończą czasy niemieckich pieniędzy, wydawanych na pudrowanie, to nastanie u nas noc polarna. Po terenie będą chodzić z latarkami obcy komornicy i stawiać obce słupki graniczne. Polaków wyślą, w zemście, na Madagaskar.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale podatki musisz zapłacić zanim wrócisz do domu, a jak wrócisz, to ja wycofam ofertę, bo nie chciało mi się czekać

Oczywiście a wycena będzie podchodzic od wielu osób i istnieć będzie zanim jeszcze podaję na pustynię, prawdopodobnie nabęde ten samochód już wraz w wycenami innych ludzi i będę płacił podatek od chwili nabycia, uzyskując też dzięki temu nieoprocentowany kredyt, którego jedynym kosztem będzie podarek od własności.

Znajdą się pewnie tacy na tym świecie, którzy będą wyceniać cudze składniki majątku systemowo w nadziei, że część z nich nabędą w dobrej cenie, bo będzie to ich model biznesowy.

Kreujesz absurdalne wizje funkcjonowania mojego systemu, w którym jedna wycena pochodzi tylko od twojego znajomego, z którym będziesz się zmawial wieczorem przy wódce.

Mój model nie ma w ogóle takiego sensu jaki próbujesz mu narzucić, żeby sfałszować jego znaczenie i chronić wasz padły społecznie system przed zmianą.

Zmiana nastąpi tak czy siak ponieważ lepsze zastępuje gorsze nieuchronnie i nikt tego nie może powstrzymać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Może i założę firmę ale czy muszę to zrobić na waszych warunkach?

Założysz firmę na siebie czy na słupa ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Podsumowując, wychowali kanalię i teraz mają za swoje kiedy własną matkę nazywasz darmojadem i złodziejką a o córce piszesz, że prostytucją zarabia na zagraniczne podróże

Jak już skończyłeś to wytrzyj klawiaturę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-09-2022 08:45 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Współczesny system społeczny skutecznie wyzwala strach u wielu ludzi.

To nie system wyzwala, tylko opłaceni specjaliści od psychologii tłumu.
W Polsce akurat tak jest, że propagandą i ogłupianiem tłumu, zajmują się NIEPRZERWANIE ŻYDZI.

Zmienia się tylko ten co im płaci. Obecnie straszeniem polskojęzycznego tłumu kieruje Bernstein-Kurski. Na pewno ma do tego pomocników a ciągłość tego procederu doprowadziła do powstania w Polsce mechanizmu, który pozwolił i pozwala tuczyć się używanym "polskim patriotom" i polskojęzycznym "artystom", którzy od dawna wiedzą jak należy śpiewać, by nie być dziadem. "Polska prawica" została stworzona przez tych samych co stworzyli "polską lewicę". "Polskiej prawicy" pozwolono przejeść majątek stworzony przez "polską lewicę" i tak się utuczyła, szybko i tanim kosztem, kolejna polskojęzyczna szlachta. Znana z historii Polski ze swej: głupoty, sprzedajności i walecznego "patriotyzmu". Opłaceni Żydzi stworzyli nam, używając solidarnościowy motłoch, kolejną "szlachtę", "prawicowych patriotów, którzy bez umiejętności liczenia natychmiast sprzedali nas Anglosasom. Sprzedali nas za tyle, że wystarczyło tylko dla nich na pałace.
szarley (54913 punktów)
>Przeżyłem sytuacje
Tak, pisałeś o nich
Pracowałeś w dzień po zawale serca 12 godzin bez przerwy przykuty do maszyny bez wody w oparach toksyn

IDIOTO! Kto uwierzy w twoje konfabulacje!

Kupiłeś działkę na kredyt bez wkładu własnego, spłaciłeś 1/3 i pozostał ci dług, nawet nie wiesz jaki

IDIOTO! Kto uwierzy w twoje konfabulacje!

Nie wolno ci jeździć samochodem, ani chodzić chodnikami w Berlinie

IDIOTO! Kto uwierzy w twoje konfabulacje!

Nie wolno ci pojechać do sąsiedniego miasta

IDIOTO! Kto uwierzy w twoje konfabulacje!

Skończ jarać to gówno

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przestań kłamać, że chcesz jakiegokolwiek eksperymentu
>Fanatyczny miłośniku tajemnicy mienia

Już słyszałem twoje oskarżenia i to, że w rzeczywistości chcę Ci ukraść dom, który własną krwawiącą zbudowałeś.

Twoje oskarżenia już dawno nie robią na mnie wrażenia ale rozumiem, że oskarżasz mnie dla innych, żeby oprogramować im mózgi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Przestań kłamać, że chcesz jakiegokolwiek eksperymentu
>>Fanatyczny miłośniku tajemnicy mienia
>Już słyszałem twoje oskarżenia
Dowodem jest to, że fanatycznie taisz swoje zadłużenie

>i to, że w rzeczywistości chcę Ci ukraść dom, który własną krwawiącą zbudowałeś.
Tak, uważasz, że powinienem się przeprowadzić do jednego pokoju na starość (sic!) a od domu mam płacić podatek na twoje razy do Peru

OBLICZ PODATEK WG TWOICH ZASAD I SKOŃCZ KŁAMAĆ NA MÓJ TEMAT

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dowodem jest to, że fanatycznie taisz swoje zadłużenie

Zatem skąd o nim wiesz?

>Tak, uważasz, że powinienem się przeprowadzić do jednego pokoju na starość

Tak, w tym widzę sens.

Widzę sens w zrównoważonym rozwoju ludzi i nie widzę sensu w tym, żeby zamówiona grupka cwaniaków ulegała perwersji kosztem redukcji pozostałych.

To nie byłaby żadna krzywda dla Ciebie. Są na tym świecie ludzie, którzy muszą mieszkać w klatkach, żeby paru japi mogło pomieszkać w apartamentach na 40 piętrach szklanostalowych wież do nieba.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Dowodem jest to, że fanatycznie taisz swoje zadłużenie
>Zatem skąd o nim wiesz?
Wróble ćwierkały
Domagasz się od innych, żeby ujawnili swoje majątku, zacznij od siebie hipokryto

Udowodniłem, że jesteś fanatycznym miłośnikiem tajemnic

Domagasz się od innych jawności dochodów
Ujawnij dochody swojej rodziny hipokryto

>>Tak, uważasz, że powinienem się przeprowadzić do jednego pokoju na starość
>Tak, w tym widzę sens.

Widzisz sens w pozbawieniu człowieka owoców pracy całego życia, żebyś sam mógł się nażreć do syta tym no co zapracowali

Ktoś ma pracować i szporować, ty latać do Peru, a na starość ma ci oddać dom
Rzygowino

>Widzę sens w zrównoważonym rozwoju ludzi
Nowomowa, hipokryzja, manipulacja

>To nie byłaby żadna krzywda dla Ciebie.
Tak jest towarzyszu, wy, komuniści najlepiej wiecie co komu potrzeba do życia
Rzygowino, zacznij od siebie

>Są na tym świecie ludzie, którzy muszą mieszkać w klatkach, żeby paru japi mogło pomieszkać w apartamentach na 40 piętrach szklanostalowych wież do nieba.

Twoja żona to k***a,. też poradzę zmyślać, rzygowino.
Nie mieszkam w wieży, tylko w domu, na który zapracowałem, a wy towarzyszu stalinisto, chcecie mi go zabrać.

Rzygowino

>To nie byłaby żadna krzywda dla Ciebie.
Rzygowino


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-09-2022 07:26 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie mieszkam w wieży, tylko w domu, na który zapracowałem, a wy
> towarzyszu stalinisto, chcecie mi go zabrać. Rzygowino

Szarley, nie czytasz intencji.
Byłoby mu prozaicznie raźniej, gdyby znajomek z internetu żył jak on bez zakorzenienia, przy czym w dupie ma twoje możliwości, zdolności umysłowe, wykształcenie pracowitość czy zdolność antycypacji zdarzeń i zachowań ludzkich.

Człowiek który miał w dupie swoje wykształcenie i beztrosko pozwolił sobie wraz z bliskimi etycznie i materialnie dołować, nie będzie widział zdolności i osiągnięć innych, a co dopiero szanował.
To proste.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Byłoby mu prozaicznie raźniej, gdyby znajomek z internetu żył jak on bez zakorzenienia, przy czym w dupie ma twoje możliwości, zdolności umysłowe, wykształcenie pracowitość czy zdolność antycypacji zdarzeń i zachowań ludzkich.

Każdy cokolwiek pracowity i uzdolniony człowiek z łatwością wykorzysta swoje posiadłości do uzysku dochodów kapitałowych wystarczających do pokrycia demokratycznie określonego podatku od właśnosci.

Nie widzę żadnego problemu.

No chyba, że ktoś nie nie jest pracowity, nie jest uzdolniony albo zwyczajnie nie chce niczego zrobić dla innych, ktoś taki w moim modelu nie może być właścicielem, co ma wiele sensu dla życia społecznego.

Po co społeczeństwo miałoby uznać uprawnienia i władzę nad sobą pasożyta?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Każdy cokolwiek pracowity i uzdolniony człowiek z łatwością wykorzysta swoje posiadłości do uzysku dochodów kapitałowych wystarczających do pokrycia demokratycznie określonego podatku od właśnosci.

Znów udowodniłeś, że jesteś leniem i idiotą
Jakie korzyści przynosi ci twoja własność?

>Nie widzę żadnego problemu.
A ja widzę zasadniczy.
Mam dom w którym mieszkam z rodziną
Mam sad, z którego korzysta rodzina, przyjaciele, goście, sąsiedzi

Ty chcesz pozbawić mnie wolności korzystania z mojego domu i sadu, ZMUSZAJĄC mnie do zarabiania na tym domu i sadzie

Nadal nie rozumiesz, że nikt nie wyrzecze się wolności w imię twojego systemu, którego nawet nie poradzisz opisać?

Chcesz, żeby stary człowiek żył nie z emerytury, ale z dochodu podatkowego, którego nawet wyliczyć nie poradzisz

Skocz do basenu nie sprawdzając czy jest tam woda

>No chyba, że ktoś nie nie jest pracowity, nie jest uzdolniony albo zwyczajnie nie chce niczego zrobić dla innych,

Debilu, syny idioty.
Kto nie pracuję dla innych, umiera z głodu

Innym można oferować swoją PRACĘ, niekoniecznie dom

>Po co społeczeństwo miałoby uznać uprawnienia i władzę nad sobą pasożyta?
Piszesz o swoim samochodzie, czy o mieszkaniu matki?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Po co społeczeństwo miałoby uznać uprawnienia i władzę nad sobą pasożyta?

Ty chyba chciałeś kupić tą działkę i wybudować dom nie dla siebie, ale w celu wynajmu.
Przecież inaczej taki pracowity i pełen pomysłów chłopak z planami na rozwój rodziny poradziłby sobie..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Domagasz się od innych, żeby ujawnili swoje
> majątku, zacznij od siebie hipokryto

Dokładniej rzecz biorąc: domaga się od innych, zęby ponosili konsekwencje swojego majątku w postaci łożenia na innych, on jednak nie chce ponosić konsekwencji swojego BIK.. i konsekwentnie nawet go nie zna. W sumie logiczne .


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Widzę sens w zrównoważonym rozwoju ludzi i nie widzę sensu
> w tym, żeby zamówiona grupka cwaniaków ulegała perwersji
> kosztem redukcji pozostałych.

To zrób coś z nimi (ludźmi chcącymi rozwoju oraz cwaniakami), zamiast tracić czas na klepanie mantr na fR.

>>Dowodem jest to, że fanatycznie taisz swoje zadłużenie
>Zatem skąd o nim wiesz?

Właściwie to nie wiem. Nikt publicznie nie zna zwłaszcza jego poziomu, bo.. to wszystko tajemnica podobnie jak treść rozmowy Hamerlika z własną Córką o alimentach na nią.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Widzę sens w zrównoważonym rozwoju ludzi i nie widzę sensu
>> w tym, żeby zamówiona grupka cwaniaków ulegała perwersji
>> kosztem redukcji pozostałych.
>To zrób coś z nimi (ludźmi chcącymi rozwoju oraz cwaniakami), zamiast tracić czas na klepanie mantr na fR.

Robię, buduję nowe idee i kwestionuję waszą podłą ideologię. Tyle ile mogę tyle robię. Fudamentalisci i wyznawcy waszej ideologii kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności mają środki i są potężni. Głową muru nie przebije mam wyraźne granice swoich możliwości. Mam na utrzymaniu rodzinę i nie mogę związanym ze mną ludziom zniszczyć życia swoimi dążeniami.

>>>Dowodem jest to, że fanatycznie taisz swoje zadłużenie
>>Zatem skąd o nim wiesz?
>Właściwie to nie wiem. Nikt publicznie nie zna zwłaszcza jego poziomu, bo.. to wszystko tajemnica podobnie jak treść rozmowy Hamerlika z własną Córką o alimentach na nią.

Nic o tym nie wiesz i w kółko o tym mówisz, podobnie jak o nieistniejących już alimentach.

Cud?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Robię, buduję nowe idee i kwestionuję waszą podłą ideologię. Tyle ile mogę tyle robię.

Zgadza się. Możesz tylko klepać swoje mantry na niszowym forum i na tyle cię stać.

> Nie mogę związanym ze mną ludziom zniszczyć życia swoimi dążeniami.

Chwała Hamerlikowi, w końcu ciutkę rozumie z tego co się dzieje wokół.

>>Właściwie to nie wiem. Nikt publicznie nie zna zwłaszcza jego poziomu, bo.. to wszystko tajemnica podobnie jak treść rozmowy Hamerlika z własną Córką o alimentach na nią.
>Nic o tym nie wiesz

Zgadza się.

> w kółko o tym mówisz, podobnie jak o nieistniejących już alimentach

To policzyłeś w koncu te odsetki i spłaciłeś?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Robię, buduję nowe idee i kwestionuję waszą podłą ideologię. Tyle ile mogę tyle robię.
>Zgadza się. Możesz tylko klepać swoje mantry na niszowym forum i na tyle cię stać.

Żadne mantry lecz logiczne wywody oparte na obserwacji świata i jego opisach dostępnych choćby na Wiki. To nie są jakieś niezmiennie dążenia oderwane od rzeczywistości tylko nieustająca kalkulacja zysków i strat, szczególnie tych długofalowych.

>> Nie mogę związanym ze mną ludziom zniszczyć życia swoimi dążeniami.
>Chwała Hamerlikowi, w końcu ciutkę rozumie z tego co się dzieje wokół.

Nie w końcu, bo interesy innych ludzi biorę pod uwagę od dawna. Jestem generalnie przychylny innym ludziom, no chyba że ktoś mi jest ewidentnie wrogi i próbuje mnie zniszczyć. Wtedy staram się budować barierę ochronną przed takim człowiekiem na różne sposoby, fizycznie i psychicznie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
16-09-2022 08:26 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> logiczne wywody oparte na obserwacji świata i jego
> opisach dostępnych choćby na Wiki. To nie są jakieś
> niezmiennie dążenia oderwane od rzeczywistości tylko
> nieustająca kalkulacja zysków i strat, szczególnie tych długofalowych.

"Kalkulacja"
No comments.

>interesy innych ludzi biorę pod uwagę od dawna

Zwłaszcza emerytów tudzież Córki
Faktycznie nie możesz niezwiązanym z tobą ludziom zniszczyć życia swoimi dążeniami.
Choć bliskim trochę możesz.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2022 08:40 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Żadne mantry lecz logiczne wywody

Logiczne: dwaj sąsiedzi w jednakowych domach. Jeden płaci podatek, drugi nie
Ot, Hamerlogika

>oparte na obserwacji świata
z której wynika, że robotnikowi bez mienia nie wolno pojechać do sąsiedniego miasta.

>To nie są jakieś niezmiennie dążenia oderwane od rzeczywistości
Berlińscy robotnicy mieszkają w niedogrzanych piwnicach?
Ty mieszkasz w "pudełku"?

>tylko nieustająca kalkulacja zysków i strat, szczególnie tych długofalowych.
Własnych. Wyłącznie

>>> Nie mogę związanym ze mną ludziom zniszczyć życia swoimi dążeniami.
>>Chwała Hamerlikowi, w końcu ciutkę rozumie z tego co się dzieje wokół.
>Nie w końcu, bo interesy innych ludzi biorę pod uwagę od dawna.

Tja.... napisałeś, że w moi m interesie jest pozbyć się domu i pójść mieszkać do jednego pokoju. A mój sad ma zarabiać, zamiast dawać owoce rodzinie

Mengele też dział w interesie pacjentów

>Jestem generalnie przychylny innym ludziom,
Ale jaja

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
16-09-2022 09:17 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Jestem generalnie przychylny innym ludziom,
> Ale jaja

W tym nie ma nic dziwnego. Złodzieje też przeważnie śrubują poczucie własnej wartości, kokietowanie siebie i innych to typowo ludzka cecha. Im mniej masz oparcia w sobie, czy mniej widać efektów starań - tym więcej klepania mantr. Typowe

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Przestań kłamać, że chcesz jakiegokolwiek eksperymentu
>>Fanatyczny miłośniku tajemnicy mienia
> Już słyszałem twoje oskarżenia i to, że w rzeczywistości
> chcę Ci ukraść dom, który własną krwawiącą zbudowałeś.

By the way słyszałem od takiego jednego, że chce zacząć od grusz szarleya
Hamerlik Konopka 16.09.2020 16:57 Cytat:
Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. Z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy, żeby się wynosił skąd przyszedł.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
16-09-2022 10:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>jesli chcesz zmienić system musisz zyskac akceptacje wlasności (władzy), to warunek konieczny
>Próbuję przekonać ludzi do eksperymentu społecznego
nie przekonuj ludzi (my myślimy tak jak nam pozwalaja mysleć patoelity, memy tworzą ci co mają wlasność np kulczyk, bezoss, czy ten dupek od tesli, ale nie TY, nie MY

>pod kontrolą naukowców,
kto placi naukowcom?
kiedyś to byl król dzis patoelity, wladza, wlasność
jesli naukowiec zaakceptuje Twój projekt przestanie być naukowcem. Liberalizm to perfidny system

>Stara gwardia jest święcie przekonana, że już pozjadała wszystkie rozumy świata i wolno jej przy użyciu przemocy zaprowadzać "wyższy" porządek świata.
kazdy z nas jest zainfekowany memem wyprodukowanym przez patoelity, nawet Ty, co widac po twoim stosunku do agresji Rosji na Ukraine, wypisz wymaluj, mem usazyda (wlasności = wladzy)

>Nie jestem głupi i rozumiem, że sprzeciwianie sie władzy tudzież własności innych ludzi jest śmiertelnie groźne. Nawet tworzenie idei sprzecznych z panującą ideologią stwarza już zagrożenie. Dlatego lawiruję, żeby nie dać się łatwo skasować Panom świata już w zarodku.
to walka z wiatrakami, niepotrzebnie marnujesz siły, chociaz lepsze to niz moj sposób, który pije
Konowal (6291 punktów)
Zależy które preferujesz.


Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn
Wenancjusz (16441 punktów)
>Ustanowione w drodze tajnego wyboru czy dziedziczne prawo własności?

Bęcwale tłumaczy się Tobie od początku Twego zaistnienia na tym forum.
Robię logiczny rozbiór zdania jakie przedstawiłeś w tytule.
Zobacz dokładnie jak brzmi tytuł Twego wątku.
1#. Prawo nie może być wyższe czy niższe, bo nie podałeś pozycji odniesienia. Bo określenie wyższe czy niższe ma się zawsze do jakiegoś innego prawa. Tak jak porównanie określenie "coś jest dłuższe" bez podania w stosunku do czegoś innego.
2#. Co to więc znaczy prawo wyższe? Racz mi odpowiedzieć co oznacza wobec tego "prawo wyższe"?
3#. Wytłumacz ten bezsens "Ustanowione w drodze tajnego wyboru". Jeśli kupiłem markowy zegarek imponujący w prezentacji, to co ma do tego tajny wybór, skoro był mój wybór i się nim pochwaliłem w knajpie najbliższej, już nie jest tajne. Tego bełkotu nie rozumiem i proszę o bliższe wyjaśnienie pojęcia tajności, jakiego nadużywasz. Tajnego wyboru.
4#. Tajnego wyboru czyli przez kogo? Nie wiem, tak jak Ty podajesz ot tak sobie. Czy to opinia pantoflowa wioskowej opinii? Kto robi ten wybór? Jak na razie to najniższa Rada Gminy nie zajmuje się takimi pierdołami.
Więc przez kogo?
5#. Dziwi Ciebie jeśli całe życie tyrałeś na swojej własności i ktoś Tobie nagle zarzuca że to nie Twoje? Wiesz co to dziedziczenie i z czego wynika? To jest wg. Ciebie złe prawo? A to był jedyny środek utrzymania tego który z tego żył zresztą marnie. Samowolnie, bez przyczyny określasz majątek szarley'a nie mając ku temu żadnych danych. Czyż nie można tego nazwać skurwysyństwem?
6#. I takie wartości do siebie porównujesz? Prawo zastałego użytkowania z "prawem stanowionym" w którym nic nie ma o prawie do tej własności jaką sobie wymarzyłeś.
Nie widzisz żeś szuja pierwszej wody? Żeś gnida niezrównana, która się pasie na kołnierzu pańskiego kożucha? Za dobrze Ci tam i fikasz.
Bidoku!

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie widzisz żeś szuja pierwszej wody? Żeś gnida niezrównana, która się pasie na kołnierzu pańskiego kożucha? Za dobrze Ci tam i fikasz.
>Bidoku!

Upraszając mój wywód, czy można demokratyczne zakwestionować własność?

Bo gadacie tyle o demokracji i tak mało o kapitalizmie jakby prawo własności zostało co najmniej uchwalone demokratycznie.

Co jest ważniejsze kapitał czy demokracja?

Oczywiście pytam retoryczne


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Co jest ważniejsze kapitał czy demokracja?
>Oczywiście pytam retoryczne

Napisałeś p.ch. że biorę dotacje do własności domu
Jakie dotacje?

To nie jest pytanie retoryczne

Odpowiedziałeś, że twoja żona się kurwi

Trudno, masz pecha

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Co jest ważniejsze kapitał czy demokracja?
>>Oczywiście pytam retoryczne
>Napisałeś p.ch. że biorę dotacje do własności domu
>Jakie dotacje?

Pewnie miałem to na myśli, że waszym podłym systemie możesz żyć na bogato, nie kiwając dla żadnego człowieka nawet palcem w bucie, bo zamiast Ciebie popracuje twoja własność.

Inny człowiek będzie mógł na twoim polu uprawiać kartofle w zamian za 90% zbiorów, co będzie podlegało państwowej, przymusowej egzekucji, z czego 15% przypadnie dla egzekutora twojej własności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Co jest ważniejsze kapitał czy demokracja?
>>>Oczywiście pytam retoryczne
>>Napisałeś p.ch. że biorę dotacje do własności domu
>>Jakie dotacje?
>Pewnie miałem to na myśli,
Jakie dotacje!
Gówno mnie obchodzi, co miałeś na myśli, rzuciłeś gównem i śmierdzisz

>że waszym podłym systemie
Z którego żresz do ulania

>możesz żyć na bogato, nie kiwając dla żadnego człowieka nawet palcem w bucie,
Twoja żona też nie kiwa palcem w bucie tylko pracuje pochwą

>bo zamiast Ciebie popracuje twoja własność.
na ciebie pracuje żona i Sonia kurwiąc się
Zmyślaj dalej

>Inny człowiek będzie mógł na twoim polu uprawiać kartofle
Twoja żona to dziwka, Moje pole sam uprawiam, ty moralna rzgyowino. Bodaj twojemu pomiotowi zabrakło owoców pracy takich jak ja. Zdechną

> zamian za 90% zbiorów, co będzie podlegało państwowej, przymusowej egzekucji, z czego 15% przypadnie dla egzekutora twojej własności.
Takich procentów uczyli w pomocniczej szkole w Kłodzku?
Ty idioto. Pozbawiony godności idioto.

JAKIE DOTACJE BIORĘ? Napisałeś, to udowodnij
Udowadniasz, że twoja żona puszcza się za kasę, a ty żresz za to co przynosi + niemiecki socjal
Udowadniasz, że masz ujemny honor i ujemny intelekt
Udowadniasz, że łżesz jak rzygowina na każdym kroku
Udowadniasz, że nie jesteś zdolny do merytorycznej dyskusji



>
youtu.be/5VCiU1osa3w



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>JAKIE DOTACJE BIORĘ?

Nie mam pojęcia, nie wiem nawet gdzie mieszkasz, kim jesteś, chwilowo zapomniałem nawet jak się naprawdę nazywasz.

Projektuję jedynie działanie w waszym systemie snując wizje w drugiej osobie. Podstaw sobie pod tę drugą osobę kogo chcesz, siebie, szarleya, Jacka, Wenancjusza, prezydenta, premiera, robola, człowieka z ulicy, kogo tam chcesz.

Bierzesz to do siebie tylko dlatego, żeby mieć powód do złości, bo instynktownie pragniesz wojny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>JAKIE DOTACJE BIORĘ?
>Nie mam pojęcia,
JAKIE DOTACJE BIORĘ?
Napisałeś, że biorę, więc napisz jakie

>nie wiem nawet gdzie mieszkasz,
Nie wiem gdzie pracuje twoja żona, więc jest prostytutką
TWOJA logika

JAKIE DOTACJE BIORĘ?

>chwilowo zapomniałem nawet jak się naprawdę nazywasz.
Skończ chlać, bo przechlałeś pamięć

>Projektuję jedynie
Bo jesteś psim chujem niezdolnym do niczego więcej niż projektowanie

JAKIE DOTACJE BIORĘ?

>snując wizje w drugiej osobie.
Rzucając gównem
JAKIE DOTACJE BIORĘ?

>Podstaw sobie pod tę drugą osobę kogo chcesz,
Sonię - prostytutkę

>Bierzesz to do siebie
Bo piszesz do mnie
JAKIE DOTACJE BIORĘ?

Śmierdzisz gównem, którym rzucasz
Od merytorycznej dyskusji uciekłeś, bo nie masz argumentów

Zerowy honor syna k***y i alfonsa, Matka się kurwiła, żona się kurwi, córka się kurwi.

Udowodniłeś, że wakacje w Peru spędziłeś za pieniądze zarobione kurewstwem Soni
UDOWODNIŁEŚ "tatusiu" wysyłający dziecko pod latarnię

JAKIE DOTACJE BIORĘ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Śmierdzisz gównem, którym rzucasz
>Od merytorycznej dyskusji uciekłeś, bo nie masz argumentów
>Zerowy honor syna k***y i alfonsa, Matka się kurwiła, żona się kurwi, córka się kurwi.

Dobrze już dobrze, przyłóż sobie trochę lodu do głowy i ochłon, bo zaczynasz wariować i zaraz wpadniesz w amok.

Daj sobie już spokój z moimi matkami, żonami, córkami i kochankami.

Wyluzuj troszeczkę.

Znasz lepszą sprawiedliwości od mojej to trzymaj się jej. Ja Cię do mojej wiary nie zmuszę, bo też nie potrafię.

Nie jesteśmy dzikimi zwierzętami, żeby szczerzyc na siebie kły. Ostatecznie chcą nie chcą i tak musimy się porozumieć, bo chyba nie pójdziemy na wojnę i nie będziemy nawzajem bagnetem przebijać własnych piersi

Opanuj się.
Mogę się z Tobą kłócić o władzę czy posiadłości ale nie podejmę działania, które może Cię zniszczyć. Znam granicę naszego konfliktu, której nie wolno przekraczać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>JAKIE DOTACJE BIORĘ?
>Nie mam pojęcia,
JAKIE DOTACJE BIORĘ?
Napisałeś, że biorę, więc napisz jakie
Śmierdzisz gównem, którym rzucasz

>Daj sobie już spokój z moimi matkami, żonami, córkami i kochankami.
1 Jak tylko przestaniesz kłamać na mój temat
2 Nie wiem z czego żyje twoja żona, więc mam prawo zmyślać - to TWOJA logika

>Mogę się z Tobą kłócić o władzę czy posiadłości ale nie podejmę działania, które może Cię zniszczyć.
Kłamiesz
Już podjąłeś!
Napisałeś, pisząc moje imię i nazwisko, że żyję z przestępstwa i napisałeś to po to, żeby mnie zdyskredytować w oczach kontrahentów.

Nie pamiętasz?
CHCIAŁEŚ MNIE ZNISZCZYĆ

Napisz jakie biorę dotacje, lub odwołaj kłamstwo
Merytorycznie, na temat podatków, jak widać ... ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>CHCIAŁEŚ MNIE ZNISZCZYĆ

Wyraziłem wiele treści w celu podważenia twoich racji ale to nie jest żadne dążenie do zniszczenia Cię.

W redakcji na to opanowuje Cię wścieklizna i wpadasz w amok chcąc wywrzeć presję emocjonalną oraz mi i innym pokazać kto tu rządzi, komu wolno mówić, definiować świat a kto powinien milczeć.

Jakie przestępstwa?
Takie, które dają Ci prawo do furii?
Żałosne i prymitywne.
Nie potrafisz bronić waszego systemu więc musisz zastosować strategię rosyjską i zachowywać się agresywnie. To jedyny sposób, żeby utrzymać to, co chyli wie ku upadkowi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
1 Oblicz swój podatek
Ile razy mam o to pytać?

2 Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu
UDOWODNIJ, lub sprostuj kłamstwo

Każdy twój wpis przedłużający twoje kłamstwo jest dowodem na twój brak godności
Nie zależy ci na godności, Biedne dzieci bezhonornego ojca

>>CHCIAŁEŚ MNIE ZNISZCZYĆ
>Wyraziłem wiele treści w celu podważenia twoich racji ale to nie jest żadne dążenie do zniszczenia Cię.

Osobiście napisałeś, że piszesz moje nazwisko po to, żeby inni dowiedzieli się żyję z przestępstwa, choć nie masz cienia dowodu
Nawet w stopkę wpisałeś moje nazwisko

Czy ty naprawdę masz aż tak przeżarty dopalaczami mózg, że nie pamiętasz ?

>Jakie przestępstwa?
1 Lichwę. Napisałeś, że żyję z lichwy. Lichwa jest przestępstwem
2 Oszustwa. Napisałeś, że nie płaciłem robotnikom, którzy budowali mój dom. To jest przestępstwo

>Takie, które dają Ci prawo do furii?
Tak, kiedy czytam wyssane z palca zarzuty, mam prawo się rozzłościć, tym bardziej, że pisałeś przy nich moje nazwisko

>Żałosne i prymitywne.
Żałosne i prymitywne jest rzucanie gównem przez Konopkę i kompletny brak odpowiedzialności za własne słowa. Rzucić gównem, może się coś przyklei
Dowód? A po co?

>Nie potrafisz bronić waszego systemu
I nie zamierzam. Nie jest mi to do niczego potrzebne. System broni się sam, ty nie poradzisz uzasadnić żadnej konieczności jego zmiany. I nie nadużywaj, manipulancie zaimka "wasz", żresz
z niego po gardło

Bronię swojego dobrego imienia

>więc musisz zastosować strategię rosyjską i zachowywać się agresywnie.
Zmyślaj dalej. Chcesz zobaczyć agresję - popatrz do lustra

CHCIAŁEŚ ZNISZCZYĆ MOJĄ ZAWODOWĄ REPUTACJĘ. TO NIE JEST AGRESJA?

>To jedyny sposób, żeby utrzymać to, co chyli wie ku upadkowi.
Bredzisz głupcze. Nikogo nie przekonałeś i nie przekonasz, nikt nie będzie skakał do basenu nie wiedząc czy jest w nim woda. twój duposystem kładzie się na najprostszych pytania a dowodem jego intelektualnej miałkości są twoje ucieczki od pytań i argumentów, zmyślenia i kłamstwa.

Ilekroć przypomina któreś z twoich setek kłamstw, po prostu milczysz bo nie masz honoru

Człowiek honoru poradzi przyznać się do pomyłki, ty w swoim narcystycznym zwidzie czujesz się Bogiem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>CHCIAŁEŚ ZNISZCZYĆ MOJĄ ZAWODOWĄ REPUTACJĘ. TO NIE JEST AGRESJA?

Przywiązując twoje imię i nazwisko do słów anonimowego, internetowego nicka - szarley?

Przecież to są twoje słowa a nie moje.

Ja tylko nie pozwoliłem Ci ukryć twojego chamstwa, chciwości, bezwzględności, agresji przed twoją rodziną, twoimi znajomymi, współpracownikami, szefem itd.

Wiem, wiem, Ty nie masz szefa, lepszy sorcie

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
I znów Hamerlik rżnie głupa, że nie napisał tego co napisał

Kolejny raz udowodnił, że
1 Jest idiotą
2 nie ma honoru
3 postuluje system do dupy
4 leje wodę, krętaczy, zmienia temat żeby tylko nie odnieść się do własnych słów

>>JAKIE DOTACJE BIORĘ?
>Nie mam pojęcia,
JAKIE DOTACJE BIORĘ?
Napisałeś, że biorę, więc napisz jakie
O to pytam, a ty się wijesz jak glizda udowadniając swój brak honoru
Śmierdzisz gównem, którym rzucasz

JAKIE DOTACJE BIORĘ NA MÓJ DOM, kłamco bez godności!

>>CHCIAŁEŚ ZNISZCZYĆ MOJĄ ZAWODOWĄ REPUTACJĘ. TO NIE JEST AGRESJA?
>Przywiązując twoje imię i nazwisko do słów anonimowego, internetowego nicka - szarley?
Tak i pisząc przy tym że jestem przestępcą
Nadal nie rozumiesz?

Gdybym napisał pismo do twojego pracodawcy, że bierzesz łapówki od kontrahentów to byłoby to uczciwe? A mogłoby ci to zaszkodzić
Tego też nie rozumiesz?
Dlaczego taisz adres własnej matki zwolenniku tajemnic?
Bo się boisz, że wyślę jej twoje słowa na jej temat. Jak to nazywasz ją darmozjadem, złodziejką cudzego życia Dziś napisałeś do emeryta:

"Pozyliscie sobie kosztem innych ludzi i wystarczy.
Teraz będę wszystkich przekonywał do nowej wizji społeczeństwa, w którym stracie swoje prawo do głębokiej pogardy dla osób bez mienia.
Waszą rola nadludzi dobiega końca."

Mamusia wie, że tak myślisz o emerytach?

Ty chciałeś zaszkodzić! Zrobiłeś to celowo, a teraz piszesz " nie podejmę działania, które może Cię zniszczyć."

Nasrałeś na próg i mówisz "zostawiłem ciastko"

Serio nie rozumiesz własnych intencji?
Serio nie rozumiesz czym jest przestępstwo?

Setki kłamstw na mój temat też mam pomijać milczeniem?
Wymysłów, że żyje z posiadania kamienic, bo nie poradzisz zleźć mojego nazwiska na w necie?
kłamstw, że inni na mnie pracują, że ktoś mi sprząta dom za 5 zł/h?

Zarzucasz mi chamstwo, bo nazywam cię p.ch. Tak Reaguję chamstwem na chamstwo

Odgrażasz się się i mnie i innym bytownikom, że "nie uznasz ich mienia"
To nie jest groźba niszczenia?
Dlaczego p.ch. nie przełożysz na polski co to znaczy?
Zapraszałeś mnie do swojego domu, dopóki nie wiem co znaczy "nieuznanie mienia", nie zaryzykuję zegarka, ani telefonu.

>Ja tylko nie pozwoliłem Ci ukryć twojego chamstwa,
Nie rozumiesz własnych słów?
Zarzuciłeś mi przestępstwa!

>chciwości,
Zmyślaj dalej

>bezwzględności,
Zmyślaj dalej

>agresji
Zmyślaj dalej

>przed twoją rodziną, twoimi znajomymi, współpracownikami, szefem itd.
Zmyślaj dalej

Moja rodzina, znajomi, współpracownicy (kiedy ich mam) znają mnie i wiedzą jakim pseudonimem się posługuję. Tobie chodziło o potencjalnych kontrahentów SAM TO NAPISAŁEŚ i o to, żebym poniósł straty. Teraz się wypierasz.

>Wiem, wiem, Ty nie masz szefa,
Nie mam. zapracowałem na to, żeby być szefem

>lepszy sorcie
Masz rację.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>JAKIE DOTACJE BIORĘ?

Uspokój się egocentryku! Wiele rzeczy mówię ale Ty wśród nich nie jesteś istotny. Nie zajmuję się Tobą. Jesteś tylko kroplą w morzu.

>>>CHCIAŁEŚ ZNISZCZYĆ MOJĄ ZAWODOWĄ REPUTACJĘ. TO NIE JEST AGRESJA?

Przywiązując twoje nazwisko do twoich słów?
A ja myślałem, że przyczyniam się do rozwoju twojej kariery.

Teraz chcesz sprzedać koncepcję, że kłamałem o Tobie, bo taka koncepcja Ci się opłaci?
Człowieku kim jesteś?
Najpierw podpisz się własnym nazwiskiem pod swoimi słowami?

Nie zrobisz, bo nie opłaca Ci się?
Bardziej opłaca Ci się pisać pod pseudonimem?

Taki odważny jesteś do mnie ale nie masz tyle samo odwagi do innych?
Dlaczego?
Bo inni płacą Ci kasę i mają za sobą policję?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>JAKIE DOTACJE BIORĘ?
>Uspokój się egocentryku!
To nie jest odpowiedź
Twierdzisz, że biorę dotacje do swojego domu, odpowiedz JAKIE?
To nie czynie mnie egocentrykiem
Kolejny twój wymysł debila o ujemnej godności.

>>>>CHCIAŁEŚ ZNISZCZYĆ MOJĄ ZAWODOWĄ REPUTACJĘ. TO NIE JEST AGRESJA?
>Przywiązując twoje nazwisko do twoich słów?
Moje nazwisko przypisałeś do wymyślonych przez ciebie przestępstw: lichwy i oszustwa, żałuję, że cię nie pozwałem przed sąd, miałem nadzieję, że przemyślisz swoje zachowanie i uznasz, że jednak nie należy bezmyślnie krzywdzić ludzi, ale jak widać ty lubisz niszczyć innych. Windykacja cię nauczyła, że warto niszczyć ludzi. Nigdy nie odwołałeś swoich bezpodstawnych oskarżeń.

Nie masz honoru, więc nie będę z tobą więcej rozmawiał na ten temat
Rzucasz gównem, śmierdzisz gównem

Próbowałem z tobą merytorycznie rozmawiać, pytałem o wyliczenie podatków, użyłam argumentów, udowodniłeś jedynie swoją bezsilność w dyskusji


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Co jest ważniejsze kapitał czy demokracja?

Jak ktoś ma kapitał i rozum to powinien być wrogiem demokracji.
Jak ktoś nie ma kapitału to powinien chwalić demokrację, na tym można zbić szybko duży kapitał.
Do tego nie jest potrzebny rozum i nawet jakakolwiek szkoła.
Demokracja jest jak kobieta, nie odróżnia głupiego od mądrego a najważniejszy jest bajer.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Demokracja jest jak kobieta, nie odróżnia głupiego od mądrego

Problem w tym, że nawet głupi musi jeść, żeby żyć i gdy buduje szklane wieże dla nadludzi to nie ma czasu i siły, żeby uprawić marchwi dla własnych dzieci.

Jest źle gdy robol sam decyduje o swoim losie i równie źle gdy o jego losie decyduje w całości Pan właściciel.

Dobrze jest tylko wtedy gdy Pan może decydować strategicznie ale robol musi decydować operacyjnie. Pan może decydować o inwestycjach ale robol musi zachować wpływ na konsumpcje.

W moim modelu o wszystkich celach strategicznych decydują kapitaliści a robole określają kapitalistom jedynie wysokość podatku od własności.

I tak będzie dobrze bo nie rozwiną się społeczne pasożyty ani po stornie roboli ani po stronie Panów świata.

Jestem zwolennikiem kapitalizmu opartego na jawnej i opodatkowanej własności a także umiarkowanej demokracji ograniczającej się do jawnego i bezpośredniego wyboru wielkości podatku od własności będącego w zasadniczej części bezpośrednim dochodem osób bez posiadłości.

Ktokolwiek kwestionuje wartość kapitalizmu i demokracji znając historię ludzkości ten jest głupcem albo wrogiem społecznym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Problem w tym, że nawet głupi musi jeść, żeby żyć i gdy buduje szklane wieże dla nadludzi to nie >ma czasu i siły, żeby uprawić marchwi dla własnych dzieci.

Problem, nie tylko głupiego, nie polega na budowaniu szklanych wież ale na monopolizowaniu handlu przez amerykańskich "nadludzi" i pozbawianiu nas MOŻLIWOŚCI WYBORU.
Amerykanie w swoich "demokratycznych" koloniach demokratycznie instalują swoją agenturę u władzy. U nas od pokoleń, na sprzedawaniu nas obcym, interesy robili ŻYDZI i szabesgoje.
Po wojnie, jak Ameryka skolonizowała pół Europy i zaprowadziła "demokrację", ludowi dano tylko możliwość do głosowania, na kandydatów przygotowanych przez Allana Dullesa. Dulles stworzył w Europie siatkę "demokratycznych" agentów, jak wrócił do USA zrobiono go szefem CIA. Włosi nie chcieli głosować "demokratycznie" na kandydata wskazanego przez Dullesa i mieli przez to poważne problemy. W końcu zwyciężyła "demokracja". Włosi się ugięli po tym jak im Amerykanie przystawili armatę do czoła.
Jak funkcjonują amerykańskie "demokratyczne" kolonie, w których ogłupione "wolnością" i "demokracją" robole są też używane do ataku na nie skolonizowanych "demokratycznie" sąsiadów??
Otumanione "wolnością" i "demokracją" robole FINANSUJĄ AMERYKANOM IMPERIALNE WOJNY.
Budowa wież pochłania grosze, główny problem to płacenie amerykanskiemu okupantowi kontrybucji za "bezpieczeństwo". U nas bezpieczeństwem zawsze zajmowali się ŻYDZI. A dyskusje o naszym bezpieczeństwie, w gronie POLAKÓW, należą wciąż do najniebezpieczniejszych.
Gen. Sikorski, który chciał stawiać warunki Brytyjczykom i ugrać coś dla nas, zginął w brytyjskiej bazie wojskowej. Brytyjczycy nie dotrzymują umów, tak samo jak i Amerykanie. Nie ma sensu z nimi wchodzić w układy. Oni PUBLICZNIE DYSKUTUJĄ ze swoją demokratycznie zainstalowaną agenturą. Lud sobie wybrał to co mu dano do wybrania, a potem sobie może w telewizji oglądać, jak jest demokratycznie sprzedawany, przez "prawicę" i "patriotów".
Do dzisiaj nie wystawiliśmy Brytyjczykom faktury za używanie nas do wojny z Niemcami. Teraz jesteśmy znowu używani do wojny, tym razem z Rosją, ale tym razem możemy zobaczyć jak nas nasz DEMOKRATYCZNY prezydent Duda, żydowski zięć, sprzedał ZA NIC.

www.bbn.go(*)zenstwa_Narodowego_RP_2020.pdf

To się nazywa strategia "bezpieczeństwa".
Nic na tym nie zarobimy a mamy koszty. Dziesięć pokoleń Polaków będzie klepać biedę by amerykański imperializm przesunął swoje granice. Miał być dobrobyt jak w Ameryce, tylko Polakom nie powiedziano, że taki jak w ich slumsach.
Polska "gospodarka" przypudrowana od frontu, od tyłu podparta kijem, w przyszłym roku zawali się jak WTC. Będzie kupa kurzu i już nikt tego nawet nie będzie sprzątał. "Wyzwolony", "wolny" Polak spakuje co ma i wyruszy w świat. Tak się kończy jego demokratyczne rządzenie Polską. Ci co pozostaną z długami, nie do spłacenia, będą wegetować ogłupiani przez następcę Bernsteina Kurskiego.
Thoter (6650 punktów)

>Ktokolwiek kwestionuje wartość kapitalizmu i demokracji znając historię ludzkości ten jest >głupcem albo wrogiem społecznym.

A nie jest szpiegiem Putina??
A jakie to wartości prezentuje sobą kapitalizm i tzw. demokracja??
W historii nie ma mądrych ludzi, którzy by chwalili tzw. demokrację.
Mieliśmy monopol rolny i społeczeństwo żyjące w nędzy pomiędzy pałacami.
Monopol rolny padł i nic się nie zmieniło.
Chiny z kraju rolniczego, który nie był w stanie oprzeć się imperialistom brytyjskim i Japończykom, stał się potęgą, gdzie ludzie żyją w zgodzie i dobrobycie.
Przywódca Chin powiedział, że nie wpuści do Chin światowych cwaniaków ze swoimi "prawami człowieka". W Chinach będą rządzić Chińczycy, kierując się DOBREM OGÓŁU.
Głupi Polak dał się nabrać na "wolność" i "demokrację" i żyje szczęśliwy w amerykańskiej kolonii.
Inni się bronią przed okupacją, bronią SWOICH INTELIGENTNYCH RODAKÓW, chcą żyć w zgodzie z sąsiadami, rozwijać SWOJĄ KULTURĘ, NIE CHCĄ PRZYJĄĆ LICHWIARSKICH KREDYTÓW.
"Demokracja" i "kapitalizm" skolonizowała tereny, na których ludzie spłacają lichwiarskie kredyty. Biedacy co mieli surowce, po demokratycznym skolonizowaniu, kopią w pocie i wywożą już nie swoje surowce, by spłacać rosnące zadłużenie.
"Demokracja" i "kapitalizm" jest obstawiona AMERYKAŃSKIMI BAZAMI WOJSKOWYMI, które finansują "demokraci". Bilion dolarów rocznie kosztuje utrzymanie amerykańskich demokratycznych morderców, którzy mordując ideologicznie, niosą światu "wolność" i "demorkację".
Wchodzą mordując prawdę a potem ludzi inteligentnych. Zostawiają tylko motłoch, który potrafią: psychologicznie i materialnie "uszczęśliwiać".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A jakie to wartości prezentuje sobą kapitalizm i tzw. demokracja??

Takie, że organizują życie społeczne ludzi od tysiącleci.

Nie ma to jak zakwestionować wszystko, wg czego ludzie żyją od stuleci i nie zaproponować w zamian nic.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>A jakie to wartości prezentuje sobą kapitalizm i tzw. demokracja??
>Takie, że organizują życie społeczne ludzi od tysiącleci.

O czym znowu bredzisz??
Rozumiesz definicję wartości??
Demokracja i tysiąclecie, dobrze Ci propaganda namieszała w szarych komórkach.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przywódca Chin powiedział, że nie wpuści do Chin światowych cwaniaków ze swoimi "prawami człowieka". W Chinach będą rządzić Chińczycy, kierując się DOBREM OGÓŁU.

A właściwie jaki system panuje w Chinach?

Bo pamiętam czasy gdy wszystkie zachodnie koncerny przeniosły swoją produkcję do Chin jakby prezesi zachodnich korpo mogły tam co najmniej rządzić zwykłymi Chińczykami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>A właściwie jaki system panuje w Chinach?
>Bo pamiętam czasy gdy wszystkie zachodnie koncerny przeniosły swoją produkcję do Chin jakby >prezesi zachodnich korpo mogły tam co najmniej rządzić zwykłymi Chińczykami.

Chinach panuje taki system, w którym mądrzy Chińczycy są u władzy.
Oni nie mają problemów "systemowych", kierują się swoim dobrem.
Jak coś jest dla nich dobre, w długiej perspektywie czasu, to to zastosują.
Nie mają problemów ideologicznych i ograniczeń politycznych.
KIERUJĄ SIĘ SWOIM INTERESEM.
Chinom przyznano po wojnie 100 mln $ odszkodowania od Japonii i Chińczycy nie przyjęli odszkodowania. Problem w Azji zaczął się momencie gdy reżim amerykański wybudował port wojenny w Pearl Harbor. Amerykanie najpierw zażądali haraczu od Japończyków za "bezpieczeństwo". Jak Japończycy przegrali swoją walkę o to, by nie płacić haraczu za "bezpieczeństwo", Azja stała przed Anglosasami otworem. Po wojnie w San Francisco była konferencja w sprawie Azji, na którą nie zaproszono CHIŃCZYKÓW. Polska i czeska delegacja na znak protestu opuściły tą konferencję.
Europa mogła się obronić przed brytyjskim imperializmem tylko stawiając na silne Niemcy. Brytyjczycy byli potęgą na morzach i oceanach. Niemcy widzieli swoją szansę w stworzeniu mocarstwa LĄDOWEGO. Żeby stworzyć to mocarstwo potrzebna była zgoda cara Rosji i wspólne działanie przeciwko Brytyjczykom. Brytyjczycy temu przeciwdziałali jak mogli. Jednym z ich ruchów było stworzenie "niepodległej" Polski. Żydowsko niemiecki pomysł stworzenia silniej Europy poległ w bitwie o Kreml, która rozegrała się w 1937 roku. Nie udało się zainstalować Trockiego na Kremlu. Niemcy i Europa przegrali swą walkę w 1937 r. potem to już Brytyjczycy i Amerykanie dobili Niemców i Europę. Za wszystko co się działo po 1937 roku, w tym ludobójstwa Polaków, ODPOWIADAJĄ BRYTYJCZYCY i AMERYKANIE. Najmądrzejsi Żydzi zostali wymordowani przez opłaconych przez Brytyjczyków ŻYDÓW. Np. Jakira zamordował Mechlis. Brytyjczycy odparli atak Niemców na Kreml dzięki sprzedajnym Żydom. NAJMĄDRZEJSI ŻYDZI NIE ZDRADZILI NIEMCÓW DO KOŃCA. Wszystkich wymordowano.
Po przegranej wojnie Europy, baron Manfred von Ardenne od razu udał się do ZSRR, wraz z 200 kg uranu i naukowcami, by dokończyć prace nad bombą atomową dla EUROPY.
Europejscy mężowie stanu zdawali sobie sprawę z tego, że ZSRR nie będzie w stanie odeprzeć ataku Anglosasów i WZMOCNILI CHINY. Chińczycy dostali technologię ZA DARMO. Bombę atomową DOSTALI ZA DARMO. Żydzi, którzy w Los Alamos opracowali bombę atomową, od razu jej technologię przekazali Żydom do ZSRR, ZA DARMO. Brytyjczycy składali Żydom, którzy wiedzieli jak zbudować bombę atomową, oferty finansowe za przejście na ich stronę. Żaden uczony się na to nie zgodził.
Dzisiaj Anglosasi zaatakowali Rosję i Chiny o tym, że anglosaski imperializm będzie dalej kolonizował wiedziano JUŻ PO WOJNIE. W każdej wojnie Anglosasi NAS UŻYWAJĄ. Jesteśmy wrzodem w środku Europy, na którego plują sąsiedzi z każdej strony.
Przed wojną Brytyjczycy zrobili z naszych dziadków kanalie ziejące nienawiścią do Niemców a Kościół do Żydów i komunistów. Dzisiaj Polakowi wstawiono wizję, że będzie potęgą w centrum Europy. Komedia i śmiech na sali.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> Brytyjczycy zrobili z naszych dziadków kanalie

Naczytales się za dużo starych książek, które ukształtowały twoje emocje i rozumowanie.

Ty rozumiesz Brytyjczycy, Niemcy, Żydzi, Amerykanie, Rosjanie a ja mam w dupie te podziały narodowe.

Ja rozumuję stosunkami społecznymi między ludźmi hierarchią społeczną, pozycją społeczną, rolą społeczną itd. Naprawdę mam to w dupie czy człowiek jest Niemcem, Żydem, Rosjaninem czy Amerykaninem. Na mnie narodowością żadnego wrażenia nie zrobisz.

Nie mam pojęcia co to nacjonalizm, w ogóle nie mam w sobie takich emocji, które pomogłyby mi to zrozumieć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie mam pojęcia co to nacjonalizm, w ogóle nie mam w sobie takich emocji, które pomogłyby mi to >zrozumieć.

O czym masz jakiekolwiek pojęcie ??
Żeby cokolwiek zrozumieć trzeba mieć INTELIGENCJĘ, emocje tu nic nie pomogą.
"Nacjonalistów" i "komunistów" używa się do celów nie mających nic wspólnego z nacjonalizmem i komunizmem. Najgłupszy okres w życiu człowieka to jest czas studiów. Obce służby to wykorzystują i mącą w szarych komórkach pryszczatych studentów: nacjonalizmem, "demokracją", "wolnością" itd.
Teraz do mody wprowadzono słowa klucze pozytywne: demokracja, wolność, patriotyzm itp. Słowa klucze negatywne: komunizm, Rosja, autokracja, Hitler, Stalin itp.
Idiota jest w stanie używać max. 50 słów. Słowa klucze w jego bełkocie stanowią 70 %.
Mamy fora zalane bełkotem składającym się z wprowadzonych słów kluczy. Łato to zrozumieć, to się nazywa introjekcja. Idioci posługujący się tymi 50 słowami mają wrogie emocje do ludzi oczytanych i inteligentnych. Żyją w swoim kręgu i nigdy nie włączą się do dyskusji, gdzie nie używa się nowomowy ze słów kluczy. Chronią swoje ego przed kompromitacją. W tak zwanej demokracji, właściciel partii to wykorzystują i awansują politycznie tylko istoty znające słowa klucze aktualnie w "modzie". Tylko takie istoty zostają dopuszczone do telewizji bo wiadomo co one publicznie powiedzą. Nie ma niebezpieczeństwa, że ta istota powie publicznie coś kompromitującego. Polskojęzyczna telewizja składa się z samych takich gadających robotów i cwaniaków, którzy je ludowi pokazują.
Tam gdzie wszyscy mówią to samo, nie ma ludzi inteligentnych i nikt nie myśli. Ludzie chcą być równi i podświadomie niszczą ludzi inteligentnych i majętnych. Lokalne społeczności nawet nie zauważają, że z ich otoczenia ubywają ludzie inteligentni. W "demokracji" nie ma zapotrzebowania na opinie ludzi inteligentnych. Ci co się demokratycznie dorwali do władzy boją się kompromitacji. Na cały etat zatrudniają rzecznika, który raz w miesiącu powie za nich trzy zdania do kamery. Tak jak własność państwowa nie powinna współistnieć z prywatną z tego powodu by prywaciarze jej nie rozkradli. Tak samo "demokracja" nie może sąsiadować z autokracją, głupota demokratów szybko wpędzi ich w długi i niewolę autokratów. Tam gdzie są długi nie ma wolności, mamy za to nadmiar demorkacji.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Nie mam pojęcia co to nacjonalizm, w ogóle nie mam w sobie takich emocji, które pomogłyby mi to >zrozumieć.
>O czym masz jakiekolwiek pojęcie ??
>Żeby cokolwiek zrozumieć trzeba mieć INTELIGENCJĘ, emocje tu nic nie pomogą.
>"Nacjonalistów" i "komunistów" używa się do celów nie mających nic wspólnego z nacjonalizmem i komunizmem.

Ty jesteś najwyraźniej nacjonalistą, piewco narodów. Tylko którego narodu?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nie widzisz żeś szuja pierwszej wody? Żeś gnida niezrównana, która się pasie na kołnierzu pańskiego kożucha? Za dobrze Ci tam i fikasz.
>>Bidoku!
>Upraszając mój wywód, czy można demokratyczne zakwestionować własność?
>Bo gadacie tyle o demokracji i tak mało o kapitalizmie jakby prawo własności zostało co najmniej uchwalone demokratycznie.
>Co jest ważniejsze kapitał czy demokracja?
>Oczywiście pytam retoryczne

Co to za porównanie? Dwa różne pojęcia przyrównujesz i w formie pytania (do kogo?)ot tak sobie rzucasz, nie mając pojęcia znaczeniowego tych wyrazów (tzw. semantyki). Nie musisz już udowadniać, że nie wiesz o czym piszesz, bo dałeś tyle dowodów na to iż zdumieniem autentycznym byłoby, że coś w końcu napisałeś z sensem.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co to za porównanie?

Kapitału z demokracją?

Idealne.
Demaskujące prawdziwe źródło władzy człowieka nad człowiekiem w oderwaniu od waszej fałszywej propagandy ideologicznej, którą zalewacie ludziom umysły w państwowej telewizji i w państwowych szkołach.

Choć muszę przyznać, że prywatne media mają w sobie tej propagandy jeszcze więcej, jako że służą prywatnym interesom.

Wasz świat jest bardzo zakłamany i agresywny ale mimo tego nie wyplenicie ze mnie przekonan, że kapitał rządzi światem i że kapitalistyczni władcy są odpowiedzialni za podwładnych.

Pozyliscie sobie kosztem innych ludzi i wystarczy.

Teraz będę wszystkich przekonywał do nowej wizji społeczeństwa, w którym stracie swoje prawo do głębokiej pogardy dla osób bez mienia.
Waszą rola nadludzi dobiega końca.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wasz świat jest bardzo zakłamany i agresywny ale mimo tego nie wyplenicie ze mnie przekonan, że >kapitał rządzi światem i że kapitalistyczni władcy są odpowiedzialni za podwładnych.
>

Kapitał rządził i będzie rządzić światem. U nas nie ma kapitału i nie ma ludzi zdolnych czymkolwiek rządzić. Nasze "rządzenie" polega na obsługiwaniu obcych i swoich długów. Taka "gospodarka" nie wymaga ludzi wykształconych. Zbliżają się raty i są trzy możliwości: trzeba coś sprzedać, naród złupić lub (i) zaciągnąć kolejny kredyt.
Wszystkie polskie inwestycje, które miały przynieść nam zysk, okazały się niewypałem, przyniosły tylko zyski sitwom, które się tym zajmowały.

energetyka(*)eudolnosci-polskiej-dyplomacji

"W 2006 roku PKN Orlen, zarządzane wówczas przez Igora Chałupca, zakupiło największą na Litwie rafinerię w Możejkach. Transakcja miała przede wszystkim znaczenie polityczne - urzędujący wówczas prezydent RP Lech Kaczyński chciał rozszerzać polskie wpływy energetyczne i kupno rafinerii tak blisko granicy z Kaliningradem miało być tego najgłośniejszym wyrazem."

Juz w 2006 roku obca agentura używała polskiej kasy do wojny z Rosją. Wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. Litwini jak widzą polskojęzyczne władze w Wilnie to im się nóż otwiera.
W Polsce nawet nie ma Polaków, którzy by się sprzeciwiali "interesom" jakie robi obca agentura, w celach politycznych. Polak jest na KAŻDYM KROKU UŻYWANY przez obcych i nikt się wynikłym kosztom i stratom nie przeciwstawia.
Hamerlik to tak działa wychwalana demokracja??
Czy demokracja może zbankrutować, czy będzie się drukować papier fiducjarny bez końca??
22-09-2022 20:58 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Nie widzisz żeś szuja pierwszej wody? Żeś gnida niezrównana, która się pasie na kołnierzu pańskiego kożucha? Za dobrze Ci tam i fikasz.
>>Bidoku!
>Upraszając mój wywód, czy można demokratyczne zakwestionować własność?

Twój wywód to czysta herezja. Pojęcie własności istniało już w prawie rzymskim. Nie rób więc problemu i poczytaj, bo gadasz jak bolszewik. U nich można było "demokratycznie" odbierać cudzą własność, nawet i bez dowodów i przewodów sądowych, pod pistoletem. No bo co ma demokracja do prawa własności? Jesteś przytomny czy przedawkowałeś?

>Bo gadacie tyle o demokracji i tak mało o kapitalizmie jakby prawo własności zostało co najmniej uchwalone demokratycznie.

Spokojnie zastanów się co ma system społeczno-polityczny o pojęcia demokracji? Demokracja to tylko sposób wyboru swoich przedstawicieli którym powierza się zarządzaniem grupami społecznymi gospodarczo i spełniając w imieniu tegoż społeczeństwa, jego potrzeb. No q.wa gdzie tu związek kapitalizmu z demokracją? Dowiem się? Co dotąd wiem to są dwie różne sprawy.

>Co jest ważniejsze kapitał czy demokracja?

Właśnie napisałem powyżej.

>Oczywiście pytam retoryczne

Ja też odwołuję się do retoryki zadając okraszone wulgaryzmem pytanie.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pojęcie własności istniało już w prawie rzymskim. Nie rób więc problemu

I co z tego?
Mam stać się wyznawcą rzymskiego prawa własności, bo rzymianie tysiące lat temu stworzyli imperium pośród prymitywniejszych od nich istot uznając swojego cezara za ludzkiego boga a Ty teraz marzysz, żeby być takim jak oni i mieć u stóp cały świat?

Raczej nie.

Ja oceniam potencjalne korzyści po stopniu rozwoju ludzi w moim otoczeniu i gdy spotkam takich, którzy chcą siebie ubogacić na cudzym garbie to protestuję.

Nie miałbym żadnego problemu z zakwestionowaniem rzymskiego prawa gdybym tylko przekonał się, że istnieją lepsze rozwiązania dla stosunków społecznych.

Wiem, wiem, Wy już stwierdziliscie co jest dla ludzi najlepsze, wprowadziliście i z użyciem przemocy egzekwujecie.
I to jest dobre rzeczywiście ale tylko dla Was.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Pojęcie własności istniało już w prawie rzymskim. Nie rób więc problemu
>I co z tego?
>Mam stać się wyznawcą rzymskiego prawa własności, ... ?
>Raczej nie.
Przełóż to na polski

Prawo nie wymaga wyznawców, praw należy przestrzegać
Kto nie przestrzega prawa własności jest złodziejem
Jedynie wg ciebie okradziony człowiek, który prosi o pomoc policję, jest bandytą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No bo co ma demokracja do prawa własności?

W waszych państwowych, "darmowych" i przymusowych szkołach nauczają, że tajna demokracja jest źródłem wszelkiego prawa zatem również prawa własności.

Co?
Wątpisz w to?

Ja też.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-09-2022 15:31 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>No bo co ma demokracja do prawa własności?
>W waszych państwowych, "darmowych" i przymusowych szkołach nauczają, że tajna demokracja jest źródłem wszelkiego prawa zatem również prawa własności.
>Co?
>Wątpisz w to?
>Ja też.

Co rozumiesz przez "tajną demokrację"? Bądź łaskaw ten dziwoląg językowy wyjaśnić i rozważyć wtedy czy pojęcie demokracji może być tajne.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
23-09-2022 16:18 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>No bo co ma demokracja do prawa własności?
>W waszych państwowych, "darmowych" i przymusowych szkołach nauczają, że tajna demokracja jest źródłem wszelkiego prawa zatem również prawa własności.
>Co?
>Wątpisz w to?
>Ja też.

Trudno Ciebie zrozumieć, bo nie dość że mętnie wyjaśniasz, to jeszcze w języku nie przypominającym polskiego.
Rozumiem trochę tylko dlaczego Ciebie męczy "przymusowa" szkoła. Nie musisz tłumaczyć, bo świadczy o tym wyraźny awers jaki masz do nauki, wynikający z treści rzucanych tematów i sposób ich wyłożenia. Po ludzku mówiąc jesteś nieuk.
Szkoły są prawnie obowiązkowe uczyć tylko w zakresie wykształcenia podstawowego. Tak jest u nas. Wyższe szczeble nauki nie są już "przymusowe". A w waszej szkole (niemieckiej) jak wygląda sprawa? Niemcy mają ten sam system kapitalistyczny i ten sam obowiązek podstawowego wykształcenia i taką samą demokrację "tajną" w wyborach. Pisz więc do Niemców i wytykaj im to samo, co nam. Traktuję więc Twoje wypowiedzi jako agresywną i chamską zaczepkę.
Prawo własności istniało od gospodarek opartych na niewolnictwie. Brak wiedzy znów odbija się Tobie czkawką.
Własność i posiadanie zależy od tego jakim staraniem i wkładem własnej pracy/wysiłku ją tworzysz. Bolszewicy nie pracowali nigdy dla siebie i na siebie. Dlatego twoje spostrzeżenia są czysto bolszewickie. Pojęcie indywidualnej własności u bolszewika nie istniało i wstydliwym do potępienia było mówić w bolszewickim państwie o własności prywatnej. Demokracji też tam nie ma. Więc ramach "demokratycznych" nie szanuje się cudzej własności czyli wysiłku w tworzeniu swojej własności nie jest możliwe, bo po prostu własność się odbiera, a czego nie można odebrać to się niszczy. Czyli system taki jak proponujesz. I przestań się ośmieszać z tym "nasze" -"wasze". To już przestaje być śmieszne. Obnażasz w ten sposób tragizm Twojego nieuctwa. Proponuję Twoją pisaninę kierować do Niemców i dołącz do tego również bolszewicką retorykę.
Masz przecież bliżej. Tyle co wiem to zwykle Ciebie wyrzucają z wszelkich forum już po pierwszej wypowiedzi. Pewnikiem piszesz po niemiecku równie koślawo jak po polsku.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Własność i posiadanie zależy od tego jakim staraniem i wkładem własnej pracy/wysiłku ją tworzysz.

Przecież nikt nie będzie taił swojego wysiłku i wkładu, raczej chętnie się nimi pochwali.

Jestem zwolennikiem istnienia własności tyle, że jawnej i demokratycznie opodatkowanej na rzecz osób bez posiadłości.

Do uznania własność tajnej i nieopodatkowanej nie przekonasz mnie, nawet gdybyś oświadczył, iż Jezus powiedział, że katolicki bóg tak chce. Mam gdzieś to, w co wierzyli Rzymianie i inne pierwotne ludy.

Nikt własnym wkładem i wysiłkiem nie wypracuje miliarda choćby stanął na głowie.

Nikt nie ma prawa miliarda bez publicznego wyjawienia posiadłości i poddania ich demokratycznemu opodatkowaniu. Nikt, bez względu na to co się tam jawi w waszych głowach opętanych przez memy naszych prymitywnych przodków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Jestem zwolennikiem istnienia własności tyle, że
Ktoś cię upoważnił do stawiania warunków?

>jawnej i demokratycznie opodatkowanej na rzecz osób bez posiadłości.
Skończ z tą manipulacją, że Bezos jest bez własności. Pisz po polsku
Jak rozumiem, ty z tych podatków też nie skorzystasz, jako posiadacz

>Do uznania własność tajnej i nieopodatkowanej nie przekonasz mnie,
Co to znaczy po polsku uznanie/nieuznanie własności?
10 lat o to pytam. i nadal czytam tylko bełkot

>Mam gdzieś to, w co wierzyli Rzymianie i inne pierwotne ludy.
Masz rację, ale jak ktoś ci samochód porysuje gwoździem, to nie powołuj się na rzymskie prawo
Napraw za swoje

>Nikt nie ma prawa miliarda bez publicznego wyjawienia posiadłości
Amen.
A jak nie mam prawa to co? Hamerlik przyjdzie i zabierze?
PISZ PO POLSKU

>i poddania ich demokratycznemu opodatkowaniu.
... na rzecz żuli, zapomniałeś dopisać, bo Hamerlik już jako posiadacz nic nie dostanie. Czy tak?

Przy okazji przypomnę:
Napisałeś, e biorę dotacje do swojego domu
Masz do wyboru
1 Udowodnij te dotacje
2 Udowodnij że masz honor p.ch.

Jak dotąd udowadniasz, że pracujesz na miano p.ch. bo dotacji nie udowodniłeś.

>Nie po to włożyłem tyle pracy w swoje dobre imię, żeby teraz je zmieniać na inne
Włożyłeś mnóstwo pracy, żeby udowodnić, że jesteś idiotą u ujemnej godności


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>i poddania ich demokratycznemu opodatkowaniu.
>... na rzecz żuli,

Ty określasz ludzi bez posiadłości żulami, za to ja widzę ludzi spolegliwych, którzy ulegają chciwości, chamstwu innych.

Doskonale pamiętam ludzi, najczęściej imigrantów ekonomicznych, z którymi pracowałem w fabrykach zatrudniany na smieciowkach przez agencje pracy tymczasowej o nieznanych mi właścicielach, tudzież z którymi pracowałem "nielegalnie" na różnych budowach.

Nie było tam żuli, lecz ulegli i przestraszeni ludzie, którzy nie mieli w sobie siły, żeby sprzeciwić się chciwości i chamstwu innych.

Chodzi o stworzenie takiego systemu, w którym każdy człowiek będzie potrafił powiedzieć innym nie a także, że jemu także się coś należy.

Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi jesteś temu najwyraźniej przeciwny, bo w takich warunkach nie zbudujesz ogromnej przewagi nad innymi tylko na bazie chamstwa i najgłośniejszego darcia mordy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi..
... i twojej żony dziwki, też poradzę zmyślać

Jakie dotacje biorę do swojego domu?

Zaprzestań kłamstw, przestaniesz dostawać bęcki

Ty żyjesz z prostytucji swoich dzieci. Też poradzę zmyślać
PRZESTAŃ KŁAMAĆ, PSI CHUJU !!!!!!

>Chodzi o stworzenie takiego systemu, w którym każdy człowiek...
... boi się eksmisji w środku nocy. Wiem, pisałeś o tym wiele razy

Odpowiesz w końcu po 10 latach, co znaczy niezuznawanie mienia, czy znów wyjdzie ujemny honor psiego chuja?

Okradziono na targu emerytkę zabierając jej torebkę, powiadomiła policję. Ty , psi chuju nazywasz ją bandytą, bo upoważnia policję do odzyskania jej mienia
Mengele był przy tobie , psi chuju, wzorem empatii

Własną matkę nazwałeś darmojadem a córkę kurwą, rzygowino
Mamusia nadal korzysta z lokaja? emeryt - Wenancjusz ma likaja wg ciebie, Hamerlikowa też ma?
Odpowiedz psi chuju synu suki


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Chodzi o stworzenie takiego systemu, w którym każdy człowiek...
>... boi się eksmisji w środku nocy.

W którym w końcu przestanie się tego bać, bo albo będzie coś własnego miał albo przynajmniej będzie znał właściciela mieszkania, w którym pomieszkuje i inni też będą go znali, więc ten właściciel nie będzie mógł traktować go już tylko jak zasób naturalny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi..
Skończ kłamać psi chuju

Jakie dotacje biorę do swojego domu?

>>>Chodzi o stworzenie takiego systemu, w którym każdy człowiek...
>>... boi się eksmisji w środku nocy.
>W którym w końcu przestanie się tego bać, bo albo będzie coś własnego miał albo przynajmniej będzie znał właściciela mieszkania,

A jak będzie znał nazwisko właściciela mieszkania, to właściciel niezwiązany umową go nie wyrzuci.
Ty idioto

>będzie coś własnego miał
Pokaż mi, idioto, kogoś, kto skończywszy szkołę, zaczyna pracę i następnego dnia stać go na kupno mieszkania.
Każdy na początku najmuje, lub mieszka z rodzicami.
Ty proponujesz nieobowiązywanie umów

Jak lokator zagłosuje za wysokim podatkiem dla właściciela, to właściciel go wywali w nocy na deszcz i inni lokatorzy natychmiast zmienią swoje JAWNE głosowania

Bardziej opłaca się mieć jedno ze stu mieszkań puste niż płacić wysokie podatki, a nie zapominaj, że w twoim systemie mieszkanie może kupić tylko ten, kto ma już mieszkanie, więc postępuje koncentracja własności a nikt nie ma prawa budować nowych mieszkań, więc będzie niedobór mieszkań.
Zacznij w końcu myśleć zamiast kłalać




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>nie zapominaj, że w twoim systemie mieszkanie może kupić tylko ten, kto ma już mieszkanie,

W twoim i Tobie podobnym rozumowaniu mieszkanie można zdobyć jedynie zaciągając u Was potężny dług na 40 lat, co nie dziwi w systemie, w którym wartość wynagrodzenia najemnego robola jest tylko promilem wartości nieopodatkowanego mieszkania służącego najczęściej większym cwaniakom do przechowywania wartości i tajnego rozwoju ich posiadłości.

W moim modelu hierarchia wartości dochodów z pracy najemnej i dochodów kapitałowych większych cwaniaków zostaje odwrócona. W moim modelu najemny robol przestaje być nikim w społeczeństwie i też wartość jego pracy przestaje być niczym. W moim modelu robol może zarobić więcej niż w waszym pieniądze i posiadłości.

Jest spora szansa, że w moim modelu wynagrodzenie najemnika będzie sporą częścią wartości opodatkowanego mieszkania u publicznie jawnym właścicielu.

Zatem robol, który nie będzie musiał już pracować na ogromne dochody kapitałowe właścicieli i wynagrodzenia ich sędziów, policjantów i komorników nie będzie już musiał brać u Was 40 letnich kredytów na zakup kawalerki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi..
Skończ kłamać

Jakie dotacje biorę do swojego domu?

SKOŃCZ KŁAMAĆ
Rzucasz gównem, a kiedy upominam się o sprostowanie lub wyjaśnienie, po prostu ... ucieczka
Jakie korzyści odnosiłem z uległości innych ludzi?
Powtórzyć pytanie?
Jakie dotacje biorę do swojego domu?
Powtórzyć pytanie?
Ile razy jeszcze pytać?

>>nie zapominaj, że w twoim systemie mieszkanie może kupić tylko ten, kto ma już mieszkanie,
>W twoim i Tobie podobnym rozumowaniu mieszkanie można zdobyć jedynie zaciągając u Was potężny dług na 40 lat,
Znów kłamiesz
1 Nikt u mnie nie zaciąga kredytu, nie jestem bankierem
2 Można się domu dorobić szporując pieniądze z pracy
3 można dom odziedziczyć.
4 Kredyt nie musi być na 40 lat, ja swój spłaciłem w kilkanaście i mam dom

U ciebie dom może kupić tylko ten, kto ma już dom
nie poradzisz temu zaprzeczyć.

>Jest spora szansa, że w moim modelu wynagrodzenie najemnika będzie sporą częścią wartości opodatkowanego mieszkania u publicznie jawnym właścicielu.
I tak ten robotnik nie kupi mieszkania

>Zatem robol, który nie będzie musiał już pracować na ogromne dochody kapitałowe właścicieli i wynagrodzenia ich sędziów, policjantów i komorników nie będzie już musiał brać u Was 40 letnich kredytów na zakup kawalerki.
Znów udowodniłeś, że jesteś psim chujem
NIKOMU NIE UDZIELAM KREDYTU, TAK TRUDNO TO DOCIERA DO GÓWNA W TWOJEJ CZASZCE?
Wiem, marzy ci się państwo bez policji i sądów. Można wtedy kraść do woli ( w hamerlikańskiej psiomowie "nie uznawać własności")

Pokaż mi, idioto, kogoś, kto skończywszy szkołę, zaczyna pracę i następnego dnia stać go na kupno mieszkania.
Ucieczka
Każdy na początku najmuje, lub mieszka z rodzicami.
Ty proponujesz nieobowiązywanie umów

Jak lokator zagłosuje za wysokim podatkiem dla właściciela, to właściciel go wywali w nocy na deszcz i inni lokatorzy natychmiast zmienią swoje JAWNE głosowania
Ucieczka

Bardziej opłaca się mieć jedno ze stu mieszkań puste niż płacić wysokie podatki, a nie zapominaj, że w twoim systemie mieszkanie może kupić tylko ten, kto ma już mieszkanie, więc postępuje koncentracja własności a nikt nie ma prawa budować nowych mieszkań, więc będzie niedobór mieszkań.
Zacznij w końcu myśleć zamiast kłamać


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi..
>Skończ kłamać

Po owocach ich poznacie.
W twoim przypadku po twoich dążeniach.

Praktycznie nic o Tobie nie wiem, pomimo że rozmawiamy ze sobą po kilka godzin dziennie od 10 lat.

Nie wiem, bo taki masz cel.

A skoro taki masz cel to nie mogę wierzyć w nic co wyrażasz, bo wszystko co wyrażasz jest prawdopodobnie manipulacją, która ma służyć twoim interesom kosztem moich.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi..
>>Skończ kłamać
>Po owocach ich poznacie.
>W twoim przypadku po twoich dążeniach.

Nie znasz moich dążeń, za to wymyślasz kłamliwe brednie na mój temat
>Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi..
Skończ kłamać

Jakie dotacje biorę do swojego domu?

>Praktycznie nic o Tobie nie wiem,
Co chcesz wiedzieć? Zapytaj, ale po co pytać, skoro można ZMYŚLAĆ

>Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi..
Jakie korzyści, kłamco?
Jakie dotacje biorę do swojego domu, kłamco?

>Nie wiem, bo taki masz cel.
Nie wiesz, bo wolisz zmyślać

>A skoro taki masz cel
Zmyślony pzez ciebie

>to nie mogę wierzyć w nic co wyrażasz, bo wszystko co wyrażasz jest prawdopodobnie manipulacją, która ma służyć twoim interesom kosztem moich.
Znowu zmyślasz

Nic, co napisałeś nie jest poparte dowodami, jedynie twoimi zmyśleniami. Nie jesteś w stanie podjąć rzetelnej dyskusji na argumenta a jedynie rzucasz gównem

>Ty, który przez większość życia odnosiles korzyści z uległości innych ludzi..
Jakie korzyści!!!!!!!
Jakie dotacje biorę do swojego domu!!!

Ile razy mam pytać, zmyślaczu

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
> W moim modelu najemny robol przestaje być nikim w społeczeństwie i też wartość jego pracy >przestaje być niczym. W moim modelu robol może zarobić więcej niż w waszym pieniądze i >posiadłości.
>Jest spora szansa, że w moim modelu wynagrodzenie najemnika będzie sporą częścią wartości >opodatkowanego mieszkania u publicznie jawnym właścicielu.

Proponujesz "bezpartyjny" komunizm, w którym sekretarzami partii będą jawni cwaniacy, którzy już się dorobili na robolach. Nazwałbym bym to, solidarnościowym komunizmem. Absolwenci komunistycznych zawodówek, z tzw. solidarności, wprowadzali taki mechanizm w życie. Oni wciąż uważają, że im się dużo należy i że jeszcze mają prawo wymierzać "sprawiedliwość" tym, którzy wytworzyli majątek, który przejedli.
Twój bezpartyjny komunizm niczym nie będzie się różnił od obecnej "demokracji". Będzie to kolejna choroba autoimmunologiczna niszcząca społeczeństwo od środka.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Będzie to kolejna choroba autoimmunologiczna niszcząca społeczeństwo od środka.

Nie to co twoja sprawiedliwość, w której władzę nad ludzkością przejmą nadludzie. Nikt władców nie będzie już sobie wybierał, bo władcy będą z krwii władców poprzednich.

Jedna ideologia polityczna, jedna organizacja polityczna a nad nią jeden król, od którego wszystko będzie zależeć.

Dzięki temu powstanie niezwyciężone imperium.

Chcesz założyć się, że to Imperium zdechnie pod naporem ludzi, którzy będą dopuszczali do własnego umysłu odmienne ideologie polityczne i będą potrafili zakwestionować władzę twojego króla?

Kręcisz się w kółko myślami wokół organizacji społecznych, które już istniały i które upadły pokonane przez inne.

Oczywiście zbudujesz wniosek, że to przez głupich ludzi, którzy nie rozumieją znaczenia proponowanego przez Ciebie imperium ale ludzie w zasadzie nie są głupi i dobrze odróżniają sytuację gdy mogą odpocząć, gdy muszą pracować, gdy mają co do garnka włożyć i gdy nie mają.

Co z tego, że powstały piramidy egipskie, które tak Cię zachwycają, skoro życie niewolników, którzy je budowali było piekłem na ziemi?

Zansz się na wyższych porządkach społecznych, bo poznałeś wiele myśli i doświadczeń naszych przodków?

Bzdura!

Wytwory umysłów naszych przodków były wytworami prymitywnych istot, praktycznie dzikich zwierząt, których umysłami rządziły pierwotne, zwierzęce instynkty.

To dlatego tak chętnie zatrzymali się na polach walki, bo to były zwierzęta, które jak poczują imperatyw do walki to idą bez namysłu na śmierć. Tak realizuje się dobór naturalny. Tu nie ma się czym zachwycać.

Pokaż mi człowieka, który potrafi opanować swoje zwierzęce instynkty, to będę się nim zachwycał.

Mój model jest odzwierzęceniem ludzkości.
Mój model kwearionuje prymitywne emocje rządzące ludzkim umysłem i zmusza do rozwoju uczuć wyższych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie to co twoja sprawiedliwość, w której władzę nad ludzkością przejmą nadludzie. Nikt władców >nie będzie już sobie wybierał, bo władcy będą z krwii władców poprzednich.
>Jedna ideologia polityczna, jedna organizacja polityczna a nad nią jeden król, od którego >wszystko będzie zależeć.
>Dzięki temu powstanie niezwyciężone imperium.

Znowu wszystko Ci się pomieszało. W tej chwili tylko Amerykanie prowadzą imperialną WOJNĘ IDEOLOGICZNĄ. Ich ideologia polega na ogłupianiu ludzi: "wolnością" i "demokracją". Bilion dolarów wydają na mordowanie ludzi po całym świecie.
Nas okradają i pozbawili możliwości wyboru. Nie kieruję się żadną ideologią, tylko swoim interesem. Zostałem "demokratycznie" skolonizowany i mam to chwalić??
Nie chcę komuś finansować ideologicznej wojny. Chcę żyć w zgodzie z sąsiadami i robić z nimi interesy. Nie pozwalam by w moim imieniu wypowiadali się "demokratycznie" zainstalowani, opłacani przez obcych: Żydzi, żydowscy zięciowie i szabesgoje.

>Chcesz założyć się, że to Imperium zdechnie pod naporem ludzi, którzy będą dopuszczali do >własnego umysłu odmienne ideologie polityczne i będą potrafili zakwestionować władzę twojego >króla?

O czym znowu bredzisz??
Lud nie ma umysłu, więc nie może dopuszczać czegokolwiek do czegoś czego nie ma.
Z głupkowatych polskojęzycznych istot, spece co mają do tego specjalnego nosa, za dolary, stworzyli tak zwaną "solidarność". Potem napuścili to otumanione bydło na ludzi, którzy mieli pojęcie o naszych interesach.

>Pokaż mi człowieka, który potrafi opanować swoje zwierzęce instynkty, to będę się nim zachwycał.
>Mój model jest odzwierzęceniem ludzkości.
>Mój model kwearionuje prymitywne emocje rządzące ludzkim umysłem i zmusza do rozwoju uczuć wyższych.

Ja nie mam zwierzęcych instynktów, choć nie rozumie co to dla Ciebie znaczy.
Zmuszanie ludzi do rozwoju uczuć wyższych jest niebezpieczne. Komuniści wozili ludzi, ZA DARMO, na klasykę światową. W każdej większej wiosce mieli bibliotekę. Ta zwierzęca dzicz odwdzięczyła się, przegryzając im gardło. Dzisiaj ta swołocz siedzi w pierwszych ławkach w kościele. Ci co się przy tym najbardziej krwią splamili, mają na tych plamach medale. Przez te medale łby noszą wysoko, czuć od nich tylko smród. Uczuć w nich żadnych nie ma wcale.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Amerykanie prowadzą imperialną WOJNĘ IDEOLOGICZNĄ.

Ja o wizji lepszych stosunków społecznych a Ty znowuż o wyższości Amerykanów, niższości Polaków i tylko dobrych Rosjan tu brakuje.

I to jest rzekomo mądre?

Albo jesteś opętany albo Ruscy dobrze Ci płacą albo jedno i drugie.

Mam w dupie Amerykanów, Rosjan, Niemców, Polaków i wszystkie inne nagrody, nie o tym teraz mówię.

Ale Ty nie potrafisz o niczym innym myśleć?

Z pewnością jesteś opętany a czy opłacany tego nie wiadomo ale na ile znam życie wystarczy samo opętanie i już żadnej dodatkowo kasy nie potrzeba.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Odpowiesz na moje wpisy, czy nadal będziesz udowadniał swoją ujemną godność?

Nakłamałeś, że mam jakieś korzyści z cudzej uległości, Udowadniasz że masz korzyści z tego, że Sonia ulega przypadkowym facetom za kasę a potem funduje ci wycieczki do Maroka
Tylko tobie wolno zmyślać?

Napisałeś, że "robolowi bez mienia" nie wolno wyjechać do sąsiedniego miasta.
Kim jest twoja córka, skoro stać ją na podróże po 4 kontynentach? Właścicielką ilu kamienic?

Odniesiesz się w końcu do swoich parszywych kłamstw?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nakłamałeś, że mam jakieś korzyści z cudzej uległości

Każdy agresywny cham ma spore korzyści z istnienia waszego systemu społecznego opartego na przymusowej egzekucji.

Najgorzej mają ludzie ulegli i empatyczni. Tacy ile by nie pracowali są z założenia skazani na biedę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-09-2022 06:33 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Nakłamałeś, że mam jakieś korzyści z cudzej uległości
>Każdy agresywny cham ma spore korzyści z istnienia waszego systemu społecznego opartego na przymusowej egzekucji.

Nakłamałeś, że mam jakieś korzyści z cudzej uległości.
Mam po gardło twoich kłamstw na mój temat, agresywny chamie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nakłamałeś, że mam jakieś korzyści z cudzej uległości.
>Mam po gardło twoich kłamstw na mój temat, agresywny chamie

Gdybyś nie miał to nie broniłbyś kłami i pazurami obecnego systemu.

Gdyby wasz system był cokolwiek sprawiedliwy i nie tworzył korzyści dla wąskiej grupy ludzi kosztem straty i redukcji pozostałych, to nie zabiegalibyście tak agresywnie o zachowanie tajemnicy kapitału i nie sialibyscie tyle propagandy o wartości jednych ludzi i o braku wartości pozostałych.

Potrzebujecie zarówno tajemnic, których zdrada musi być surowo przez wasze państwo karana jak i ideologii nad i podludzi, żeby ten niesprawiedliwy system mógł trwać i istnieć nadal.

Ty jesteś dla mnie jedynie symbolem waszego systemu, nie mam pojęcia z czego się w nim utrzymujesz pomimo, że rozmawiamy już od tysięcy godzin. Mówiłeś co prawda coś o przekładzie książek ale jak Cię obserwuje, to nie może być twoim głównym zajęciem.

Po prostu ten system przynosi Ci korzyści, których osiągnięcie nie ma nic wspólnego z wysiłkiem najemnych do roboty na cudzym robili u nieznanego im właściciela przez agencję pracy tymczasowej o nieznanym im właścicielu.

Apropos widziałem wczoraj filmik stworzony dla dzieci, który miał budować etos pracy policjantów. Szkoleni na policjantów rekruci pokazywali na filmie jak obezwładnia się przestępców. Pytanie kim jest obezwladniany, twierdzili, że to złodziej. Pewnie mieli w głowie wyobrażenie jak do spiżarni w willi wielkiego Pana próbuje włamać się głodny człowiek.

Wasz system istnieje tylko dzięki przemocy egzekucyjnej, dzięki groźbom i karom.
Ten system z wolnym wyborem, z wolnością, z przekonaniem, że zwyciężyło dobro a zło zostało pokonane nie ma nic wspólnego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Jakie mam korzyści z cudzej uległości?
jakie dotacje dostaję do mojego domu?

Jak zwykle ucieczka tchórza bez godności, który rzucił gównem w nadziei, że się coś przyklei

Przykleiło się do ciebie, śmierdzisz gównem i rozwadnianie tematu nie zmienia faktu, że coś zmyśliłeś na mój temat (nie tylko mój) i tchórzysz przed uczciwym przyznaniem się do błędu

>>Nakłamałeś, że mam jakieś korzyści z cudzej uległości.
>>Mam po gardło twoich kłamstw na mój temat, agresywny chamie
>Gdybyś nie miał to nie broniłbyś kłami i pazurami obecnego systemu.
Kolejne kłamstwo. Protestuję jedynie przeciwko twoim ideom, (których nie poradzisz uzasadnić) że robotnikowi nie wolno zbudować domu.

>Gdyby wasz system
Tak mój jak i twój. Kolejna mantra powtarzana przez hipokrytę, który udaje, że urodził się wczoraj wybielony jak Jordanie

>nie zabiegalibyście tak agresywnie o zachowanie tajemnicy kapitału
Kolejne kłamstwo, tym bardziej chamskie, że to TY taisz, ja ujawniłem. To kłamstwo udowadnia jak bardzo się samoszmacisz

>i nie sialibyscie tyle propagandy o wartości jednych ludzi i o braku wartości pozostałych.
Kolejne kłamstwo.

>Potrzebujecie zarówno tajemnic,
Kolejne kłamstwo. Jesteś jedynym znanym mi tak fanatycznym zwolennikiem tajemnic. Nikt prócz ciebie. to TWOJE gówno nie moje,

>których zdrada musi być surowo przez wasze państwo karana jak i ideologii nad i podludzi, żeby ten niesprawiedliwy system mógł trwać i istnieć nadal.
Kolejne kłamstwo

>Ty jesteś dla mnie jedynie symbolem waszego systemu,
A ty jesteś dla mnie psim chujem, który, niezdolny do merytorycznej dyskusji rzuca gównem. Obliczyłeś ile dostanie Bezos z podatków wg TWOJEJ wyceny majątków? Nie, bo merytoryczna dyskusja cię nie interesuje

>nie mam pojęcia z czego się w nim utrzymujesz
To zapytaj, zamiast zmyślać i kłamać
ZAPYTAJ, jeśli cię to interesuje. Ale Konopka woli zmyślać: lichwa, oszustwa, leżenie w sadzie, korzystanie z cudzej pracy, posiadanie kamienic. Wszystko to zmyśliłeś, bo mamusia nauczyła, że trzeba kłamać, zmyślać, rzucać gównem, wtedy wzbudza się zainteresowanie i leczy kompleksy

>Mówiłeś co prawda coś o przekładzie książek ale jak Cię obserwuje, to nie może być twoim głównym zajęciem.
Doprawdy?
To jak wg ciebie pracuje się przy przekładach?

Chcesz wiedzieć co robię, z czego się utrzymuję? ZAPYTAJ
Ale jeśli pytasz i ja odpowiadam to też mam prawo pytać i tu tchórzliwy, fanatyczny miłośnik tajemnic - Hamerlik - Konopka już się zaczyna bać.

>Po prostu ten system przynosi Ci korzyści, których osiągnięcie nie ma nic wspólnego z wysiłkiem najemnych do roboty na cudzym robili u nieznanego im właściciela przez agencję pracy tymczasowej o nieznanym im właścicielu.
Oczywiście, że moje korzyści nie mają niczego wspólnego z wysiłkiem innych. Swoje sukcesy zawdzięczam sobie i ludziom z którymi WSPÓŁPRACUJĘ, a nie z agencją. I nie ma dla mnie znaczenia, kto jest właścicielem firmy, która mi płaci. Ty nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie o wybór pracy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-09-2022 13:34 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Gdybyś nie miał to nie broniłbyś kłami i pazurami obecnego systemu.
Gdy słyszę to Twoje gdybanie, to jestem pewien, że nie masz nic treściowo ciekawego do powiedzenia. Wiesz chociaż tak naprawdę na czym ten system polega?
>Gdyby wasz system był cokolwiek sprawiedliwy i nie tworzył korzyści dla wąskiej grupy ludzi kosztem straty i redukcji pozostałych, to nie zabiegalibyście tak agresywnie o zachowanie tajemnicy kapitału i nie sialibyscie tyle propagandy o wartości jednych ludzi i o braku wartości pozostałych.
Znów mowy bolszewickie. Nieudolnym i nierobom dać jak najwięcej bo są niedowartościowani. Tak powstał system sowiecki.
>Potrzebujecie zarówno tajemnic, których zdrada musi być surowo przez wasze państwo karana jak i ideologii nad i podludzi, żeby ten niesprawiedliwy system mógł trwać i istnieć nadal.
Bez podania przykładów i sytuacji to Twoje mowy są puste, nic nie warte.
>Ty jesteś dla mnie jedynie symbolem waszego systemu, nie mam pojęcia z czego się w nim utrzymujesz pomimo, że rozmawiamy już od tysięcy godzin. Mówiłeś co prawda coś o przekładzie książek ale jak Cię obserwuje, to nie może być twoim głównym zajęciem.
A co jest Twoim zajęciem i z czego żyjesz? Bo od rana do wieczora siedzisz w internecie. Więc w jakim Ty systemie żyjesz? W "demokracji jawnej"? (Mojemu koledze poloniście pokazałem jak podobno kształcony człowiek tu w Polsce, tworzy dziwolągi semantyczne pisząc niby po polsku. Mieliśmy setną zabawę, bo Twoje rachityczne słownictwo zbieram jako ciekawostki i musiałem dorzucić parę Twoich nazw, bo nie wierzył, że to pisze Polak mieniący się studiami ekonomicznymi.). Więc jak to jest w "waszym" systemie, którego jesteś symbolem? Już pisz Niemcom i bolszewikom swoje pretensje. Odczep się od Polaków i od zwrotów "wasze"-"nasze". Skąd czerpiesz takie wzorce systemowe? Masz skądś?
>Po prostu ten system przynosi Ci korzyści, których osiągnięcie nie ma nic wspólnego z wysiłkiem najemnych do roboty na cudzym robili u nieznanego im właściciela przez agencję pracy tymczasowej o nieznanym im właścicielu.
Gdzie tu ośle widzisz błędy? Musisz znać Prószyńskiego by dobrze się Tobie pracowało jako sprzedawcy? To już jest dureński wymóg "systemowy".
>Apropos widziałem wczoraj filmik stworzony dla dzieci, który miał budować etos pracy policjantów. Szkoleni na policjantów rekruci pokazywali na filmie jak obezwładnia się przestępców. Pytanie kim jest obezwladniany, twierdzili, że to złodziej. Pewnie mieli w głowie wyobrażenie jak do spiżarni w willi wielkiego Pana próbuje włamać się głodny człowiek.
Filmy dla dzieci? No to akurat w sam raz dla Ciebie zrozumiałe, choć tak zupełnie nie jestem też tego pewien.
>Wasz system istnieje tylko dzięki przemocy egzekucyjnej, dzięki groźbom i karom.
Podaj przykłady i nie zajmuj przestrzeni bzdurami. Nasz system jest taki sam jak wasz w Niemczech.
>Ten system z wolnym wyborem, z wolnością, z przekonaniem, że zwyciężyło dobro a zło zostało pokonane nie ma nic wspólnego.
Jak zwykle bez sensu, ale już jestem przyzwyczajony. Nie ma co odpowiadać. Czy rozpocząłeś kurację regulującą Twój stan psychiczny? Pewnie nie. Kogo chcesz przekonać do swoich racji? Dlaczego tylko stwierdzasz a nie demaskujesz systemu przykładami z życia wziętymi? Dowodami? Chcesz być wiarygodny? Dociera to do Ciebie? Pewnie nie. Gdzie robisz te eksperymenty, którymi się chwalisz? W Niemczech na pewno nie, bo było by już słychać. Pewnie nie wiesz jak ten dobry "system" opisać tak by był interesujący i porywający. W Polsce tego nie zrobisz, więc po co trujesz bez przerwy i zawracasz dupę głupotami? Ty potem skarżysz się i żądasz szacunku dla siebie. Czy masz podstawy? Na szacunek to się pracuje a nie żąda. Za uczciwą pracą idzie sukces wszystkim widomy. Wtedy zauważysz, że Ciebie szanują. Ale za pisanie głupot raczej szacunku nie zdobędziesz. Przede wszystkim nie pisz czegoś na czym się nie znasz i tu Twoja pięta achillesowa. A nie znasz się na niczym. Więc???


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nieudolnym i nierobom dać jak najwięcej bo są niedowartościowani.

Skoro ludzie prócz Was są w zasadzie nieudolni i leniwi to po co Wam tajemnice i przemoc egzekucjna?

Nie poradzicie sobie z nimi z największą łatwością bez tajemnic i przemocy?



Odpowiedz mi coś jeszcze o wolności w cudzej czynszowce za wysokie komorne podlegające państwowej, przymusowej egzekucji na rzecz nieznanego najemcy właściciela?

Odpowiedz mi o tym jak można wybrać coś innego niż pracę u Was za 5zl/h, co się tylko chce.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Nieudolnym i nierobom dać jak najwięcej bo są niedowartościowani.
>Skoro ludzie prócz Was są w zasadzie nieudolni i leniwi to po co Wam tajemnice i przemoc egzekucjna?

Jesteś jedynym znanym mi fanatycznym zwolennikiem tajemnic
Nikt prócz ciebie nie ma motywacji do taki zaciekłej obrony tajemnicy mienia

>Nie poradzicie sobie z nimi z największą łatwością bez tajemnic i przemocy?
"My" tak. Ty nie
Nikt prócz ciebie nie postuluje wyrzucania starych ludzi na bruk, kiedy jakiś cwaniak wyceni ich dom. Tylko, Herr Mengele, nie pisz, że stary człowiek może sobie kupić iny dom za te same pieniądze i nie piszcie towarzyszu Trocki, że staremu człowiekowi wystarczy jeden pokoik.

>Odpowiedz mi coś jeszcze o wolności w cudzej czynszowce
Przecież jesteś zwolennikiem tego, żeby robotnicy mieszkali w czynszówkach, sam to napisałeś
Do tego głosisz postulat zakazu kupna mieszkania przez robotnika i zakazu budowy domu

Mam pytanie:
Masz do wyboru dwa identyczne mieszkania
Jedno za 1000 euro miesięcznie od WTBT GmhH z Seszeli, drugie od Hansa Poldke'go zamieszkaego w Berlinie Gartenstr. 37/5 za 1200 Euro.
Które wybierzesz
Oczywiście nie spodziewam się odpowiedzi, to proste pytanie cię intelektualnie przerasta

>za wysokie komorne
Już pisałeś, ponad połowę zarobki płacisz na czynsz. Tylko... to kolejne kłamstwo
Poza tym, jak kogoś nie stać na BMW niech jeździ fiatem. Mnie nie stać na palac w Łańcucie, więc go nie mam. Ciebie stać na dom, ale boisz się odpowiedzialności za niego.

>Odpowiedz mi o tym jak można wybrać coś innego niż pracę u Was za 5zl/h, co się tylko chce.
Pracujesz za 5 zł/h? Nie, więc bez trudu da się znaleźć w Berlinie pracę za 6000 Euro.
Więc skończ kłamać
Piszesz do kogoś, kto zatrudnia za 5 zł/h?

O mnie też pisałeś, że zatrudniam za 5 zł/h bo jesteś moralnym gównem zdolnym jedynie do kłamstwa

Mam nadzieję, że to co pisałeś i Soni też jest kłamstwem.

Kiedy czytam twoje użalanie się nad losem biednych "roboli" przypominają mi się dwie rzeczy
1 Byłeś windykatorem.
2 Achim i Jorguś spotykacją się w gospodzie
Achim: Jorguś, ale ty strasznie wyglondosz, łoczy zapadłe, skóra blado, co ci to?
Jorguś: To przez robota. 12 godzin na dziyń, 20 ton hercówom, w hicy, pod pa jajach ciecze
Achim: długo już tak dupisz?
Jorguś: jo nie, ale szwagier godoł, że jego ujek mo kamrata i synek łod swata od tego kamrata...

Użalasz się nad robotnikami w Amazonie.
1 Nigdy nie pracowałeś w Amazonie
2 Nie ujawniłeś "robolom" z Amazona swoich zarobków
3 Wg twojej teorii, "robole" z Amazona powinni być zadowoleni, bo wiedzą jaki majątek ma właściciel.

Ty chcesz zmniejszyć Bezosowi podatek i zabrać robotnikom prawo do urlopu i okresu wypowiedzenia.

Zarzucasz mi że bronię prawa do tajemnic.
Łżesz rzygowino, bronię przed tobą właśnie tego co jest zdobyczą powszechnej "tajnej" demokracji: praw pracowników praw lokatorów, praw konsumentów, praw obywateli

Tego co ty chcesz zabrać, z zawiści, że przeputałeś fosę na dom


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przecież jesteś zwolennikiem tego, żeby robotnicy mieszkali w czynszówkach, sam to napisałeś
>Do tego głosisz postulat zakazu kupna mieszkania przez robotnika i zakazu budowy domu

Aaaa, bo jak nie u Was w 40 letnim kredycie na podstawie umowy spisanej drobną czcionką, przepełnionej gwiazdkami i niezrozumiałymi pojęciami to zakaz?

Martwisz się, że wasze pieniądze przestaną pracować i sam będziecie musieli coś zrobić dla innych ludzi, żeby zjeść owoce ich pracy w zamian? Martwisz się o wasze dochody kapitałowe wynikające z posiadania przez Was świata?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ale Ty nie potrafisz o niczym innym myśleć?

Myślę ciągle o swoim interesie.
Na początku XX w. Brytyjczycy używali nas do swojej wojny z Niemcami i ZSRR.
Dzisiaj znowu jesteśmy używani, a ja sobie tego nie życzę.
Jeszcze węgla na zimę nie mam. Na razie kupiłem sobie grzałkę katalityczną na wkłady węglowe, bo na nią mnie stać.
Sąsiedzi są podłączeni do miejskiej sieci, w 2021. płacili 43 zł netto za 1 GJ, w tej chwili dostali zawiadomienie, że podniesiono cenę na 130 zł.
Czy Polacy kiedykolwiek zmądrzeją ?? Kiedy nie damy sobą rządzić obcym agenturom i zaczniemy się kierować swoim interesem??
Nie mamy elit, które będą pilnować naszego interesu, DLATEGO KAŻDY POLAK MUSI SAM O SIEBIE DBAĆ I ROZUMIEĆ CO SIĘ U NAS DZIEJE. Najszybciej głupi się uczy na swojej nędzy, dlatego trzeba to wykorzystać i uprzedzić obcą agenturę, która już przygotowała dla nas swoje alternatywy.
Polak z telewizora nie usłyszy, co jest dla niego najlepszym wyjściem z obecnego marazmu. Polacy nie potrafią dyskutować o swoich INTERESACH. Za to każdy ma genetyczną zdolność łączenia swojej głupoty z wstawioną nienawiścią. W historii Polski mieliśmy już wiele przypadków wstawiania nam przez obcych nienawiści a potem używania nas. Wszystkie zakończyły się dla nas tragicznie. Większość Polaków tego nie rozumie, ma wizję, że tym razem spotkało nas od obcych szczęście i będą do nas dokładać.
Głupiego głupota nie boli, cierpią na tym nasze przyszłe pokolenia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na początku XX w. Brytyjczycy używali nas do swojej wojny z Niemcami i ZSRR.
>Dzisiaj znowu jesteśmy używani, a ja sobie tego nie życzę.

Nienawiść do Rosjan została nam wstawiona czy rozwinęła się w naszych umysłach, bo Rosjanie próbowali zmusić nas do życia jakiego nie chcemy?

Może gdyby Rosjanie robili z nami interesy a nie próbowali rządzić nami to inny mielibyśmy do siebie stosunek.

Ruscy się mobilizują, żeby na chama zmienić Ukrainę w Rosję a Ty tu coś mówisz o Amerykanach, którzy rzekomo chcą przejąć Rosję. Ciężko się tego wszystkiego słucha.

Za dużo oglądasz ruskiej telewizji, uruchom sobie lepiej Netflixa i poogladaj amerykańskie bajeczki, bo akurat w kreacji telewizyjnych światów Amerykanie są najlepsi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Na początku XX w. Brytyjczycy używali nas do swojej wojny z Niemcami i ZSRR.
>>Dzisiaj znowu jesteśmy używani, a ja sobie tego nie życzę.
>Nienawiść do Rosjan została nam wstawiona czy rozwinęła się w naszych umysłach, bo Rosjanie >próbowali zmusić nas do życia jakiego nie chcemy?
>Ciężko się tego wszystkiego słucha.

Jesteś upośledzonym chamem, takim jak większosć polskojęzycznych istot.
Nie posiadasz inteligencji, wiedzy i KULTURY.
Tresowane bydlę używane do napuszczania na sąsiadów. To bydło, potrafiące tylko kierować się wstawioną nienawiścią, dostało kartkę do głosowania. Nie tak dawno dziadowie tego polskojęzycznego bydła zionęli nienawiścią do: Niemców, Żydów, Czechów, Ukraińców itd.
Dzisiaj ci sami, co stworzyli to przedwojenne bydło, jego potomstwu przestawili klapki o sto osiemdziesiąt stopni. Wróciliśmy do lustrzanej sytuacji sprzed osiemdziesięciu lat.
Polska co odzyska "niepodległość" to za dwadzieścia lat jest WOJNA a potem nędza i głód. Teraz mamy kolejną wojną, w której rozpętaniu braliśmy i bierzemy udział. To samo było za poprzedniej wojny. Do tego pisze się fałszywą historię, a na gruzach Polski, obca agentura, wręcza medale polskim "bohaterom' i "patriotom".
Władysław Studnicki pisał: TRZEBA WYRWAĆ POLSKĘ Z BRYTYJSKIEJ PUŁAPKI. Dzisiaj jesteśmy w pułapce anglosaskiej i NIEMIECKIEJ. Niemcy nam nie zapomnieli tego co żeśmy im zrobili z Brytyjczykami. Teraz nam się odwdzięczają. Rosjanie też nam nie zapomną napaści na nich razem z Amerykanami.
Głupkowaty Polak nie potrafi zarabiać na interesach. Teraz ma wizję, że łopatą i widłami, dzięki "demokracji", dorobi się majątku jaki ukradli kolonialiści.
Polaka "interesy" teraz są za oceanem. Będziemy czarterować statki, obcym opłacać fracht i ubezpieczenia. Odgrodzimy Polskę od sąsiadów i będziemy kolejną amerykańską bazą wojskową.
Już jesteśmy drugim Guantanamo detention camp, polscy biedacy będą klawiszami. Następne pokolenie, tych klawiszy, będzie "szlachtą" wśród żebrzących Polaków, którzy dalej łopatami i widłami będą się dorabiać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>No q.wa gdzie tu związek kapitalizmu z demokracją? Dowiem się?

Och wiele jest związków.

W demokracji ustanowienie zostały przymusowe podatki od konsumpcji i pracy pracowników najemnych, które następnie wypłacane są w dotacjach do własności prywatnej wielkim właścicielom.

Innym przykładem może być demokratyczne ustalenie w sprawie nieograniczonej odpowiedzialności za długi pracowników najemnych i ograniczonej odpowiedzialności za długi wielkich właścicieli.

To wszystko się przeplata i zmierza do tego, żeby zapewnić nieograniczoną władzę wąskiej grupie ludzi z mandatem demokratycznym, żeby wszyscy uwierzyli, że sami dla siebie to wybrali.

Sam nie wybieram tajnie, więc sam sobie tego nie wybrałem i też innych namawiam, żeby nie uczestniczyli w tajnych wyborach, bo te są niemoralne i zawsze prowadzą do niemoralnych decyzji.

Moralny człowiek wybiera tylko jawnie i to do czego jest przekonany nawet wtedy gdy innym jego wybór nie odpowiada.

Moralny człowiek nie boi się konfliktu z innymi ludźmi, bo próbuje go rozwiązać z korzyścią dla wszystkich.

Tylko niemoralni ludzie boją się innych i próbują swoje potrzeby zaspokajać w tajemnicy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-09-2022 16:22 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>No q.wa gdzie tu związek kapitalizmu z demokracją? Dowiem się?
>Och wiele jest związków.
>W demokracji ustanowienie zostały przymusowe podatki od konsumpcji i pracy pracowników najemnych, które następnie wypłacane są w dotacjach do własności prywatnej wielkim właścicielom.
>Innym przykładem może być demokratyczne ustalenie w sprawie nieograniczonej odpowiedzialności za długi pracowników najemnych i ograniczonej odpowiedzialności za długi wielkich właścicieli.
>To wszystko się przeplata i zmierza do tego, żeby zapewnić nieograniczoną władzę wąskiej grupie ludzi z mandatem demokratycznym, żeby wszyscy uwierzyli, że sami dla siebie to wybrali.
>Sam nie wybieram tajnie, więc sam sobie tego nie wybrałem i też innych namawiam, żeby nie uczestniczyli w tajnych wyborach, bo te są niemoralne i zawsze prowadzą do niemoralnych decyzji.
>Moralny człowiek wybiera tylko jawnie i to do czego jest przekonany nawet wtedy gdy innym jego wybór nie odpowiada.
>Moralny człowiek nie boi się konfliktu z innymi ludźmi, bo próbuje go rozwiązać z korzyścią dla wszystkich.
>Tylko niemoralni ludzie boją się innych i próbują swoje potrzeby zaspokajać w tajemnicy.

Konopka! Puknij się swoją głowę tym młotkiem który zmienia masę przy uderzeniu. O jakiej moralności ni z gruchy ni z pietruchy znów nawijasz? Skąd ta pewność o rodzących się konfliktach miedzy ludzkich i przyczynach ich powstawania (konfliktów oczywiście)?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
szarley (54913 punktów)
>>No q.wa gdzie tu związek kapitalizmu z demokracją? Dowiem się?
>Och wiele jest związków.
>W demokracji ustanowienie zostały przymusowe podatki od konsumpcji i pracy pracowników najemnych,

Przeproś za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia
Właściciel piekarni nie płaci wg ciebie podatków, idioto?
Programista na samozatrudnieniu nie płaci podatków, idioto?
Lekarz w prywatnym gabinecie nie płaci podatków, idioto?

Nie odpowiesz, bo jesteś p.ch.

>które następnie wypłacane są w dotacjach do własności prywatnej wielkim właścicielom.
Hamerlikowi jako Kindergeld

>Innym przykładem może być demokratyczne ustalenie w sprawie nieograniczonej odpowiedzialności za długi pracowników najemnych i ograniczonej odpowiedzialności za długi wielkich właścicieli.
Znowu debilizm

>To wszystko się przeplata
Jak gówno w twojej czaszce

>Sam nie wybieram tajnie,
I uciekasz od argumentów na rzecz tajnych wyborów
ZERO odpowiedzi

>więc sam sobie tego nie wybrałem
Wybrałeś, idioto, bojkotując wybory. nikt prócz ciebie w twoim Reichu nie wybierał ci Kanclerza

>i też innych namawiam, żeby nie uczestniczyli w tajnych wyborach, bo te są niemoralne
Mengele pisze o moralności

>Moralny człowiek wybiera tylko jawnie
UDOWODNIJ

>i to do czego jest przekonany nawet wtedy gdy innym jego wybór nie odpowiada.
A tajnie głosuję patrząc czy innym mój wybór odpowiada? Ty idioto, żałosny idioto, odporny na argumenta

>Moralny człowiek nie boi się konfliktu z innymi ludźmi,
Bo ma rodzinę na utrzymaniu, nie masz dzieci, to nie wiesz co znaczy odpowiedzialność

>Tylko niemoralni ludzie boją się innych i próbują swoje potrzeby zaspokajać w tajemnicy.
Gónopsie, nie pisz o moralności, bo nazwałeś własną matkę darmojadem a córkę prostytutką
Ofiarę przestępstwa nazwałeś bandytą, a rosyjskich żołnierzy w Buczy, wykonawcami moralnego obowiązku

Twoja moralność pozwala srać innym na próg i kłamać do woli na temat rozmówcy
Kogo oszukałem, rzygowino?
Od kogo brałem lichwiarskie odsetki, rzygowino?

Biorę jakieś dotacje, rzygowino?
Co jeszcze rzygowino wymyślisz, żeby rzucić gównem?

Mój pies ma więcej godności niż ty



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365