Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego bakteriofagi nie stanowią problemu?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
13-06-2024 11:33lovel (3 punktów)Dlaczego bakteriofagi nie stanowią problemu?
Prowadziłem badania nad bakteriofagami, ponieważ mnie fascynowały, ale dowiedziałem się, że zakażają wyłącznie bakterie, stąd nazwa, ale nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Zacząłem się jednak zastanawiać, czy skoro wokół nas są biliony fagów, to dlaczego nie infekują one bakterii w jelitach.

Wiem, że są wyspecjalizowane, ale z pewnością w pewnym momencie ktoś przypadkowo je połknie i przedostanie się do jelit, gdzie może się rozprzestrzenić. Dlaczego więc nie stanowią większego problemu dla ludzi?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
>Prowadziłem badania nad bakteriofagami, ponieważ mnie fascynowały, ale dowiedziałem się, że
>zakażają wyłącznie bakterie, stąd nazwa, ale nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Zacząłem się jednak
>zastanawiać, czy skoro wokół nas są biliony fagów, to dlaczego nie infekują one bakterii w jelitach.
>Wiem, że są wyspecjalizowane, ale z pewnością w pewnym momencie ktoś przypadkowo je połknie i
>przedostanie się do jelit, gdzie może się rozprzestrzenić. Dlaczego więc nie stanowią większego
>problemu dla ludzi?

bakterie w przewodzie pokarmowym znajdują się poniżej żołądka, gdzie znajduje się duże stężenie kwasu solnego i inne soki trawienne... poza tym w organizmie masz jeszcze fagocytozę (czyli na odwrót - komórki, które niszczą wirusy) i interferony wraz z całym układem immunologicznym... to nie jest tak jak ci w koronaporadniku w telewizji mówią, że ludzie są zupełnie bezbronni przeciwko wirusom i musisz coś od władz dostać, żeby być bezpiecznym... w ujęciu całościowym, wytworzenie odporności zbiorowej i zwycięstwo ludzkości nad wirusami jest nieuniknione nawet bez używania żadnych leków.
lovel (3 punktów)
>Prowadziłem badania nad bakteriofagami, ponieważ mnie fascynowały, ale dowiedziałem się, że
>zakażają wyłącznie bakterie, stąd nazwa, ale nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Zacząłem się jednak
>zastanawiać, czy skoro wokół nas są biliony fagów, to dlaczego nie infekują one bakterii w jelitach.
>Wiem, że są wyspecjalizowane, ale z pewnością w pewnym momencie ktoś przypadkowo je połknie i
>przedostanie się do jelit, gdzie może się rozprzestrzenić. Dlaczego więc nie stanowią większego
>problemu dla ludzi?

i got this... tutuapp.uno/

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365