>Prowadziłem badania nad bakteriofagami, ponieważ mnie fascynowały, ale dowiedziałem się, że >zakażają wyłącznie bakterie, stąd nazwa, ale nie stanowią zagrożenia dla ludzi. Zacząłem się jednak >zastanawiać, czy skoro wokół nas są biliony fagów, to dlaczego nie infekują one bakterii w jelitach. >Wiem, że są wyspecjalizowane, ale z pewnością w pewnym momencie ktoś przypadkowo je połknie i >przedostanie się do jelit, gdzie może się rozprzestrzenić. Dlaczego więc nie stanowią większego >problemu dla ludzi?
bakterie w przewodzie pokarmowym znajdują się poniżej żołądka, gdzie znajduje się duże stężenie kwasu solnego i inne soki trawienne... poza tym w organizmie masz jeszcze fagocytozę (czyli na odwrót - komórki, które niszczą wirusy) i interferony wraz z całym układem immunologicznym... to nie jest tak jak ci w koronaporadniku w telewizji mówią, że ludzie są zupełnie bezbronni przeciwko wirusom i musisz coś od władz dostać, żeby być bezpiecznym... w ujęciu całościowym, wytworzenie odporności zbiorowej i zwycięstwo ludzkości nad wirusami jest nieuniknione nawet bez używania żadnych leków.
|