Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wyrzekam się polskości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
02-12-2012 16:57Kamil Ciura (762 punktów)Wyrzekam się polskości
Ocena 12 na 14
wiadomosci(*)rudnia_bedziemy_mowic__ze.html

Mały wódz znów szaleje:

Cytat:
Dziś polska niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana. Są tacy, którzy mówią, że trzeba się wyrzec polskości, i są w głównym nurcie mediów traktowani poważnie. My musimy mobilizować Polaków, by to nie było coraz głośniej słyszane. Byśmy mogli stworzyć taką siłę, która pewnego dnia będzie realizowała inny projekt dla naszego kraju


oraz

Cytat:
Jest to marsz, w którym z jednej strony pamiętamy o wydarzeniach sprzed 30 lat, z drugiej - mówimy "nie" wielu negatywnym zjawiskom obecnego czasu, ale przede wszystkim mówimy o przyszłości, o tym, że Polska może się zmienić, że będziemy mieli wolny, solidarny, niepodległy kraj


Facet otwarcie mówi, że Polska to kraj zależny (w domyśle: od Niemców i Rosjan), a naród jest zniewolony.

Jedyne zniewolenie jakie dostrzegam, to nienawiść pewnej grupy rodaków, do każdego kto śmie mieć inny światopogląd od ich, dyktowanego przez oszołomów prawicowych oraz kler. Jedyne przeszkody budowaniu kraju solidarnego, to środowiska którym za wszelką cenę zależy na wywołaniu wojny domowej, rewolty, a następnie budowanie w ich mniemaniu "wolnego, solidarnego i niepodległego" kraju na gruzowisku.

Tak więc, Jarosławie - ja się polskości wyrzekam. Polskości definiowanej przez ciebie i tobie podobnych, przez szowinistów, klerykałów, nacjonalistów, faszystów, mizoginów, paranoików. Wyrzekam się polskości rozumianej jako nienawiść do sąsiadów na wchodzie i zachodzie, rozumianej jako nienawiść do ludzi którym zależy na byciu wolnymi od waszych urojeń, fermentujących w zakutych w łańcuchy chrześcijańsko-nacjonalistyczne czerepach, na których tylko kołtunów brakuje. Do diabła idźcie - wolałbym już, by faktycznie nastąpił kolejny rozbiór Polski, niż żebyście wy doszli do władzy. Z radością przeszedłbym na obywatelstwo niemieckie, francuskie, rosyjskie, izraelskie, filipińskie, bylebym nie był utożsamiany z bandą oszołomów o poglądach rodem z końca XIX wieku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Dziś polska niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana.
Niepodległość Polski jest kwestionowana wyłącznie przez Jadosława Kłamczyńskiego, Ojca Imperatora i bandę ich przydupasów.


Aby popłynąć ku nowym horyzontom trzeba się nie bać spuścić brzeg z oczu. (W. Faulkner)
Selanos (12869 punktów)
>Niepodległość Polski jest kwestionowana wyłącznie przez Jadosława Kłamczyńskiego, Ojca Imperatora i bandę ich przydupasów.

I przez Selanosa, który nie lubi wtrącającej się we wszystko Unii i niezdrowych zapędów unijnych zwolenników federacji. No i nie możemy zapomnieć o Watykanie. Oni też mają niezdrowe zapędy, co do władzy w Polsce i co do polskich ministrantów.
Sobieski20 (1136 punktów)
(zablokowany)
"Nasz naród jak lawa,
Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa;
Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi,
Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi."


02-12-2012 18:17
 Ocena 9 na 11
panTeista (6808 punktów)
>Jedyne zniewolenie jakie dostrzegam, to nienawiść pewnej grupy rodaków, do każdego kto śmie mieć
>inny światopogląd od ich, dyktowanego przez oszołomów prawicowych oraz kler.

Jesteśmy zniewoleni przez funkcjonariuszy Watykanu. Podpisując konkordat w tej treści jaka jest, oddaliśmy się w zależność od mundurowych/kieckowych Watykanu.


Nadzieją na deklerykalizację Polski są wybory i Ruch Palikota.
02-12-2012 23:13 
 Ocena 5 na 5
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Jesteśmy zniewoleni przez władze wszystkich szczebli, które na klęczkach rozmawiają z urzędasami KK. Przywołanie KK do porządku jest banalnie proste, tylko potrzeba chęci ze strony decydentów.


Aby popłynąć ku nowym horyzontom trzeba się nie bać spuścić brzeg z oczu. (W. Faulkner)
03-12-2012 21:40 
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)
>Jesteśmy zniewoleni przez władze wszystkich szczebli, które na klęczkach rozmawiają z urzędasami KK. Przywołanie KK do porządku jest banalnie proste, tylko potrzeba chęci ze strony decydentów.

Myślę, że przeciwko koloratkowym trzeba wytoczyć ciężką artylerię, żeby zrozumieli delikatną aluzję, że tutaj ich nie chcą. Zawsze marzyła mi się taka manifestacja pod pałacem biskupim, jakie PiS robił na krakowskim przedmieściu. Pod względem liczebnym oczywiście, nie jakościowym. Przecież nie chcemy pokazywać się w jednym miejscu z półgłówkami.
04-12-2012 16:11 
 Ocena 3 na 5
gegebege (231 punktów)
(zablokowany)
>Zawsze marzyła mi się taka manifestacja pod pałacem biskupim, jakie PiS robił na krakowskim przedmieściu. Pod względem liczebnym oczywiście

Pomarzyć zawsze można.




worek kości (2937 punktów)
> Z radością przeszedłbym na obywatelstwo rosyjskie

Serio? No cóż...

bembergiem w berg
Anna Salman (16360 punktów)
>Tak więc, Jarosławie - ja się polskości wyrzekam. Polskości definiowanej przez ciebie i tobie podobnych, ... Wyrzekam się polskości rozumianej jako nienawiść ...

Hej, nie za szybko? Może nie należy ustępować pola, tylko pokazać niektórym, gdzie ich miejsce. Już zawłaszczyli pojęcia polskości, patriotyzmu, a właściwie przedefiniowali tak, że straciły pierwotne znaczenie.
Nie od nas zależy, gdzie żeśmy się urodzili, ale to nie jest czyjaś prywatna piaskownica.
Oszczać ich i robić swoje, ale w ewentualnych kontaktach z takimi oszołomami przypominać, że ich postrzeganie świata nie jest powszechne, a oni są po prostu i zwyczajnie obciachowi.
Wściekły Azot (849 punktów)
(zablokowany)
W zapowiedziach mamią przydługim tytułem z naciskiem na wolność słowa, ale pod nadzorem Jałosrawa Zbawicielaka nie może chodzić o inny marsz, jak tylko Kaczej Smoleńskości.
Paradne, że poprowadzą go: Pospieszalski, który ma własny program rozrywkowy w bezpłatnej telewizji państwowej, Sakiewicz - pan na dzienniku ogólnopolskiego zasięgu oraz aktorka Łaniewska, która mija się codziennie z Pospieszalskim na korytarzach tej samej TV, bo jest na liście płac w "Ziarnie" i "Plebanii".
Stawi się też Romaszewski - skompromitowany i skazany na polityczny dom starców brataniem się z kibolskim mordobijem Staruchem, przez które stracił nieodżałowaną wypłatę senatorską i darmowe taksówki - i już judzi porównaniami wylania Gmyza i Lisickiego do czasów Urbana i Popiełuszki.
Do komitetu zapisały się dwa pałacowe pasożyty - biskupy, których wolność wysławiania dyrdymałów i andronów w listach do owczarni jest nie tylko nieskrępowana, ale wręcz symboliczna.
Te marsze są "próbą mas". Które środowisko zassie większą publikę, temu przybywa duży plus w przedwyborczych rubrykach przetargowych na prawicy. Z tym, że Rydzyk wozi już swoich na katolickie all-inclusive do Watykanu pociągami i samolotami. Jałosraw dalej stawia na kondukty z pochodniami...
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>wiadomosci(*)rudnia_bedziemy_mowic__ze.html
-Widziałem "występ" tego "Komitetu honorowego" w TV.
-Jak to pozory mylą. Łaniewska niby zwykła, spokojna kobiecina, gra w tej "Plebanii", trudno, taka rola. A tu proszę, to nie tylko nawiedzona parafialna kwoka, ale po prostu wściekły babsztyl. Doskonale oddaje postawę wielu ludzi ze wsi, niby tacy prości, przyzwoici i normalni dopóki temat nie wejdzie na politykę. Herezja leje się strumieniami. Pietrzakowi już dawno odbiło, ale teraz kompletnie oszalał. I niech ktoś próbuje udowadniać, że na starość się mądrzeje... Romaszewski nie zaskoczył, bredził tradycyjnie. Co prawda wstawił sobie nowe żeby, ale klepki nadal poluzowane. No i niezmordowany krzyżowiec, betonowy katolik Marek Jurek, ...
Ale niech maszerują, to wolny kraj wbrew temu co usiłują wciskać ciemnocie podobnej sobie, niech idą w PiS..du.

Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
03-12-2012 10:45 
 Ocena 7 na 7
martok (1115 punktów)

> Pietrzakowi już dawno odbiło, ale teraz kompletnie oszalał. I niech ktoś próbuje udowadniać, że na starość się mądrzeje...

   Mówią, że ze starością przychodzi mądrość, ale w rzeczywistości starość przychodzi sama.
*
03-12-2012 11:09 
 Ocena 2 na 2
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>    Mówią, że ze starością przychodzi mądrość, ale w rzeczywistości starość przychodzi sama.
-Ha, żeby tak sama. Lezą za nią różne Parkinsony, Alzheimery, demencje, osteoporozy, sklerozy....cały pochód.


Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
03-12-2012 11:22 
 Ocena 1 na 1
martok (1115 punktów)

> Lezą za nią różne Parkinsony, Alzheimery, demencje, osteoporozy, sklerozy....cały pochód.

   Masz rację, niestety. Ale mnie oczywiście chodziło o właściwy kontekst - że starość przychodzi bez tego towarzystwa, o którym mowa w porzekadle.
*
Kiełczewski (439 punktów)
- że starość przychodzi bez tego towarzystwa, o którym mowa w porzekadle.

Nie jest niczyją zasługą,że jest młody
Ani niczyją winą,że stary.
A że wiek nie determinuje mądrości,to już inna kwestia.
bohandas (842 punktów)
A co to w ogóle jest ta polskość?
Irracja (4721 punktów)
... a czy zauważacie państwo pewną paranoję tej sytuacji politycznej?
... Z jednej strony wyolbrzymione i udemonizowane zarzuty polityki antypolskiej, które jednak (w odpowiedniej skali) jakieś realne podstawy mają i powinny być brane pod uwagę - przynajmniej w formie wątpliwości...
... Z drugiej strony, widać jak na dłoni, że ta troska o polskość to tylko broń. Rzeczywistość jest taka, że obie strony mają polskość gdzieś. Obie pilnują tylko własnych korzyści. Jedni chcą nas uzależnić od Niemców i/lub Rosjan. Drugim zaś marzy się jedynowładztwo, pod egidą KRK...




... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Jedni chcą nas uzależnić od Niemców i/lub Rosjan.
Kondominium niemiecko-rosyjskie?


Aby popłynąć ku nowym horyzontom trzeba się nie bać spuścić brzeg z oczu. (W. Faulkner)
Irracja (4721 punktów)
>>Jedni chcą nas uzależnić od Niemców i/lub Rosjan.
>Kondominium niemiecko-rosyjskie?

... nie posuwałbym się aż tak daleko...

... jedyne co wiadomo o ateista i agnostykach to fakt, iż nie wierzą w "Boga takiego jak chciałyby religie"... reszta to zwykłe insynuacje...
05-12-2012 01:04 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Ja zaś nie sugerowałbym, że w Polsce jest jakaś opcja polityczna, której pragnieniem jest uzależnienie Polski od Niemiec i Rosji, bo to są wyłącznie hasełka "Prawdziwych Patriotów". Dlaczego uważam, że to tylko hasełka a nie realne zagrożenie? Z prostej przyczyny: nikt, kto głosi te hasła nie popiera ich żadnymi argumentami, które by przemawiały za współpracą Niemiec i Rosji w zamiarze "rozszarpania Polski". Uważam, że w interesie Niemiec i Rosji jest istnienie Polski, bo i Niemcy, i Rosja zarabiają na Polsce.
Szacuje się, że każde € przekazane Polsce przez Niemcy w ramach tzw. pomocy unijnej przynosi Niemcom 2€ zarobku dzięki temu, że niemieckie firmy realizują w Polsce inwestycje możliwe dzięki tej pomocy. Rosji nie opłaca się "zagarniać" Polski, bo kto by wówczas kupował od niej gaz po cenie jednej z najwyższych w Europie?

Problemem Polski jest to, że żadna z dominujących opcji politycznych nie ma żadnej wizji przyszłości Polski, szczególnie po tym, gdy skończy się kasa płynąca z UE.



Aby popłynąć ku nowym horyzontom trzeba się nie bać spuścić brzeg z oczu. (W. Faulkner)
Olek Mularski (3178 punktów)
>Mały wódz znów szaleje:
>Cytat:
Dziś polska niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana. Są tacy, którzy mówią, że
>trzeba się wyrzec polskości, i są w głównym nurcie mediów traktowani poważnie. My musimy mobilizować
>Polaków, by to nie było coraz głośniej słyszane. Byśmy mogli stworzyć taką siłę, która pewnego dnia
>będzie realizowała inny projekt dla naszego kraju

>oraz
>Cytat:
Jest to marsz, w którym z jednej strony pamiętamy o wydarzeniach sprzed 30 lat, z drugiej -
>mówimy "nie" wielu negatywnym zjawiskom obecnego czasu, ale przede wszystkim mówimy o przyszłości, o
>tym, że Polska może się zmienić, że będziemy mieli wolny, solidarny, niepodległy kraj


Wypowiedź ta, podobnie jak większość innych wypowiedzi Kaczyńskiego (szczególnie tych po śmierci brata) jest typowa dla osoby cierpiącej na jakiś zespół urojeniowy czy psychozę, pełna myśli nadwartościowych, urojeń posłanniczych i prześladowczych. Proponowane kiedyś badania psychiatryczne J. Kaczyńskiego są jak najbardziej konieczne. Pomogłyby usunąć tego niebezpiecznego człowieka od polityki i zabezpieczyły państwo przed ewentualnym jego powrotem do władzy.
Selanos (12869 punktów)
Wiecznie tylko te Ruskie i Niemcy. Przecież oni mają ważniejsze problemy niż zniewalanie Polski! Angela martwi się o strefę euro, a Wladymir o swój kręgosłup.

Lepiej popatrzmy na prawdziwych ciemiężycieli Polski, na Watykan i UE, chociaż w przypadku tego ostatniego, z jakiegoś powodu wszyscy się cieszą z braku niepodległości...
liberawski (8 punktów)
A ja się Polski nigdy nie wyrzeknę. Czy mądrym jest, aby rzeka odżegnywała się od swojego źródła. Porzuć nienawiść i przemyśl to na nowo.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365