Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przewrócenie prostokątnej butelki?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
05-07-2024 10:58josap (-2 punktów)Przewrócenie prostokątnej butelki?
Kiedy próbuję pchać prostopadłościenną butelkę o nierównych bokach (jak butelka szamponu)) dlaczego łatwiej jej upaść, gdy naciskam większą stronę niż mniejszą?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Kiedy próbuję pchać prostopadłościenną butelkę o nierównych bokach (jak butelka szamponu)) dlaczego
>łatwiej jej upaść, gdy naciskam większą stronę niż mniejszą?

to jest chyba generalna reguła:
np. gdy napadnie cię banda rozrabiaków w ciemną noc,
wtedy wystarczy załatwić tego jednego największego aby ich wszystkich pokonać - nie jest tak?
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Co to ma wspólnego z kanciastą butelką o której nieskładnie "gadał" program SI ?
alsor (3283 punktów)
>Co to ma wspólnego z kanciastą butelką o której nieskładnie "gadał" program SI ?

to samo: atakujesz, czyli tu nachylasz, tę największą powierzchnię, a nie mniejsze.

Aby pokonać armię przeciwnika należy zniszczyć te jego najsilniejsze oddziały,
a nie marnować siły na atakowanie drobnicy - to nic nie da, jedynie nas osłabi.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Jeżeli atakuje na Ciebie 1 czołg i 1000 żołnierzy to co.. najpierw zajmiesz się czołgiem ? I myślisz że to się uda.. a ten 1000 żołdaków w tym czasie Cię nie rozstrzela ?
alsor (3283 punktów)
>Jeżeli atakuje na Ciebie 1 czołg i 1000 żołnierzy to co.. najpierw zajmiesz się czołgiem ? I myślisz że to się uda.. a ten 1000 żołdaków w tym czasie Cię nie rozstrzela ?

zwykle tak.

czołg stanowi tu silną ochronę dla piechoty,
i piechota go osłania - żeby mieć osłonę,
celem jest doprowadzić czołg do zadanego celu, np. zniszczyć most, albo bunkier wroga.

Podobnie jest w szachach: wieże są tam mocne, coś jak te czołgi...
i groźne dla króla - mogą go zamatować łatwo,
więc zwykle trzeba je szybko zniszczyć - nawet kosztem swoich.
josap (-2 punktów)
>Kiedy próbuję pchać prostopadłościenną butelkę o nierównych bokach (jak butelka szamponu)) dlaczego
>łatwiej jej upaść, gdy naciskam większą stronę niż mniejszą? omegle xender

I got this,..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365