>Jeżeli atakuje na Ciebie 1 czołg i 1000 żołnierzy to co.. najpierw zajmiesz się czołgiem ? I myślisz że to się uda.. a ten 1000 żołdaków w tym czasie Cię nie rozstrzela ?
zwykle tak.
czołg stanowi tu silną ochronę dla piechoty, i piechota go osłania - żeby mieć osłonę, celem jest doprowadzić czołg do zadanego celu, np. zniszczyć most, albo bunkier wroga.
Podobnie jest w szachach: wieże są tam mocne, coś jak te czołgi... i groźne dla króla - mogą go zamatować łatwo, więc zwykle trzeba je szybko zniszczyć - nawet kosztem swoich.
|