Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zawiść nasza powszednia, czyli Polak bogatemu nie przepuści

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-12-2022 00:45Hamerlik Konopka (19905 punktów)Zawiść nasza powszednia, czyli Polak bogatemu nie przepuści
Ocena 1 na 1
Znalazłem ten artykuł
wiadomosci(*)ie-przepusci-6846996077128544a

i zaraz do głowy przyszło mi pytanie w jakiej roli wypowiada się w nim Urszula Jarecka

ifispan.pl/members/ujareckaifispan-waw-pl/

W roli pracownika naukowego?
W roli ideologa politycznego?
W roli przedstawiciela elity społecznej?
W roli osoby prywatnej?

Jak to odbierać?

Przychodzi mi też do głowy pytanie moralne?
Czy wolno zmusić roboli, po groźbą surowej kary, do zapłaty podatków od pracy i konsumpcji, w celu sfinansowania wykształcenia takiej osoby?

Czy Jarecka nie powinna wykształcić u siebie prezentowanych idei z własnej kasy a nie z cudzej?

Gdybym był kapitalistą i gdybym chciał rozwijać idee polityczne służące moim interesom, to kupiłbym sobie naukowca z tytułami wykształconego z podatków, który za kasę twierdziłby, że służąca mi idea polityczna jest właściwa i byłoby to stanowisko naukowe.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)

> w jakiej roli wypowiada się w nim Urszula Jarecka
>W roli pracownika naukowego?
>W roli ideologa politycznego?
>W roli przedstawiciela elity społecznej?
>W roli osoby prywatnej?
patoelity żeby gonić nas, owieczki, do strzyżenia, dojenia, na mięso, muszą mieć psy



psami są; policjanci, wojsko, sądy, prawo, profesorowie, masmedia, kościół, edukacja

ciekawostka z tego artykułu; rząd zorganizował "narodową zrzutkę" na odbudowę Pałacu Saskiego, umożliwiając odliczenie w PIT darowizny. W całym kraju zrzuciło się 95 osób. Na odbudowę wpłaciły 150 tys. zł, a sama kampania promująca inwestycję kosztowała 3,2 mln zł
Thoter (6650 punktów)

>Czy Jarecka nie powinna wykształcić u siebie prezentowanych idei z własnej kasy a nie z cudzej?
>

Nie wiem jakie u Jareckiej wykształciły się idee z cudzej kasy.
Jeżeli wiesz, to jak do tego doszedłeś ??
Zawiść w biedakach przerabiana na nienawiść do bogaczy to temat mający tyle lat ile istnieje człowiek. W tzw. demokracji gdzie biedakom dano kartki do oddawania głosów, to będzie główny wałkowany temat, przed tzw. wyborami. Każdy kto chce wygrać te demokratyczne wybory i momentalnie stać się politykiem, będzie starał się przeciągnąć rzeszę biedaków na swoją stronę, obiecując im nie swoje. Biedota jak poprze swojego demagoga i ten demagog dorwie się do wspólnej kasy, to sam sobie uchwala prowizję, za wydawanie tej kasy, na tworzenie w biedocie wizji bogactwa. Unia Jewropejska jeszcze sponsoruje to demokratyczne wizjonerstwo. Biedoty przez to nie ubywa, tylko biedota wydaje więcej kasy, na swoje prymitywne potrzeby i tak napędza demokratyczną gospodarkę.
Unia Jewropejska podnosi poprzeczkę biedakom wprowadzając kolejne normy Eu-ETS.

www.forum-energii.eu/pl/blog/ets-reforma

"Opłata od emisji w transporcie i budynkach.
Istotą tej propozycji jest wprowadzenie opłaty za emisję w sektorach budynków i transportu, które dziś nie są w ETS, za to odpowiadają za ok. 30% całkowitych emisji w UE. Rozważanych jest kilka opcji wprowadzenia tej zmiany: nowy podatek, włączenie budynków i transportu do obecnego ETS lub stworzenie osobnego ETS dla nowych sektorów (wówczas dwa systemy ETS funkcjonowałyby równolegle).
Uwzględnienie kosztów środowiskowych emisji z budynków i transportu jest istotne dla wypierania z rynku najbardziej emisyjnych technologii (piece węglowe, samochody spalinowe). Oprócz tego kluczowe są działania regulacyjne, wyznaczanie konkretnych norm, standardów i celów oraz organizacja systemów wsparcia finansowego dla krajów mniej zamożnych. Wprowadzenie nowych opłat powinno następować stopniowo, żeby nie spowodować szoku cenowego na odbiorcach końcowych. Docelowo, 100% wpływów z nowych opłat powinno trafiać na wsparcie niskoemisyjnych technologii i działań osłonowych. Opcja nowego ETS to także szansa na stworzenie dedykowanego funduszu socjalnego, na wzór Funduszu Modernizacyjnego, który mógłby być przeznaczony np. na walkę z ubóstwem energetycznym"

Silniki spalinowe dzielą się na silniki: o spalaniu wewnętrznym i spalaniu zewnętrznym. Biedota zostanie pozbawiona możliwości korzystania z tanich aut z silnikami o spalaniu wewnętrznym. Największy problem to jednak spowoduje Niemcom, których gospodarka oparta jest na ich produkcji.
Czy Niemcy będą w stanie u siebie produkować auta elektryczne w konkurencyjnej cenie ??
Odpowiedź jest taka, że nie będą. Dlatego muszą swoją produkcję przenieść tam gdzie produkuje się tanie i dobre akumulatory oraz jest kilkumiliardowy rynek zbytu.

Zakład BMW w Chinach.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zawiść w biedakach przerabiana na nienawiść do bogaczy to temat mający tyle lat ile istnieje człowiek.

Prawo własności to w zasadzie prawo władzy człowieka nad człowiekiem, nie dziwi mnie kiedy podwładnego ogarnia złość gdy się orientuje, że władza istnieje dla władcy a nie dla podwładnego.

Gdybyś był członkiem wilczej watahy jako wilk najniższego rzędu w hierarchii i włożył prawie całą energię życiową, jaką jeszcze posiadasz we wspólne upolowanie zdobyczy, ofiary do pożarcia, po czym samiec alfa i być może beta daliby Ci do zrozumienia, że wynocha do lasu, bo twoja rola się skończyła a oni teraz będą dzielić się zdobyczą ze swoimi samkami i szczeniętami a Ty zdychają z głodu albo rób co tam chcesz byleby daleko od wspólnej zdobyczy, to też ogarnęłaby Cię złość. Choćbyś tę złość nazwał zawiścią czy zazdrością to ona będzie przejawem twojego instynktu przetrwania. Albo uzyskasz należną Ci część albo idziesz do piachu.

Dokładnie tak samo działa biedota podporządkowana władzy kapitalistów. Albo uzyska należną jej część zdobyczy albo idzie do piachu.

Jeżeli władza zamiast przyjazna i korzystna dla podwładnego okazuje się wroga i zagrażającą jego egzystencji wtedy wybucha rewolucja i gardło alfa przez amok biedoty jest zagrożone.

Nikt u biedoty nie musi instalować nienawiści do bogatych, ona jest już od narodzin zainstalowana przez naturę, tylko uruchamia się w określonych warunkach tak jak program komputerowy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-12-2022 13:04 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Prawo własności to w zasadzie prawo władzy człowieka nad człowiekiem, nie dziwi mnie kiedy >podwładnego ogarnia złość gdy się orientuje, że władza istnieje dla władcy a nie dla >podwładnego.
>

Bardzo dobrze było to zauważyć na osobnikach których komuna wyciągnęła z ziemianek i sprezentowała im mieszkania i miejsca pracy. Właśnie ci osobnicy byli głównym motorem operacji CIA po kryptonimem QRHELPFUL czyli skolonizowania Polski przez Amerykanów. Osobnikom tym po "wyzwoleniu" sprzedano mieszkania, których byli współwłaścicielami i od razu przeszła im ochota do robienia burd. Jak siedział w państwowym mieszkaniu to mu były burdy w głowie przy 10% podwyżkach cen. Dzisiaj siedzi na swoim i mu ani w głowie robić podobne burdy przy 100% podwyżkach. Podatki płaci pokornie 10 razy większe i też mu od tego nie przewraca się w szarych komórkach. Dopiero widmo komornika sprowadziło idiotów na ziemię. Chodzą po tej ziemi, bez celu, nie zdolni opracować koncepcji, to ich Amerykanie zagonili do finansowania swojego przemysłu zbrojeniowego i przeznaczyli ich na mięso armatnie. Podwyżki przyjęli z pokorą i ze śpiewem są wiezieni do rzeźni. Jedno pokolenie i jaka diametralna różnica nastąpiła poprzez prawo własności.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Bardzo dobrze było to zauważyć na osobnikach których komuna wyciągnęła z ziemianek i sprezentowała im mieszkania i miejsca pracy. Właśnie ci osobnicy byli głównym motorem operacji CIA po kryptonimem QRHELPFUL czyli skolonizowania Polski przez Amerykanów. Osobnikom tym po "wyzwoleniu" sprzedano mieszkania, których byli współwłaścicielami i od razu przeszła im ochota do robienia burd.

Moja córka pracuje w Grecji, w amerykańskiej spółce powiązanej ze spółką holenderską.

Mają tak rozwinięte systemy kontroli pracowników, że żadnemu nie udaje się obejść systemu i zrobić pozostałych w konia.

Sama oczywiście nic nie wie o właścicielach, o zyskach ani o tym, komu to i w jakim stopniu służy.

Moze gdyby komuchy miały takie systemy kontroli i połowa materiału na budowę nie wyjeżdżałaby tylnią bramą albo pod płotem. Może gdyby nie było drugiego obiegu towarów. Gdyby w przydziałach mieszkań i samochodów, dzieci i kochanki sekretarzy nie miały najwyższego priorytetu. Może gdyby sekretarze nie byli inaczej leczeni niż motłoch.

Może gdyby komuchy rozumiały znacznie władzy rozproszonej i że największy cwaniak albo uzyska odpowiednią pozycję w hierarchii albo będzie wrogiem systemu.

Może.

Ale działo się dokładnie odwrotnie.

Prawda jest taka, że z odebraną połową owoców pracy pod rządami Amerykanów z pozostałej reszty osiągamy i tak dużo więcej niż pod rządami skorumpowanych, chciwych i agresywnych komuchów.

Może gdyby panowała doktryna każdemu podłóg zasług a nie według potrzeb.

Może gdyby lokalni cwaniacy byli postrzegani jako potencjal do zagospodarowania a nie jako wrogowie ludu.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Może gdyby panowała doktryna każdemu podłóg zasług a nie według potrzeb.
>

Dzisiaj można sobie gdybać, prawda jest taka, że gdyby Polacy płynęli statkiem, oczywiście na gapę, to by ten statek rozkręcali i sprzedawali złom, po kryjomu, piratom na środku oceanu.
Stanem statku to by się aż do wspólnego zatopienia nie martwili.
Nic na to nie poradzisz i nie ma to nic wspólnego z komunizmem.
Zobaczysz co będzie się działo teraz, po tym jak Polak pozbawił się źródeł taniej energii i tanich nawozów. Zobaczymy jak długo będzie trwało nasze koszerne "mocarstwo" humanitarne, finansujące używanych do napaści na Rosję Ukraińców.
Nie ma dobrej demokracji i złego komunizmu. Jest tylko jedna ekonomia, albo pożresz kogoś albo rozszarpią ciebie. Zobaczymy jak skończy się walka otumanionych Ukraińców, pod wodzą żydwoskiego pajaca Zelenskiego, o "wolność"?? Co z tej Ukrainy zostanie?? Powstanie pokolenie z krzyżówki Polaka z Ukrainką i to będzie najgorsze co nas spotkało w historii.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zobaczysz co będzie się działo teraz, po tym jak Polak pozbawił się źródeł taniej energii i tanich nawozów.

Przeżyje, świat się nie kończy.
Lepsze to niż uległość wobec agresji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Przeżyje, świat się nie kończy.
>Lepsze to niż uległość wobec agresji.
>

73online.r(*)vcam_chto_zhdet_rossiyu-112339

"W poniedziałek 14 listopada po raz pierwszy w Uljanowsku przemawiał izraelski mąż stanu, politolog, były dyplomata i były szef izraelskich tajnych służb "Nativ". (...)
Spokojnym głosem Kedmi zauważył: aby zrozumieć, jak rozwija się Ukraina i dokąd zmierza, trzeba zrozumieć osobę, od której wszystko zależy - prezydenta Władimira Putina. Politolog powiedział, że zna prezydenta od 1993 roku, kiedy to musiał spotykać się na służbie, a ostatni raz rozmawiali w 2002 roku. Na jednym z takich spotkań rozmawiali przez trzy godziny na tematy międzynarodowe i polityczne, dyskutowali o stosunkach między Izraelem a Rosją, dowiedzieli się, że nie ma sprzeczności, ale jest wiele wspólnych interesów.

- Typowe podejście waszego prezydenta, kiedy próbuje rozwiązać problem w stosunkach z innymi krajami, to zaczynać od sprzeczności. Putin jest osobą zrównoważoną, bardzo długo wszystko rozważa, nie podejmuje spontanicznych decyzji. Przy nieoczekiwanych zadaniach prosił o czas do namysłu, oceny i dopiero po tym nastąpiła reakcja. Więc to nie są jego kaprysy, ale celowy krok, w tym różni się od wielu prezydentów. O ile rozumiem Putina, nie ma sprzeczności między interesami narodowymi Rosji i jakiegokolwiek państwa w przestrzeni poradzieckiej, w tym Ukrainy i państw bałtyckich. Ponadto uważa, że ​​nie ma sprzeczności między Rosją a krajami europejskimi, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i Polski (mają problem na poziomie genetycznym) - powiedział politolog".

Jakow Kedmi to Żyd i znający temat bardziej niż ktokolwiek.
O Polakach i Brytyjczykach powiedział, że mają problem na poziomie GENETYCZNYM. Tak o nas mówią w świecie, jesteśmy głupi GENETYCZNIE. Gdzie nie klikniesz to to jak piszą o Polsce to wyłazi głupota Polaków.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jakow Kedmi to Żyd i znający temat bardziej niż ktokolwiek.

Oooo nagle zacząłeś się liczyć ze zdaniem Żydów.
To ze zdaniem Żeleńskiego się policz.
pl.m.wikip(*)i/Wołodymyr_Zełenski

Może on tak jak ja naogladal się amerykańskich filmów i nie chce żyć jak tego chce rosyjski imperator?

>O Polakach i Brytyjczykach powiedział, że mają problem na poziomie GENETYCZNYM. Tak o nas mówią w świecie, jesteśmy głupi GENETYCZNIE. Gdzie nie klikniesz to to jak piszą o Polsce to wyłazi głupota Polaków.

Piszesz po polsku ale z twojej pogardy dla Polaków i uwielbienia dla Rosjan wynikają moje spore wątpliwości czy mamy tę samą narodowość.
Jesteś Polakiem?

Polacy nienawidzą gdy ktoś im mówi jak muszą żyć.

Zawsze tak było i prawdopodobnie już tak zostanie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Może gdyby panowała doktryna każdemu podłóg zasług a nie według potrzeb.
>>
>Dzisiaj można sobie gdybać, prawda jest taka, że gdyby Polacy płynęli statkiem, oczywiście na gapę, to by ten statek rozkręcali i sprzedawali złom, po kryjomu, piratom na środku oceanu.
>Stanem statku to by się aż do wspólnego zatopienia nie martwili.

Skoro tak krytykujesz Polaków to skrytykuj tez Rosjan, za to, że nie znają innych sposobów propagacji swojej "wyższej kultury" niż przemoc.

Co jest z Ruskimi nie tak, że nie potrafią sprzedać własnej ideologii bez przystawienia innym lufy do głowy?

Dlaczego nie wyślą na Zachód swojego człowieka, który dzięki własnej wierze w rosyjską cywilizację nie przekona ludzi Zachodu do sprawy rosyjskiej bez gróźb bombardowania bombami atomowymi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Co jest z Ruskimi nie tak, że nie potrafią sprzedać własnej ideologii bez przystawienia innym >lufy do głowy?
>

Rosjanie nigdy nie prowadzili i nie prowadzą wojny ideologicznej.
W tej chwili jedynie reżim amerykański używa ideologii "demokratycznej" do kolonizowania idiotów.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Co jest z Ruskimi nie tak, że nie potrafią sprzedać własnej ideologii bez przystawienia innym >lufy do głowy?
>Rosjanie nigdy nie prowadzili i nie prowadzą wojny ideologicznej.

Czyż nie rosyjska elita określa Zachód jako kolebkę zła?

Czy Ukraina po stronie Zachodu nie oznacza dla Rosjan diabelstwa u jej bram?

Miałbym w sobie znaleźć zrozumienie dla rosyjskich ataków na tej podstawie, że Rosjanie widzą we mnie demona, który zagraża ich egzystencji?

Zastanów się.

Rosja nie ustaje w wojnie ideologicznej, którą prowadzi z różnym nasileniem używając przy tym swojej nieporadnej propagandy.

No cóż, jaka ideologia, jaka cywilizacja taka też propaganda. Tylko głupcy się na nią nabierają.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>No cóż, jaka ideologia, jaka cywilizacja taka też propaganda. Tylko głupcy się na nią nabierają.
>

konserwaty(*)obalne-i-polska-eksterminacja/

"Globaliści jasno pokazali, że dla nich ludzie są równi i równiejsi. Są kasty uprzywilejowane, wartościowsze, uważane przez siebie za nosicieli cywilizacji, tolerancji i kultury. Są również wybrane państwa i narody oraz takie ,którym wmawia się wyjątkowość by wykorzystać je w swoich celach.
Najbardziej krnąbrnych się morduje, tych mniej poddaje stopniowemu wyniszczeniu. Musimy pamiętać że My, Polacy (i ogólnie Słowianie) jesteśmy w większości narodów przeznaczonych w przyszłości do miękkiej eksterminacji. Elitom zależy na tym abyśmy nie mieli dostępu do rzetelnej wiedzy, stałej i pewnej pracy, realnej własności, moralnych zasad, tradycji, rodziny i ojczyzny.(...)
Otwarcie i bezkarnie głosi się rasizm i ksenofobię wobec tych, którzy odrzucają zachodni styl życia. Oficjalnie się mówi, że nie ma dla nich miejsca na ziemi. Czyni się to mediach obrośniętych w legendy postępowych i liberalnych.
Wpływowe kręgi elit w Ameryce i całym świecie atlantyckim są głównym nośnikiem globalizmu i liberalnego kapitalizmu. Kasta ta narzuca swoje wartości innym. Gardzi państwami, narodami, religiami i kulturami."

Genetycznie głupi nie pojmie co tu pisze. Wnuk parobka wyjechał na Zachód, sam się dowartościował i gardzi innymi. To jest polska tragedia.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Genetycznie głupi nie pojmie co tu pisze. Wnuk parobka wyjechał na Zachód, sam się dowartościował i gardzi innymi. To jest polska tragedia.

Ty za to zbudowałeś wniosek, że gdy ktoś propaguje szkodliwe ideologie i manipuluje ludzkimi umysłami dla własnej korzyści i na szkodę innych to zyskujesz automatycznie prawo, żeby chwycić za karabin i strzelać do wszystkich, którzy w twojej ocenie ulegli jego opętaniu?

Uznaliscie, że Ukraińcy opętani zachodnią ideologią przestali być ludźmi, więc macie święte prawo ich zabić i zająć ich tereny?

Ale dlaczego nie porwaliscie się od razu na samego diabła tylko walczycie z jego demonami?

Dlatego, że macie wiele respektu dla diabła i bardzo się go boicie?

Skąd u diabła tyle siły i mocy skoro tkwi po uszy w upadłej kulturze?
Dlaczego jesteście tacy słabi skoro wasza kultura jest najwyższa a wasz naród wybrany?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Uznaliscie, że Ukraińcy opętani zachodnią ideologią przestali być ludźmi,

To jest takie samo bydło stworzone przez opłaconych Żydów jak opętani działacze tzw. solidarności. Amerykanie ciągle powtarzają ten sam numer nazywany kolorowymi rewolucjami.

pl.wikipedia.org/wiki/Stanisław_Ulam

"Stanisław Marcin Ulam (ur. 13 kwietnia 1909 we Lwowie, zm. 13 maja 1984 w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk) - polski i amerykański (obywatelstwo amerykańskie przyjął w 1943) matematyk, przedstawiciel lwowskiej szkoły matematycznej, współtwórca amerykańskiej bomby termojądrowej.(...)
Ulam nie wierzył w ideę Paktu Atlantyckiego uważając ją za chwyt propagandowy

Ulam to był wybitny Żyd urodzony we Lwowie, już od początku uważał NATO za bandę morderców, planujących skolonizować świat. Amerykanie nie robili eksperymentów z bronią atomową. Od razu wybudowali fabrykę produkującą seryjnie bomby atomowe. Przez pierwsze pięć lat zrobili 120 bomb atomowych. Świat ma szczęście, że tylko dwie zrzucili na ludność cywolną JAponii.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Genetycznie głupi nie pojmie co tu pisze. Wnuk parobka wyjechał na Zachód, sam się dowartościował i gardzi innymi. To jest polska tragedia.

Wieloletni parobek, wnuk i syn parobków wie coś o interesach parobków.

Nie to co Wy wybrani, błękitnokrwiści, władcy i zarządcy z dziadów, pradziadów.

Wciągasz mnie w dyskusję o agresywnych działaniach Rosji, choć nie o tym chciałem mówić, wszyscy mnie jednak ignorują, jako że nie jestem dla nich wystarczająco dobry czy interesujący, więc, chcąc nie chcąc rozmawiam z Tobą o Rosji.

Nie wstydzę się tego kim jestem i skąd się wywodzę. Nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, bo nie mam w głowie waszych "wartości".

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie wstydzę się tego kim jestem i skąd się wywodzę. Nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, bo >nie mam w głowie waszych "wartości".
>

Znajomość naszej historii powinna być obowiązkowa, tylko nie tej napisanej przez Anglosasów.
Kilka dni temu pożyczyłem 6 książek z historii, same unikaty, młodemu historykowi, który się dobrze zapowiada. Pisał teraz maturę próbną.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Nie wstydzę się tego kim jestem i skąd się wywodzę. Nie stanowi to dla mnie żadnego problemu, bo >nie mam w głowie waszych "wartości".
>>
>Znajomość naszej historii powinna być obowiązkowa, tylko nie tej napisanej przez Anglosasów.

Nie, nie, Ty nie mówisz o braku znajomości historii lecz o braku twojej i tobie podobnych wiary.

Historia ludzkości a przynajmniej ta, na którą wszyscy zwracają uwagę, to historia wzajemnych rzezi.

Taka historia niewiele mnie interesuje.

Nigdy nie przekonasz mnie, że Amerykanie są źli a Rosjanie są dobrzy, bo mam takie wnioski w dupie. Taki wniosek jest bez sensu i nie ma żadnej przyszłości.

Tobie też proponuję odrzucić ten wniosek, bo jeśli go nie odrzucisz to umrzesz jako prymitywne stworzenie, którego umysłem rządziła nienawiść.

Sam być może też kiedyś przestanę nienawidzić Rosjan, jeśli Ci wkoncu opamiętają się ale na pewno nie natychmiast.

Prawda jest taka, że Rosjanie rozpoczęli wojnę z bardzo prymitywnych pobudek, do których Ty i tobie podobni dorabiacie teraz fałszywą ideologię i przez ten prymitywizm przegracie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Prawda jest taka, że Rosjanie rozpoczęli wojnę z bardzo prymitywnych pobudek,

Skąd prymitywny potomek parobków może znać prawdę ??

moderndipl(*)lies-about-the-war-in-ukraine/

"Wielkim kłamstwem na temat wojny na Ukrainie jest to, że zaczęła się ona 24 lutego 2022 r., a nie 20-26 lutego 2014 r. Nawet prezydent Ukrainy przyznaje, że to nieprawda. Z jakiegoś powodu przywódcy "sojuszników" Ukrainy ( zwłaszcza USA) tego nie uznają."

Ja się zajmuję dociekaniem prawdy i ujawnianiem jej.
Bandyci Anglosasi wcześniej zaatakowali i pokonali Niemców. Też o tym napisali fałszywą historię.
Dzisiaj Korwin wyciąga o tym prawdę i też jest atakowany przez prymitywny motłoch, bez inteligencji, któremu wstawiono anglosaską wersję historii.

twitter.co(*)7Ctwcamp^serp|twgr^tweet



W tej chwili ponownie agentura Anglosasów programuje polski motłoch fałszywą historią i ponownie używa do swoich brudnych wojen. Brak inteligencji powoduje, że polskojęzyczny motłoch znowu wskakuje do anglosaskiej maszynki do mięsa.
Od kogo mamy się domagać odszkodowania za to ??
szarley (54913 punktów)
Ot, troll cytuje błazna w dyskusji z idiotą

Wesołych świąt !!!!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-12-2022 11:44 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ot, troll cytuje błazna w dyskusji z idiotą
>Wesołych świąt !!!!

Dzięki za wrzutkę twojej pogardy, wesołych świąt nie życzę, bo już pewnie setnie tym się ubawiles, że mogłeś kogoś poniżyć i siebie przez to wywyższyc. Także dla Ciebie już jest wesoło, kosztem poniżanych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Ot, troll cytuje błazna w dyskusji z idiotą
>>Wesołych świąt !!!!
>Dzięki za wrzutkę twojej pogardy,

Pogardy?

Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu
Jeśli nazywam cię idiotą, to jest to eufemizm, a nie pogarda

Chyba, że wskażesz te dotacje...
Nie?
Cóż, jesteś idiotą
Wesołych świąt głupku

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Ot, troll cytuje błazna w dyskusji z idiotą
>>>Wesołych świąt !!!!
>>Dzięki za wrzutkę twojej pogardy,
>Pogardy?
>Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu
>Jeśli nazywam cię idiotą, to jest to eufemizm, a nie pogarda
>Chyba, że wskażesz te dotacje...
>Nie?

Jesteś ideologicznym fundamentalistą państwowych dotacji do własności prywatnej z przymusowych podatków pobieranych od biedoty bez mienia.

To gorzej nawet gdybyś był beneficjentem tych wszystkich dotacji.

Jesteś kreacjonista zła, które sam z kolegami określasz dobrem.

Przez takich jak Ty wielu ludzi nie ma własnych domów i pomieszkują w cudzych za wysokie komorne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-12-2022 14:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu
>>Chyba, że wskażesz te dotacje...
>Jesteś ideologicznym fundamentalistą

Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu
Uzasadnisz to wymyślonym przez ciebie poglądami

Jedno kłamstwo udowadniasz innym kłamstwem nie na temat

Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu
Jesteś idiotą i kłamcą

Dyskutuj sobie dalej idiotą na twoim intelektualnym poziomi, dla którego błazen jest autorytetem

Pamiętaj jednak o jednym

Wasze twierdzenia wymagają uzasadnienia, brak uzasadnienia czym Z WAS IDIOTÓW

Pytanie do ciebie, idioto JAKIE DOTACJE BIORĘ do swojego domu kończy się odpowiedzią krystkona : "jestem debilem, nie poradzącym udowodnić swojej tezy"

Ten drugi idiota twierdzi cytując trzeciego idiotę, że w Monachium Brytania osłabiła III Rzeszę a Polscy partyzanci napadli na gliwicką radiostację

p*****lcie sobie dalej wzajem debilizmy, niestety ja muszę do pracy, bydło w święta też jeść musi, a jest od ciebie moc mądrzejsze i kulturalniejsze. Sra pod siebie, ale gównem w innych nie rzuca, więc mógłbyś się od bydła kultury i godności uczyć

Napisałeś, że biorę dotacje
UDOWODNIJ lub PRZEPROŚ
Nie? Więc udowodniłeś że jesteś zidiociałym, agresywnym chamem bez honoru

Pa







Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-12-2022 15:19 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu

Nasze rozmowy na tematy społeczne zawsze sprowadzałeś do indywidualnych oskarżeń.
To jest twój trik retoryczny, który pomaga Ci odciągnąć uwagę od istoty naszych konfliktów.

Chcesz mnie w ten sposób przecwanić, zrobić w konia w czym zawsze Ci pomagali twoi koledzy, którzy podobnie do Ciebie postrzegali własne interesy sprzecznie z interesami społeczeństwa.

Wciąż usprawiedliwiasz panujący nam system kapitalistyczny oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności a także wspierasz panującą nam tajną i pośrednią demokrację opartą na przymusowych podatkach od pracy najemnej i konsumpcji. Często bardzo nieporadnie, często nie znajdując właściwych uzasadnień stąd ucieczka w triki retoryczne.

Ty wciąż uciekasz nie ja od otwartego stwierdzenia:
"należy mi się własność tajna i nieopodatkowana",
boisz się to wprost wyrazić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-12-2022 16:53 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu
>Nasze rozmowy na tematy społeczne ...

Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu
Udowodnij lub przeproś

>Ty wciąż uciekasz nie ja od otwartego stwierdzenia:
>"należy mi się własność tajna i nieopodatkowana",

Należy mi się to, na co zapracowałem i nie ma znaczenia czy nazwiesz tę własność tajną, zieloną, opryskaną czy wydepilowaną

>boisz się to wprost wyrazić.
Boisz się przyznać, że dajesz pokazy seksu z psami za kasę
Też poradzę zmyślać

Nigdy nie bałem się przyznać że NALEŻY MI SIĘ TO NA CO ZAPRACOWAŁEM i wielekroć to pisałem, Masz honor psiego chuja, skoro piszesz aż tak kłamliwe rzeczy na mój temat

Tajna własność istnieje tylko w oczach debila - krystkona.

Jeszcze raz przypomnę:
Napisałeś że biorę dotacje do mojego domu
UDOWODNIJ
Nie? Więc udowodniłeś że jesteś zidiociałym, agresywnym chamem bez honoru


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
26-12-2022 17:17 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Należy mi się to, na co zapracowałem i nie ma znaczenia czy nazwiesz tę własność tajną, zieloną, opryskaną czy wydepilowaną

Nie należy Ci się ani nikomu innemu NIC co ma postać utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Takie jest prawo Natury.
Władza wroga podwładnym musi być zawsze podważona.

Nie ma znaczenia przy tym czy masz poczucie, że na własność tajną i nieopodatkowana zapracowales, żadne "prawo" niemoralne, wrogie społeczeństwu nie może egzystować, bez względu na to, czy tego chcesz i czy tego od innych żądasz.

Nie Ty ani nie twoja chciwość są wyznacznikami dobra i zła.

W społeczeństwie wyznacznikiem dobra i zła są dobrobyt i rozwój wszystkich jego członków a nie powodzenie jednej, zamówionej przeciw pozostałym, klasy społecznej właścicieli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Napisałeś, że biorę dotacje do swojej własności
Udowodniłeś, że jesteś psim chujem o ujemnej inteligencji

Resztę twojego bełkotu pomijam. Dom jest mój i nie ma znaczenia czy o nazwiesz tajnym, czy fioletowym

>Władza wroga podwładnym musi być zawsze podważona.
bez komentarza, idioto synu kretyna


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dom jest mój i nie ma znaczenia czy o nazwiesz tajnym, czy fioletowym

Będzie twoim wtedy gdy własność publicznie wyjawisz i poddasz ja demokratycznemu opodatkowaniu na rzecz dochodu gwarantowanego osób bez posiadłości.

Bez tego dom, który masz na myśli, nie będzie twoim, tylko niczyim.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Napisałeś, że biorę dotacje do swojej własności
Udowodniłeś, że jesteś psim chujem o ujemnej inteligencji

Dom jest mój i nie ma znaczenia czy o nazwiesz tajnym, czy fioletowym

twoje szczekanie nie ma znaczenia, tym bardziej, że co pysk otworzysz, to łżesz

JAKIE DOTACJE BIORĘ DO SWOJEGO DOMU, KUNDLU?

>Władza wroga podwładnym musi być zawsze podważona.
Jakich mam podwładnych, kundlu?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>W społeczeństwie wyznacznikiem dobra i zła są dobrobyt i rozwój wszystkich jego członków a nie >powodzenie jednej, zamówionej przeciw pozostałym, klasy społecznej właścicieli.
>

Data publikacji 23.12.2022r
www.tygodn(*)w-grajewie-policja-na-miejscu/

"AGROunia odkryła ukraińskie samochody ze zbożem i rzepakiem pod Agrocentrum
Rolnicy jednak nie wierzą w te zapewnienia. Dlatego wieczorem, 22 grudnia około godziny 23.00 działacze AGROunii m.in. Karol Pieczyński i Łukasz Safiejko udali się pod wytwórnię pasz w Grajewie. Zauważyli tam około 10 samochodów ciężarowych z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi.
- Znaleźliśmy te TIR-y nie na parkingu, a ukryte w zatoce, żeby ich nikt nie widział. Trzy samochody wjechały na rozładunek, siedem jeszcze stało - mówi Karol Pieczyński.(...)
Zadzwonili na policję i w obecności policjantów weszli na samochody, by sprawdzić ładunki oraz pobrać próby. Okazało się, że na siedem samochodów, cztery były z ziarnem kukurydzy, dwa z pszenicą i jedno auto z rzepakiem. Każdy samochód wiózł po 25 ton, czyli łatwo policzyć, że łącznie było to 175 ton. A to ilości tylko z jednego wieczora - wyjaśnia Piotr Hładyszewski, koordynator AGROunii w regionie Warmii i Mazur.(...)
Przecież my przez to nie mamy, gdzie sprzedać swojej kukurydzy. A stoi jej na okolicznych polach jeszcze kilka tysięcy hektarów. Poza tym, przez import z Ukrainy mocno spadły ceny kukurydzy, pszenicy czy rzepaku. Polskiemu rolnikowi zgnije na polu, bo firmy zasypały silosy zbożem z Ukrainy - wyjaśnia koordynator AGROunii".

W tzw. kapitalizmie liczy się tylko zysk opodatkowanego "demokratcyznie" "kapitalisty". Kto w demokracji, u władzy, ma rozum i możliwość myślenia perspektywicznego ?? Skolonizowany Polak został zaprzęgnięty do finansowania amerykańskiej wojny i teraz będzie ponosił jeszcze koszty rekonwalescencji używanej do tego Ukrainy. Ameryka ma tak silną agenturę w Polsce, że nie mamy u siebie nic do gadania. Polscy rolnicy mogą swoje płody wywozić w świat i szukać nabywców. Przy okazji może gdzieś w świecie znajdą sprzedawców nawozów, to na pusto nie będą wracać.
Nawozy podrożały kilkakrotnie a cena zbóż wróciła do tej sprzed kilku lat. Czeka nas demokratyczny dobrobyt i rozwój.
26-12-2022 11:57 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>W tej chwili ponownie agentura Anglosasów programuje polski motłoch fałszywą historią i ponownie używa do swoich brudnych wojen. Brak inteligencji powoduje, że polskojęzyczny motłoch znowu wskakuje do anglosaskiej maszynki do mięsa.

Tak samo jak kapitalista manipuluje emocjami swoich roboli, żeby nie domagali się podwyżki.
Musk np. co chwilę wraca do kwestii upadłości którejś ze swoich firm, żeby tą wizją przestraszyć zatrudnionych i zmusić ich do większego wysiłku za miej w obronie własnych miejsc pracy.

Ty przecież bardzo cenisz umiejętność stworzenia imperium i nieważne jakim sposobem ani czyim kosztem.

Zamiast chwalić Anglików, że są tacy zaradni i że potrafią każdego sprowokować do działania zgodnego z ich interesem, to szczujesz na nich.

Gdyby ktoś był nawet najwybitniejszym manipulatorem ludzkich umysłów i potrafił wszystkich zarazić swoimi ideami dla własnego zysku i na szkodę zarażonych to czy uważasz, że to Ci daje prawo albo komukolwiek chwycić za karabin albo za przycisk uruchamiający rakietę z głowicą atomową by mordować zarażonych?

Nie masz obowiązku ideowo walczyć z wrogą Ci ideą tylko masz prawo zabijać ludzi?

Egzystencja Rosji była zagrożona?

Być może ale w tej formule Rosji z Putinem jako carem i jego służbami specjalnymi jako kastą rządzącą.

Putin nie broni Rosji tylko broni systemu władzy panującego w Rosji. Broni swojej roli jako cara Rosji a Ty jesteś jego sługą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Putin nie broni Rosji tylko broni systemu władzy panującego w Rosji.

Rosja broni swojej inteligencji, która się po tylu żydowskich zamach jakoś odradza.
My nie mamy inteligencji ani mądrych Polaków u władzy.
Anglosasi urządzili nam demokratyczny cyrk dla idiotów, którym się wydaje, że rządzą.
Jesteśmy OKRADANI I UŻYWANI JAKO MIĘSO ARMATNIE.
Po tzw. II WŚ to polskojęzyczny motłoch mordował Polaków umiejących czytać i pisać, bo mu żydowscy komuniści zrobili z nich wrogów ludu. Jak się wykrystalizowała grupa Polaków, która stworzyła polski przemysł to znowu na nią żydowscy "demokraci" napuścili tzw. solidarność. To solidarnościowe bydło zniszczyło wszystko i wpędziło nas w niewolę Anglosasów. My już nie mamy czego bronić. Nie mamy inteligencji, nie mamy POLSKICH przywódców, nie mamy polskich interesów. Wszystko mamy obce i pozostało nam bycie lokajami we własnym kraju.
Niemcy przenoszą się do Chin. Przegrali swoją walkę z Anglosasami i nie zamierzają po raz kolejny walczyć. Dzisiaj Chińczycy walczą o to by reżim amerykański nie stworzył im kolejnej bazy wojskowej pod nosem. Sto dwadzieścia lat temu wybudowali port wojenny w Pearl Harbor, by pobierać od Japończyków haracz za tzw. bezpieczeństwo. Japończycy też przegrali swoją walkę o wolny świat a dzisiaj są używani przez reżim amerykański do napaści na Rosję i Chiny.

www.jcp.or(*)022-12-15/2022121501_07_0.html

Japończycy jednak się bronią przed przerobieniem ich przez Amerykanów na mięso armatnie. Jak to się skończy to wiadomo. Kolejne bomby atomowe na nich spadną, mają doświadczenie, tak samo jak my, wystarczy tylko wyciągnąć z tego właściwe wnioski.
Obserwujemy jak kilku cwaniaków szkolonych przez CIA, używa milionowe narody do amerykańskich imperialnych celów. Ten "demokratyczny" proceder trwa już kilkadziesiąt lat i w każdym narodzie na tym wzbogaciła się sprzedajna sitwa "patriotów". Żydowska, "demokratyczna" i oczywiście za pieniądze z budżetu, TELEWIZJA wychwala ten demokratyczny proceder i otwiera drzwi właściwym "politykom" a niewłaściwym przytrzaskuje języki.
Dla wnuków parobków to jest jednak awans, ze świniopasów doszli do lokai. Komu służą to dla nich nie istotne. Mordowali swoich jaśniepanów to i z zadowoleniem wymordują też i obcych.
26-12-2022 14:08 
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Putin nie broni Rosji tylko broni systemu władzy panującego w Rosji.
>Rosja broni swojej inteligencji, która się po tylu żydowskich zamach jakoś odradza.

Niszcząc w atakach rakietowych ukraińskie rozdzielnie prądu i ciepła.

Gdyby Rosjanie chcieliby bronić rosyjskiej inteligencji i kultury to prowadzilby walkę ideologiczną w literaturze i w mediach a nie stawialiby swojego cara przed kamery, który wydziera się w agresywnym grymasie grożąc atakiem nuklearnym na każdego, kto stanie Rosjanom na drodze do zaboru Ukrainy.

Przy czym ja to mówię do ściany, bo Ty masz już swoją rolę wyznaczoną, masz określone co masz mówić i do czego będziesz używany przez Rosjan.

youtu.be/5VCiU1osa3w
02-01-2023 09:33 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>

Korvidiota napisał, że Brytyjczycy osłabili III Rzeszę na konferencji w Monachium....
Polacy napadli na gliwicką radiostację.

A kolejny idiota to cytuje

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>A kolejny idiota to cytuje
>

Idiota nigdy nie zrozumie historii.
Prawda mu koliduje z wstawionymi wizjami.
Hamerlik nigdy niczego nie pojmie, bo po tym jak mu wstawiono "historię" to nie ma już w szarych komórkach wolnego miejsca.
Tu kolejny wyznawca "historii" napisanej przez zwycięzców. W tej historii jest masa tajemnic i niezgodności z ujawnianymi faktami.

de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD

W której książce z historii jest opisana operacja mordowania Niemców w ZSRR w 1937 r. po tym jak żydowski zięć Jeżow wydał tajny rozkaz 00439 ??
Ilu Polaków słyszało o tym i rozumie, dlaczego ten sam żydowski zięć, wydał tajny rozkaz 00485 i wymordowano 111 tys. Polaków ??
Polaków tych wymordowali Żydzi sowieccy na zlecenie BRYTYJCZYKÓW, w celu ułatwienia przejścia przez Polskę Armii Czerwonej, którą Brytyjczycy z Żydami sowieckimi odbili NIEMCOM.
W której to ksiązce z historii o tym przeczytamy ?? Kiedy i gdzie Anglosasi zaczęli szkolić sowietów na swoim sprzęcie wojskowym ??
Anglosasi dostarczyli sowietom m.in. 3 mln ton paliwa lotniczego. W którym roku rozpoczęto budowę terminalu do jego przyjęcia ??
Po ludobójstwie w ZSRR w 1937 r. Armia Czerwona była już szkolona przez Anglosasów do napaści na NIEMCÓW i myśmy się do tej napaści przyłączyli. Niemcy przegrali walkę o dostęp do rosyjskich surowców w 1937 roku. To dlaczego musieli o nie walczyć, a nie mogli po prostu ich kupować od cara, to już jest opisane w książce "Sprzedana Rewolucja. Jak Niemcy Finansowały Lenina".
O tym jak nas Brytyjczycy używali do napaści na Niemców pisał prof. historii David Hoggan.
Kiedyś się to historykom wydawało fikcją. Dzisiejsza sytuacja i używanie tej samej metody przez Anglosasów w napaści na Rosję, otworzyło umysły inteligentnym historykom. Zostaliśmy po raz kolejny otumanieni przez Anglosasów i po raz kolejny się "bronimy" przed sąsiadem.
02-01-2023 10:58 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>A kolejny idiota to cytuje
>>
>Idiota nigdy nie zrozumie historii.
Tym bardziej się nie wypowiadaj

>de.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Operation_des_NKWD
Piszę o konferencji w Monachium na której wg Korvina i wg ciebie Brytyjczycy "osłabili" III Rzeszę oddając jej klucze do czeskiego przemysłu
Piszę o gliwickiej prowokacji, którą wg Korvina i wg ciebie przeprowadzili Polacy

A teraz bełkoczesz o wojnie obronnej Rosji przeciwko Ukrainie.
Jeszcze trochę a zaczniesz na zapas usprawiedliwiać najazd Rosji na Finlandię

Wg ciebie wszyscy powinni być posłuszni Rosjanom, mimo, że zbudowali największe więzienie narodów od Przełęczy Beringa po Prosnę, a każda próba usamodzielnienia któregokolwiek z narodów w tej przestrzeni, jest wg ciebie anglosaską agresją na Świętą Koronę Carów

Walnij się w tępy łeb

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
25-12-2022 11:49 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>W tzw. demokracji gdzie biedakom dano kartki do oddawania głosów, to będzie główny wałkowany temat, przed tzw. wyborami. Każdy kto chce wygrać te demokratyczne wybory i momentalnie stać się politykiem, będzie starał się przeciągnąć rzeszę biedaków na swoją stronę, obiecując im nie swoje.

Demokracja jest systemem władzy sprzecznym z kapitalizmem, zrodziła się z konieczności zakwestionowania prawa własności, które bez demokracji prowadziło do rozwoju pasożytniczej władzy w społeczeństwie.

Demokrację można określić jako system kontroli kapitalizmu.

Władza, która nie podlega zbiorowej kontroli podwładnych zawsze rozwinie się w kierunku władzy społecznie pasożytniczej i nie ma od tego ucieczki, bo taki jest charakter naszej natury i żadna błękitna czy inna krew tu nie pomoże.

Jedynie oddolna kontrola i zachowanie wpływu przez niziny społeczne może powstrzymać władzę i elity od rozwoju pasożytnictwa społecznego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Demokrację można określić jako system kontroli kapitalizmu.
>

Znowu bzdury. Demokracja to system otumaniania skolonizowanych tubylców. Demokracja to nie jest system kontroli tylko system kreowania fałszywego tubylczego "rządu", który tak się zna na rządzeniu jak małpy. W naszym przypadku opłaceni Żydzi wpędzili nas w amerykańską niewolę i ponownie działamy na niekorzyść sąsiadów. Polska "demokracja", "wolność" i "niepodległość" kończy się używaniem nas do wojny z sąsiadami.
Czy można było temu zapobiec demokratcyznie??
Czy można pozbyć się kolonializmu amerykańskiego demokratycznie ??
25-12-2022 13:49 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Demokrację można określić jako system kontroli kapitalizmu.
>>
>Znowu bzdury. Demokracja to system otumaniania skolonizowanych tubylców. Demokracja to nie jest system kontroli tylko system kreowania fałszywego tubylczego "rządu", który tak się zna na rządzeniu jak małpy.

Musisz zrozumieć, że władza jest dla podwładnych a nie dla władców, bo najwyraźniej tego nie rozumiesz.

Ostatecznie to podwładny musi wypowiedzieć się czy władza nad nim jest dla niego dobra czy zła i zdecydować o zachowaniu władcy nad sobą albo o jego zmianie na innego, który będzie w stanie zapewnić mu dobrobyt.

Na tym w zasadzie polega demokracja.

Ty najwyraźniej dążysz do takiego systemu władzy człowieka nad człowiekiem, w którym władca oderwany jest od wszelkiej kontroli podwładnych, bo masz jakieś swoje wizje wybitnych jednostek, nadludzi czy namaszczonych przez boga.

Ja twoich wizji nie podzielam i wierzę, że dobre stosunki społeczne mogą opierać się tylko na wzajemnej kontroli.

Jest dobrze potrafić innym zaufać ale to nigdy nie może wykluczyć kontroli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-12-2022 14:37 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Ostatecznie to podwładny musi wypowiedzieć się czy władza nad nim jest dla niego dobra czy zła i >zdecydować o zachowaniu władcy nad sobą albo o jego zmianie na innego, który będzie w stanie >zapewnić mu dobrobyt.
>Na tym w zasadzie polega demokracja.
>

Żeby ten podwładny mógł się wypowiadać, wstawiono mu do domu telewizor, który mu mówi, co jest dla niego dobre a co złe. Kto ma być wrogiem a kto już nie.
W zasadzie to demokracja polega na ogłupianiu ludu a potem odreagowywaniu tego ogłupienia w tzw. wyborach, w których lud oddaje swój głos przygotowanym przez obcą agenturę kandydatom.
Demokracja to jest kosztowny dla tubylców: cyrk, teatr i farsa. Rozumiem, żeby demokrację kolonialiści testowali w Afryce ale żeby w środku Europy osiągnęli 99% demokratycznego ocipienia to świadczy o totalnym zidioceniu Polaków.
25-12-2022 12:01 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Biedota zostanie pozbawiona możliwości korzystania z tanich aut z silnikami o spalaniu wewnętrznym.

Nie martw się, biedota dość szybko orientuje się, kiedy jest jej gorzej i złe i szybko pozbywa się źródła zła, tj. nieskutecznej władzy.

Ktokolwiek sądzi, że może biedocie pogorszyć jakość życia i utrzymać się przy władzy ten jest w błędzie.

Czasem niektórym udaje się to przez chwilę jeśli ich władza wspierana jest silnie ideologicznie i militarnie ale to też się kończy szybko w skali całej ludzkości.

>Największy problem to jednak spowoduje Niemcom, których gospodarka oparta jest na ich produkcji.
>Czy Niemcy będą w stanie u siebie produkować auta elektryczne w konkurencyjnej cenie ??
>Odpowiedź jest taka, że nie będą. Dlatego muszą swoją produkcję przenieść tam gdzie produkuje się tanie i dobre akumulatory oraz jest kilkumiliardowy rynek zbytu.
BMW w Chinach.

Chwilę temu zachwycałes się czy może raczej zawisciles albo zazdrosiles, że cały świat wyrabia a Amerykanie tylko posiadają z notowaniem na Wall Street
pl.m.wikipedia.org/wiki/Wall_Street

Teraz też Niemcy chcą posiadać a Chińczycy będą robić to, co im Niemcy jaki właściciele nakażą.

Jak sądzisz dlaczego Niemcy mają taki problem z chińskim joint venture
pl.m.wikipedia.org/wiki/Joint_venture
i tym, że Chińczycy muszą zawsze zachować 51%?
Zamiast jak w Polsce 100% posiadłości i 100% polskich najemnych roboli bez żadnych posiadłości?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie martw się, biedota dość szybko orientuje się, kiedy jest jej gorzej i złe i szybko pozbywa >się źródła zła, tj. nieskutecznej władzy.
>

Dlatego żeby biedota mogła się szybko orientować, skuteczna władza obiecuje: trzynaste, czternaste, piętnaste itd. emerytury.
Skuteczna bolszewicka władza skumała się z tymi co obiecują jeszcze życie pozagrobowe.
Biedota jest cwana, wie, że to są źródła zła ale z nich ścieki ich nie zaleją.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dlatego żeby biedota mogła się szybko orientować, skuteczna władza obiecuje: trzynaste, czternaste, piętnaste itd. emerytury.
>Skuteczna bolszewicka władza skumała się z tymi co obiecują jeszcze życie pozagrobowe.

Władza, która obiecuje trzynastki, czternastki, piętnastki nie różni się w zasadzie od władzy, która wyciągnęła ludzi z lepianek i dała im piękne mieszkania w bloku z wielkiej płyty.

Te piękne mieszkania władza zbudowała ale rękami tych, którzy w nich zamieszkali.

Jeśli masz problem z tym, że wypłaty trzynastek i czternastek uniemożliwia polskiemu kapitaliście stworzenie imperium gospodarczego, które zdominuje światowe rynki, to masz pecha, że rozwinales się w imperialiste i rozumujesz jak imperialista, bo zwykłemu robolowi nie potrzebne do szczęścia żadne imperium, wprost przeciwnie, żadne imperium żadnego robola tez od niczego nie uratuje, wprost przeciwnie może go zniszczyć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>żadne imperium żadnego robola tez od niczego nie uratuje, wprost przeciwnie może go zniszczyć.
>

Wytłumacz to robolowi, że imperializm amerykański nas niszczy.
Thoter (6650 punktów)

>Jak sądzisz dlaczego Niemcy mają taki problem z chińskim joint venture
>

Niemcy odwdzięczą się Anglosasom za to co im zrobili wspierając Chińczyków.
W 1917 r. Żydzi z Niemcami przeprowadzili zamach stanu w Rosji i stworzyli Armię Czerwoną, którą im Brytyjczycy odbili w 1937 r., dozbroili i skierowali na nich.
Dzisiaj Niemcy w odwecie dozbroją technologicznie Chińczyków, co automatycznie wyzwoli agresję w Anglosasach, którzy specjalizują się w wojnach. Niemcy odetchną, a Anglosasi polegną w wojnie z Azją.

>Chińczycy muszą zawsze zachować 51%?
>Zamiast jak w Polsce 100% posiadłości i 100% polskich najemnych roboli bez żadnych posiadłości

Chińczycy kilka razy polegli w walkach z Brytyjczykami i w odróżnieniu od Polaków wyciągnęli z tego włąściwe wnioski.

pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_nankiński

"Na jego mocy Chiny musiały otworzyć pięć dużych portów dla europejskich statków i zlikwidować gildię kohong, Hongkong został odstąpiony Wielkiej Brytanii po wsze czasy, oraz przyznane zostały prawa eksterytorialne dla Brytyjczyków (tym samym Chiny pozwoliły na obcą jurysdykcję na swoim terytorium). Ponadto państwa europejskie zwolnione zostały z "koutou" (obowiązku trzykrotnego klękania i dziewięciokrotnej czołobitności)".



Chińczycy znają swoją historię. My nie znamy swojej historii, uczą nas tego co piszą Brytyjczycy.
forum (4 punktów)
(zablokowany)
To jest najlepsze uzupełnienie powyższego: www.racjonalista.pl/forum.php/s,896057

Innymi słowy współcześnie światem rządzą centra wojskowo-przemysłowe (grupa głównych huhu-technicznych sitw). To one sterują instytucjami i korporacjami. Wchodzą też w polskich polityków, wojskowych, zwykłych ludzi itd. Centra te prowadzą między sobą wojnę na huhu-kompetencje i o huhu-kompetencje. Oraz o zasoby na prowadzenie dalszej wojny (surowce naturalne, materiał genetyczny do zasiewów i hodowli zwierzęcej itp).

Więcej na: huhukompetencje.wordpress.com
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Przed tym oddziaływaniem jednych ludzi na drugich można się schować tylko głęboko pod ziemią. (Najlepiej izolują specjalne konstrukcje jak np. podziemne bazy wojskowe wybudowane specjalnie w tym celu. Osobom tam przebywającym nie da się nasyłać myśli z zewnątrz ani czytać myśli przez osoby z zewnątrz. Nie da się z zewnątrz w nie wchodzić.)

No chyba, że włączą telewizor albo uruchomią internet, wtedy znowu będą podlegać kontroli sitw, dlatego trzeba się 3x zastanowić i 3x splunąć przez lewe ramię zanim do swojego bunkru, 50m pod lita skalą pociagniesz światłowód i przez światłowód Cię tam dopadną, omijając litą skalę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To jest najlepsze uzupełnienie powyższego: www.racjonalista.pl/forum.php/s,896057
>Innymi słowy współcześnie światem rządzą centra wojskowo-przemysłowe (grupa głównych huhu-technicznych sitw). To one sterują instytucjami i korporacjami. Wchodzą też w polskich polityków, wojskowych, zwykłych ludzi itd. Centra te prowadzą między sobą wojnę na huhu-kompetencje i o huhu-kompetencje. Oraz o zasoby na prowadzenie dalszej wojny (surowce naturalne, materiał genetyczny do zasiewów i hodowli zwierzęcej itp).Więcej na: huhukompetencje.wordpress.com
>

Nakręcono nawet film o huhu
www.filmweb.pl/film/Niewiniątka-2021-875580

Polecam, ciekawy obraz.

Domyślam się, że huhu jest nawiązaniem do voodoo, takie voodoo cywilizowanego świata

pl.m.wikipedia.org/wiki/Voodoo

youtu.be/5VCiU1osa3w
forum (4 punktów)
(zablokowany)
WSZYSTKO w naszym życiu jest huhu-sterowane przez jakichś ludzi
Tak naprawdę KAŻDY film jest o huhu-oddziaływaniu. Bo WSZYSTKO w naszym życiu jest huhu-sterowane przez jakichś ludzi lub huhu-podsterowywane od czasu do czasu. Tylko czasem to bardziej widać (i wtedy mówi się o Voodoo, czarach, działaniu złego albo dobrego ducha, szczęściu, pechu itd.). A czasem jest to subtelniejsze i niezauważane przez nas albo nazywane procesami społecznymi, gospodarczymi, relacjai międzyludzkimi, zakochaniem, chorobą, inteligencją, wrodzonymi zdolnościami do czegoś, cechami charakteru, pracowitością, nieostrożnością podczas prowadzenia samochodu, nieuwagą przy wypełnianiu swoich obowiązków zawodowych itd, itp.
25-12-2022 14:56 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Zawiść nasza powszednia, czyli Polak bogatemu nie przepuści
>Tak naprawdę KAŻDY film jest o huhu-oddziaływaniu. Bo WSZYSTKO w naszym życiu jest huhu-sterowane przez jakichś ludzi lub huhu-podsterowywane czasami. Tylko czasem to bardziej widać (i wtedy mówi się o Voodoo, czarach, działaniu złego albo dobrego ducha, szczęściu, pechu itd.). A czasem jest to subtelniejsze i niezauważane przez nas albo nazywane procesami społecznymi, gospodarczymi, relacjai międzyludzkimi, zakochaniem, chorobą, inteligencją, wrodzonymi zdolnościami do czegoś, cechami charakteru, pracowitością itd.

W zasadzie mowa tu o emocjach, jakie panują nad naszymi umysłami i które zostają u nas zaprogramowane w procesie wychowania i kształcenia przez innych ludzi.

Sądzę, że takie kwestie należy rozważać w kategoriach psychologii, psychiatrii, funkcji mózgu a nie w kategorii magii.

W tym nie ma magii tylko to są bardzo złożone procesy, których wciąż nie rozumiemy.

Często czujemy się zmuszeni do określonych zachowań pod wpływem innych ludzi ale to wszystko ma swoje funkcje społeczne, których jako zwierzęta podlegające własnym instynktom nie rozumiemy ale zapewnia nam przetrwanie.


youtu.be/5VCiU1osa3w
25-12-2022 14:46 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Znalazłem ten artykuł
>wiadomosci(*)ie-przepusci-6846996077128544a
>i zaraz do głowy przyszło mi pytanie w jakiej roli wypowiada się w nim Urszula Jarecka
>ifispan.pl/members/ujareckaifispan-waw-pl/
>W roli pracownika naukowego?
>W roli ideologa politycznego?
>W roli przedstawiciela elity społecznej?
>W roli osoby prywatnej?
>Jak to odbierać?
To są prywatne wywody 'latającej tanimi liniami na wakacje do Barcelony' sfrustrowanej socjolożki, które można uznać za niedowarzoną ideologię polityczna klasy średniej. A nauką to nie jest, bo Jarecka posuwa się do moralnych ocen, co do socjologii nie należy.

>Czy wolno zmusić roboli, po groźbą surowej kary, do zapłaty podatków od pracy i konsumpcji, w celu sfinansowania wykształcenia takiej osoby?
Żeby legalnie odbierać koszty wyedukowania za praktykowanie pseudonauki trzeba taką nienaukowość udowadniać kompetentnie, ale...

>Gdybym był kapitalistą i gdybym chciał rozwijać idee polityczne służące moim interesom, to kupiłbym sobie naukowca z tytułami wykształconego z podatków, który za kasę twierdziłby, że służąca mi idea polityczna jest właściwa i byłoby to stanowisko naukowe.
...no właśnie, silniejszy wygrywa na każdym podwórku.


cr
Thoter (6650 punktów)
>
>Gdybym był kapitalistą i gdybym chciał rozwijać idee polityczne służące moim interesom, to >kupiłbym sobie naukowca z tytułami wykształconego z podatków, który za kasę twierdziłby, że >służąca mi idea polityczna jest właściwa i byłoby to stanowisko naukowe.
>

Co to znaczy, że idea polityczna jest właściwa ??

exxpress.a(*)gierigen-aerzten-den-kampf-an/

"Niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach wypowiada wojnę "chciwym" lekarzom.(...)
Nigdy więcej "medycyny koła chomika".
"Praktyki muszą należeć do tych, którzy faktycznie tam pracują. Wtedy skończy się sławny lekarz, który użycza swojego imienia dziesiątkom praktyk, w których młodzi lekarze praktykują medycynę koła chomika za pomocą bezużytecznych, niskiej jakości metod leczenia, aby osiągnąć absurdalne zyski".

Rozwijanie idei politycznych może być niebezpieczne, zwłaszcza jak się trafi na właściwą.
W Niemczech bardzo dobrze prosperują tzw. medyczne koła chomików. Trzeba rozreklamować jakiegoś lekarza a potem pod jego szyldem, stworzyć sieć gabinetów z jego nazwiskiem, w którym zatrudniamy tysiące młodych, biednych jeszcze lekarzy. Najlepiej będzie zająć się regulacją cukru u każdego.
Interes pewny i rozwojowy, gwarantujący nam słodkie życie i naszym potomkom.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Trzeba rozreklamować jakiegoś lekarza a potem pod jego szyldem, stworzyć sieć gabinetów z jego nazwiskiem, w którym zatrudniamy tysiące młodych, biednych jeszcze lekarzy. Najlepiej będzie zająć się regulacją cukru u każdego.
>Interes pewny i rozwojowy, gwarantujący nam słodkie życie i naszym potomkom.

Taki interes opiera się na bezgranicznej wierze w autorytet innego człowieka, na poczuciu braku własnej wartości i poczuciu zagrożenia, które wymaga opieki opiekuna.

Taką absurdalną wiarę w autorytet i niczym nieuzasadnione poczucie braku własnej wartości i zagrożenia rozwija u ludzi państwo zbudowane na szkodliwych ideach.

Gdyby ludzie mieli odpowiednią ilość rozumu, to wiedzieliby kiedy potrzebują pomocy, ile tej pomocy potrzebują i jaka jest różnica w pomocy jakiej mogą im udzielić młodzi niedoświadczeni i starzy doświadczeni ludzie.

Ten cały biznes sprowadza się do zachowań impulsywnych w społeczeństwie i do rozumowania konsumentów jak dzieci.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Gdybym był kapitalistą i gdybym chciał rozwijać idee polityczne służące moim interesom, to >kupiłbym sobie naukowca z tytułami wykształconego z podatków, który za kasę twierdziłby, że >służąca mi idea polityczna jest właściwa i byłoby to stanowisko naukowe.
>Co to znaczy, że idea polityczna jest właściwa ??
Sprawiedliwa.

cr
Thoter (6650 punktów)

>>Co to znaczy, że idea polityczna jest właściwa ??
>Sprawiedliwa.
>

Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Co to znaczy, że idea polityczna jest właściwa ??
>>Sprawiedliwa.
>>
>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??

Wystarczy sprawdzić czy jest dobra, czy przynosi wszystkim korzyści, czy dzięki niej osiągają więcej.

Dlatego tak często religie okazują się sprawiedliwe, bo dzięki nim wszyscy działają lepiej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
>Wystarczy sprawdzić czy jest dobra, czy przynosi wszystkim korzyści, czy dzięki niej osiągają więcej.
Nie, sprawiedliwość to wyeliminowanie krzywd, inaczej mówiąc nie ma sprawiedliwości, gdy ktoś jest krzywdzony.

cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
>>Wystarczy sprawdzić czy jest dobra, czy przynosi wszystkim korzyści, czy dzięki niej osiągają więcej.
>Nie, sprawiedliwość to wyeliminowanie krzywd, inaczej mówiąc nie ma sprawiedliwości, gdy ktoś jest krzywdzony.

Krzywdę można utożsamić ze szkodą.
System, który szkodzi jest niesprawiedliwy.
System, który wszystkim zapewnia korzyści jest sprawiedliwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>System, który wszystkim zapewnia korzyści jest sprawiedliwy.
>

Dlatego trzeba zapewniać korzyści: leniom, pasożytom i złodziejom, by system był sprawiedliwy.
JAk wszystkim to wszystkim.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
>>>Wystarczy sprawdzić czy jest dobra, czy przynosi wszystkim korzyści, czy dzięki niej osiągają więcej.
>>Nie, sprawiedliwość to wyeliminowanie krzywd, inaczej mówiąc nie ma sprawiedliwości, gdy ktoś jest krzywdzony.
>Krzywdę można utożsamić ze szkodą
Nie, krzywda to szkoda niezasłużona.

>System, który wszystkim zapewnia korzyści jest sprawiedliwy.
Każdy system zapewnia wszystkim korzyści.

cr
Thoter (6650 punktów)
>>>>Co to znaczy, że idea polityczna jest właściwa ??
>>>Sprawiedliwa.
>>>
>>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
>Wystarczy sprawdzić czy jest dobra, czy przynosi wszystkim korzyści, czy dzięki niej osiągają więcej.
>Dlatego tak często religie okazują się sprawiedliwe, bo dzięki nim wszyscy działają lepiej.
>

Ale mętlik, idea polityczna jest właściwa jak jest sprawiedliwa. Sprawiedliwa jest wtedy, kiedy jest dobra, a dobra jest wtedy, kiedy przynosi wszystkim korzyści w celu lepszego działania.
Ja bym po prostu użył bata, wszyscy działali by lepiej i nie mieli by czasu na takie pierdoły.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ja bym po prostu użył bata, wszyscy działali by lepiej i nie mieli by czasu na takie pierdoły.

Sądzę, że gdybym wybiczował Cię batem, bez względu na moje motywy, to nie czułbys dobra lecz poczulbys zło.

Gdybym to ja trzymał bat a nie Ty, wtedy wszystko co sądzisz i czego chcesz było p*****lami, o których szybko byś zapomniał pod wpływem kolejnych uderzeń batem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Co to znaczy, że idea polityczna jest właściwa ??
>>Sprawiedliwa.
>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
Tak samo, jak sprawdziliśmy, że niewolnictwo jest niesprawiedliwe.


cr
Thoter (6650 punktów)
>>>>Co to znaczy, że idea polityczna jest właściwa ??
>>>Sprawiedliwa.
>>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
>Tak samo, jak sprawdziliśmy, że niewolnictwo jest niesprawiedliwe.
>
Niewolnictwo dopiero wymyślili współcześni historycy. Ci co żyli w dawnych czasach o niewolnictwie nie słyszeli.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Niewolnictwo dopiero wymyślili współcześni historycy. Ci co żyli w dawnych czasach o niewolnictwie nie słyszeli.

Czyli ktoś zbudował wniosek, że dawne stosunki społeczne nie były znowu takie fajne i że nasze dziadostwo wcale nie wiedziało lepiej od nas jak żyć.

Tym sposobem moglibyśmy się cofnąć do czasów gdy nasi przodkowie byli jeszcze małpami.

Ogóle struktura społeczna zachowała się ale stosunki społeczne uległy nieco zmianie.

Wiem jednak, że jesteś tradycjonalistą i gdybyś tylko mógł to przywróciłbyś monarchię, wiarę i miłość do króla z urodzenia.

Dla mnie jednak w takim świecie miejsca już nie byłoby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>Niewolnictwo dopiero wymyślili współcześni historycy. Ci co żyli w dawnych czasach o niewolnictwie nie słyszeli.
>Czyli ktoś zbudował wniosek, że dawne stosunki społeczne nie były znowu takie fajne i że nasze dziadostwo wcale nie wiedziało lepiej od nas jak żyć.

en.wikipedia.org/wiki/Robert_Baldauf

"Baldauf twierdził, że przestudiował wiele przypuszczalnych starożytnych rękopisów i twierdził, że były one w większości niedawnymi fałszerstwami. Baldauf odkrył podobieństwa między historycznymi księgami Starego Testamentu a dziełami z gatunku średniowiecznych romansów, a także Iliadą Homera , które były na tyle silne, że doprowadził go do przypuszczenia, że ​​tekst zarówno Iliady , jak i Biblii pochodzą z późnego średniowiecza .
Niektóre ze średniowiecznych kronik przypisywanych różnym autorom były do ​​siebie tak podobne, że Baldauf był zmuszony zidentyfikować je jako dzieła tego samego autora, mimo że przypuszczano, że oba dokumenty dzieli chronologicznie odstęp co najmniej dwóch stuleci. W każdym razie niektóre wyrażenia charakterystyczne dla języków romańskich, które można znaleźć w obu dokumentach, nie odpowiadają żadnej z rzekomych dat (jedna z nich to IX, a druga XI wiek). Poza tym niektóre rękopisy zawierają fragmenty wyraźnie nowsze, jak frywolne opowieści o zabiegach w publicznych łaźniach parowych (które Europejczycy poznali dopiero w późnej epoce rekonkwisty), a nawet aluzje do Świętej Inkwizycji. Studium Baldaufa nad "starożytną" poezją w tomie 4 pokazuje, że wielu "starożytnych" poetów pisało wiersze rymowane, przypominające wiersze średniowiecznych trubadurów . Baldauf jest przekonany, że wiersz Horacego ma średniowieczny rodowód, wskazując na wpływy niemieckie i włoskie tkwiące w jego łacinie. Co więcej, Baldauf wskazuje na tak wyraźne paralele między poezją Horacego i Owidiusza (którzy przypuszczalnie nie wiedzieli o swoim istnieniu), że można dojść do przekonania, że ​​dzieła obu należą do osoby trzeciej - najwyraźniej znacznie późniejszego autora - co najbardziej filologowie tłumaczą faktem, że literatura rzymska pozostawała pod silnym wpływem modeli greckich, a zwłaszcza Homera "Odyseja" do dziś naznaczyło całą literaturę Zachodu.
Baldauf podsumowuje swoje badania następującymi słowami: "Nasi Rzymianie i Grecy byli włoskimi humanistami". Wszyscy oni - Homer, Sofokles , Arystoteles i wielu innych "starożytnych" autorów, tak różnych w naszym postrzeganiu, pochodzą z tego samego wieku, XIV i XV włoskiego renesansu. Baldauf zapewnia, że ​​cała historia starożytnych Greków i Rzymian - podobnie jak biblijna "historia", która w pewnym stopniu koreluje z powyższym - została wymyślona i wprowadzona przez humanistów włoskich, a także ich kolegów i naśladowców z innych krajów".

Rzeczywistość a historia napisana w książkach to są różne bajki. Bajki o niewolnikach napisano kilka wieków temu.

romaro (25211 punktów)
>Rzeczywistość a historia napisana w książkach to są różne bajki. Bajki o niewolnikach napisano kilka wieków temu.
Projekt Timbuktu Manuscripts był projektem Uniwersytetu w Oslo, który trwał od 1999 do 2007 roku, a jego celem była pomoc w fizycznym zachowaniu rękopisów, ich digitalizacji, stworzeniu katalogu elektronicznego i udostępnieniu ich do badań. Został sfinansowany przez rząd Luksemburga z Norweską Agencją Współpracy na rzecz Rozwoju (NORAD).
Ponadto Projekt Timbuktu Manuscripts jest oddzielnym projektem zarządzanym przez Uniwersytet w Kapsztadzie. We współpracy z rządem Republiki Południowej Afryki, który wniósł wkład do Funduszu Powierniczego Timbuktu, projekt ten jest pierwszym oficjalnym projektem kulturalnym Nowego Partnerstwa na rzecz Rozwoju Afryki.
Mam zamieścić skany dokumentujące niewolnictwo?
Cyfrowe obrazy trzydziestu dwóch rękopisów z Prywatnej Biblioteki Mamma Haïdara jest dostępna na stronie internetowej Światowej Biblioteki Cyfrowej. Google Inc. stał się pierwszym partnerem w tym partnerstwie publiczno-prywatnym i przekazał 3 miliony dolarów na wsparcie rozwoju Światowej Biblioteki Cyfrowej w 2005 roku. Światowa Biblioteka Cyfrowa została uruchomiona 21 kwietnia 2009 roku w siedzibie UNESCO w Paryżu we Francji.

>Baldauf podsumowuje
Opierać swoje przekonanie w całości na krytyce historycznej opartej jedynie na dedukcji, jest absurdem. Oczywiście fałszerstwa zdarzały sie i zdarzają nadal, ale twierdzić że wszystko jest jednym wielkim fałszem, ale na dowód zamieszczać link do wikipedii? Absurd goni absurd, szczególnie, że wiemy jaki masz stosunek do wszystkiego co "hamerykanskie".

Wikipedia powstała 15 stycznia 2001 roku jako projekt pomocniczy pisanej przez ekspertów i nieistniejącej już Nupedii. Od 2003 jej właścicielem jest organizacja non-profit Wikimedia Foundation. Wikimedia Foundation, oficjalnie Wikimedia Foundation Inc. - organizacja typu non-profit z siedzibą w San Francisco. Została założona przez Jimmy'ego Walesa w 2003 w celu finansowania projektów Wikimedia

Nie masz czasami rozdwojenia jaźni? Stając w takim rozkroku krzywdę sobie czynisz.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Opierać swoje przekonanie w całości na krytyce historycznej opartej jedynie na dedukcji, jest absurdem.

Każdy człowiek ma swój indywidualny sposób wyrażania myśli, treść i styl są unikatowe jak charakter pisma.

Sądzę, że w przyszłości fałszerstwa dotyczące autora będzie mogła wykryć ai
pl.m.wikipedia.org/wiki/Sztuczna_inteligencja

ktora przeanalizuje treści i style.

Sądzę, że w tej sprawie musimy oprzeć się na analizie komputerowej, bo zbyt wielu ludziom zależy na podtrzymaniu różnych fałszerstw, które służą ich interesom, na ludzkiej analizie nie można polegać.

Sam nie bardzo wierzę w rozwój myśli w starożytności. Po pierwsze nie mieli skąd czerpać idei, żeby budować z nich coraz bardziej złożone a po drugie gdyby myśl była tak rozwinięta w starożytności jak to się dziś prezentuje to cywilizacja nie mogłaby być aż tak prymitywna jak była.

Sądzę że część myśli pochodzi z późniejszych okresów ale zostały przypisane do ludziom starożytnym, żeby wzmocnić ich wiarygodnośc.

U ludzi widoczne jest takie rozumowanie, w którego dawni ludzi byli wielcy, wspaniali, mieli ogromną wartość a ludzie współcześni są zawsze zwykli, byle jacy i niegodni uwagi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Rzeczywistość a historia napisana w książkach to są różne bajki. Bajki o niewolnikach napisano kilka wieków temu.

Niestety zbyt często prawda nie opłaca się, dlatego tak wielu ludzi chce ją ukryć lub sfałszować.

Ponadto wyznacznikiem prawdy są ludzkie emocje przez co istnieje tyle prawd ile jest ludzi a niektóre prawdy są skrajnie sprzeczne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ponadto wyznacznikiem prawdy są ludzkie emocje przez co istnieje tyle prawd ile jest ludzi a >niektóre prawdy są skrajnie sprzeczne.
>

myslpolska(*)loutfi-w-syrii-kochamy-polske/

"Rozmowa z Radwanem Loutfi, chargé d'affaires Ambasady Syrii w Polsce. W imieniu tygodnika "Myśl Polska" rozmawiają Agnieszka Piwar i Sandrella Malazi.

Wspominał Pan Ambasador o medialnej manipulacji. Kto finansuje media, które przekazują nieprawdziwe informacje na temat sytuacji w Syrii?

- Oczywiste jest, że kraje zachodnie, w tym Wielka Brytania, Francja i Stany Zjednoczone, a także niektóre z najbogatszych krajów Półwyspu Arabskiego finansują takie manipulacje.

Czy w Syrii, na terenach kontrolowanych przez rząd syryjski, przebywają obecnie jacyś korespondenci z zagranicy?

- Jeśli ktoś chce przyjechać i opisać to co widzi w Syrii, to my ich wpuszczamy. Jednak nasze doświadczenie pokazuje, że wielu dziennikarzy zapewnia, że jak przyjedzie na miejsce to opisze tylko to co się dzieje, a potem po wyjeździe ich artykuły pokazują zupełnie coś innego niż zobaczyli. Niektórzy z nich twierdzili nawet później, że różnice te wynikały nie z tego, co napisali w swoich raportach, ale raczej z modyfikacji dokonanych przez ich redakcje, które nie akceptowały tych przekazów.
Generalnie kiedy przychodzi do podejmowania jakichś decyzji - czy to w Lidze Arabskiej, czy na forum ONZ - wszystko odbywa się w panującej atmosferze szantażu. Wszystko w celu wymuszenia potępienia syryjskiego rządu i obarczenia go odpowiedzialnością za kryzys. Inne państwa stawia się pod presją - najpierw obiecuje się im jakąś pomoc czy wsparcie, a kiedy to nie skutkuje, wówczas stosuje się konkretne groźby. I nikt już nie prosi neutralnego organu o dochodzenie w celu ustalenia, kto jest naprawdę odpowiedzialny za kryzys w Syrii.
- Chciałbym rzucić światło na środki, które zostały podjęte przeciwko Syrii w celu demonizowania Syryjczyków i syryjskich informacji. Wszystkie syryjskie programy satelitarne zostały wyłączone, co oznacza, że Syryjczyków mieszkających zagranicą pozbawiono możliwości oglądania syryjskiej telewizji. Dlaczego? Tłumaczą to tym, że nie można pozwolić, aby syryjskie media zwodziły ludzi swoimi kłamstwami. Teraz możemy jedynie oglądać syryjskie media przez internet.
Z naszej strony staramy się robić wszystko co najlepsze. Próbujemy zapraszać dziennikarzy i ekspertów do mówienia prawdy, ale jeśli kłamią, to kto im udowodni, że ich kłamstwa są kłamstwami? Oni ogłupiają ludzi, więc wszystko i tak zależy od tego, na ile ktoś jest bystry, żeby wierzyć w ich kłamstwa, bądź nie wierzyć. Jeśli zrobię chociaż mały krok w kierunku poznania prawdy, to na pewno ją znajdę. Ale oni liczą na powierzchowność ludzi, że nie będą wnikać głębiej w problem. Przecież więcej niż 90 procent ludzi nie jest zaangażowanych w politykę. I oni wiedzą jak grać na ich emocjach, więc podsuwają im obrazy biednych, zabitych dzieci, które te emocje wyzwalają.
prawdziwy przyjaciel to ten, który stoi przy tobie w czasach nieszczęścia. Jeśli spojrzeć na scenę światową to zobaczymy, że te kraje, które są daleko od strefy wpływów Stanów Zjednoczonych, i starają są być mniej lub bardziej niezależne politycznie, stały za Syrią. Często wspominana Rosja była jednym z krajów, które nie tylko stanęły za Syrią, ale także broniły i zaopatrywały Syrię. Rosja i Iran to dwa największe kraje, które wspierają Syrię i nam pomagają. Podobnie jak Indie i Pakistan.
Generalna zasada jest taka, że jeśli jesteś daleko od strefy amerykańskiej i jesteś niezależny, to możesz być bezstronny w kwestii Syrii. I możesz prowadzić z Syrią rozmowy. Jeśli jednak znajdujesz się pod wpływami amerykańskimi czy w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, to musisz oddać część swojej suwerenności".

Wyznacznikiem prawdy na świecie jest reżim amerykański, który prowadzi równocześnie kilka wojen.
Stosuje wciąż te same metody atakowania i oskarżania zaatakowanych o napaść.
Polskojęzyczni agenci reżimu amerykańskiego zablokowali nam możliwość z odwiedzania polskiej strony myslpolska.info/.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Wyznacznikiem prawdy na świecie jest reżim amerykański, który prowadzi równocześnie kilka wojen.
>Stosuje wciąż te same metody atakowania i oskarżania zaatakowanych o napaść.
>Polskojęzyczni agenci reżimu amerykańskiego zablokowali nam możliwość z odwiedzania polskiej strony myslpolska.info/.

Dla mnie ta strona jest dostępna.

Wyznacznikiem prawdy jest skuteczność, która z prawdy wynika. Skoro Amerykanie są tak skuteczni tzn. wiele z tego co od nich pochodzi jest prawdziwe.

Słabe jest tłumaczenie, że nie wpuszczą dziennikarzy, bo Ci i tak po wpływem właścicieli mediów sklamia.

Należy znaleźć w sobie siłę i odwagę, żeby spojrzeć kłamstwu, manipulacji w twarz i sprzeciwić się na płaszczyźnie intelektualnej.

Prawda jest taka, że nikt kto stosuje przemoc nie znajdzie dla niej usprawiedliwienia. O winie świadczy śmierć bez względu na motywy.

Co by to było gdybym ja z szarleyem zamiast sprzeczać się o dobro, prawdę i sprawiedliwość strzelalibyśmy do siebie z karabinów?

Bylibyśmy wtedy dzikimi zwierzętami a dla prymitywnych popędów człowiek cywilizowany nigdy nie znajdzie usprawiedliwienia.

Dlatego ja też nie kasuję wypowiedzi szarleya, nie oznaczam ich ani też nie oceniam negatywnie tylko konfrontuję się z nimi aż kiedyś któryś z nas ustąpi albo zrobimy to obaj i powstanie między nami jakieś porozumienie.

Jeżeli ludzie uciekają z państwa, z ojczyzny, z ojcowizny, z miejsca swoich narodzin to zawsze winny jest rząd, niezależnie od tego czy rządem są chciwi i bezwzględni ludzie czy agenci obcych państw.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Co to znaczy, że idea polityczna jest właściwa ??
>>>>Sprawiedliwa.
>>>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
>>Tak samo, jak sprawdziliśmy, że niewolnictwo jest niesprawiedliwe.
>Niewolnictwo dopiero wymyślili współcześni historycy. Ci co żyli w dawnych czasach o niewolnictwie nie słyszeli.
I w czym Ci to przeszkadza?

cr
Thoter (6650 punktów)

>>Niewolnictwo dopiero wymyślili współcześni historycy. Ci co żyli w dawnych czasach o niewolnictwie nie słyszeli.
>I w czym Ci to przeszkadza?
>

Mi to w niczym nie przeszkadza. Nie mam wstawionego mechanizmu wyzwalania się.
Obserwuję tych co się "wyzwolili".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Jak to sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa ??
>>>>Tak samo, jak sprawdziliśmy, że niewolnictwo jest niesprawiedliwe.
>>>Niewolnictwo dopiero wymyślili współcześni historycy. Ci co żyli w dawnych czasach o niewolnictwie nie słyszeli.
>>I w czym Ci to przeszkadza?
>Mi to w niczym nie przeszkadza.
Więc sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa możesz bez przeszkód.

cr
Thoter (6650 punktów)

>Więc sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa możesz bez przeszkód.
>

Najpierw trzeba by ustalić kilka definicji sprawiedliwości.
Po jednej dla każdej grupy społecznej i dopiero z korelacji pomiędzy nimi wyciągać wnioski.
Społeczeństwo to nie jest monolit, w którym wszystkich można na jeden sprawiedliwy sposób zadowolić.
28-12-2022 11:46 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Więc sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa możesz bez przeszkód.
>Najpierw trzeba by ustalić kilka definicji sprawiedliwości.
>Po jednej dla każdej grupy społecznej
Ponieważ sprawiedliwość to przyznanie innym tego, co się im należy wg bezstronnego osądu, nie potrzeba mnożyć definicji.

cr
Thoter (6650 punktów)
>>>Więc sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa możesz bez przeszkód.
>>Najpierw trzeba by ustalić kilka definicji sprawiedliwości.
>>Po jednej dla każdej grupy społecznej
>Ponieważ sprawiedliwość to przyznanie innym tego, co się im należy wg bezstronnego osądu, nie >potrzeba mnożyć definicji.
>

Kto ma dokonywać tego bezstronnego osądu ??
Na czym ten bezstronny sędzia będzie opierał swoje wyroki ??
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Więc sprawdzić czy idea jest sprawiedliwa możesz bez przeszkód.
>>>Najpierw trzeba by ustalić kilka definicji sprawiedliwości.
>>>Po jednej dla każdej grupy społecznej
>>Ponieważ sprawiedliwość to przyznanie innym tego, co się im należy wg bezstronnego osądu, nie potrzeba mnożyć definicji.
>Kto ma dokonywać tego bezstronnego osądu ??
>Na czym ten bezstronny sędzia będzie opierał swoje wyroki ??
Każdy może; a jak ustalić co jest sprawiedliwe podpowiedziałam wczoraj o 11:58.

cr
Thoter (6650 punktów)
>>Na czym ten bezstronny sędzia będzie opierał swoje wyroki ??
>Każdy może

I każdy może być sędzią w swojej sprawie??
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Na czym ten bezstronny sędzia będzie opierał swoje wyroki ??
>>Każdy może
>I każdy może być sędzią w swojej sprawie??
Osądzamy idee, nie "swoje sprawy".


cr
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ponieważ sprawiedliwość to przyznanie innym tego, co się im należy wg bezstronnego osądu, nie potrzeba mnożyć definicji.

W tym Thoter ma rację, nie ma bestronnych sądów.
Każdy sąd służy jakiejś ideologii, która definiuje to, co jest złe i co dobre.

Co innego osądzą sądy tradycjonalistów i co innego sądy postępowych, to tylko jeden z przykładów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>W tym Thoter ma rację, nie ma bestronnych sądów.
>Każdy sąd służy jakiejś ideologii,
Zatem jakiej ideologii służy ten jego sąd?

cr
Thoter (6650 punktów)

>Co innego osądzą sądy tradycjonalistów i co innego sądy postępowych, to tylko jeden z >przykładów.
>

Dlatego u nas tyle czasu trwają tajne prace nad stworzeniem "demokratycznego" sądu??
Sąd sądowi nie równy. Dopiero sąsiedzi nam odkręcą kurek z forsą jak powstanie ten "demokratyczny" sąd. Brak definicji "demokratycznego" sądu powoduje, że "nasza" demokratyczna władza ma z tym problemy, co powoduje, że przedłuża nam czas wegetacji, bez tej życiodajnej gotówki.
Dlaczego sąsiadom tak zależy na właściwym składzie "demokratycznego" sądu??
Właściwy skład demokratycznych sądów jest ważniejszy od demokratycznych prawnych przepisów.
Demokratyczny sąd nie wie co to jest sprawiedliwość. Potrafi tylko odróżnić demokratyczną sprawiedliwość od sprawiedliwości. I o to w tym chodzi.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dlaczego sąsiadom tak zależy na właściwym składzie "demokratycznego" sądu??

Żeby nie znalazł się ani jeden taki sędzia, który podważy własność obywateli Zachodu w Polsce

Zakładając, że "prawo" tajnej i nieopodakowanej własności jest niepodważalne, bowiem tak zostanie ukształtowany strumień ideologiczny w zagranicznych mediach w Polsce, żeby każdy Polak wierzył, że jest ono dla niego dobre nawet wtedy, gdy już zostanie pozbawiony wszystkich posiadłości.

Zresztą walka toczy się nie tylko o skład sądów ale również o nadrzędność prawa europejskiego nad narodowym, a wtedy prawo tajnej i nieopodatkowanej własności nie będzie mogło być już nigdy podważone i wszystko będzie w posiadaniu zachodnich rodów.

Każdy upolityczniony sędzia a nie daj Boże narodowiec jest zagrożeniem dla własności obywateli Zachodu w Polsce.

Sędzia ma być tylko wyrobnikiem. Stanowić to co już zostało postanowione na dużo wyższym od niego szczeblu w kuluarach, w rozmowach prowadzonych cichym i spokojnym głosem.

Właściwy sędzia to taki sędzia, który nie dokonuje żadnych ocen moralnych tylko trzyma się sztywno tego co mu zostało wyznaczone i bierze za to gruby hajs płacony zawsze przez przegraną z założenia biedotę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Każdy upolityczniony sędzia a nie daj Boże narodowiec jest zagrożeniem dla własności obywateli >Zachodu w Polsce.
>

en.wikiped(*)Jewish_Naturalisation_Act_1753

"Jeśli chodzi o samą ustawę, upoważnia ona jedynie bogatych Cudzoziemców do kupowania ziem i prowadzenia swobodnego i rozległego handlu poprzez import wszelkiego rodzaju towarów i surowców , na które zezwala prawo, w celu zatrudnienia naszych własnych ludzi, a następnie eksportowanie nadwyżki produktów, pracy i wyrobów naszego własnego kraju na tańszych i lepszych warunkach niż obecnie".

Ustawa o naturalizacji Żydów z 1753 r. była ustawą parlamentu (26 Geo. 2, c. 26) parlamentu Wielkiej Brytanii , która otrzymała zgodę królewską 7 lipca 1753 r., ale została uchylona w 1754 r. (27 Geo 2, c. 1) z powodu powszechny sprzeciw wobec jej postanowień.

Dwieście siedemdziesiąt lat temu Żydzi "zasłużyli" na to by ich Brytyjczycy "naturalizowali", ale lud się szybko połapał o co w tym chodzi i już po roku anulowano Żydom przywileje.
Myśmy się idiotycznie zakochali w naszym okupancie i obcym rozdajemy prawdziwą kasę i przywileje.
Sobie drukujemy papier fiducjarny i szczęśliwie żyjemy.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dwieście siedemdziesiąt lat temu Żydzi "zasłużyli" na to by ich Brytyjczycy "naturalizowali", ale lud się szybko połapał o co w tym chodzi i już po roku anulowano Żydom przywileje.
>Myśmy się idiotycznie zakochali w naszym okupancie i obcym rozdajemy prawdziwą kasę i przywileje.
>Sobie drukujemy papier fiducjarny i szczęśliwie żyjemy.

Wierzę, że w każdym człowieku można wyzwolić dobro i zło, nie ma ludzi dobrych i złych, ludzie stają się dobrzy lub zli zależnie od sytuacji w jakiej się znajdują.

Nikomu nie przyznaje prawa do tajnej i nieopodakowanej właśnosci. Obcokrajowiec może stać się właścicielem osobliwości w ruchu i materii w miejscu moich narodzin i w czasie mojej egzystencji tylko wtedy, gdy wyjawi publicznie swoje posiadłości i podda je opodatkowaniu na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego osób bez posiadłości.

Nigdy nie uznam tajnej i nieopodatkowanej właśnosci, choćby wszyscy ideolodzy świata zgodnym chórem głosili, że to jest dla mnie dobre.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wierzę, że w każdym człowieku można wyzwolić dobro i zło, nie ma ludzi dobrych i złych, ludzie >stają się dobrzy lub zli zależnie od sytuacji w jakiej się znajdują.
>

Dlatego ludzi programuje się by nie byli w stanie właściwie ocenić sytuacji w jakiej się znajdują. Jeżeli nie jestem w stanie właściwie ocenić sytuacji nie powinienem podejmować decyzji będąc pod wpływem nasłanych na mnie bodźców.
Nie tak dawno mieliśmy w demokratycznym sejmie żenujący przykład jak się manipuluje demokratcyznymi "politykami". W jednym miejscu mieliśmy popisy małpiarni mających wstawione różne pojęcie dobra i zła.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dlatego ludzi programuje się by nie byli w stanie właściwie ocenić sytuacji w jakiej się znajdują.

Skoro u ludzi można zaprogramować pojęcie dobra i zła to programujmy nasze pojęcie.

Wśród ludzi istnieją jednostki inicjujące i one muszą przejąć prym.

Nie może być tak, że bezmyślnie podajemy się obcym ideologom, które nie wyrosły z ziemi, z której my nie wyrośliśmy.

Dlatego tez zbudowałem własne idee, które propaguje wśród moich ludzi, które zresztą dość ostro krytykujesz i cały czas nawiązujesz do tego, że powinniśmy przyjąć bezmyślnie ideologię rosyjską w miejsce już przyjętej już wcześniej ideologii zachodu.

Ja na żadne obce ideologie się nie piszę, piszę się tylko na to, co wyrasta z mojego sumienia a Ty jak uważasz.

Jeśli uważasz, że nie mam żadnego sumienia, bo wszystko zostało u mnie zaprogramowane przez agentów obcych państw, to twoja sprawa, twój osąd, twoje uważanie.

Nie czuję żadnego związku ideologicznego z Zachodem, wprost przeciwnie ideologia Zachodu jawi mi się jako wroga ale też nie czuję żadnego związku ideologicznego z Rosją, która właśnie poszła na wojnę.

Ani Rosjanie ani Amerykanie czy ogóle Zachód nie są moimi ludźmi, zresztą w tym opętaniu sprzecznymi ideologiami ciężko mi znaleźć jakichkolwiek ludzi, których mógłbym uznać za moich.

Z mojej perspektywy cały świat jest opętany chorymi ideologiami, nie potrafię zidentyfikować się z żadnymi grupami co najwyżej znajduję zrozumienie i porozumienie z bardzo nielicznymi jednostkami.

Na żadne rozumowanie narodami, nacjami, rodami czy genami nie piszę się, choć zdaje sobie sprawę, że najbliższe sobie systemy pojęciowe mają osoby najbliższe genetycznie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie może być tak, że bezmyślnie podajemy się obcym ideologom, które nie wyrosły z ziemi, z >której my nie wyrośliśmy.
>

Nie tylko się bezmyślnie poddajemy "obcym" ideologiom ale już nasi rodzice zaszczepiają nas bajkami, które są ideologią walki "dobra" ze "złem" i istnienia Boga, który nagradza tych co walczą po stronie "dobra".
Ja nie mam wstawionych bajek i nie ulegam propagandzie. Dzięki temu mam możliwość: kierować się swoim interesem i przewidywać przyszłość. Nie oczekuję od nikogo nagrody za to, że spełniam czyjeś oczekiwania. Mam odwagę przeciwstawiać się wrogim mi inicjatywom "obcych".
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>już nasi rodzice zaszczepiają nas bajkami, które są ideologią walki "dobra" ze "złem" i istnienia Boga, który nagradza tych co walczą po stronie "dobra".

Wciąż powtarzam także, że nie wolno bezmyślnie poddawać się tradycji, nasi przodkowie byli prymitywni i dzicy, rozumowali jak dzikie zwierzęta.

Dlatego gdy ktoś mi mówi, że tradycyjne prawa wynikają z konsensusu społecznego to zapala mi się halogen.

Wielu ludzi odziedziczyło prymitywne systemy emocjonalne po naszym dziadostwie i pragną odtwarzać ich prymitywne życie.

Wyraźnie sprzeciwiam się wielu tradycjom ale przede wszystkim tradycyjnemu "prawu" tajnej i nieopodatkowanej własności. Panujące nam prawo "własności" ma swoje źródło w stosunkach dzikich zwierząt w dżungli.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wyraźnie sprzeciwiam się wielu tradycjom ale przede wszystkim tradycyjnemu "prawu" tajnej i >nieopodatkowanej własności. Panujące nam prawo "własności" ma swoje źródło w stosunkach dzikich >zwierząt w dżungli.
>

www.haber7(*)ana-200-milyon-dolarlik-destek

"Ogłoszono, że Stany Zjednoczone przekażą 200 mln dolarów niektórym organizacjom pozarządowym działającym w Pakistanie w celu wspierania "równości płci i demokracji".



Reżim amerykański też walczy z tradycją i to na całym świecie. Stworzone przez reżim amerykański płciowe dziwadła, na pewno nie poczuwają się do jakiejkolwiek własności.
Do czego reżim amerykański używa tych płciowych dziwaków w imperialnej wojnie ??
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Stworzone przez reżim amerykański płciowe dziwadła, na pewno nie poczuwają się do jakiejkolwiek własności.
>Do czego reżim amerykański używa tych płciowych dziwaków w imperialnej wojnie ??

A nie stworzył tych "dziwadeł" czasem twój bóg?
Względnie natura?

Jak nie w równych szeregach, nie w czarnych mundurkach, nie z czerwonymi opaskami na ramieniu to zaraz dziwadła.

Jak ktoś sobie Zetke wyrysuje na plecach to wielki patriota ale gdy sobie ktoś włosy pokoloruje to zaraz niszczyciel waszych "wysokich" wartości.

Mi te "dziwadła" w niczym nie przeszkadzają.
Czuję się wśród nich lepiej nawet niż w otoczeniu katolików.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>A nie stworzył tych "dziwadeł" czasem twój bóg?
>Względnie natura?
>
Reżim amerykański w budżecie na 2023 r. uchwalił 200 mln na LGBT w PAKISTANIE.
To nie Bóg i natura finansuje w tworzenie zboczonych dziwadeł.
Ile i jak na tym zarabia reżim amerykański ??
858 mld dolarów reżim amerykański przeznaczył w przyszłym roku na swoją fabrykę wojen.
Za taką kwotę to można narobić sporo wojen "obronnych" i kolorowych rewolucji.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>A nie stworzył tych "dziwadeł" czasem twój bóg?
>>Względnie natura?
>>
> Reżim amerykański w budżecie na 2023 r. uchwalił 200 mln na LGBT w PAKISTANIE.

No i teraz Pakistanczycy zamordują swój rząd oraz całą swoją inteligencję przez to, że jakiś Pakistanczyk pomaluje sobie włosy w tęczę i uzna się za kobietę, bo jego wizerunek i zachowanie zakwestionują całą filozofię, na której Pakistan jest zbudowany.

Ale gdyby ten Pakistanczyk nie pomyślał o kolorowych włosach i ubraniu się w sukienkę, lecz cały czas tyrał w polu na utrzymanie swojej wielodzietnej rodziny, to w Pakistanie byłoby jak w raju.

Thoter twój świat jest niezwykle prosty.
Wystarczy zrozumieć, że Amerykanin to wróg i wszystkim się zaraz od tego będzie powodzić.

Mój świat tak prosty jak twój nie jest.
W moim świecie istnieje także szczęście i nieszczęście gejów, lesbijek, trans czy kogo tam jeszcze.

Nienawidzę ludzkich zgrupowań, w których każdy jest jednakowy jak kiedyś maszerujący w równych szeregach naziści.

Lubię kiedy każdy jest trochę inny od reszty a niektórzy nawet bardziej. W niczym mi to nie przeszkadza.

Ale zgadzam się, że Amerykanie tak dużo hajsu przeznaczają na wojnę, żeby te wojnę wywołać. To nie jest hajs wydany na darmo, co widać po ilości konfliktów w jakich uczestniczą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
31-12-2022 13:35 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Ale zgadzam się, że Amerykanie tak dużo hajsu przeznaczają na wojnę, żeby te wojnę wywołać. To >nie jest hajs wydany na darmo, co widać po ilości konfliktów w jakich uczestniczą.
>

Reżim amerykański zaczyna wojny od organizowania antagonizmów wewnątrz wspólnot posiadających wyewoluowaną inteligencją. Antagonizm najłatwiej jest wywołać wśród dzieci, młodzieży i roboli.
Potem "demokratycznie" instaluje się szkoloną agenturę, która przerabia wspólnotę na demokratyczny motłoch, który używają do napaści na swoją inteligencję. Potem ten demokratyczny motłoch jest używany do "obrony" przed niezdemokratyzowaną wspólnotą.
Dzisiaj propaganda narzuca nam fałszywą historię opartą na solidarnościowych "bohaterów" i "wyzwolicieli". Obca agentura, która teraz dzięki nim dorwała się do rządzenia nami, nagradza ich medalami. Reżim amerykański chwali się, że najtaniej skolonizował Polskę i na nas ma najwyższe zyski. Operacja QRHELPFUL kosztowała ich tylko 20 mln dolarów. Do amerykańskich firm zbrojeniowych wyprowadzili 400 mld dolarów. Finansujemy 15 baz wojskowych na terenie Polski. Będziemy finansować emerytury "obrońcom", którzy nas skolonizowali.
Jak się jest głupim i nie rozumie się co się dzieje w koło, to można być szczęśliwym, tylko dlatego, że nie ma się odcisków od wideł, jak przodkowie.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Reżim amerykański zaczyna wojny od organizowania antagonizmów wewnątrz wspólnot posiadających wyewoluowaną inteligencją.

Może te antagonizmy wcale nie są zorganizowane tylko naprawdę istnieją, bo jeden drugiego chce zdominować i podporządkować jego życie swojemu?

Przyjemnie się żyje, kiedy inni robią co chcesz i bardzo wielu ludzi używa ideologii, oskarżeń, gróźb i przemocy, żeby sprowokować w ten sposób innych do tego, by robili co chcą, przez co ich życie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Gdyby Ci ludzie mieli naprawdę inteligencję i gdyby ich umysłami nie rządziły zwierzęce emocje to potrafiłby rozwiązać własne konflikty bez wojny.

Jeżeli jednak w grę wejdą prymitywne popędy to wojna będzie na pewno.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Może te antagonizmy wcale nie są zorganizowane tylko naprawdę istnieją, bo jeden drugiego chce >zdominować i podporządkować jego życie swojemu?
>

Analfabetów kolonizuje się "komunizmem".
Jak komuniści nauczą analfabetów mówić, to co widzą napisane, to kolejni kolonialiści odbijają ich "demokracją".
Demokratycznych półanalfabetów odbić demokratycznemu kolonialiście, to już nie jest taka prosta sprawa. Otumanionych "demokratów" od razu otacza kolonialna armia NATO i TELEWIZJA. "Demokrata" jest tak otumaniany, że na nic nie reaguje. Nawet na 400% podwyżki.



W tej "demokracji" mamy sześcienne mózgi i nie potrzeba cenzury. Wszyscy bredzą to samo i są wrogami, dla tych po drugiej stronie "demokracji".
To jest genialne. Demokratyczne stado otumanionych idiotów szczęśliwie funkcjonuje.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>W tej "demokracji" mamy sześcienne mózgi i nie potrzeba cenzury. Wszyscy bredzą to samo i są wrogami, dla tych po drugiej stronie "demokracji".
>To jest genialne. Demokratyczne stado otumanionych idiotów szczęśliwie funkcjonuje.

Skoro demokraci potrafią wyżywić swoje dzieci a nawet stworzyć najpotężniejszą armię na Ziemi to znaczy, że ta demokracja jakoś tam funkcjonuje.

Może i w demokracji nikt nikogo nie słucha i każdy jest wrogiem każdego ale za to każdy zachowuje prawo głosu.

Powiedz coś źle o Putinie w głębi Rosji to od razu wylapiesz w gębę od przypadkowych ludzi na ulicy tak miłują swego patriarchę i ojca.

W Rosji jest tylko jeden głos i to jest głos Putina, który zdaje się rozumuje bardzo podobnie do Stalina.

Mam nie być otumaniony i wpisać się w życie w rosyjskim mirze, chwalić Ruskich, że bombardują odmiennie myślących i niszczą im życie, bo im się wydaje, że sami są wyższą formą życia?

Raczej nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Skoro demokraci potrafią wyżywić swoje dzieci a nawet stworzyć najpotężniejszą armię na Ziemi to >znaczy, że ta demokracja jakoś tam funkcjonuje.

To nie ma nic wspólnego z demokracją.
Bandyci i złodzieje używają ideologii fałszywej demokracji do kolonizowania świata.
Projekt zaczęty przez nazistów brytyjskich. Za ich panowania doprowadzili do trzech wojen światowych: 1757-1763, 1914-1918, 1937-1945.
"Demokracja" funkcjonuje mordując ludzi po całym świecie ???
Ci co są poza tą "demokracją" trzymają stronę napadniętej Rosji. Mieli już w historii niemiłą styczność z kolonistami. Polak jest demokratycznym unikatem, zakochał się w okupancie, kolonialiście.
szarley (54913 punktów)
>Projekt zaczęty przez nazistów brytyjskich. Za ich panowania doprowadzili do trzech wojen światowych: 1757-1763, 1914-1918, 1937-1945.

Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach,
Widziano także osła,
Którego mrówka niosła,
Jest kura smograjka
Znosząca złote jajka,
Na dębach rosną jabłka
W gronostajowych czapkach,
Jest i wieloryb stary,
Co nosi okulary,
Uczone są łososie
W pomidorowym sosie

I tresowane szczury
Na szczycie szklanej góry,
Jest słoń z trąbami dwiema
I tylko... wysp tych nie ma.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Analfabetów kolonizuje się "komunizmem".
>Jak komuniści nauczą analfabetów mówić, to co widzą napisane, to kolejni kolonialiści odbijają ich "demokracją".

Tak bardzo gardzisz zwykłymi ludźmi, że nie ma sensu słuchać twoich opinii o właściwym systemie władzy, bo to będzie system dla władców a nie dla podwładnych, co jest bez sensu i prowadzi do nikąd.

Wciąż powtarzasz, że Ruscy mają prawo mordować sąsiadów na terenie ich państwa, bo sąsiedzi zrozumieli się i dogadali z Amerykanami.

Sam obejrzałem mnóstwo amerykańskich filmów i różnych programów i rozwinąłem u siebie wiele zrozumienia dla amerykańskich emocji, myśli, kultury.

I co?
Teraz Ruscy mają prawo też mnie zabić?
Bo chcę im rzekomo podłożyć amerykańską bombę atomową pod Kremlem?
Pieprzyć takie "prawo"!

Nie ma we mnie żadnego zrozumienia dla Ruskich.
Zrozumiałem tylko tyle, że na świecie wciąż obowiązuje prawo dżungli i ludzkiego stosunki dominacyjne opierają się na wzajemnej agresji.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_społeczna

Wy Rosjanie pewnie z doświadczenia wiecie, że wystarczy coś powtarzać przez 5 lat i jednocześnie bombardować ludzi, aż w końcu bombardowani dla świętego spokoju w to uwierzą.

Na szczęście tu gdzie jestem wasze bomby jeszcze nie dolatują.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wciąż powtarzasz, że Ruscy mają prawo mordować sąsiadów na terenie ich państwa,

Nie Ruscy mają prawo, a każdy ma prawo i ono wynika z art. 51 konwencji ONZ, które w przypadku napaści USA na Rosję, stworzonymi przez USA ukraińskimi nazistami jest przez Rosjan słusznie wykorzystane.

Na jakiej podstawie prawnej reżim amerykański napada na słabszych na antypodach ??

Na jakiej podstawie prawnej ten bandyta nakłada sankcje ??
Thoter (6650 punktów)

>Tak bardzo gardzisz zwykłymi ludźmi,

To nie są ludzie tylko istoty ukształtowane przez psychologów tłumu.
Nie zdolne rozumieć rzeczywistość i kierować się swoim interesem.
Te istoty kierowane są NIENAWIŚCIĄ. Nasi dziadkowie zionęli nienawiścią do Niemców, Czechów, Żydów i komunistów. Ich wnukom wstawiono nienawiść do: Rosjan i komunistów.
Widzisz jakąś różnicę pomiędzy nimi ??

www.newswe(*)y-holiday-anti-semitic-1272911

"Ukraina czyni urodziny nazistowskiego kolaboranta świętem narodowym i zakazuje książki krytykującej antysemickiego przywódcę.(...)
Ukraińskie miasto Lwów, które było rodzinnym miastem nacjonalistów, również ogłosiło w tym miesiącu, że przyszły rok będzie "Rokiem Stepana Bandery", co jest posunięciem krytykowanym przez Izrael.(...)
Wcześniej w grudniu Państwowy Komitet ds. Telewizji i Radiofonii Ukrainy zakazał wydania Księgi złodziei autorstwa szwedzkiego historyka Andersa Rydella . Książka krytycznie analizuje działania ukraińskiego nacjonalisty Symona Petlury, którego siły zabiły dużą liczbę Żydów na początku XX wieku. Petilura został później zabity przez urodzonego w Rosji Żyda w Paryżu w 1929 roku.
17 grudnia Ukraina głosowała przeciwko rezolucji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, która miała na celu zwalczanie "gloryfikacji nazizmu, neonazizmu i innych praktyk, które przyczyniają się do podsycania współczesnych form rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji". Stany Zjednoczone również głosowały przeciwko temu środkowi, chociaż 129 krajów poparło to posunięcie".

To pisze Newsweek. Izrael krytykuje posunięcia ukraińskich nazistów dowodzonych przez Żyda Zelenskiego. Polakowi wstawiono "nowoczesną historię" i nie wie kim był Bandera, czy Mykoła Łebed. Kto nami rządzi i kto nam napisał tą nowoczesną historię ???
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Te istoty kierowane są NIENAWIŚCIĄ. Nasi dziadkowie zionęli nienawiścią do Niemców, Czechów, Żydów i komunistów. Ich wnukom wstawiono nienawiść do: Rosjan i komunistów.
>Widzisz jakąś różnicę pomiędzy nimi ??

No przecież pełno Ukraińców teraz w Polsce, spotkasz ich na każdym kroku i każdy Polak widzi jacy oni są naziści. Kierowcy, kelnerki, kasjerki, sprzątaczki.

Gdybyś był czasem w Polsce a nie tylko w Rosji to byś wiedział.

No ale teraz z wizami jest trudno.
Rosjanie odmawiają ich Polakom chyba nie przez miłość do Polaków?

Mów sobie tam o człekokształtnych istotach z wstawioną nienawiścią ile tam potrzebujesz, ja się tym zupełnie nie przejmuję. Po prostu jesteś używany do rosyjskiej propagandy i ja to rozumiem, może masz przyobiecany stanowisko, dobrobyt, kto Cię tam wie? Może masz w zamian za darmo gaz i ropę, no ale jak długo na tym pojedzie Rosja?

Jak chcesz lepiej żyć to musisz się z innymi ludźmi porozumieć a nie grozić im straszliwym atakiem nuklearnym. Z gróźb żadnego chleba nie upieczesz a możliwości napaści i kradzieży są zawsze ograniczone.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Rosjanie odmawiają ich Polakom chyba nie przez miłość do Polaków?

www.ng.ru/events/1999-11-11/1_papa.html

11.11. 1999r.
"Rzym podjął decyzję o konkretnych terminach wizyty papieskiej(w Gruzji), dokładnie oceniając sytuację w regionie. Watykan wiedział o wyborach parlamentarnych w Gruzji i operacji wojskowej w sąsiednim Dagestanie.(...)
W związku z wizytą Jana Pawła II w Gruzji krążą pogłoski, że w tym roku papież odwiedzi Moskwę. Jednak możliwość spotkania patriarchy Moskwy i Wszechrusi ze zwierzchnikiem Kościoła rzymskokatolickiego, jak mówi sam Aleksy II, "nie wchodzi w rachubę", dopóki "krwawiące" problemy, w jego słowach pozostają nierozwiązane. Główny węzeł problemów w stosunkach między Patriarchatem Moskiewskim a Watykanem związany jest przede wszystkim z sytuacją na Zachodniej Ukrainie, gdzie, jak przypomniał Prymas Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, "Kościół greckokatolicki faktycznie zniszczył diecezje prawosławne". we Lwowie, Tarnopolu i Iwano-Frankowsku siłą.
"Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia negocjacji z Watykanem w celu uregulowania sytuacji międzykościelnej na Zachodniej Ukrainie. Jednak do tej pory Kościół rzymskokatolicki nie podjął żadnych konkretnych kroków".
Papież może jednak nadal korzystać z zaproszenia do Rosji, jakie skierował do niego Michaił Gorbaczow jeszcze w 1989 roku. W 1994 r. Borys Jelcyn także "obiecał" papieżowi, że zorganizuje spotkanie z patriarchą."

Gruzja to siedlisko brytyjskiej agentury. Z okolic Gruzji Brytyjczycy ściągnęli do ZSRR najgorsze kanalie, które są odpowiedzialne za śmierć milionów ludzi w tym Polaków. Beria i Stalin to byli Gruzini na usługach BRYTYJCZYKÓW.
Jan Paweł II "wielki" Polak, "katolik" imperialista watykański też przyłączył się do realizowania krwawych interesów ANGLOSASÓW.
JPII był zapraszany do Rosji jednak sumienie nie pozwoliło mu spojrzeć w oczy planowanym ofiarom Anglosasów.
Reżim watykański przed Anglosasami zaczął kolonizować Ukraińców, "lepszą religią", by poszerzyć swoje imperium ciemnoty.
JPII sprzedał nas w niewolę Anglosasom, która tak się podoba polskojęzycznym "katolikom".
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dzisiaj propaganda narzuca nam fałszywą historię opartą na solidarnościowych "bohaterów" i "wyzwolicieli". Obca agentura, która teraz dzięki nim dorwała się do rządzenia nami, nagradza ich medalami. Reżim amerykański chwali się, że najtaniej skolonizował Polskę i na nas ma najwyższe zyski. Operacja QRHELPFUL kosztowała ich tylko 20 mln dolarów. Do amerykańskich firm zbrojeniowych wyprowadzili 400 mld dolarów. Finansujemy 15 baz wojskowych na terenie Polski. Będziemy finansować emerytury "obrońcom", którzy nas skolonizowali.
>Jak się jest głupim i nie rozumie się co się dzieje w koło, to można być szczęśliwym, tylko dlatego, że nie ma się odcisków od wideł, jak przodkowie.

O ile pamiętam wcześniej w Polsce stacjonowało wojsko rosyjskie czy może raczej radzieckie i wtedy Polacy finansowali obcą armię i obcych agentów,. którzy byli narzędziami rosyjskich kolonizatorów.

Kolonizacja widać nie powiodła się i mało Polaków mówi po rosyjsku. W tej chwili więcej Polaków mówi po angielsku.

Polska znalazła sobie nowego "opiekuna".

Teraz gdy Ruskie walą rakietami w Ukrainę myślę, że "opiekun" skorzysta najwięcej na "opiece".

Niestety Rosjanie nie rozumieją innego języka niż przemoc, grożąc i atakując swoich sąsiadów wpychają ich w ręce amerykańskiego "opiekuna".

Wszyscy po prostu boją się Ruskich i uznają ich za psychicznych. Nikt im nie wierzy. Stąd bierze się rolą amerykańskiej "opieki".

Ty przekonujesz, że Ruskie wcale psychiczne nie są i mają swój wielki plan poprawy życia wszystkich istot na Ziemi ale nikt Ci nie wierzy, nawet ja.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kolonizacja widać nie powiodła się i mało Polaków mówi po rosyjsku.

Bo to nie była kolonizacja. ZSRR utworzył wokól siebie czerwone linie, strefę ochronną. Myśmy się znaleźli w tej strefie i w zamian za gwarantowanie bezpieczeństwa ZSRR DOSTAWALIŚMY SUROWCE I TECHNELOGIE. Za surowce do ZSRR płaciliśmy 1/3 cen światowych. Amerykanie wypowiedzieli tzw. zimna wojnę ZSRR.
Barak Obama przeznaczył 5 mld dolarów na zamach stanu na Ukrainie i opłaceni Żydzi przejęli władzę w czerwonej strefie. Rosjanie ZGODNIE Z PRAWEM ART. 51 KONWENCJI ONZ, dali otumanionym przez tych Żydów Ukraińcom czas na opamietanie się a ci im GROZILI. Ja wiedziałem, że Rosja sobie nie pozwoli by reżim amerykański zainstalował im bazy wojskowe i broń atomową w czerwonej strefie. Ułomni tego nie pojmą nigdy. U nas mało kto rozumie naszą historię, składającą się z burd wyzwoleńczych i wojen. Rosja na razie do nazistów ukraińskich strzela pociskami z połowy XX w. Żyd Zelenski będzie walczył do ostatniego nazisty ukraińskiego. Dzisiaj banderowcy mają świeto, rocznica urodzin Bandery. Wszystkim jest na rękę by jak najwięcej zginęło otumanionych nazistów ukraińskich. Rozmawiałem z Ukraińcami i już pojęli, że reżim amerykański używa ich do napaści na Rosję.
Chińczycy prowadzą wspólne interesy z Arabami i to bez zgody reżimu amerykańskiego. To oznacza, że reżim amerykański rozpęta tam kilka ognisk wojennych, na czym najbardziej ucierpią okupanci Palestyny. Reżim amerykański na ten rok przeznaczył 858 mld dolarów na wojny, jak do tego dodamy kasę amerykańskich wasali, to mamy ogromną kwotę do prowadzenia wojen "obronnych".
W Polsce, po stu latach, mamy kolejny cud nad Wisłą. Polak, zadłużony gołodupiec, kupuje uzbrojenie (za co ??) i znowu z Anglosasami napada na sąsiada. Bieda z nędzą a jesteśmy używani przez reżim amerykański do wojny. Ilu agentów CIA nami pomiata ??
Zainstalowano nam IZRAELSKIE oprogramowania i staliśmy się, PO WYZWOLENIU, dłużnikami i niewolnikami.
01-01-2023 21:06 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Żyd Zelenski będzie walczył do ostatniego nazisty ukraińskiego.

Zapisz się do putinowskiej armii, może pozwolą ci ukraść Ukraińcowi rower, lub bezkarnie zgwałcić jakieś dziecko

Jesteś moralnym psim stolcem

Miej odwagę głosić te poglądy na rynku w Charkowie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>>Żyd Zelenski będzie walczył do ostatniego nazisty ukraińskiego.

Coś dla inteligentnych.

www.focus.(*)land-den-krieg_id_4333115.html

Wtorek, 09.12.2014
"W tym kraju prawie nie zwrócono uwagi na rezolucję 758 Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. Zdaniem byłego kandydata na prezydenta USA, Rona Paula, jest to bardzo niebezpieczna decyzja: ostrzega przed trzecią wojną światową.
Ron Paul nazywa Rezolucję 758 Izby Reprezentantów USA jednym z "najgorszych aktów prawnych", jakie kiedykolwiek uchwalono. Dokument to "16 stron propagandy wojennej, która zawstydziłaby nawet neokonserwatystów (konserwatystów, red.), gdyby byli do tego zdolni".(...)
Ron Paul ostrzega teraz, że rezolucja 758 jest nowym poziomem eskalacji i może przerodzić się w wojnę. "Bezwzględny Kongres wypowiada wojnę Rosji".
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Kolonizacja widać nie powiodła się i mało Polaków mówi po rosyjsku.
>Bo to nie była kolonizacja. ZSRR utworzył wokól siebie czerwone linie, strefę ochronną. Myśmy się znaleźli w tej strefie i w zamian za gwarantowanie bezpieczeństwa ZSRR DOSTAWALIŚMY SUROWCE I TECHNELOGIE. Za surowce do ZSRR płaciliśmy 1/3 cen światowych. Amerykanie wypowiedzieli tzw. zimna wojnę ZSRR.
>Barak Obama przeznaczył 5 mld dolarów na zamach stanu na Ukrainie i opłaceni Żydzi przejęli władzę w czerwonej strefie. Rosjanie ZGODNIE Z PRAWEM ART. 51 KONWENCJI ONZ, dali otumanionym przez tych Żydów Ukraińcom czas na opamietanie się a ci im GROZILI. Ja wiedziałem, że Rosja sobie nie pozwoli by reżim amerykański zainstalował im bazy wojskowe i broń atomową w czerwonej strefie. Ułomni tego nie pojmą nigdy. U nas mało kto rozumie naszą historię, składającą się z burd wyzwoleńczych i wojen. Rosja na razie do nazistów ukraińskich strzela pociskami z połowy XX w. Żyd Zelenski będzie walczył do ostatniego nazisty ukraińskiego. Dzisiaj banderowcy mają świeto, rocznica urodzin Bandery. Wszystkim jest na rękę by jak najwięcej zginęło otumanionych nazistów ukraińskich. Rozmawiałem z Ukraińcami i już pojęli, że reżim amerykański używa ich do napaści na Rosję.
>Chińczycy prowadzą wspólne interesy z Arabami i to bez zgody reżimu amerykańskiego. To oznacza, że reżim amerykański rozpęta tam kilka ognisk wojennych, na czym najbardziej ucierpią okupanci Palestyny. Reżim amerykański na ten rok przeznaczył 858 mld dolarów na wojny, jak do tego dodamy kasę amerykańskich wasali, to mamy ogromną kwotę do prowadzenia wojen "obronnych".
>W Polsce, po stu latach, mamy kolejny cud nad Wisłą. Polak, zadłużony gołodupiec, kupuje uzbrojenie (za co ??) i znowu z Anglosasami napada na sąsiada. Bieda z nędzą a jesteśmy używani przez reżim amerykański do wojny. Ilu agentów CIA nami pomiata ??
>Zainstalowano nam IZRAELSKIE oprogramowania i staliśmy się, PO WYZWOLENIU, dłużnikami i niewolnikami.

Wypisujesz bzdury. Opanuj się. Bo to wszystko nie trzyma się ni dupy ni kupy. Nie chce mi się pisać i chciałem tylko Twoje bzdury podkreślić na czerwono ale jakby wyglądała cała Twoja wypowiedź cała na czerwono? Gdzieś tych bzdur się nałykał. Obciachowy jesteś. Co zdanie to wybuch "rewelacji" zwłaszcza z historii najnowszej. Oczywiście jesteś może arbit5ralny a wszyscy uczestnicy forum to tumany. Jedynym, po hamerlikowsku, arbitrem rozstrzygającym Ty tu jesteś. Człowieku! Opanuj się. Zadajesz pytania i sam na nie potrafisz odpowiedzieć. Pracujesz w jakimś instytucie historycznym naukowej proweniencji czy co? Chcesz być mesjaszem nowej nauki historii współczesnej? Masz jakieś przekonujące dowody na Twoje bezsensowne pieprzenie? No czysty Hamerlik. Nie będę dalej pisał bo szkoda "atramentu". Ocknij się cudownie, bo pomyśleć mam prawo żeś jakiś propagator obcych ideologii mocarstwowych brzmiących nie polskim akcentem i mentalnością. No chyba, że Polakiem nie jesteś w zasadzie tak jakby by tu rzec, tak jak Hamerlik nie jest Niemcem. Takie mieszańce nie mogące znaleźć swego miejsca w swym życiu jest wielu, ale najgorsze są sprzedawczyki, które za pieniądze gotowi są robić najpodlejsze rzeczy (w tym przypadku całkowicie widzieć inaczej najnowszą historię naszego kraju).


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>No chyba, że Polakiem nie jesteś w zasadzie tak jakby by tu rzec, tak jak Hamerlik nie jest Niemcem.

No to prawda, nie jestem Niemcem tylko Polakiem.

>Takie mieszańce nie mogące znaleźć swego miejsca w swym życiu jest wielu,

Pomijając już składnię tys chyba największy mieszaniec europejski a może nie?
Może chciałbyś znowu pobudować mury i wieżyczki strzelnicze, z których można będzie strzelać w plecy uciekinierów z miru?

Najlepiej to z sąsiadami się nie rozumieć i nieczego nie zrobić z nimi razem, bo wtedy można się od nich zarazić jakas wrogą narodowi wybranemu ideologią.

>ale najgorsze są sprzedawczyki, które za pieniądze gotowi są robić najpodlejsze rzeczy (w tym przypadku całkowicie widzieć inaczej najnowszą historię naszego kraju).

Nie mów tak, bo hajs akurat to w waszym świecie najwyższa wartość. To hajs określa człowieka, nadaje mu znaczenie. Hajs w waszej kulturze jest na samym szczycie.

Co Ci po niesprzedajnym człowieku bez jednej złotówki? Nic, tylko problem z nim, bo będzie się zaraz o coś prosił a Wy nie macie przecież dość dla siebie a co jeszcze innym rozdawać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Co Ci po niesprzedajnym człowieku bez jednej złotówki? Nic, tylko problem z nim, bo będzie się >zaraz o coś prosił a Wy nie macie przecież dość dla siebie a co jeszcze innym rozdawać.
>

tvn24.pl/p(*)ad-rafineria-w-gdansku-6582810

2 stycznia 2023 r.

Tak Polska straciła kontrolę nad rafinerią w Gdańsku

Agentura która nami rządzi na pierwszym miejscu postawiła finansowanie amerykańskich baz wojskowych. O tym ile to nas kosztuje dziennikarze nie piszą. Dobrze, że przynajmniej zainteresowali się tym skąd będziemy brać na to kasę. Sprzedano 1/3 rafinerii, nabywca ma prawo weta. W Polsce prawo weta jest znane z historii i widać nabywca poznał już naszą historię, że się zabezpiecza przed działanaimi polskich "patriotów".
Ile jest warta Polska a ile mamy dzisiaj długów ??
Niesprzedajny człowiek bez jednej złotówki to żaden problem dla amerykańskich korporacji. To jest podstawowy surowiec do produkcji mięsa armatniego.
Zauważ, że reżim amerykański rozpętuje wojny tam gdzie jest bieda i surowce.
Człowiek bez złotówki w porównaniu ze skolonizowanym demokratą, który nie wie ile i gdzie ma długów, to jest szczęściarz, tylko tego nie rozumie.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>No chyba, że Polakiem nie jesteś w zasadzie tak jakby by tu rzec, tak jak Hamerlik nie jest Niemcem.
>No to prawda, nie jestem Niemcem tylko Polakiem. Też piszę ze z nie Niemcem. Umiesz czytać po polsku?
>>Takie mieszańce nie mogące znaleźć swego miejsca w swym życiu jest wielu,
>Pomijając już składnię tys chyba największy mieszaniec europejski a może nie?
Jak nie masz na to niezbitych dowodów to nie ruszaj tego tematu, boś śmieszny.
>Może chciałbyś znowu pobudować mury i wieżyczki strzelnicze, z których można będzie strzelać w plecy uciekinierów z miru?
Co to ma być za sugestia? Są ku temu inklinacje? To raczej wersje z nazistowskich metod, jakimi jak widać przesiąkasz dość szybko. Już myśleć nawet nie potrafisz po ludzku. Widać dokładnie jakie myśli Tobie podpowiadają wizje. Znów zwalasz swoje marzenia na interlokutora. Jak zwykle.
>Najlepiej to z sąsiadami się nie rozumieć i nieczego nie zrobić z nimi razem, bo wtedy można się od nich zarazić jakas wrogą narodowi wybranemu ideologią.
Za brednie, które wypisujesz nie odpowiadam.
>>ale najgorsze są sprzedawczyki, które za pieniądze gotowi są robić najpodlejsze rzeczy (w tym przypadku całkowicie widzieć inaczej najnowszą historię naszego kraju).
>Nie mów tak, bo hajs akurat to w waszym świecie najwyższa wartość. To hajs określa człowieka, nadaje mu znaczenie. Hajs w waszej kulturze jest na samym szczycie.
W WASZYM ŚWIECIE TEGO NIE MA. To wie cały świat. Stąd ten cały świat sprawiedliwości przygarnia krętaczy i uciekinierów przed odpowiedzialnością za swoje nieodpowiedzialne czyny W świecie "mira".
>Co Ci po niesprzedajnym człowieku bez jednej złotówki? Nic, tylko problem z nim, bo będzie się zaraz o coś prosił a Wy nie macie przecież dość dla siebie a co jeszcze innym rozdawać.
A ośle mieszańcu, coś takiego się zdarzyło? Znów fantazja Ciebie poniosła? U nas nie ma żebraków tak jak u was, u nas nie ma umierających z głodu i na ulicach, natomiast u was jest naprawdę ich dużo. Dolicz oprócz beznadziejnych Polaków, także Ukraińców, Rumunów, także a jakby Turków, Arabów i Afrykanów. A jeśli potrzeba to Ukraińcom do których mamy prawo mieć jakieś pretensje, pomagamy o wiele więcej jak Wasz dobry świat. Szuja jesteś i nie masz prawa mówić żeś Polakiem. W moich oczach jesteś szują i nigdy Ciebie nie będę traktować inaczej jak kogoś szukającego swojej ojczyzny już ją mając.. Śmieć jesteś.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Najlepiej to z sąsiadami się nie rozumieć i nieczego nie zrobić z nimi razem, bo wtedy można się od nich zarazić jakas wrogą narodowi wybranemu ideologią.
>Za brednie, które wypisujesz nie odpowiadam.

To są takie brednie, w których za współpracę z obywatelami sąsiedniego narodu i obywatelami Unii Europejskiej określasz mnie "sprzedawczykiem". To tak jakbyś oczekiwał muru na granicy i współpracy tylko między ludźmi mówiących tym samym językiem.

>W WASZYM ŚWIECIE TEGO NIE MA. To wie cały świat. Stąd ten cały świat sprawiedliwości przygarnia krętaczy i uciekinierów przed odpowiedzialnością za swoje nieodpowiedzialne czyny W świecie "mira".

Tu gdzie jestem poważnie traktuje się pracę i ludzkie potrzeby, dlatego tak dużo ludzi chce tu i tak mało do Ciebie.

>A ośle mieszańcu, coś takiego się zdarzyło? Znów fantazja Ciebie poniosła? U nas nie ma żebraków tak jak u was, u nas nie ma umierających z głodu i na ulicach, natomiast u was jest naprawdę ich dużo. Dolicz oprócz beznadziejnych Polaków, także Ukraińców, Rumunów, także a jakby Turków, Arabów i Afrykanów. A jeśli potrzeba to Ukraińcom do których mamy prawo mieć jakieś pretensje, pomagamy o wiele więcej jak Wasz dobry świat.

Tu gdzie jestem jest wiele osób doznających szoku kulturowego, który prowadzi ich do obłędu, w którym przestają działać ich psychiczne mechanizmy obronne. Jeśli kogoś można winić za takie szoki kulturowe i za postępujące za tym zaburzenia psychiczne to właśnie takich ludzi, którzy chęć poznania innego nazywają "sprzedajnoscia".

>Szuja jesteś i nie masz prawa mówić żeś Polakiem. W moich oczach jesteś szują i nigdy Ciebie nie będę traktować inaczej jak kogoś szukającego swojej ojczyzny już ją mając.. Śmieć jesteś.

Obaj wiemy, że jest Ci obojętne co robię i gdzie żyję, byleby moje przekonania nie rozprzestrzeniały się.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>została uchylona w 1754 r. (27 Geo 2, c. 1) z powodu powszechny sprzeciw wobec jej postanowień.

Taka powszechna i spotaniczna reakcja jest znacząca.

Jest coś takiego w kulturze żydowskiej, co budzi nienawiść innych narodów.

Czy to coś jest złe?

Sądzę, że Żydzi mają przewagę intelektualną i emocjonalną, którą umiejętnie wykorzystują, dla własnego zysku.

youtu.be/5VCiU1osa3w
panTeista (6812 punktów)
>w celu zatrudnienia naszych własnych ludzi,

Ludzie stanowią czyjąś własność?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>w celu zatrudnienia naszych własnych ludzi,
>Ludzie stanowią czyjąś własność?

Mowa o przynależności do grupy a nie o hierarchii jednostek.

Łatwo się domyślić z kontekstu kiedy jest mowa o władzy człowieka nad człowiekiem a kiedy o identyfikacji z nim.

W polskim słownictwie nie ma chyba odrębnych pojęć na wyrażenie relacji przynależności do tego samego zbioru i na wyraźnie hierarchii.

Moi ludzie może oznaczać przyjaciół i też zatrudnionych do pracy roboli.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365