Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dwa oddziaływania podstawowe - wiązanie i promieniowanie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-01-2023 01:58Hamerlik Konopka (19903 punktów)Dwa oddziaływania podstawowe - wiązanie i promieniowanie
Ocena -1 na 1
Mówi się, że występują cztery oddziaływania podstawowe w przyrodzie
pl.wikiped(*)/Oddziaływania_podstawowe
i następnie opisuje się rzekome oddziaływania cząstek elementarnych.

Wg mnie to nie ma sensu, bowiem oddziaływania podstawowe powinny definiować oddziaływania obiektów fizycznych w każdej skali, od mikro do makro i na każdym poziome, od prostego do złożonego.

Mam taką teorię, w której obiekt fizyczny
pl.wikipedia.org/wiki/Przedmiot_fizyczny
ma dualną postać jest osobliwością w ruchu i osobliwością w materii.

Dwa oddziaływania podstawowe oznaczają:
wiązanie - oddziaływanie z osobliwością w ruchu,
promieniowanie - oddziaływanie z osobliwością w materii.

Gdy obiekt fizyczny A wiąże obiekt fizyczny B, tam obiekt B promieniuje na obiekt A.
Gdzie obiekt fizyczny A promieniuje na obiekt fizyczny B, wtedy B wiąże A.

Zaimki "gdy, tam, gdzie, wtedy" nie zostały przeze mnie użyte przypadkowo.
pl.wikipedia.org/wiki/Zaimek
Bowiem obiekt fizyczny pod postacią osobliwości w ruchu objawia się w czasie, natomiast pod postacią osobliwości w materii objawia się w przestrzeni.

Co o tym sądzicie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Mówi się, że występują cztery oddziaływania podstawowe w przyrodzie
>pl.wikiped(*)/Oddziaływania_podstawowe
>i następnie opisuje się rzekome oddziaływania cząstek elementarnych.
>Wg mnie to nie ma sensu, bowiem oddziaływania podstawowe powinny definiować oddziaływania obiektów
>fizycznych w każdej skali, od mikro do makro i na każdym poziome, od prostego do złożonego.
>Mam taką teorię, w której obiekt fizyczny
>pl.wikipedia.org/wiki/Przedmiot_fizyczny
>ma dualną postać jest osobliwością w ruchu i osobliwością w materii.
>Dwa oddziaływania podstawowe oznaczają:
>wiązanie - oddziaływanie z osobliwością w ruchu,
>promieniowanie - oddziaływanie z osobliwością w materii.
>Gdy obiekt fizyczny A wiąże obiekt fizyczny B, tam obiekt B promieniuje na obiekt A.
>Gdzie obiekt fizyczny A promieniuje na obiekt fizyczny B, wtedy B wiąże A.
>Zaimki "gdy, tam, gdzie, wtedy" nie zostały przeze mnie użyte przypadkowo.
>pl.wikipedia.org/wiki/Zaimek
>Bowiem obiekt fizyczny pod postacią osobliwości w ruchu objawia się w czasie, natomiast pod postacią
>osobliwości w materii objawia się w przestrzeni.
>Co o tym sądzicie?
>
Nic akurat o tym. Tak po polsku piszesz, że żaden słownik frazeologiczny nie wyjaśnia sensu zlepka znaczeniowego wyrazów których używasz/stosujesz. No i oczywiście brak wydania podstaw Twojej prywatnej fizyki. Daję słowo, że przestałem chodzić po księgarniach dopytywać się o prywatną fizykę Hamerlika. Nie mam więc Twojej wiedzy. Chyba będę jedynym, który odpowie dział Tobie, więc nie pisz w formie per "wy" (liczba mnoga).

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nic akurat o tym. Tak po polsku piszesz, że żaden słownik frazeologiczny nie wyjaśnia sensu zlepka znaczeniowego wyrazów których używasz/stosujesz.

To nie jest trudne do zrozumienia.

Każdy obiekt fizyczny może z Tobą jako obiektem fizycznym oddziaływać na jeden z dwóch sposobów:
1. wiązać Cię - tzn. stwarzać Ci opór
2. opromieniować Cię - tzn. działać na Ciebie siłą

To właśnie te dwie wielkości fizyczne, opór i siła, decydują o charakterze odziaływania.

Teoretycznie inny obiekt fizyczny może Cię jednocześnie wiązać i opromieniowywać ale to jest działanie bardziej złożone a ja piszę tu od dwóch podstawowych.

Wciąż powtarzam, że opór nie jest tym samym co siła.
Zasadniczą różnicą tych dwóch wielkości fizycznych jest to, że opór jest wielkością materii i objawia się w przestrzeni, natomiast siła jest wielkością ruchu i objawia się w czasie.

Jako przykład dwóch oddziaływań podstawowych Słońca jest grawitacja Słońca i promieniowanie słoneczne. Grawitacja Słońca stwarza opór a promieniowanie słoneczne stwarza siłę. Pole grawitacyjne Słońca występuje w przestrzeni, pole promieniowania słonecznego występuje w czasie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Dostałeś odpowiedź, każ się zaangażować w dalszą dyskusję swojemu lokajowi

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Dostałeś odpowiedź, każ się zaangażować w dalszą dyskusję swojemu lokajowi

Świat jest trochę większy od naszego konfliktu o posiadłości i hajs, o to, kto rządzi i kto jest rządzony, więc wyluzuj czasem.

Sądzę, że nawet dawni Panowie i ich niewolnicy potrafili czasem wymienić myśli poza stosunkiem nadrzędności i podrzędności a może nawet pośmiać się razem.

Zatem nie bądź nudny i nie kieruj wszystkich myśli do jednego wątku, w którym chcesz dowieść swojej dominacji. Pozwól nam czasem myśleć o innych sprawach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Świat jest trochę większy od naszego konfliktu o posiadłości

O czym ty znów bredzisz?
Masz jakiś konflikt o posiadłości?
Ja nie mam żadnych roszczeń do twoich tajnych posiadłości!
A twoje ewentualne roszczenia do mojego domu mam w d....

Konflikt dotyczy oszczerstw jakie wypisujesz na mój temat


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-01-2023 06:03 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Dostałeś odpowiedź, każ się zaangażować w dalszą dyskusję swojemu lokajowi

O to właśnie chodzi, że lokaj zepsuł Hanusię z młyna i uciekł przed alimentami. Trudno go znaleźć. Policja go szuka w całej Polsce. Wydaje mi się, że chyba uciekł do Niemiec bo tam można się dobrze zadekować i bezproblemowo jakoś żyć.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365