Racjonalista - Strona głównaDo treści
super inteligencja, czyli ta sztuczna: AI z ang.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
24-07-2024 17:19alsor (3283 punktów)super inteligencja, czyli ta sztuczna: AI z ang.
Jak każdy wie i jest full przekonany, z relacji medialnych:
istnieje już SI, która dawno przekracza wszelkie ludzkie możliwości... i nadal się doskonali.

Zatem ja ma taki prosty test dla tej rzekomo superinteligencji:

a niech to udowodni jakieś twierdzenie, np. w ramach liczb pierwszych,
czy cokolwiek, czego ludzie nie dają rady zrobić...

en.wikipedia.org/wiki/Lists_of_unsolved_problems

no to, dawaj panie cyborg - do roboty!

.... cisza.

wnioski są oczywiste: nie stworzono żadnej AI/SI, niestety.
to są tylko takie odwieczne mrzonki przygłupów... komputer kwantowy. haha!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

oracleraft (1 punktów)
Jakie twierdzenia chciałbyś wymienić, jeśli chodzi o element, którego człowiek nie jest w stanie zrobić? geometrydash-subzero.io
alsor (3283 punktów)
>Jakie twierdzenia chciałbyś wymienić, jeśli chodzi o element, którego człowiek nie jest w stanie zrobić? geometrydash-subzero.io

Lubisz gry to masz zagadkę:

"What is the outcome of a perfectly played game of chess?"

chodzi o to czy białe wygrać powinny, czy też czarne -
ponieważ być może, ten pierwszy ruch białych jest zawsze do skontrowania.. bo czarne mają teraz więcej wiedzy.

innymi słowy masz tu typowy scenariusz typu atak i kontratak,
zatem kto wygra: atakujący czy kontratakujący?

.......

Sporty walki: podczas ataku musisz się odkryć częściowo,
co właśnie często prowadzi do porażki - kontratak jest wtedy trudny do obrony.

Legendarny Bruce Lee:

www.youtube.com/watch?v=-51L1VAJ9Ng

ładnie widać że on nigdy nie atakuje - zawsze kontruje, i chyba dlatego wygrywa...
no ale czy aby na pewno tak jest - to jest dobra strategia?
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Legendarny Bruce Lee:
>ładnie widać że on nigdy nie atakuje - zawsze kontruje, i chyba dlatego wygrywa..
Bo sztuka walki nie jest "sztuką walki" lecz samoobrony.
Nawet Chuck Norris nigdy pierwszy nikogo nie atakował.
Mistrz zawsze daje szansę przeciwnikowi i każdy mistrz powtarza zawsze to samo - walka to ostateczność.
Wygrywa nie ten kto pierwszy wykona ruch lecz ten kto przewidzi ruch przeciwnika.
alsor (3283 punktów)
>>Legendarny Bruce Lee:
>>ładnie widać że on nigdy nie atakuje - zawsze kontruje, i chyba dlatego wygrywa..
>Bo sztuka walki nie jest "sztuką walki" lecz samoobrony.
>Nawet Chuck Norris nigdy pierwszy nikogo nie atakował.
>Mistrz zawsze daje szansę przeciwnikowi i każdy mistrz powtarza zawsze to samo - walka to ostateczność.
>Wygrywa nie ten kto pierwszy wykona ruch lecz ten kto przewidzi ruch przeciwnika.

Chodzi o to że nie musisz przewidywać, wystarczy czekać.

i to jest właśnie paradoksalne.
www.youtube.com/watch?v=iIToSVlFjBk

i to jest właśnie to: deska nie odda.

po prostu gdy atakuje, równorzędny przeciwnik,
wtedy masz szansę go wykończyć, bo on jest zajęty tym swoim atakiem,
więc jest osłabiony - ma jakiś słabe punkty... odkrywa się częściowo.

np. smok ziejący ogniem ma słaby punkt bo trzyma otwartą paszczę,
więc można to wykorzystać, np. wskoczyć i wyrwać mu serce - nie?

A gdy smok stoi i czeka, wtedy nic mu zrobisz,
bo on ma pancerz nie do przebicia mieczem ni toporem, no i pazury, którymi cię rozerwie gdy się zbliżysz tylko.
Murdoch_13 (1467 punktów)
Nie sądzę, że istnieje formalny dowód, ale analiza komputerowa i silniki szachowe, takie jak Stockfish czy AlphaZero, sugerują, że przy perfekcyjnej grze można spodziewać się remisu.

Pierwszeństwo ruchu daje przewagę ale nie na tyle dużą aby wygrać, jeśli Twój przeciwnik też gra perfekcyjnie.

.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365