>Zawsze się ruszamy. Ziemia się obraca, poruszając się wokół Słońca. Cały Układ Słoneczny porusza >się po galaktyce. Galaktyka się porusza. >Czy można być całkowicie bez ruchu? >Wiem, że dostanę "nieruchome porównanie z czym?" i myślę, że sposobem, w jaki możemy się >dowiedzieć, że jesteśmy w całkowitym bezruchu, jest dylatacja czasu. Ponieważ każdy poruszający się >obiekt doświadcza niewielkiego dylatacji czasu, obiekt całkowicie nieruchomy nie doświadczyłby >najmniejszego dylatacji czasu. Archimedes powiedział: "Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę Ziemię." Skorzystaj z rady. Wyznacz punkt/układ odniesienia, a wtedy spokojne pogrążysz się w bezruchu.
|