Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy można być całkowicie bez ruchu?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
30-07-2024 22:05jasusu (3 punktów)Czy można być całkowicie bez ruchu?
Zawsze się ruszamy. Ziemia się obraca, poruszając się wokół Słońca. Cały Układ Słoneczny porusza się po galaktyce. Galaktyka się porusza.

Czy można być całkowicie bez ruchu?

Wiem, że dostanę „nieruchome porównanie z czym?” i myślę, że sposobem, w jaki możemy się dowiedzieć, że jesteśmy w całkowitym bezruchu, jest dylatacja czasu. Ponieważ każdy poruszający się obiekt doświadcza niewielkiego dylatacji czasu, obiekt całkowicie nieruchomy nie doświadczyłby najmniejszego dylatacji czasu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jasusu (3 punktów)
>Zawsze się ruszamy. Ziemia się obraca, poruszając się wokół Słońca. Cały Układ Słoneczny porusza
>się po galaktyce. Galaktyka się porusza.
>Czy można być całkowicie bez ruchu?
>Wiem, że dostanę "nieruchome porównanie z czym?" i myślę, że sposobem, w jaki możemy się
>dowiedzieć, że jesteśmy w całkowitym bezruchu, jest dylatacja czasu. Ponieważ każdy poruszający się
>obiekt doświadcza niewielkiego dylatacji czasu, obiekt całkowicie nieruchomy nie doświadczyłby
>najmniejszego dylatacji czasu.

i got this... xender.vip/
Andej (374 punktów)
>Zawsze się ruszamy. Ziemia się obraca, poruszając się wokół Słońca. Cały Układ Słoneczny porusza
>się po galaktyce. Galaktyka się porusza.
>Czy można być całkowicie bez ruchu?
>Wiem, że dostanę "nieruchome porównanie z czym?" i myślę, że sposobem, w jaki możemy się
>dowiedzieć, że jesteśmy w całkowitym bezruchu, jest dylatacja czasu. Ponieważ każdy poruszający się
>obiekt doświadcza niewielkiego dylatacji czasu, obiekt całkowicie nieruchomy nie doświadczyłby
>najmniejszego dylatacji czasu.
Archimedes powiedział: "Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę Ziemię."
Skorzystaj z rady. Wyznacz punkt/układ odniesienia, a wtedy spokojne pogrążysz się w bezruchu.
alsor (3283 punktów)
>Zawsze się ruszamy. Ziemia się obraca, poruszając się wokół Słońca. Cały Układ Słoneczny porusza
>się po galaktyce. Galaktyka się porusza.
>Czy można być całkowicie bez ruchu?
>Wiem, że dostanę "nieruchome porównanie z czym?" i myślę, że sposobem, w jaki możemy się
>dowiedzieć, że jesteśmy w całkowitym bezruchu, jest dylatacja czasu. Ponieważ każdy poruszający się
>obiekt doświadcza niewielkiego dylatacji czasu, obiekt całkowicie nieruchomy nie doświadczyłby
>najmniejszego dylatacji czasu.

Zawsze możesz stać w kosmosie - nie?

No i w czym problem?
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Czy można być całkowicie bez ruchu?
Czy można być w całkowitym bezruchu.
Tak. Można.
Stan taki nazywa się Samadhi.


Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365