Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy studiuję filozofię "właściwie"?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-03-2023 16:53tearen22 (1 punktów)Czy studiuję filozofię "właściwie"?
Nie jestem pewien, czy istnieje właściwy sposób studiowania filozofii, ale robię to sam, czytając głównie podstawową literaturę różnych filozofów. W akademii wydaje się, że celem jest głębokie zrozumienie określonej dziedziny lub filozofa, podczas gdy tak wiele rzeczy wydaje mi się interesujących i wartych zagłębienia się.

Czytałem wszystkich presokratyków, Platona i Arystotelesa w jednym „nurcie”, a Kartezjusza, Spinozę, Leibniza, Kanta, Hegla, Nietzschego i Heideggera w innym. To ogromna ilość rzeczy i zwykle muszę ciągle coś ponownie czytać lub ponownie odwiedzać.

Czy macie jakieś wskazówki lub rady? Szczególnie boję się próby zrozumienia tak wielu filozofów i niezrozumienia żadnego.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie jestem pewien, czy istnieje właściwy sposób studiowania filozofii, ale robię to sam[...]
>Czy macie jakieś wskazówki lub rady?
Wygląda na to, że potrzebujesz doradcy, polemisty i egzaminatora.

cr
sucree01 (3 punktów)
>Nie jestem pewien, czy istnieje właściwy sposób studiowania filozofii, ale robię to sam, czytając
>głównie podstawową literaturę różnych filozofów. W akademii wydaje się, że celem jest głębokie
>zrozumienie określonej dziedziny lub filozofa, podczas gdy tak wiele rzeczy wydaje mi się
>interesujących i wartych zagłębienia się.
>Czytałem wszystkich presokratyków, Platona i Arystotelesa w jednym "nurcie", a
>Kartezjusza, Spinozę, Leibniza, Kanta, Hegla, Nietzschego i Heideggera w innym. To ogromna ilość router login 192.168.l.l.link/
>rzeczy i zwykle muszę ciągle coś ponownie czytać lub ponownie odwiedzać.
>Czy macie jakieś wskazówki lub rady? Szczególnie boję się próby zrozumienia tak wielu filozofów i
>niezrozumienia żadnego.

I got this,..

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365