Racjonalista - Strona głównaDo treści
Walka posła Górskiego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
20-01-2013 13:30Małyska (6054 punktów)Walka posła Górskiego
Ocena 13 na 13
W rozmowie z Onet.pl poseł Górski zapowiedział zadeklarował walkę o prawa katolików.
wiadomosci(*)odzie,1,5398341,wiadomosc.html
"Mamy do czynienia z coraz szerszym zjawiskiem nietolerancji religijnej, której fala dociera również do Polski. Na Zachodzie księża i siostry zakonne coraz rzadziej chodzą w strojach kościelnych, gdyż są poniżani i wyśmiewani. W miejscach pracy często nie można chodzić z widocznym znakiem krzyża, bo można stracić pracę. Wobec lekarzy nie obowiązuje klauzula sumienia" - żali się Górski
W dalsze części ubolewa, że w Polsce coraz częściej poniżane są osoby wierzące. Drwi się ze słuchających RM a co najgorsze odmawia się katolikom dostępu do TV Trwam. Sprawia to, że katolicy w Polsce są lekceważeni i dyskryminowani.
Poseł zwrócił uwagę na działalność Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji, który przeciwdziała przypadkom wykluczenia religii z życia publicznego, broni mediów katolickich, w tym TV Trwam przed dyskryminacją. Zespół ma bronić miejsca krzyża w życiu publicznym i domaga się utrzymania równoprawnego miejsca religii jako przedmiotu szkolnego. Wywiad zakończył słowami :"I jeśli nawet władze nie chcą współpracować z Kościołem dla dobra obywateli, to przynajmniej powinny zagwarantować równe prawa jego wyznawcom, choćby prawo równego rozwoju mediów i prawo równego dostępu obywateli do mediów katolickich".
Jeśli poseł Górski chce walczyć z nietolerancją to chyba sam ze sobą. Czy już zapomniał jak ogłaszał koniec cywilizacji białego człowieka po zwycięstwie B. Obamy w wyborach prezydenckich w USA w 2008 r.? Wg Górskiego tolerancja jest wtedy gdy krzyże wiszą w Sejmie, w szkołach i urzędach państwowych. Kto blokuję dostęp TV Trwam do platformy cyfrowej? Trzeba tylko zapłacić i ujawnić źródła finansowania przedsięwzięcia, a T. Rydzyk otwarcie demonstruje, że żadne polskie prawo go nie dotyczy.
Próbę wprowadzenia równości światopoglądowej poseł Górski nazywa nietolerancją i dyskryminacją. Niech powie wprost, że chce z Polski zrobić państwo wyznaniowe.
Polecam także "Nic śmiesznego" na
panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/?p=784
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
To ten Gorski, ktrory chcial zmienic historie swojego kraju robiac z Jezusa krola??
Dla Gorskiego atakiem na kosciol jet juz sam fakt, ze istieje cos takiego jak niewiara
Biedak zapomnial, ze niewiara musiala zostac zaprojektowana i wprowadzona w obieg przez jego katolickiego boga
21-01-2013 08:46 
 Ocena 4 na 4
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
>To ten Gorski, ktrory chcial zmienic historie swojego kraju robiac z Jezusa krola??
Tak, to ten sam ktory kazalby rodzic wlasnej zonie po gwalcie, dla jej dobra i samopoczucia oczywiscie...
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Nie bardzo rozumiem tej walki o umieszczenie TV Trwam na multipleksie. Przecież to uderza w rydzykowy biznes - sprzedaż dekoderów TV Trwam spadnie do zera.



Too bad all the people who know how to run this country are busy running taxicabs or cutting hair. (George Burns)
Irracja (4721 punktów)
>Na Zachodzie księża i siostry zakonne coraz rzadziej chodzą w strojach
>kościelnych, gdyż są poniżani i wyśmiewani.
    ... w Polsce też księża i siostry zakonne nie chodzą w strojach kościelnych bo to głupota chodzić na co dzień i wszędzie w ornatach, itp. Też by ich tutaj wyśmiano. Oni chodzą w strojach duszpasterskich i zakonnych...

>>W miejscach pracy często nie można chodzić z widocznym znakiem krzyża, bo można stracić pracę.
    ... to samo dotyczy symboliki muzułmańskiej i judaistycznej. A to też podobno efekt ateizacji. Czy ktoś widział, na zachodzie Europy rzesze Żydów z pejsami i w jarmułkach? A są, mieszkają tam, i jakoś nie krzyczą o dyskryminacji. U muzułmanów podobnie...

>>Wobec lekarzy nie obowiązuje klauzula sumienia"...
    ... a cóż to za "stwór"? Do tej pory myślałem, że to lekarze stosują "klauzulę sumienia" wobec pacjentów. Ale ktoś stosuje jakąś inną "klauzulę" wobec lekarzy? Może warto wprowadzić i w Polsce...

    ... i taki człowiek śmie mówić o "dyskryminacji katolików"? Nie zna własnej religii, ani prawa i dyskutuje...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
20-01-2013 14:51 
 Ocena 2 na 2
rysiek (4593 punktów)
>(...) Czy ktoś widział, na zachodzie Europy rzesze Żydów z pejsami i w jarmułkach?
Ja widziałem, np. w Londynie. I rejony gdzie większość sklepów spożywczych ma napisy jak nie halal to kosher.
20-01-2013 15:06
 Ocena 12 na 12
Selanos (12869 punktów)
Ponieważ wypowiedź posła Górskiego była przydługa, chciałbym ją dla ułatwienia nieco streścić: bla bla bla bla bla. Skończyłem, mam nadzieję, że ktoś dzięki temu streszczeniu nie zmarnował kilku cennych minut.
DEMONICON (4893 punktów)
>W rozmowie z Onet.pl poseł Górski zapowiedział zadeklarował walkę o prawa katolików.

Nudzi mu się? Może walczy o prawo do wprowadzania na masową skalę przewlekłego stanu umysłu średniowiecznego, przepełnionego totalną ignorancją względem faktów dotyczących rzeczywistości?

> "Mamy do czynienia z coraz szerszym zjawiskiem nietolerancji religijnej, której fala dociera
>również do Polski. Na Zachodzie księża i siostry zakonne coraz rzadziej chodzą w strojach
>kościelnych, gdyż są poniżani i wyśmiewani. W miejscach pracy często nie można chodzić z widocznym
>znakiem krzyża, bo można stracić pracę. Wobec lekarzy nie obowiązuje klauzula sumienia"
- żali
>się Górski

Biedactwo. On jest jako osoba iście katolicka nietolerowany w sejmie, toć najprawdziwiej dyskryminowany pan. Czegoś tu nie pojmuję. Pałęta się po tym pałacu na Wiejskiej, nikt go stamtąd nie wyciąga do jakiegoś obozu zagłady, nie określa aresztem domowym, więc tolerowany jest, mimo tego, że wygaduje głupoty. A że już akceptowany być nie musi i przez wielu nie jest, to już inny problem. Nietolerowany być nie może.

>W dalsze części ubolewa, że w Polsce coraz częściej poniżane są osoby wierzące.

W Polsce istnieją ludzie obyci intelektualnie i to stanowi sedno problemu. Problemem jest też istnienie krytyki pierniczenia głupot. Nie dobry kraj do życia.
Daleko u nas jeszcze do sytuacji, w której można zrównać szykany względem polskiego Żyda, tak, obywatela Państwa Polskiego wyznającego Judaizm, do Polaka Katolika.

>Drwi się ze
>słuchających RM a co najgorsze odmawia się katolikom dostępu do TV Trwam. Sprawia to, że katolicy w
>Polsce są lekceważeni i dyskryminowani.

Jak rozumieć drwinę? Jako niepodzielanie tych tropikalnych poglądów? Jak ktoś chce, to może mieć dostęp. To WSZYSCY MUSZĄ oglądać to TV? Może powinien istnieć jeden kanał i to ten powyższy? Wtedy nie ma lekceważenia i dyskryminacji. Jest wolny wybór, jeden i ten właściwy.

>Poseł zwrócił uwagę na działalność Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji, który
>przeciwdziała przypadkom wykluczenia religii z życia publicznego, broni mediów katolickich, w tym TV
>Trwam przed dyskryminacją. Zespół ma bronić miejsca krzyża w życiu publicznym i domaga się
>utrzymania równoprawnego miejsca religii jako przedmiotu szkolnego.

Czyli ma bronić rzeczywistości alternatywnej, która faktycznie nie istnieje.
To jak Św. Jerzy ze smokiem walczący.

> Wywiad zakończył słowami :"I
>jeśli nawet władze nie chcą współpracować z Kościołem dla dobra obywateli, to przynajmniej powinny
>zagwarantować równe prawa jego wyznawcom, choćby prawo równego rozwoju mediów i prawo równego
>dostępu obywateli do mediów katolickich".


To "dobro" musi być nieziemskiej natury.

>Jeśli poseł Górski chce walczyć z nietolerancją to chyba sam ze sobą. Czy już zapomniał jak ogłaszał
>koniec cywilizacji białego człowieka po zwycięstwie B. Obamy w wyborach prezydenckich w USA w 2008
>r.? Wg Górskiego tolerancja jest wtedy gdy krzyże wiszą w Sejmie, w szkołach i urzędach państwowych.
>Kto blokuję dostęp TV Trwam do platformy cyfrowej? Trzeba tylko zapłacić i ujawnić źródła
>finansowania przedsięwzięcia, a T. Rydzyk otwarcie demonstruje, że żadne polskie prawo go nie
>dotyczy.
>Próbę wprowadzenia równości światopoglądowej poseł Górski nazywa nietolerancją i dyskryminacją.
>Niech powie wprost, że chce z Polski zrobić państwo wyznaniowe.
>Polecam także "Nic śmiesznego" na
>panoptikum-blogosobliwosci.blog.pl/?p=784

Ludzie by tego "wprost" nie przełknęli, a tu się kotwiczy tą smętną ideologię starowinkom lub steranym życiem obywatelom odcinającym się od rzeczywistości.

Pozdrawiam
20-01-2013 16:24
 Ocena 13 na 13
Fafciu (953 punktów)
Był kiedyś taki szmonces o Żydzie, który zamiast gazet żydowskich wolał czytać endeckie, bo w tych pierwszych trąbili o kolejnych prześladowaniach jego pobratymców, a w tych drugich kreowali ich na prawdziwych władców Polski i w ogóle świata. Tak samo chyba zacznę czytać tych wszystkich katolików, żeby pożyć chwilę w alternatywnej rzeczywistości, w której ateizm i antyklerykalizm w Polsce szaleje jak nigdy i brakuje tylko anarchistów demolujących kościoły by było jak onegdaj w Hiszpanii
Anna Salman (16360 punktów)
>W dalsze części ubolewa, że w Polsce coraz częściej poniżane są osoby wierzące. Drwi się ze słuchających RM ...
Trochę racji ma - wyśmiewane są zwłaszcza osoby starsze (mohery), i tak wykorzystywane do rozgrywek politycznych. Przedmiotem drwin i krytyki powinni być właśnie politycy oraz dziennikarze - elyty, które sztucznie dzielą społeczeństwo.
Państwem wyznaniowym to już od jakiegoś czasu jesteśmy, ale ten pan i tak ugrał swoje - pojawił się w mediach, będzie cytowany, zostanie zaproszony do studia TV - może niejednego, jako osoba o śmiałych / kontrowersyjnych* (niepotrzebne skreślić w zależności od opcjii politycznej stacji), zapisze się pozytywnie w pamięci swojego elektoratu oraz duchownych KRK.
To jest metoda skutecznego lansu. Ubolewać tylko trzeba, że nie znajdzie się żaden, faktycznie niezależny dziennikarz, który w trakcie takiego wywodu, skomentuje: "Co pan pieprzy (wersja light) panie pośle?!", ryzykując utratę pracy i dożywotnią sławę.
20-01-2013 18:11 
 Ocena 7 na 7
Kasianna132 (617 punktów)
>>W dalsze części ubolewa, że w Polsce coraz częściej poniżane są osoby wierzące. Drwi się ze słuchających RM ...
>Trochę racji ma - wyśmiewane są zwłaszcza osoby starsze (mohery),
Nie przeczę, że tak jest, ale te osoby starsze ( i nie tylko starsze) wyśmiewają i potępiają osoby niewierzące. Kiedyś nieopatrznie zabralam głos w dyskusji w gronie biesiadników na temat chodzenia do kościoła. Powiedziałam po prostu, że tam nie chodzę. Jedna z pań dosłownie ryknęła na całą salę " O proszę, ateistka jakaś! Wstyd!" Myślę, że to ona powinna sie wstydzić takiego zachowania, ale byla z siebie dumna.
20-01-2013 18:44 
 Ocena 5 na 5
Anna Salman (16360 punktów)
>Nie przeczę, że tak jest, ale te osoby starsze ( i nie tylko starsze) wyśmiewają i potępiają osoby niewierzące. ...
Tak jest i długo będzie. Po części wina "tradycji", po części tego, że dały sobie wmówić, że są prześladowane z powodu wyznania. Jednak wystarczy włączyć na chwilę choćby TVN24, żeby znaleźć potwierdzenie tezy o dyskryminacji.
Ci ludzie padli ofiarą manipulacji medialnej, bo nikt nie ma odwagi powiedzieć, że dyskryminacja wobec osób starszych ma de facto podłoże ... ekonomiczne (są kosztem) i została wykreowana przez polityków.
Dlatego z krytyką trzeba uderzać w autorów tych podziałów i mówić, jak jest naprawdę.
Meretseger (61860 punktów)
>odmawia się katolikom dostępu do TV Trwam.
Łże aż ziemia jęczy. Ale dobrze wie, co robi. Mało kto rozumie, co to jest multipleks i co to oznacza.
Medieval (3004 punktów)
Górski zawsze myli mi się z Piętą. Właściwie czym oni się różnią?
22-01-2013 07:44 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
>Górski zawsze myli mi się z Piętą. Właściwie czym oni się różnią?
Chyba tylko tym, że Pięta skończył prawo na UJ, a Górski jakieś niewiadomoco na ATK, a potem zrobił doktorat z Cata-Mackiewicza tamże.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365