 |
W jaki sposób można uniknąć wojny z Rosją i innych wojen Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-03-2023 08:53 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | W jaki sposób można uniknąć wojny z Rosją i innych wojen | Wynoszę to doświadczenie z relacji z innymi ludźmi, którzy są bardzo różni ode mnie, mają odmienne potrzeby, inne przekonania i cele.
Żeby uniknąć wojny z innym człowiekiem nie należy twierdzić: - jesteś zły - wszystko robisz źle - jesteś winny - jesteś chciwy - jesteś głupi - nie masz żadnej wartości - wszyscy przez Ciebie cierpią - kłamiesz - chcesz mi wszystko ukraść - jesteś mordercą - chcesz zrobić ze mnie swojego niewolnika - nienawidzę Cię
Sam poszedłem na wojnę z innymi ludźmi, więc wiem, że źródłem wojen jest nienawiść.
Kto nienawidzi, ten wcześniej czy później znajdzie się z innym w stanie wojny.
Żeby uniknąć tej czy innych wojen nie wolno nienawidzić. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | szarley (54913 punktów) | >Wynoszę to doświadczenie z relacji z innymi ludźmi, którzy są bardzo różni ode mnie, mają odmienne >potrzeby, inne przekonania i cele. >Żeby uniknąć wojny z innym człowiekiem nie należy twierdzić:
Żeby uniknąć wojny z innym człowiekiem należy: Zmyślić że żyje na koszt innych Zmyślić że żyje z lichwy Zmyślić że żyje z tajnych posiadłości Zmyślić że bierze dotacje do swojego domu Zmyślić że oszukał robotników na zarobku Zmyślić, że stanowi prawo, w kraju w którym nie ma nawet wyborczych praw Wymyślić mu kamienice Wymyślić mu kolegów w interesach Wymyślić mu poglądy Zarzucić mu winę za zawinione przez siebie życiowe "niepowodzenia" z których najważniejszym jest życie na poziomie niedostępnym robotnikowi w Polsce Zarzucić mu chciwość Wymyślić mu roszczenia które obciążają innych ludzi Z pogardą odrzucać wszelkie argumenta w dyskusji i pytania przez siebie sprowokowane Głosić program jako objawione prawdy bez uzasadnienia Czuć się Bogiem, mającym monopol na głoszenie co jest moralne a co nie Żądać ujawnienia mienia zachowując w tajemnicy historię swojego kredytu Domagać się, żeby zrezygnował z emerytury (zachowując to prawo dla siebie)
Czujesz własny smród?
Chciałbyś żyć w świecie w którym poprzez kłamstwa i agresywną pogardę ludzie odpowiadają ci tym samym? Taki świat budujesz
Nie "my" budujemy, ale Ty, krystkon
Wymieniłem niektóre z twoich podłych kłamstw wiem, że udowodnisz je kolejnym twoim kłamstwem.
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Jeszcze trochę, a świętym się ogłosi. Obecnie jest w stanie samouwielbienia. >Sam poszedłem na wojnę z innymi ludźmi, więc wiem, że źródłem wojen jest nienawiść Fałsz. Nawet z tej wypowiedzi możemy - na podstawie chronologii zdarzeń - wysnuć słuszny wniosek - nienawiść jest jednym z etapów prowadzących do wojen. Nienawiść najpierw musi się narodzić, a nie rodzi się z niczego.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Jeszcze trochę, a świętym się ogłosi.> Obecnie jest w stanie samouwielbienia.To jest twoja interpretacja, ja tego tak nie widzę. > Nienawiść najpierw musi się narodzić, a nie rodzi się z niczego.Oczywiście rodzi się z doznanego zła. Np. lwy i hieny nienawidzą się, bo jeden gatunek wyżera ograniczone pożywienie drugiemu i przez to zwierzęta są głodne. Ludzie też są zwierzętami i mają tę samą naturę. Czasem po prostu należy pójść na wojne, kiedy nienawiść nas o tym informuje. Świat ma ograniczone zasoby i zasady w przyrodzie są takie takie, że albo Ty albo ja, bo dla obu miejsca nie wystarczy, a przynajmniej nie w takiej kulturze społecznej jaka panuje. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Czujesz własny smród?Po co, skoro Ty czujesz go za nas obu? Już lecę Cię przeprosić za moje sugestie, że jesteś kamienicznikiem siejacym propagandę we własnym interesie, zaraz przeproszę największego chama na Ziemi tylko czekam aż mi piąta klepka wypadnie i mi jej zabraknie. Jakie to nieludzkie oczernić Cię o posiadanie kamienic i zranić najbardziej chamskiego i bezwglednego człowieka na Ziemi, który przez wiele lat zamieniał moje życie w piekło. Weź przestań! Co za bzdura! Nic Ci nie jestem winien a już najmniej przeprosiny. No ale teraz powtórz sobie jak wszystkim o Tobie naklamalem a Ty taki niewinny.  Ty, nie wiadomo kto ale Ty niewinny. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | szarley (54913 punktów) | >Jakie to nieludzkie oczernić Cię o posiadanie kamienic Napisałeś, że żyję na koszt innych Napisałeś, że żyję z lichwy Napisałeś, że żyję z posiadłości Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno
Nie tylko o kamienicach łgałeś
Nie musisz mnie przepraszać, wystarczy że sprostujesz swoje kłamstwa
Jakim kolejnym kłamstwem uzasadnisz swoje zniesławienia? Napisałem Mein Kampf?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nie tylko o kamienicach łgałeśMogę snuć różne przypuszczenia co do anonimowego użytkownika Internetu, który rozpowszechnia "teorie", wg których lepiej jest dla ludzi gdy nic nie wiedzą o czynnikach mających podstawowy wpływ na ich życie i nie rozumieją zależności determinujących ich egzystencję. Dla mnie takie "teorie" są chamskim oszustwem ustawionym na to, żeby innych ludzi osłabić psychicznie i osłabionych wykorzystać, na ich szkodę i dla własnego zysku. W takiej sytuacji mam naturalne prawo nazwać Cię kamienicznikiem, żyjącym nie z własnej pracy lecz z pracy majątku. Bez względu na to co za człowiek, robot, czy grupa ludzi kryje się pod pseudonimem "szarley". youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | | szarley (54913 punktów) | >>Nie tylko o kamienicach łgałeś >Mogę snuć różne przypuszczenia co do anonimowego użytkownika Internetu, Mogę snuć różne przypuszczenia co do twojej matki, bo nie mam jej w necie Twoja logika
Napisałeś, że żyję na koszt innych Napisałeś, że żyję z lichwy Napisałeś, że żyję z posiadłości Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno
>który rozpowszechnia "teorie", Kłamiesz. Nie rozpowszechniam żadnych teorii, to znów rzucanie gównem Pytam o uzasadnienie twoich teorii i kończy się ucieczką
>wg których lepiej jest dla ludzi gdy nic nie wiedzą o czynnikach mających podstawowy wpływ na ich życie Jaki wpływ na twoje życie ma właściciel pola pod lasem? Rozumiem, ucieczka, kolejne pytanie, które cię przerasta
>Dla mnie takie "teorie" są chamskim oszustwem To skończ mi je wymyślać
UZASADNIJ swoją teorię, że dla dobrobytu swojej rodziny, dla zawierania dobrych umów z innymi ludźmi jest ci niezbędna wiedza czyje jest pole Uzasadnij, tylko tyle
>W takiej sytuacji mam naturalne prawo nazwać Cię kamienicznikiem, Nie ma takiej sytuacji w której masz prawo kłamać na mój temat, a jeśli dajesz sobie to prawo to dajesz je też innym przeciwko tobie I wtedy obrywasz Przestań kłamać, przestaniesz czytać kłamstwa o pokazach Soni
>żyjącym nie z własnej pracy lecz z pracy majątku. Kolejne rzucanie gównem Żyję z pracy, tym się różnimy Gdybyś kiedykolwiek pracował, uważałbyś pracę innych, a ty jeszcze zarzucasz komuś, kto kilkadziesiąt lat pracował na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy, że przez niego ty musiałeś wdychać cjanowodór. Podważasz pracę rolnika, bo namawiasz innych, żeby niszczyli jego plony, "nieuznawali mienia"
Zarzuć jeszcze Ochojskiej, że zatruwa studnie w Sudanie To w twoim stylu Nic się nie liczy, jedynie prawo do bezkarnego rzucania gównem w innych
>Bez względu na to co za człowiek, robot, czy grupa ludzi kryje się pod pseudonimem "szarley". Pytałem, czy jeśli podpiszę wpis swoim nazwiskiem sprostujesz kłamstwa na mój temat, kolejne pytanie, które cię przerosło
Ty po prostu MUSISZ rzucać gównem i spełnienie jakiegokolwiek warunku spowoduje jedynie postawienie następnego. Ty nie jesteś w stanie rozmawiać z rzeczywistym człowiekiem. Ty celowo obrażasz innych, bo wiesz, że wtedy przeczytasz o Soni i będziesz się onanizował wyobrażeniem tego co o niej piszę
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >Bez względu na to co za człowiek, robot, czy grupa ludzi kryje się pod pseudonimem "szarley".> Pytałem, czy jeśli podpiszę wpis swoim nazwiskiem sprostujesz kłamstwa na mój temat, kolejne pytanie, które cię przerosłoJeśli podpiszesz się swoim nazwiskiem pod własnymi słowami na pewno zmienię trochę stosunek do Ciebie. Trochę będzie nam wtedy bliżej do siebie niż jest w tej chwili. Powtarzam, to są twoje słowa, nikt Ci ich do gardła nie ciśnie, nie ma żadnego powodu abyś nie oznaczył ich jako własne używając do tego swojego nazwiska podobnie jak nie ma żadnego powodu, żebyś taił swoje mienie, które zdobyłeś uczciwe własną pracą. Tajemnice tożsamości i mienia mają powód i są nim zachowania nieetycznego, nieakceptowalne przez innych, które przed innymi trzeba ukryć, utajnić. Jeśli wyjawisz swoją tożsamość i mienia to zachowasz się moralnie i staniesz się lepszym człowiekiem. Każdy człowiek powinien być moralnym. Niemoralne są zwierzęta. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | | |  | | szarley (54913 punktów) | >>>Bez względu na to co za człowiek, robot, czy grupa ludzi kryje się pod pseudonimem "szarley". >>Pytałem, czy jeśli podpiszę wpis swoim nazwiskiem sprostujesz kłamstwa na mój temat, kolejne pytanie, które cię przerosło >Jeśli podpiszesz się swoim nazwiskiem pod własnymi słowami na pewno zmienię trochę stosunek do Ciebie.
Nie pytam czy "trochę zmienisz stosunek" tylko czy sprostujesz swoje kłamstwa.
>Powtarzam, to są twoje słowa, nikt Ci ich do gardła nie ciśnie,
Napisałeś, że żyję na koszt innych Napisałeś, że żyję z lichwy Napisałeś, że żyję z posiadłości Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno
To są twoje słowa i nikt ci ich do garda nie ciśnie
>podobnie jak nie ma żadnego powodu, żebyś taił swoje mienie, które zdobyłeś uczciwe własną pracą. Ja też nie widzę powodu, TY go widzisz. Podałem ci co mam. Ty trzymasz tajemnice Gotów jestem jeszcze raz ci napisać co mam, tylko co z tego wyniknie? Ujawnisz historię twojego długu? Skończysz wymyślać mi życiorys? PRZEPROSISZ za brak uważania dla mojej pracy? Skończysz udawać, że odpowiadasz za ten świat mniej niż inni?
Nie, za tydzień wrócisz do pipcenia tych samych mantr.
>Jeśli wyjawisz swoją tożsamość i mienia to zachowasz się moralnie i staniesz się lepszym człowiekiem. Nie jesteś kompetentny do oceniania czy jestem lepszy czy gorszy Tożsamość na tym forum ujawniłem nie jeden raz, nawet wczoraj,
>Każdy człowiek powinien być moralnym. Zacznij od siebie Kłamstwa są moralne? Kradzież jest moralna? Zabijanie jest moralne?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Nie pytam czy "trochę zmienisz stosunek" tylko czy sprostujesz swoje kłamstwa.Bzdury a nie kłamstwa! Nikt z tych, który przeczytał mój jeden post, w którym nazwałem Cię kamienicznikiem, pomijając już twoje tysiąckrotne powtórzenie tego postu, nie znał twojej tożsamości i każdy doskonale zrozumiał, że to jest przenośnia mająca charakter symboliczny, za którą kryją się moje przypuszczenia co do twojej motywacji i intencji. Nie będę prostował żadnej przenośni, którą tu fałszywie określasz kłamstwem, bo jesteś oszustem i w swych oszustwach nie ustajesz. Nawet gdyby ktoś przypadkiem znał twoją, skrywaną przez Ciebie tożsamość, to żaden z czytelników nie wziął na poważnie mojego określenia Cię kamienicznikiem. Znowu odwracasz kota ogonem i zmieniasz charakter rozmowy, żeby załatwić swoje biznesy, działając dla zysku i na moją szkodę. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | | | | |  | | szarley (54913 punktów) | >>Nie pytam czy "trochę zmienisz stosunek" tylko czy sprostujesz swoje kłamstwa. >Bzdury a nie kłamstwa!
Twoja matka była dziwką na Nadodrzu i celowo zarażała klientów kiłą To bzdura a nie kłamstwo
Stręczyłeś swoje dzieci pedofilom To bzdura a nie kłamstwo
Kłamstwo jest kłamstwem. Nie kłam, nie będziesz obrywał tym samym
>Nikt z tych, który przeczytał mój jeden post, w którym nazwałem Cię kamienicznikiem, Napisałeś, że żyję na koszt innych Napisałeś, że żyję z lichwy Napisałeś, że żyję z posiadłości Napisałeś, że biorę dotacje do mojego domu Napisałeś, że oszukałem robotników na zarobku Napisałeś, że jestem winien twojej pracy na czarno
Nie tylko kamienice wymyśliłeś
>nie znał twojej tożsamości Kolejne kłamstwo
>i każdy doskonale zrozumiał, że to jest przenośnia Kolejne kłamstwo
>Nie będę prostował żadnej przenośni, Nie prostuj przenośni, sprostuj kłamstwa
>Nawet gdyby ktoś przypadkiem znał twoją, skrywaną przez Ciebie tożsamość, Kolejne kłamstwo
>to żaden z czytelników nie wziął na poważnie mojego określenia Cię kamienicznikiem. To nie jedyne kłamstwo
>Znowu odwracasz kota ogonem i zmieniasz charakter rozmowy, żeby załatwić swoje biznesy, Kolejne kłamstwo
>działając dla zysku i na moją szkodę. Kolejne kłamstwo Jaką szkodę poniosłeś? Przykro mi, znów pytanie, znów będzie ucieczka
>podobnie jak nie ma żadnego powodu, żebyś taił swoje mienie, które zdobyłeś uczciwe własną pracą. Ja też nie widzę powodu, TY go widzisz. Podałem ci co mam. Ty trzymasz tajemnice Gotów jestem jeszcze raz ci napisać co mam, tylko co z tego wyniknie? Ujawnisz historię twojego długu? Skończysz wymyślać mi życiorys? PRZEPROSISZ za brak uważania dla mojej pracy? Skończysz udawać, że odpowiadasz za ten świat mniej niż inni?
Znów pytania, znowu ucieczka.
jak od przykładu krów i pytań o wybór pracy i pole pod lasem I tak w kółko pytania - ucieczka - zmiana tematu - pytanie - rzucenie gównem - zmiana tematu
Krystkonie, o wszystkim już rozmawialiśmy uciekłeś od każdej dyskusji Nie uzasadniłeś ŻADNEGO ze swoich postulatów, za to rzucasz gownem i kłamstwami, że aż śmierdzisz
Doprowadź JEDNĄ rozmowę do końca na argumenta bez ucieczek, udawania, że urodziłeś się wczoraj, rzucania gownem i kłamstw
Zacznij od twojego postulatu jawności mienia jaką życiową decyzję podejmiesz wiedząc ile krów ma mój teść?
Ucieczka
>Jeśli wyjawisz swoją tożsamość i mienia to zachowasz się moralnie i staniesz się lepszym człowiekiem. Nie jesteś kompetentny do oceniania czy jestem lepszy czy gorszy Tożsamość na tym forum ujawniłem nie jeden raz, nawet wczoraj,
>Każdy człowiek powinien być moralnym. Zacznij od siebie Kłamstwa są moralne? Kradzież jest moralna? Zabijanie jest moralne?
Ucieczka
Oczywiście nie odpowiesz na przykład oponiarza Przerasta cię intelektualnie? 10 lat pytam
Proponujesz wykonanie jakiegoś wielkiego społecznego eksperymentu, ale nie odpowiesz na podstawowe pytania w tym na pytanie JAKIEMU UNIWERSYTETOWI ZAPROPONOWAŁEŚ TEN EKSPERYMENT? Tylko nie łżyj, że nie mogłeś, bo ja jestem właścicielem wszystkich uniwersytetów świata i zablokowałem twój pomysł. Nie jestem - to tylko urojenie twojej chorej głowy tak jak to, że twoja matka mieszka w mieszkaniu właściciela spółdzielni
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Napisałem Mein Kampf?Przeczytałem tę książkę i mnie ona nie podnieca. Takie tam bzdury polityczne i operowanie niezrozumiałym dla mnie systemem pojęciowym. Robienie z tej książki diabelskiej pozycji jest absurdem ale rozumiem, że to się wpisuje w legendę o jednym złym człowieku, który jest wszystkiemu winny. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | 1 na 1 | Thoter (6650 punktów) | > >Napisałem Mein Kampf?> Przeczytałem tę książkę i mnie ona nie podnieca.> Takie tam bzdury polityczne i operowanie niezrozumiałym dla mnie systemem pojęciowym.> Robienie z tej książki diabelskiej pozycji jest absurdem ale rozumiem, że to się wpisuje w >legendę o jednym złym człowieku, który jest wszystkiemu winny.Książki nie napisał Hitler. W czasie gdy podobno ją pisał siedział ze swoim kolegą Żydem Emilem Maurice w więzieniu w Landsbergu. Nie był to jedyny Żyd, w tym czasie, w tym więzieniu. pl.wikipedia.org/wiki/Emil_MauriceDziadek Emila Maurice to był Żyd, który miał teatr w Stuttgarcie.  Niemcy byli od pokoleń na celowniku Brytyjczyków. Niemcy nie mieli ruchu w Europie i w Świecie. Imperialiści brytyjscy i francuscy walczyli między sobą, ale wspierali się w działaniach przeciwko Niemcom. Żydzi niemieccy postanowili wyrwać Niemcy i Europę z zapaści technologicznej i zakończyć wojny miedzy sąsiadami. Żydzi niemieccy mieli plan stworzyć mocarstwo europejskie pod swoim i niemieckim przywództwem. W tym celu Żydzi niemieccy stworzyli KOMUNIZM. Zagranie było bardzo dobre. Brytyjczycy z początku nie połapali się, że Żydzi niemieccy i Niemcy działają RAZEM. Dzięki temu też stworzono Izrael. Niemcy dawali emigrującym do Palestyny Żydom 1000 dolarów, wtedy była to ogromna kasa. Palestynę okupowali Brytyjczycy i wymyślili przepis z tym tysiacem dolarów. Jaki to był przepis ?? Nagle Żydzi niemieccy zaczęli "uciekać" z Niemiec. W rzeczywistości miało to na celu oszukanie Brytyjczyków i rozszerzenie wpływów Żydów niemieckich. Gdyby w tym czasie świat nie był jednobiegunowy, pod hegemonią brytyjską, nie potrzebne byłyby takie sztuczki. Żydzi niemieccy i Niemcy mogliby kupować sobie surowce, produkować towary i nimi handlować ze wszystkimi handlować. Dzisiaj Chiny mają problem z hegemonią Anglosasów. Dzięki ich problemom łatwo dzisiaj nam zrozumieć sytuację, sto lat temu, Żydów niemieckich i Niemców.
|
|
| maurice_ (747 punktów) | >Wynoszę to doświadczenie z relacji z innymi ludźmi, którzy są bardzo różni ode mnie, mają odmienne potrzeby, inne przekonania i cele.
Trudno powiedzieć, czy zachodzi jakaś analogia między stosunkami międzyludzkimi i relacjami międzynarodowymi.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Trudno powiedzieć, czy zachodzi jakaś analogia między stosunkami międzyludzkimi i relacjami międzynarodowymi.Dla mnie to nie jest trudne. Wszystkie relacje między ludzkie widać także w relacjach mniejszych i większych grup. Jeśli ludzie kochają się, nienawidzą, współpracują, prowadzą wojnę wszystko to samo dzieje się w grupach tyle, że dzieje się w wolnej i bardziej długotrwale. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
1 na 1 | Thoter (6650 punktów) | > źródłem wojen jest nienawiść.> Wreszcie dotarło. Wojna zaczyna się od stworzenia pięknej ideologii w której zawarta jest nienawiść. Jak nas zaczynają otaczać kanalie ziejące nienawiścią oznacza to, że zbliża się wojna. Kanalie te nie zdają sobie sprawy z tego: kto je stworzył i do czego będzie je używał. Najgroźniejszą metodą jest wojna bez walki. Kolonizowanie narodu poprzez doprowadzenie go do utraty świadomości, których kilku agentów ukierunkuje do ataku na własną inteligencję. Polskojęzyczny motłoch z tzw. solidarności napuszczono na polską inteligencję, która po wiekach jakoś się wykrystalizowała i zaczęła odnosić sukcesy. CIA przeprowadziła operację QRHELPFUL. en.wikipedia.org/wiki/Gene_SharpSharp to ideolog kolorowych rewolucji, których celem jest kolonizowanie świata przez grupę amerykańskich hochsztaplerów. Narzucają oni siłą skolonizowanym narodom demokratyczny mechanizm sprawowania władzy. To jest fałsz możliwy w wyniku totalnego ogłupiania poddanych. Parlamenty niczym nie różniące się od cyrków, w których człekokształtne małpy popisują się wstawioną wiedzą. Pomimo tego, że to stworzenie nie ma ludzkiego mózgu, stanowi NAJWIĘKSZE ZAGROŻENIE DLA CZŁOWIEKA.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > człekokształtne małpy> stworzenie nie ma ludzkiego mózguAle to brzmi jakbyś ich nienawidził i jakbyś był człowiekiem z nienawiścią i pytanie czy wstawioną? youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | | Thoter (6650 punktów) |
>Ale to brzmi jakbyś ich nienawidził i jakbyś był człowiekiem z nienawiścią i pytanie czy > >wstawioną? >
Ja nie ich nienawidzę tylko ich działania i skutki jakie powodują, dla całych naszych pokoleń. Wyobraź sobie, że zbudowałbym ogromny autobus a w nim dwa rzędy na 460 miejsc. Każde miejsce ma kierownicę i dwa telewizory plazmowe. Jeden telewizor na wprost a drugi z boku, wyglądający jak okno w tym autobusie. Autobus stałby w miejscu a ja bym robił wybory i dużo płacił za zajęcie w nim miejsca. Wybrańcy ludu siadali by za kierownicą i patrzyli raz w telewizor przed sobą a raz boku. Mieliby przyciski do głosowania i klakson. Z głośnika leciał by warkot silnika, siłownik by tym autobusem trzepał od czasu do czasu. Kiedy pierwszy poseł w tym autobusie, by się połapał, że to fikcja?? Czy byłby on w stanie przekonać innych ?? Jak bym coraz większą kasę dawał tym najgłupszym. Czy ci co się połapali dołączyli by do najgłupszych dla kasy ?? Po czterech latach wymienił bym to towarzystwo, robiąc kolejne demokratyczne wybory. Ilu byłoby chętnych, żeby drugą kadencję, "kierować" tym autobusem ?? Jak ci posłowie zachowywali by się po wyjściu z demokratycznego autobusu ?? Jakie byłyby ich relację z ludźmi mającymi realne problemy ??
|
|
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Wynoszę to doświadczenie z relacji z innymi ludźmi, którzy są bardzo różni ode mnie, mają odmienne >potrzeby, inne przekonania i cele. >Żeby uniknąć wojny z innym człowiekiem nie należy twierdzić: >- jesteś zły >- wszystko robisz źle >- jesteś winny >- jesteś chciwy >- jesteś głupi >- nie masz żadnej wartości >- wszyscy przez Ciebie cierpią >- kłamiesz >- chcesz mi wszystko ukraść >- jesteś mordercą >- chcesz zrobić ze mnie swojego niewolnika >- nienawidzę Cię >Sam poszedłem na wojnę z innymi ludźmi, więc wiem, że źródłem wojen jest nienawiść. >Kto nienawidzi, ten wcześniej czy później znajdzie się z innym w stanie wojny. >Żeby uniknąć tej czy innych wojen nie wolno nienawidzić.
Napisz te Twoje wiekopomne uwagi Putinowi. Po co piszesz na tym forum? Czy chcesz by ktoś z forumowiczów zrobił to za Ciebie? My już i tak już dawno wiemy, że do roboty to Ty masz dwie lewe ręce i to drewniane. Tylko ze swoją wiedzą radzisz i kierujesz. Nie masz predyspozycji biedaku.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Napisz te Twoje wiekopomne uwagi Putinowi.Chodzi o to, że wszyscy jesteśmy tacy jak Putin. Myślimy to samo co on. Ja dobry, oni źli. Ja mam wartość, oni jej nie mają. Ja, ja, ja, dla mnie, o mnie, tylko ja .... Wiem już jaki jest problem z kapitalizmem opartym na tajnej i nieopodatkowanej własności. Wpierw się trochę buduje ale potem wszystko niszczy się jak na Ukrainie, bo wpierw rozwija się w ludziach wielki egoizm, następnie ludzie przestają się lubić, aż wreszcie zaczynają się nienawidzić. Także fałszywe są wasze wnioski, że kapitalizm tworzy. Wprost przeciwnie, kapitalizm niszczy. Jeśli kiedyś Ziemia zamieni się w pustynię to właśnie dzięki kapitalizmowi. Wszyscy weszliśmy na ścieżkę wielkiego egoizmu, Putin też. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
|  | 1 na 1 | Thoter (6650 punktów) |
>Wprost przeciwnie, kapitalizm niszczy. >
Dokładnie tak samo pisali Żydzi niemieccy, którzy by uchronić Europę przed kilku cwaniaczkami, stworzyli komunizm. Wczoraj chińskie władze poinformowały, że jak reżim amerykański dostarczy broń na Tajwan i do Japonii to dostarczą broń Rosji. Europy nie da się: tanio, prosto i szybko odłączyć od Chin. W XX w. Amerykanie, w czasie walki hegemona brytyjskiego z Niemcami, przyglądali się, a wkroczyli, gdy obie strony doprowadziły się do agonii. Amerykanie sprytnie i z małymi stratami, stali się nowym hegemonem i wierzycielem połowy Europy. Dzisiaj Chińczycy się przyglądają jak amerykański hegemon atakuje Rosję. Na razie ta wojna najbardziej zaszkodziła amerykańskim wasalom. Czy wasale: się zbuntują, czy zbankrutują, czy zginą, poświęcając się dla starego amerykańskiego hegemona?? Amerykanie nie bez powodu mają za przywódcę stetryczałego starca, który symbolizuje światu obraz Ameryki. My po raz kolejny trzymamy się umierającego hegemona. Amerykanie nadrukowali sobie biliony zielonych papierków, teraz tracą wiernych ich wartości. I o to toczy się walka. Kapitalista, z sejfem, z tonami zielonego papieru, jak straci wiernych stanie się dziadem. Azja wraca do złota a juan jest ich walutą. Wyparty został zielony papier i monopol amerykańskiej hegemonii, wspierany jego drukowaniem. To Azja się wyzwala a ci co walczą w kolorowych rewolucjach idą, tak jak my, anglosaską w niewolę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|