Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy porządek stoi w sprzeczności z wolnością?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
11-03-2023 14:33Hamerlik Konopka (19903 punktów)Czy porządek stoi w sprzeczności z wolnością?
Czy porządek stoi w sprzeczności z wolnością?

Czy każdy porządek jaki by o nie był i czego by nie zapewniał
pl.wikipedia.org/wiki/Porządek

stoi zawsze w sprzeczności z wolnością
pl.wikipedia.org/wiki/Wolność

i jeśli tak, to co ma wyższą wartość, porządek czy wolność?
Jakie są kryteria oceny takiej wartości? (np. rozwój jednostki, rozwój społeczny) i czy taka wartości wynika z kryteriów oceny jakie zastosujemy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Może wyjaśnię jeszcze dlaczego o to pytam.

W świecie, w państwie, w społeczeństwie o których większość ludzi mówi, że panuje w nich wolność czuję się jak w więzieniu. Dla mnie panujący porządek społeczny jest spełnieniem się moich koszmarów. Nie czuję żadnej wolności, nie mam żadnych nadziei, nie widzę żadnej przyszłości.

I tak się zastanawiam o czym mówią inny ludzie?
O co tu chodzi?
Jaka wolność?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>Czy porządek stoi w sprzeczności z wolnością?
>

Prawo stoi w sprzeczności z wolnością.
Prawo może tylko ograniczyć wolność.
Czy prawo ma chronić i wspierać słabszego, ograniczając komuś wolność i majątek ??

www.youtube.com/watch?v=uLzW0sxPebo

Pan Sykulski tłumaczy jak nas pozbawia się wolności, przy naszej biernej postawie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pan Sykulski tłumaczy jak nas pozbawia się wolności, przy naszej biernej postawie.

Pozbawia wolności czy tworzy się wielki Ordnung?

Wiem dlaczego "Gwiezdne wojny" odniosły taki sukces, bo nas symbolizują nasze życie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Tak chcę mieć wpływy, przede wszystkim wpływ na kształt własnego życia,

Nie mam nic przeciwko.
Tylko odp....dol się od mojego życia

Może być?

Ja tobie nie nie określam zasad, praw, podatków, ani niczego, ty nie interesuj się moim życiem

Nic mi do twojej własności, ani do innych owoców twojej pracy. nic mi do tego dokąd podróżujesz za zarobione pieniądze

Nic TOBIE do tego co jest moją uczciwie zapracowaną własnością

Nie obchodzi mnie ile masz na koncie
Nie obchodzi ciebie ile ja mam

I nie stawiaj mi warunków, że nie wejdziesz do mojego sadu jeżeli....
Po prostu nie wchodź do cudzych sadów, tak jak żaden uczciwy człowiek nie wchodzi do twojego samochodu i twojego (!) mieszkania, ani mieszkania twojej matki.

Zrozumiałeś?
Chcesz mieć wpływ na własne życie?
jest na to świetny, sprawdzony sposób: PRACA
Niestety, ty chcesz rządzić innymi, stanowić innym prawa, podatki, zobowiązania
Wszyscy wokół mają dostosować się do zasad krystkona bo inaczej obiecujesz zrobić im krzywdę (sic!)

Zacznij od tego, że przestaniesz zmyślać na mój temat, bo jak widzisz każde twoje kłamstwo kończy się moją obroną

Pytałem:
czy jeśli podpiszę moje wpisy (znanym ci) nazwiskiem to sprostujesz kłamstwa?
Odpowiedziałeś, że NIE, że "może trochę zmienisz podejście do mnie"

Nie jesteś bogiem, choć się nim czujesz.
To się leczy
Szkoda, że nie da się wyleczyć pospolitego tchórzostwa i ujemnej godności p.ch.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

> jeśli tak, to co ma wyższą wartość, porządek czy wolność?
>

Jak już tak, to kto ma większą wartość: człowiek mądry czy idiota ??
Człowiek mądry nigdy nie powie, że jest wolny.
Dla idioty porządek nie ma znaczenia.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365