Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jakie są zalety zemsty?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-03-2023 14:25venesa00 (2 punktów)Jakie są zalety zemsty?
Ludzie uważają zemstę lub „przemoc” za niepraktyczne i niemoralne; niepraktyczne, ponieważ koło „przemocy” kręci się bez końca i niemoralne, ponieważ „przemoc” raczej upokarza przeciwnika niż zdobywa jego zrozumienie

„Oko za oko sprawi, że cały świat będzie ślepy” i „dwie krzywdy nie czynią dobra”, mówią, aby odrzucić zemstę jako odpowiedź na czyjeś wykroczenie

Kontuzjowana osoba zraniłaby przeciwnika, aby zrekompensować szkody. A przeciwnik wykorzystałby swoją kolej, by zranić ich z powrotem. Czy to „błędne” koło?

Czy zemsta może przynieść moralne, korzystne lub korzystne skutki?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ludzie uważają zemstę lub "przemoc" za niepraktyczne i niemoralne
Niereagowanie na krzywdzenie jest niepraktyczne, a niemoralne jest krzywdzenie.

>"Oko za oko sprawi, że cały świat będzie ślepy"
Nie ma podstaw do takiej rachuby; będzie dwóch jednookich.

> "dwie krzywdy nie czynią dobra"
Jest jedna krzywda, to drugie, to odwet.

>Kontuzjowana osoba zraniłaby przeciwnika,[...] A przeciwnik wykorzystałby swoją kolej
Co i na jakiej podstawie miałoby tu być 'swoją koleją'?

cr
venesa00 (2 punktów)
>Ludzie uważają zemstę lub "przemoc" za niepraktyczne i niemoralne; niepraktyczne,
>ponieważ koło "przemocy” 19216801.onl/ ; kręci się bez końca i niemoralne, ponieważ
>"przemoc" raczej upokarza przeciwnika niż zdobywa jego zrozumienie
>"Oko za oko sprawi, że cały świat będzie ślepy" i "dwie krzywdy nie czynią
>dobra", mówią, aby odrzucić zemstę jako odpowiedź na czyjeś wykroczenie
>Kontuzjowana osoba zraniłaby przeciwnika, aby zrekompensować szkody. A przeciwnik wykorzystałby
>swoją kolej, by zranić ich z powrotem 192168ll.link/ . Czy to "błędne" koło?
>Czy zemsta może przynieść moralne, korzystne lub korzystne skutki?
i got this
FraniaG (11 punktów)
>>Ludzie uważają zemstę lub "przemoc" za niepraktyczne i niemoralne; niepraktyczne,
>>ponieważ koło "przemocy” 19216801.onl/ ; kręci się bez końca i niemoralne, ponieważ
>>"przemoc" raczej upokarza przeciwnika niż zdobywa jego zrozumienie
>>"Oko za oko sprawi, że cały świat będzie ślepy" i "dwie krzywdy nie czynią
>>dobra", mówią, aby odrzucić zemstę jako odpowiedź na czyjeś wykroczenie
>>Kontuzjowana osoba zraniłaby przeciwnika, aby zrekompensować szkody. A przeciwnik wykorzystałby
>>swoją kolej, by zranić ich z powrotem 192168ll.link/ . Czy to "błędne" koło?
>>Czy zemsta może przynieść moralne, korzystne lub korzystne skutki?
>i got this
oh my God...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365