 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-04-2023 19:19 | okragly (21676 punktów) | emergencja | Żywa komórka jest czymś znacznie wiecej niż sumą składników chemicznych, Organizm jest czymś znacznie więcej niż sumą komórek, Zażyłe stado ludzkie jest czymś znacznie większym niż suma ludzi, tworzy nadczłowieka, boga Zażyłe stado ludzkie tworzy nadczłowieka  nadczłowieka ogromnie się boją patoelity, dlatego zainfekowały nasze mózgi liberalizmem (indywidualizm, wolność, własność), wtedy jesteśmy głupi, libki, niewolnicy patoelit np jedna cząstka H2O nie jest wodą, tak i pojedynczy człowiek nie jest człowiekiem, tylko libkiem  zjawisko to nazywa się emergencją | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | rogaliczek (669 punktów) | >Zażyłe stado ludzkie jest czymś znacznie większym niż suma ludzi, tworzy nadczłowieka, boga >Zażyłe stado ludzkie tworzy nadczłowieka
Możesz podać jego cechy? Czy ten nadczłowiek jest świadomy? Czy te "patoelity" wiedzą o jego istnieniu oraz właściwościach?
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>Zażyłe stado ludzkie jest czymś znacznie większym niż suma ludzi, tworzy nadczłowieka, boga >>Zażyłe stado ludzkie tworzy nadczłowieka >Możesz podać jego cechy? przykładem gęsi: ptaki zbierają się w stada celem wykonania długiego przelotu w nieznanym (każdemu z osobna) kierunku. Przy wystarczającej ich ilości, zwierzętami zaczyna kierować coś wyższego, nieprzejawiającego się w żaden sposób w jednym lub kilku tylko osobnikach, to stadomyślenie I wtedy ludzie, zwierzęta, ptaki, ryby, owady, zaczynają działać tak, że całkowicie ignorują swoją indywidualność, swoje interesy, bezpieczeństwo, podporządkowując się wspólnej woli. Gęsi w stadzie "ad hoc" zebranym, ładnie współpracują, motywują (słyszeliście nie raz jak gadają lecąc), wymieniają pozycjami, lecąc do swojego raju Nie mają policji, elit, kierownika. Dzieje się samo. Jeśli któraś gęś osłabnie z sił to ląduje na odpoczęcie z dwiema koleżankami (dla bezpieczeństwa). Po nabraniu sił dołączają do następnego klucza. Lecąc w stadzie dolecą 2x dalej niż pojedynczo, odłączający się od grupy ptak nie jest w stanie znaleźć właściwej drogi, nawet, jeśli ma dosyć sił. podobnie mrówki, to małe tępaki a hodują "krowy", budują mosty, pontony, żyją w klimatyzowanych pomieszczeniach nawet 50 lat (możliwe że w raju żyliśmy 120)
>Czy ten nadczłowiek jest świadomy? tak, to przyjemne uczucie, zatracasz EGO (JA)
>Czy te "patoelity" wiedzą o jego istnieniu oraz właściwościach? tak, dlatego ich podstawową zasadą działania jest dziel, dziel, dziel i rządź
|
|
|  | 2 na 2 | rogaliczek (669 punktów) | > przykładem gęsi:opisane zachowanie gęsi nie jest wynikiem działania czegoś "wyższego" czy "nadprzyrodzonego", a raczej jest efektem instynktu i ewolucyjnej adaptacji. Nie wiem jak gęsi ale u zwierząt stadnych częsta jest międzyosobnicza walka np: o hierarchię. Co do mrówek to one nie są w najmniejszym stopniu świadome tego co robią. Ta ich "emergencja" objawia się jedynie w naszej świadomości. > tak, to przyjemne uczucie, zatracasz EGO (JA)Hmm, to pewnie z tego wziął się fetysz podduszania i tego typu dążenie do "wyższych" stanów świadomości. Myślałem, że to efekt niedoskonałości ludzkiego umysłu(mózgu) a okazuje się, że za tym wszystkim stoi nadczłowiek
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>przykładem gęsi: >opisane zachowanie gęsi nie jest wynikiem działania czegoś "wyższego" czy "nadprzyrodzonego", a raczej jest efektem instynktu i ewolucyjnej adaptacji. zgadza się, to jest ewolucja, gdzie MY w raju, 6 mężczyzn, bez kłów, kopyt, sierści, słaby wzrok, węch, wolno biegamy, jesteśmy słabsi 3 x, od mniejszego 2x szympansa, pokonujemy 2 000 kg miesa, mamuta To emergencja, powstaje nadczłowiek, olbrzym, który zabija mamuta Nasza religia jest indywidualistyczna, dzieli zamiast lączyć, u Żydów mówią, aby bóg w nich wstąpił musi sie zebrac min 7 mężczyzn (w raju normą było 8), oni nie daja się podzielić na jednostki indywidualne, wolne, to pułapka na niewolników (ładnie opakowana, jak to pułapka)
>Nie wiem jak gęsi ale u zwierząt stadnych częsta jest międzyosobnicza walka np: o hierarchię. w raju też była walka, ale plemników, kobieta płodna (raz na 6 lat) bzykała się z wieloma, wygrywał najlepszy plemnik (w drogach rodnych kobiety toczyły sie "bitwy napoleońskie", spotkanie 5 cesarzy, kazdy dysponował milionami żołnierzy- plemników). Przyszedł patriarchat, kobiety z raju były zabijane, zostały niewolnice
>Co do mrówek to one nie są w najmniejszym stopniu świadome tego co robią. Ta ich "emergencja" objawia się jedynie w naszej świadomości. jedna mrówka to jedna twoja szara komórka, która tez nie wie co robi, dopiero emergencja mózgów mrówek tworzy nadmrówke -mrowisko, które ma swiadomość, wolę, wiedze, moc
|
|
| | |  | 1 na 1 | rogaliczek (669 punktów) | >olbrzym, który zabija mamuta
A nas zabija byle wirus czy bakteria. Czy to też sprawka nadczłowieka? A może jakiegoś nadpatogena?
>Nasza religia jest indywidualistyczna
Nasza?
>jedna mrówka to jedna twoja szara komórka, która tez nie wie co robi, dopiero emergencja mózgów mrówek tworzy nadmrówke -mrowisko, które ma swiadomość, wolę, wiedze, moc
W przypadku mrówek, ich zachowanie jest wywoływane przez sygnały chemiczne, zwane feromonami, które wpływają na zachowanie całej kolonii. Emergencja nie prowadzi do powstania świadomości i nie jest równoznaczna z rozwojem intelektualnym czy moralnym, ponieważ te cechy wymagają skomplikowanego systemu nerwowego i mózgu o wysokim poziomie organizacji. W przypadku człowieka da się "wyłączyć" świadomość a i tak wszystkie jego komórki "robią swoje". Ludzie jako istoty społeczne wykazują tendencję do "synchronizowania" swojego zachowania z innymi osobnikami z powodu zbliżonych indywidualnych potrzeb a nie dlatego, że kieruje tym jakaś ponadnaturalna siła.
|
|
| | | |  | | okragly (21676 punktów) | >>olbrzym, który zabija mamuta >A nas zabija byle wirus czy bakteria. Czy to też sprawka nadczłowieka? A może jakiegoś nadpatogena? w raju nie chorowaliśmy. jak podbiliśmy amerykę, z chorób wymarło 80% autochtonów zarażonych przez europejczyków
>>Nasza religia jest indywidualistyczna >Nasza? liberalizm to dziecko chrześcijaństwa
>>jedna mrówka to jedna twoja szara komórka, która tez nie wie co robi, dopiero emergencja mózgów mrówek tworzy nadmrówke -mrowisko, które ma swiadomość, wolę, wiedze, moc >W przypadku mrówek, ich zachowanie jest wywoływane przez sygnały chemiczne, zwane feromonami, które wpływają na zachowanie całej kolonii. też się synchronizujemy
>Emergencja nie prowadzi do powstania świadomości i nie jest równoznaczna z rozwojem intelektualnym czy moralnym, ponieważ te cechy wymagają skomplikowanego systemu nerwowego i mózgu o wysokim poziomie organizacji. W przypadku człowieka da się "wyłączyć" świadomość a i tak wszystkie jego komórki "robią swoje". Ludzie jako istoty społeczne wykazują tendencję do "synchronizowania" swojego zachowania z innymi osobnikami z powodu zbliżonych indywidualnych potrzeb a nie dlatego, że kieruje tym jakaś ponadnaturalna siła. nie odczuwamy mocy bo żyjemy zgodnie z wolą patoelit indywidualnie, czasem w dobrym małżeństwie, gdzie naczynia same się zmywaja, da się zauwazyc, że 1+1=3 czy nawet 5 w raju zyło blisko ze soba 16 dorosłych osób (z dziecmi 30) 24h/dobę, 120 lat, to była ponadnaturalna siła
dzisiaj patoelity izolują nas od siebie, dziecko widzi rodzica 15 minut (żłobek, przedszkole, szkoła, praca), nawet niema braterstwa (jestesmy izolowani od siebie)
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > >>olbrzym, który zabija mamuta> >A nas zabija byle wirus czy bakteria. Czy to też sprawka nadczłowieka? A może jakiegoś nadpatogena?> w raju nie chorowaliśmy.Należałoby tu czas przeszły zamienić na tryb przypuszczający i myśli o rzeczywistości zamienić w wizję niedoścignionej przyszłości. Okrągły jak ja głęboko nie wierzę w to co tu wypisujesz. Życie ludzi pierwotnych było piekłem a nie rajem. Nigdy nie wiedziałeś czy przeżyjesz kolejny dzień czy nie. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> głęboko nie wierzę w to co tu wypisujesz. Życie ludzi pierwotnych było piekłem a nie rajem. to czemu za nim tęsknię
>Nigdy nie wiedziałeś czy przeżyjesz kolejny dzień czy nie. nie chorowaliśmy, bo na co? choroby mamy cywilizacyjne, wtedy nie było cywilizacji mamy zakaźne, wtedy nie było od kogo sie zakazic jakie są inne choroby? żaden zwierz nie poluje na ludzi, dodatkowo zwierzeta nie baly sie nas, prawdziwy raj (bo co taki wolny, słaby, bez rogów, kłów, kopyt, może zrobić, dlatego wygineła megafauna, wybiliśmy mamuty i wszystkie inne ogromne zwierzęta, bo byliśmy zażyłym stadem, jeden organizm, zadziałała emergrncja, nadczłowiek, bóg.
|
|
| |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Myślałem,A ja myślałem, że jesteś kobietą, już nawet nie potrafię ustalić skąd ta myśl. Ten instynkt właśnie to coś wyższego, wykraczającego poza świadomość, kierującego pomimo, że nie Ty o tym zdecydowałeś. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| | |  | 1 na 1 | rogaliczek (669 punktów) | > A ja myślałem, że jesteś kobietą, już nawet nie potrafię ustalić skąd ta myśl.Bo jestem kobietą tylko identyfikuję się jako mężczyzna  > Ten instynkt właśnie to coś wyższego, wykraczającego poza świadomość, kierującego pomimo, że nie Ty o tym zdecydowałeś.O niczym nie decydujemy, jedynie mamy takie wrażenie. Poczucie sprawstwa jest przyjemne więc kierujemy na nie swoją uwagę co determinuje kolejne nieuświadomione reakcje dając złudzenie posiadania woli.
|
|
| | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > O niczym nie decydujemy, jedynie mamy takie wrażenie. Poczucie sprawstwa jest przyjemne więc kierujemy na nie swoją uwagę co determinuje kolejne nieuświadomione reakcje dając złudzenie posiadania woli.Wpływamy jednak na świat a on wpływa na nas. Jesteśmy ze sobą połączeni. W pewny, niewielkim stopniu jesteśmy czynnikami i częściami świata. Nie można właściwie powiedzieć, że wszystko pochodzi z zewnątrz, część pochodzi od wewnątrz. Moje decyzje, jakkolwiek byś nie określał czy nie określała tego, co za nimi stoi, też mają wpływ na rzeczywistość, choć znikomy, biorąc pod uwagę, że odmienni ode mnie ludzie nienawidzą mojej psychiki a ja ich.  youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|