>Myśląc o stworzeniu własnego urządzenia RC i decydowaniu, czy tory są lepsze, czy nie, >zastanawiałem się nad łazikami na Marsie. Poruszają się po nierównym terenie 24 godziny na dobę, 7 >dni w tygodniu, ale nie są śledzone, a tak naprawdę mają tylko 6 rozstawionych kół. Myślałem, że >duże koła zamykają się lub gąsienice jak w pojazdach wojskowych są najlepsze do jazdy w terenie, >prawda?
Pewnie chodzi o zużycie energii: te gąsienicowe wymagają znacznie więcej energii, bo taki napęd ma okropnie niską sprawność.
co widać gołym okiem: na kołach można się dość długo toczyć po wyłączeniu silnika, natomiast czołg momentalnie stoi.
|