Racjonalista - Strona głównaDo treści
racjonalizm to iluzja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
15-09-2023 13:00okragly (21676 punktów)racjonalizm to iluzja
nie ma JA, nie ma WOLNEJ WOLI, nie ma RACJONALIZMU
pewna racjonalistka dodała sobie przedrostek chętnie, cwana kotka, zawsze spada na 4 łapy, a psy szczekają

racjonalizm to iluzja
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

rogaliczek (669 punktów)
>racjonalizm to iluzja

Nieracjonalne wnioski są błędne.
16-09-2023 09:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>racjonalizm to iluzja
>Nieracjonalne wnioski są błędne.
świat jest fizyczny, żaden inny, my nie mamy nic do gadania
JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
dlatego RACJONALIZM to iluzja



jesteśmy trwaniem wybuchu
.
17-09-2023 16:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>racjonalizm to iluzja
>Nieracjonalne wnioski są błędne.
każdą idę, pomysł, tak jak w fizyce, trzeba sprawdzić w praktyce
inaczej to pierolenie o szopenie
widać w praktyce, że racjonalizm się nie sprawdza
Thoter (6650 punktów)

> widać w praktyce, że racjonalizm się nie sprawdza

Nie tylko racjonalizm nie jest w stanie wygrać z propagandą.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nie ma RACJONALIZMU
Irracjonalizmu też?

>pewna racjonalistka dodała sobie przedrostek chętnie, cwana kotka
Cwana; nie chciała uchodzić za nieskromną.

cr
16-09-2023 10:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nie ma RACJONALIZMU
>Irracjonalizmu też?
uczeni w piśmie twierdza, że decyzje podejmujemy nieracjonalnie, później je sobie racjonalnie uzasadniamy , racjonalizujemy. Dlatego racjonalizm to iluzja
jest tak jak ma być, inaczej być nie może

>>pewna racjonalistka dodała sobie przedrostek chętnie, cwana kotka
>Cwana; nie chciała uchodzić za nieskromną.
kuta na 4 łapy
16-09-2023 19:49 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>nie ma RACJONALIZMU
>>Irracjonalizmu też?
>uczeni w piśmie twierdza, że decyzje podejmujemy nieracjonalnie
Czyli owi "uczeni" nieracjonalnie zdecydowali o takim twierdzeniu...

cr
16-09-2023 20:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>nie ma RACJONALIZMU
>>>Irracjonalizmu też?
>>uczeni w piśmie twierdza, że decyzje podejmujemy nieracjonalnie
>Czyli owi "uczeni" nieracjonalnie zdecydowali o takim twierdzeniu...
owi uczeni podłączyli badanemu elektrody do mózgu i wiedzieli wcześniej, z elektrod, jaką decyzje podjął badany niż on sam
my racjonaliści nie mamy mózgu, mózg ma nas i nie masz cr nic do gadania

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>uczeni w piśmie twierdza, że decyzje podejmujemy nieracjonalnie
>>Czyli owi "uczeni" nieracjonalnie zdecydowali o takim twierdzeniu...
>owi uczeni podłączyli badanemu elektrody do mózgu i wiedzieli wcześniej
A to mogli zawczasu podłączyć siebie i wykryć nieracjonalość takiego podłączania.

cr
17-09-2023 11:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>uczeni w piśmie twierdza, że decyzje podejmujemy nieracjonalnie
>>>Czyli owi "uczeni" nieracjonalnie zdecydowali o takim twierdzeniu...
>>owi uczeni podłączyli badanemu elektrody do mózgu i wiedzieli wcześniej
>A to mogli zawczasu podłączyć siebie i wykryć nieracjonalość takiego podłączania.



twórczy naukowcy tak jak w raju stanowią komunę


badanie własnego mózgu jest niemożliwe, do jego badania musi byc coś większego, o rząd wielkości większy mózg, komuna

naukowiec liberał (indywidualny, wolny, własność) to też niedorozwojek, niewolnik patoelit
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>uczeni w piśmie twierdza, że decyzje podejmujemy nieracjonalnie
>>>>Czyli owi "uczeni" nieracjonalnie zdecydowali o takim twierdzeniu...
>>>owi uczeni podłączyli badanemu elektrody do mózgu i wiedzieli wcześniej
>>A to mogli zawczasu podłączyć siebie [...]
> naukowiec liberał (indywidualny, wolny, własność) to też niedorozwojek
To co mi się tu na niedorozwojków powołujesz.

cr

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365