Czytam o historii medycyny i wspominają o ludziach umierających na błonicę z powodu „błony”, która rozwinęła się w gardle i utrudniała oddychanie. Dlaczego lekarze nie mogli go usunąć ręcznie lub zrobić w nim dziury, aby pacjent mógł oddychać? Czy tracheotomia by pomogła? |