Psychokineza jak najbardziej jest możliwa. Ma jednak ograniczony zasięg przestrzenny i odbywa się poprzez zamianę myśli w urządzeniu nadawczym (kora czołowa, pole Broki, aparat mowy) na fale akustyczne, które w urządzeniu odbiorczym (narząd słuchu plus kora słuchowa i pole Wernickego) są ponownie dekodowane do myśli. Z czystej psychokinezy my, Ziemianie, nie korzystamy, ponieważ utrudnione byłoby wtedy kodowanie przesyłanych informacji a to naruszałoby prywatność. Każdy mógłby odebrać i odczytać nadawaną w ten sposób wiadomość. I po co to komu ?
|