 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-04-2016 08:19 | Arminius (25555 punktów) | Ręce precz od klaunów!!!
-1 na 3 | W grudniu zeszłego roku cyrkowiec Mohammed Abu Sakha w drodze do swej pracy (szkoła cyrkowa) został zatrzymany przez izraelskie służby bezpieczeństwa na umocnionym przejściu granicznym Zatara w południowym Nablusie. Zaraz potem, bez przedstawienia mu jakichkolwiek zarzutów, został "skazany" na 6 - miesięczny okres administracyjnego aresztu w izraelskim więzieniu. Miesiąc temu jego zaskarżenie decyzji o uwięzeniu jak wyżej zostało odrzucone przez izraelski sąd wojskowy. W reakcji na zdarzenie jak wyżej palestyńska szkoła cyrkowa w której pracował Abu Sakha zorganizowała międzynarodwą akcję protestu przeciwko skandalicznemu prawu izraelskiemu oraz solidarności z uwięzionymi bezpodstawnie Palestyńczykami. Postępowanie jak wyżej ze strony izraelskich władz jest nagminną praktyką - wielokrotnie ostro krytykowaną przez ONZ oraz organizacje praw człowieka - niestety bez żadnego rezultatu. Problem ów był już przedmiotem moich rozważań. Zamieszczam więc najistotniejszy fragment odnoszący się do istoty instytucji aresztu administracyjnego w Izraelu oraz podaję link do fotoreportażu relacjonującego międzynarodową akcję z uwięzionym przez izraelskie władze klaunem "Tym niemniej jednak instytucja, będąca pogwałceniem starego polskiego przywileju szlacheckiego "neminem captivabimus nisi iure victum", ma się w najlepsze i świetnie funkcjonuje w Izraelu, pod nazwą "aresztu administracyjnego". Jest to pozostałość po ustawodawstwie brytyjskim z czasów mandatowych, która została przejęta do systemu prawnego Izraela w 1967 r. Umożliwia osadzanie w więzieniach na podstawie decyzji administracyjnej - bez postawienia zarzutów i procesu - na okres 6 miesięcy, przy czym możliwe jest nieustanne, przedłużanie pobytu w zakładzie karnym, teoretycznie w nieskończoność. Podsyłając ku lekturze materiały dotyczące zawzmiankowanego problemu warto jest się zastanowić, czy państwo, które w sposób tak częsty i masowy korzysta z instytucji zwanej eufemistycznie "areszt administracyjny", a będącej de facto pogwałceniem podstawowych praw człowieka i obywatela - ma jakiekolwiek prawo być zaliczanym do grona państw cywilizowanych o ustroju demokratycznym"? www.aljaze(*)ld-israel-160418092853403.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | > Podsyłając ku lekturze materiały dotyczące zawzmiankowanego problemu warto jest się zastanowić, czy państwo, które w sposób tak częsty i masowy korzysta z instytucji zwanej eufemistycznie "areszt administracyjny" (...) ma prawo być zaliczanym do grona państw cywilizowanych o ustroju demokratycznym"?Na pewno większe (jeśli chodzi o ten element układanki) niż przykładowo państwo które NIE MA w swoim prawodawstwie instytucji "aresztu wydobywczego", za to potrafi go stosować ponad 3 lata  . Zacytowałbym coś o belce we własnym oku, ale nie chcę rozpętywać dyskusji... bo to też w końcu Żydzi napisali
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | Działanie nie kokietowanie | "Zacytowałbym coś o belce we własnym oku, ale nie chcę rozpętywać dyskusji... bo to też w końcu Żydzi napisali".
Ależ bardzo proszę założyć wątek na ten temat. W czym problem? A jeżeli Pan nie chce, czy też nie może założyć owego wątku, to niech Pan nie pisze w stylu jak wyżej - bo to wygląda trochę jak mizdrzenie się podstarzałej kokietki.
Jeżeli założy Pan ów wątek - wykażę panu w debacie jaka jest różnica między zadekretowaną patologią w Izraelu, a patologią jak może się pojawić w Polsce - w trakcie stosowania prawa.
|
|
|  | 1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | Odp: Działanie nie kokietowanie | >Jeżeli założy Pan ów wątek - wykażę panu w debacie jaka jest różnica między zadekretowaną patologią w Izraelu, a patologią jak może się pojawić w Polsce - w trakcie stosowania prawa.
Jak to patologią jaka MOŻE pojawić się w Polsce? To nie jest jak próbowałeś zasugerować jakaś ewentualność która może się pojawić, a coś co ma miejsce od x lat. Dochnal (3,5 roku), Porowski (prawie 2,5), Dobrowolski (ponad 3 lata)... już nawet Strasburg zdążył nam zwrócić uwagę że nie jest to w porządku.
No ale rozumiem że przez brak elementu "rasowego" te przypadki są dla Ciebie tak mało interesujące że nawet ich nie zauważyłeś...
|
|
1 na 3 | Koraszewski (82900 punktów) | Odp: Ręce precz od klaunów!!! | Drogi Mariuszu Trzeci odcinek mojego listu do Ciebie przenoszę pod nowy wątek Twojego publicysty, tym razem traktujący o palestyńskim cyrkowcu, który został aresztowany w trybie administracyjnym na okres sześciu miesięcy. Nie znam tej sprawy dokładnie, istotnie ów tryb administracyjny jest przez wielu kwestionowany, na co władze izraelskie odpowiadają, że w warunkach zagrożenia terroryzmem, ta praktyka jest niezbędna. Twój cyrkowiec nie informuje, że palestyński cyrkowiec jest według informacji izraelskich aktywnym członkiem organizacji terrorystycznej Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny i że areszt został nałożony ze względu na zagrożenie jakie stanowi dla bezpieczeństwa publicznego. Nie są to rzeczy miłe, ale wojna to wojna, nie Izrael ją wypowiedział. Ciekawa rzecz z tymi pozasądowymi zatrzymaniami. Najgłośniejsze były w ostatnich latach przetrzymywania terrorystów w Amerykańskiej bazie Quantanamo (publikowałem nawet zdjęcia protestujących pod transparentem "Zamknąć Quantanamo - otworzyć ponownie Auschwitz"). Czy władze izraelskie mogą przetrzymywać palestyńskiego cyrkowca niesłusznie? Oczywiście, że taka możliwość istnieje. (Warto również odnotować, że wielu byłych więźniów Quantamo wkrótce po zwolnieniu zauważono w szeregach Al-Kaidy i ISIS.) Nie zmienia to jednak faktu, że sprawa budzi niepokój i mieszkańcy krajów żyjących w pokoju mają powód do niepokoju, osobliwie, że pokój interesuje niektórych mniej niż zapewnienie, że będzie trwał niepokój i że na izraelskie głowy nadal będzie się sypał grad kul, kamieni i koktajli Mołotowa. Ta sprawa przypomina inną gorącą wiadomość z Izraela (w końcu Jerozolima nie bez kozery jest światową stolicą korespondentów wojennych (bo tam jest bezpiecznie, luksusowo, a doniesienia są zawsze mile widziane i dobrze płatne, więc po co jeździć do Syrii?). Zaintrygowała mnie wiadomość, o której wcześniej twój publicysta donosił w nieco uproszczonej i zniekształconej formie. Od kilku tygodni głośna jest sprawa zastrzelenia rannego terrorysty palestyńskiego przez żołnierza izraelskiego. Żołnierz twierdzi, że miał powody by podejrzewać, że terrorysta ma na sobie ładunek zamachowca-samobójcy i że może go odpalić. Został aresztowany, rozpoczęto wnikliwe badanie, społeczeństwo izraelskie było i jest podzielone. Właśnie wypowiedział się naczelny dowódca izraelskiej armii w reakcji na silne społeczne naciski, na automatyczne uwolnienie tego żołnierza od wszelkich zarzutów. Generał oświadczył, że uważa te naciski za atak na armię i na niego osobiście i że nie może tego ignorować. "Armia - powiedział - nie jest organizacją demokratyczną, ma swoje regulaminy i zasady. Ma normy zachowania." "Na nas, dowódcach, spoczywa obowiązek ustanowienia wysokiego progu moralnego, aby wyznaczyć właściwe normy zachowania, nawet tam gdzie są one niepopularne." Zatrzymała mnie ta sprawa, ze względu na rozmowy z moim ojcem, który opowiadał mi o ogromnej odpowiedzialności dowódcy, w szczególności kiedy nadzoruje oddziały partyzanckie, które łatwo mogą obsunąć się w bandytyzm. To interesująca sprawa, jak różne są postawy i zachowania establishmentu w Autonomii Palestyńskiej i w Izraelu. Jak różne są zachowania naczelnych redaktorów portali, gazet i rozgłośni. Jedni wymuszają etyczne zachowania pracowników (i kontrybutorów), inni wręcz przeciwnie. Zastanawiałeś się kiedyś nad kryterium oceny mediów? Media rozsiewające wiadomości nieprawdziwe, tendencyjne, zafałszowane z jakiegoś powodu uważamy, ze mało etyczne. Nawiasem mówiąc, inny uczestnik forum cieszy się, że "Racjonalista" zmienił profil i że hasło Władysława Bartoszewskiego, że warto być przyzwoitym nie jest już dla "Racjonalisty" w żaden sposób wiążące.
|
|
 | 1 na 3 | Arminius (25555 punktów) | Pewną zmianę widzę | "Twój cyrkowiec nie informuje, że palestyński cyrkowiec jest według informacji izraelskich aktywnym członkiem organizacji terrorystycznej Ludowy Front Wyzwolenia Palestyny i że areszt został nałożony ze względu na zagrożenie jakie stanowi dla bezpieczeństwa publicznego. Nie są to rzeczy miłe, ale wojna to wojna, nie Izrael ją wypowiedział".
Po pierwsze to Izrael dawno temu wypowiedział wojnę Palestyńczykom, dokonując zaboru ich terytorium w formule kolonialno - mililitarnej, po drugie, jakiż to problem, skoro aresztowanie owego cyrkowca ( i setek innych Palestyńczyków) było uzasadniono - postawić im zarzuty, formalne aresztować oraz przeprowadzić proces sądowy i skazać? Tak to działa w demokracjach, którą niestety Izrela, takż eze względu jak wyżej - nie jest. Na marginesie. Z satysfakcja odnotowuję fakt przyznania przez pana, iż problem istnieje ( z owym patologicznym Lex Bereza Kartuska a la Izrael anno domini 2016) oraz pewną zmianę tonu Pana wypowiedzi na lepsze. Wygląda na to, iż przeszedł Pan błyskawiczny kurs elementarnej kindersztuby i tzw. "sznytu". Pozostaje mieć tylko nadzieję, iż nie jest to taktyczny manewr dokonywany według klasycznych reguł makiawelizmu oraz że pańskie przyszłe wypowiedzi będą się cechowały coraz większym poziomem merytorycznym jak również przestrzeganiem ogólnie uznanych zasad kulturalnej debaty.
|
|
|  | | Menel de Lux (3111 punktów) | Odp: Pewną zmianę widzę | Zadni *palestynczycy" nawet nie istnieja i nie beda istniec wiec mozesz przestac juz bredzic. Wymyslili sobie "nacje" ktora im potrzebna do wiecznych atakow na zydow- obrzydliwosc.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | Na nutę krokodylową | "Zadni *palestynczycy" nawet nie istnieja i nie beda istniec wiec mozesz przestac juz bredzic. Wymyslili sobie "nacje" ktora im potrzebna do wiecznych atakow na zydow- obrzydliwosc".
Ale sami Żydzi uważają inaczej. A oto opinia izraelskiego byłego premiera Ehuda Baraka: "The Palestinians are like crocodiles, the more you give them meat, they want more".... Ehud Barak, Prime Minister of Israel at the time - August 28, 2000. Reported in the Jerusalem Post August".
Przyrównanie Palestyńczyków do krokodyli jest wielce symptomatyczne dla rasistowskiej maniery, w której wielu Żydów wypowiada się o Palestyńczykach. Ale używają oni tej nazwy.
Poza tym w przypadku debatowanym - zbrodnie izraelskie - nie ma przecież znaczenia czy zostały one popełnione wobec Egipcjan, Syryjczyków, Palestyńczyków, czy też "tylko" Arabów". Jedyne co się liczy - to fakt, iż zostały popełnione na ludziach. Pod spodem kolejny cytat syjonistyczny na okrasę:
"When we have settled the land, all the Arabs will be able to do about it will be to scurry around like drugged cockroaches in a bottle." Raphael Eitan, Chief of Staff of the Israeli Defence Forces, New York Times, 14 April 1983.
"Kiedy zasiedlimy kraj, wszyscy Arabowie będą biegać jak opętani, jak pijane karaluchy w butelce". Prosty, żołnierski, koszarowy, taki swojsko zupacki humor żydowskiego żołdaka.
Na marginesie. To dobry pomysł, przedstawić szereg cytatów syjonistycznych, które in nuce obrazują problem i ukazują prawdziwe oblicze tej ideologii. Postaram się do niego wrócić.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|