Kiedy mówię "marksizm", NIE mam na myśli marksizmu-leninizmu Związku Radzieckiego i nie mam na myśli tylko "marksizmu naukowego", mam na myśli szeroko rozumiane teorie marksistowskie, które są dość zróżnicowane O ile wiem, nie wszystkie teorie marksistowskie postrzegają siebie jako naukę. W dużej mierze przyłączam się do form zachodniego marksizmu i nie postrzegam marksizmu jako nauki (chociaż mogą one wpływać na nauki społeczne). Jednocześnie mam pogląd podobny do krytycznego racjonalizmu; Uważam, że wszystkie teorie naukowe są ściśle mówiąc fałszywe i naszym celem jest opracowanie teorii, która będzie mniej fałszywa niż poprzednia (prawdziwość; podobieństwo do prawdy) 10.0.0.0.1 192.168.1.254Nie zastanawiałem się zbytnio nad tym, jak łączą się one ze sobą i czy są kompatybilne w tym wcieleniu. |