Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego świnie i ludzie są tak podobni?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
06-02-2025 11:42brett0123 (1 punktów)Dlaczego świnie i ludzie są tak podobni?
Pamiętam, że świńskie narządy można przeszczepiać do ludzkich ciał. Mięso ludzkie i świńskie opisuje się jako mające ten sam smak i konsystencję. Jak przez mgłę pamiętam, że wiele lat temu widziałem coś, jak komórki świni wykorzystywano do naprawy uszkodzonego ludzkiego serca. Dlaczego świnie można wykorzystywać w ten sposób do ludzi?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Pamiętam, że świńskie narządy można przeszczepiać do ludzkich ciał. Mięso ludzkie i świńskie
>opisuje się jako mające ten sam smak i konsystencję. Jak przez mgłę pamiętam, że wiele lat temu
>widziałem coś, jak komórki świni wykorzystywano do naprawy uszkodzonego ludzkiego serca. Dlaczego
>świnie można wykorzystywać w ten sposób do ludzi?

jeśli naprawdę tak jest, no to tak jest i już... o czym tu dyskutować?

dlaczego np. puma, albo renifer nie pasuje?

no bo... tak jest.

to są pytania typu:
dlaczego 7+2 = 9, zamiast 8?

........

ok. w tym chodzi o zgodność organizmów w sensie struktury, budowy, działania;
i rozmiary są też istotne + pożywienie zbliżone.

pomijając krokodyla, bo ten zbyt zielony jest - jasne?,
ale np. słoń, koń i mysz nie za bardzo pasują do człowieka ani nawet do siebie.
Romek Nowicki (181 punktów)
>>Pamiętam, że świńskie narządy można przeszczepiać do ludzkich ciał. Mięso ludzkie i świńskie
>>opisuje się jako mające ten sam smak i konsystencję. Jak przez mgłę pamiętam, że wiele lat temu
>>widziałem coś, jak komórki świni wykorzystywano do naprawy uszkodzonego ludzkiego serca. Dlaczego
>>świnie można wykorzystywać w ten sposób do ludzi?
>jeśli naprawdę tak jest, no to tak jest i już... o czym tu dyskutować?
>dlaczego np. puma, albo renifer nie pasuje?
>no bo... tak jest.
>to są pytania typu:
>dlaczego 7+2 = 9, zamiast 8?
>........
>ok. w tym chodzi o zgodność organizmów w sensie struktury, budowy, działania;
>i rozmiary są też istotne + pożywienie zbliżone.
>pomijając krokodyla, bo ten zbyt zielony jest - jasne?,
>ale np. słoń, koń i mysz nie za bardzo pasują do człowieka ani nawet do siebie.
>

Głupoty piszesz.

Krokodyl nie pasuje, bo jest gadem, a nie - że jest zielony.

Poza tym świnki to bardzo mądre ssaki, może nawet mądrzejsze niż psy.

Kto pożera świnki, nie ma za grosz empatii.

Zresztą jak powiedział Dawkins - taka świnka jest bardziej ludzka, niż ludzki płód - z czym się zgadzam.
alsor (3283 punktów)
>Krokodyl nie pasuje, bo jest gadem, a nie - że jest zielony.

i dlatego jest właśnie zielony.

>Poza tym świnki to bardzo mądre ssaki, może nawet mądrzejsze niż psy.
>Kto pożera świnki, nie ma za grosz empatii.

ależ na tym właśnie to polega: my jemy świnki, więc one są zgodne - podobne
pod względem genetycznym, i stąd możliwe przeszczepy.

>Zresztą jak powiedział Dawkins - taka świnka jest bardziej ludzka, niż ludzki płód - z czym się zgadzam.

Zgodnie z prastarą zasadą: czym się żywisz tym się staniesz... przecież to zawsze było oczywiste.

Ludzie żrą te świnie od wieków, więc nie dziwota że to pospolite chamstwo i ciemnota się rozpanoszyły.

A i lepiej z tym będzie: wkrótce robaki będą podstawowym pokarmem, czyli szarańcza, karaluchy i pokrewne...

i tym sposobem ostatecznie sami będziemy karaluchami.
Romek Nowicki (181 punktów)

>Zgodnie z prastarą zasadą: czym się żywisz tym się staniesz... przecież to zawsze było oczywiste.
>Ludzie żrą te świnie od wieków, więc nie dziwota że to pospolite chamstwo i ciemnota się rozpanoszyły.
>A i lepiej z tym będzie: wkrótce robaki będą podstawowym pokarmem, czyli szarańcza, karaluchy i pokrewne...
>i tym sposobem ostatecznie sami będziemy karaluchami.

Dobrze, że ja jem same warzywa więc zostanę warzywem, bo burakiem już jestem. Hahahaha.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Mięso ludzkie i świńskie opisuje się jako mające ten sam smak i konsystencję.
Kto tak opisuje, świnie czy ludzie?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Romek Nowicki (181 punktów)
>>Mięso ludzkie i świńskie opisuje się jako mające ten sam smak i konsystencję.
>Kto tak opisuje, świnie czy ludzie?

A widziałaś kiedyś gadającą świnię?

Chrześcijanie spożywają ciało swojego guru, a przynajmniej tak im się wydaje.

To jest dopiero - nonsens.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Mięso ludzkie i świńskie opisuje się jako mające ten sam smak i konsystencję.
>>Kto tak opisuje, świnie czy ludzie?
>A widziałaś kiedyś gadającą świnię?
Pszczołom nie z powodu dobrego zdrowia nie przydarza się kaszel.

"Stop!" stopkowym mundrościom!

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365