Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katolicyzm w Polsce - wyraź swoje zdanie !!!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
13-03-2013 22:52ARGutowski (797 punktów)Katolicyzm w Polsce - wyraź swoje zdanie !!!
Ocena 7 na 7
Witajcie,

Przekazuję wiadomość do Prezesa PSR:

"Duńscy dziennikarze z TV Horizon robią materiał o katolicyzmie w Polsce. Zależy im na poznaniu głosu przeciwników katolicyzmu, szczególnie tych racjonalnych a nie emocjonalnych. W tle tego materiału ma być atmosfera zmierzchu katolicyzmu, więc będą życzliwi wobec naszych uwag. Niestety, będą operować tylko w Warszawie, ale może ktoś z Was, mieszkających poza Warszawą akurat tam będzie. Dobrze by było, aby osoba zgłaszająca się znała angielski."

Telefon do opiekunki grupy - dostępny u Jacka. Wszyscy zainteresowani powinni się z nim kontaktować:
www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,21650

Pozdr,
ARG
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tomasz Trzaskowski (375 punktów)
W Warszawie mamy na pęczki ateistów, byle tylko nie dorwali głupich rozwrzeszczanych małolatów...

W świetle tego, co w ostatnich miesiącach się dzieje jest o czym gadać:
-związki partnerskie
-in vitro
-aborcja
-z ostatniej chwili to KrK nie pozwala nawet grzebać ludzi tak jak im się podoba
-nawet wobec takich głupot jak zliberalizowanie przepisów dotyczących imion episkopat podnosi głos.
-promowanie antysemityzmu, homofobii, rasizmu.

A stare tematy jak religia w szkołach, księża w państwowych instytucjach oraz wymuszenia lub daniny z budżetu państwa to każdy zna.

I tak można bez końca
Vytautas (4394 punktów)
>W świetle tego, co w ostatnich miesiącach się dzieje jest o czym gadać:
>-związki partnerskie
>-in vitro
>-aborcja
>-z ostatniej chwili to KrK nie pozwala nawet grzebać ludzi tak jak im się podoba
>-nawet wobec takich głupot jak zliberalizowanie przepisów dotyczących imion episkopat podnosi głos.
>-promowanie antysemityzmu, homofobii, rasizmu.
   Ależ to są argumenty antyklerykalne, nie ateistyczne.
14-03-2013 10:12 
 Ocena 1 na 1
Tomasz Trzaskowski (375 punktów)
>   Ależ to są argumenty antyklerykalne, nie ateistyczne.
>

Niektóre bardziej antyklerykalne, natomiast większość to zwyczajnie cechy wiary katolickiej. Dla przykładu Kościół oficjalnie nie promuje antysemityzmu, wręcz przeciwnie - JP II nawoływał do pojednania z Żydami - czy przeszkadza to Polakom katolikom w byciu antysemitami na tle religijnym?
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>głosu przeciwników katolicyzmu, szczególnie tych racjonalnych a nie emocjonalnych. W tle tego
>materiału ma być atmosfera zmierzchu katolicyzmu, więc będą życzliwi wobec naszych uwag. Niestety,

"Obiektywnie" z góry zakładają, że w Polsce jest zmierzch katolicyzmu i towarzyszy temu odpowiednia atmosfera?
14-03-2013 04:13 
 Ocena 8 na 8
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)

>"Obiektywnie" z góry zakładają, że w Polsce jest zmierzch katolicyzmu i towarzyszy temu odpowiednia atmosfera?

Wystarczy, że wybiorą się do dowolnego polskiego więzienia aby przekonać się jaka jest atmosfera w Polsce i w jakiej części ciała polscy katolicy mają własną religię

A na deser mogą zostawić dwa, trzy samochody na parkingu pod realem i zobaczyć czy po godzinie nadal będą tam stały.
A na podwieczorek niech walną sobie tęczę na bok auta i przejadą się po Podkarpackiem.
A na sam koniec mogą wyskoczyć z dziećmi na mecz dwóch dowolnych polskich drużyn piłkarskich.

Będą mieli wtedy pełną, katolicką perspektywę Polski i nie będą potrzebowali racjonalnych wawiadów.
14-03-2013 06:35 
 Ocena 7 na 7
romaro (25211 punktów)
>Będą mieli wtedy pełną, katolicką perspektywę Polski i nie będą potrzebowali racjonalnych wawiadów.

Gdy wieczorne zgasną zorze.
Zanim głowę do snu złożę.
Modlitwę moją zanoszę.
Bogu ojcu i synowi,
dopie...ie sąsiadowi.
Dla siebie o nic nie proszę,
tylko mu dosrajcie proszę.
Kto ja jestem? Polak mały.
Jaki znak mój - krwawe gały.
Oto wznoszę moje modły,
do Boga, Marii i Syna,
zniszczcie tego sku...syna.
Mego brata sąsiada,
tego wroga, tego gada.
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu spalili sklep,
żeby dostał cegłą w łeb,
żeby mu się córka z czarnym,
i w ogóle żeby miał marnie.
Żeby miał AIDS, zabijaka,
oto modlitwa Polaka."
14-03-2013 06:48 
 Ocena 6 na 6
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>>Będą mieli wtedy pełną, katolicką perspektywę Polski i nie będą potrzebowali racjonalnych wawiadów.
>Gdy wieczorne zgasną zorze.
>Zanim głowę do snu złożę.
>Modlitwę moją zanoszę.
>Bogu ojcu i synowi,
>dopie...ie sąsiadowi.
>Dla siebie o nic nie proszę,
>tylko mu dosrajcie proszę.
>Kto ja jestem? Polak mały.
>Jaki znak mój - krwawe gały.
>Oto wznoszę moje modły,
>do Boga, Marii i Syna,
>zniszczcie tego sku...syna.
>Mego brata sąsiada,
>tego wroga, tego gada.
>Żeby mu okradli garaż,
>żeby go zdradzała stara,
>żeby mu spalili sklep,
>żeby dostał cegłą w łeb,
>żeby mu się córka z czarnym,
>i w ogóle żeby miał marnie.
>Żeby miał AIDS, zabijaka,
>oto modlitwa Polaka."

Uslyszalem jeszcze jako dziecko kawal i pozostal mi on do dzis w pamieci:

Amerykanin, Niemiec i Polak maja hodowle swin. Z powodu choroby calej trojce zdychaja wszystkie swinie. Oczywiscie jest placz i zgrzytanie zebami. Pan bog nie moze na tp patrzec, zstepuje z niebia i idzie do Niemca. Pyta sie go czy moze cos dla niego zrobic. Niemiec mowi:
"Chce miec tyle samo swin ile mialem przed zaraza".
Pstryk i Niemiec ma swinie.

Natepnie pan bog idzie do Amerykanina. To samo pytanie i Amerykanin odpowiada:
"Chce miec dziesiec razy wiecej swin niz Niemiec".
Pstryk i Amerykanin ma dziesiec razy wiecej swin.

Na koncu Polak. Jego odpowiedz brzmi:
"Chce zeby Niemcowi i Amerykaninowi zdechly wszystkie swinie".

Ten kawal pokazuje niestety dobitnie nasza mentalnosc. Mozemy sobie wmawiac, ze tak nie jest, ze jestesmy w porzadku. Ale realne zycie niestety brutalnie pokazuje, ze Polak z kawalu to naga, smutna prawda
14-03-2013 04:31
 Ocena 18 na 18
hunbin (2274 punktów)

> W tle tego
>materiału ma być atmosfera zmierzchu katolicyzmu, więc będą życzliwi wobec naszych uwag.
Duńscy filmowcy, robią dokument pod z góry założoną tezę, w dodatku błędną z moich ponad trzydziestoletnich obserwacji wynika coś wręcz przeciwnego.
Nadzieję mam co prawda, że to łabędzi śpiew i w ogóle Krk dogorywa.
Racjonalnie jednak rzecz ujmując nie przypominam sobie żeby katolicyzm był równie silny jak dziś, za mojego krótkiego życia.

>Niestety,
>będą operować tylko w Warszawie, ale może ktoś z Was, mieszkających poza Warszawą akurat tam będzie.
Czyli gdyby Pan Jacek Tabisz się zjawił w Warszawie, niech ktoś mu zabierze kapelusz.
Na poważnie przepraszam bardzo, chyba jestem zbyt naiwny aby traktować poważnie takich dokumentalistów, to tak jak gdyby mówić na temat ameryki po 5 minutach w Nowojorskim barze szybkiej obsługi i konwersacji w języku paszto z akurat napotkanym tam Afgańczykiem...

>Dobrze by było, aby osoba zgłaszająca się znała angielski.
Nie ma jak poznać kulturę i rzeczywistość kraju na temat którego się człowiek wypowiada.

Mam niejasne wrażenie, że ten dokument będzie kolejnym wytworem lewicującej europejskiej dzieciarni, tacy sami ludzie piszą/kręcą/opowiadają o złym Izraelu i dobrych Palestyńczykach, równie rzetelnie.

Moje zastrzeżenia:

1.Polski katolicyzm to nie Warszawa.
2.Zmierzch katolicyzmu bez jaj lektura tego forum spokojnie pozwoli wyciągnąć inne wnioski. Ekipa miała by tego świadomość jeżeli wybraliby się do dowolnego innego miasta poza Warszawą i Wrocławiem, polecam ścianę wschodnią.
3.Będąc na takim etapie produkcji dokumentu (mając już gotowe tezy wypadałoby wiedzieć o punktach 1 i 2), mieć przynajmniej jednego współpracującego członka ekipy z biegłą znajomością języka i obyczajów.


Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
meercat (934 punktów)
(zablokowany)
>Zależy im na poznaniu
>głosu przeciwników katolicyzmu, szczególnie tych racjonalnych a nie emocjonalnych.

To ja sie nie nadaję

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365