Racjonalista - Strona głównaDo treści
globalna potęga - imperium - dominacja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-10-2023 10:02Hamerlik Konopka (19903 punktów)globalna potęga - imperium - dominacja
Ocena 1 na 1
Natknąłem się na artykuł, w którym jest napisane:

>Miliarder uważa, że młodzi ludzie muszą "przeznaczyć wyjątkowo długie godziny pracy, jeśli chcą zobaczyć, jak ich kraj staje się globalną potęgą gospodarczą".

businessin(*)wac-14-godzin-dziennie/r35mtk4

Co przypomniało mi trochę rozumowanie Putina i paru innych osób jeszcze i tak się zastanawiam co rozdęte ambicje mogą uczynić z ludzkim życiem.

Zastanawiam się czy należy słuchać chciwych dziadów, którzy w kółko myślą i mówią o "potędze"?

Wiedziałem ostatnio program, w których była mowa o badaniach prowadzonych nad "rozwojem konfliktu" były przytoczone badania i eksperymenty prowadzone w USA, które współcześnie są zakazane, z których wynikało, że jednym z podstawowych czynników "konfliktów" jest rywalizacja.

Zastanawiam się czy chciwie dziady, którzy chwilowo przejęli panowanie nad światem, szczujący wszystkich do totalnej rywalizacji z powodów rozwinięcia chorych ambicji nie prowadzą wszystkich do wojny totalnej i do zniszczenia ludzkiego zycia.

Co z tego, że np. indyjska firma przejmie całkowitą kontrolę nad finansami jakiegoś narodu w Afryce, dzięki pracy młodych ludzi przy komputerach po 14h skoro zdesperowani Afrykańczycy, któregoś dnia poderżną gardło komornika, który będzie działał na polecenie indyjskiego banku?

Chodzi o to, że za rozwojem indyjskich banków musi postępować rozwój indyjskiej armii, która będzie broniła interesów tych banków na świecie, na wzór i podobieństwo USA?

Problem w tym, że żołnierz szkolony do zabijania musi zabijać, bo inaczej jego życie nie będzie miało żadnego sensu. Każdy prawdziwy żołnierz pragnie walki.

Zatem stawiam "potężny" znak zapytania nad nawoływaniem chciwych i bezwzględnych dziadów do budowy potęgi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Gdy ludzie wreszcie zrozumieją, że celem istnienia nie jest dominacja, władza i militarno-gospodarcza potęga lecz powszechny dobrobyt, spokój i szczęście wynikające z normalnej czyli zdrowej współpracy dla dobra wszystkich - skończą się wojny, spory, polityka i wyzysk.
Ale aby to nastąpiło to najpierw wyrugowana z ludzkich umysłów musi zostać CHCIWOŚĆ. Z tym że niestety nie da się tego osiągnąć w żaden odgórnie narzucony sposób - tu konieczny jest pewien rodzaj "pracy wewnętrznej" - która ogranicza się do uświadomienia sobie jakim absurdem jest chciwość i wynikająca z niej rządza.
Żadni żołnierze nie będą wówczas potrzebni bo przed kim mieliby oni i kogo bronić ?
Już dziś wiele państw nie posiada własnej armii (zlikwidowały je) uznając powyższe postulaty za najbardziej słuszne. Za wzór stawiam tu Kostarykę, która już w 1949 r. zapisała w konstutucji ustawę zakazującą formowania armii.
Co należy zrobić aby zmienić świat ? Skoncentrować się na samym źródle problemu a nie na jego skutkach.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdy ludzie wreszcie zrozumieją, że celem istnienia nie jest dominacja, władza i militarno-gospodarcza potęga lecz powszechny dobrobyt, spokój i szczęście wynikające z normalnej czyli zdrowej współpracy dla dobra wszystkich - skończą się wojny, spory, polityka i wyzysk.

Zależy czyim celem.

Poznałem wielu ludzi, których celem jest zwycięstwo i na drodze do niego są gotowi do walki.

Ludzie to zwierzęta i co dzieje się w ludzkich umysłach możemy zaobserwować już na poziomie innych gatunków zwierząt społecznych. Popęd do dominacji jest tak silny ja popęd seksualny.

>Co należy zrobić aby zmienić świat ? Skoncentrować się na samym źródle problemu a nie na jego skutkach.

Przede wszystkim, jak już to tu zostało powiedziane, nie wolno dopuścić do "wyłączenia światła".

Kiedy "gaśnie światło" budzą się potwory.

Największym wrogiem człowieczeństwa są "prawo" do tajemnic i "prawo" do przymusu.

Trzeba te "prawa" "wyłączyć".
Nie dać się zmamic fałszywym ideologiom o wolności poprzez tajemnice i przemoc.

Okazja czyni złodzieja.
Bez okazji złodziej nie zaistnieje.
Nie wolno dopuścić do "okazji".

youtu.be/5VCiU1osa3w
29-10-2023 09:18 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Zależy czyim celem.
Na razie b.niewielu osób, dlatego zacząłem zdanie od "gdy". Nie myśl że jestem jakimś zafiksowanym pacyfistą.. jestem realistą i wiem że my sobie na takie posunięcie nie możemy pozwolić i nie wiadomo czy kiedykolwiek się to w Polsce uda. Choć trzeba zrozumieć, że gdy dana społeczność osiąga satysfakcjonujący ją dobrobyt - przestaje myśleć o podbojach i grabieżach, a satysfakcję osiąga się jedynie drogą wyzbycia się chciwości.
>Bez okazji złodziej nie zaistnieje.
No niestety to prosta droga do stworzenia państwa policyjnego, gdzie wszyscy będą obserwowani i w związku z tym ze strachu przed złapaniem przestaną popełniać przestepstwa.
A wcale tak być nie musi, bo wystarczy sobie przypomnieć skandynawię 30 lat temu, gdzie nikt samochodów na ulicy nie zamykał, nie barykadował dżwi domów, nikt też nie sięgał po cudze nawet jak leżało na chodniku bo ktoś zgubił. I nie było tak z "braku okazji" czy silnego nadzoru a poprostu z uczciwości ludzkiej która wtedy tam stanowiła NORMĘ. Ale i dziś istnieją jeszcze takie enklawy spokoju i zaufania np. w Indiach jest taka wioska, gdzie w domach nawet dżwi ludzie nie montują a zwykłe kotary i każdy wie że cudzą prywatność i własność należy szanować - nie ma tam kradzieży ani nawet policji - co więcej gdy kotara/zasłona jest opuszczona nikt do czyjegoś domu nie wejdzie, można to zrobić wyłącznie gdy zasłona/kotara w dżwiach jest podniesiona/uchylona.
Czyli można jak się chce.
Prawo do tajemnicy jest przywilejem każdego człowieka - dlaczego wszyscy mają wiedzieć wszystko o wszystkich ? Czy tu na forum obnażasz swoje najskrytsze sekrety obcym ludziom ?
Niektóre rzeczy muszą zależeć od przymusu, bo kto dobrowolnie będzie płacił składki czy podatki na utrzymanie np. wspólnie użytkowanej infrastruktury ? Kto z własnej i nie przymuszonej woli zapłaci czynsz czy dowolny inny rachunek ? Ucziwy tak.. a reszta ?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Prawo do tajemnicy jest przywilejem każdego człowieka

Wśród prymitywnych ludzi tworzących prymitywne społeczeństwo.

>dlaczego wszyscy mają wiedzieć wszystko o wszystkich ?

Nie mają i też nie zmuszam Cię do wyjawienia wszystkiego, zabraniam Ci jednak i innym ludziom skarac choćby najmniejszym palcem tego, kto zdradzi prawdę o Tobie lub jakąkolwiek inną prawdę. Nikt nie ma do tego prawda, bowiem istnieje prawo do prawdy.

Poprzez publicznie jawna księgę kapitału pod kolektywną kontrolą chce także nie tyle zmusić co sprowokować wszystkich do ujawnienia informacji o rozkładzie własności wśród ludzi, bowiem ta informacja ma znaczenie egzystencjalne dla wszystkich i musi być jawna, nawet jeśli tam jeden z drugim twierdzą, że to jest atak na ich wolność. Interes społeczny ważniejszy jest od interesu indywidualnego a społeczeństwo zawsze zniewala. Jak ktoś chce korzystać z prawa własności i rządzić mieniem z wyłączeniem prawa do niego innych ludzi to jego mienie musi być publicznie jawne.

>Czy tu na forum obnażasz swoje najskrytsze sekrety obcym ludziom ?

Nie mam ich. Pokonałem wstyd i okazało się, że moje życie jest banalne. Nie potrafiłbym wywołać żadnej sensacji wokół własnego życia nawet wtedy gdybym tego bardzo chciał.

>Niektóre rzeczy muszą zależeć od przymusu, bo kto dobrowolnie będzie płacił składki czy podatki na utrzymanie np. wspólnie użytkowanej infrastruktury ?

Tak musi istnieć przymus do nienaruszalności publicznie jawnej i opodatkowanej własności ale poza tym przed autostradą stanie dla Ciebie szlaban. Zapłacisz wjedziesz nie zapłacisz nie wjedziesz. Nie będzie korzystal z autostrady to nie zapłacisz nic.

Wszystko musi być płatne i nic nie moze być za darmo aby Ci jacyś wizjonerzy tego co Ci potrzebne do życia ze swoimi poborcami podatkowymi i policją nie urządzili piekła na Ziemi.

Za wszystko zapłacisz w chwili, w której będziesz tego potrzebował i nigdy pod przymusem w podatkach od biedy, żeby zrealizować chore wizje innych ludzi.

>Kto z własnej i nie przymuszonej woli zapłaci czynsz czy dowolny inny rachunek ? Ucziwy tak.. a reszta ?

Myślę, że ten kto chce mieszkać w cudzym albo nabyć cudzą rzecz. Bez zapłaty nie będziesz miał do tego prawa, bo to będzie kradzież.

Postuluję zaszyfrowanie portfeli na wzór portfeli w kryptowalutach aby tylko właściciel miał dostęp do swojego portfela i nikt więcej, żaden bankier, komornik, poborca, żaden wysoki urzędnik ani inny wizjoner tego co dobre i co złe.

Postuluję również demokratyczny podatek tylko od własności, określany w jawnej demokracji bezpośredniej i przeznaczony w zasadniczej części na bezpośredni dochód gwarantowany wszystkich, z mocnym akcentem na bezpośredni.

Algorytm księgi kapitału miałby taki podatek od wszystkich pobrać automatycznie i przeksięgować go konta pozostałych użytkowników.

O części pozostającej na utrzymanie porządku prawnego w państwie, ktora to część podatku miałby zostać określona także w jawnej demokracji bezpośredniej decydować mają jedynie płatnicy podatku i w takim stopniu w jakim podatek zaplacili.

Nie wybiera się tajnie żadnych urzędników, nie tworzy dla nich budżetów lecz to właściciele płacący podatki bezpośrednio finansują policję i wojsko.

Nie ma żadnych tajnych wyborów ludzi, którzy będą o czymkolwiek decydować.

Istnieje wyłącznie jawny wybór bezpośredni norm społecznych i wysokości podatku od własności a także podziału tego podatku na cześć bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich i część na utrzymanie porządku prawnego w państwie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
02-11-2023 16:11 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Podatek od własności to postulat komunistyczny.
Na własność posiadasz mnóstwo rzeczy i co chcesz od nich płacić podatek ?
Dochód gwarantowany to otrzymywanie pieniędzy za NIC by móc kupić to czego się nie wytworzyło.
Czyli jest to zasiłek socjalny ! a kto będzie pracował by to coś wytworzyć ?
Bez podatków nie byłoby niczego z czego możesz w każdej chwili skorzystać, bo nikt by nie wybudował drogi albo rurociągu (np.kanalizacji) czy czegokolwiek z bramką poboru opłat i wrzutnikiem na monety by ktoś mógł skorzystać z toalety.
Wszystko już teraz jest płatne i nie ma nic za darmo.. płacisz albo jawnie albo w podatkach, które są przecież ukryte we wszystkich towarach i usługach.

Sam to wymyśliłeś wszystko czy naoglądałeś się jakichś głupot ?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Podatek od własności to postulat komunistyczny.
Komunizm nie jest kategorią etyczną (zmieniasz temat?)

>Na własność posiadasz mnóstwo rzeczy i co chcesz od nich płacić podatek ?
Każdy posiadacz gruntu ogranicza innym do niego dostęp, więc niechby wykrzesał z niego dobra, które umożliwią mu zapłacenie podatku od własności; to ma większy sens, niż to, że ktoś dobra wytwarza.

>Sam to wymyśliłeś wszystko czy naoglądałeś się jakichś głupot ?
Wyzwiska nie są argumentami, tylko głupotami.

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Za wzór stawiam tu Kostarykę, która już w 1949 r. zapisała w konstutucji ustawę zakazującą formowania armii.

Natura jest pełna pasożytów a także sił kreacji nowych pasożytów jeśli tylko gdziekolwiek objawi się pożywna tkanka.

Stań się bezbronny a natychmiast staniesz się niewolnikiem innych ludzi albo skończysz jak niezgodny z chciwością Jezus na krzyżu.

Proponuję inne zapisy w konstytucji.

1. Prawo do życia - nikomu nie wolno wyzyskiwać i niszczyć cudzego życia.

2. Prawo do prawdy - nikomu nie wolno skrzywdzić innego człowieka za zdrade prawdy.

3. Prawo do pokoju - nikomu nie wolno skrzywdzić innego człowieka za odmowę walki.

4. Prawo do obrony - każdy człowiek może dowolnie się uzbroić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Stań się bezbronny a natychmiast staniesz się niewolnikiem innych ludzi albo skończysz jak niezgodny z chciwością Jezus na krzyżu.
>Proponuję inne zapisy w konstytucji.
>1. Prawo do życia - nikomu nie wolno wyzyskiwać i niszczyć cudzego życia.
>2. Prawo do prawdy - nikomu nie wolno skrzywdzić innego człowieka za zdrade prawdy.
>3. Prawo do pokoju - nikomu nie wolno skrzywdzić innego człowieka za odmowę walki.
>4. Prawo do obrony - każdy człowiek może dowolnie się uzbroić.
>

do czwartego punktu trzeba dodać, że każdy człowiek może przyjąć nieograniczona ilość broni od Żydów amerykańskich i do każdego wyznaczonego przez nich strzelać, oczywiście w obronie własnej.



Amerykańska ustawa zasadnicza w wersji dla Japonii zabrania Japończykom posiadać wojska.
Japończycy, pomimo prawnego zakazu posiadania wojska, kupują uzbrojenie u Żydów amerykańskich i budują lotniskowce.
Żydom amerykańskim udało się pokonać Żydów komunistów i skolonizować pół Europy. Dzisiaj Żydzi amerykańscy atakują komunistów chińskich. Minął wiek i mamy kolejną wojnę, której przyczyną jest imperializm Żydów amerykańskich. Polska po raz kolejny jest używana przez nich do proxy war.
Historia się powtarza i mało kto to zauważa.

pl.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_(AGTR-5)

USS Liberty (AGTR-5) - amerykański okręt pomocniczy typu Belmont, klasyfikowany jako technical research ship, pełniący funkcję jednostki rozpoznania radioelektronicznego. Poważnie uszkodzony podczas wojny sześciodniowej w wyniku ataku lotnictwa i marynarki wojennej Izraela. 8 czerwca 1967 roku około godziny 14 USS "Liberty" został bez ostrzeżenia zaatakowany na wodach międzynarodowych przez siły lotnicze i morskie Izraela.

W 1967 r. Żydzi z Izraela ostrzelali okręt Żydów amerykańskich.
Hamerlik, świata nie zmienisz przepisami.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Hamerlik, świata nie zmienisz przepisami.
On nie tworzy przepisów, tylko pisze na fR.

Tak jak Ty.


cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Hamerlik, świata nie zmienisz przepisami.
>On nie tworzy przepisów, tylko pisze na fR.
>Tak jak Ty.

Wymyślam sobie i innym normy społeczne, które powinny wszystkich obowiązywać, zabraniam innym wyzysku, kar za zdradę prawdy, kar za odmowę walki i daję prawo do uzbrojenia się.

Nie zostałem do tego przez nikogo wybrany, wyrażam te normy, bo czuję je w głębi własnej duszy.

Czy one są ważne czy nieważne, to już zależy od uczuć innych ludzi. Każdy człowiek odczuwa co właściwe i niewłaściwe w jego życiu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Wymyślam sobie i innym normy społeczne, które powinny wszystkich obowiązywać,
Tylko zwróciłam uwagę Thoterowi, że robiąc to co Ty, nie może Cię krytykować.

>Nie zostałem do tego przez nikogo wybrany, wyrażam te normy, bo czuję je w głębi własnej duszy.
>Czy one są ważne czy nieważne, to już zależy od uczuć innych ludzi. Każdy człowiek odczuwa co właściwe i niewłaściwe w jego życiu.
Proponując nowe rozwiązania, powinno się wykazać, że są lepsze.

cr
Thoter (6650 punktów)

>Co przypomniało mi trochę rozumowanie Putina

Skąd wiesz jak rozumuje Putin ??

Jeżeli ktoś się nabiera na propagandę, że: Hitler, Stalin i Putin działali w oparciu o swoje wizje to powinien wrócić do przedszkola.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365