 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-03-2013 21:15 | worek kości (2937 punktów) | Kolejny atak faszystów
7 na 7 | W jakim my kraju żyjemy?! lublin.gaz(*)azi___Bili_gdzie_popadlo_.htmlW zeszłym roku tego nie było. Organizują się. A na salonach humaniści chcą wierzyć, że nic złego się nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie. Albo zaczną atakować swoich wrogów... Tak naprawdę oni uważają za wrogów ludzi, których na oczy nie widzieli. Twarzą w twarz nie są niebezpieczni. Chyba że jest ich znaczna liczebna przewaga, a wróg ma inny kolor skóry. Wtedy są bardzo odważni. Z tymi ludźmi nie da się rozmawiać, sam kiedyś próbowałem. Każdy argument jest przez nich ignorowany, a jedyne czym umieją odpowiedzieć to wyuczone slogany i hasełka. Nie umieją samodzielnie myśleć, dlatego szukają sobie przywódcy, który zrobi to za nich. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Maciej Stachowski (255 punktów) | >Kolejny atak faszystów
Eee, nie chcę się czepiać, ale to akurat antyfaszyści w tym artykule są...
I may disapprove of what you say, But I will defend to the death your right to say it.
|
|
 | 6 na 6 | worek kości (2937 punktów) |
 Ale przyznasz, że to uczciwa pomyłka. Gdy antyfaszyści latają po ulicy w kominiarkach jak faszyści, to człowiek się nagle zaczyna gubić w tych wszystkich etykietach.
bembergiem w berg
|
|
 | 2 na 2 | Pa1ryk (1539 punktów) | Wydaje mi się, że worek chciał w ten sposób ironiczne nawiązać do tego wątku i trzeba przyznać, wyszło mu całkiem zręcznie.
|
|
|  | 4 na 6 | worek kości (2937 punktów) | Mam nadzieję, że nie wziąłeś tego do siebie. Przegięcia zarówno po lewej jak i prawej stronie wkurzają mnie tak samo - chciałem tylko wprowadzić nieco równowagi światopoglądowej na racjonaliście.
bembergiem w berg
|
|
| |  | 1 na 1 | Pa1ryk (1539 punktów) | > Mam nadzieję, że nie wziąłeś tego do siebie.Wprost przeciwnie. Zacytowałeś mnie, czuję się wyróżniony i spełniony
|
|
| |  | 4 na 4 | Maciej Stachowski (255 punktów) | >Mam nadzieję, że nie wziąłeś tego do siebie. Przegięcia zarówno po lewej jak i prawej stronie wkurzają mnie tak samo - chciałem tylko wprowadzić nieco równowagi światopoglądowej na racjonaliście.
Przyznam, przeleciała mi nad głową ta ironia, winszuję.
Nie rozumiem za to, w jakim sensie ma to odniesienie do "równowagi światopoglądowej". Próbuje nas Pan przekonać, że skoro Antifa bije tak jak faszyści, to antyfaszyzm jest tak samo zły/dobry jak faszyzm? Ideologie to jedno, to, co niektórzy ludzie robią w ich imieniu, to drugie.
>Ale przyznasz, że to uczciwa pomyłka. Gdy antyfaszyści latają po ulicy w kominiarkach jak faszyści, to człowiek się nagle zaczyna gubić w tych wszystkich etykietach.
Z niechęcią, ale muszę przyznać. Antifa często przynosi więcej szkody niż pożytku walce z faszyzmem.
I may disapprove of what you say, But I will defend to the death your right to say it.
|
|
| | |  | -1 na 3 | Artur@R (7115 punktów) | > Z niechęcią, ale muszę przyznać. Antifa często przynosi więcej szkody niż pożytku walce z faszyzmem.<Ojtam, ojtam  ....skoro nawet Amisze maja swoją Mafię, Obrońców  A gdzie tam Antyfie do Amiszów  ...
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody."
|
|
| |  | 1 na 1 | Fafciu (953 punktów) | >Mam nadzieję, że nie wziąłeś tego do siebie. Przegięcia zarówno po lewej jak i prawej stronie wkurzają mnie tak samo - chciałem tylko wprowadzić nieco równowagi światopoglądowej na racjonaliście.
Ciekawe tylko, że jak chcesz wprowadzać tą równowagę, to wypowiadasz się akurat z prawej strony, a jak widać po tym wątku większość użytkowników Antify nie darzy sympatią, generalnie siedzą tutaj w większości grzeczni demokraci w garniturkach.
|
|
|  | 12 na 14 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Wyszło mu głupio. To że kibolska Antifa pobiła jakąś grupkę wracającą z imprezy ONR (zakładając że tak to wyglądało) świadczy moim zdaniem o jej słabości i bezradności niż o jakimś "faszystowskim zagrożeniu". Wiadomo, że Antifa to są antyfaszyści nastawieni także na konfrontacje fizyczne. To na ogół radykalne grupy lewicowe i anarchistyczne, które uważają, że tylko czynny sprzeciw wobec neofaszyzmu może zatrzymać jego rozwój. Polska Antifa od lat konfrontowała się z ONRowcami i wszechpolakami, ale nie poprzez atakowanie małych powracających grup, lecz poprzez blokowanie Marszów ONR. W okresie smoleńskim z kolejnymi latami blokady były coraz słabsze, a w 2012 po raz pierwszy odstąpiono od blokowania. Antifa jawnie mówiąc o konieczności "czynnego sprzeciwu" wobec narodowców, robi to jednak w sposób nieco bardziej zaplanowany. Hakują przy tym ich strony lub przenikają do ich grup, by paraliżować ich działania (w drugą stronę też to działa...). Np. 1 maja 2012 rozbili w Warszawie nocną akcję Wszechpolaków, którzy zaplanowali wypad ze zrywaniem flag UE z urzędów. Późną nocą zostali wyłomotani przez anarchistów i chyba nawet nie zgłaszali zajścia na policji. Jak dotąd nie spotkałem się jeszcze z tak kibolską akcją Antify, więc nie można wykluczyć że to prowokacja, ale i może to być efekt szukania sojuszników wśród kiboli (np. Antifa Kolejorz, Antifa Jagiellonia). Może szalikowcy z Antifa Hooligans postanowili zostać "partyzantami" uznając, że narodowcy są już za dużą siłą do zablokowania. Grupy kibolskie znacznie jednak sprawniej zostały zagospodarowane pod hasłami "Bóg Honor Ojczyzna". Środowiska narodowo-radykalne znacznie wcześniej zaczęły przenikanie do środowisk kibolskich, w ostatnim czasie kler coraz obficiej kropi szaliki. Młodzież Wszechpolska na Marsz "Żołnierzy wyklętych" zaprasza zakrwawionym bejzbolem - o taki patriotyzm tu idzie:  Takie głupawe ataki mogą się naturalnie eskalować wraz z dalszym rozwojem "kibolstwa patriotycznego", ale to nie jest żadne zagrożenie - ani dla społeczeństwa, ani dla patriotów, którzy mają już wokół siebie tysiące kiboli. Nie trzeba być jednak specjalnie przenikliwym, aby zrozumieć, że gwałtowny przypływ uczuć "patriotycznych" w środowiskach chuligańskich, ktorych bijatyki są głównym stylem życia, nie ma wiele wspólnego ani z troską o Polskę ani nie dzieje się samoistnie. Kościół i narodowcy dają im niezwykłą szansę na "dowartościowanie" ich idiotycznego fanatyzmu i chęci walki. Fanatycy kibolscy w odwiedzinach u fanatyków jasnogórskich:  Dziś to kluby kibolskie przede wszystkim odpowiedzialne są za przyprowadzenie tłumów na marsze żołnierzy wyklętych. Wszechpolacy i ONRowcy bardzo się cieszą, że jakaś grupka została zaatakowana, bo właśnie o to chodzi, to odpowiednio "zmotywuje" ich chłopców, których mają teraz tysiące. Prawicowe tłumy już domagają się krwi i śmierci. Na stronie Winnickiego chłopaki aż się rwą komentując zajście: Cytat:Piotr Kowalski Powolutku,pomalutku,władza się zmieni,będziemy pamiętali o "bohaterach z antify",dostaną "nagrodę' Tomasz Gumulak I dobrze... Sekcja sportowa potrzebuje motywacji;d  Na stronach prawicowych dziś pisze się o tym, że kibole mają "iść walczyć za kraj" i nie chodzi im wcale o Afganistan, lecz przede wszystkim o zdobycie ul. Czerskiej. W całej Polsce dziesiątki lub setki zjednoczonych Wszechpolaków, ONRów, NOPów, ANów prowadzi tysiące chuliganów z najróżniejszych klubów, w procesjach pseudopatriotycznych, w których banery "przywracające pamięć" o "wyklętych" służą tylko jako eufemistyczny sposób na to, by ogłosić: wybieramy się na wojnę z komuną. Większość haseł na cześć "żołnierzy wyklętych" to groźba. Najważniejsze hasła brzmią: - Śmierć wrogom ojczyzny, - Chcieli by Polska była czysta jak łza - Na szubienicę za historię pełną krwi - Norymberga dla komuny - A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści. - Wybuchła iskra, by przynieść zwycięstwo Dość pobieżna analiza tego środowiska wyjaśnia co rozumieją oni za komunę: Gazeta Wyborcza, Ruch Palikota i SLD, homoseksualistów, antyklerykałów. Zabierali się nawet za kolportaż wlepek z Palikotem i hasłem "Śmierć wrogom ojczyzny". Niedawno też wybazgrali to na biurze poselskim Senyszyn, które zostało też oblane czerwoną farbę. Kibole to i tak na ogół chłopaki, którzy z historii wagarowali, że teraz tym chętniej przyjmują kibolską wersję historii. Także sami "zołnierze wyklęci" to nie są martwi bohaterowie, ojciec duchowy tego patriotycznego kibolstwa mówi wprost o kogo chodzi:  W styczniu na Jasnej Górze agitator radiomaryjny zachęcał kiboli, by uczyli się "fechtunku", wszechpolak wzywał ich do wspólnej rewolucji i mówił o konieczności powołania organizacji "lekko paramilitarnej", kibol mówił o zawierzeniu Maryi 12 tys. "szabel", ksiądz kreował ich na męczenników chrześcijańskich: "Cierpicie prześladowanie. Nie dziwcie się bracia, jeśli świat was nienawidzi. Bądźcie wierni sprawiedliwości". Kler tak nadskakuje teraz nad kibicami, że paulini nawet chórek jasnogórski ubrali na ten czas w kibolskie koszulki zamiast komeżek. Po mszy przeszli dalszą formację duchową na temat zamachu smoleńskiego i historii współczesnej. Aby nie dochodziło do takich gaf jak na poprzedniej pielgrzymce kibolskiej, kiedy jakiś mniej kumaty kibol wymachiwał przed obliczem Czarnej Madonny szalikiem z hasłem "Witajcie w piekle". Oświetlona setkami kibolskich rac, Jasna Góra naprawdę wygląda wówczas jak piekło. Ciekawskim dziennikarzom ksiądz wyjaśnia: To tylko takie żarty.   Nazywanie ich faszystami jest bez sensu. Faszyzm to dryl, a tam chodzi o zadymę ogólnopolską. Polecam: narodowcy.(*)-warszawie-relacja/2012/03/02/lwypolnocy.pl/Portals/0/Aktualnosci/DSCF2088.JPGgpcodziennie.pl/5295-kibice-wykleci.htmlbraciawaso(*)om/2012/02/kibice-wykleci.htmlkibole24.p(*)ietony/66-kibole-pamitali.htmlkibiceprom(*).php/czesc-i-chwala-bohaterom/
|
|
| |  | 1 na 1 | Fafciu (953 punktów) | >Faszyzm to dryl, a tam chodzi o zadymę ogólnopolską.
No bo dryl wprowadzą dopiero, jak Winniczek czy kto tam ma być zostanie dyktatorem, jak ta zadyma przyniesie oczekiwane skutki. Z narodowcami, terlikami, powstańcami kwietniowymi, kurwinistami tak jest- krzyczą, że im reżym Tuska wolność ogranicza a im samym nie chodzi o nic innego jak o branie ludzi za mordy.
|
|
| | |  | 2 na 2 meercat (934 punktów) (zablokowany) | Ta pałka ze śladami krwi... Czy pamięć wymaga takiego przekazu? Moim zdaniem to nie jest przekaz pamięci, tylko przekaz zachęty. Kogo dziś chcą pałować? Każdego kto podważa nacjonalizm i katolicyzm?
|
|
| | | |  | | worek kości (2937 punktów) | >Ta pałka ze śladami krwi...
No daj spokój, przecież to stylizacja na tarantiowskie Inglorious Bastards.
bembergiem w berg
|
|
| | | | |  | 3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | I co niby z tego? Sądzisz, że motyw pojawił się, bo grafik czuje słabość do Brada Pitta?
|
|
| |  | | Konowal (6291 punktów) | Jak stare przysłowie pszczół mówi: Kto mieczem wojuje od miecza ginie. Cały Twój tekst ma na celu sprowadzenie zagadnienia do jednego równania, że ruch narodowy=ruch kibolski , co jest grubym nadużyciem. Takie same schematy wykorzystywano w PRL i przez ostatnie 20 lat, więc nie ma co się dziwić, że wszelkie złe zachowania z drugiej strony tak samo są używane. Przez 20 lat ludzie się dużo nauczyli. Racjonalnie jest że jak się nie da dyskutować merytorycznie to się przenosi to w inne sfery, a metody stosuje się takie jak przeciwnik.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| | |  | 2 na 2 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Cały Twój tekst ma na celu sprowadzenie zagadnienia do jednego równania, że ruch narodowy=ruch kibolski
W żadnym razie, mówił on jedynie tyle, że obchody tego święta coraz wyraziściej związane są z kibolami, na wielu marszach to kiboli jest najwięcej na innych dominuje lud smoleński. Narodowców jest zdecydowanie mniej niż kiboli. Obchody żołnierzy wyklętych stają się marszami kiboli wyklętych. Narodowców postrzegam jako tych, którzy będą starali się skierować za jakiś czas agresję kibolską na przeciwników politycznych, na rozbijanie parad, zakłócanie wykładów itd. Im będzie się wydawało, że mają na swoich usługach kiboli, a w rzeczywistości sami zostaną wykorzystani, by zapewnić gangsterom lepsze dojścia do władzy, bo środowiska kibolskie są przenikanie nie tylko przez narodowców, ale przede wszystkim przez gangi.
|
|
| | | |  | | Konowal (6291 punktów) | >>Cały Twój tekst ma na celu sprowadzenie zagadnienia do jednego równania, że ruch narodowy=ruch kibolski >W żadnym razie, mówił on jedynie tyle, że obchody tego święta coraz wyraziściej związane są z kibolami, na wielu marszach to kiboli jest najwięcej na innych dominuje lud smoleński. Narodowców jest zdecydowanie mniej niż kiboli. Obchody żołnierzy wyklętych stają się marszami kiboli wyklętych.
Moim zdaniem dopasowujesz do swoje tezy fakty. Ja mógłbym zestawić takie zdjęciahttp://wpolityce.pl/artykuly/48437-tlumy-dzieci-i-rodzicow-na-pikniku-rodzinnym-poswieconym-zolnierzom-wykletym-zobacz-zdjecia i napisać że to przyszłość narodu. Marsz Niepodległości też starano się łączyć z kibolami, ale nawet się nikt nie zająknął skąd tylu tak kiboli nazbierano. Może są oni najbardziej widoczni , ale to nie znaczy że najliczniejsi. Nie wiem co się wykrystalizuje z Ruchu Narodowego , ale twierdzenie , że może go zdominować ruch kiboli jest teza mocno naciąganą.
> ale przede wszystkim przez gangi. To raczej życzenie niż stwierdzenie faktu.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > Moim zdaniem dopasowujesz do swoje tezy fakty. Ja mógłbym zestawić takie zdjęciaZdjęcia, zwłaszcza ze stron narodowych, nie mają tutaj znaczenia, gdyż narodowcy starają się przytuszować skalę kibolstwa w tym wszystkim. Natomiast na stronach kibolskich często wskazują ilu ich było. Kilka przykładów: Warszawa: Marsz Żołnierzy Wyklętych na który przybyło 1500 osób organizowali Autonomiczni Nacjonaliści wraz z Legią, ale wzięli w nim udział także Wszechpolacy i NOPki narodowcy.(*)-warszawie-relacja/2012/03/02/Opole - marsz ok. 200 osób, z czego 60 to Odra Opole Marsz Wyklętych we Wrocławiu: Śląsk, Sparta, NOP, inni narodowcy, 2 tys., z czego połowa kiboli Tychy: Kibole szeroko kolportują podziękowania jakiegoś Stanisława, żołnierza AK, który opisuje swe wzruszenie ich postawą: "Jestem głęboko wzruszony postawą fanów-patriotów GKS-u Tychy, którzy dnia 1 marca 2012 roku w tak charakterystyczny sposób uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych. (...) Chwała Wam za to młodzi PATRIOCI" tyskifan.pl/index.php?id=1&id2=341 marca 2012: w Słupsku w "marszu patriotów" z pochodniami organizowanym przez Kibiców Gryfa Słupsk idzie ok. tysiąc osób z różnych lokalnych klubów, plus grupka z NOP. Idą pod hasłem "Kibice wyklęci". Zaczęło się od mszy, na której poświęcono "barwy klubowe", obok wielkiego banera Kibice wyklęci spora grafika na której kopany lewicowiec upada (Good Night Left Side). Pod obeliskiem Państwa Podziemnego kwiaty składają delegacje: Solidarności, Solidarnej Polski, PiS oraz "fanatyków Gryfa Słupsk". Na końcu na pl. Zwycięstwa podano żołnierską grochówkę przy muzyce "Myśmy rebelianci" De Press. 16.2.2013 "Kibice Wyklęci" z Lecha Poznań poprowadzili kilkutysięczny marsz w rocznicę Powstania Wielkopolskiego pod hasłem "Wybuchła iskra, by przynieść ZWYCIĘSTWO" citisus.sa(*)nie-mowia-czyli-kibice-wykleciNie będę tego ciągnął w tym miejscu, bo piszę o tym bardziej systematyczne opracowanie. > Marsz Niepodległości też starano się łączyć z kibolami, ale nawet się nikt nie zająknął skąd tylu tak kiboli nazbierano.Zaglądaj czasami na strony kibolskie to będziesz wiedział skąd i jak. > Może są oni najbardziej widoczni , ale to nie znaczy że najliczniejsi.Oni stają się głównymi bohaterami święta. Na Jasnej Górze poświęceni jako "kibice wyklęci", kreuje się ich na żołnierzy szykujących się na wojnę o Polskę. > Nie wiem co się wykrystalizuje z Ruchu NarodowegoKolejna wersja narodowego socjalizmu. Kręcą się tam wprawdzie ludzie z Nowej Prawicy, w ONR też trochę liberalniej gospodarczo się zrobiło, lecz całość jest zupełnie zdominowane przez środowiska o profilu narodowym z oczekiwaniami socjalnymi (są przekonani, że ich nie dostają, bo postkomuna kradnie, lecz jak się rozprawi z postkomuną, to będą mogli w końcu dostać). Na pewno nie wyniknie z tego korwinistyczny liberalizm, czego niech będzie dowodem wywalenie Korwina z kapituły Marszu, jak zaczął burczeć, że nie podobają mu się występujący obok niego narodowi socjaliści > ale twierdzenie , że może go zdominować ruch kiboli jest teza mocno naciąganą.Tego nie formułowałem, chodziło mi o to, że gangi, które infiltrują środowiska kibolskie, poprzez narodowców zapewnią sobie lepszy dostęp do władz. Czy z kolei jacyś działacze kibolscy będą konkurować z ONRami czy MW o wpływy polityczne - o tym nie pisałem, choć jest to możliwe, jeśli znajdą się tam ludzie, którzy będą potrafili wykrzykiwać składne zdania. To oni są motorem, siłą, ich święci się jako "żołnierzy wyklętych", którzy mają bić się o Polskę. Na forach kibolskich czasami zauważam, jak dyskusjach "patriotyczno-politycznych" wypowiada się o kręcących się wokół nich narodowcach z nutką lekceważenia.
|
|
| | | | | |  | | worek kości (2937 punktów) | Czym się różni kibic od kibola?
bembergiem w berg
|
|
| | | | | | |  | 3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > Czym się różni kibic od kibola?Czytając ich fora, nie zauważam różnic użycia, poza tą może, że kibica traktują jako formę bardziej oficjalną, jednak i kibol pojawia się jako sformułowanie oficjalne, np. tytuł "Kibola Roku"
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | >Zdjęcia, zwłaszcza ze stron narodowych, nie mają tutaj znaczenia, Moim zdaniem zdjęcie to zdjęcie, widać że nei z fotoszopu. Uważasz że zdjęcia z wyborczej czy relacje z TVN-u są wiarygodniejsze?? Sam zresztą jak mniemam budujesz swoją chistorię o zdjęcia ze stron narodowych. To w końcu komu wierzyć?
>gdyż narodowcy starają się przytuszować skalę kibolstwa w tym wszystkim. Natomiast na stronach kibolskich często wskazują ilu ich było.
Kibolskich czy kibicowskich, bo tu widzę już następną manipulację. Rozumiem że kibol to podgrupa kibiców która jest faktycznie zjawiskiem negatywnym, ale na pewno nie jest tak że 100 kibiców, to kibole.
>>Może są oni najbardziej widoczni , ale to nie znaczy że najliczniejsi. >Oni stają się głównymi bohaterami święta. Na Jasnej Górze poświęceni jako "kibice wyklęci", kreuje się ich na żołnierzy szykujących się na wojnę o Polskę. Moim zdaniem Twoje słowa to nadinterpretacją. W sensie duchowym/symbolicznym to oczywiste jest, że się człowiek szykuje na wojnę, bo obecna rzeczywistość magdalenkowa dla dużej części społeczeństwa jest nie do przyjęcia, ani pod względem gospodarczym ani pod względem moralnym.
>>ale twierdzenie , że może go zdominować ruch kiboli jest teza mocno naciąganą. >Tego nie formułowałem, chodziło mi o to, że gangi, które infiltrują środowiska kibolskie, poprzez narodowców zapewnią sobie lepszy dostęp do władz. Ale tojest w gestii państwa żeby takie rzeczy się nie działy, choć wątpię czy koledzy "Mira Zbycha i Rycha" mogą o czymkolwiek decydować w tej materii. Można tylko liczyć na narodowców że się nie dadzą przekabacić. >Czy z kolei jacyś działacze kibolscy będą konkurować z ONRami czy MW o wpływy polityczne - o tym nie pisałem, choć jest to możliwe, jeśli znajdą się tam ludzie, którzy będą potrafili wykrzykiwać składne zdania. To oni są motorem, siłą, ich święci się jako "żołnierzy wyklętych", którzy mają bić się o Polskę. Na forach kibolskich czasami zauważam, jak dyskusjach "patriotyczno-politycznych" wypowiada się o kręcących się wokół nich narodowcach z nutką lekceważenia. Ruch narodowy się krystalizuje więc wszystko może się zdarzyć, ale mam nadzieję że jednak Twoje słowa się nie sprawdzą i powstanie coś co będzie dobre dla Polski.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| |  | | MadameDeVoltaire (1428 punktów) | Przypomniał mi się jeden kawałek z gatunku "patriotrapu", polecam, od tego patosu ma się ochotę wstać i iść bić czerwonych, naprawdę www.youtube.com/watch?v=ZC-LVv7B1TUPamiętam rozmowę z jednym znajomym, który był kibolem-podobno tam bycie narodowcem to taki wymóg formalny, nie są oni szczególnie ideowi, jak prosiłam go żeby wyjaśnił, dlaczego akurat narodowiec to słyszałam tylko że "tacy są kibole i tyle, nie można być kibolem i być za gejami". Ale obok nich narodowcy to w dużej mierze studenci historii i prawa, to bardzo smutne. > Nazywanie ich faszystami jest bez sensu.Z innej beczki to ostatnio spotykam się ze strony narodowców (już tych bardziej ideowych intelektualistów) z oddalaniem zarzutów o faszyzm demotywato(*)-Gdziez-on-jest-Panie-Michniku (polecam swoją drogą twórczość tego gościa, śledzę jego misję od roku i czytam jego bloga, dobrze ilustruje obecne prądy wśród narodowców, tylko dostaję przez to urojeń prześladowczych).
bang bang, shot you dead
|
|
|  | 2 na 4 | Sylwek (15472 punktów) | Jeszcze worek przytoczy nam statystyki wskazujące na jakąkolwiek symetrię między terrorem "antyfaszystów" i "faszystów" a już wszystko mu wyjdzie całkiem zręcznie...
|
|
| |  | 1 na 1 | Pa1ryk (1539 punktów) | Dobra, wiem o co Ci chodzi. Tylko, że ja potraktowałem ten wątek trochę sarkastycznie i w tym sensie wyszło mu zręcznie.
Zdaję sobie sprawę z dysproporcji i zgadzam się z Mariuszem Agnosiewiczem, że antifa tą akcją pokazała raczej swoją słabość i niemoc. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przemocy i szczerze powiem, że niedobrze mi się robi jak widzę hasła "narodowców", szczególnie w moim mieście, Częstochowie.
|
|
8 na 8 | KarolG (2892 punktów) | Każdy fanatyzm jest zły i niebezpieczny, a przemoc nie jest rozwiązaniem. Antifa szkodzi walce z faszystami z ONR i MW, bo ich działania są wykorzystywane przez prawicowych publicystów dokładnie w tak jak to zaprezentowałeś w swoim poście. Nie zmienia to jednak faktu, że polskim problemem nie jest lewactwo, tylko faszyzm. Od początku lat 90-tych dobrze u nas się trzymają subkultury dawniej reprezentowane przez skinheadów, a potem przez inne faszyzujące grupy i organizacje. To staje się coraz bardziej niebezpieczne, bo skini raczej nie pojawiali się na uniwersytetach, a w ONR jest sporo osób po studiach. To nasz przyszła elita. Naprawdę chcesz, żeby tacy ludzie mieli wpływ na Polskę, czy tak po prostu chciałeś się zabawić "wsadzając kij w mrowisko"?
|
|
 | 6 na 6 | paula17 (495 punktów) | >Nie zmienia to jednak faktu, że polskim problemem nie jest lewactwo, tylko faszyzm. "Polskim problemem" nie jest lewactwo czy faszyzm tylko, w tym przypadku, używanie siły fizycznej przeciwko innym.
Oczywiście worek z kości ma teraz rację nazywając ich wyczyny faszystowskimi, przeważnie to faszyści biją bliźnich o odmiennych poglądach. Uważam, że Ci prostaczkowie powinni zostać osądzeni na równi z innymi chuliganami, czy to komunistami czy to nacjonalistami, kapitalistami a komunistami. Poglądy polityczne, religijne lub jakiekolwiek inne nie mogą być usprawiedliwieniem dla przemocy fizycznej. Więc nie bardzo rozumiem sens ukrytej sugestii worka - chciałeś nas poinformować czy sprawdzić czy będziemy ich bronić? Jeśli chodzi o mnie to gdybym zobaczyła takiego lewaka to uciekałabym gdzie pieprz rośnie. Czy jestem na tym forum odosobniona w tym poglądzie? I don't think so.
|
|
|  | 8 na 12 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | > Więc nie bardzo rozumiem sens ukrytej sugestii worka - chciałeś nas poinformować czy sprawdzić czy będziemy ich bronić? Jeśli chodzi o mnie to gdybym zobaczyła takiego lewaka to uciekałabym gdzie pieprz rośnie. Czy jestem na tym forum odosobniona w tym poglądzie? I don't think so.Worek postanowił się odgryźć za ostatni temat, w którym ONR i NOP zostały nazwane po imieniu. I nie rozumie, że stosowanie przemocy jest złe. Nieważne z której strony. Ot taka katolicka przypadłość.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
|
|
| |  | 3 na 3 | Fafciu (953 punktów) | >I nie rozumie, że stosowanie przemocy jest złe.
Katolicka, w ogóle chrześcijańska przypadłość, to uważanie, że przemoc jest zła. Pacyfiści mogą praktykować swój pacyfizm tylko dlatego, że ktoś inny za nich stosuje przemoc. Orwell twierdził, że w kontekście walki z faszyzmem każdy pacyfista jest tak naprawdę sojusznikiem Hitlera i Mussoliniego i miał rację.
|
|
| | |  | 2 na 4 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | > Katolicka, w ogóle chrześcijańska przypadłość, to uważanie, że przemoc jest zła.Cytat: Przemoc - wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku przyzwolenia tej osoby na taki wpływ, przy czym wyróżnia się dwa zjawiska: przemoc fizyczną i przemoc psychiczną. pl.wikipedia.org/wiki/PrzemocNie, oni przemoc popierają. Gdyby nie to, to ta religia skończyłaby na śmietniku historii. A tak przemocą ugruntowali sobie pozycję na świecie i dalej ją utrzymują. > Pacyfiści mogą praktykować swój pacyfizm tylko dlatego, że ktoś inny za nich stosuje przemoc. Orwell twierdził, że w kontekście walki z faszyzmem każdy pacyfista jest tak naprawdę sojusznikiem Hitlera i Mussoliniego i miał rację.Tutaj mogę się częściowo zgodzić. Pacyfizm jest zgubny- należy być gotowym do obrony.
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
|
|
| | |  | | Irracja (4721 punktów) | >>Orwell twierdził, że w kontekście walki z faszyzmem każdy pacyfista jest tak naprawdę sojusznikiem Hitlera i Mussoliniego i miał rację.
... najgłośniej o pacyfizmie mówią Ci, którzy chcą bezbronności przeciwników...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
8 na 8 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > W jakim my kraju żyjemy?!Radom i Szczecin jakoś Cię do refleksji nie natchnęły... > lublin.gaz(*)azi___Bili_gdzie_popadlo_.html...Oczywista Prowokacja Prawactwa - wstydziłbyś się aż takiej Naiwności, worek  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
|
|
 | 1 na 1 | worek kości (2937 punktów) | Skoro ja jestem naiwny, to jak nazwiesz swoje podejście do sprawy - co złego, to nie my - to wiedza a priori?
bembergiem w berg
|
|
|  | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Skoro ja jestem naiwny, to jak nazwiesz swoje podejście do sprawy - co złego, to nie my - to wiedza a priori?Jak myślisz - od kogo się tych Subtelnych rozumowań uczyłem? 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
|
|
| |  | -1 na 3 | worek kości (2937 punktów) | > Jak myślisz - od kogo się tych Subtelnych rozumowań uczyłem?  Gdyby nie specyfika tego portalu, to wspomniałbym coś o Talmudzie, ale w tej sytuacji - nie wiem, no po prostu nie mam pojęcia 
bembergiem w berg
|
|
| | |  | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >Jak myślisz - od kogo się tych Subtelnych rozumowań uczyłem?  > Gdyby nie specyfika tego portalu, to wspomniałbym coś o Talmudzie,A to by się Udziwili... > ...ale w tej sytuacji - nie wiem, no po prostu nie mam pojęcia  ...na portalach Katolickich i Patriotycznych  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
|
|
 | -1 na 5 | Celecrin (6386 punktów) | "ANTIFA POLSKA KIM JESTEŚMY? Grupą radykalnych antyfaszystów mających na celu fizyczne i ideologiczne wyeliminowanie skrajnej prawicy jako siły politycznej. Od każdego z nas zależy czy faszyści będą czuli się swobodnie na ulicach. skrajnie prawicowe, homofobiczne lub rasistowskie grupy - wszyscy oni są wrogami, wszyscy oni są celem. Konfrontacja fizyczna i ideologiczna - oznacza to walkę na dwóch płaszczyznach. Faszyści nigdy nie mogą przejąć kontroli nad ulicami, dlatego fizyczna konfrontacja z nimi jest nieunikniona, ABSOLUTNIE żadnej współpracy z policją i tajnymi służbami - te instytucje zawsze są naszym wrogiem bojowy antyfaszyzm to nie zabawa. Wiele z naszych działań przekracza granice legalności i trzeba się liczyć z konsekwencjami prawnymi." Żródło: antifa.bzzz.net/> ...Oczywista Prowokacja Prawactwa - wstydziłbyś się aż takiej Naiwności, worekJa Ci nie wierzę Big-zyd, jak zawsze...Nawet jeśli to oznacza, że zgadzam się z workiem... P.S. Zadaniem Armii Ludowej była walka z niemieckim okupantem oraz dywersja na korzyść Armii Czerwonej, co oznaczało niejednokrotnie rabunkowe rekwizycje na polskiej ludności, a także fizyczną eliminację żołnierzy Armii Krajowej (AK) i innych organizacji podziemnych nieuznających dominacji sowieckiej.
|
|
|  | 3 na 3 | Hodża (11172 punktów) | >Zadaniem Armii Ludowej była walka z niemieckim okupantem oraz dywersja na korzyść Armii Czerwonej, co oznaczało niejednokrotnie rabunkowe rekwizycje na polskiej ludności, a także fizyczną eliminację żołnierzy Armii Krajowej (AK) i innych organizacji podziemnych nieuznających dominacji sowieckiej.
Zadaniem NSZ nie była fizyczna eliminacja Żydów, jakkolwiek często gęsto im się to zdarzało. Również i w AK były różne przykre przypadki pospolitego bandytyzmu. Po co przykrawać historię do założonej tezy ? AL-owcy wnieśli swój wielki wkład do walki z Niemcami a w sytuacji terroru hitlerowskiego sprawy ideologiczne zazwyczaj były drugorzędne, czego dowodem są liczne przykłady wspólnych działań z AK.
Jeśli dziś ktoś wykopuje te trupy po to, by uzasadniać polityczne tezy, nie robi tego w imię jedności tylko podziałów. To działanie nie w imię pokoju, ale nienawiści.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
| |  | 1 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | Nie było moim celem przykrawanie tezy, że ALowcy mieli ideologicznie wpisaną "fizyczną eliminację" AK. Użyłem tego zdania z Wikipedii, by pokazać jak rozumiane jest sformułowanie "fizyczna likwidacja". To zdanie pośród innych, równe ciekawych, znajduje się w manifeście polskiej Antify. Wszystkie cytaty Antify wziąłem bezpośrednio z ich strony.
|
|
| |  | | Konowal (6291 punktów) | > AL-owcy wnieśli swój wielki wkład do walki z Niemcami a w sytuacji terroru hitlerowskiego sprawy ideologiczne zazwyczaj były drugorzędne, czego dowodem są liczne przykłady wspólnych działań z AK.Nawet w wiki stoi że to były sporadyczne działania. > Jeśli dziś ktoś wykopuje te trupy po to, by uzasadniać polityczne tezy, nie robi tego w imię jedności tylko podziałów. To działanie nie w imię pokoju, ale nienawiści.Nie ma żadnej nienawiści, czy podziałów - AL nie działała na rzecz Polski, a że walczyła z Niemcami to inna sprawa. "W odróżnieniu od organizacji polskiego podziemia niepodległościowego (zarówno lewicowych, jak i prawicowych, związanych z ruchem socjalistycznym, ludowym i narodowym) GL PPR była formacją reprezentującą sowiecką rację stanu. Stała na gruncie przynależności ziem zajętych przez ZSRR po 17 września 1939 roku (łącznie z Białostocczyzną) do państwa sowieckiego, a jej stosunek do niepodległości Polski oraz legalnych organów państwa polskiego - Prezydenta, Rządu RP oraz Polskiego Państwa Podziemnego - zawsze był odzwierciedleniem polityki Stalina wobec Polski." ipn.gov.pl(*)a/gwardia-ludowa,-armia-ludowa
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
|  | 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > "ANTIFA POLSKA> KIM JESTEŚMY?Kretynami albo prowokatorami. Jedno zresztą drugiego wykluczać nie musi. > Ja Ci nie wierzę Big-zyd,To straszne. Przecież błogosławieni ci, którzy uwierzyli  . Za karę nie pójdziesz do big_zydowskiego nieba  . > jak zawsze...A tu już bezczelnie łżesz w żywe oczy, Celecrin. Np. w sprawie Śląska Cieszyńskiego zmuszony byłeś mi uwierzyć - www.racjonalista.pl/forum.php/s,533512#w534191  . A jakżeś to się wcześniej Wykłócał, a Bredził, a Wierzgał, a Zapierał... www.racjonalista.pl/forum.php/s,500758#w500858www.racjonalista.pl/forum.php/s,500758#w500914www.racjonalista.pl/forum.php/s,500758#w500940www.racjonalista.pl/forum.php/s,500758#w501105www.racjonalista.pl/forum.php/s,500758#w501146www.racjonalista.pl/forum.php/s,500758#w501185www.racjonalista.pl/forum.php/s,500758#w503083www.racjonalista.pl/forum.php/s,500758#w504750Spisane będą czyny i rozmowy... jak to mówią...  > Nawet jeśli to oznacza, że zgadzam się z workiem...No, ja myślę, że zgadzanie się z workiem musi być Wysoce Traumatycznym przeżyciem...  Wyrazy współczucia  . > Zadaniem Armii Ludowej była walka z niemieckim okupantem oraz dywersja na korzyść Armii Czerwonej,Wszelka antyniemiecka dywersja działała obiektywnie na korzyść Armii Czerwonej - obojętne czy dokonywana przez AL, AK, BCh, NSZ czy przez skrzaty leśne. > co oznaczało niejednokrotnie rabunkowe rekwizycje na polskiej ludności,Również i to AL od innych ww. formacji nie różniło. > a także fizyczną eliminację żołnierzy Armii Krajowej (AK) i innych organizacji podziemnych nieuznających dominacji sowieckiej.Nie wysilaj się - już przyznałem w innym miejscu, że Armia Kalego strzelać do Armii Ludowej przez Szlachetność Wrodzoną, zaś Armia Ludowa do Armii Kalego Zbrodniczo  .
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
|
|
| |  | | Celecrin (6386 punktów) | > A tu już bezczelnie łżesz w żywe oczy, Celecrin.> A jakżeś to się wcześniej Wykłócał, a Bredził, a Wierzgał, a Zapierał... Olałem Cię po prostu. Racji w temacie nie miałeś za grosz ani argumentów... Za to argumenty ad personam? Specjalista. Dalszą dyskusję uważałem za zbędną. Mętne posty, podsiane pogardą dla interlekutora. Nie chce mi się z Tobą gadać...Duży Żydzie. Przepraszam
|
|
| | |  | 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >A tu już bezczelnie łżesz w żywe oczy, Celecrin.> >A jakżeś to się wcześniej Wykłócał, a Bredził, a Wierzgał, a Zapierał... > Olałem Cię po prostu. Racji w temacie nie miałeś za grosz ani argumentów...BUHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!   I dlatego to właśnie pół roku później w całej rozciągłości zgodziłeś się z moim stanowiskiem, pisząc do Irracji: Cytat:Nieprawda. Podany przez Ciebie Śląsk Cieszyński. Po wygaśnięciu rodu Piastów, władzę przejęli Habsburgowie, ale Śląsk nadal formalnie pozostał lennem Korony Czeskiej, aż do upadku Księstwa. Koniec i kropka. (wytłuszczenie moje - big_zyd) Ładnie to, Celecrin, teraz tak Czarną Niewdzięcznością Mędrcowi za naukę odpłacać? > Za to argumenty ad personam? Specjalista.Widząc z jaką personą mam do czynienia, dostosowałem się do okoliczności  . > Dalszą dyskusję uważałem za zbędną....w obliczu ewidentnej przegranej...  > Mętne posty,Łżesz, skoro nawet Tobie zdołały się przebić pod czachę. > podsiane pogardą dla interlekutora....która, w przypadku tego akurat interlokutora, z każdą chwilą u mnie narasta  . > Nie chce mi się z Tobą gadać...Duży Żydzie. PrzepraszamWierzę, wierzę - mały człowieczku. Bez przeprosin.
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
|
|
| | | |  | | Irracja (4721 punktów) | > >pisząc do Irracji:> Cytat:Nieprawda. Podany przez Ciebie Śląsk Cieszyński. Po wygaśnięciu rodu Piastów, władzę przejęli Habsburgowie, ale Śląsk nadal formalnie pozostał lennem Korony Czeskiej, aż do upadku Księstwa. Koniec i kropka. (wytłuszczenie moje - big_zyd) ... ładny przykład na machinacje słowem innych, tudzież znaczeniem tych słów. Pojęcie "lenna" nie jest jednoznaczne z integralnością etniczną, kulturową czy inną...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
| | | | |  | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >>pisząc do Irracji:> >Cytat:Nieprawda. Podany przez Ciebie Śląsk Cieszyński. Po wygaśnięciu rodu Piastów, władzę przejęli Habsburgowie, ale Śląsk nadal formalnie pozostał lennem Korony Czeskiej, aż do upadku Księstwa. Koniec i kropka. (wytłuszczenie moje - big_zyd) > ... ładny przykład na machinacje słowem innych, tudzież znaczeniem tych słów. Pojęcie "lenna" nie jest jednoznaczne z integralnością etniczną, kulturową czy inną...Co to jest - w sensie polityczno-prawnym, a też i jakimkolwiek innym, integralność etniczna, kulturowa czy inna, świrze??? Ja nawet z własną matką nie jestem kulturowo integralny - i jaki niby hói z tego? Co Ci się, qurrrwa, nie zgadza, osiołku???!!! 
...analogia między wprowadzeniem konia do senatu przez cesarza, a wprowadzeniem czegoś tam do sejmu i uczynieniem tego parlamentarzystą jest zdumiewająco aktualna. (ks. prof. Paweł Bortkiewicz TCh, szef Katedry Katolickiej Nauki Społecznej UAM)
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Irracja (4721 punktów) | > >Co to jest - w sensie polityczno-prawnym, a też i jakimkolwiek innym, integralność etniczna, kulturowa czy inna, świrze???> Ja nawet z własną matką nie jestem kulturowo integralny - i jaki niby hói z tego?> Co Ci się, qurrrwa, nie zgadza, osiołku???!!!  ... prawdę mówiąc, z tak "kulturalnym" człowiekiem trudno dyskutować... i nawet nie wypada, bez podejrzenia o zniżenie się do tego samego poziomu... ... żegnam...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
5 na 7 | Mateusz Kożuch (2120 punktów) | > W jakim my kraju żyjemy?!> lublin.gaz(*)azi___Bili_gdzie_popadlo_.htmlTo na pewno ONR- owcy albo NOP-owcy przebrali się i zaatakowali. Antifa nie napada nikogo. Masz rację, że to faszyści zorganizowali. > W zeszłym roku tego nie było. Organizują się.Kto się organizuje? ONR? NOP? Wszechpolacy? > A na salonach humaniści chcą wierzyć, że nic złego się> nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie.Tego też się obawiam. Mam jednak nadzieję, że lewica się odrodzi i wybory wygra. > Albo zaczną atakować swoich wrogów...Już dawno atakują. To spalenie wozu tvn... > Tak naprawdę oni uważają za wrogów ludzi, których na oczy nie widzieli. Twarzą w> twarz nie są niebezpieczni. Chyba że jest ich znaczna liczebna przewaga, a wróg ma inny kolor skóry.Niemców, Ruskich czy Żydów nienawidzą równie mocno jak czarnych czy żółtych. Maz rację, w grupie to są mocni. Widać to było w ostatnich marszach. No i te hasełka, którymi prokuratura powinna się zainteresować- "śmierć wrogom ojczyzny" itp. > Wtedy są bardzo odważni. Z tymi ludźmi nie da się rozmawiać, sam kiedyś próbowałem.To nie próbuj bo to bandyci są. > Każdy argument jest przez nich ignorowany, a jedyne czym umieją odpowiedzieć to wyuczone slogany i hasełka.Dokładnie worek, dokładnie. > Nie umieją samodzielnie myśleć, dlatego szukają sobie przywódcy, który zrobi to za nich.To też prawda. Dlatego wszyscy to bezmyślni katolicy mający problemy z samodzielnym myśleniem. 
Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
|
|
6 na 6 | Pa1ryk (1539 punktów) | Moim zdaniem antifa to po prostu drugi koniec tego samego kija przemocy. Składają się na niego ludzie o skrajnych poglądach, którzy zdają sobie sprawę, że w demokratyczny sposób nie mają szans dojść do władzy więc szukają bardziej rewolucyjnych metod.
Myślę, że równie ważne jak potępienie takich działań jest również karanie ludzi do nich nawołujących i jawnie siejących nienawiść. Dopóki tego nie uda się załatwić to nic się nie zmieni, bo ci którzy wychodzą się tłuc to tylko bezmózgie marionetki wykonujące rozkazy. Nieważne ilu takich wsadzić za kratki, zawsze znajdą się następni. Niestety.
|
|
1 na 5 | Fafciu (953 punktów) | Nie rozumiem, czemu czepiacie się Antify ogólnie. Narodowcy mówią o sile, której boją się lewaki i pedały, zakładają już jedną bojówkę, zapraszają faszystowskie czy wręcz neonazistowskie bandy z innych krajów. Wracający z patriotycznego marszu we Wrocławiu NOPowcy-hitlerowcy napadli na skłot Wagenburg w listopadzie zeszłego roku i pobili ludzi (choć zgaduję, że dla worka kości to jest wciąż nie wystarczająca kara dla lewackich złodziei  ). Władza nie chce ich sprowadzić do pionu, to ktoś musi coś z tym zrobić. Co do tego artykułu- czy czasem jedynym źródłem nie jest Komenda Wojewódzka Policji? No to wszystko jasne. > Nie umieją samodzielnie myśleć, dlatego szukają sobie przywódcy, który zrobi to za nich.A to oni mają jakichś przywódców? Bo coś się o nich nie mówi...
|
|
6 na 6 | Selanos (12869 punktów) | Nie ważne czy z lewa czy z prawa, osoby które naruszają nietykalność cielesną, niszczą mienie publiczne bądź prywatne, powinny po pierwsze zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy, a po drugie trafić do więzienia. Tylko nie do takiego gdzie będą radośnie siedzieć na tyłku, jeść i nic nie robić. Kara izolacji jest bez sensu. Powinni w więzieniu pracować, żeby zarabiać na swoje utrzymanie. Ciężko pracować, może to by ich czegoś nauczyło.
|
|
| oportunista (1711 punktów) | Nie zgodzę się z niczym co napisałeś. Lud potrzebuje igrzysk i chleba, dokładnie w podanej kolejności. Jeśli krzyczysz; precz z krzyżem. To zaraz usłyszysz; raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę. Zazwyczaj podobne okrzyki nie są wznoszone bezmyślnie i oddolnie, jest to przemyślana taktyka. Naukowo zajmuje się tą dziedziną psychologia tłumu itp. Manipulacja ludźmi i ich emocjami jest sztuką nie dla idiotów i tchórzy, inspiratorzy chowają się co prawda za plecami tych bardziej naładowanych adrenaliną, lecz są w zasięgu, nie ma obawy. Ci co krzyczą i leją,też wiedzą co robią. Gdy zaczniesz się dobierać komuś do skóry, bądź pewny, odwetu możesz się doczekać w najmniej oczekiwanym momencie, zgodnie ze sztuką podstępu. Nie wierz w bezinteresowne działanie z głupoty. Wet za wet, tyle że po pewnym czasie nie wiadomo kto zaczął i nie ma to już znaczenia.
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) |
>Gdy zaczniesz się dobierać komuś do skóry, bądź pewny, odwetu możesz się doczekać w najmniej oczekiwanym momencie, zgodnie ze sztuką podstępu. Nie wierz w bezinteresowne działanie z głupoty. Wet za wet, tyle że po pewnym czasie nie wiadomo kto zaczął i nie ma to już znaczenia. >
"Spaliliśmy Magdeburg, bo oni spalili Willen, bo my spaliliśmy jakąś wioskę, bo oni spalili młyn. A młyn kazał spalić książę, bo zasłaniał mu widok na jezioro albo może dlatego że młynarka była zbyt cnotliwa"
A zaczęło się od wyrzucenia przez okno dwóch posłów, któym nic się nie stało bo wylądowali na kupie gnoju
Czy to naprawdę tylko historia?
|
|
meercat (934 punktów) (zablokowany) |
>W zeszłym roku tego nie było. Organizują się. A na salonach humaniści chcą >wierzyć, że nic złego się nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie. Albo zaczną atakować swoich wrogów...
Moją wypowiedź podałeś jako własną. Niebywałe.
|
|
 | | worek kości (2937 punktów) | > >W zeszłym roku tego nie było. Organizują się. A na salonach humaniści chcą >wierzyć, że nic złego się nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie. Albo zaczną atakować swoich wrogów...> Moją wypowiedź podałeś jako własną. Niebywałe.Hmm, zdaje się, że powinnaś to zgłosić do FBI 
bembergiem w berg
|
|
|  | meercat (934 punktów) (zablokowany) | > Hmm, zdaje się, że powinnaś to zgłosić do FBI Nie. Po prostu nie masz elementarnych zasad, koleżko.
|
|
| |  | | worek kości (2937 punktów) | Ktoś kradnie Twoje słowa - uznaj to za komplement, sort of. 
bembergiem w berg
|
|
| Irracja (4721 punktów) | ... powiem tak - "faszyści i antyfaszyści, komuniści i antykomuniści, rusofile i rusofoby, etc - wszyscy są siebie warci, bo kwestia faszyzmu/komuny/Rosji/etc sprawę Polski im przysłoniła"...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|