Racjonalista - Strona głównaDo treści
manifestacja neofaszystów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
02-03-2013 18:19meercat (934 punktów)manifestacja neofaszystów
Ocena 13 na 13
Pod moimi oknami gromadzi się manifestacja. Mają wielkie bannery z hasłami "śmierć wrogom ojczyzny". Jakbym czytała, że chcą mojej śmierci. To ja jestem wrogiem w ich rozumieniu. Jestem za firanka, ale otrzymałam groźbę. "Pamięć to twarda skała", "Zjednoczeni patrioci" przekreślony sierp i młot. Są chronieni przez policjantów w kamizelkach kuloodpornych. To nie staruszki-dewotki. To młodzi faceci. Zapalili pochodnie. Tak, to dokładnie to uczucie... To skojarzenie... Ruszyli. Skandują "narodowe, narodowe, siły zbrojne".
W zeszłym roku tego nie było. Organizują się. A na salonach humaniści chcą wierzyć, że nic złego się nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie. Albo zaczną atakować swoich wrogów...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Pod moimi oknami gromadzi się manifestacja. Mają wielkie bannery z hasłami "śmierć wrogom
>ojczyzny". Jakbym czytała, że chcą mojej śmierci. To ja jestem wrogiem w ich rozumieniu. Jestem za

Nie wiadomo czy jesteś wrogiem. Są nimi Żydzi, czarni itp. Tak naprawdę oni uważają za wrogów ludzi, których na oczy nie widzieli. Twarzą w twarz nie są niebezpieczni. Chyba że jest ich znaczna liczebna przewaga, a wróg ma inny kolor skóry. Wtedy są bardzo odważni.

>W zeszłym roku tego nie było. Organizują się. A na salonach humaniści chcą wierzyć, że nic złego się
>nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie. Albo zaczną atakować

Będą albo i nie będą. To będzie swego rodzaju test dla społeczeństwa. Jeżeli wpuści oszołomów do Sejmu, to już nie będę się zastanawiał, czy wyjechać. Teraz np nie mam pewności.
03-03-2013 01:10 
 Ocena 7 na 7
Pa1ryk (1539 punktów)
>Nie wiadomo czy jesteś wrogiem. Są nimi Żydzi, czarni itp. Tak naprawdę oni uważają za wrogów ludzi, których na oczy nie widzieli. Twarzą w twarz nie są niebezpieczni. Chyba że jest ich znaczna liczebna przewaga, a wróg ma inny kolor skóry. Wtedy są bardzo odważni.

Dla nich każdy kto się z nimi nie zgada jest żydem, pedałem, albo lewakiem-komuchem i należy mu się nóż między żebra. Z tymi ludźmi nie da się rozmawiać, sam kiedyś próbowałem. Każdy argument jest przez nich ignorowany, a jedyne czym umieją odpowiedzieć to wyuczone slogany i hasełka. Nie umieją samodzielnie myśleć, dlatego szukają sobie przywódcy, który zrobi to za nich.
Im dłużej patrzę na takich ludzi, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tzw. patriotyzm narodowy to nie pogląd polityczny tylko choroba umysłowa. W dodatku coraz bardziej zaraźliwa.
03-03-2013 06:17 
 Ocena 5 na 5
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>>Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie.
>Będą albo i nie będą. To będzie swego rodzaju test dla społeczeństwa. Jeżeli wpuści oszołomów do Sejmu

Społeczeństwo już to zrobiło. Dwukrotnie. W 2001, kiedy wpuściło do parlamentu Wszechpolaków, a następnie w 2005, kiedy weszło ich więcej. Zostali wyeliminowani z gry w 2007, dzięki temu, że zostali wykończeni przez PiS (zakulisowo) oraz Gazetę Wyborczą (otwarcie). Jeszcze w 2009 ex-NOPowiec, działacz wszechpolaków szefował TVP. Przez ostatnie trzy lata się przegrupowali, pozbyli się słabych ogniw związanych z dawną klęską MW, zawarli sojusz z przefarbowanym i wylajtowanym ONRem oraz z grupami kibolskimi, dzięki ludziom Opus Dei nauczyli się lepiej finansować swoje działania (poprzednio wpakowali się w afery finansowe), oraz najważniejsze - chwycili falę smoleńską. Jak sami czegoś nie zepsują to mają realne szanse by wejść. Dla PO to korzystne, bo na ich tle PO lepiej wygląda niż na tle PiS, dzięki nim PO wyrwie część głosów centrolewicowych a oni sami mogliby zabrać nieco PiSowi. Ale może być też coś na rzeczy z alarmistycznych wypowiedzi Giertycha dot. wszechpolaków. Tak czy inaczej - żadna opcja dla nas nie jest pozytywna. Dla nas - to znaczy dla mieszkających tutaj osób liberalnych światopoglądowo, bo naturalnie nie dotyczy tych, którzy wyjadą. To już nie ich dylemat.
03-03-2013 11:14 
 Ocena 1 na 1
de0_cbl (138 punktów)

>Będą albo i nie będą. To będzie swego rodzaju test dla społeczeństwa. Jeżeli wpuści oszołomów do Sejmu, to już nie będę się zastanawiał, czy wyjechać. Teraz np nie mam pewności.
>

oj... nawet już byli...

pl.wikipedia.org/wiki/Radosław_Parda

i zdjątko, żeby lepiej skojarzyć

tnij.org/dwnrp0

oczywiście informacje zawarte w wikipedii sa niepełne nie ma tam słowa o działalności w Młodzieży Wszechpolskiej (niezwykle aktywnej zresztą) i powiązaniach z NOPem (pomimo wzajemnej niechęci członków NOP i MW, manifestacje organizowali wspólnie).

nie wykluczone więc, że wrócą (do Sejmu). tylko nie wiadomo z której strony wypłyną tym razem.
marcintoruńczyk (87 punktów)
(zablokowany)
>Pod moimi oknami gromadzi się manifestacja. Mają wielkie bannery z hasłami "śmierć wrogom
>ojczyzny". Jakbym czytała, że chcą mojej śmierci. To ja jestem wrogiem w ich rozumieniu. Jestem za
>firanka, ale otrzymałam groźbę. "Pamięć to twarda skała", "Zjednoczeni patrioci" przekreślony sierp
>i młot. Są chronieni przez policjantów w kamizelkach kuloodpornych. To nie staruszki-dewotki. To
>młodzi faceci. Zapalili pochodnie. Tak, to dokładnie to uczucie... To skojarzenie... Ruszyli.
>Skandują "narodowe, narodowe, siły zbrojne".
>W zeszłym roku tego nie było. Organizują się. A na salonach humaniści chcą wierzyć, że nic złego się
>nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie. Albo zaczną atakować
>swoich wrogów...
>
Mniemam, że mówisz o ONR czy NOP. Moim zdaniem te organizacje jawnie faszystowskie powinny zostać zdelegalizowane. Masz rację, organizują się: wykład Srody, pikieta we Wrocłowiu. W 1924r. NSDAP została zdelegalizowana, rok później ponownie zalegalizowano ją, wszyscy wiemy co stało się 8 lat później. ONR czy NOP to takie własnie organizacje. Oni mówią, że nie są faszystami, a na każdym zdjęciu czy marszach salut rzymski. I dlatego lewica, srodowiska humanistyczne, liberalne powinny się połączyć przeciwko brunatnej fali. Pozdrawiam
02-03-2013 18:37 
 Ocena 2 na 2
meercat (934 punktów)
>dlatego lewica, srodowiska humanistyczne, liberalne powinny się połączyć >przeciwko brunatnej fali. Pozdrawiam
Dokładnie o tym pomyślałam.
02-03-2013 21:13 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
>>dlatego lewica, srodowiska humanistyczne, liberalne powinny się połączyć >przeciwko brunatnej fali. Pozdrawiam
> Dokładnie o tym pomyślałam.
>

Dlatego powinna obowiązywać zasada "Kto nie przeciw nam ten z nami " !!!!!!!!
Przeciwko faszystom należy szukać zgody z KAŻDYM, komu faszyzm jest wrogiem, bez względu nawet na wyznanie.
03-03-2013 11:44 
 Ocena 2 na 2
de0_cbl (138 punktów)

>Dlatego powinna obowiązywać zasada "Kto nie przeciw nam ten z nami " !!!!!!!!
>Przeciwko faszystom należy szukać zgody z KAŻDYM, komu faszyzm jest wrogiem, bez względu nawet na wyznanie.

masz na myśli zasadę: wróg mojego wroga jest moim przyjacielem
słusznie. oni myślą dokładnie tak samo. ale to tylko teoria - w prktyce jest inaczej. dlatego pozornie rosną w siłę.

POZORNIE...
często pojawiają się okreslenia "oszołomstwo" co jest całkowitą prawdą. zdecydowana większość to "niezrzeszone" oszołomy siłą od pługa oderwane, którymi bez większych przeszkód i bardzo łatwo się manipuluje. ich działania przypominają więc pospolite ruszenie. po tych garbach skaczą ambitni cwaniacy i reszta prawicy.
bo... skoro ta hołota może na tyle sobie pozwolić i władze przymykają oko na ich działania (a tak niestety jest) to co dopiero "pełnoprawni" politycy.

POZORNIE...
bo... istnieje zbyt wiele różnic by mogli się dogadać. Gmurczyk nienawidzi Giertycha i odwrotnie. dopóki chodzi o darcie papy na ulicy, wspólne imprezy i rozróby na mieście sprawiają wrażenie zgodnych i silnych. poza tym wszystkim nie potrafią znaleźć wspólnego języka. stąd tyle organizacji. podstawy ideowe opierane są na dość mglistym wyobrażeniu przeszłości (czyt. historii). wystarczy tu wspomnieć o wrzucaniu Piłsudskiego z Dmowskim do jednego worka.

jak długo utrzymają się te ruchy ? trudno powiedzieć. niemal każdy kraj w Europie musiał przez to przejść: Francja ma swoich Le Pen'ów, Austria Haider'a, etc...etc..
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Trzeba było do nich wyjść, pozdrowić ciepło, podać coś rozgrzewającego do picia, a nie od razu ustawiać się w roli ofiary. W końcu jak dojdą do władzy, lepiej będzie być po ich stronie niż po stronie przeciwnej. Stare przysłowie mówi, że jak kogoś nie możesz pokonać, to postaraj się do niego przyłączyć.


"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
02-03-2013 19:02 
 Ocena 2 na 4
Legion (587 punktów)
Stare przysłowie mówi, że jak kogoś nie możesz pokonać, to postaraj się do niego przyłączyć.
Podoba mi się twoja dwulicowość. Śmierć zdrowemu rozsądkowi!!!
02-03-2013 19:10 
 Ocena 2 na 4
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

>Podoba mi się twoja dwulicowość. Śmierć zdrowemu rozsądkowi!!!

Proszę Pana, do każdego zwierzęcia trzeba umieć odpowiednio podejść. Na ludzką małpę też są pewne chwyty, dzięki którym łatwiej ją oswoić. Niestety, stanie za firanką i prowokowanie napaści nawiązywaniem kontaktu wzrokowego z samcem z obcego stada to nie jest zbyt rozsądne zachowanie.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
meercat (934 punktów)
>Pod moimi oknami gromadzi się manifestacja. Mają wielkie bannery z hasłami "śmierć wrogom
>ojczyzny". Jakbym czytała, że chcą mojej śmierci. To ja jestem wrogiem w ich rozumieniu.

Przez to zaskoczenie i przerażenie nie wywiązałam się z roli informatora. I może to prowadzić do niejasności.

Otóż manifestacja była ku czci tzw. "żołnierzy wyklętych". Ale hasło "śmierć wrogom ojczyzny" nie było historyczne, było na dzisiaj. Moja opinia o "żołnierzach wyklętych" ma tu drugorzędne znaczenie. Czuję, że tym wrogiem jest każdy kto boi się marszu z pochodniami. Z różnych powodów. Z powodu lewicowych sympatii własnych lub w rodzinie. Z powodu lewicowego dziedzictwa. Z powodu antyklerykalnych poglądów. Z powodu nienacjonalistycznego rozumienia patriotyzmu, z powodu rusofilii itd.
02-03-2013 19:12 
 0 na 4
Unulfo (3273 punktów)
(zablokowany)

Nie cierpisz przypadkiem na jakieś zaburzenia lękowe albo urojenia prześladowcze? To ciągłe siedzenie w domu i gapienie się przez okno, ale zza firanki, daje wiele do myślenia.

"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais
02-03-2013 19:34 
 Ocena 5 na 5
Marcin Łoziński (385 punktów)
>Nie cierpisz przypadkiem na jakieś zaburzenia lękowe albo urojenia prześladowcze? To ciągłe siedzenie w domu i gapienie się przez okno, ale zza firanki, daje wiele do myślenia.
>
"Mój Boże! Jacy ci rozumni ludzie są głupi!" Beaumarchais

>

Nie wiem jak Ty, ale kiedy słyszę, jak na zewnątrz jakaś grupa nieznanych mi ludzi coś wykrzykuje, to wolę się upewnić (najlepiej niepostrzeżenie )co to za zbiorowisko i czemuż są właśnie tutaj. I dlaczego z pochodniami. Nie żeby mi to przypominało średniowieczne polowania na czarownice. Po prostu interesuje mnie, jakież to znowu formy aktywności fizycznej są teraz w modzie.

Swoją drogą, to niezwykle fascynujące, jak historia lubi się powtarzać. Sto lat temu w Niemczech, teraz u nas. No, ale przynajmniej na czele państwa nie stoi człowiek nazywany "ojcem" tudzież "wodzem" narodu... No może nie do końca. Ale za to nasze elity są zdolne do zjednoczenia i zdecydowanej walki przeciwko gwałtownym i szkodliwym zmianom politycznym... Hmm...
Wie ktoś ile kosztuje bilet lotniczy w jedną stronę... gdziekolwiek-byle-jak-najdalej-stąd?
03-03-2013 12:13 
 Ocena 3 na 3
HunterThompson (633 punktów)
Jak coś to polecam Nową Zelandie - piękna wyspa z dala od wszystkiego i mówią po angielsku są też w miare otwarci na nowych,piękna przyroda, i nawet jak będzie III wojna światowa to nikt się raczej nie zainteresuje - stabilizacja gwarantowana!, minus cena bileciuku koło 9 tysiecy
tańsza jest Kanada no i wariant najtańszy bo najbliższy Czechy!
MadameDeVoltaire (1428 punktów)
>Nie cierpisz przypadkiem na jakieś zaburzenia lękowe albo urojenia prześladowcze?

Szczerze to ja u siebie diagnozuję jakąś narodowco-fobię, srsly. Może tylko mnie otacza tak dużo ludzi z tej opcji, może też za dużo czytam Frondy i słucham Terlika (Fronda mi się wyświetla jako jedna z najczęściej odwiedzanych stron!), ale popularność radykałów mnie trochę przytłacza, idę przez Kraków i widzę na murach "NARODOWY RADYKALIZM", wchodzę do knajpki "Propozycje" pod biurem Anny Grodzkiej i wszędzie NOP, do tego jeszcze ludzie z roku ciągle mówią o komunie która podobno w Polsce jest, brr.

bang bang, shot you dead
02-03-2013 19:39 
 Ocena 6 na 6
slik (20011 punktów)
>Otóż manifestacja była ku czci tzw. "żołnierzy wyklętych".
Wygląda to na zorganizowaną akcję - w dosyć podstępny korzystając z akceptacji dla żołnierzy AK usiłuje się przy okazji gloryfikować katolickie, faszyzujące NSZ. Z przerażeniem oglądałem w TV ok 30-to letniego członka stowarzyszenia żołnierzy NSZ, manifestacje kiboli, których kreuje się na "prawdziwych patriotów"...
W Polsce odradza się faszyzm. Przerażające...
worek kości (2937 punktów)
>W Polsce odradza się faszyzm. Przerażające...

Gdzie tam widzisz faszyzm?

bembergiem w berg
02-03-2013 22:05 
 Ocena 9 na 9
Mateusz Kożuch (2120 punktów)
>>W Polsce odradza się faszyzm. Przerażające...
>Gdzie tam widzisz faszyzm?

Za wiki:
Cytat:
Faszyzm (wł. fascismo, od łac. fasces - wiązki, rózgi liktorskie i wł. fascio - wiązka, związek) - doktryna polityczna (...), sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (statolatrię, totalitarne silne przywództwo, terror państwowy i solidaryzm społeczny). Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu.
(...)
Następujące elementy są najczęściej wymieniane jako integralne części faszyzmu: nacjonalizm, etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, antykomunizm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm oraz opozycja do politycznego i ekonomicznego liberalizmu

No wypisz wymaluj łysi koledzy z NOP, ONR czy inni "prawdziwi patrioci".


Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
worek kości (2937 punktów)
To skoro już jesteśmy przy wklejankach, to np. mi bliskie jest podejście do faszyzmu jakie prezentował Orwell:

Cytat:
Słowo "faszyzm" - będące w powszechnym użytku - pozbawione jest niemal zupełnie znaczenia. Słyszałem, jak "faszyzmem" nazwano: rolników, sklepikarzy, Kredyt Społeczny, kary cielesne w szkołach, polowanie na lisa, walki byków, Komitet 1922, Komitet 1941, Kiplinga, Gandhiego, Czang-Kai-Szeka, homoseksualizm, audycje radiowe Priestleya, schroniska młodzieżowe, astrologię, kobiety, psy - i nie pamiętam co jeszcze.


Do zbioru popularnych współcześnie nalepek do przylepiania ludziom o odmiennym światopoglądzie, obok faszyzmu, wrzucić można jeszcze antysemityzm i homofobię. Do prawy, trudno dziś o gorszą kreaturę, niż antysemicki i faszystowski homofob.


bembergiem w berg
02-03-2013 22:35 
 Ocena 4 na 4
Mateusz Kożuch (2120 punktów)
>To skoro już jesteśmy przy wklejankach, to np. mi bliskie jest podejście do faszyzmu jakie prezentował Orwell:
> Cytat:
...Słyszałem, jak "faszyzmem" nazwano: ...


Taa, a wszyscy księża to pedofile, a jak nie pedofile to pedały, a jak pedał to już na pewno pedofil... Co mnie obchodzi co ktoś powiedział. Podałem definicję, która do tych organizacji pasuje jak ulał.

>Do zbioru popularnych współcześnie nalepek do przylepiania ludziom o odmiennym światopoglądzie, obok faszyzmu, wrzucić można jeszcze antysemityzm i homofobię. Do prawy, trudno dziś o gorszą kreaturę, niż antysemicki i faszystowski homofob.

A ci nie zgadzający się z łysolami to żydki, pedały, brudasy i lewaki.


Headbangers www.youtube.com/watch?v=W0ISLSGF7sQ
worek kości (2937 punktów)
>A ci nie zgadzający się z łysolami to żydki, pedały, brudasy i lewaki.

No, to już mniej więcej kumasz w jaką retorykę się pakujesz wymachując faszyzmami.

bembergiem w berg
03-03-2013 10:51 
 Ocena 2 na 2
Sławomir Budziak (402 punktów)
>>W Polsce odradza się faszyzm. Przerażające...
>Gdzie tam widzisz faszyzm?
>
bembergiem w berg


Rózgi liktorskie w szponach orła na poniższym zdjęciu są poniekąd wymowne. (Nie muszę wspominać, jak nazywamy takie rózgi?)

wroclaw.ga(*)rzeszedl_marsz_NOP__FOTO_.html
03-03-2013 02:03 
 Ocena 6 na 6
Maciej Stachowski (255 punktów)
To nie są żadne manifestacje "ku czci Żołnierzy Wyklętych", wspominające bohaterską walkę czy inny tam heroizm. To zwyczajne szykowanie sobie gruntu. Gloryfikując ŻW, gloryfikuje się jednocześnie pogląd, że walka z władzą poza czasem wojny jest nie tylko dopuszczalna, ale i bohaterska i godna wsparcia - pod warunkiem, że władza ta jest wystarczająco zła.

Potem wystarczy już tylko stwierdzić, że obecna władza jest zła.

I may disapprove of what you say,
But I will defend to the death your right to say it.
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Skandują "narodowe, narodowe, siły zbrojne".
>W zeszłym roku tego nie było. Organizują się. A na salonach humaniści chcą wierzyć, że nic złego się
>nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie. Albo zaczną atakować
>swoich wrogów...
-Myślę, że prawdziwi członkowie NSZ wyparliby się tych napompowanych fałszywym patriotyzmem gówniarzy, którzy na siłę szukają "wrogów ojczyzny" i "zdrajców narodu". Nawet półgłówki nie widzą tego, że w ten sposób upodabniają się do komunistycznych służb bezpieczeństwa wszędzie węszących "wrogów ludu".


Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
02-03-2013 20:30 
 Ocena 5 na 5
slik (20011 punktów)
>-Myślę, że prawdziwi członkowie NSZ wyparliby się tych napompowanych fałszywym patriotyzmem gówniarzy,
Tym "prawdziwym patriotom" z NSZ zdarzało się współpracować z Gestapo i w porozumieniu z Niemcami wycofywać na Zachód. I nie donosiła o tym "komunistyczna propaganda", ale meldunki dowódców AK.
Szczególnie oburzające jest wrzucanie do "jednego wora" żołnierzy z obu formacji
Kiełczewski (439 punktów)

>Tym "prawdziwym patriotom" z NSZ zdarzało się współpracować z Gestapo i w porozumieniu z Niemcami wycofywać na Zachód. I nie donosiła o tym "komunistyczna propaganda", ale meldunki dowódców AK.
>Szczególnie oburzające jest wrzucanie do "jednego wora" żołnierzy z obu formacji

Po części masz rację,ale nie idż na skróty.Brygada Świętokrzyska idąca na zachód nie była pierwszą idącą między frontem,przed Armią Czerwoną.Z Wileńszczyzny do Puszczy Kampinowskiej w 1944r. dotarli Jerzycy /mogiła w m-ce Pociecha na wschód od Palmir-po bitwie z wermachtem/i jeszcze mogę wymieniać,ale po co?A współpraca z Gestapo to częściej AL i tu nie napiszę o narodzie...... na obecnej Litwie.Sugerowałbym poszukać ,ale nie wiki.
worek kości (2937 punktów)
Gdzie tam był faszyzm?

bembergiem w berg
02-03-2013 21:27 
 Ocena 5 na 5
slik (20011 punktów)
>Gdzie tam był faszyzm?
Katolicy twierdzą, że najważniejszym osiągnięciem Szatana jest przekonanie ludzi, że Szatana nie ma!
To jak to jest - Szatan jest a faszyzmu nie ma?
02-03-2013 21:55 
 Ocena-3 na 3
worek kości (2937 punktów)
>>Gdzie tam był faszyzm?
>Katolicy twierdzą, że najważniejszym osiągnięciem Szatana jest przekonanie ludzi, że Szatana nie ma! To jak to jest - Szatan jest a faszyzmu nie ma?

Musisz żyć w świecie wypełnionym po brzegi najróżniejszymi niesamowitościami, skoro zaprezentowane powyżej rozumowanie uważasz za konkluzywne. Wszak w ten sposób udowodnić można wszystko - To jak to jest - Szatan jest a X, Y, Z nie ma? - no musi być!

bembergiem w berg
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Będę wdzięczny za wysyłanie zdjęć do Racjonalisty.
Fafciu (953 punktów)
Od nazwania Ruchaczy Narodowych faszystami bym się powstrzymywał, ale na pewno faszyzują. Gdyby nie inna opaska na ramieniu i biało-czerwona flaga, to bym umundurowanego chłopca z ONRu nie odróżnił od tego z SA. Oni nawet przestają udawać, bo widziałem kiedyś przerobiony przez nich ten plakat upload.wik(*)pedia/en/5/52/SAPoster1933.jpg (ale to chyba automatoły zrobiły).

Ja uważam, że każdy powinien mieć prawo do głoszenia najbardziej postrzelonych poglądów. Ale jak ludzie o pewnych poglądach zaczynają tworzyć organizację, która zapowiada powołanie jakichś bojówek, obalenie republiki i twierdzi, że jest siłą, której boją się lewaki, liberałowie i pedały... To z czymś takim się nie dyskutuje tylko się niszczy.
Fascynat (-25 punktów)
>Pod moimi oknami gromadzi się manifestacja. Mają wielkie bannery z hasłami "śmierć wrogom
>ojczyzny". Jakbym czytała, że chcą mojej śmierci. To ja jestem wrogiem w ich rozumieniu. Jestem za
>firanka, ale otrzymałam groźbę. "Pamięć to twarda skała", "Zjednoczeni patrioci" przekreślony sierp
>i młot. Są chronieni przez policjantów w kamizelkach kuloodpornych. To nie staruszki-dewotki. To
>młodzi faceci. Zapalili pochodnie. Tak, to dokładnie to uczucie... To skojarzenie... Ruszyli.
>Skandują "narodowe, narodowe, siły zbrojne".
>W zeszłym roku tego nie było. Organizują się. A na salonach humaniści chcą wierzyć, że nic złego się
>nie wydarzy. Bo to przecież chuligani. Ale jeszcze chwila i będą w Sejmie. Albo zaczną atakować
>swoich wrogów.

Jesteś wrogiem ojczyzny?
"Pamięć to twarda skała" - ojj, nie wgłębiają się w neuroscience.
Jak można przekreślać młot i sierp? Przecież to są podstawowe (pomijając nawiązania ideologiczne) przyrządy pracy, no nie wiem, dobrze, że nóż i widelec nie są (?) jeszcze inkryminowane.
Nie martwiłbym się, że będą w Sejmie. Zdaje się, że do tego nie potrzeba pochodni, tam już niedawno temu któryś dziennikarz z podejrzaną walizką się wtrynił.
Jak się dalej rozwijała sytuacja?

Michał ck
HunterThompson (633 punktów)
Siedząc w bunkrze za ścianą
Czekając na przyjście robaków
Idealnie odizolowany od świata za moją ścianą
Czekając na przyjście przyjście robaków
Czekając na wycięcie wymarłego lasu
Czekając na oczyszczenie miasta
Czekając na przyjście robaków
Czekając na włożenie czarnej koszuli
Czekając na odchwaszczenie z cherlaków
Czekając na rozbicie ich okien
I roztrzaskanie ich drzwi
Czekając na sąd ostateczny
By wzmocnić rasę
Czekasz, podążając za robakami
Czekając na włączenie pryszniców
I rozpalenie pieców
Czekając na pedałów i czarnuchów
i na czerwonych i Żydów
By podążyć za robakami
Czy chcesz zobaczyć Polskę
Znów u władzy, przyjacielu
Wszystko, co musisz robić, to podążać za robakami
Czy chcesz wysłać naszych kolorowych kuzynów
ponownie do domu, przyjacielu?
Wszystko, co musisz robić, to podążać za robakami

www.youtube.com/watch?v=-PSeAfSKQe4

Tak mi się skojarzył Twój post...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365