Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego robol ma nie wiedzieć o finansach firmy?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-11-2023 23:34Hamerlik Konopka (19903 punktów)Dlaczego robol ma nie wiedzieć o finansach firmy?
Ocena 3 na 3
Kiedyś istnieli ludzie, którzy wierzyli, że niewolnictwo jest jest dobre dla wszystkich, dla Panów i dla niewolników. Ci wierzący ludzie pochodzili zarówno od Panów jak i od niewolników. Wielu z nich walczyło, zabijało i ginęło za niewolnictwo wierząc, że walczą w obronie dobra ze złem. Potem, niewolnicy, zwierzęta, małpy, podludzie stali się ludźmi i świat się nie zawalił ani ludzkość nie wyginęła wbrew wierze tych ludzi.

Współcześnie istnieją ludzie, którzy wierzą, że lepiej dla wszystkich jest gdy robol nic nie wie i nic nie rozumie z finansów firmy, w której pracuje. Wierzą w to zarówno ludzie pochodzący od właścicieli jak i ludzie pochodzący od roboli. Na pewno znaleźliby się ludzie, którzy w obronie tej niewiedzy pójdą na wojnę wierząc, że zginą w walce ze złem w obronie dobra.

Ci sami ludzie wierzą, że dobra jest demokracja. Widzą państwo jak firmę, w której są robolami i chcą wiedzieć wszystko o jej finansach i chcą nią rządzić. Tym ludziom nie przeszkadza dysonans pomiędzy demokracją w państwie i brakiem demokracji w prywatnej firmie, uzasadniają sobie w umyśle, że to konieczne, że to jedyne wyjście, że bez tego świat zawali się i ludzkość wyginie.

Dlaczego robol ma nie wiedzieć o finansach firmy?

Mam jeszcze inne pytania.

Co ideologia robi z ludzkim mózgiem?
Dlaczego 99,99% ludzkości nie podobają się moje wywody?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Kiedyś istnieli ludzie, którzy wierzyli, że niewolnictwo jest jest dobre
To prawda, a obecnie lansuje się wolność osobistą jako wartość.
Ale obłudnie, bo jest ona w sprzeczności z osobistą własnością.
Z czego dalej wynika, że niewolnictwo, choć niejawne, istnieje.


cr
Thoter (6650 punktów)

> obecnie lansuje się wolność osobistą jako wartość.
>Ale obłudnie, bo jest ona w sprzeczności z osobistą własnością.
>Z czego dalej wynika, że niewolnictwo, choć niejawne, istnieje.
>

nczas.info(*)iardow-za-nieodebrane-szpryce/

"Dziennik Gazeta Prawna" poinformował w środę, że Pfizer pozwał Polskę za niewywiązanie się z umowy szczepionkowej. Żąda zapłaty 6 mld zł. Z ustaleń dziennikarzy dziennika wynika, że pierwsza rozprawa odbędzie się 6 grudnia.
Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna" pozew koncernu Pfizer przeciw Polsce został złożony w sądzie w Brukseli, gdyż umowa dotycząca pierwszej wspólnej umowy kupna szczepionek przez Komisję Europejską dla wszystkich państw członkowskich UE była podpisana przez KE, co oznacza, że podlega prawodawstwu belgijskiemu. Chodzi o postępowanie cywilnoprawne.


Jak niewolnicy zostaniemy wydojeni z kasy. W tym jewropejskim sądzie nie będzie ani jednego Polaka na sprawie. "Wyzwolony" Polak się tylko dowie ile ma zapłacić.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

> Pfizer [...] z umowy szczepionkowej. Żąda zapłaty 6 mld zł.
6mld/38mln czyli z samej kary daje to ponad 150 pln kosztów szczepionki na statystycznego Polaka, nie jest to tania szczepionka.

>Jak niewolnicy zostaniemy wydojeni z kasy. [...] nie będzie ani jednego Polaka na sprawie. "Wyzwolony" Polak się tylko dowie ile ma zapłacić.
Czyli nie we wszystkich strukturach UE przewiduje się reprezentacje narodowe/państwowe.
Więc masz rację, są w UE państwa/narody panów i państwa/narody niewolników.

cr
romaro (25211 punktów)
>Dlaczego 99,99% ludzkości nie podobają się moje wywody?
Zbyt często piszesz o sobie z myślą o "sprzedaniu się", upajając się przy tym rzekomymi swoimi cnotami, zdolnościami i innymi wspaniałymi umiejętnościami, więc nie dziw się, że ludzie się dystansują.
Sęk w tym, że społeczeństwo nie lubi ekscentryków, którzy nie przestrzegają podstawowych "zasad" życia. Między nami: twoje nienasycone pragnienie zwrócenia na siebie uwagi, pozwala mi sądzić, że ekscentryczność u ciebie jest tylko manifestem pozorów.
homopitek (1536 punktów)
>Sęk w tym, że społeczeństwo nie lubi ekscentryków, którzy nie przestrzegają podstawowych "zasad" życia. Między nami: twoje nienasycone pragnienie zwrócenia na siebie uwagi, pozwala mi sądzić, że ekscentryczność u ciebie jest tylko manifestem pozorów.
Dobrym sposobem zaspokojenia potrzeby zwracania na siebie uwagi, jeśli inni tego nie robią, jest zwracanie uwagi samemu na się.


Nie stosuję emoticonów
22-11-2023 13:10 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Dobrym sposobem zaspokojenia potrzeby zwracania na siebie uwagi, jeśli inni tego nie robią, jest zwracanie uwagi samemu na się.

Niejednokrotnie dawałem Konopce do zozumienia, że zachowuje się niedojrzale. Bez obrazy, ale zachowuje się jak nastolatek (a wiemy, że nim nie jest), który odczuwa potrzebę otrzymania znacznie więcej uwagi, niż mu poświęcamy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niejednokrotnie dawałem Konopce do zozumienia, że zachowuje się niedojrzale. Bez obrazy, ale zachowuje się jak nastolatek (a wiemy, że nim nie jest), który odczuwa potrzebę otrzymania znacznie więcej uwagi, niż mu poświęcamy.

A co z tymi robolami najętnymi do pracy na cudzym?

Powinni coś wiedzieć o finansach organizacji, którą własną krwawiącą wspoltworzą czy nic?

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-11-2023 20:15 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Niejednokrotnie dawałem Konopce do zozumienia, że zachowuje się niedojrzale. Bez obrazy, ale zachowuje się jak nastolatek (a wiemy, że nim nie jest), który odczuwa potrzebę otrzymania znacznie więcej uwagi, niż mu poświęcamy.
>A co z tymi robolami najętnymi do pracy na cudzym?
>Powinni coś wiedzieć o finansach organizacji, którą własną krwawiącą wspoltworzą czy nic?
Zwykliśmy odpowiadać na te wybrane fragmenty w dyskusji, które wydają nam się istotne z naszego punktu widzenia, albo mamy do nich ambiwalentny stosunek. I tak też uczyniłem. Nie widzę (poza tym do czego się odniosłem) niczego na co warto by czas tracić.
Ale skoro odczuwasz potrzebę otrzymania znacznie więcej uwagi, niż ci poświęciłem...

Ta analogia (no bo chyba jakaś miała być) kupy się nie trzyma:
>Kiedyś istnieli ludzie, którzy wierzyli, że niewolnictwo jest jest dobre dla wszystkich, dla Panów i dla niewolników.
>Współcześnie istnieją ludzie, którzy wierzą, że lepiej dla wszystkich jest gdy robol nic nie wie i nic nie rozumie z finansów firmy,

Jeżeli mam swoje zdanie wyrazić, to powiem krótko - jutro też ludzie będą istnieć.
I jutro też będą politycy i politycy niespełnieni (jak ty), obrażeni na cały świat, bo ich głupi robol nie wybrał.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zwykliśmy odpowiadać na te wybrane fragmenty w dyskusji, które wydają nam się istotne z naszego punktu widzenia, albo mamy do nich ambiwalentny stosunek. I tak też uczyniłem. Nie widzę (poza tym do czego się odniosłem) niczego na co warto by czas tracić.

Za to ja widzę dysonans poznawczy.
pl.m.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznoeawczy

Palacze nie chcą rozmawiać o szkodliwości papierosów.
Alkoholicy o szkodliwości alkoholu.
Narkomani o szkodliwości narkotyków.
Seksoholicy o zagrożeniach wynikających z dużej ilości partnerów seksualnych.

A wyznawcy kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności o szkodliwości dominacji w stosunkach gospodarczych.

To też ujawnia, że systemy społeczne opierają się na ludzkich popędach.

Może wręcz powiedzieć, że każdy człowiek ma popęd do kreacji określonego, właściwego dla siebie systemu społecznego.

Kiedy więc mówimy o kimś, że jest liberałem, konserwatystą, demokratą, socjalistą, anarchokapitalista, komunistą, monarchista, itd. to opisujemy tym określony system emocji jaki panuje nad jego umysłem.

Ty jesteś kapitalistą i nie w znaczeniu właściciela, tylko w znaczeniu wyznawcy kapitalizmu albo człowieka o popędzie do kapitalizmu.

Skoro odczuwasz taki popęd to będziesz omijał wszystkie przeszkody, które staną Ci na drodze do zaspokojenia.

Dyskusja o najetych do pracy na cudzym robolach i o tym jak mają wychować swoje dzieci jest wbrew twojemu popędowi dlatego będziesz jej unikał.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dlaczego 99,99% ludzkości nie podobają się moje wywody?
>Zbyt często piszesz o sobie z myślą o "sprzedaniu się"

Nie kandyduję w tajnych wyborach i nigdy nie zamierzam, to niemoralne. Nie szukam też akceptacji wśród innych ale chcę wiedzieć dlaczego inni mnie nie akceptują, chcę to zrozumieć.

>Sęk w tym, że społeczeństwo nie lubi ekscentryków, którzy nie przestrzegają podstawowych "zasad" życia.

"Podstawowych zasad"
Raczej "ideologicznej normalności".

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-11-2023 14:07 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)

>>Sęk w tym, że społeczeństwo nie lubi ekscentryków, którzy nie przestrzegają podstawowych "zasad" życia.
>"Podstawowych zasad"
>Raczej "ideologicznej normalności".
Kreatywność, oryginalność w imię zdrowego buntu, może w skrajnych przypadkach przerodzić się w dyskomfort lub patologię.
Żeby było jasne, nie mam nic przeciwko osobom, które ośmielają się być "bezwstydnie oryginalne", że noszą ekstrawagancję, tak jak my dyskrecję.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kreatywność, oryginalność w imię zdrowego buntu, może w skrajnych przypadkach przerodzić się w dyskomfort lub patologię.

Dyskomfort innych.
Ciekawe na ile ten dyskomfort wynika z tzw. kulturowej "normalności" i na ile ta "normalność" związana jest z panującą ideologią rozumianą jako powszechny system wierzeń.

>Żeby było jasne, nie mam nic przeciwko osobom, które ośmielają się być "bezwstydnie oryginalne", że noszą ekstrawagancję, tak jak my dyskrecję.

Wstyd to jedna z tych emocji, która zmusza Cię do podążania za stadem, bez względu na to dokąd stado zmierza i dokąd sam dążysz.

Jeśli bardzo chcesz podążać własną ścieżką musisz przełamać wstyd i opanować własną potrzeby przynależności i akceptacji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
22-11-2023 18:40 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Wstyd to jedna z tych emocji, która zmusza Cię do podążania za stadem, bez względu na to dokąd stado zmierza i dokąd sam dążysz.
W pełni się z Tobą tutaj zgodzę. Ważne jest, abyśmy spróbowali określić, czego się wstydzimy. Który aspekt nas samych jest z tym najbardziej związany. Niejednej osobie wrodzona nieśmiałość sprawiać może znacznie większy dyskomfort i to w wielu życiowych sytuacjach. Zaznaczam od razu - wstyd nie musi koniecznie być tym samym co nieśmiałość.
>Jeśli bardzo chcesz podążać własną ścieżką musisz przełamać wstyd i opanować własną potrzeby przynależności i akceptacji.
To, że użyłem słów "tak jak my dyskrecję", nie znaczy, że miałem na myśli konkretnie siebie. Wraz z żoną staraliśmy się pomagać naszym dzieciom przezwyciężać wstyd, który nawiązuje zwykle do poczucia osobistej bezwartościowości.
Thoter (6650 punktów)
> Ci wierzący ludzie pochodzili zarówno od Panów jak i od niewolników. Wielu z
>nich walczyło, zabijało i ginęło za niewolnictwo wierząc, że walczą w obronie dobra ze złem.

pl.wikipedia.org/wiki/TomĂĄs_de_Torquemada

Torquemada urodził się w rodzinie konwertytów nawróconych z judaizmu.(...)
Liczbę faktycznie wydanych przez hiszpańską inkwizycję w czasach Torquemady wyroków śmierci ocenia się bardzo różnie. Starsze badania podają liczbę ok. 8800 egzekucji na stosie,


Jedynie Żydzi robią geszefty na wojnach i mordowaniu ludzi. Jak trzeba to się przefarbują i stworzą front walki pomiędzy istotami, którym wstawią punkty zapalne.
W co idioci wierzą nie ma znaczenia. Zostaną użyci do zamordowania lokalnej inteligencji i rozkradzenia ich dorobku.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jedynie Żydzi robią geszefty na wojnach i mordowaniu ludzi. Jak trzeba to się przefarbują i stworzą front walki pomiędzy istotami, którym wstawią punkty zapalne.
>W co idioci wierzą nie ma znaczenia. Zostaną użyci do zamordowania lokalnej inteligencji i rozkradzenia ich dorobku.

Skoro jesteśmy tylko tępymi narzędziami w rękach Żydów jak młotek w rękach człowieka, to trzeba sobie zadać pytanie kim będziemy bez Żydów, jeśli Ci np. spontanicznie spłoną w piecach?

Kim będzie młotek bez człowieka?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Skoro jesteśmy tylko tępymi narzędziami w rękach Żydów jak młotek w rękach człowieka, to trzeba >sobie zadać pytanie kim będziemy bez Żydów, jeśli Ci np. spontanicznie spłoną w piecach?
>

Brytyjski agent Dmowski napuścił polskich "katolików" na Żydów. Polskie bydło katolickie mordowało Żydów nie rozumiejąc dlaczego. Potem Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami utworzyli III Rzeszę w celu pokonania ZSRR utworzonego przez europejskich Żydów komunistów.
W 1937 r. w ZSRR Żydzi dokonali ludobójstwa Żydów komunistów. Wymordowali wszsytkich funkcyjnych Żydów i komunistów.
Szefa Żydów komunistów Bronsteina zamordowała ekipa Żydów kierowana przez Nauma Eitingona. Dowódcą, który szkolił oficerów Armii Czerwonej był Żyd, kuzyn Bronsteina, Iona Jakir. Został zamordowany razem z 35 tysiącami swoich oficerów przez żydowską bandę, którą kierował Żyd Lew Zacharowicz Mechlis.
Gdyby Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami nie wymordowali Żydów komunistów to Europa byłaby dzisiaj potęgą. Potęgą mającą broń atomową. Polak brał udział w mordowaniu rodzącej się wielkiej Europy.
DZisiaj Polak chce odszkodowanie za to, że mordował razem z Żydami amerykańskimi i Brytyjczykami Żydów komunistów i niszczył Europę.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Powinieneś używać słowa *robotnik* a nie "robol", gdyż to drugie ma pejoratywny wydźwięk. Robol to ktoś kto nie dba o siebie, jest niechlujny a przy tym ciężka praca fizyczna jest jego jedynym sensem życia.
Gdy robotnik nie jest świadomy realnych dochodów firmy w której pracuje, trudniej mu wynegocjować podwyżkę.
>Dlaczego 99.99% ludzkości nie podobają się moje wywody ?
Skąd aż tak radykalne zdanie ? Nie należy oceniać całej ludzkości przez pryzmat małej garstki czytelników tego czy innego forum.
Demokracji w państwie nie ma, byłaby gdybyśmy decydowali referendalnie o wszystkich ważnych dla kraju sprawach. Ale gdy robotnik czy obywatel jest zadowolony to nie obchodzi go jak coś działa, ważne że działa dobrze. Ludzie chcą demokracji by mieć wpływ na to co się dzieje bo nie są zadowolni ze stanu obecnego, gdyby byli - zadowoliła by ich nawet dyktatura.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Powinieneś używać słowa *robotnik* a nie "robol", gdyż to drugie ma pejoratywny wydźwięk. Robol to ktoś kto nie dba o siebie, jest niechlujny a przy tym ciężka praca fizyczna jest jego jedynym sensem życia.

Używam raczej właściwego określenia "robol".

"Robol" to ktoś, kto w ocenie innych ludzi nie ma wartości i mam tu na myśli prawdę wewnątrz umysłu a nie zewnętrzne pozory przekonań.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
O jakiej wewnętrznej prawdzie umysłu piszesz ? Wszyscy są robolami, ekspedientka w sklepie też ?
22-11-2023 22:04 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>O jakiej wewnętrznej prawdzie umysłu piszesz ? Wszyscy są robolami, ekspedientka w sklepie też ?
Stosujący pogardliwą formę "robol" a zarazem występujący w ich interesie, zapewne używa sarkazmu.


cr
okragly (21676 punktów)

>Dlaczego 99,99% ludzkości nie podobają się moje wywody?
na 10 użytkowników fR jednemu sie wyraźnie nie podobaja Twoje wywody, pozostali sa obojetni

dla mnie, komunisty od urodzenia, Twoje wywody sa obojętne tak jak Tuska, Balcerowicza, Korwina, czy innych liberałów. Dla was najważniejsza jest hierarchia, indywidualizm, wolność, własnośc, wszystko to sa wartości antyludzkie, antykomunistyczne

hierarchia, indywidualizm, wolność, własnośc (liberalizm) to ideologia panów, oni to wszystko mają i wmawiają nam niewolnikom, że też to mamy, a my libki niedorozwojki w to wierzymy

moi przodkowie, niewolnicy, chłopi pańszczyźniani, też wierzyli, że to wola boga
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>hierarchia,

Będąca wyłącznym źródłem organizacji spolecznej, obawiająca się w każdym gatunku zwierząt społecznych.

Ile jeszcze istot musi umrzeć z głodu, żeby pozostałe przy życiu zrozumiały, że o działaniu grupy nie mogą decydować wszyscy, że musi być ośrodek decyzyjny, aby grupa była cokolwiek sprawana i potrafiła przetrwać.

Można wyróżnić w dziejach ludzkości okresy, w której rozwijały się rządy autorytarne i wiązało się praktycznie zawsze z głodem społecznym. Dopiero rządy autorytarne zapewniały, że było go włożyć do gęby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-11-2023 18:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>hierarchia,
>Będąca wyłącznym źródłem organizacji spolecznej, obawiająca się w każdym gatunku zwierząt społecznych.
najbardziej społeczne są mrówki, pszczoły, tam nie ma hierarchii

>Ile jeszcze istot musi umrzeć z głodu, żeby pozostałe przy życiu zrozumiały, że o działaniu grupy nie mogą decydować wszyscy, że musi być ośrodek decyzyjny, aby grupa była cokolwiek sprawana i potrafiła przetrwać.
a w twoim ciele gdzie jest ośrodek decyzyjny, czy sa tam generałowie, marszałkowie, papieże, ministrowie, czy inne hitlery?

> Dopiero rządy autorytarne zapewniały, że było go włożyć do gęby.
hierarchia, władza, to wymysl patoelit by rządzić, miec i być, niewolnicy maja na nich pracować
22-11-2023 17:31 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>indywidualizm, wolność

Ile istot jeszcze musi popełnić samobójstwo przez to, że otoczenie wie lepiej od nich czego potrzebują i jak mają żyć?

Jak społeczeństwo i technologia mają ewoluować skoro myśli indywidualne, niestadne są niedopuszczalne?

Indywidualizm to zdolność do kwestionowania tego co wszyscy sądzą a wolność to prawo jednostki do oderwania się od stada i do podążania własną drogą.

Komuniści rozumujący stadnie nigdy nie pojęli wartości indywidualizmu dlatego uciekinierom z komunistycznego raju strzelali w plecy a pojmanych indywidualistów więzili w koszmarnych warunkach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-11-2023 18:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>indywidualizm, wolność
>Ile istot jeszcze musi popełnić samobójstwo przez to, że otoczenie wie lepiej od nich czego potrzebują i jak mają żyć?
przecież mozna zrobic doświadczenie np zostawic dzieciaka na bezludnej wyspie, miałby co jeść, pić (karmiłby robot)
Przyjeżdżamy do niego za 40 lat i co zastajemy, co myśli, robi nasz indywidualny, wolny, człowiek?
Taki indywidualny, wolny, dorosły człowiek jest na poziomie rozwoju psychofizycznego niemowlaka, jest libkiem hiperniedorozwojkiem

liberalizm jest wymyslony by kontrolowanie (na niewolnikow) produkowac niedorozwojkow
22-11-2023 17:42 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>własnośc

Własność to prawo jednostki do decydowania w określonym czasie i w określonej przestrzeni. Dobrym przykładem jest tu własny pokój i warto przy zwrócić uwagę nie tylko na własność ale także na pokój.

Własny pokój to przestrzeń, w której na chwilę można uwolnić się od potrzeb, wierzeń, przekonań, myśli a nawet działań innych ludzi i doznać chwilę spkoju, która jest konieczna dla zachowania zdrowia psychicznego.

Wielu jeśli nie większość ludzi, gdyby nie mogła odizolować się choć na chwilę od innych, popadliby w ciężkie choroby psychiczne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
23-11-2023 18:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>własnośc
>Własność to prawo jednostki do decydowania w określonym czasie i w określonej przestrzeni. Dobrym przykładem jest tu własny pokój i warto przy zwrócić uwagę nie tylko na własność ale także na pokój.
najcięższa forma więzienia, to gdy uwięziony ma własny pokój np w USA skazani na smierc w takich przebywają, tacy umarli za zycia
szarley (54913 punktów)
>Mam jeszcze inne pytania.

Nie masz pytań, bo nie interesują cię odpowiedzi. Każdą zakwestionujesz, lub, jak kaznodzieja będziesz udawał, że nie usłyszysz

>Dlaczego robol ma nie wiedzieć o finansach firmy?
1 Nie ma "roboli" są ROBOTNICY. To, że berliński japiszon ma ich za nic nie znaczy, że są niczym. Mają prawo do godności, wbrew temu co piszesz
2 Jesteś wrogiem własności, w której pracownicy mają największą wiedzę o finansach firmy
3 Ta wiedza nie ma znaczenia, także dla ciebie. Do dziś nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie o wybór pracy

>Dlaczego 99,99% ludzkości nie podobają się moje wywody?
Odpowiedź prosta: Twoje wywody polegają na rzucaniu gównem i ucieczkach
UZASADNIJ te wywody zamiast obrażać rozmówców, to będą traktowane jak argumenta

>Współcześnie istnieją ludzie, którzy wierzą, że lepiej dla wszystkich jest gdy robol nic nie wie
Wg ciebie, każdy, kto uważa że pracownik ma prawo do takiej wiedzy, uważa, że pracownik nie ma do tego prawa.
PRACOWNIK, a nie robol. I twórca spółdzielni pracowników, a nie człowiek na którego twoje kilkuletnie dzieci pracują, bo leży w sadzie

Twierdzisz, że jest potrzebna jawność mienia
1 Ujawnij
2 Przykład krów

Teraz będzie ucieczka

Po co proponujesz nowy wątek? Przecież i tak nie będziesz w nim merytorycznie dyskutował, rzucisz gównem i uciekniesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>1 Nie ma "roboli" są ROBOTNICY.

A to już trzeba byłoby spojrzeć na wyciąg bankowy, jak są za swoje jestestwo wynagradzani i jak wyceniana jest ich ludzka wartość.

Ja tam jestem zdania, że wyciąg bankowy prawdę Ci powie o stosunku człowieka do człowieka a nie jakieś tam nazwy.

Stąd pewnie tajemnica bankowa .

pl.m.wikipedia.org/wiki/Tajemnica_bankowa

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Mam jeszcze inne pytania.
>Nie masz pytań, bo nie interesują cię odpowiedzi.

Tyle młócenia słomy w ucieczce od prostego pytania - dlaczego robol ma nie wiedzieć o finansach firmy?

Zaraz od Ciebie usłyszę, że robol powinien poznać finanse firmy w której jest zatrudniony ALE jeśli to uzasadnienie. Przy czym każde uzasadnienie będzie dla Ciebie bezzasadne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>2 Przykład krów

Nieprzypadkowo wybierasz przykłady bardzo odległych i złożonych związków gospodarczych, żeby wykorzystać je do twierdzenia, że ich nie ma.

Możesz mnie przecież zapytać co mnie obchodzi ile alpak ma peruwiański chłop w Andach?

Mój związek gospodarczy robola z firmą, w której został zatrudniony do pracy najemnej na cudzym najwyraźniej Ci nie odpowiada, bo chyba sam czujesz żebyś się wygłupił gdybyś stwierdził, że go nie ma.

Po co spółki akcyjne notowane na giełdzie publikują swoje finanse?
Co to kogo obchodzi?

Jednak kogoś obchodzi?
Właścicieli?
Żeby wiedzieli ile im się hajsu należy od posiadania?

A co z robolami tej spółki akcyjnej?
Dowiadują się niejako obok, bo im jako ludziom bez wartości kij w oko?

Jaka jest właściwie społeczna funkcja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o nieznanym właścicielu, o którym nie informuje się w wyciągu z rejestru, prowadzącej działalność gospodarczą w skrzynce na listy?

Czy to jest jakaś głębsza koncepcja czy tylko zabezpieczenie interesów wąskiej grupy ludzi przez roszczeniami reszty?

Gdzie robol jest w łańcuchu pokarmowym ludzi?
Na samym dole?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>1 Nie ma "roboli" są ROBOTNICY.
>A to już trzeba byłoby spojrzeć na wyciąg bankowy, jak są za swoje jestestwo wynagradzani i jak wyceniana jest ich ludzka wartość.

Ludzka wartość nie zależy od stanu konta.

>Stąd pewnie tajemnica bankowa .
Wiem, jesteś miłośnikiem tej tajemnicy w odniesieniu do twoich finansów

>>>Mam jeszcze inne pytania.
>>Nie masz pytań, bo nie interesują cię odpowiedzi.
>Tyle młócenia słomy w ucieczce od prostego pytania - dlaczego robol ma nie wiedzieć o finansach firmy?
1 Nie ma roboli tylko pracownicy
2 Nie znam nikogo, kto twierdzi, że pracownika nie interesuje sytuacja finansowa firmy w której pracuje i pracownik powinien mieć w nią wgląd, nie musi jednak mieć informacji o wszystkim, pewne rzeczy to tajemnice handlowe (np ceny zakupów)
3 Dla ciebie to nie ma znaczenia, skoro nie poradzisz odpowiedzieć na pytanie o wybór pracy
4 Istnieją firmy, w których pracownicy są jednocześnie współwłaścicielami i mają najlepszy wgląd w dochody firmy i TY jesteś przeciwnikiem ich istnienia

>Zaraz od Ciebie usłyszę,
Usłyszysz to, co sobie sam wymyślisz, to twoja specjalność

>>2 Przykład krów
>Nieprzypadkowo wybierasz przykłady bardzo odległych i złożonych związków gospodarczych, żeby wykorzystać je do twierdzenia, że ich nie ma.
Nieprzypadkowo wybieram prosty przykład, od którego uciekasz. Napisz wprost, że w twojej księdze kapitałów informacja o ilości krów nie musi się znaleźć.

>Możesz mnie przecież zapytać co mnie obchodzi ile alpak ma peruwiański chłop w Andach?
Przecież chcesz wiedzieć wszystko o majątkach wszystkich, więc pewnie i ten peruwiański chłop też jest w zasięgu twoich zainteresowań
Ty twierdzisz, że każdy powinien ujawniać swój majątek, nawet do użytku prywatnego, pod rygorem prawa do jego kradzieży (przykład torebki na targu, którą wolno ukraść, bo nie jest ujawniona w księdze)

>Mój związek gospodarczy robola z firmą, w której został zatrudniony do pracy najemnej na cudzym
Nie istnieje najemna praca na własnym. Pisz bez manipulacji.

>Po co spółki akcyjne notowane na giełdzie publikują swoje finanse?
Dla akcjonariuszy, ale także dla pracowników.
Podobnie pracownik warsztatu oponiarskiego, piekarni, zakładu fryzjerskiego, wie jakie są zyski, bo zna ceny za usługi/towary i koszta. Co nie zmienia faktu, że najważniejsze dla pracownika są jego własne dochody, a o jego płacy decyduje rynkowa wartość jego pracy.

>A co z robolami tej spółki akcyjnej?
Mają taki sam wgląd w te sprawozdania

>Jaka jest właściwie społeczna funkcja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o nieznanym właścicielu, o którym nie informuje się w wyciągu z rejestru, prowadzącej działalność gospodarczą w skrzynce na listy?
Co to jest "społeczna funkcja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością"?
Nie rozumiem pytania

>Gdzie robol jest w łańcuchu pokarmowym ludzi?
Zaprzestań pogardy wobec ludzi, którzy pieką dla ciebie chleb

Zadałeś pytanie, dostałeś odpowiedź, niestety nie zadowoli cię, ponieważ pytaniem próbowałeś manipulować.
Jakie informacje wg ciebie powinien mieć pracownik firmy?
Ogólny bilans?
Tak, powinien mieć do niego dostęp, bo jest to w jego interesie, decyduje o jego przyszłości, a także dlatego, że każdy pracownik ma swój udział w tworzeniu zysków firmy.
Akcyjne spółki publikują bilanse, do których pracownik ma dostęp, dostęp do danych mają rady nadzorcze, w których w twoim kraju są także przedstawiciele pracowników.

Nie jest mu jednak potrzebna informacja o tym czy właściciel firmy ma yacht, sto innych firm i dom z basenem. Nie jest mu (ani nikomu) potrzebna informacja o majątkach współpracowników, pracowników innych firm, właścicieli gospodarstw, listonoszy, specjalistów pracujących na swoim itd. a to jest twoim postulatem

>A wyznawcy kapitalizmu opartego na tajnej i nieopodatkowanej własności o szkodliwości dominacji w stosunkach gospodarczych.
Nie istnieje tajna własność. od 10 lat nie poradzisz wskazać przykładu tajnej własności.
Używasz zbitki "tajna i nieopodatkowana" jakby to było ze sobą powiązane. Nie jest

Własność jest opodatkowana głównie w postaci podatków od nieruchomości, opodatkowane są zyski z własności, jak każdy inny dochód. Przy czym zdecydowana większość właścicieli firm to nie jest próżniacza klasa jak w XIX wieku, ale ludzie, którzy pracują, czasem więcej niż twoje 40 godzin tygodniowo.

Owszem istnieje klasa społeczna tzw inwestorów, którzy żyją z obrotu akcjami, czy pochodnymi na giełdach, nie widzę pożytku z ich istnienia, ale zabronić im takiego dochodu zaskutkuje wylaniem dziecka z kąpielą w postaci braku środków na inwestycje dla spółek


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ludzka wartość nie zależy od stanu konta.

Oczywiście bardzo szanujesz sprzątaczkę, której płacisz 5 zł za pozmywanie Ci podłogi w czasie kiedy Ty przy kawie obmyslasz koncepcje jak ludzie mają żyć, a potem pytasz te uszanowana sprzątaczkę na jakie studia posłała swoje dzieci za te 5 zł od Ciebie.



youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>bardzo szanujesz sprzątaczkę, której płacisz 5 zł za pozmywanie Ci podłogi
No i klasyczny powrót Hamerlika do rzucania gównem

>w czasie kiedy Ty przy kawie obmyslasz koncepcje jak ludzie mają żyć, a potem pytasz te uszanowana sprzątaczkę na jakie studia posłała swoje dzieci za te 5 zł od Ciebie.

No i klasyczny powrót Hamerlika do rzucania gównem

Mogła być ciekawa dyskusja o zakresie dostępności pracowników do danych firm, ale zakończyłeś dyskusję w swoim stylu - gównem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Dwie firmy polska i niemiecka wytwarzają to samo, zatrudniając podobną liczbę pracowników z tą tylko różnicą, że niemiec zarabia 4 razy więcej niż polak. Gdzie się podziewa różnica, skoro ceny towarów i usług są w obu krajach na podobnym poziomie ?
Obciążenia podatkowe w Polsce nie są wcale większe, emeryt niemiecki otrzymuje również wielokrotnie więcej (wyższe składki), zasiłki są wyższe a mimo to niemieckiego pracodawcę stać by zapłacić godziwe pieniądze swojemu robotnikowi.
Odpowiedź brzmi: polski pracodawna wyzyskuje robotnika.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Odpowiedź brzmi: polski pracodawna wyzyskuje robotnika.

Szarley uwaza, że robol nie powinien za dużo wiedzieć o tym co robi, dla kogo i czemu to służy. To jest ponoc dla niego i wszystkich jest dobre, bo gdyby wiedział, to będzie się wtrącał a jest za głupi, żeby decydować.

Po prostu ma robić co mu każą i nie zadawać pytań a jak będzie protestował to trzeba go trochę przyglodzic i obniżyć mu ogólny poziom bezpieczeństwa, żeby przestał pyskować.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Odpowiedź brzmi: polski pracodawna wyzyskuje robotnika.
>Szarley uwaza, że robol nie powinien za dużo wiedzieć o tym co robi, dla kogo i czemu to służy.

Kłamiesz, jak zwykle

Czytałeś co napisałem dzisiaj o 7.24?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kłamiesz, jak zwykle

>nie musi jednak mieć informacji o wszystkim, pewne rzeczy to tajemnice

Nie sądzę.

Sądzę za to, że powoli wtlaczasz tę swoją toksynę do innych głów i budujesz lepszy od prawdy obraz rzeczywistości, dla swojej korzyści i na cudzą stratę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Oczywiście bardzo szanujesz sprzątaczkę, której płacisz 5 zł za pozmywanie Ci podłogi w czasie kiedy Ty przy kawie obmyslasz koncepcje jak ludzie mają żyć, a potem pytasz te uszanowana sprzątaczkę na jakie studia posłała swoje dzieci za te 5 zł od Ciebie.

Rzuciłeś gównem, tym skończyłeś rozmowę

Później było kłamstwo, kolejne zmyślenie moich poglądów, z którymi się nawet nie zapoznałeś

>>Kłamiesz, jak zwykle
>>nie musi jednak mieć informacji o wszystkim, pewne rzeczy to tajemnice
>Nie sądzę.
A ja jestem w stanie obronić mój pogląd w rzeczowej dyskusji, podać przykłady informacji zbędnych pracownikowi nawet na stanowisku średniego dozoru, w SUR, lub pionach handlowych
Różnica między nami jest taka, że ja zarządzałem firmami i mam o tym wiedzę, a ty byłeś jedynie słupem w zarządzie firmy windykacyjnej

>Sądzę za to, że powoli wtlaczasz tę swoją toksynę do innych głów
Znów gówno zamiast argumentów

>dla swojej korzyści i na cudzą stratę.
Kolejne rzucanie gównem zamiast argumentów

A mogła być ciekawa dyskusja na temat zakresu informacji o firmie dostępnej pracownikom
niestety zamieniłeś tę dyskusję w szambo, swoimi kłamstwami i inwektywami.

Przykre to.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A ja jestem w stanie obronić mój pogląd w rzeczowej dyskusji, podać przykłady informacji zbędnych pracownikowi nawet na stanowisku średniego dozoru, w SUR, lub pionach handlowych
>Różnica między nami jest taka, że ja zarządzałem firmami i mam o tym wiedzę, a ty byłeś jedynie słupem w zarządzie firmy windykacyjnej

No i kolejne usprawiedliwiania dla niewiedzy roboli.

Robole mają tylko robić i nie wiedzieć co, dla kogo i w jakim celu robią.

Najgorzej jest wstrzyknąć takową zgniliznę ideologiczną w mózg robola. Wtedy robol zaczyna wierzyć, że to jest normalne, że tak być musi i nie ma dla tego żadnej alternatywy.

Nie dziwne, że komuniści budowali i wciąż budują nie tylko mury przed zainfekowanymi ideologicznie misjonarzami ale także dla informacji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>A ja jestem w stanie obronić mój pogląd w rzeczowej dyskusji, podać przykłady informacji zbędnych pracownikowi nawet na stanowisku średniego dozoru, w SUR, lub pionach handlowych
>>Różnica między nami jest taka, że ja zarządzałem firmami i mam o tym wiedzę, a ty byłeś jedynie słupem w zarządzie firmy windykacyjnej
>No i kolejne usprawiedliwiania dla niewiedzy roboli.
Kolejna ucieczka Hamerlika od argumentów
Zapewne nigdy nie miałeś do czynienia z jakąkolwiek formą przedsiębiorstwa, twoje brednie o podziale kopalni na taczki są dowodem, twoja ujemna wiedza także, ale ja podtrzymuję, jestem gotów do merytorycznej dyskusji

Przeproś za gówno, którym rzuciłeś, odnieś się do argumentów a podejmę merytoryczną dyskusję.
Niestety próba dyskusji z tobą kończy się w szambie

>Robole mają tylko robić i nie wiedzieć co, dla kogo i w jakim celu robią.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,915546#w915613
Przeczytaj, co do ciebie napisałem, przeczytaj co JA napisałem a nie co TY wymyśliłeś jako moje poglądy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>Najgorzej jest wstrzyknąć takową zgniliznę ideologiczną w mózg robola. Wtedy robol zaczyna >wierzyć, że to jest normalne, że tak być musi i nie ma dla tego żadnej alternatywy.
>

www.money.(*)l-burze-6966149914340160a.html

W czeskim rządzie wybuchła burza w związku z kwestią potencjalnego przyjęcia wspólnej waluty euro. Opracowany przez resort finansów wspólnie z bankiem centralnym raport wydał korzystną ocenę. Jednak minister Zbyňek Stanjura domaga się odroczenia decyzji.

Czechom już się aplikuje wizje dobrobytu jaki mają mieć po likwidacji swojej waluty.
Potem przyjdzie na nas kolej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Czechom już się aplikuje wizje dobrobytu jaki mają mieć po likwidacji swojej waluty.
>Potem przyjdzie na nas kolej.

Albo wyznaje się jakiś system wartości, w tym uznaje się własne ograniczenie do dodruku pieniądza albo się nie wyznaje i nie uznaje.

Wejście do wspólnej strefy walutowej z krajami wyżej rozwiniętymi jest terapią szokową.

Szok czasem zabija a czasem wywołuje zmianę, która bez szoku nie nastąpiłaby.

Wydaje się, że wspólny system walutowy ma większe szanse na stanie się ludzkim niż 100 systemów zarządzanych przez nie wiadomo kogo.

Sądzę, że część Czechów na tym straci ale też część zyska.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wydaje się, że wspólny system walutowy ma większe szanse na stanie się ludzkim niż 100 systemów >zarządzanych przez nie wiadomo kogo.
>

Żydzi amerykańscy natworzyli w Europie malutkich państewek w których ich agentura prowadzi proxy war z Europą i Azją. Wcześniej tak działali Brytyjczycy.

www.youtube.com/watch?v=cQzaWSijwfo

9 europosłów z Polski zdradziło Polskę na rzecz Brukseli!

Jaką to Polskę zdradzili ??
Rządzoną przez Żydów amerykańskich i sprzedajnych "patriotów".

de.wikipedia.org/wiki/Manifest_der_93

Żydzi niemieccy opracowali komunizm, który miał zjednoczyć i stworzyć wielką Europę.
Żydów komunistów wymordowali Żydzi amerykańscy i kontynuują to co robili Brytyjczycy.
Żydzi amerykańscy wydzielili Słowację, CIA zamordowała dziennikarza i obaliła rząd przeciwny proxy war i włączyli Słowaków, tak samo jak nas, do proxy war.
Europę trzymają w szachu Żydzi amerykańscy i mamy: wojnę, biedę i nędzę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żydzi amerykańscy natworzyli w Europie malutkich państewek w których ich agentura prowadzi proxy war z Europą i Azją.

Acha, czyli ja też prawdopodobnie zostałem stworzony jako narzędzie do walki między nadludźmi o panowanie na świecie.

Jako podczlowiek nie mam pojecia, że moją funkcją jest zatrzymanie przepływu gazu i przetwarzania żelaza i węgla w stal w Europie.

Moje wizje publicznie jawnej księgi kapitału nie mają żadnego znaczenia, bo znaczenie ma jedynie to czego chcą Żydzi amerykańscy, Rosjanie i Chińczycy.

Jeśli przyjmę, że jesteś rosyjsko-chinska katarynką, to wydaje się, że twój program muzyczny jest już wyczerpany, że każdy tu usłyszał już wszystko.

Cokolwiek nie powiesz, nie wzbudzisz u mnie wizji palenia Żydów w piecach i pragnienia nauki języka rosyjskiego i używania rubli w transakcjach z innymi ludźmi.

Wprost przeciwnie, chętnie poznam jakiś Żydów, spróbuję trochę poznać ich kulturę i wciąż pragnął będę mówić po polsku i posługiwać się w transakcjach z innymi ludźmi wymyśloną przez sobie walutą "godzinka", w której nie ma prywatnej lichwy a ograniczenie kreacji jednostek ujemnych w postaci długów wyniknie w niej z zaszyfrowanych portfeli i automatycznego kredytu powiązanego z wartością demokratycznie opodakowanej własności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> chętnie poznam jakiś Żydów, spróbuję trochę poznać ich kulturę i wciąż pragnął będę mówić po >polsku

Tych Żydów, których warto było poznać i którzy nam gwarantowali istnienie wymordowali Brytyjczycy z Żydami amerykańskimi.
Brytyjski agent Dmowski nasłał naszych dziadków na Żydów komunistów i tak się zaczęło mordowanie Żydów, by nie dopuścić do powstania potężnej komunistycznej Europy.
"Wielki" Polak mordował tych co wiedzieli jak stworzyć potężną Europę.
Żydzi amerykańscy wymordowali Żydów komunistów. Zamiast rządzić potężną komunistyczną Europą wylądowali w malutkim Izraelu.
Młodych Żydów wozi się do Auschwitz-Birkenau w celu otumanienia ich, co uniemożliwi im zrozumienie prawdy.
Chętnie porozmawiałbym z młodymi Żydami i spytał się ich, czy wiedzą dlaczego: Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowała banda Żydów kierowana przez Nauma Eitingona a Iona Jakira następna banda Żydów kierowana przez Lwa Zacharowicza Mechlisa.
W 1937 r. w ZSRR żydowskie NKWD wymordowało administrację cywilną i wojskową, a byli to sami Żydzi.
Hamerlik chciałbyś poznać kulturę Żydów amerykańskich ??
Lepiej poznać nazwiska Żydów, których wymordowali i stany kont ich oprawców .
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> chętnie poznam jakiś Żydów, spróbuję trochę poznać ich kulturę i wciąż pragnął będę mówić po >polsku
>Tych Żydów, których warto było poznać i którzy nam gwarantowali istnienie wymordowali Brytyjczycy z Żydami amerykańskimi.
>Brytyjski agent Dmowski nasłał naszych dziadków na Żydów komunistów i tak się zaczęło mordowanie Żydów, by nie dopuścić do powstania potężnej komunistycznej Europy.
>"Wielki" Polak mordował tych co wiedzieli jak stworzyć potężną Europę.

Wynika z tego, że nie wolno podejmować działalności militarnej w polityce i trzeba gnić w niewygodnym kompromisie dopóki nie przekona się drugiej strony do swoich rozwiązań.

Stąd też moje przekonanie, że nie wolno mi ani tworzyć ani też wstąpić do żadnej organizacji militarnej skoro buduję idee mówiące o tym co jest dla ludzi dobre, co prawdziwe i sprawiedliwe.

Sam nikogo nie zamorduje ani nikogo do tego nie uprawnie ani też nie będę usprawiedliwiał na drodze do mojego świata.

Jeśli wskutek tego nic nie zmienię, będę zupełnie nieważny i całe życie spędzę w cudzej, nie mojej normalności społecznej to trudno, widać takie jest moje przeznaczenie i taka rola na tym świecie.

Nie uznam żadnych ludzi za takie zło, żeby na nich polować. Nawet moje wkurwienie na Putina sobie odpuszczam, chociaż ten posługuje się mordem, żeby zapewnić sobie władzę do końca życia opisując to jaki obronę Rosji.

Nie widzę u Ciebie żadnej wizji dobrej przyszłości. Widzę twoje wzdychanie do zabitych komunistów i szczucie na Żydów i Amerykanów.

Komuniści zostali zabici, bo nie przekonali innych. Zamiast przekonać innych do swoich idei wybrali produkcję bomb i karabinów.

Kto się szykuje do wojny z innymi ten na tej wojnie zginie, wbrew temu co twierdzi Kaczyński i cały konserwatywny Zachód.

Ja nie będę produkował ani skupował karabinów. Jeśli ktoś mnie napadnie z powodów politycznych, bo będę kwestionował jego władzę nad ludźmi, to do obrony będę miał dwie ręce i nogi, z pomocą których będę walczył do końca.

Nienawidzę militarystów.

Nienawidzę ludzi, którzy zbroją się po zęby rzekomo w celu obrony przed złem.

W rzeczywistości Ci ludzie właśnie to czyste zło.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Komuniści zostali zabici, bo nie przekonali innych. Zamiast przekonać innych do swoich idei >wybrali produkcję bomb i karabinów.

Gdzie komuniści produkowali bomby i karabiny ??
Komuniści opowiadali się zawsze za pokojem.
Jak sobie wyobrażasz wymordowanie 35 tysięcy oficerów Armii Czerwonej ??
Szefem szkolenia kadr oficerskich był Żyd Iona Jakir. Jakira i jego oficerów wymordowała banda Żydów kierowana przez Lwa Zacharowicza Mechlisa.
Żydów komunistów wymordowano na rozkaz Żyda Bernarda Barucha.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gdzie komuniści produkowali bomby i karabiny ??

U siebie po tym jak swoje odebrali kapitalistom.

Przy czym kapitalistami nazywam wyznawców kapitalizmu a nie właścicieli. Robol bez grosza i z samymi długami też może być kapitalistą o ile jest opętany kapitalistyczną religią i w obronie władzy swojego Pana właściciela chwyci za karabin i granat.

Komuniści wiedzieli, że kapitaliści spróbują odzyskać teren i będą dążyć od zaprowadzenia na nim swoich porządków oraz panowania ich wyznania, dlatego przygotowywali się do odparcia ataku.

Wg mnie wojny pomiędzy wyznawcami kapitalizmu i komunizmu to wciąż wojny religijne.

Nie zrozumieliśmy ewolucji religii i wydaje nam się, że ideolgie państwowe to coś zupełnie oderwanego od religii ale jest wciąż to samo po transformacji.

Po Tobie widać, że jesteś prawdziwym wyznawcą komunizmu, których ostatnio jakby mniej na Zachodzie, na którym zwyciężyła religia kapitalistyczna.

Tak to właśnie powinno się odbywać.
Gadasz i męczysz ludzi opętanych odmienną, sprzeczną religią, aż zmęczeni Ci kiedyś w końcu ustąpią ale nie chwytasz za broń i nie zabijasz wyznawców sprzecznej ideologii.

I tak właśnie musimy zyc, w zgniłym kompromisie, trudnym do zniesienia ale nikomu z nas nie wolno chwycić za nóż.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wg mnie wojny pomiędzy wyznawcami kapitalizmu i komunizmu to wciąż wojny religijne.
>

Kapitaliści potrzebują tanich roboli, taniej energii i surowców i rynków zbytu, których pilnuje ich kolonialna armia.
Kapitaliści nie konkurują, tylko mordują konkurencję. Żydzi amerykańscy wydają na mordowanie świata BILION DOLARÓW ROCZNIE. W każdym zakątku świata jest żydowska baza wojskowa i żydowska propaganda.
Żydzi amerykańscy pokonali Żydów europejskich i przejęli władzę nad połową Europy. Amerykański Żyd Bernard Baruch zablokował rozwój Europy wprowadzając tzw. zimną wojnę.
Wcześniej Europa zmagała się z brytyjskimi bandytami, którzy skrytobójczo mordowali ludzi inteligentnych a u władzy lokowali przekupione dziadostwo.
Okazuje się, że nikt tak nie wymorduje lokalnej inteligencji jak dziadostwo, któremu stworzono koryto u władzy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kapitaliści nie konkurują, tylko mordują konkurencję.

Religia kapitalistyczna oparta na pierwotnych stosunkach hierarchicznych w stadzie jest potężna.

Nie pokonasz jej głosząc, iż wyznawcy kapitału są źli.

Religia kapitalistyczna nie tylko organizuje państwa ale tez wkracza w stosunki społeczne na najniższym poziomie. Religia kapitalistyczna panuje we włoskim warzywniaku nad umysłami klienta i sklepowej.

Religia kapitalistyczna wywodzi się ze starożytnego Rzymu i zalała cały Zachod.

Wschód ma swoją sprzeczną religię opartą na kolektywie, słabszej hierarchii ale także na kulcie jednostki.

Wschód i Zachód to dwa obszary sprzeczne ideologicznie, które toczą ze sobą wojnę religijną o panowanie swoich bogów.

Bóg zachodu i Bóg wschodu różnią się od siebie, to nie są te same osoby, nie ma Boga jednego lecz jest ich więcej, tyłu ile istnieje ideologii petajacych ludzkie umysły.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wschód i Zachód to dwa obszary sprzeczne ideologicznie, które toczą ze sobą wojnę religijną o >panowanie swoich bogów.
>Bóg zachodu i Bóg wschodu różnią się od siebie, to nie są te same osoby, nie ma Boga jednego >lecz jest ich więcej, tyłu ile istnieje ideologii petajacych ludzkie umysły.
>

Jak zwykle bzdury. Najpierw to Brytyjczycy i Francuzi prowadzili wojny w Europie w celu podporządkowania sobie mniejszych narodów. Bismarck zjednoczył narody niemieckie i nie pozwolił by nimi Francuzi pomiatali. Potem Żydzi niemieccy opracowali projekt stworzenia potężnej komunistycznej Europy rozwijającej się na rosyjskich surowcach. Żydzi niemieccy zdobyli rosyjską bazę surowcową i przystąpili do tworzenia ZSRR, który by wchłonął Europę Zachodnią.
W 1937 r. żydowskie NKWD wymordowało żydowską administrację cywilną i wojskową ZSRR.
Hamerlik, gdzie tu widzisz jakichś bogów ??
Funkcjonariusze Kościoła błogosławili tych, co mordowali Żydów komunistów.
Jak Europa, zamiast być potęgą a stała się gruzowiskiem, to zjawili się ci, co to zaplanowali i SFINANSOWALI.
Baruchowi nie udało się skolonizować całej Europy, to nam sprezentował zimną wojnę.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, gdzie tu widzisz jakichś bogów ??

Bóg to alegoria opisująca charakter dobra, prawdy i sprawiedliwości.

Bóg to księga cnót związana z określoną kulturą.

Wschód i Zachód posiadają sprzeczne systemy wartości i są kolejnym przykładem na to, że nie ma żadnych uniwersalnych wartości a jedynie takie, które rozwijają się u pewnej grupy osobników i pomagają im przetrwać w naturze.

W efekcie najwyższe wartości ma ten, który pozostaje przy życiu a wartości martwego są najniższe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wschód i Zachód posiadają sprzeczne systemy wartości i są kolejnym przykładem na to, że nie ma >żadnych uniwersalnych wartości a jedynie takie, które rozwijają się u pewnej grupy osobników i >pomagają im przetrwać w naturze.
>

Wschód to kultura a Zachód to złodziejstwo i kolonializm.

www.dw.com(*)rations-grow-louder/a-67504897

21 listopada 2023 r.
Afrykańscy przywódcy przewodzą rosnącemu światowemu ruchowi żądającemu odszkodowania za handel niewolnikami i niesprawiedliwości z czasów kolonialnych. Unia Afrykańska i jej karaibski odpowiednik omawiały plany rozwiązania kwestii reparacji.
"Nadszedł czas, aby Afryka - której wolności synów i córki zostały kontrolowane i sprzedane w niewolę - również otrzymała odszkodowania, " powiedziała Prezydent Ghany Nana Addo Akufo-Addo podczas niedawnej konferencji w sprawie odszkodowań, która odbyła się w stolicy Ghany, Akrze.
Żądanie Akufo-Addo dotyczącego odszkodowań za miliony Afrykanów sprzedanych w niewolę oraz za inne niesprawiedliwości wyrządzone na kontynencie w czasach kolonialnych stanowią część rosnącego ogólnoświatowego dążenia do odszkodowań.
Ostatnią oznaką rosnącego impetu ruchu jest to, że delegaci na zeszłotygodniowej konferencji w sprawie odszkodowań w Akrze zgodzili się na utworzenie globalnego funduszu odszkodowawczego.


Hamerlik na pewno to jest wina europejksiego Boga.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Wschód to kultura a Zachód to złodziejstwo i kolonializm.

W twoich odczuciach moralnych.

Bo w innych dobrze jest pochwycić zwierzę, hodować je, rozmnożyć, więzić i żywić się jego ciałem. To jest oznaką dobrobytu.

Nie czujesz Zachodu tak jak zachodni kapitaliści (w znaczeniu wyznawców kapitału) nie czują Wschodu.

Jesteś kolejnym ideologicznym misjonarzem jakich już było wielu w historii.

Dążysz do kreacji twojego świata i ja to rozumiem, bo sam próbuję kreować mój, wbrew sprzecznym kreacjom innych ludzi.

Nasze światy nie są spójne ale też nie są zupełnie wykluczające się.

Myślę, że gdybyś odrzucił swoje myśli narodowe i kult jednostk, to w wielu sprawach moglibyśmy się zgodzić.

Nie znajdujemy porozumienia, bo Ty w kółko rozumiesz narodami i systemami społecznymi, które już były. Nie potrafisz wyzwolić się od historii ludzkości i nie ma dla Ciebie alternatywy w życiu społecznym jakiej nie było jeszcze nigdy w historii.

Ja z całą pewnością nie będę żył jak nasze prymitywne dziadostwo i z każdym dążeniem innego człowieka do prymitywnych form społecznych będę walczył.

Zachód nie jest wcale takim diabelstwem jakie próbujesz mu przypisać i Wschód nie jest znowu taki boski jak go opisujesz.

Oba systemy społeczne mają swoje dobre i złe cechy, które okazują się w różnych moamanetach życia.

Chociaż żyję na Zachodzie jestem otwarty na wschodnią kulturę i mam wiele przeciw zachodniej kulturze. Nie powiedziałbym jednak, że Wschód jest lepszy od Zachodu. To zależy dla kogo, zależnie od tego jak ma skonstruowaną psyche.

Twoja psyche jest wschodnia nie ulega wątpliwości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Twoja psyche jest wschodnia nie ulega wątpliwości.

Jesteś prymitywny i mało co rozumiesz.
Komunizm to było wielkie dzieło Żydów niemieckich stworzone dla potęgi Europy.
KOMUNIZM POWSTAŁ W CENTRUM EUROPY.
Laikom i prymitywom się roi, że komunizm to jest dzieło jakichś Rusków.

de.wikipedia.org/wiki/Manifest_der_93

Rozumiesz dlaczego Żyd Ludwig Fulda napisał ten manifest ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Komunizm to było wielkie dzieło Żydów niemieckich stworzone dla potęgi Europy.

Nie ma znaczenia kto wymyślił, znacznie ma jak działa. Taki jest zresztą podstawowy argument Zachodu dla kapitalizmu, nie liczy się sprawiedliwość tylko ilość żarcia w lodówce. Znaczenie ma ile wkładasz i ile wyjmujesz.

Ty oczywiście powtórzysz, że komunizm dawał najwięcej tylko prymitywne istoty nie mogą tego zrozumieć ale inni ludzie widzą to zupełnie odwrotnie i twierdzą, że komunizm okradał ich z zycia.

Powtarzam to jest kwestia charakterystyki systemu emocjonalnego, od którego zależy co postrzegasz jako złe i dobre.

Zainfekowanego od dziecka kapitalizmem czlowieka nigdy nie nauczysz komunizmu, podobnie jak zainfekowanego komunizmem nie nauczysz kapitalizmu.

Dzieciństwo i wychowanie nadają format psyche, która z czasem staje się coraz mniej elastyczna.

U mlodych migrantów integracja kulturowa zachodzi w miarę szybko, proces trwa kilka lat. U starych zachodzi bardzo powoli albo wcale, migrują i umierają w obcej kulturze, która nigdy nie staje się ich własną.

Widać, że zostałeś wychowany w komunizmie i twoja psyche pozostanie już komunistyczna do śmierci.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> komunizm dawał najwięcej tylko prymitywne istoty nie mogą tego zrozumieć ale inni ludzie widzą >to zupełnie odwrotnie i twierdzą, że komunizm okradał ich z zycia.
>

pl.wikiped(*)ualistów_w_Obronie_Pokoju

Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju odbył się w dniach 25-28 sierpnia 1948 roku w Auli Politechniki we Wrocławiu; brało w nim udział 400 delegatów z 46 państw. Propagandowym celem Kongresu było przekonanie światowej opinii publicznej, że kraje komunistyczne są zwolennikami pokoju, a Zachód jego zagrożeniem.(...)
Kajdany amerykańskich imperialistów mają zamienić świat w komisariat policyjny, a jego ludność w niewolników kapitału(...)
W ostatecznie przyjętej rezolucji zawarto apel: Kulturze krajów europejskich, które wniosły ogromny wkład do światowego dorobku ludzkości, grozi niebezpieczeństwo utraty oblicza narodowego. [...] Ludzie, którzy przyjęli metody faszyzmu, uprawiają w swoich krajach dyskryminację rasową, prześladują wybitnych przedstawicieli nauki i sztuki. [...] Podnosimy głos w obronie pokoju, w obronie swobodnego rozwoju kulturalnego narodów, w obronie ich niepodległości narodowej, ich ścisłej współpracy i przyjaźni.


Minęło 75 lat i wszystko przed czym przestrzegali świat intelektualiści się sprawdziło.
Intelektualistów już nie ma. Są za to robole szczęśliwi, że mają pełną lodówkę masy do trawienia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Intelektualistów już nie ma. Są za to robole szczęśliwi, że mają pełną lodówkę masy do trawienia.

Dobór naturalny.

Często prostsza forma życia wypiera tę bardziej złożoną.

Widać intelekt nie pomógł w przetrwaniu, zatem pytanie czy był prawdziwym intelektem?

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Intelektualistów już nie ma. Są za to robole szczęśliwi, że mają pełną lodówkę masy do trawienia.
Bo intelektualiści to ludzie, którzy trawili tylko wiedzę, a uszczęśliwiały ich lodówki pełne książek?


cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Intelektualistów już nie ma. Są za to robole szczęśliwi, że mają pełną lodówkę masy do trawienia.
>Bo intelektualiści to ludzie, którzy trawili tylko wiedzę, a uszczęśliwiały ich lodówki pełne książek?

Dawni intelektualiści to jest taki wartościowy ktoś naprzeciw współczesnych, bezwartościowych ludzi.

Mem, że dawniej było lepiej ciągle się powtarza we wszystkich dziedzinach i nie ustępuje w miarę upływu czasu.

W rzeczywistości dawni ludzie byli tak mądrzy i tak się wzajemnie lubili, że historia ludzkości to historia ludzkiej wojny.

Dawnej dobrzy ludzie walczyli ze złymi. Po obu stronach frontu. Dziś wielu ludzie chciałby do tego wrócić, chcieliby poczuć ten głód, ten mróz, ten ból, to zagrożenie śmiercią.

Miejmy nadzieję, że współcześni, głupi ludzie zbudują jednak zgniły kompromis, nie będą widzieli w innych tylko złego i nie będą z siekierą biegali po polu w imię boga jedynego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Dawnej dobrzy ludzie walczyli ze złymi.

Dawniej to istniała lokalna inteligencja i obcy atakowali tą inteligencję.
Inteligencja była broniona przez wspólnotę tak samo jak i ziemia.
Potem opracowano metody ogłupiania wspólnot i wspólnoty mordowały i mordują własną inteligencję. Dzisiaj musisz być ślepy i głuchy, żeby nie dopuścić do siebie żydowskiej propagandy.
Inaczej zaczniesz mordować brata i sąsiada. Na końcu zostaniesz sam wokół wrogów, których sobie zrobiłeś. Będziesz miał wizje, że jesteś wielki i dzięki żydowskiej demokracji będziesz coraz większy. Wszyscy w koło będą na ciebie pluć, a ty będziesz liczył dolary.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dawnej dobrzy ludzie walczyli ze złymi.
>Dawniej to istniała lokalna inteligencja i obcy atakowali tą inteligencję.
>Inteligencja była broniona przez wspólnotę tak samo jak i ziemia.
>Potem opracowano metody ogłupiania wspólnot i wspólnoty mordowały i mordują własną inteligencję.

Potem okazało się, że brak murów i drutów kolczastych na granicy opłaca się bardziej od murów, drutów i wieżyczek strzelniczych ale to wiązało się z koniecznością tolerancji ludzi żyjących w innej "normalności" i zakwestionowaniem własnej "normalności".

To związało się z koniecznością zakwestionowania własnego systemu wartości co dla wielu okazało się niemożliwym do dokonania.

Niektóre kultury integrują się i łączą, inne dzielą i zwalczają. W memach zachodzą identyczne zdarzenia ja w genach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>>Dawniej to istniała lokalna inteligencja i obcy atakowali tą inteligencję.
>>Inteligencja była broniona przez wspólnotę tak samo jak i ziemia.
>>Potem opracowano metody ogłupiania wspólnot i wspólnoty mordowały i mordują własną >>inteligencję.

>Potem okazało się, że brak murów i drutów kolczastych na granicy opłaca się bardziej od murów, >drutów i wieżyczek strzelniczych ale to wiązało się z koniecznością tolerancji ludzi żyjących w >innej "normalności" i zakwestionowaniem własnej "normalności".
>

twitter.co(*)7Ctwcamp^serp|twgr^tweet

Pan Pitoń, jak zwykle, warto usłyszeć przekaz poza propagandowy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Intelektualistów już nie ma. Są za to robole szczęśliwi, że mają pełną lodówkę masy do trawienia.
>>Bo intelektualiści to ludzie, którzy trawili tylko wiedzę, a uszczęśliwiały ich lodówki pełne książek?
>Dawni intelektualiści to jest taki wartościowy ktoś naprzeciw współczesnych, bezwartościowych ludzi.
To jeden stereotyp, inny równie powszechny to podział na głupich i siebie (a jak dopytać to siebie z własnymi faworytami).

cr
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Twoja psyche jest wschodnia nie ulega wątpliwości.
>Jesteś prymitywny i mało co rozumiesz.

Wiem jednak mniej więcej co to jest tożsamość

pl.m.wikipedia.org/wiki/Tożsamość_(psychologia)

i też wiem, ze ta ma swoją charakterystykę.

Nie bez przyczyny nazywamy się demokratami, kapitalistami, komunistami, socjalistami, nazistami itd.

To jest charakterystyka psyche.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wschód i Zachód to dwa obszary sprzeczne ideologicznie,

www.france(*)ce-bruno-le-maire_5842304.html

Państwo przejmie kontrolę "100%" EDF 8 czerwca po renacjonalizacji spółki energetycznej, która odniosła sukces pomimo protestów drobnych akcjonariuszy, ogłosił we wtorek 23 maja Minister Energii, Bruno Le Maire, w RTL. "Dzięki temu będziemy mogli w możliwie najlepszych warunkach realizować program budowy sześciu nowych EPR (reaktorów jądrowych najnowszej generacji)" oraz , zapewnił "wzmocnienie niezależności energetycznej kraju"

Francuzi całkowicie znacjonalizowali swoje elektrownie atomowe.
To dopiero początek nacjonalizacji wielkiego przemysłu.
29-11-2023 19:20 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>Wschód i Zachód to dwa obszary sprzeczne ideologicznie,

Kiedy odpowiesz na pytanie, które zadałem?

Czy warto przeprowadzić się do Rosji, np. z USA?
29-11-2023 21:23 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>>>Wschód i Zachód to dwa obszary sprzeczne ideologicznie,
> Kiedy odpowiesz na pytanie, które zadałem?
On tu nie jest od udzielania odpowiedzi. Ani od żadnej dyskusji. Ma inne zadanie i go realizuje. Trudno to zrozumieć?
neo_liberał (58 punktów)
>> chętnie poznam jakiś Żydów, spróbuję trochę poznać ich kulturę i wciąż pragnął będę mówić po >polsku
>Tych Żydów, których warto było poznać i którzy nam gwarantowali istnienie wymordowali Brytyjczycy z Żydami amerykańskimi.
>Brytyjski agent Dmowski nasłał naszych dziadków na Żydów komunistów i tak się zaczęło mordowanie Żydów, by nie dopuścić do powstania potężnej komunistycznej Europy.
>"Wielki" Polak mordował tych co wiedzieli jak stworzyć potężną Europę.
>Żydzi amerykańscy wymordowali Żydów komunistów. Zamiast rządzić potężną komunistyczną Europą wylądowali w malutkim Izraelu.
>Młodych Żydów wozi się do Auschwitz-Birkenau w celu otumanienia ich, co uniemożliwi im zrozumienie prawdy.
>Chętnie porozmawiałbym z młodymi Żydami i spytał się ich, czy wiedzą dlaczego: Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowała banda Żydów kierowana przez Nauma Eitingona a Iona Jakira następna banda Żydów kierowana przez Lwa Zacharowicza Mechlisa.
>W 1937 r. w ZSRR żydowskie NKWD wymordowało administrację cywilną i wojskową, a byli to sami Żydzi.
>Hamerlik chciałbyś poznać kulturę Żydów amerykańskich ??
>Lepiej poznać nazwiska Żydów, których wymordowali i stany kont ich oprawców .

Białoruś i Meksyk budują mury.
Żydzi wyjechali na madagaskar.

Nie da się inaczej. Sam thoter podpadłeś nazistą i musiałeś emigrować.
Ciekawe kiedy im przejdzie?
Elasp (6859 punktów)

>Europę trzymają w szachu Żydzi amerykańscy i mamy: wojnę, biedę i nędzę.

Co więc należy robić?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ludzka wartość nie zależy od stanu konta.

Rozumiem. Ludzie mają wielką wartość i nie potrzeba czy wręcz nie należy tej wartości przekładać na ich wynagrodzenie.

Jakie zatem informacje finansowe firmy powinny zastać utajnione przed robolami zatrudnionymi w niej do pracy najemnej na cudzym dla ich dobra, dla powodzenia przedsiębiorstwa, dla obfitości na ziemi i szczęścia w galaktyce?

Powtarzanie o zatrudnieniu do pracy najemnej na cudzym jest manipulacją?

Czy raczej łamaniem waszego kulturowego tabu i uświadamianiem innym tego co wypierają ze świadomości?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Jakie zatem informacje finansowe firmy powinny zastać utajnione przed robolami
Nie ma roboli, więc nie wiem o co pytasz.
Zapytaj po polsku, wyjaśnij o których pracowników ci chodzi, a dostaniesz odpowiedź

Jak dotąd udowadniasz, że nigdy nie miałeś do czynienia z pracą w jakiejkolwiek zorganizowanej firmie.

>zatrudnionymi w niej do pracy najemnej na cudzym
Skończ manipulacje. Nie ma pracy najemnej na swoim

>dla ich dobra, dla powodzenia przedsiębiorstwa, dla obfitości na ziemi i szczęścia w galaktyce?
Skończ z tą egzaltacją

>Powtarzanie o zatrudnieniu do pracy najemnej na cudzym jest manipulacją?
Tak. Nie istnieje praca najemna na swoim

>Czy raczej łamaniem waszego kulturowego tabu
"naszego" czyli? Urodziłeś się wczoraj a Marsie?
Nie mam żadnego kulturowego tabu, kolejny twój wymysł

Chcesz poważnej dyskusji?

Napisałeś:
>Oczywiście bardzo szanujesz sprzątaczkę, której płacisz 5 zł za pozmywanie Ci podłogi w czasie kiedy Ty przy kawie obmyslasz koncepcje jak ludzie mają żyć, a potem pytasz te uszanowana sprzątaczkę na jakie studia posłała swoje dzieci za te 5 zł od Ciebie.

Rzuciłeś gównem, teraz znów ponoszą cię emocje dalekie od uczciwości w dyskusji

Chcesz poważnej rozmowy?
Pisz po polsku, bez rzucania gównem, bez manipulacji. Gotów jestem do poważnej rozmowy na temat zakresu dostępności informacji dla pracowników, w przeciwieństwie do ciebie zarządzałem firmami i to takimi, w których pracownicy mieli pełen wgląd we wszystko, bo byli współwłaścicielami firmy, choć ty uważasz, że takie firmy nie istnieją i jesteś wrogiem ich tworzenia

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Gotów jestem do poważnej rozmowy na temat zakresu dostępności informacji dla pracowników, w przeciwieństwie do ciebie zarządzałem firmami i to takimi, w których pracownicy mieli pełen wgląd we wszystko, bo byli współwłaścicielami firmy, choć ty uważasz, że takie firmy nie istnieją i jesteś wrogiem ich tworzenia

Skończ z tą egzaltacją.

Jakie informacje finansowe powinny być udostępnione akcjonariuszom firmy ale utajnione przed jej pracownikami i w jakim celu?

Odpowiedz poważnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Gotów jestem do poważnej rozmowy na temat zakresu dostępności informacji dla pracowników, w przeciwieństwie do ciebie zarządzałem firmami i to takimi, w których pracownicy mieli pełen wgląd we wszystko, bo byli współwłaścicielami firmy, choć ty uważasz, że takie firmy nie istnieją i jesteś wrogiem ich tworzenia
>Skończ z tą egzaltacją.

Wskaż tu egzaltację

>Jakie informacje finansowe powinny być udostępnione akcjonariuszom firmy ale utajnione przed jej pracownikami i w jakim celu?
>Odpowiedz poważnie.

1 Odpowiedz poważnie jaką sprzątaczkę zatrudniam za 5 zł za godzinę, żeby mi myła podłogi
2 Odpowiedz poważnie z jakiej lichwy się utrzymuję
3 Odpowiedz poważnie jakie dotacje biorę do swojego domu

Nie?
Nie jesteś zdolny do poważnej rozmowy

Jesteś kłamcą zdolnym jedynie do ucieczek i rzucania gównem

Niemniej spróbuję
Pracownika interesuje bilans firmy i to zajedno tej, w której pracuje, jak i tej, w której zamierza podjąć pracę. Jeśli firma przynosi zysk, zapewnia stabilniejszą pracę, jeśli jest zadłużona, praca w niej jest niepewna. Bilans FIRMY a nie majątkowy status jej właściciela. Pracownika interesują plany inwestycji firmy, które mogą zapewnić perspektywy stabilniejszej pracy. Tak samo jak perspektywa długoterminowych kontraktów

Pracownika (nie dotyczy służb handlowych) nie powinny interesować handlowe sprawy firmy. Tzw wrażliwe dane> nie powinien mieć wglądu w zaopatrzeniowe ceny, bo mógłby je ujawnić konkurencji za łapówkę. Nie musi znać historii chorób współpracowników, co mają służby kadrowe, nie musi znać cen towarów dla klientów, jeśli te ceny zależą od wielkości sprzedaży i specyficznych kontraktów. To jedynie przykłady.

Przy czym te informacje powinny zostać tajne także dla akcjonariuszy.

Ile wpisów dotrzymasz w merytorycznej dyskusji? Dwa?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niemniej spróbuję
>Pracownika interesuje bilans firmy i to zajedno tej, w której pracuje, jak i tej, w której zamierza podjąć pracę. Jeśli firma przynosi zysk, zapewnia stabilniejszą pracę, jeśli jest zadłużona, praca w niej jest niepewna. Bilans FIRMY a nie majątkowy status jej właściciela. Pracownika interesują plany inwestycji firmy, które mogą zapewnić perspektywy stabilniejszej pracy. Tak samo jak perspektywa długoterminowych kontraktów

Gdybyś był poważny to wiedziałbyś, że zyski opisuje rachunek zysków i strat
pl.m.wikip(*)i/Rachunek_zysków_i_strat
i że bilans opisuje składniki majątku przedsiębiorstwa oraz źródła ich finansowania
pl.m.wikipedia.org/wiki/Bilans_(rachunkowo%C5%9B%C4%87)

Wiedziałbyś takze, że zyski można zbudować na robieniu najemnych roboli w konia na 100 sposobów zaniżając ich wynagrodzenia, swiadczenia, ubezpieczenia, zabezpieczenia, warunki pracy czy wydłużając ich pracę albo intensyfikując ją. To, że Pan właściciel ma zyski nie oznacza żadnego zabezpieczenia interesów roboli.

I ta próba kreacji osobowości firmy oderwanej od osoby właściciela . Wciąż o niej mówię wspominając o jednoosobowych spółkach kapitałowych z ograniczoną odpowiedzialnością o nieznanych właścicielach, prowadzących działalność gospodarczą w skrzynkach na listy.

>Pracownika (nie dotyczy służb handlowych) nie powinny interesować handlowe sprawy firmy. Tzw wrażliwe dane> nie powinien mieć wglądu w zaopatrzeniowe ceny, bo mógłby je ujawnić konkurencji za łapówkę. Nie musi znać historii chorób współpracowników, co mają służby kadrowe, nie musi znać cen towarów dla klientów, jeśli te ceny zależą od wielkości sprzedaży i specyficznych kontraktów. To jedynie przykłady.

Nie powinny, nie powinien, nie musi?
Wg czyjego interesu i moralności?
Twoich?

Kto dziś nie wie o cenach konkurencji skoro na zmonopolizowanym rynku konkurentów jest dwóch?

Czy te tajemnice nie służa ukryciu tego ile hajsu właściciel garnie do siebie a ile rzuca robolom?

>Przy czym te informacje powinny zostać tajne także dla akcjonariuszy.

Tajemnice przed właścicielem?
To kto tam rządzi?
Najęci robole?

>Ile wpisów dotrzymasz w merytorycznej dyskusji? Dwa?

Nie w dyskusji tylko w twojej projekcji rzeczywiści w twoim interesie i na szkodę innych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
1 Odpowiedz poważnie jaką sprzątaczkę zatrudniam za 5 zł za godzinę, żeby mi myła podłogi
2 Odpowiedz poważnie z jakiej lichwy się utrzymuję
3 Odpowiedz poważnie jakie dotacje biorę do swojego domu

Znów debil pokazał, że nie poradzi czytać za to pokazał ujemny honor
Ile płaci twoja mamusia Rumunce za sprzątanie łazienki?
Rozumiem, tajemnica

>>Niemniej spróbuję

Spróbowałem.
Nie udało się
Szkoda, temat do dyskusji był ciekawy, ale wszedłeś w szambo
Nadal cuchniesz gównem, którym rzucasz
Nadal pogarda dla pracowników wychodzi z beneficjenta tłustego niemieckiego socjalu. Nadal udowadniasz, że nigdy nie pracowałeś

>>Przy czym te informacje powinny zostać tajne także dla akcjonariuszy.
>Tajemnice przed właścicielem?
Tak, idioto.
Przeproś, za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia
Ale jeśli chcesz korepetycji, to uprzedzam, biorę za to kasę

>>Ile wpisów dotrzymasz w merytorycznej dyskusji? Dwa?
Nawet nie jeden
Znów ucieczka w szambo i brak merytorycznej dyskusji

>>w twoim interesie i na szkodę innych.
Sonia to dziwka, daje pokazy seksu z psami za kasę
Smutne, że taki jest poziom rozmowy z tobą, szambo kłamstwa i ucieczki


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tajemnice przed właścicielem?
>Tak, idioto.
>Przeproś, za kłamstwo, że kończyłeś ekonomiczne studia

Napisałem o finansach, o własności i hajsie.

Ty już wplątujesz w to jakieś choroby, żeby bazować na waszej kulturowej akceptacji dla tajemnicy stanu zdrowia, jako że w waszej kulturze ludzie z chorobą nie mają wartości i mogą rzekomo bronić tej wartości udając zdrowych.

Wciąż robisz różne chamskie triki psychologiczne znając conieco emocje zaprogramowane w ludzkich umysłach, żeby forsować waszą zgniłą i obrzydliwą tajemnicę kapitału, ktora ma Wam zapewnić przewagę i pomoc zrobić z innych ludzi swoich niewolników.

Wciąż też podszywasz się za przyjaciela jawności kapitału, jesteś ZA A NAWET PRZECIW tej jawności, wszystko by tylko zdobyć zaufanie i w zaufaniu innych zmanipulować.

Mówiąc otwartym tekstem szaley jest zagorzałym wrogiem jawności i opodatkowania kapitału, jako że wyczuwa związany z tym spadek standardu własnego zycia.

To nic że spadek tego standardu jest dobry i sprawiedliwy i że wymagając więcej wysiłku od szarleya zapewni innym chwilę odpoczynku, podstawę regeneracji i rozwoju. Szarleya to nie obchodzi. Jemu nikt nie ma wejść na jego teren, bank ma pomnożyć jego oszczędności a społeczeństwo ma mu wypłacić emeryturę a reszcie kij w oko.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Rzucanie gównem nie jest argumentem

Polemizuj ze mną, a nie z "szarleyem" któremu sam poglądy wymyśliłeś


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365