Rozmawiałem z paroma przyjaciółmi o tym, że Jowisz jest nieudaną gwiazdą, ponieważ ma składniki gwiazdy, ale nie ma masy, aby zapalić syntezę jądrową. Czy istnieje sposób, aby zamienić Jowisza w gwiazdę? Może po prostu wystrzeliwując w niego kilka bomb nuklearnych? A jeśli stałby się gwiazdą, jaki miałoby to na nas wpływ? |