Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy ktoś może wyjaśnić, czym jest "filozoficzny zombie"?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
21-12-2023 08:03hodoknaru (-1 punktów)
(zablokowany)
Czy ktoś może wyjaśnić, czym jest "filozoficzny zombie"?
Witam, obecnie bardzo interesuję się studiowaniem epistemologii i filozofii nauki. W szczególności lubię pozytywizm i pragmatyzm. Moje badania doprowadziły mnie do Ernsta Macha, co z kolei doprowadziło mnie do rosyjskich machistów (byli grupą filozoficzną w przedrewolucyjnej Rosji) i jednego z ich członków Aleksandra Bogdanowa. Bogdanow omawia swoją koncepcję „empiriomonizmu”, która skłoniła mnie do rozpoczęcia badań nad monizmem w ogóle. Jak na razie zgadzam się z Bogdanowem i monistyczną filozofią fizykalizmu, ale zawsze staram się brać pod uwagę kontrargumenty, które prowadzą mnie do filozoficznego zombie. Obejrzałem wiele filmów na ten temat, ale nadal jestem trochę zdezorientowany. Miałem nadzieję, że ktoś mi to prosto wyjaśni. Dziękuję.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hodoknaru (-1 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy ktoś może wyjaśnić, czym jest "filozoficzny zombie"
>Witam, obecnie bardzo interesuję się studiowaniem epistemologii i filozofii nauki. W szczególności
>lubię pozytywizm i pragmatyzm. Moje badania doprowadziły mnie do Ernsta Macha, co z kolei
>doprowadziło mnie do rosyjskich machistów (byli grupą filozoficzną w przedrewolucyjnej Rosji) i
>jednego z ich członków Aleksandra Bogdanowa. Bogdanow omawia swoją koncepcję
>"empiriomonizmu", która skłoniła mnie do rozpoczęcia badań nad monizmem w ogóle. Jak na
>razie zgadzam się z Bogdanowem i monistyczną filozofią fizykalizmu, ale zawsze staram się brać pod
>uwagę kontrargumenty, które prowadzą mnie do filozoficznego zombie. Obejrzałem wiele filmów na ten
>temat, ale nadal jestem trochę zdezorientowany. Miałem nadzieję, że ktoś mi to prosto wyjaśni.
>Dziękuję.

i got this... vidmate.onl/

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365