> Kazdy czlowiek ma inne poczucie sprawiedliwosci . Czy w wymiarze sprawiedliwosci najwazniejsze jest> poczucie sprawiedliwosci ofiar ? Wedlug mnie jest najwazniejsze . Temu kto mysli inaczej zadam takie> pytanie : a gdybys ty trafil do sadu szukajac sprawiedliwosci to bys chcial zeby kara dla czlowieka> ktory cie skrzywdzil byla proporcjonalna do wyrzadzonej krzywdy ? Mysle ze kazdy by tego chcial . W> 2023 roku zostal wypuszczony Mariusz T czlowiek ktory zabil 4 dzieci i to nie byl wypadek . Jak sie> czuja rodzice tych dzieci ? Maja poczucie sprawiedliwosci wymierzonej przez sedziego ? Kto by chcial> zeby czlowiek ktory zabil dziecko wyszedl na wolnosc ? Mysle ze rodzice nigdy nie wybacza . Sedzia> za to wybaczy wszystko . Wystarczy ze morderca bedzie grzeczny w wiezieniu i wypusci na wolnosc .problem polega na tym że, nie istnieje w ogóle coś takiego jak sprawiedliwość, w sensie obiektywnym, logicznym, fizycznym, naukowym. A to co ludzie nazywają sprawiedliwością jest tylko ich interesem - indywidualnym zwykle, potem grupowym, stąd: sekty, kasty, partie, inteligencja - władza, itd. i wiadomo nie od dziś: im głupszy człowiek, tym lepszy polityk.
|